Жамбыл ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 14-107 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 28 желтоқсанда N 2259 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 29 мамырдағы 2014 № 34-237 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 29.05.2014 № 34-237 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексiнің 9-бабының 2-тармағына Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1–тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиесінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) Кiрiстер – 7716518 мың теңге, соның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 1528267 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 30769 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 15770 мың теңге;
трансферттердің түсiмдері – 6075291 мың теңге, оның iшiнде:
ағымдағы нысаналы трансферттер – 1708428 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 705883 мың теңге;
субвенция – 3660980 мың теңге.
2) Шығындар – 7887942 мың теңге.
3) Таза бюджеттiк кредиттеу – 84987 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 95535 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10548 мың теңге.
4) Қаржы активтерiнiң операциялары бойынша сальдо – 0 теңге.
5) Тапшылық (профицит) – -256411 мың теңге.
6) Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 256411 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 95535 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10575 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 171451 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 06.03.2013 N 15-116; 05.06.2013 N 17-136; 03.07.2013 N 19-148; 20.08.2013 N 22-156; 08.11.2013 N 25-168; 04.12.2013 N 27-179 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған төтенше резерві 8316 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттi атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4. Осы шешiм 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiлсiн.
Сессия төрағасы                            Ахметжанов Н.Ұ.
Мәслихат хатшысы                           Қазиев Б.Б.
КЕЛІСІЛДІ:
Жамбыл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі мемлекеттік мекемесі
бастығының міндетін атқарушы               Байғабатова Гүләйім Райымқұлқызы
21 желтоқсан 2012 жыл
Жамбыл аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
"Жамбыл ауданының
2013-2015 жылдарға арналған
бюджеті туралы"

О районном бюджете Жамбылского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Жамбылского района Алматинской области от 21 декабря 2012 года N 14-107. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 декабря 2012 года N 2259. Утратило силу решением Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 29 мая 2014 № 34-237
Сноска. Утратило силу решением  Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 29.05.2014 № 34-237.
Примечание РЦПИ:
В тексте документе сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии пункта 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) Доходы – 7716518 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1528267 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 30769 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15770 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6075291 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты – 1708428 тыс.тенге;
целевые трансферты на развитие – 705883 тыс. тенге;
субвенции – 3660980 тысяч тенге.
2) Затраты – 7887942 тысяч тенге.
3) Чистое бюджетное кредитование – 84987 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 95535 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10548 тысяч тенге.
4) Сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге.
5) Дефицит (профицит) – -256411 тысяч тенге.
6) Финансирование дефицита (использование профицита) – 256411 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 95535 тысяч тенге;
погашение займов – 10575 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171451 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата  Жамбылского района Алматинской области от 06.03.2013 N 15-116;  05.06.2013 N 17-136; 03.07.2013 N 19-148; 20.08.2013 N 22-156; 08.11.2013 N 25-168; 04.12.2013 N 27-179 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Утвердить чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 8316 тысяч тенге для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района.
3. Утвердить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестированию в процессе исполнения бюджета на 2013 год согласно приложению 4.
4. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        Ахметжанов Н.У
Секретарь маслихата                        Казиев Б.Б
СОГЛАСОВАНО:
И.О. начальник государственного
учреждения отдела экономики и
бюджетного планирования
Жамбылского района                         Байгабатова Гуляим Райымкуловна
21 декабря 2012 года
Приложение 1
к решению Жамбылского районного
маслихата от 21 декабря 2012 года

2783
5
Коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан
үйлерді жалдаудан түсетін кірістер
2653
8
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы
мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін
кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық
маңызы бар қаланың) коммуналдық
меншігіндегі мүлікті жалға беруден
түсетін кірістер
1241
9
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы
мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін
кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық
маңызы бар қаланың) коммуналдық
меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi
жалға беруден түсетін кірістер
634
4
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан)
ұсталатын және қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар,
өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
783
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін
түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік
бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын
және қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар,
санкциялар, өндіріп алулар
783
5
Облыстық бюджеттен қаржыландыратын
мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік
айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар,
өндіріп алулар

2783
5
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда,
находящегося в коммунальной собственности
области
2653
8
Доходы от аренды имущества, находящегося в
коммунальной собственности района (города
областного значения), за исключением
доходов от аренды государственного
имущества, находящегося в управлении акимов
города районного значения, села, поселка,
сельского округа
1241
9
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда,
находящегося в коммунальной собственности
района (города областного значения), за
исключением доходов от аренды
государственного имущества, находящегося в
управлении акимов города районного
значения, села, поселка, сельского округа
634
4
Штрафы, пени, санкции, взыскания,
налагаемые государственными учреждениями,
финансируемыми из государственного бюджета,
а также содержащимися и финансируемыми из
бюджета (сметы расходов) Национального
Банка Республики Казахстан
783
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания,
налагаемые государственными учреждениями,
финансируемыми из государственного бюджета,
а также содержащимися и финансируемыми из
бюджета (сметы расходов) Национального
Банка Республики Казахстан, за исключением
поступлений
783
5
Административные штрафы, пени, санкции,
взыскания, налагаемые государственными
учреждениями, финансируемыми из областного
бюджета

525
5
Жылжымалы мүлікті
кепілдікке салуды
мемлекеттік тіркегені және
кеменiң немесе жасалып
жатқан кеменiң ипотекасы
үшін алынатын алым
100
14
Көлік құралдарын
мемлекеттік тіркегені,
сондай-ақ оларды қайта
тіркегені үшін алым
445
18
Жылжымайтын мүлікке және
олармен мәміле жасау
құқығын мемлекеттік
тіркегені үшін алынатын
алым
10055
20
Жергiлiктi маңызы бар және
елдi мекендердегi жалпы
пайдаланудағы автомобиль
жолдарының бөлу жолағында
сыртқы (көрнекi)
жарнамаларды орналастырғаны
үшiн алынатын төлем
70
5
Ойын бизнесіне салық
1900
2
Тіркелген салық
1900
8
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді
жасағаны және (немесе) оған
уәкілеттігі бар мемлекеттік
органдар немесе лауазымды
адамдар құжаттар бергені
үшін алынатын міндетті
төлемдер
13272
1
Мемлекеттік баж
13272
2
Мемлекеттік мекемелерге
сотқа берілетін талап
арыздарынан алынатын
мемлекеттік бажды
қоспағанда, мемлекеттік баж
сотқа берілетін талап
арыздардан, ерекше талап
ету істері арыздарынан,
ерекше жүргізілетін істер
бойынша арыздардан
(шағымдардан), сот бұйрығын
шығару туралы өтініштерден,
атқару парағының дубликатын
беру туралы шағымдардан,
аралық (төрелік) соттардың
және шетелдік соттардың
шешімдерін мәжбүрлеп
орындауға атқару парағын
беру туралы шағымдардың,
сот актілерінің атқару
парағының және өзге де
құжаттардың көшірмелерін
қайта беру туралы
шағымдардан алынады
5900
4
Азаматтық хал актiлерiн
тiркегенi үшiн, сондай-ақ
азаматтарға азаматтық хал
актiлерiн тiркеу туралы
куәлiктердi және азаматтық
хал актiлерi жазбаларын
өзгертуге, толықтыруға және
қалпына келтiруге
байланысты куәлiктердi
қайтадан бергенi үшiн
мемлекеттік баж
2800
5
Шетелге баруға және
Қазақстан Республикасына
басқа мемлекеттерден
адамдарды шақыруға құқық
беретiн құжаттарды
ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ
осы құжаттарға өзгерiстер
енгiзгенi үшiн мемлекеттік
баж
430
6
Шетелдiктердiң
паспорттарына немесе оларды
ауыстыратын құжаттарына
Қазақстан Республикасынан
кету және Қазақстан
Республикасына келу
құқығына виза бергенi үшiн
мемлекеттік баж
300
7
Қазақстан Республикасының
азаматтығын алу, Қазақстан
Республикасының азаматтығын
қалпына келтiру және
Қазақстан Республикасының
азаматтығын тоқтату туралы
құжаттарды ресiмдегенi үшін
мемлекеттік баж
450
8
Тұрғылықты жерiн тiркегенi
үшiн мемлекеттік баж
3300
10
Жеке және заңды тұлғалардың
азаматтық, қызметтік
қаруының (аңшылық суық
қаруды, белгі беретін
қаруды, ұңғысыз атыс
қаруын, механикалық
шашыратқыштарды, көзден жас
ағызатын немесе
тітіркендіретін заттар
толтырылған аэрозольді және
басқа құрылғыларды,
үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан
аспайтын пневматикалық
қаруды қоспағанда және
калибрі 4,5 мм-ге
дейінгілерін қоспағанда)
әрбір бірлігін тіркегені
және қайта тіркегені үшін
алынатын мемлекеттік баж
51
12
Қаруды және оның оқтарын
сақтауға немесе сақтау мен
алып жүруге, тасымалдауға,
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасынан
әкетуге рұқсат бергені үшін
алынатын мемлекеттік баж
41
2
Салықтық емес түсімдер

525
5
Сбор за государственную регистрацию залога
движимого имущества и ипотеки судна или
строящегося судна
100
14
Сбор за государственную регистрацию
транспортных средств, а также их
перерегистрацию
445
18
Сбор за государственную регистрацию прав
на недвижимое имущество и сделок с ним
10055
20
Плата за размещение наружной (визуальной)
рекламы в полосе отвода автомобильных дорог
общего пользования местного значения и в
населенных пунктах
70
5
Налог на игорный бизнес
1900
2
Фиксированный налог
1900
8
Обязательные платежи, взимаемые за
совершение юридически значимых действий и
(или) выдачу документов уполномоченными на
то государственными органами или
должностными лицами
13272
1
Государственная пошлина
13272
2
Государственная пошлина, взимаемая с
подаваемых в суд исковых заявлений,
заявлений особого искового производства,
заявлений (жалоб) по делам особого
производства, заявлений о вынесении
судебного приказа, заявлений о выдаче
дубликата исполнительного листа
5900
4
Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию актов гражданского состояния,
а также за выдачу гражданам справок и
повторных свидетельств о регистрации актов
гражданского состояния и свидетельств в
связи с изменением, дополнением и
восстановлением записей актов гражданского
состояния
2800
5
Государственная пошлина, взимаемая за
оформление документов на право выезда за
границу на постоянное место жительства и
приглашение в Республику Казахстан лиц из
других государств, а также за внесение
изменений в эти документы
430
6
Государственная пошлина, взимаемая за
выдачу на территории Республики Казахстан
визы к паспортам иностранцев и лиц без
гражданства или заменяющим их документам
на право выезда из Республики Казахстан и
въезда в Республику Казахстан
300
7
Государственная пошлина, взимаемая за
оформление документов о приобретении
гражданства Республики Казахстан,
восстановлении гражданства Республики
Казахстан и прекращении гражданства
Республики Казахстан
450
8
Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию места жительства
3300
10
Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию и перерегистрацию каждой
единицы гражданского, служебного оружия
физических и юридических лиц (за
исключением холодного охотничьего,
сигнального, огнестрельного бесствольного,
механических распылителей, аэрозольных и
других устройств, снаряженных слезоточивыми
или раздражающими веществами,
пневматического оружия с дульной энергией
не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм
включительно)
51
12
Государственная пошлина за выдачу
разрешений на хранение или хранение и
ношение, транспортировку, ввоз на
территорию Республики Казахстан и вывоз из
Республики Казахстан оружия и патронов к
нему
41
2
Неналоговые поступления

6451
ІІІ. Таза бюджеттік
кредиттеу
67673
Бюджеттік кредиттер
75299
10
Ауыл, су, орман,
балық шаруашылығы,
ерекше қорғалатын
табиғи аумақтар,
қоршаған ортаны және
жануарлар дүниесін
қорғау, жер
қатынастары
75299
1
Ауыл шаруашылығы
75299
453
Ауданның (облыстық
маңызы бар қаланың)
экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлімі
75299
006
Мамандарды
әлеуметтік қолдау
шараларын іске асыру
үшін бюджеттік
кредиттер
75299
013
Республикалық
бюджеттен берілген
кредиттер есебінен
75299
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Ерекшелігі
Атауы
сомасы
(мың
теңге)
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
7626
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
7626
1
Мемлекеттік бюджеттен
берілген бюджеттік
кредиттерді өтеу
7626
Функц. топ
Кіші фукция
Бағд.әкім.
Бағдарл.
Кіші бағд.
Атауы
сомасы
(мың
теңге)
IV.Қаржы
активтерiнiң
операциялары
бойынша сальдо
0
Қаржылық активтерді
алу
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Ерекшелігі
Атауы
сомасы
(мың
теңге)
6
Мемлекеттің қаржы
активтерін сатудан түсетін
түсімдер
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Ерекшелігі
Атауы
сомасы
(мың
теңге)
V. Бюджет тапшылығы
(профициті)
-67673
VI. Бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитiн
пайдалану)
67673
7
Қарыздар түсімі
75299
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
75299
2
Қарыз алу келісім-шарттары
75299
03
Ауданның (облыстық маңызы
бар қаланың) жергілікті
атқарушы органы алатын
қарыздар
75299
Функц. топ
Кіші фукция
Бағд.әкім.
Бағдарл.
Кіші бағд.
Атауы
сомасы
(мың
теңге)
16
Қарыздарды өтеу
7626
1
Қарыздарды өтеу
7626
452
Ауданның (облыстық
маңызы бар қаланың)
қаржы бөлімі
7626
008
Жергілікті атқарушы
органның жоғары
тұрған бюджет
алдындағы борышын
өтеу
7626
Жамбыл аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
"Жамбыл ауданының
2013-2015 жылдарға арналған
бюджеті туралы"
N 14-107 шешіміне
4-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында
қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбегі
Функц. топ
Кіші фукция
Бағд.әкім.
Бағдарл.
Кіші бағд.
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта
және жалпы орта білім беру

6451
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
67673
Бюджетные кредиты
75299
10
Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство, особо охраняемые природные
территории, охрана окружающей среды и
животного мира, земельные отношения
75299
1
Сельское хозяйство
75299
453
Отдел экономики и бюджетного
планирования района (города областного
значения)
75299
006
Бюджетные кредиты для реализации мер
социальной поддержки специалистов
75299
Категория
Сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
5
Погашение бюджетных кредитов
7626
01
Погашение бюджетных кредитов
7626
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из
государственного бюджета
7626
Функц.груп.
Сумма
(тыс.
тенге)
фукц.подгруп.
Адм.бюд.пр.
Программа
подпрограм.
Наименование
IV.Сальдо по операциям с финансовыми
активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тыс.
тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов
государства
0
Категория
Сумма
(тыс.
тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-67673
VI. Финансирование дефицита (использование
профицита)
67673
7
Поступления займов
75299
01
Внутренние государственные займы
75299
2
Договоры займа
75299
03
Займы, получаемые местным исполнительным
органом района (города областного
значения)
75299
Функц.груп.
Сумма
(тыс.
тенге)
фукц.подгруп.
Адм.бюд.пр.
Программа
подпрограм.
Наименование
16
Погашение займов
7626
1
Погашение займов
7626
452
Отдел финансов района (города
областного значения)
7626
008
Погашение долга местного
исполнительного органа
7626
Приложение 4
к решению Жамбылского районного
маслихата от 21 декабря 2012 года
N 14-107 "О районном бюджете
Жамбылского района на
2013-2015 годы"
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе
исполнения районного бюджета на 2013 год
Функц.груп.
фукц.подгруп.
Адм.бюд.пр.
Программа
подпрограмма
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее
образование