Білім саласында жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы N 436 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 30 қаңтарда N 2295 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 02 маусымдағы № 196 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 02.06.2014 № 196 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабындағы 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Қоса беріліп отырған:
1) "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу";
2) "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру";
3) "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау";
4) "Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау";
5) "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау";
6) "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау";
7) "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындарға жатақхана беру";
8) "Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау";
9) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау";
10) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау";

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами в сфере образования
Постановление акимата Алматинской области от 29 декабря 2012 года N 436. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 января 2013 года N 2295. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02 июня 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02.06.2014 года № 196.
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении", постановлением Правительства Республики Казахстан N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" от 31 августа 2012 года, акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей";
2) "Выдача дубликатов документов об образовании";
3) "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования";
4) "Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам";
5) "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования";
6) "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях";
7) "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования";
8) "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования";
9) "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования";
10) "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования";

11) "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау";
12) "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау";
13) "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін.
2. Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 2 сәуірдегі "Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" N 82 қаулысының (2012 жылғы 7 мамырдағы Алматы облысының Әділет департаментінде нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2090 номерімен енгізілген, 2012 жылғы 20 қыркүйектегі N 108-109 "Жетісу" газетінде және 2012 жылғы 20 қыркүйектегі N 108-109 "Огни Алатау" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.М.Мұқановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысы әкімі
А. Мұсаханов
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет регламенті
Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі келесі ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) жергілікті уәкілетті орган – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) білім бөлімдері;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы – қызметтік нұсқаулыққа байланысты міндеттер жүктелген уәкілетті органның қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) білім бөлімдерінің бастығы;
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан соң - Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабындағы 4 тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 1 қосымшасына сәйкес уәкілетті органдар тарапынан көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету түрлері: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетiледi
6. Мемлекеттік қызмет "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 124 – 125-баптарының негізінде жүзеге асырылады.

11) "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах";
12) "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах";
13) "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Алматинской области "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования" от 2 апреля 2012 года N 82 (зарегистрированного Департаментом юстиции Алматинской области в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 7 мая 2012 года N 2090, опубликованного 20 сентября 2012 года в газете "Жетісу" N 108-109 и 20 сентября 2012 года в газете "Огни Алатау" N 108-109)
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Муканова С.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области А.Мусаханов
Утвержден
постановлением акимата области
от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги "Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без
попечения родителей"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – районный, городской отдел образования;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по адресам согласно приложению 1 к Регламенту (график работы согласно пункта 9 стандарта).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 115-132 Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" постановления Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года N 382 "Об утверждении Правил осуществления функций государства по опеке и попечительству".

7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет стандарты туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетінің интернет-ресурсында (www.bala-kkk.kz, "Нормативтік құқықтық актілер" бөлімі);
2) уәкілетті органдардың орын-жайларында орналасқан стенділерде орналасады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күнді (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күту уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берген күнi сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетiлетiн қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды.
10. Уәкілетті орган:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған;
2) қызмет көрсету үшін шешім қабылдау үшін қажетті құжаттарда жалған немесе бұрмаланған мәліметтер анықталған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі уәкілетті орган арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш білдіреді;
2) уәкілетті орган кеңсесі тұтынушының өтінішін тіркейді уақыты мен күні; көрсетілетін қызмет түрі; тапсырылған құжаттардің тізімі; дайын құжаттарды алатын күні мен уақыты,орны; құжаттарды рәсімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті органның жауапты қызметкерінің аты-жөні көрсетілген түбіртек береді;
3) уәкілетті орган кеңсесі құжаттарды уәкілетті органның басшысына жібереді;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысып, жауапты қызметкерге орындауға жібереді;
5) уәкілетті органның жауапты қызметкері анықтама алу үшін құқығын анықтауға ұсынылған құжаттарды қарастырып, анықтама алу үшін ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі туралы жазбаша дәйектелген жауап әзірлейді, басшы тарапынан қол қойып, уәкілетті орган кеңсеге жібереді.

7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей (далее - справка), согласно приложению 2 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан (www.bala-kkk.kz. Раздел "Нормативные правовые акты"):
2) на стендах, расположенных в фойе уполномоченных.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут.
10. Уполномоченным органом будет отказано в приеме документов:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) выявления недостоверных или искаженных сведений в документах, необходимых для принятия решения о предоставлении услуги.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества должности специалиста уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
3) канцелярия уполномоченного органа передает документы руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги об оформлении документов для предоставления выписки или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, готовит проект уведомления потребителю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;

6) уәкілетті орган кеңсесі тұтынушыға құжатты жолдайды.
12. Уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсетуші өтініш қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету (өзара
қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжат қабылдауды уәкілетті органның жауапты қызметкері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекежайлар бойынша жүргізеді.
Уәкілетті органның қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының 11 тармағында сәйкес ұсынылған құжаттарды тексереді.
Қызмет көрсету барысында уәкілетті органның қызметкері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының 11 тармағына сәйкес құжаттарды тексереді. Тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні, тіркелген күні көрсетілген регламенттің 1 қосымшасына сәйкес қолхат береді. Тұтынушының тапсырған құжаттары толық болмаған жағдайда оның құжаттары қабылданбайды. Тұтынушының талабы бойынша оған құжаттардың қабылданбағаны туралы жазбаша түрде түсініктеме беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның аудандық, қалалық бөлімдер, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың білім басқармалары бастықтарының атына өзінің қорғаншы (қамқоршы) болуға ниеті туралы өтініші еркін нысанда ресімделеді;
2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адам некеде тұрған болса, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келісімі;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиеші болуға ниет білдірген адам некеде тұрған болса, мемлекеттік қызметті алушының және жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адамның және некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер мемлекеттік қызметті алушы некеде тұрмаған болса, нотариалды расталған анықтама;
6) мемлекеттік қызметті алушының өмірбаяны еркін нысанда ресімделеді;
7) мемлекеттік қызметті алушыға жұмыс орнынан берілген мінездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерінен анықтама;

6) канцелярия уполномоченного органа передает документы потребителю;
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется сотрудником уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 регламента.
При оказании государственной услуги ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку на наличие документов, согласно требованиям пункта 11 стандарта. При предоставлении документов в неполном объеме потребителю отказывается в приеме документов. По требованию потребителя ему выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов.
Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 стандарта, является выдача потребителю услуги расписку в получении необходимых документов согласно приложению 1 к настоящему Регламенту с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества специалиста акимата, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
14. Для получения государственной услуги получателю необходимо представить следующие документы в уполномоченный орган:
1) заявление физического лица на имя начальника районного, городского отделов, областного, города республиканского значения управлений образования о своем желании быть опекуном (попечителем), которое оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копию удостоверения личности получателя государственной услуги и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем), и супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
5) нотариально заверенную справку, если получатель государственной услуги не состоит в браке;
6) автобиографию получателя государственной услуги, оформленную в произвольной форме;
7) характеристику получателя государственной услуги, выданную с места работы;
8) справку с места работы;
9) справку о заработной плате;
10) справку с места жительства;

11) некеде тұратыны туралы куәлік (некеде тұрған болса);
15. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді (бұдан соң – ҚФБ):
1) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
3) уәкілетті органның басшылығы.
16. Әкімшілік өзара әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдері) реттілігі мен өзара әрекеттерінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
17. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттің (процедурасының) өзара байланысы мен ретті орындалу тәртібі регламенттің 4 қосымшасында әр әкімшілік әрекет (процедурасы) көрсетіле отырып, кесте түрінде сипатталған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалардың
жауапкершілігі
18. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызметті көрсететін жауапты тұлға болып табылады.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес, мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде көрсетілуін Уәкілетті органның басшысы жауапты болады.
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті органдардың атауы
Заңды
мекен - жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс
телефоны
"Ақсу аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу ауданы, Жансүгіров кенті, Желтоқсан көшесі, 5 үй
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-728-32- 2-15-80
"Алакөл аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Алакөл ауданы, Үшарал қаласы, Жеңіс көшесі, 148 Индекс: 040200
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-728-33 2-10-30
"Балқаш аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Балқаш ауданы, Бақанас ауылы, Д.Қонаев көшесі, 72 үй Индекс: 040300
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-73 91111
"Еңбекшіқазақ аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Енбекшіқазақ ауданы, Есік қаласы, Тоқатаев көшесі, 51 үй Индекс: 040400
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-75 4-15-50
"Ескелді аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қарабұлақ кенті, Оразбекова көшесі, 31 үй Индекс: 040500
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-728-36- 3-12-00
"Жамбыл аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ұзынағаш ауданы, Жамбыл ауданы, Абай көшесі, 47 үй Индекс: 040600
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-70- 2-26-71
"Іле аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Іле ауданы, Өтеген батыр кенті, Титов көшесі, 33 "а" үй Индекс: 040700
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-52- 2-35-05
"Қапшағай қалалық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қапшағай қаласы, Жамбыл көшесі,13 үй Индекс: 040800
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі,
8-727-72- 4-22-65
"Қаратал аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қаратал ауданы,Үштөбе қаласы, Құсмолданов көшесі, 21 үй Индекс: 041100
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-728-34- 2-15-36
"Қарасай аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі

11) свидетельство о заключении брака (если состоит в браке);
12) справку об отсутствии судимости получателя государственной услуги и его супруга(-и).
После представления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство), лицо, желающее оформить опеку (попечительство), представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинскую справку о состоянии здоровья ребенка и выписку из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме N 4, в случае рождения ребенка вне брака);
5) справку с места учебы ребенка;
6) пенсионную книжку на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствии жилья у ребенка.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются получателю государственной услуги.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа:
3) руководитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги "Оформление
документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без
попечения родителей"
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченных органов
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Аксуского района"
Аксуский район, п.Жансугуров, ул.Желтоксан, 5
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-32 -
2-15-80
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Алакольского района"
Алакольский район, г.Ушарал, ул.Женіс, 148 Индекс: 040200
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-33
2-10-30
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Балхашского района"
Балхашский район, с.Баканас, ул. Д.Конаева, 72 Индекс: 040300
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-73
91111
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Енбекшиказахского района"
Енбекшиказахский район, г.Есик, ул. Токатаева, 51 Индекс: 040400
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-75
4-15-50
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Ескельдинского района"
Ескельдинский район, п.Карабулак, ул.Оразбекова, 31 Индекс: 040500
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-36-
3-12-00
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Жамбылского района"
Жамбылский район, с.Узынагаш ул. Абая, 47 Индекс: 040600
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-70-
2-26-71
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Илийского района"
Илийский район, п. Отеген батыр, ул. Титова, 33 "а" Индекс: 040700
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-52- 2-35-05
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта г.Капшагай"
Г.Капшагай ул.Жамбыла, 13, Индекс: 040800
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-72-
4-22-65
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Каратальского района"
Каратальский район, г.Уштобе, ул. Кусмоланова, 21 Индекс: 041100
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-34-
2-15-36
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Карасайского района"

Қарасай ауданы, Қаскелен қаласы, Қарасай батыр көшесі, 31 үй Индекс: 040900
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-71- 2-10-80
"Кербұлақ аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Кербұлақ ауданы, Сарыөзек кенті, Б.Момышұлы көшесі, 10 үй Индекс: 041000
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-728-40- 3-14-34
"Көксу аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Көксу ауданы, Балпық би кенті, Мырзабеков көшесі, 38 үй Индекс: 041200
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-728-38- 2-02-95
"Панфилов аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Алматы облысы, Панфилов ауданы Жаркент қаласы, Розыбакиев көшесі,22 Индекс: 041300
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-728-31- 5-07-69
"Райымбек аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Райымбек ауданы, Кеген селосы, Б.Момышұлы көшесі, 19 үй Индекс: 041400
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-77- 2-12-52
"Сарқан аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Сарқан қаласы, Тынышбаев көшесі, 8 үй Индекс: 041500
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-728-39- 2-27-39
"Талдықорған қалалық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы, Абая көшесі, 256 үй Индекс: 040000
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-72-82- 27-10-00
"Талғар аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Талғар қаласы, Қонаев көшесі, 65 үй Индекс: 041600
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-74- 2-25-06
"Текелі қалалық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Текелі қаласы, Абылай хан көшесі, Индекс: 041700
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-728-35- 4-25-24
"Ұйғыр аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ұйғыр ауданы, Шонжы селосы,
К. Исламова көшесі, 70 "а" үй Индекс: 0418000
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-78- 2-28-25
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің реттілігі және өзара байланысын
сипаттау
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау.
Негізгі үдерістің әрекеттері (барысы, жұмыс легі)
N әрекеттің (барысы, жұмыс легі)
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Құжаттармен танысады, орындау үшін жауапты атқарушыны белгілеу
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бастартуды немесе хабарлама дайындау
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-
бөлу шешімі)
Бұрыштама үшін басшыға құжаттарды жіберу
Бұрыштама салу, құжаттарды жауапты атқарушыға жіберу
Құжаттарды әкімге жіберу
Орындалу мерзімдері
30 минут
1 сағат
14 жұмыс күні ішінде
1-кестенің жалғасы.
N әрекеттің (барысы, жұмыстардың легі)
4
5
6
ҚФБ атауы
Әкім
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттармен танысу
Құжаттармен танысу
Үзінді дайындау
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-
бөлу шешімі)
Әкімдіктің қаулысына қол қою
Дәлелді бас тартуға қол қою
Құжаттарды әкімге тапсыру
Орындалу мерзімдері
5 жұмыс күні ішінде
1 сағат
5 жұмыс күні ішінде
1-кестенің жалғасы
N әрекеттің (барысы, жұмыс легі)
7
8
ҚФБ атауы
Әкім
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хаттармен танысу
Үзіндіні жетім, балаларының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамтуға құжаттарды Ресімдеу кітабында тіркеу
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бөлу шешімі)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға немесе орталыққа мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тапсыру, хабарлама немесе дәлелді бастартуды табыстау жөнінде қолхат
Орындау мерзімі
5 жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Келесі әрекеттің нөмірі
8
2-кесте. Қолдану нұсқасы. Негізгі үдеріс
1 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
3 топ ҚФБ
әкім
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға өтініштерді жіберу
N 2 әрекет
Бұрыштама қою
N 3 әрекет
әкім қаулысының жобасын дайындау
N 4 әрекет
әкімнің қаулысына қол қою
N 5 әрекет
үзіндіні ресімдеу
N 6 әрекет
үзіндіге қол қою
N 7 әрекет
үзіндіні тұтынушыға тапсыру
2-кесте Қолдану нұсқасы. Балама үдеріс.
1 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, өтініштерді тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына жіберу
N 2 әрекет
Бұрыштама қою
N3 әрекет
Құжатты қарастыру. Дәлелді бастарту рәсімдеу
N 4 әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
N 5 әрекет
Тұтынушыға дәлелді бастартуды жіберу
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы
Тұтынушының қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органға жүгінуі
кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Алматы облысы әкімдігінің

Карасайский район, г.Каскелен, ул. Қарасай батыр, 31 Индекс: 040900
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-71-
2-10-80
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Кербулакского района"
Кербулакский район, п.Сарыозек, ул. Б.Момышулы, 10 Индекс: 041000
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-40-
3-14-34
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Коксуского района"
Коксуский район, п.Балпык би, ул.Мырзабекова, 38 Индекс: 041200
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-38-
2-02-95
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Панфиловского района"
Панфиловский район, г.Жаркент, ул.Розыбакиева, 22 Индекс: 041300
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-31-
5-07-69
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Райымбекского района"
Райымбекский район, с.Кеген, ул.Б.Момышулы, 19 Индекс: 041400
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-77-
2-12-52
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Сарканского района"
Сарканский район, г.Саркан, ул.Тынышбаева, 8 Индекс: 041500
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-39-
2-27-39
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта г.Талдыкорган"
Г.Талдықорған, ул. Абая, 256 Индекс: 040000
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-72-82-
27-10-00
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Талгарского района"
Г.Талгар, ул. Конаева, 65 Индекс: 041600
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-74-
2-25-06
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта г.Текели"
Г.Текели, ул. Абылай хана, 34 Индекс: 041700
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-35-
4-25-24
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Уйгурского района"
Уйгурский район, с.Шонжы, Ул. К. Исламова көшесі, 70 "а" Индекс: 0418000
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-78-
2-28-25
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги "Оформление
документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без
попечения родителей"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномочен-
ного органа
Руководство
уполномочен-
ного органа
Ответственный исполнитель уполномочен-
ного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с
корреспонден-
цией,
определение ответственного исполнителя для исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка проекта постановления акимата или подготовка мотивирован-
ного отказа
Форма завершения
(данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения
резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному исполнителю
Передача документов акиму
Сроки исполнения
30 минут
1 час
14 рабочих дней
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство уполномочен-
ного
органа
Руководство уполномочен-
ного
органа
Ответственный исполнитель уполномочен-
ного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспон-
денцией
Ознакомление с корреспонденцией
Подготовка выписки
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Подписание постановления акимата
Подписание мотивиро-
ванного отказа
Передача документов акиму
Сроки исполнения
В течение 5-ти рабочих дней
1 час
В течение 5-ти рабочих дней
Номер следующего
действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока работ)
7
8
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация выписки в книге Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей или мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Подписание выписки
Передача результата оказания государственной услуги потребителю, расписка о выдаче выписки либо мотивированного отказа
Сроки исполнения
В течение 5-ти рабочих дней
В течение рабочего дня
Номер следующего действия
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Аким
Действие N 1 Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие N 2 Наложение резолюции
Действие N 3 Подготовка проекта постановления акимата
Действие N 4 Подписание постановления акимата
Действие N 5 Оформление выписки
Действие N 6 Подписание выписки
Действие N 7 Передача выписки потребителю
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Действие N 1 Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие N 2 Наложение резолюции
Действие N 3 Рассмотрение документов. Оформление мотивированного отказа
Действие N 4 Подписание мотивированного отказа
Действие N 5 Выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги "Оформление
документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без
попечения родителей"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в
уполномоченный орган
Утвержден
постановлением акимата области

2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік
қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданады:
1) алушы – жеке тұлға;
2) жергілікті уәкілетті орган – білім беру ұйымдары;
3) білім беру ұйымы қызметкері – қызметтік нұсқаулыққа байланысты міндеттер жүктелген білім беру ұйымының қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы – білім беру ұйымдарының бастығы;
5) білім беру ұйымдары – негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабындағы 4 тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету түрлері: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетiледi.
5. Мемлекеттік қызмет, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 4-бабы 9 - тармағына және "Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1310 қаулысына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7.Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарының веб-сайтында орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) құжатты жоғалтқан азаматтың білім беру ұйымы басшысының атына оның жоғалу жағдайы баяндалған өтініші;
2) құжатың нөмері және берілген күні көрсетілген құжаттың жоғалғаны жөніндегі газеттен үзінді;
3) туу туралы куәліктің немесе жеке куәліктің көшірмесі;
4) жоғалған заттарды табу бюросынан анықтама.
9. Мемлекеттік қызметтің көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 8-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 20 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде.
10. Осы регламенттің 8-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады. Мемлекеттік қызметті алушы көрсетілген кедергілерді жойған жағдайда өтініш жалпы негізде қарастырылады.
Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылғаны туралы дәлелді жауапты білім беру ұйымынан алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатудың негізі жоқ.

от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги
"Выдача дубликатов документов об образовании"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача дубликатов документов об образовании" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – организации образования;
3) ответственный сотрудник организации образования – сотрудник, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник организации образования;
5) организации образования - основного среднего, общего среднего, технического и профессионального образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
5. Государственная услуга предоставляется на основании с подпунктом 9 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1310 "Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" и стандарта государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее - стандарт).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является дубликат документов об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах организации образования.
8. Для получения государственной услуги получатель представляет следующие документы:
1) заявление гражданина, утерявшего документ, на имя руководителя организации образования, в котором излагаются обстоятельства его утраты;
2) выписку из газеты по утере документа, с указанием номера и даты регистрации выдачи документа;
3) копию свидетельства о рождении или удостоверения личности;
4) справку с бюро находок.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более 10-ти календарных дней.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 8 настоящего регламента. При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в организации образования.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

11. Алушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі білім беру ұйымы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) алушы білім беру ұйымына өтініш білдіреді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі алушының өтінішін тіркейді уақыты мен күні; көрсетілетін қызмет түрі; тапсырылған құжаттардің тізімі; дайын құжаттарды алатын күні мен уақыты,орны; құжаттарды рәсімдеуге өтініш қабылдаған білім беру ұйымының жауапты қызметкердің аты-жөні көрсетілген түбіртек береді;
3) білім беру ұйымының кеңсесі құжаттарды білім беру ұйымының басшысына жібереді;
4) білім беру ұйымының басшысы құжаттармен танысып, жауапты қызметкерді белгілейді;
5) білім беру ұйымының жауапты қызметкері білім туралы құжаттардың телнұсқаларын алу үшін құқығын анықтауға ұсынылған құжаттарды қарастырып, білім туралы құжаттардың телнұсқаларын алу үшін ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі туралы жазбаша дәйектелген жауап әзірлейді, басшы тарапынан қол қойып, білім беру ұйымының кеңсесіне жібереді.
6) білім беру ұйымының кеңсесі алушыға құжатты жолдайды.
12. Білім беру ұйымыдарында мемлекеттік қызмет көрсету үшін қабылданатын құжаттарды жүзеге асыру кемінде бір адамды құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету
(өзара қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжат қабылдауды білім беру ұйымының жауапты қызметкері жүргізеді.
Білім беру ұйымының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде регламенттің 8 тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды тексереді. Алушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні, тіркелген күні көрсетілген қолхат береді. Алушының тапсырған құжаттары толық болмаған жағдайда оның құжаттары қабылданбайды. Алушының талабы бойынша оған құжаттардың қабылданбағаны туралы жазбаша түрде түсініктеме беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді (бұдан соң – ҚФБ):
1) білім беру ұйымының жауапты қызметкері;
2) білім беру ұйымының кеңсе қызметкері;
3) білім беру ұйымының басшылығы.
15. Әкімшілік өзара әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдері) реттілігі мен өзара әрекеттерінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
16. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттің (процедурасының) өзара байланысы мен ретті орындалу тәртібі Регламенттің 3 қосымшасында әр әкімшілік әрекет (процедурасы) көрсетіле отырып, кесте түрінде сипатталған.
5.Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалардың
жауапкершілігі
17. Білім беру ұйымының басшысы мемлекеттік қызметті көрсететін жауапты тұлға болып табылады.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес, мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде көрсетілуіне Білім беру ұйымының басшысы жауапты болады.
Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
қызмет регламентіне 1-қосымша
"Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
қызмет регламентіне 2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің реттілігі және өзара байланысын
сипаттау ҚФБ әрекеттерін сипаттау
N әрекеттің (барысы, жұмыс легі)
1
2
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсе қызметкері
Білім беру ұйымының кеңсе қызметкері
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу. Алушыға түбіртек беру.
Құжаттармен танысып, құжаттарды Білім беру ұйымының басшысына жібереді
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бөлу шешімі)
Білім беру ұйымының басшысына құжаттарды жіберу
Білім беру ұйымының басшысы құжаттармен танысып, қол қояды және жауапты қызметкерді белгілейді.
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бөлу шешімі)
Білім беру ұйымының жауапты қызметкеріне құжаттарды жіберу
Білім беру ұйымының жауапты қызметкері білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру үшін құжаттарды қарастырып, білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру немесе оған келісім берілмегені жөнінде хабарлама дайындайды және құжатарды Білім беру ұйымының басшысына жібереді
Орындалу мерзімдері
5 жұмыс күні
5 жұмыс күні
Келесі әрекеттің нөмірі
2
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Білім беру ұйымының басшысына құжаттарды жіберу
Білім беру ұйымының басшысы білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру немесе оған келісім берілмегендігі туралы жобаға қол қояды, құжаттарды білім беру ұйымының кеңсе қызметкеріне жібереді
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бөлу шешімі)
Білім беру ұйымының кеңсе қызметкеріне құжаттарды жіберу
Білім беру ұйымының кеңсе қызметкері білім туралы құжаттардың телнұсқаларын немесе оған келісім берілмегендігі туралы хабарлама жібереді
Орындалу мерзімдері
5 жұмыс күні
5 жұмыс күні
"Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
қызмет регламентіне 3-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы
Алушының қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органға жүгінуі кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Алматы облысы әкімдігінің

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования приведены в приложении 1 к Регламенту;
2) канцелярия организации образования осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества представителя организации образования, принявшего заявление на оформление документов;
3) канцелярия организации образования передает документы руководству организации образования;
4) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного лица организации образования;
5) Сотрудник организации образования рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги об оформлении документов для предоставления дубликат документов об образовании или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, готовит проект уведомления получателю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию организации образования;
6) канцелярия организации образования передает документы получателю;
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в организации образования составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется сотрудником организации образования.
При оказании государственной услуги ответственной лицо организации образования осуществляет проверку на наличие документов в соответствии с пунктом 8 настоящего регламента.
При предоставлении документов в неполном объеме потребителю отказывается в приеме документов. По требованию потребителя ему выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственной лицо организации образования;
2) сотрудник канцелярии организации образования:
3) руководитель организации образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ приведено в приложении 2 к Регламенту.
16. Диаграмма функционального взаимодействия при обращении в организации образования процессе оказания государственной услуги, приведены в приложении 3 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования.
Руководитель организации образования несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги "Выдача
дубликатов документов
об образовании"
Заявление
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги "Выдача
дубликатов документов
об образовании"
Регламент государственной услуги "Выдача дубликатов
документов об образовании" Описание действий
структурно-функциональных единиц (СФЕ)
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии организаций образования
Сотрудник канцелярии организаций образования
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Проверка и прием представленных получателем документов. Расписка о приеме документов
Проверка полноты поступивших документов, изучение данных, направляет пакет документов руководителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Передача документов руководству организаций образования
Руководитель организации образования ознакамливается с пакетом документов определяет ответственного сотрудника
5
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Передача документов ответственному сотруднику организаций образования
Ответственный сотрудник организации образования Рассматривает документы для предоставления дубликатов документов об образовании Подготавливает проект уведомления об оформлении для предоставления дубликатов документов об образовании или мотивированного отказа и направляет пакет документов руководителю
6
Сроки исполнения
5 рабочих дней
5 рабочих дней
7
Номер следующего действия
2 колонка
8
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание при обращении в орган, дающий разрешение
Передача документов руководству организаций образования
Руководство организации образования, дают разрешение на выдачу дубликатов документов об образовании или мотивированного отказа и направляет пакет документов сотруднику канцелярии
9
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Передача документов сотруднику канцелярии
Сотрудник канцелярии организации образования выдает мотивированный отказ или дубликат документов об образовании
10
Сроки исполнения
5 рабочих дней
5 рабочих дней
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги "Выдача
дубликатов документов
об образовании"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в
уполномоченный орган
Утвержден
постановлением акимата области

2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1.. Осы "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - мектепке дейінгі жастағы баланың заңды өкілі;
2) уәкілетті орган – аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) білім бөлімі;
3) уәкілетті орган басшысы – аудандық, қалалық білім бөлімінің бастығы;
4) МДҰ - мектепке дейінгі ұйым.
2. Жалпы ережелер
2.. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының 200 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) барлық типтегі және үлгідегі МДҰ көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңының 6-бабы, 26-бабы, 30-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет мектепке дейінгі жастағы балалардың заңды өкілдеріне (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі стандарттың 5-тармағына сәйкес.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және стандарттың 4,11 тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет стандарттың 16-тармағында көрсетілген жағдайларда ұсынылмайды. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздемелер жоқ.
12. Мемлекеттік қызметті алушының стандарттың 9-тармағына сәйкес МДҰ-на өтініш жасаған сәтінен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы МДҰ-ға қажетті құжаттарды ұсынады;
2) МДҰ-ның басшысы құжаттарды қабылдайды;
3) МДҰ-ның басшысы құжаттардың толықтығын тексергеннен кейін МДҰ-ның атынан әрекет ететін басшысы және мектепке дейінгі жастағы баланың заңды өкілі болып табылатын мемлекеттік қызметті алушы арасында баланы МДҰ-на қабылдау туралы келісім-шарт жасалады немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.

от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги "Прием документов и
зачисление детей в дошкольные организации образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – законный представитель ребенка дошкольного возраста;
2) уполномоченный орган – отдел образования района (города областного значения);
3) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования;
4) ДО – дошкольная организация;
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее – государственная услуга) оказывается ДО всех видов и типов.
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании статьи 6, статьи 26, статьи 30 Закона Республики Казахстан "Об образовании", стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан N 1119 от 31 августа 2012 г. (далее - стандарт).
7. Государственная услуга оказывается законным представителям детей дошкольного возраста (далее – получатель государственной услуги).
8. Результатом оказания государственной услуги согласно пункта 5 стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченного органа, которые указаны в приложении 1 к Регламенту, в официальных источниках информации и в пунктах 4, 11 стандарта.
10. Сроки оказания государственной услуги: согласно пункта 7 стандарта.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункта 16 стандарта. Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги в ДО и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает необходимые документы в ДО;
2) руководитель ДО принимает документы;
3) после осуществления проверки на наличие документов заключается договор между ДО в лице руководителя и получателем государственной услуги в лице законного представителя ребенка о зачислении ребенка в ДО, либо дается мотивированный отказ в оказании государственной услуги на бумажном носителе.

13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету тәртібінің
сипаттамасы
14. Құжаттарды тікелей МДҰ-ның басшысы қабылдайды
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде МДҰ басшысы стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттардың толықтығын тексереді.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 11-тармағына сәйкес қажетті құжаттарды ұсынады. Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтатуға негіздемелер жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер тартылған (бұдан әрі - ҚФБ):
1) МДҰ-ның басшысы.
17. Әкімшілік өзара әрекетті орындау мерзімі көрсетілген ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
18. ҚФБ әкімшілік әрекетінің өзара байланысы мен ретті орындалу тәртібі Регламенттің 3-қосымшасында әр әкімшілік әрекеті көрсетіле отырып, кесте түрінде сипатталған.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
19. МДҰ-ның басшысы мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
МДҰ-ның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес, мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде көрсетілуіне жауапты болады.
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
"Аудан (қала) әкімдіктерінің білім бөлімдері"
мемлекеттік мекемелерінің тізімі
N п/п
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
Алматы облысы
1.
"Алакөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Үшарал қаласы Қонаев көшесі, 50
8 (728 33) 210-33, 225-64
2.
"Ақсу ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Жансүгір поселкісі, Желтоқсан көшесі, 5
8 (728 32) 215-80, 222-90
3.
"Балқаш ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Бақанас ауылы, Қонаев көшесі,72
8 (728 73) 913-70, 918-53
4.
"Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Есік қаласы, Алматы көшесі, 312
8 (728 75) 453-57, 415-50
5.
"Ескелді ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қарабұлақ п, Оразбеков көшесі, 31
8 (728 36) 312-00, 307-74
6.
"Жамбыл ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ұзынағаш ауылы, Мәжітов көшесі, 4
8 (728 70) 228-51, 233-48
7.
"Іле ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Өтеген батыр п, Титов көшесі, 33

13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в ДО составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий
в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов осуществляется непосредственно руководителем ДО.
При оказании государственной услуги, руководитель ДО осуществляет проверку на наличие всех необходимых документов согласно требованиям пункта 11 стандарта.
15. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет документы согласно пункта 11 стандарта. Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1).руководитель ДО.
17. Текстовое табличное описание последовательности с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) СФЕ приведено в приложении 2 к Регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) СФЕ в процессе оказания государственной услуги, приведены в приложении 3 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственную услугу
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель ДО.
Руководитель ДО несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Прием
документов и зачисление детей
в дошкольные организации
образования"
Cписок государственных учреждений "Отделов образования
акиматов городов (районов)"
N п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные телефоны
1
2
3
4
Алматинская область
1
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Алакольского района"
г. Ушарал, ул. Конаева, 50
8 (728 33) 210-33, 225-64
2
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Аксуского района"
п. Жансугур, ул. Желтоксан, 5
8 (728 32) 215-80, 222-90
3
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Балхашского района"
с. Баканас, ул. Конаева,72
8 (728 73) 913-70, 918-53
4
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Енбекшиказахского района"
г. Есик, ул. Алматинская, 312
8 (728 75) 453-57, 415-50
5
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Ескельдинского района"
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 31
8 (728 36) 312-00, 307-74
6
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Жамбылского района"
с. Узан-Агаш, ул. Мажитова, 4
8 (728 70) 228-51, 233-48
7
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Илийского района"
п. Отеген батыра, ул.Титова, 33

8 (728)52-235-05, 236-94
8.
"Қаратал ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Үштөбе қаласы, Молдағұлова көшесі, 67
8 (728 34) 215-36, 213-82
9.
"Қарасай ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қаскелең қаласы, Қабанбай батыр көшесі, н/ж
8(728 71) 210-80, 220-37
10.
"Кербұлақ ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Сарыөзек п, Тимирязев көшесі,1
8 (728 40) 320-68, 314-34
11.
"Көксу ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Балпық би, Мырзабеков көшесі, 38
8 (728 38) 217-61, 202-95
12.
"Панфилов ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Жаркент қаласы, Розыбакиев көшесі, 22
8 (728 31) 507-69, 517-75
13.
"Райымбек ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, 19
8 (728 77) 212-52, 214-50
14.
"Саркан ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Саркант қаласы, Тынышбаев көшесі, 8
8 (728 39) 227-39, 213-04
15.
"Талғар ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Талғар қаласы, Қонаев көшесі, 65
8 (728 74) 214-00, 236-89
16.
"Ұйғыр ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шонжы ауылы, Исмаилов көшесі, 70
8 (728 78) 228-25, 217-04
17.
"Қапшағай қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қапшағай қаласы, Жамбыл көшесі, 13
8 (728 72) 422-65, 411-76
18.
"Текелі ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Текелі қаласы, Абылайхан көшесі, 34
8 (728 72) 425-24, 447-70
19.
"Талдықорған қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы, Абай көшесі, 256
8 (728 22) 710-00, 707-08
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау" мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (үдерістердің) реттілігін сипаттау
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
1.Негізгі үдерістің әрекеттері (барысы, жұмыс легі)
1
N әрекеттің (барысы, жұмыс легі)
1
2
ҚФБ атауы
ММ
3
Әрекеттің атауы
МДҰ басшысының құжаттардың толықтығын тексеруі
4
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-
бөлу шешімі)
Қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау, шарт жасау, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау" мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушының қызмет көрсету жөнінде
МДҰ-ға өтініш білдіру кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Алматы облысы әкімдігінің

8 (728)52-235-05, 236-94
8
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Каратальского района"
г. Уштобе, ул. Молдагулова, 67
8 (728 34) 215-36, 213-82
9
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Карасайского района"
г. Каскелен, ул. Кабанбай батыра, б/н
8(728 71) 210-80, 220-37
10
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Кербулакского района"
п. Сарыозек, ул. Тимирязева,1
8 (728 40) 320-68, 314-34
11
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Коксуского района"
п. Балпык би, ул. Мырзабекова, 38
8 (728 38) 217-61, 202-95
12
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Панфиловского района"
г. Жаркент, ул. Розыбакиева, 22
8 (728 31) 507-69, 517-75
13
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Райымбекского района"
с. Кеген, ул. Момышулы, 19
8 (728 77) 212-52, 214-50
14
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Сарканского района"
г. Саркан, ул. Тынышбаева, 8
8 (728 39) 227-39, 213-04
15
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Талгарского района"
г. Талгар, ул. Конаева, 65
8 (728 74) 214-00, 236-89
16
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Уйгурского района"
с. Шонжы, ул. Исмаилова, 70
8 (728 78) 228-25, 217-04
17
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Капшагай"
г. Капшагай, ул. Жамбыла, 13
8 (728 72) 422-65, 411-76
18
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Текели"
г. Текели, ул. Абылайхана, 34
8 (728 72) 425-24, 447-70
19
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Талдыкоргана"
г. Талдыкорган, ул. Абая, 256
8 (728 22) 710-00, 707-08
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Прием
документов и зачисление детей
в дошкольные организации
образования"
Описание последовательности административных действий
(процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
ГУ
3
Наименование действия
Проверка руководителем ДО наличия необходимых документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационо-
распорядительное решение)
Прием документов на получение услуги, заключение договора, либо мотивированный отказ в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
6
Номер следующего действия
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Прием
документов и зачисление детей
в дошкольные организации
образования"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур).
Описание действий СФЕ
при обращении получателя государственной услуги в ДО
Утвержден
постановлением акимата области

2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту
үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау
және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау" мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) уәкілетті орган – білім басқармасы;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері – лауазымдық қызметіне сәйкес жүктелген арнайы білім беру ұйымының қызметкері;
4) уәкілетті органның бастығы – арнайы білім беру ұйымының директоры.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабындағы 4 тармаққа сәйкес әзірленді.
3. "Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) ұйымдастырушылық-құқықтық, меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан арнайы білім беру ұйымдары көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 19-бабымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет стандартының 5 тармағына сәйкес білім беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы ақпарат білім беру мекемелерінің стендтерінде және стандарттың 4, 11 тармақтарында көрсетілген.
8. Аталған қызмет жеке тұлғаларға – 7-18 жас аралығындағы мүмкіндігі шектеулі балаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.

от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги
"Прием документов и зачисление в специальные организации
образования детей с ограниченными возможностями для
обучения по специальным общеобразовательным учебным программам"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам" (далее – Регламент) используется следующие понятия:
1. потребитель – физическое лицо;
2. уполномоченный орган – управление образования;
3. ответственный сотрудник уполномоченного органа – сотрудник специальной организации, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4. руководитель уполномоченного органа – директор специальной организации образования.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах"
3. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам" (далее – государственная услуга) оказывается специальными организациями образования, предоставляющими общее среднее образование независимо от организационно-правовых форм, формы собственности и ведомственной подчиненности.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается со статьей 19 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам" утвержденного постановлением Правительства республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее - стандарт).
6. Результатом оказания государственной услуги, которую получит потребитель, является приказ организации образования согласно пункта 5 стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и о необходимых документах располагается на стендах организаций образования и согласно пункта 4,11 стандарта.
8. Данная услуга предоставляется физическим лицам - детям с ограниченными возможностями в развитии от 7 до 18 лет (далее - получатель государственной услуги).

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда ұсынылмайды.
11. Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.
12. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі уәкілетті орган арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш білдіреді;
2) уәкілетті органның жауапты қызметкері тұтынушының өтінішін тіркейді және құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған уәкілетті органның жауапты қызметкерінің аты-жөні, лауазымы, қабылдаған құжаттардың тізімі, күні, нөмірі көрсетілген қолхат береді;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері бұйрықтың жобасын дайындап, басшыға қол қойдырады.
13. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымының ғимаратында жүзеге асырылады. Қызмет көрсетілетін бөлме көлемі, орналасуы және сырт пішіні жағынан сапалы қызметтерді ұсыну талаптарына сай келеді. Күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы жағдай жасау үшін бөлме креслолармен және орындықтармен жабдықталған.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету
(өзара қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
14. Құжаттарды уәкілетті органның қызметкері қабылдайды.
Уәкілетті органның қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде стандарттың 11 тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды тексереді.
Уәкілетті органның жауапты қызметкері тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні, тіркелген күні көрсетілген қолхат береді.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттар ұсынады.
Мемлекеттік қызметті алушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершіліктері.
16. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызметті көрсететін жауапты тұлға болып табылады.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес, мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде көрсетілуіне уәкілетті органның басшысы жауапты болады.
"Арнайы жалпы білім беретін
оқу бағдарламалары бойынша оқыту
үшін мүмкіндіктері шектеулі
балалардың құжаттарын қабылдау
және арнайы білім беру ұйымдарына
қабылдау" мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
"Қала (аудан) әкімдіктерінің білім бөлімдері"
мемлекеттік мекемелерінің тізімі
N п/п
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
Алматы облысы
1
"Алакөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Үшарал қаласы Қонаев көшесі, 50

9. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункта 16 стандарта.
11. Государственная услуга по предоставлению начального, основного среднего и общего среднего образования проводится за счет средств местного бюджета.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества должности специалиста уполномоченного органа;
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа готовит проект приказа, подписывает руководителем.
13. Государственная услуга осуществляется в зданиях организаций образования. Помещение внутри здания, где предоставляются услуги, по размерам, расположению и конфигурации соответствует условиям для предоставления качественных услуг. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы креслами и стульями.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Прием документов осуществляется сотрудником уполномоченного органа.
При оказании государственной услуги сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку на наличие документов, согласно требованиям пункта 11 стандарта.
Ответственный сотрудник уполномоченного органа выдает потребителю расписку с указанием даты регистрации, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы согласно пункта 11 стандарта.
Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственную услугу
16. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
"Прием документов и зачисление в
специальные организации
образования детей с ограниченными
возможностями для обучения по
специальным общеобразовательным
учебным программам"
Cписок государственных учреждений
"Отделов образования акиматов городов (районов)"
N п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные телефоны
1
2
3
4
Алматинская область
1
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Алакольского района"
г. Ушарал, ул. Конаева, 50

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) уәкілетті орган – аудандық, қалалық білім бөлімдері;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері – лауазымдық қызметіне сәйкес жүктелген уәкілетті органның қызметкері;
4) уәкілетті органның бастығы – аудандық, қалалық білім бөлімдерінің бастықтары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабындағы 4 тармаққа сәйкес әзірленді.
3. "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламенттегі 1 қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органдар белгілейтін мемлекеттік білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорындар болып табылатын балаларға қосымша білім беру ұйымдарында көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 1, 4, 5, 6, 23, 26, 40 баптарымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет стандартының 5 тармағына сәйкес білім беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы ақпарат осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес қосымша білім беру ұйымдарының стендтерінде және стандарттың 4, 11 тармақтарында көрсетілген.
9. Аталған қызмет 3 жастан 18 жасқа дейінгі жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 тармағында көрсетілген.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое лицо;
2) уполномоченный орган – районный, городской отдел образования;
3)ответственный сотрудник уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4)руководитель уполномоченного органа – начальник, районного, городского отдела образования.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах"
3. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями дополнительного образования детей, согласно приложению 1 к настоящему регламенту, государственными казенными коммунальными предприятиями, реализующими образовательные учебные программы дополнительного образования детей за счет государственного образовательного заказа, который определяет местный исполнительный орган.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьями 1, 4, 5, 6, 23, 26, 40 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее - стандарт).
7. Результатом оказания государственной услуги является приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей согласно пункта 5 стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях дополнительного образования, которые указаны в приложении 1 настоящего регламента и пункта 4,11 стандарта.
9. Государственная услуга оказывается физическим лицам в возрасте от 3 до 18 лет (далее - получатель государственной услуги).
10. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 стандарта.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалу үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) уәкілетті орган – аудандық, қалалық білім бөлімдері;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері – лауазымдық қызметіне сәйкес жүктелген уәкілетті органның қызметкері;
4) уәкілетті органның бастығы – аудандық, қалалық білім бөлімдерінің бастықтары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабындағы 4 тармаққа сәйкес әзірленді.
3. "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалу үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламенттегі 1 қосымшаға сәйкес уәкілетті орган көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6 бабы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N1119 қаулысымен бекітілген "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалу үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет стандартының 5 тармағына сәйкес қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы ақпарат осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес уәкілетті органның стендтерінде және стандарттың 4, 11 тармақтарында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымдарындағы күн көрісі төмен отбасылардан шыққан білім алушылар мен тәрбиеленушілерге көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда ұсынылмайды. Мемлекеттік қызмет жергілікті және республикалық бюджет есебінен тегін көрсетіледі.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі уәкілетті орган арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" (далее - Регламент) используется следующие понятия:
1) потребитель – физическое лицо;
2) уполномоченный орган – районный, городской отдел образования;
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник, районного, городского отдела образования.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах"
3. Государственная услуга "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" (далее – государственная услуга), оказывается уполномоченным органом согласно приложению 1 к регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и стандарта государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее - стандарт).
7. Результатом оказания государственной услуги, которую получит потребитель, является выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, согласно пункта 5 стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченного органа, которые указаны в приложении 1 настоящего регламента и пункта 4,11 стандарта.
Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам организации образования из малообеспеченных семей (далее – получатель государственной услуги).
9. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункта 16 стандарта. Государственная услуга оказывается бесплатно за счет местного и республиканского бюджета.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:

1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш білдіреді;
2) уәкілетті орган кеңсесі тұтынушының өтінішін тіркейді және нөмірі мен күні; көрсетілетін қызмет түрі; тапсырылған құжаттардың тізімі мен саны; дайын құжаттарды алатын күнін, орнын; құжаттарды рәсімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті органның жауапты қызметкерінің аты-жөні көрсетілген қолхат береді;
3) уәкілетті орган кеңсесі құжаттарды уәкілетті органның басшысына жібереді;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысып, жаупты қызметкерді белгілейді;
5) уәкілетті органның жауапты қызметкері аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуға жолдама алу үшін ұсынылған құжаттарды қарастырып, жолдама алу үшін ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөніндегі хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын әзірлейді, басшы тарапынан қол қойып, уәкілетті орган кеңсесіне жібереді.
6) уәкілетті орган кеңсесі тұтынушыға құжатты жолдайды.
12. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және қызметті жедел ресімдеусіз уәкілетті орган мен білім беру ұйымдарының бекітілген жұмыс кестесіне және стандарттың 9 тармағына сәйкес жүргізіледі.
13. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде даму мүмкіндігі шектеулі тұлғаларға қызмет көрсету жағдайлары қарастырылған уәкілетті органның және білім беру ұйымдарының ғимараттарында көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету
(өзара қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
14. Құжаттарды уәкілетті органның қызметкері қабылдайды.
Уәкілетті органның қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде стандарттың 11 тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды тексереді.
Уәкілетті органның жауапты қызметкері тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні, тіркелген күні көрсетілген қолхат береді.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттар ұсынады.
Мемлекеттік қызметті алушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы, сондай-ақ, қызметті ұсыну үшін белгіленген тұлғалар санаттарына сай келмеуі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болады.

1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты (времени) и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества должности специалиста уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
3) канцелярия уполномоченного органа передает документы руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги об оформлении документов для предоставления направления в загородные и пришкольные лагеря или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, готовит проект уведомления потребителю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
6) канцелярия уполномоченного органа передает документы потребителю.
12. Государственная услуга предоставляется в течение календарного года в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа и организации образования без предварительной записи и ускоренного обслуживания согласно пункта 9 стандарта.
13. Государственная услуга оказывается в зданиях уполномоченного органа и организаций образования, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Прием документов осуществляется сотрудником уполномоченного органа.
При оказании государственной услуги сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку на наличие документов, согласно требованиям пункта 11 стандарта.
Ответственный сотрудник уполномоченного органа выдает потребителю расписку с указанием даты регистрации, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы согласно пункта 11 стандарта.
Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служат представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта, а также несоответствие категории лиц, определенных для предоставления услуги, с письменным обоснованием причин отказа.

8 (728 74) 214-00, 236-89
16
"Ұйғыр ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шонжы ауылы, Исмаилов көшесі, 70
8 (728 78) 228-25, 217-04
17
"Қапшағай қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қапшағай қаласы, Жамбыл көшесі, 13
8 (728 72) 422-65, 411-76
18
"Текелі ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Текелі қаласы, Абылайхан көшесі, 34
8 (728 72) 425-24, 447-70
19
"Талдықорған қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы, Абай көшесі, 256
8 (728 22) 710-00, 707-08
"Аз қамтылған отбасы балаларының
қала сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерде демалуы
үшін құжаттарды қабылдау"мемлекеттік
қызмет стандартына 2-қосымша
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындарға
жатақхана беру" мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындарға жатақхана беру" жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі келесі ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) жергілікті уәкілетті орган – техникалық және кәсіптік білім беру мекемесі;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы – техникалық және кәсіптік білім беру мекемесінің қабылдау комиссиясының төрағасы;
4) уәкілетті органның басшысы – техникалық және кәсіптік білім беру мекемесінің бастығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан соң - Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабындағы 4 тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 1-ші қосымшасына сәйкес техникалық және кәсіптік білім беру мекемелерімен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 43-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес ұсынылады (одан әрі - Стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі стандартының 5 тармағы негізінде жатақхана берілетіні туралы жолдама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

8 (728 74) 214-00, 236-89
16
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Уйгурского района"
с. Шонжы, ул. Исмаилова, 70
8 (728 78) 228-25, 217-04
17
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Капшагай"
г. Капшагай, ул. Жамбыла, 13
8 (728 72) 422-65, 411-76
18
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Текели"
г. Текели, ул. Абылайхана, 34
8 (728 72) 425-24, 447-70
19
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Талдыкоргана"
г. Талдыкорган,
ул. Абая, 256
8 (728 22) 710-00, 707-08
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги "Прием
документов для предоставления
отдыха детям из малообеспеченных
семей в загородных и пришкольных
лагерях"
Утвержден
постановлением акимата области
от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги "Предоставление
общежития обучающимся в организациях технического и
профессионального образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребители – физические лица, которым оказывается государственная услуга;
2) уполномоченный орган – организация технического и профессионального образования;
3) организация ТиПО – организация технического и профессионального образования, оказывающая государственные услуги;
4) руководитель уполномоченного органа – директор организации технического и профессионального образования.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается организациями технического и профессионального образования по адресам согласно приложению 1 к регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга, оказываемая организацией образования, предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 13 пункта 3 статьи 43 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года N 319-III "Об образовании", а также Стандарта государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведений", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее - Стандарт).
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги по предоставлению общежития являются расписка о приеме документов, направление о предоставлении общежития согласно пункта 5 Стандарта либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының интернет-ресурстарында және фойелерінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің (www.edu.gov.kz), әкімдіктердің, облыстық білім басқармасының (http:/almaobledu-gov.kz) ресми сайттарында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері стандарттың 7 тармағы негізінде беріледі.
10. Мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 16 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды толық ұсынбауы немесе ТжКБ жатақханаларында орын болмағанда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болады, бас тарту себептері жазбаша негізделеді.
11. Уәкілетті орган арқылы 3,4,5 үлгілерде көрсетілген қосымшаларға сәйкес тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі кезеңдер көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызмет стандарттың 9 тармағына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету
(өзара қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар ТжКБ мекеменің оқу бөліміне тапсырылады, осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекежайлар бойынша жүргізіледі.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға барлық құжаттардың қабылданғаны туралы сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні, құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдап алған ТжКБ өкілінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілінің) жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді (бұдан соң – ҚФБ):
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу, өтініштерді өндеу, мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру оқу бөлімінің мамандары;
2) білім мекемесінің бірлескен басқару органы;
3) білім мекемесінің басшысы.
18. Әкімшілік өзара әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдері) реттілігі мен өзара әрекеттерінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 2-ші қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалардың
жауапкершілігі

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о государственной услуге располагается на интернет-ресурсах и стендах, расположенных в фойе организаций технического и профессионального образования, перечень которых указан в приложении 1 к регламенту, а также на официальных сайтах Министерства образования и науки Республики Казахстан (www.edu.gov.kz), акиматов, управления образования (http:/almaobledu-gov.kz).
9. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 Стандарта.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта, а также отсутствия мест в общежитии в организациях ТиПО с письменным обоснованием причин отказа.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган согласно приложений 3,4,5.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
13. Государственная услуга предоставляется согласно пункта 6 Стандарта.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в учебную часть организаций ТиПО, указанным в приложении 1 регламента.
15. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о получении документов, с указанием номера и даты приема запроса, фамилии, имени, отчества представителя ТиПО, принявшего заявление на оформление документов;
16. Способ доставки результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (законного представителя).
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) непосредственно сотрудники учебной части, которые осуществляют прием, регистрацию, обработку заявлений, выдачу результата завершения оказываемой государственной услуги;
2) коллегиальный орган управления организации образования;
3) руководитель организации образования.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги

19. Техникалық және кәсіптік білім беру мекемесінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсететін жауапты тұлға болып табылады.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес, мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде көрсетілуін техникалық және кәсіптік білім беру мекемесінің басшысы жауапты болады.
"Техникалық және кәсіптік білім
беру ұйымдарында оқитындарға
жатақхана беру" мемлекеттік
қызметі регламентіне N 1 қосымша
Техникалық және кәсіптік білімнің білім беру
мекемелерінің тізімі
N
р/с
Техникалық және кәсіптік білім беру мекемелерінің атаулары
Мекен жайы
Байланыс телефоны
1
Алматы экономикалық колледжі
Алматы қаласы, Гоголь көшесі, 124 үй

19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации технического и профессионального образования.
Руководитель организации технического и профессионального образования несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования"
Список организаций технического и профессионального
образования
NN
п/п
Наименование организаций технического и профессионального образования
Адрес расположения
Контактные телефоны
1.
Алматинский экономический колледж
г.Алматы, ул.Гоголя, 124

8-728-2-21-60-90
"Техникалық және кәсіптік білім
беру ұйымдарында оқитындарға
жатақхана беру" мемлекеттік
қызметі регламентіне N 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету Регламенті "Техникалық және
кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға жатақхана
беру" (мемлекеттік қызмет көрсету стандарттың атауы)
1. Кесте Құрылымдық- функционалдық бірлік іс-әрекетінің
сипаттамасы (ҚФБ)
1) ТжКБ оқу орындарымен байланыс жасау барысында
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
N іс-әрекет (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
2
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымының оқу бөлімінің қызметкері
ТжКБ ұйымының оқу бөлімінің қызметкері
3
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, операциялар ) және олардың сипаттамалары
Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 11 п.көрсетілген, тұтынушылар ұсынған құжаттарды тексеру және қабылдау
Түскен құжаттардың толықтығын тексеру, мағұлматтарды зерттеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-
өкімдік шешім)
Мәліметтер
ТжКБ ұйымдарының басшыларына құжаттарды беру
5
Орындалу мерзімі
20 минут
1 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
1
2
7
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымының басшылығы
ТжКБ ұйымының басшылығы
8
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, операциялар) және олардың сипаттамалары
Түскен құжаттардың толықтығын тексеру, мағұлматтарды зерттеу Шешім қабылдау
Түскен құжаттардың толықтығын тексеру, мағұлматтарды зерттеу Шешім қабылдау
9
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-
шешім)
Жолдама
Жолдама
10
Орындалу мерзімі
3 жұмыс күні
4 жұмыс күні
"Техникалық және кәсіптік білім
беру ұйымдарында оқитындарға
жатақхана беру" мемлекеттік
қызметі регламентіне N 3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштің нысаны
Техникалық және кәсіптік білім берудің білімділік
бағдарламалары бойынша кадрлар дайындайтын білім беру
ұйымдарының жатақханалар алуға өтініштерінің нысаны
"Техникалық және кәсіптік білім
беру ұйымдарында оқитындарға
жатақхана беру" мемлекеттік
қызметі регламентіне N 4 қосымша
Тұтынушыға жатақханада тұру үшін орын алуға ұсынылған хабарлау
нысаны
Жатақханада тұру үшін орын ұсынылған білім алушылардың/ оқуға
түскендердің тізімі (ТжКБ оқу орнының фойесінде қалқаға
ілінеді)
Мемлекеттік қызмет көрсетуге шығу нысаны
"Жатақханада тұру үшін орын алу жолдамасы"
"Техникалық және кәсіптік білім
беру ұйымдарында оқитындарға
жатақхана беру" мемлекеттік
қызметі регламентіне N 5 қосымша
Тұтынушыға ұсынылатын мемлекеттік қызмет көрсетуден бас
тартудың шығу нысаны
Алматы облысы әкімдігінің

8-728-2-21-60-90
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования"
Регламент государственной услуги "Предоставление
общежития обучающимся в организациях технического и
профессионального образования" (наименование стандарта
государственной услуги)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (СФЕ)
1) при обращении в организации образования ТиПО
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Сотрудник учебной части организации ТиПО
Сотрудник учебной части организации ТиПО
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Проверка и прием представленных потребителем документов, указанных в п. 11 стандарта государственной услуги.
Проверка полноты поступивших документов, изучение данных
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Расписка о приеме документов
Передача документов руководству организаций ТиПО
5
Сроки исполнения
20 минут
1 рабочих дней
6
Номер следующего действия
1
2
7
Наименование СФЕ
Руководство организации ТиПО
Руководство организации ТиПО
8
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Проверка полноты поступивших документов, изучение данных. Принятие решения
Проверка полноты поступивших документов, изучение данных Принятие решения
9
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Направление
Направление
10
Сроки исполнения
3 рабочих дня
4 рабочих дня
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования"
Форма заявления на государственную услугу
Форма заявления на получение общежития в организации
образования, осуществляющей подготовку кадров по
образовательным программам технического и
профессионального образования
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования"
Форма уведомления (извещения), предоставляемого потребителю
для получения места для проживания в общежитии
Список поступивших /обучающихся с предоставлением места
для проживания в общежитии (вывешивается на стенде
в фойе учебного заведения ТиПО)
Выходная форма на государственную услугу
"Направление на получение места для проживания в общежитии"
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования"
Выходная форма отрицательного ответа (отказ)
на государственную услугу, предоставляемую потребителю
Утвержден
постановлением акимата области

2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша
кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызмет
регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі келесі ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) жергілікті уәкілетті орган – техникалық және кәсіптік білім беру мекемесі;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы – техникалық және кәсіптік білім беру мекемесінің қабылдау комиссиясының төрағасы;
4) уәкілетті органның басшысы – техникалық және кәсіптік білім беру мекемесінің бастығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан соң - Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабындағы 4 тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 1-ші қосымшасына сәйкес техникалық және кәсіптік білім беру мекемелерімен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Білім беру ұйымдары көрсететін қызмет көрсету білім беру ұйымы бекітетін және құрылтайшымен келісілген қызмет көрсету тарифіне сәйкес ақылы негізде жүргізіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 26-бабымен және "Техникалық және кәсіптік білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы N 130 қаулысымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес ұсынылады (одан әрі - Стандарт).
7. Мемлекеттік қызметті аяқтау нәтижесі стандартының 5 тармағы негізінде оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе қызмет көрсетуден бас тартатындығы туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының интернет-ресурстарында және фойелерінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің (www.edu.gov.kz), әкімдіктердің, облыстық білім басқарманың (http:/almaobledu-gov.kz) ресми сайттарында орналастырылады.

от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги "Прием документов и
зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку
кадров по образовательным программам технического и
профессионального образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – организация технического и профессионального образования;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа – председатель приемной комиссии организация технического и профессионального образования;
4) руководитель уполномоченного органа – директор организации технического и профессионального образования.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается организациями технического и профессионального образования по адресам согласно приложению 1 к регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга, оказывается организацией образования на платной основе в соответствии с тарифом услуги, утверждаемым организацией образования и согласованным с учредителем.
6. Государственная услуга представляется на основании подпункта 2) пункта 2, подпункта 4) пункта 3 статьи 6, статьей 26, пунктом 1 статьи 40 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", постановлением Правительства от 19 января 2012 года N 130 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального образования", а также Стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее - Стандарт).
7. Результатом завершения государственной услуги являются общий приказ о зачислении согласно пункта 5 Стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах и стендах, расположенных в фойе организаций технического и профессионального образования, перечень которых указан в приложении 1 к регламенту, а также на официальных сайтах Министерства образования и науки Республики Казахстан (www.edu.gov.kz), управлений образования (http:/almaobledu-gov.kz).

9. Мемлекеттік қызмет негізгі орта (жалпы негізгі), жалпы орта (орта жалпы), техникалық және кәсіптік (кәсіптік бастауыш және кәсіптік орта), орта білімнен кейінгі, жоғары (кәсіптік жоғары) білімі бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдік азаматтарға және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап құжаттарды қабылдау кезеңінде – 60 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін жүгінген сәттен – өтініш түскен күнінен бастап Үлгі қағидаларда белгіленген білім алушы қатарына қабылдау кезеңіне күндізгі оқу нысанына 30 тамызға, сырттай оқу нысанына 30 қыркүйекке дейін;
Құжаттар тіркелген күннен бастап бір аптадан аспайтын мерзімде қабылдау комиссиясы оқуға түсушілерге түсу емтихандарына жіберілгендіктері туралы хабарлайды.
11. Мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 16 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды толық ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болады, бас тарту себептері жазбаша негізделеді. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздемелер жоқ.
12. Уәкілетті орган арқылы 5,6,7,8 үлгілерде көрсетілген қосымшаларға сәйкес тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі кезеңдер көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) білімі туралы құжаттар (түпнұсқа);
3) білім беру ұйымына оқуға қабылдау туралы өтініш;
4) N 086-У нысанындағы медициналық анықтама флюрография суретімен (І және ІІ топтағы мүгедектер мен бала жасынан мүгедектер үшін медециналық-әлеуметтік сараптама қорытындысы) қоса беріледі;
5) 3х4 көлемдегі 4 фотосурет.
Жеке басын куәландыратын құжаттарды оқуға түсушінің заңды өкілдері жеке өздері ұсынады.
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ тұлғалар мәртебесін анықтайтын, тұрғылықты жерге тіркелгендігі туралы белгісі бар құжатты ұсынады:
1) шетелдік – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты;
2) азаматтығы жоқ тұлға – азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
3) босқын – босқынның куәлігі;
4) пана іздеуші тұлға – пана іздеуші тұлғаның куәлігі;
5) оралман – оралманның куәлігі.
Оқуға түсушілерден түскен өтініштер білім беру ұйымының тіркеу журналдарына оқытудың нысандары бойынша тіркеледі.
Кешенді тестілеу сертификатын (жоғары оқу орындарына түсу үшін ағымдағы жылы кешенді тестілеуге қатысқан өткен жылғы түлектер) немесе ҰБТ нәтижелері туралы сертификатын тапсырған (ағымдағы жылы ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысқан бітірушілер) тұлғалар түсу емтихандарынан босатылады және Үлгі қағидалардың талаптарына сәйкес конкурсқа жіберіледі.
13. Мемлекеттік қызмет стандарттың 9 тармағына сәйкес көрсетіледі.

9. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранным гражданам и лицам без гражданства, имеющим основное среднее (основное общее), общее среднее (среднее общее), техническое и профессиональное (начальное профессиональное и среднее профессиональное), послесреднее, высшее (высшее профессиональное) образование (далее- получатель государственной услуги).
10. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 Стандарта.
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, на этапе приема документов - не более 60 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги – с момента поступления заявления до момента зачисления в установленные Типовыми правилами сроки по 30 августа на очную форму обучения, по 30 сентября на заочную форму обучения.
Не более чем в недельный срок со дня регистрации документов приемная комиссия извещает о допуске поступающих к вступительным экзаменам.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 16 стандарта с письменным обоснованием причин отказа. Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган согласно приложений 5,6,7,8.
Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют согласно пункта 11 Стандарта.
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документы об образовании (подлинник);
3) заявление о приеме на обучение в организации образования;
4) медицинскую справку по форме N 086-У c приложением флюроснимка (для инвалидов I и II группы и инвалидов с детства – заключение медико - социальной экспертизы);
5) 4 фотокарточки размером 3х4.
Документы, удостоверяющие личность получателя государственной услуги, предъявляются лично законными представителями.
Иностранцы и лица без гражданства представляют документ, определяющий их статус, с отметкой о регистрации по месту проживания:
1) иностранец - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан;
2) лицо без гражданства - удостоверение лица без гражданства;
3) беженец - удостоверение беженца;
4) лицо, ищущее убежище, - свидетельство лица, ищущего убежище;
5) оралман - удостоверение оралмана.
Заявления от поступающих регистрируются в журналах регистрации организаций образования по формам обучения.
Лица, представившие сертификат комплексного тестирования (выпускники прошлых лет, участвовавшие в комплексном тестировании в текущем году, для поступления в высшие учебные заведения) или сертификат о результатах ЕНТ (выпускники текущего года, участвовавшие в едином национальном тестировании) освобождаются от вступительных экзаменов и допускаются к конкурсу согласно условиям, указанным в Типовых правилах.
12. Государственная услуга предоставляется согласно пункта 9 Стандарта.

1) оқудың күндізгі нысанына – 20 маусым мен 20 тамыз аралығында;
2) оқудың кешкі және сырттай нысанына – 20 маусым мен 20 қыркүйек аралығында;
3) өнер және мәдениет мамандықтары бойынша 20 маусым мен 20 шілде аралығында жүзеге асырылады.
Түсу емтихандары күндізгі оқу бөліміне 1 тамыз бен 28 тамыз, кешкі және сырттай оқу бөліміне 1 тамыз бен 25 қыркүйек, өнер және мәдениет мамандықтарына немесе шығармашылық емтиханы 21 шілде мен 28 шілде аралығында өткізіледі.
Техникалық және кәсіптік білім беретін білім беру бағдарламалары бойынша білім алушылар құрамына қабылдау күндізгі оқу бөліміне 25 тамыз бен 30 тамыз, кешкі және сырттай оқу нысанына 15 қыркүйек пен 30 қыркүйек аралығында жүргізіледі;
2) белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі;
3) қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету
(өзара қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
14. Құжат қабылдауды уәкілетті органның жауапты қызметкері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүргізеді
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызметті алушылардың ұсынған құжаттары "Білім алушылар қатарына түсушілерді тіркеу кітабына" тіркеледі. Құжаттарды өткізген тұлғаларға құжаттарды қабылданғаны жөнінде осы стандарттың 2-ші қосымшасына сәйкес өтінішті қабылдап алған күнді және нөмірін, қолхат берген қабылдау комиссиясы мүшесінің тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, қолхат беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілінің) жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді (бұдан соң – ҚФБ):
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу, өтініштерді өндеу, мемлекеттік қызметтін нәтижесін беру қабылдау комиссияның мамандары;
2) білім мекеменің бірлескен басқару органы;
3) білім мекеменің басшысы.
18. Әкімшілік өзара әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдері) реттілігі мен өзара әрекеттерінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 3-ші қосымшасында көрсетілген.
19. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттің (процедурасының) өзара байланысы мен ретті орындалу тәртібі регламенттің 4-ші қосымшасында әр әкімшілік әрекет (процедурасы) көрсетіле отырып, кесте түрінде сипатталған.

1) на очную форму обучения - с 20 июня по 20 августа;
2) на вечернюю и заочную формы обучения - с 20 июня по 20 сентября;
3) по специальностям искусства и культуры - с 20 июня по 20 июля.
Вступительные экзамены проводятся: на очную форму обучения - с 1 августа по 28 августа, на вечернюю и заочную формы обучения - с 1 августа по 25 сентября; по специальностям искусства и культуры специальные или творческие экзамены проводятся с 21 июля по 28 июля.
Зачисление в состав обучающихся по образовательным учебным программам технического и профессионального образования на очную форму обучения - с 25 августа по 30 августа, на вечернюю и заочную формы обучения - с 15 сентября по 30 сентября;
2) в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней;
3) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется сотрудником уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 регламента.
14. Документы получателей государственной услуги, представленные для оказания государственной услуги, регистрируются в "Книге регистрации поступающих в число обучающихся". Лицу, сдавшему документы, выдается расписка о приеме документов согласно приложению 2 регламента с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества члена приемной комиссии, выдавшего расписку.
15. Способ доставки результата государственной услуги осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (законного представителя).
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) непосредственно специалисты приемной комиссии, которые осуществляют прием, регистрацию, обработку заявлений, выдачу результата завершения оказываемой государственной услуги;
2) коллегиальный орган управления организации образования;
3) руководитель организации образования.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональных единиц, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к регламенту.

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалардың
жауапкершілігі
20. Техникалық және кәсіптік білім беру мекеменің басшысы мемлекеттік қызметті көрсететін жауапты тұлға болып табылады.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес, мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде көрсетілуін техникалық және кәсіптік білім беру мекеменің басшысы жауапты болады.
"Техникалық және кәсіптік білім
беру бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі
регламентіне N 1 қосымша
Техникалық және кәсіптік білімнің білім беру мекемелердің
тізімі
N
р/с
Техникалық және кәсіптік білім беру мекемелерінің атаулары
Мекен жайы
Байланыс телефоны
1.
Алматы экономикалық колледжі
Алматы қаласы, Гоголь көшесі, 124 үй

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации технического и профессионального образования.
Руководитель организации технического и профессионального образования несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
образования, осуществляющие
подготовку кадров по
образовательным программам
технического и профессионального
образования"
Список организаций технического и профессионального
образования
NN
п/п
Наименование организаций технического и профессионального образования
Адрес расположения
Контактные телефоны
1.
Алматинский экономический колледж
г.Алматы, ул.Гоголя, 124

8-7272-51-79-09
70.
Профессиональный лицей "Перспектива"
Алматы қаласы,, Насупбеков көшесі,10 үй
8-7273-97-71-75
71.
Есік кәсіптік лицейі
Еңбекшіқазақ ауданы, Есік қаласы, Талгарская көшесі,5 үй
8-727-75-4-35-61
72.
"Сенім" кәсіптік мектеп
Талдықорған қаласы, Рустембеков көшесі, 31 үй
8-728-2-21-60-90
"Техникалық және кәсіптік білім
беру бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі
регламентіне N 2 қосымша
"Техникалық және кәсіптік білім
беру бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі
регламентіне N 3 қосымша
1 сурет. Білім мекемесімен "Автоматтандырылмаған" мемлекеттік
қызметті көрсету барысында өзара әрекеттерінің мәтіндік
кестелік сипаттамасы.
"Техникалық және кәсіптік білім
беру бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі
регламентіне N 4 қосымша
Әкімшілік әрекеттердің реттілігі және өзара байланысын
сипаттау
1 кесте. ТжКБ мекеме арқылы әрекеттерін сипаттау.
Негізгі үдерістің әрекеттері (барысы, жұмыс легі)
1
N әрекеттің (барысы, жұмыс легі)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ТжКБ мекемесі
ТжКБ мекемесі
ТжКБ мекемесі
ТжКБ мекемесі
ТжКБ мекемесі
3
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжат-
тардың және өтініштің шынайы-
лығын тексеру.
Білім мекемесінің қабылдау комиссия-
сының мүшесі ауызша түрде тапсырған құжаттардың немесе берілген өтініштің кемшіліктері болғандықтан тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлау
Білім мекемесі-
нің қабылдау комиссиясы мүшесінің тұтынушы-
ның мәлімет-
терін жазу, өтінішті "Білім алушылар қатарына түсушілер-
ді тіркеу кітабына" тіркеу.
Білім меке-
месінің қабылдау комиссия-сы мүшесі-
мен қажетті тұтыну-
шының өтінішке тіркеген қажетті құжат-
тарды түптеу.
Білім меке-
месінің қабылдау комиссия-
сы мүшесімен құжат-
тарды қабыл-
дағаны туралы тұтыну-
шының өзіне қолхат беру.
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдасты-
рушылық-
бөлу шешімі)
Қызмет көрсету үшін құжат-
тармен өтініш қабылдау
ауызша түрде қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлау
Өтінішке нөмір беріп, оны тіркеу
Тұтыну-
шының жеке құжатын құру
құжат-
тарды қабылда-
нғаны жөнінде қолхат беру
5
Орындалу мерзімдері
30 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
5 минуттан кем емес
5 минуттан кем емес
5 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
1 кестенің жалғасы. ТжКБ мекеме арқылы әрекеттерін сипаттау.
Негізгі үдерістің әрекеттері (барысы, жұмыс легі)
1
N әрекеттің (барысы, жұмыс легі)
7
8
9
10
2
ҚФБ атауы
ТжКБ мекемесі
ТжКБ мекемесі
ТжКБ мекемесі
ТжКБ мекемесі
3
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Қабылдау комиссиясы оқуға түсушілерді түсу емтихан-
дарына кіруге рұқсаты туралы хабарлайды
Түсу емтихан-
дарын өткізу
Конкурсты өткізу
Оқуға түсушілерге оқуға қабылданғаны туралы қорытындысын жеткізу
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-
шылық-бөлу шешімі)
Тұтынушы өзінің келуіне байланысты түсу емтиханына кіруге рұқсаты туралы хабарлайды
Емтихан ведомосі
Білім алушылар құрамына қабылдау туралы бұйрық
интернет-
ресурстар, стендтер
5
Орындалу мерзімдері
Құжаттарды тіркеген күннен бастап 7 күннен кем емес

8-7272-51-79-09
70.
Профессиональный лицей "Перспектива"
г.Алматы, ул.Насупбекова,10
8-7273-97-71-75
71.
Есикский профессиональный лицей
Енбекшиказахский район, г.Есик, ул.Талгарская,5
8-727-75-4-35-61
72.
Профессиональная школа "Сенім"
г.Талдыкорган, ул.Рустембекова, 31
8-728-2-21-60-90
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
образования, осуществляющие
подготовку кадров по
образовательным программам
технического и профессионального
образования"
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
образования, осуществляющие
подготовку кадров по
образовательным программам
технического и профессионального
образования"
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании "неавтоматизированной" государственной услуги
организацией образования
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
образования, осуществляющие
подготовку кадров по
образовательным программам
технического и профессионального
образования"
Таблица 1. Описание действий посредством организации ТиПО
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова-
ние
Органи-
зация ТиПО
Организа-
ция ТиПО
Организа-
ция ТиПО
Организа-
ция ТиПО
Организа-
ция ТиПО
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлин-
ности заявления и докумен-
тов
формиро-
вание сотрудни-
ком приемной комиссии в устной форме сообщения об отказе потреби-
телю в запраши-
ваемой государ-
ственной услуге в связи с имеющи-
мися наруше-
ниями в заявлении или в докумен-
тах потреби-
теля
запись сотрудни-
ком приемной комиссии органи-
зации образова-
ния данных потреби-
теля, регистра-
ция заявления в "Книге регис-
трации поступающих в число обучаю-
щихся"
подшив сотрудни-
ком приемной комиссии органи-
зации образо-
вания необхо-
димых докумен-
тов, предос-
тавленных потреби-
телем к форме заявления
выдача расписки о приеме докумен-
тов сотруд-
ником приемной комиссии органи-
зации образо-
вания потреби-
телю услуги нарочно.
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоря-
дительное решение)
Прием заявления и докумен-
тов на получение услуги
Устное сообщение об отказе
Регистра-
ция запроса с присвое-
нием номера заявлению
Формиро-
вание личного дела портеби-
теля
Расписка о приеме докумен-
тов
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 1 минуты
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы 1. Описание действий посредством
организации ТиПО
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
2
Наименова-
ние
Организа-
ция ТиПО
Организация ТиПО
Организа-
ция ТиПО
Организация ТиПО
3
Наименова-
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Приемная комиссия извещает о допуске поступаю-
щих к вступи-
тельным экзаменам
Проведение вступительных экзаменов
Проведение конкурса
Доведение результатов зачисления до сведения поступающих
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоря-
дительное решение)
Извещение о допуске к вступи-
тельным экзаменам при личном посещении потреби-
теля
Экзамена-
ционная ведомость
Приказ о зачислении в состав обучаю-
щихся
информацион-
ные стенды, интернет-
ресурсы
5
Сроки исполнения
Не более 7 дней со дня регистра-
ции документов

Емтихан тапсыру барысында 2 сағат 15 минуттан кем емес (3 пән), 1 сағат 30 минут (2 пән), 1 пәнге 15 минуттан кем емес
5 күннен кем емес (25 тамыз – 30 тамыз)
Бұйрықтың шыққанынан кейін 30 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8
9
10
"Техникалық және кәсіптік білім
беру бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі
регламентіне N 5 қосымша
Мемлекеттік қызметінің өтінішінің үлгісі
Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша
кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына оқуға
түсу үшін өтініштің үлгісі
"Техникалық және кәсіптік білім
беру бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі
регламентіне N 6 қосымша
Тұтынушының түсу емтиханына келу үшін берілетін
хабарландырудың үлгісі
"Техникалық және кәсіптік білім
беру бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі
регламентіне N 7 қосымша
Мемлкеттік қызметіне құптарлықты (хабарландыру) беру үлгісі
"Техникалық және кәсіптік білім
беру бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі
регламентіне N 8 қосымша
Тұтынушыға мемлекеттік қызметті көрсету барысында жағымсыз
жауап (бас тарту) бойынша шығу үлгісі
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім
беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1.Осы "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі- Регламент) келесі ұғымдарды қолданады:
1) тұтынушы-жеке тұлға
2) уәкiлеттi орган- аудандық, қалалық бiлiм беру бөлiмi
3) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы - уәкiлеттi орган қызметкеріне лауазымды нұсқауға сәйкес мiндеттер жүктеледі
4) уәкiлеттi органның жетекшiсі - аудан, қалалық бiлiм бөлiмiнiң басшысы.

Не более 2 часов 15 минут (3 предмета), 1 час 30 мин (2 предмета) при тестировании, не более 15 минут на 1 предмет при сдаче экзамена
Не более 5 дней (25 августа- 30 августа)
Не более 30 минут после издания приказа
6
Номер следующего действия
8
9
10
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
образования, осуществляющие
подготовку кадров по
образовательным программам
технического и профессионального
образования"
Форма заявления на государственную услугу
Форма заявления на поступление на обучение в организацию
образования, осуществляющую подготовку кадров по
образовательным программам технического и
профессионального образования
Приложение 6
к регламенту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
образования, осуществляющие
подготовку кадров по
образовательным программам
технического и профессионального
образования"
Форма уведомления (извещения), предоставляемого
потребителю для явки на сдачу вступительных экзаменов
Приложение 7
к регламенту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
образования, осуществляющие
подготовку кадров по
образовательным программам
технического и профессионального
образования"
Выходная форма положительного ответа (извещение)
на государственную услугу
Приложение 8
к регламенту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
образования, осуществляющие
подготовку кадров по
образовательным программам
технического и профессионального
образования"
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на
государственную услугу, предоставляемого потребителю
Утвержден
постановлением акимата области
от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги "Прием документов и
зачисление в организации образования независимо от
ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным
программам начального, основного среднего, общего среднего
образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;
2) организация среднего образования- общеобразовательная школа;
3) уполномоченный орган – районный, городской отдел образования;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
5) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования.

2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет туралы осы Регламент 2000 жылы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4 -тармағының негізінде жасалынды.
3."Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет)Қазақстан Республикасының орта білім беру ұйымдары көрсетеді.
1. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
2. Мемлекеттік қызмет мынадай нормативтік құқықтық актілермен реттеледі:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы;
2) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңы;
3) "Бастатуыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы N 127 қаулысы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz. ресми сайтында орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызметті алушыға берілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны білім беру ұйымдарының жалпы орта білім беретін ұйымдарға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Аталған қызмет Қазақстан Республикасының 7-18 жастағы азаматтарына (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі мемлекеттік қызметті алушылар қажетті құжаттарды тапсырған уақыттан бастап бір жұмыс күнін құрайды:
1) өтініш берілген күні (тіркеу кезінде) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты – 30 минут;
2) өтініш берілген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан аспауы керек.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін (білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзімі – 3 айдан аспауы керек, себебі оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық білім алушылар үшін ортақ болып табылады.
8. Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беру бағдарламалары бойынша оқу үшін ұйымдарға құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет барлық санаттағы азаматтар үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарында тегін болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Алдын ала жазылу және жеделдетіп ресімдеу қарастырылмаған.

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан (далее – организация образования).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах". Государственная услуга регулируется следующими нормативными правовыми актами:
1) Конституцией Республики Казахстан;
2) Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании";
3) постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года N 127 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования".
6. Формой завершения государственной услуги - общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан в возрасте 7-18 лет (далее – получатель государственной услуги).
8. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов составляет 1 рабочий день:
1) время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации), - 30 минут;
2) время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 30 минут.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся.
9. Государственная услуга по приему документов и зачислению в организации для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования является бесплатной для всех категорий граждан государственных организаций образования.

10. Мемлекеттік қызмет өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша және аталған білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағын (шағын аудан) есепке ала отырып, білім беру ұйымдарында көрсетіледі.
Күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы болуы үшін ғимарат креслолармен және орындықтармен жабдықталған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген жағдайда мынадай құжаттарды ұсынады:
1) баланың заңды өкілдерінен өтініш (еркін нысанда);
2) туу туралы куәліктің көшірмесі;
3) денсаулығы туралы анықтама (денсаулық паспорты);
4) тұратын жерінен анықтама немесе тұратын жерін растайтын басқа құжат;
5) 3х4 көлеміндегі 2 дана фотосурет.
Бастауыш білім беру ұйымына 1-сыныпқа келуші баланың заңды өкілдерінен өтініш ағымдағы жылғы 1 маусымнан 30 тамызға дейін жүргізіледі.
1-сыныпқа қабылдау кезінде жекеменшік білім беру ұйымынан басқа бастауыш білім беру ұйымдары емтихан мен тестілеу жүргізбейді.
Білім беру ұйымына құжаттарды қабылдау немесе оқуға қабылдау бойынша мемлекеттік қызметті алуға үміткер мемлекеттік қызметті алушы таңдаған оқыту бейініне сәйкес білім беру ұйымының мәртебесін, білім беру деңгейін, сондай-ақ, білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағын (шағын аудан) ескергені жөн.
12. Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты Министрліктің www.edu.gov.kz ресми сайтынан, сондай-ақ білім беру ұйымдарының ақпараттық стенділерінен алуға болады.
13. Мемлекеттік қызметті алушының құжаттары білім беру ұйымының кеңсесіне жауапты тұлғаға тапсырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға қажет құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) өтінішті қабылдау нөмірі және уақыты;
2) құжаттардың саны мен атауы;
3) құжаттарды қабылдаушы жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты.
15. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі:
білім беру ұйымдарына өтініш берушінің жеке қатысуы арқылы.
16. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болуы мүмкін:
1) осы стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттар пакетінің толық берілмеуі;
2) құжаттарда дәйексіз немесе бұрмаланған фактілердің (мәліметтердің) анықталуы;
3) аталған білім беру ұйымында сұратылған білім беру деңгейінің жоқтығы немесе сәйкес келмеуі;
4) мемлекеттік қызметті алушының оқу көрсеткішінің таңдалған білім беру ұйымының мәртебесіне сәйкес келмеуі;
5) аталған білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағына тұрғылықты жерінің сәйкес келмеуі.
Аталған білім беру ұйымдарында қажетті оқыту бейіні жоқ болса, мемлекеттік қызметті алушыға аудан (қала) аумағындағы басқа да жалпы білім беретін мектептерде таңдаған оқыту бейіні бойынша бос орындардың болуы туралы ақпарат беріледі.
Білім беру ұйымына қабылдау үшін өтініш берушінің құжаттарын қабылдау кезінде басшылар мемлекеттік қызметті алушыларды білім беру ұйымының Жарғысымен және басқа да білім беру үдерісін реттейтін құжаттармен таныстыруы тиіс.
4. Жұмыс қағидаттары

10. Государственная услуга осуществляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней с 9.00 до 13.00 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях организаций образования по месту проживания заявителя и с учетом территории обслуживания (микроучастка) данной организации образования.
3. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги при обращении в организации образования получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление от законных представителей ребенка (в произвольной форме);
2) копию свидетельства о рождении ребенка;
3) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт);
4) справку с места жительства или иной документ, подтверждающий место проживания заявителя;
5) фотографии размером 3х4 см в количестве 2 штук.
Прием заявлений от законных представителей детей, поступающих в первый класс организаций начального образования, производится с 1 июня по 30 августа текущего года.
При приеме в 1 класс организаций начального образования экзамены и тестирование не проводятся, кроме частных организаций образования.
Получателю государственной услуги, претендующему на получение государственной услуги по приему и зачислению в организацию образования, следует учитывать статус организации образования, уровень образования в соответствии с выбранным профилем обучения, а также территорию обслуживания (микроучасток) организации образования.
13. Информацию о государственной услуге можно получить на официальном сайте Управления образования Алматинской области almaobledu-gov.kz, а также на информационных стендах в зданиях организаций образования.
14. Документы получателя государственной услуги сдаются ответственному лицу в канцелярию организации образования.
15. При сдаче документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме необходимых документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) количества и названия приложенных документов;
3) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы.
16. Способ доставки результата оказания услуги осуществляется через личное посещение заявителем организации образования.

17. Білім беру ұйымдарының қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқығы мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік міндетті орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) жан-жақты және толық ақпарат беру;
5) қорғау және құпиялылық;
6) мемлекеттік қызметті алушының мерзімінде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
5. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметтің сапалық және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекітіледі.
6. Шағым беру тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғаның іс-әрекетіне немесе әрекетсіздігіне шағымдану қажет болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы немесе оның заңды өкілі өңірлік уәкілетті білім беру органдарына: аудандық (қалалық) білім бөлімдері (бұдан әрі – аудан (қала)ББ) хабарласуына болады.
Егер мемлекеттік қызметті алушының заңды өкілі қабылданған шараларға қанағаттанбаса не мәселе жоғары деңгейде қарауды талап еткен жағдайда заңды өкіл Астана қаласы, Орынбор к-сі, 8, 11-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне жазбаша түрде шағым жолдауына болады.
Шағымдар поштамен немесе жұмыс күндері министрліктің кеңсесі арқылы хат түрінде қолма-қол қабылданады.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразы болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушылар аудан (қала) білім бөлімдері бастығының атына шағымданады.
23. Мемлекеттік қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым беру кезінде мемлекеттік қызметті алушы еркін нысандағы өтінішті тапсырады.
25. Қабылданған шағымдар білім бөлімдерінің кіріс хат-хабарлар журналына тіркеледі және "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген мерзімде қарастырылады. Мемлекеттік қызметті алушыға қабылдау мерзімі мен уақыты көрсетілген, қабылдаған қызметкердің аты-жөні жазылған талон беріледі.
Шағымды қарастыру нәтижесі туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы
орта білім берудің жалпы білім
беретін бағдарламалары бойынша
оқыту үшін ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан білім
беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және оқуға қабылдау" мемлекеттік
қызмет стандартына 1 қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің норматив-
тік мағынасы
Көрсет-
кіштің кейінгі жылдағы мақсаттық мағынасы
Көрсеткіш-
тің есеп беру жылдағы ағымдық мағынасы
1
2
3
4
1. Уақтылылық
1.1. Құжат тапсыру кезінен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының % (үлесі)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
2.2. Құжаттардың дұрыс рәсімделу жағдайларының % (үлесі) (есептелген сомалар, есептер ж.б.)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен қызмет көрсетудің реттілігі жөнінде ақпарат жайлы қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3.2 Электронды форматта қолжетімді болған қызметтер, ақпараттар % (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қолданыстағы шағымдану тәртібімен қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
5. Әдептілік
5.1. Қызметші персоналдың әдептілігіне қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
Алматы облысы әкімдігінің

17. Основанием для отказа получателю государственной услуги в предоставлении государственной услуги могут быть:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) выявление недостоверных или искаженных фактов (сведений) в документах;
3) несоответствие или отсутствие заявленного уровня образования в данной организации образования;
4) несоответствие учебных показателей получателя государственной услуги статусу выбранной организации образования;
5) несоответствие проживания на территории обслуживания данной организации образования.
При отсутствии необходимого профиля обучения в данной организации образования получателю государственной услуги представляется информация о наличии свободных мест в других общеобразовательных школах на территории района (города) по выбранному профилю обучения.
При приеме документов заявителя на зачисление в организации образования руководители должны ознакомить получателя государственной услуги с Уставом организации образования и другими документами, регламентирующими образовательный процесс организации образования.
4. Принципы работы
18. Деятельность организаций образования основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности.
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в срок.
5. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги ежегодно утверждаются приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
6. Порядок обжалования
21. В случае необходимости обжалования действия или бездействия уполномоченных должностных лиц получатель государственной услуги или его законный представитель может обратиться в региональные уполномоченные органы образования: районный (городской) отдел образования (далее - рай(гор)ОО).
Если законный представитель получателя государственной услуги не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанции, законный представитель может направить жалобу в письменном виде в Управление образования Алматинской области по адресу: город Талдыкорган, улица Кабанбай батыр, 26.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию Управления в рабочие дни.
22. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги получателем государственной услуги подается жалоба на имя начальника рай(гор)ОО.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. При подаче жалобы получателем государственной услуги подается заявление в произвольной форме.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение к регламенту
государственной услуги "Прием
документов и зачисление в
организации образования
независимо от ведомственной
подчиненности для обучения
по общеобразовательным
программам начального,
основного среднего, общего
среднего образования"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением акимата области

2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына
денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын
балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды
қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі- Регламент) келесі ұғымдарды қолданады:
1) тұтынушы-жеке тұлға
2) уәкiлеттi орган- аудандық, қалалық бiлiм беру бөлiмi
3) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы - уәкiлеттi орган қызметкеріне лауазымды нұсқауға сәйкес мiндеттер жүктеледі
4) уәкiлеттi органның жетекшiсі - аудан, қалалық бiлiм бөлiмiнiң басшысы
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет туралы осы Регламент 2000 жылы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4 -тармағының негізінде жасалынды.
3. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының жалпы орта білім беретін ұйымдары көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңымен;
2) "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңымен;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 ақпандағы N100 қаулысымен бекітілген Арнаулы (түзеу) білім беру ұйымдарының қызметін ұйымдастыру тәртібі туралы ережемен;
4) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 26 қарашадағы N 974 бұйрығымен бекітілген Стационарлық емдеу-алдын алу, оңалту және басқа денсаулық сақтау ұйымдарында емдеу курсынан өтіп жатқан мүгедек балалар үшін оқу сабақтарын ұйымдастыру, оқу-тәрбие ұйымдарының мүгедек балаларды үйде оқытуда ата-аналарға көмек көрсету тәртібі туралы ережемен реттеледі.

от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги "Прием документов для
организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей,
которые по состоянию здоровья в течение длительного времени
не могут посещать организации начального, основного среднего,
общего среднего образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;
2) организация среднего образования- общеобразовательная школа;
3) уполномоченный орган – районный, городской отдел образования;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
5) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется:
1) Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007"Об образовании";
2) Законом Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями";
3) Правилами о порядке организации деятельности специальных (коррекционных) организаций образования Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года N 100;
4) Правилами о порядке организации учебных занятий для детей-инвалидов, проходящих курс лечения в стационарных лечебно-профилактических, реабилитационных и других организациях здравоохранения, оказания помощи родителям в обучении детей-инвалидов на дому учебно-воспитательными организациями, утвержденными Приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 974.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылады.
7. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны білім беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
8. Аталған қызмет денсаулық жағдайына байланысты уақытша немесе үнемі білім беру ұйымдарына бару мүмкіндігі жоқ жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) ұсынылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 8.00-ден 17.00-ке дейін жүзеге асырылады.
Алдын ала жазылу және жедел рәсімдеу қарастырылмаған.
12. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымының ғимаратында жүзеге асырылады. Қызмет көрсетілетін бөлме көлемі, орналасуы және сырт пішіні жағынан сапалы қызметтерді ұсыну талаптарына сай келеді. Күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы жағдай жасау үшін бөлме креслолармен және орындықтармен жабдықталған.
3.Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) медициналық көрсеткіштер бойынша мүгедек баланы үйде оқыту қажеттілігі туралы қорытынды: жергілікті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету ұйымдарындағы Дәрігерлік-консультациялық комиссия береді;
2) мүгедек баланы үйде оқыту үшін білім беру бағдарламасы түрінің қорытындысы мен ұсынысы: тұрғылықты мекенжайы бойынша психологиялық – медициналық – педагогикалық консультация (ПМПК) береді;
3) білім беру ұйымы директорының атына ата-ананың еркін нысанда жазған өтініші;
4) мемлекеттік қызметті алушы ата-аналарының біреуінің жеке басын куәландыратын құжаттарының көшірмесі;
5) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар көшірмесі;
6) мекенжай анықтамасы;
7) ата-аналардың жұмыс орнынан анықтама.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылады.
15. Мемлекеттік қызметті алушылардың құжаттары білім беру ұйымының басшысына тапсырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға алатын күні белгіленген тізімдеме беріледі.

6. Формой завершения государственной услуги являются приказ организации образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Данная услуга предоставляется физическим лицам, не имеющим возможности посещения организации образования, временно или постоянно, по состоянию здоровья (далее-получатель государственной услуги).
8. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта – 3 рабочих дня.
9. Государственная услуга оказывается на безвозмездной основе.
10. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 8.00 до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
11. Государственная услуга осуществляется в зданиях организаций образования. Помещение внутри здания, где предоставляются услуги, по размерам, расположению и конфигурации соответствуют условиям для предоставления качественных услуг. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов, помещения оборудованы креслами и стульями.
3. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заключение о необходимости обучения на дому ребенка-инвалида по медицинским показаниям: выдается Врачебно-консультативной комиссией (ВКК) психолого-медико-педагогической консультации.
2) заключение и рекомендация типа образовательной программы для обучения на дому ребенка – инвалида: выдается Психолого-медико-педагогической консультацией (ПМПК) по месту жительства;
3) письменное заявление в произвольной форме родителей на имя директора образовательной организации;
4) копии документов, удостоверяющие личность одного из родителей получателя государственной услуги;
5) копии документов, подтверждающие личность получателя государственной услуги;
6) адресная справка;
7) справка с места работы родителей.
13. Информацию о государственной услуге можно получить на официальном сайте Управления образования Алматинской области almaobledu-gov.kz, а также на информационных стендах в зданиях организаций образования.
14. Документы получателей государственной услуги сдаются руководителю организации образования.
15. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
16. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения законных представителей получателя государственной услуги.

17. Қызмет көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызметті алушының заңды өкілінің жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
18. Білім беру ұйымы осы стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлайды.
4. Жұмыс қағидаттары
19. Білім беру ұйымының қызметі мына қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқығы мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік міндетті орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толық және жеткілікті ақпарат ұсыну;
5) қорғау және құпиялылық.
6) мемлекеттік қызметті алушы мерзімінде ала алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
5. Жұмыстың нәтижесі
20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
21. Мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекітіледі.
6. Шағымдану тәртібі
22. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының заңды өкілі осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес, тиісті жергілікті атқарушы органның білім бөліміне хабарласуына болады.
23. Шағымдар жазбаша түрде поштамен немесе білім басқармасының кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма қол қабылданады.
24. Мемлекеттік қызметті ұсынудың сапасы бойынша наразылық болған жағдайда, шағым аудандық (қалалық) немесе облыстық білім басқармасы бастығының атына жазылады.
25. Шағым аудандық (қалалық) немесе облыстық білім басқармасының кеңсесі арқылы беріледі. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
26. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
27. Қабылданған шағымдар білім бөлімінің кіріс хат-хабарлар журналына тіркеледі және "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген мерзімде қарастырылады. Мемлекеттік қызметті алушыға қабылдау мерзімі мен уақыты көрсетілген, қабылдаған қызметкердің аты-жөні жазылған талон беріледі.
Шағымды қарастыру нәтижесі туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы
орта білім беру ұйымдарына
денсаулығына байланысты ұзақ
уақыт бойы бара алмайтын балаларды
үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру
үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

17. Организации образования при представлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего стандарта, извещают получателя государственной услуги об отказе с указанием причин.
4. Принципы работы
18. Деятельность организаций образования основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности.
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в срок.
5. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги ежегодно утверждаются приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
6. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц законный представитель получателя государственной услуги может обратиться в отдел образования соответствующего местного исполнительного органа, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
22. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию управления образования в рабочие дни.
23. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги, жалоба подается на имя начальника районного (городского), либо областного управления образования.
24. Жалоба подается через канцелярию районных (городских), либо областных управлений образования. График работы: с 9.00 - 18.30 с перерывом на обед с 12.30 - 14.00, за исключением выходных и праздничных дней.
25. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
26. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей корреспонденции отдела образования и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Прием документов для организации
индивидуального бесплатного обучения
на дому детей, которые по состоянию
здоровья в течение длительного
времени не могут посещать организации
начального, основного среднего,
общего среднего образования"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

8 (728 31) 507-69, 517-75
13
"Райымбек ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, 19
8 (728 77) 212-52, 214-50
14
"Саркан ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Саркант қаласы, Тынышбаев көшесі, 8
8 (728 39) 227-39, 213-04
15
"Талғар ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Талғар қаласы, Қонаев көшесі, 65
8 (728 74) 214-00, 236-89
16
"Ұйғыр ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шонжы ауылы, Исмаилов көшесі, 70
8 (728 78) 228-25, 217-04
17
"Қапшағай қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қапшағай қаласы, Жамбыл көшесі, 13
8 (728 72) 422-65, 411-76
18
"Текелі ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Текелі қаласы, Абылайхан көшесі, 34
8 (728 72) 425-24, 447-70
19
"Талдықорған қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы, Абай көшесі, 256
8 (728 22) 710-00, 707-08
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды
жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет регламенті
1.Негізгі ұғымдар
1.Осы "Балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдаумен қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі- Регламент) келесі ұғымдарды қолданады:
1) тұтынушы-жеке тұлға
2) уәкiлеттi орган- аудандық, қалалық бiлiм беру бөлiмi
3) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы - уәкiлеттi орган қызметкеріне лауазымды нұсқауға сәйкес мiндеттер жүктеледі
4) уәкiлеттi органның жетекшiсі - аудан, қалалық бiлiм бөлiмiнiң басшысы
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет туралы осы Регламент 2000 жылы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4 -тармағының негізінде жасалынды.
3. "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес кенттің, ауылдық, (селолық) округтің жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі - әкімдік) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6.Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі N319 Заңының 6-бабының 5-тармағына және "Білім беру ұйымдары желісінің кепілдік берілген мемлекеттік нормативін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы N1256 қаулысының 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген әкімдіктердің фойесінде, сондай-ақ облыс әкімдіктердің, білім басқармаларының интернет-ресурстарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылған.

8 (728 31) 507-69, 517-75
13
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Райымбекского района"
с. Кеген, ул. Момышулы, 19
8 (728 77) 212-52, 214-50
14
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Сарканского района"
г. Саркан, ул. Тынышбаева, 8
8 (728 39) 227-39, 213-04
15
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Талгарского района"
г. Талгар, ул. Конаева, 65
8 (728 74) 214-00, 236-89
16
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Уйгурского района"
с. Шонжы, ул. Исмаилова, 70
8 (728 78) 228-25, 217-04
17
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Капшагай"
г. Капшагай, ул. Жамбыла, 13
8 (728 72) 422-65, 411-76
18
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Текели"
г. Текели, ул. Абылайхана, 34
8 (728 72) 425-24, 447-70
19
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Талдыкоргана"
г. Талдыкорган, ул. Абая, 256
8 (728 22) 710-00, 707-08
Утвержден
постановлением акимата области
от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги "Обеспечение бесплатного
подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной
организации образования и обратно домой"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – районный, городской отдел образования;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - акимат) по адресам согласно приложению 1 к Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года N 1256 "Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года N 336 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее - стандарт).

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нәтижесі осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес білім алушылар мен тәрбиеленушілерді жалпы білім беретін білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы анықтама немесе қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметтің көрсетілуі және қажетті құжаттар туралы толық ақпаратты Қазақстан Республикасының білім және ғылым Министрлігінің ғаламтор-қорында www.edu.gov.kz, әкімшіліктерде орналасқан фойелерде, стендтерде, тiзiмi 4-тармақтың стандарт мәлiметiнiң ресми көздерiндегi регламенттің 1 қосымшасында көрсетiледі.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi стандарттың 7-шi тармағына сәйкес.
10.Мемлекеттiк қызметтi беруде стандарттың 16-шы тармағына сәйкес бас тартады. Мемлекеттiк қызметтi көрсетудi тоқтату үшiн негiздер де болмайды.
11. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызметтi көрсету жөніндегі өтiнiш алынған кезеңнен бастап, мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі уәкiлеттi орган, сонымен бiрге ауылшаруашылық округтiң әкiмдерi арқылы көмек беріледі.
Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) білім алушының /тәрбиеленушінің/ ата-анасы немесе заңды өкілінің баланы жалпы білім беретін білім беру ұйымдарына тегін тасымалдаумен қамтамасыз етуге арналған осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес өтініші;
2) Мемлекеттік қызметті алу үшін осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті алу мерзімі мен нөмірі, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі, аты, әкесінің аты, қызметті алу мерзімі көрсетіліп қолхат беріледі.
3) уәкiлеттi органды кеңсе уәкiлеттi органды басқаруға құжаттарды алып бередi
4) уәкiлеттi органды басқаруға түскен құжаттармен танысып, жүзеге асырады және уәкiлеттi органның жетекші маманын анықтайды;
5)Уәкілетті органның жетекші маманы немесе ауылдық аймақтың әкімшілігі түскен құжаттарды қарастырып, қызметті алу құқығын анықтайтын анықтама алуға немесе қызмет көрсетуіне рұқсат берілмейтіндігі туралы жауап ұсынылады. Уәкiлеттi органға ескерту үшін жобаны әзiрлейдi.
6) Уәкілетті органның кеңсесі немесе ауылдық аймақтың әкімшілігі тұтынушыға құжаттарды қайтарып береді.

7. Результатом оказываемой государственной услуги является обеспечение обучающихся и воспитанников бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой с выдачей справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой (далее - справка), согласно приложения 5 к Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан www.edu.gov.kz, на стендах, расположенных в фойе акиматов, перечень которых указан в приложении 1 к регламенту, в официальных источниках информации и пункта 4 стандарта.
9. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункта 16 стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган, а также акимов сельского округа;
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в акимат сельского округа;
2) канцелярия уполномоченного органа или акимата сельского округа осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества должности специалиста уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
3) канцелярия уполномоченного органа передает документы руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа или акимата сельского округа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги в получении справок или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, готовит проект уведомления потребителю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
6) канцелярия уполномоченного органа или акимата сельского округа передает документы потребителю;

2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен
тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесi ұғымдарды қолданады:
1) тұтынушы-жеке тұлға
2) уәкiлеттi орган- аудандық, қалалық бiлiм бөлiмi
3) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы - уәкiлеттi орган қызметкеріне лауазымды нұсқауға сәйкес мiндеттер жүктеледі
4) уәкiлеттi органның жетекшiсі - аудан, қалалық бiлiм бөлiмiнiң басшысы
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет туралы осы Регламент 2000 жылы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағының негізінде жасалынды.
3. "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1, 2-қосымшаларға сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары жүзеге асырады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қазандағы Заңының 6-бабы 2-тармағының 19) тармақшасына, 3-тармағының 21) тармақшасына, 4-тармағының 14) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат осы Стандарттың 3, 4-қосымшаларында тізбесі көрсетілген облыстардың, аудандардың, республикалық, облыстық маңызы бар қалалар мен астананың білім басқармаларының фойелерінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ облыстардың, аудандардың, республикалық, облыстық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктерінің және білім басқармасының интернет-ресурстарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылған.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы стандарттың 5-қосымшасына сәйкес жалпы білім беретін мектепте тегін ыстық тамақпен қамтамасыз етілгені туралы анықтаманы қағаз түрінде бере отырып, жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру немесе қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнінде дәлелді жауап болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік мекемелердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы):

от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – районный, городской отдел образования;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами районов (городов областного значения) согласно приложениям 1, 2 к настоящему стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 19) пункта 2, подпунктом 21) пункта 3, подпунктом 14) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования районов, городов областного значения, перечень которых указан в приложениях 3, 4 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах акиматов и отделов образования районов, городов областного значения и на сайте Управления образования Алматинской области - www.almobldo.kz.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах с выдачей справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе на бумажном носителе, согласно приложению 5 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
8. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования (далее– получатель государственной услуги):

1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға;
2) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі өмір сүру деңгейінен төмен, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балаларға;
3) отбасыларда тұратын жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
4) төтенше жағдайлардың нәтижесінде шұғыл көмекті қажет ететін отбасылардан шыққан балаларға;
5) білім беру ұйымдарын басқарудың алқалық органдары айқындайтын өзге де санаттағы балаларға көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беру бес жұмыс күнін (өтініш түскен мерзімнен бастап бес күн ішінде) құрайды;
2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің барынша шекті уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің барынша шекті уақыты – 30 минуттан аспайды;
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет оқу жылы бойы көрсетіледі: белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Алдын ала жазылу және жедел ресімдеу қарастырылмаған.
12. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсету үшін жағдай жасалған облыстардың, аудандардың, республикалық, облыстық маңызы бар қалалар мен астананың жергілікті атқарушы органдардың қарамағындағы жалпы білім беретін мектептердің ғимараттарында көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы жалпы білім беретін мектепке мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы стандарттың 6-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген адамдар санаты үшін өтініш иесінің (отбасының) жергілікті атқарушы органдар тарапынан ұсынылатын мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тұтынушылар қатарына жататынын растайтын анықтама;
2) осы стандарттың 6-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген адамдар санаты үшін табысы туралы мәліметтер (ата-аналардың немесе оларды алмастырушы тұлғалардың еңбекақылары, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түскен табыстары, балаларға төленетін алимент түріндегі және қарауындағы басқа да адамдардың табыстары);
3) осы стандарттың 6-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген отбасыларда тәрбиеленетін адамдар санаты үшін, уәкілетті органның жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға қорғаншылықты (қамқоршылықты), патронаттық тәрбиелеуді бекіту туралы шешімі;

1) детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи;
2) детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
3) детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях;
4) детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций;
5) иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования.
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с поступления заявления) составляют 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года:
в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
12. Государственная услуга оказывается в зданиях общеобразовательных школ, находящихся в ведении местных исполнительных органов областей, районов, городов республиканского, областного значения, столицы, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.
3. Порядок оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить в общеобразовательную школу следующие документы:
1) справку, подтверждающую принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к потребителям государственной адресной социальной помощи, предоставляемую местными исполнительными органами для категории лиц, указанных в подпункте 1) пункта 6 настоящего стандарта;
2) сведения о полученных доходах (заработная плата работающих родителей или лиц их заменяющих, доходы от предпринимательской и других видов деятельности, доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев для категории лиц, указанных в подпункте 2) пункта 6 настоящего стандарта;
3) решение уполномоченного органа об утверждении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях для категории лиц, указанных в подпункте 3) пункта 6 настоящего стандарта;

4) осы стандарттың 6 тармағының 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген адамдар санатын отбасының материалдық-тұрмыстық ахуалын зерделеу негізінде алқалық орган айқындайды. Алқалық орган қажет болған жағдайда көрсетілген санаттарға қаржылай және материалдық көмек көрсету туралы шешім қабылдау үшін қажетті құжаттарды сұратуға құқылы.
14. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің үлгісі және қажетті құжаттар тізбесі жалпы білім беретін мектептердің фойесінде орналастырылады, сондай-ақ жалпы білім беретін мектептің қызмет көрсетуге жауапты қызметкерінен алуға болады.
15. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар аталған қызметті көрсетуге жауапты жалпы білім беретін мектеп қызметкерінің кабинетіне тапсырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес қызметті алатын күнін көрсете отырып, қолхат берген жалпы білім беретін мектептің жауапты қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, өтінішті қабылдап алған күні мен нөмірі көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдап алғаны жөнінде қолхат беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесі жалпы білім беретін мектептің жауапты қызметкері мемлекеттік қызметті алушының өзі немесе оның өкілі өтініш берген жағдайда (ресми бекітілген тиісті құжаттар болған жағдайда) өтініш түскеннен бастап 5 күн өткен соң беріледі.
18. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға мемлекеттік қызметті алушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы негіз болады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету тәртібінің
сипаттамасы
19. Қызмет көрсетудің негізгі қағидаттары:
1) Қазақстан Републикасының заңнамасын сақтау;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
3) мемлекеттік қызметті алушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік қызметті уақытында ұсыну;
5) сыпайылық және нақтылық.
5. Жұмыс нәтижелері
20. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандарттың 8-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
21. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен қолжетімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекітіледі.
6. Шағымдану тәртібі
22. Облыстардың, аудандардың, республикалық, облыстық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті білім беру органдарының қызметкерлері уәкілетті лауазымды тұлғаның іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауға көмек көрсетеді.

4) указанные категории в подпунктах 4) и 5) пункта 6 настоящего стандарта определяются коллегиальным органом на основании обследования материально-бытового положения семьи. При необходимости коллегиальный орган для указанных категорий в праве запрашивать необходимые документы для принятия решения об оказании финансовой и материальной помощи.
14. Образец заявления согласно приложению 6 к настоящему стандарту и перечень необходимых документов для получения государственной услуги размещается в фойе общеобразовательной школы, также находятся у ответственного за оказание данной услуги работника общеобразовательной школы.
15. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта сдаются в кабинет ответственного за оказание данной услуги работника общеобразовательной школы.
16. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка в получении необходимых документов, согласно приложению 7 к настоящему регламенту, с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного работника общеобразовательной школы, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
17. Доставка результата государственной услуги получателю государственной услуги осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги или его представителя (при наличии официально заверенного соответствующего документа) по истечению 5 рабочих дней с момента поступления заявления.
18. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
4. Принципы работы
19. Основными принципами предоставления услуги являются:
1) соблюдение законодательства Республики Казахстан;
2) представление полной информации об оказываемой государственной услуге;
3) обеспечение сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки;
4) своевременность предоставления государственной услуги;
5) корректность и вежливость.
5. Результаты работы
20. Результаты оказания государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 8 к настоящему стандарту.
21. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги ежегодно утверждаются приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
6. Порядок обжалования
22. Сотрудники местных исполнительных органов образования областей, районов, городов республиканского, областного значения и столицы, адреса которых указаны в приложениях 3, 4 к настоящему стандарту, разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы.

23. Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электронды түрде не облыстардың, аудандардың, республикалық, облыстық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті білім беру органдарының кеңселері арқылы аталған стандарттың 3, 4-қосымшаларына сәйкес жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағым беру кезінде қажетті құжаттардың тізбесіне еркін нысанда жазылған өтініш және қызмет көрсету үшін мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттардың көшірмелері кіреді.
24. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы бойынша наразылық болса, қызмет дөрекі көрсетілген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетіне мына мекенжай бойынша беріледі: Астана қаласы, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 1-кіреберіс, 945-кабинет.
25. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
26. Облыстардың, аудандардың, республикалық, облыстық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы білім беру органдарына шағым беру үшiн мемлекеттік қызметті алушы өтінішті еркiн нысанда өз қолымен жазады.
27. Қабылданған шағым облыстардың, аудандардың, республикалық, облыстық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы білім беру органдарының кіріс хат-хабарларды есепке алу журналында тiркеледi және "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгiленген мерзiмде қаралады. Мемлекеттік қызметті алушыға өтiнiштiң күнi мен уақыты, қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген талон берiледi.
Шағымды қарау нәтижесi мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта немесе электронды пошта арқылы хабарланады.
"Жалпы білім беретін мектептерде
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін
тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет
стандартына 1-қосымша
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті
атқарушы органдарының тізімі
N
Әкімдіктің атауы
Телефон
Заңды мекен-жайы
Сайттың мекен-жайы
1
2
3
4
5
ММ "Алматы облысын әкімінің аппараты"
8(7282) 27-19-75
040000, Талдықорған қаласы Тәуелсіздік көшесі 38
http://zhetsysugov. kz/
"Жалпы білім беретін мектептерде
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін
тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет
стандартына 2-қосымша
Аудан, облыстық маңызы бар қала әкімдіктердің тізімі
N
Әкімдіктің атауы
Телефон
Заңды мекенжайы
Сайттың мекен-жайы
1
2
3
4
5
Алматы облысы
1
"Ақсу ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72832)21657

23. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярии местных исполнительных органов образования областей, районов, городов республиканского, областного значения и столицы в рабочие дни согласно приложениям 3, 4 к настоящему стандарту.
В перечень необходимых документов при подаче жалобы входят заявление произвольной формы и копии документов, предоставленных получателем государственной услуги для оказания услуги.
24. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги, некорректного обслуживания жалоба подается в Комитет по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, административное здание "Дом министерств", 11-подъезд, кабинет 945.
25. В случае несогласия с результатами государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законом порядке.
26. Для подачи жалобы в местный исполнительный орган образования района, города областного значения, получателем государственной услуги подается собственноручно написанное заявление в произвольной форме.
27. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей корреспонденции местного исполнительного органа образования района, города областного значения, и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного
питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в
общеобразовательных школах"
Список местных исполнительных органов областей, города
республиканского значения и столицы
N
Наименование акимата
Телефон
Юридический адрес
Адрес сайта
1
2
3
4
5
1.
ГУ "Аппарат акима Алматинской области"
8(7282) 27-19-75
040000, г. Талдыкорган, ул. Тауелсиздик, 38
http://zhetysu-gov.kz/
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного
питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в
общеобразовательных школах"
Список акиматов районов, городов
N
Наименование акимата
Телефон
Юридический адрес
Адрес сайта
1
2
3
4
5
Алматинская область
1
ГУ "Аппарат акима Аксуского района"
8(72832)
21657

040100, Жансүгіров кенті, Желтоқсан көшесі, 5
www.aksuakimat.kz
2
"Алакөл ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72833)21564
040200, Үшарал қаласы, Қонаев көшесі 74
www.alakol-akimat.kz
3
"Балқаш ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72773)91532
040300, Бақанас ауылы, Қонаев көшесі 68
www.bakanas.kz
4
"Еңбекшіқазақ ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72775)42004
040400, Есік қаласы, Жамбыл көшесі, 21
www.enbekshi.kz
5
"Ескелді ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72836)30505
040500, Қарабұлақ кенті, Оразбаев көшесі, 67
www.eskeldy-akimat.kz
6
"Жамбыл ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72770)21525
040600, Ұзынағаш ауылы, Абай көшесі, 56
www.uzunagash.kz
7
"Іле ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72752)20183
040700, Өтеген Батыр кенті, З.Батталханов көшесі 8
www.ile-tany.kz
8
"Қаратал ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72834)21257
041000, Үштөбе қаласы, Қонаев көшесі, 9
www.karatal-akimat.kz
9
"Қарасай ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72771)21240
040900, Қаскелең қаласы, Абылай хан көшесі, 213
www.karasay.kz
10
"Кербұлақ ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72840)21350
041100, Сарыөзек кенті, Б.Момышұлы көшесі, 10
www.kerbulak.kz
11
"Көксу ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72838)20255
041200, Балпықби кенті, Мырзабеков көшесі 40
www.koksu-akimat.kz
12
"Панфилов ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72831)51362
041300, Жаркент қаласы, Н.Головацкий көшесі, 129
www.panfilov.kz
13
"Райымбек ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72777)21201
041400, Кеген ауылы, Б.Момышұлы көшесі 9
www.raimbek.gov.kz
14
"Сарқан ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72839)21233
041500, Сарқан қаласы, Тәуелсіздік көшесі 111
www.sarkand.kz
15
"Талғар ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72774)25087
041600, Талғар қаласы, Қонаев көшесі, 65
www.talgar-akimat.kz
16
"Ұйғыр ауданы әкімінің аппараты" ММ
8(72778)21141
041800, Шонжы ауылы, Раджибаев көшесі, 73
www.uigur-akimat.kz
17
"Қапшағай қаласы әкімінің аппараты" ММ
8(72772)41583
041800, Қапшағай қаласы, Жамбыл көшесі, 13
www.kapshagay-gov.kz
18
"Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" ММ
8(7282)272023
040000, Талдықорған қаласы, Абай көшесі, 256
www.akimat-taldykorgan.kz
19
"Текелі қаласы әкімінің аппараты" ММ
8(72835)42241
041700, Текелі қаласы, Абылай хан көшесі, 34
tekeli.forever.kz
"Жалпы білім беретін мектептерде
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін
тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік қызмет
стандартына 3-қосымша
Аудандық, қалалық білім бөлімдерінің тізімі
N
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
Алматы облысы
1
"Алакөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Үшарал қаласы, Қонаев к-сі, 50
8(728 33)210-33, 225-64
2
"Ақсу ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Жансүгір кенті, Желтоқсан к-сі, 5

040100, п.Жансугуров, ул Желтоксан, 5
www.aksuakimat.kz
2
ГУ "Аппарат акима Алакольского района"
8(72833)
21564
040200, г. Ушарал, ул. Конаева, 74
www.alakol-akimat.kz
3
ГУ "Аппарат акима Балхашского района"
8(72773)
91532
040300, с.Баканас, ул Конаева, 68
www.bakanas.kz
4
ГУ "Аппарат акима Енбекшиказахского района"
8(72775)
42004
040400, г.Есик, ул. Жамбыла, 21
www.enbekshi.kz
5
ГУ "Аппарат акима Ескельдинского района"
8(72836)
30505
040500, п.Карабулак, ул. Оразбаева, 67
www.eskeldy-akimat.kz
6
ГУ "Аппарат акима Жамбылского района"
8(72770)
21525
040600, с. Узынагаш, ул.Абая, 56
www.uzunagash.kz
7
ГУ "Аппарат акима Илийского района"
8(72752)
20183
040700, п.Отеген-Батыр, ул.З.Батталханова, 8
- www.ile-tany.kz
8
ГУ "Аппарат акима Каратальского района"
8(72834)
21257
041000, г.Уштобе, ул.Конаева, 9
-www.karatal-akimat.kz
9
ГУ "Аппарат акима Карасайского района"
8(72771)
21240
040900, г. Каскелен, ул Абылай хана, 213
www.karasay.kz
10
ГУ "Аппарат акима Кербулакского района"
8(72840)
21350
041100, п.Сарыозек, ул.Б.Момышулы 10
www.kerbulak.kz
11
ГУ "Аппарат акима Коксуского района"
8(72838)
20255
041200, п. Балпык-би, ул Мырзабекова, 40
www.koksu-akimat.kz
12
ГУ "Аппарат акима Панфиловского района"
8(72831)
51362
041300, г.Жаркент, ул.Н.Головацкого, 129
www.panfilov.kz
13
ГУ "Аппарат акима Райымбекского района"
8(72777)
21201
041400, с.Кеген, ул Б.Момышулы, 9
www.raimbek.gov.kz
14
ГУ "Аппарат акима Сарканского района"
8(72839)
21233
041500, г.Саркан, ул. Тауелсиздик, 111
www.sarkand.kz
15
ГУ "Аппарат акима Талгарского района"
8(72774)
25087
041600, г.Талгар, ул.Конаева, 65
www.talgar-akimat.kz
16
ГУ "Аппарат акима Уйгурского района"
8(72778)
21141
041800, с.Шонжы, ул.Раджибаева, 73
www.uigur-akimat.kz
17
ГУ "Аппарат акима города Капшагай"
8(72772)
41583
041800, г.Капшагай, ул. Жамбыла, 13
www.kapshagay-gov.kz
18
ГУ "Аппарат акима города Талдыкорган"
8(7282)
272023
040000, г.Талдыкорган ул. Абая, 256
www.akimat-taldykorgan.kz
19
ГУ "Аппарат акима города Текели"
8(72835)
42241
041700, г.Текели, ул Абылай хана, 34
tekeli.forever.kz
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного
питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в
общеобразовательных школах"
Список районных, городских отделов образования
N п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные телефоны
1
2
3
4
Алматинская область
1
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Алакольского района"
г. Ушарал, ул. Конаева, 50
8(728 33) 210-33, 225-64
2
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Аксуского района"
п. Жансугур, ул. Желтоксан, 5

1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратына электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 436 қаулысымен бекітілген
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет стандарты
регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесi ұғымдарды қолданады:
1) тұтынушы-жеке тұлға
2) орта бiлiм беру ұйымы – орта білім беретін мектеп
3) уәкiлеттi орган- аудандық, қалалық бiлiм бөлiмi
4) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы - уәкiлеттi орган қызметкеріне лауазымды нұсқауға сәйкес мiндеттер жүктеледі
5) уәкiлеттi органның жетекшiсі - аудан, қалалық бiлiм бөлiмiнiң басшысы
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет туралы осы Регламент 200 жылы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4- тармағының негізінде жасалынды.
3. "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру"" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан (толық атауы, заңды мекенжайы құрылтайшылық құжаттарында көрсетілген) негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) және Астана, Алматы қалалары мен облыстардың білім басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Экстернат нысанындағы оқытуды ұйымдастыру "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі заңының 27-бабына, 6-бабының 3-тармағының 25-7) тармақшасына, 4-тармағының 21-3) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы N 125 бұйрығымен бекітілген Білім алушылардың үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды мемлекеттік аттестаттау жүргізудің үлгі ережесіне сәйкес жүзеге асырылады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб к общему количеству обслуженных потребителей по данной услуге
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением акимата области
от 29 декабря 2012 года
N 436
Регламент государственной услуги "Выдача разрешений на
обучение в форме экстерната в организациях основного среднего,
общего среднего образования"
1. Основные понятия
В настоящем Регламенте "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" используются следующие понятия:
1) получатель - физическое лицо;
2) организация среднего образования- общеобразовательная школа;
3) уполномоченный орган – районный, городской отдел образования;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
5) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования.
2. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан, реализующими общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности (полное наименование, юридические адреса которых указаны в учредительных документах) (далее – организация образования) и управлением образования Алматинской области, отделами образования районов и городов областного значения.
Форма оказываемой государственной услуги неавтоматизированная.
3. Организация обучения в форме экстерната осуществляется в соответствии со статьей 27, подпунктом 25-7) пункта 3, подпунктом 21-3) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и в соответствии с Типовыми правилами проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года N 125.
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальных сайтах организаций образования Алматинской области, а также Управления образования Алматинской области по адресу: www.almobldo.kz.
5. Формой завершения государственной услуги являются разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылған.
7. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы анықтама немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және жеделдетіп қызмет көрсету қарастырылмаған.
12. Мемлекеттік қызмет аудандық (қалалық) білім бөлімінің (басқармасының) анықтауымен мемлекеттік қызметті алушы экстернат нысанында білім алуға өтініш білдірген білім беру ұйымының ғимаратында жүзеге асырылады.
Ғимараттың ішіндегі қызмет көрсетілетін орынжайлар көлемі, орналасуы және кескіні жағынан сапалы қызмет көрсетуге арналған талаптарға сай келеді. Күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы болуы үшін креслолар мен орындықтар қойылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтінішті еркін үлгіде ағымдағы жылғы 1 желтоқсаннан кешіктірмей білім беру ұйымы басшысының атына береді.
Өтінішке қоса:
1) білім алушылардың денсаулығы туралы медициналық-әлеуметтік сараптаманың анықтама-қорытындысын;
2) білім алушылардың ата-аналары немесе оларды алмастыратын тұлғалардың шетелде уақытша тұратындығы туралы анықтаманы, оқушылар алмасу желісі бойынша шетелде білім алғандығын растайтын құжатты;
3) білім алушылардың соңғы оқыған сыныбында берілген үлгерім табелінің көшірмесін (нотариалды расталған) ұсынады.
14. Экстернді қорытынды аттестаттауға жіберу туралы шешім білім беру ұйымының педагогикалық кеңесінде қабылданады.
Тұлғаларды экстернат нысанындағы аттестаттауға жіберу туралы бұйрықты білім беру ұйымы шығарады.
15. Мемлекеттік қызметті алушылардың құжаттары білім беру ұйымының кеңсесіне тапсырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға алынған күні туралы белгі қойылған тізімдеме беріледі.
17. Көрсетілген қызмет нәтижесін жеткізу мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен болады.
18. Мынадай:

6. Государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее -получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего регламента, составляют пятнадцать рабочих дней.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов организацией образования.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
10. Государственная услуга осуществляется в здании организаций образования, которые определяются по указанию районного (городского) отдела (управления) образования, куда получатель государственной услуги обратился для получения разрешения на обучение в форме экстерната.
Помещение внутри здания, где предоставляется услуга, по размерам, расположению и конфигурации должно соответствовать условиям для предоставления качественных услуг. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы креслами и стульями.
3. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме на имя руководителя организации образования не позднее 1 декабря текущего учебного года.
Заявление получателя государственной услуги на обучение в форме экстерната регистрируется юридическим лицом организации образования в журнале регистрации.
К заявлению прилагаются:
1) справка-заключение медико-социальной экспертизы (дале - МСЭ) о состоянии здоровья обучающегося;
2) справка о временном проживании за рубежом родителей обучающегося или лиц, их заменяющих, документ, подтверждающий обучение за рубежом по линии обмена школьниками;
3) копии табелей (нотариально заверенные) успеваемости за последний класс обучения обучающегося.
12. Решение о допуске экстерна к итоговой аттестации принимается педагогическим советом организации образования.
Приказ о допуске лиц к аттестации в форме экстерната издается организациями образования.
13. Документы получателей государственной услуги сдаются в канцелярию организации образования.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
15. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения получателя государственной услуги.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается:

1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда;
2) денсаулық жағдайына байланысты жалпы білім беру ұйымдарында оқуға мүмкіндігі жоқ тұлғаларға;
3) шетелде уақытша тұратын немесе тұрақты тұруға кеткен, немесе оқушылардың халықаралық алмасу желісінде шетелде білім алушыларға;
4) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында уақытында оқуын аяқтамаған тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
4. Жұмыс қағидаттары
19. Білім беру ұйымының қызметі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) құжаттарды қорғау және олардың құпиялығын қамтамасыз ету;
6) мемлекеттік қызметті алушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
5. Жұмыс нәтижелері
20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 1- қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
21. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеменің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапалық және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәні жыл сайын білім саласындағы жергілікті өкілді және атқарушы органдардың бұйрығымен бекітіледі.
6. Шағымдану тәртібі
22. Білім беру ұйымдары қызметкерінің әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты білім беру ұйымының басшысынан алуға болады.
23. Мемлекеттік қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, осы стандартқа 2-қосымшада мекенжайлары көрсетілген тиісті жергілікті атқарушы органның білім бөліміне жүгіне алады.
24. Шағымдар жазбаша нысанда поштамен не білім беру ұйымының немесе мемлекетік органның немесе басқа да ұйымдардың кеңселері арқылы қолма-қол қабылданады.
25. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқылы.
26 Азаматтардың өтініштері, оның ішінде шағымдары еркін нысанда, жазбаша түрде қабылданады. Қажет болған жағдайда мәселенің сипатына байланысты қосымша құжаттар ұсынылуы мүмкін.
27. Қабылданған шағымдар кіріс хат-хабарлар журналына тіркеледі және "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы заңында белгіленген мерзімде қарастырылады. Мемлекеттік қызметті алушыға қабылдау мерзімі мен уақыты көрсетілген, қабылдаған қызметкердің аты-жөні жазылған талон беріледі.
Шағымды қарастыру нәтижесі туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
"Негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
2) лицам, не имеющим возможности обучаться в общеобразовательных организациях образования по состоянию здоровья;
3) обучающимся, временно проживающим за рубежом или выезжающим на постоянное место жительства, либо обучающимся по линии международного обмена школьниками:
4) лицам, не завершившим своевременное обучение в организациях основного среднего и общего среднего образования.
4. Принципы работы
17. Деятельность организации образования основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности;
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в срок.
5. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 1 к настоящему регламенту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения, оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом местных представительных и исполнительных органов в области образования.
6. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) сотрудника организации образования можно получить у руководителя организации образования.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги может обратиться в отделы образования соответствующего местного исполнительного органа, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
22. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию организации образования, или государственного органа, или иных организаций.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Обращения граждан, в том числе жалобы, принимаются в письменном виде в свободной форме. При необходимости прилагаются дополнительные документы в зависимости от характера вопроса.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей корреспонденции и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Выдача
разрешений на обучение в форме
экстерната в организациях
основного среднего, общего
среднего образования"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Норматив-
ное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4