Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы
Алматы облысы Кербұлақ ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 17 қыркүйектегі N 439 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 16 қазанда N 2146 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 12-7) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабы 1-1-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Кербұлақ ауданы бойынша мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Кенішбек Пәрімбекұлы Сұлтанбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің уақытша
міндетін атқарушы                          Б. Исабеков
КЕЛІСІЛДІ:
Аудандық экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлімінің бастығы                          Шалқыбай Молдахметұлы Төлегенов
17 қыркүйек 2012 жыл
Аудандық тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық, жолаушылар
көлігі және автокөлік жолдары
бөлімінің бастығы                          Медет Құсайынұлы Сопбеков
17 қыркүйек 2012 жыл
Кербұлақ аудан әкімдігінің
2012 жылғы 17 қыркүйектегі
"Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы
тұрғын үйді пайдаланғаны үшін
төлемақы мөлшерін белгілеу
туралы" N 439 қаулысына
қосымша
Кербұлақ ауданы Сарыөзек кентінде орналасқан мемлекеттік тұрғын
үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына 1 (бір) шаршы
мерт үшін төлемақы мөлшерін есептеу
Б. Момышұлы көшесі бойында орналасқан пеноблоктан салынған жеті
жалдамалы тұрғын үйлерден жалдау ақы есебі
Кербұлақ ауданы бойынша мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін 1 (бір) шаршы мерт үшін төлемақы мөлшері (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2011 жылғы 6 қазанда N 7232 тіркелген, Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы N 306 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесіне" сәйкес):
А=Ц/Т/12+Р
формуласымен есептелінеді, мұндағы:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына бір шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттардың қызмет көрсету есептік мерзімі (жыл);
Р –тұрғын үйді күтіп ұстауға қажетті төлем сомасы (айына бір шаршы метр үшін теңге):
Р = ГЗ /12/ ?п
формуласымен есептелінеді, мұндағы:
ГЗ – тұрғын үй пайдалану қызметіне, тұрғын үйді күтіп ұстауға кететін шығынының жылдық сметасы (жылына теңге);
? п тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы (шаршы метр);
Ц= 76650 теңге;

Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда
Постановление акимата Кербулакского района Алматинской области от 17 сентября 2012 года N 439. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 16 октября 2012 года N 2146
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 12-7) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1-1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда по Кербулакскому району согласно приложения к данному постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Султанбекова Кенишбека Паримбековича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Временно исполняющий
обязанности Акима района                   Б. Исабеков
СОГЛАСОВАНО:
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования                  Толегенов Шалкыбай Молдахметович
17 сентября 2012 года
Начальник отдела жилищно-
коммунального хозяйства,
пассажирского автотранспорта
и автомобильных дорог
Кербулакского района                       Сопбеков Медет Кусаинович
17 сентября 2012 года
Приложение
к постановлению акимата
Кербулакского района от
17 сентября 2012 года N 439
"Об установлении размера
платы за пользование жилищем
из государственного
жилищного фонда"
Расчет размера платы за пользование жилищем из государственного
жилищного фонда за 1 (один) квадратный метр в месяц
расположенный в поселке Сарыозек Кербулакского района Расчет семи арендуемых жилых домов из пеноблока расположенные
по улице Б.Момышулы
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда за 1 (один) квадратный метр в месяц по Кербулакскому району (согласно "Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда" утвержденный приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года N 306, зарегистрированный Министерством юстиции Республики Казахстан от 6 октября 2011 года N 7232) рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р где:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящий в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за один квадратный метр в месяц), определяется по формуле:
Р= ГЗ /12 / ?п
где ГЗ – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы (тенге/год), на содержание жилого дома (тенге /год);
?п – сумма общих площадей жилищ в жилом здании (квадратный метр);
Ц= 61240 тенге;

Жалдамалы үйдің сметалық бағасы - 4 286 807 теңге.
Ц - шаршы мерт бағасы – 4 286 807: 70 ш/м = 61240 теңге;
Т= 100 жыл;
ГЗ = 10498 теңге;
?п= 70 шаршы метр;
Р= 10498 теңге: 12 ай: 70 ш/м = 12,50;
А = 61240 ш/м теңге: 100: 12 ай + 12,50 = 63,53 теңге;
А (айына 1 ш/м төлем мөлшері) = 63,53 теңге ш/м.
Б. Момышұлы көшесі бойында орналасқан кірпіштен салынған алты
жалдамалы тұрғын үйлерден жалдау ақы есебі
А=Ц/Т/12+Р
формуласымен есептелінеді, мұндағы:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына бір шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттардың қызмет көрсету есептік мерзімі (жыл);
Р – тұрғын үйді күтіп ұстауға қажетті төлем сомасы (айына бір шаршы метр үшін теңге):
Р = ГЗ /12/ ?п
формуласымен есептелінеді, мұндағы:
ГЗ – тұрғын үй пайдалану қызметіне, тұрғын үйді күтіп ұстауға кететін шығынының жылдық сметасы (жылына теңге);
? п тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы (шаршы метр);
Ц= 74955 теңге;
Жалдамалы үйдің сметалық бағасы - 5 246 907 теңге.
Ц - шаршы мерт бағасы - 5 246 907: 70 ш/м =74955 теңге;
Т= 100 жыл;
ГЗ = 12849,43 теңге;
?п= 70 шаршы метр;
Р= 12849,43 теңге: 12 ай: 70 ш/м = 15,30;
А = 74955 ш/м теңге: 100: 12 ай + 15,30 = 77,76 теңге;
А (айына 1 ш/м төлем мөлшері) = 77,76 теңге ш/м.
Б.Момышұлы көшесі бойының оңтүстік-шығыс жағында орналасқан
кірпіштен салынған он жалдамалы тұрғын үйлерден жалдау ақы
есебі
А=Ц/Т/12+Р
формуласымен есептелінеді, мұндағы:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына бір шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттардың қызмет көрсету есептік мерзімі (жыл);
Р – тұрғын үйді күтіп ұстауға қажетті төлем сомасы (айына бір шаршы метр үшін теңге):
Р = ГЗ /12/ ?п
формуласымен есептелінеді, мұндағы:
ГЗ – тұрғын үй пайдалану қызметіне, тұрғын үйді күтіп ұстауға кететін шығынының жылдық сметасы (жылына теңге);
? п тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы (шаршы метр);
Ц= 76650 теңге;
Жалдамалы үйдің сметалық бағасы - 5 365 560 теңге.
Ц - шаршы мерт бағасы – 5 365 560: 70 ш/м =76650 теңге;
Т= 100 жыл;
ГЗ = 13140 теңге;
?п= 70 шаршы метр;
Р= 13140 теңге: 12 ай: 70 ш/м = 15,64;
А = 76650 ш/м теңге: 100: 12 ай + 15,64 = 79,52 теңге;
А (айына 1 ш/м төлем мөлшері) = 79,52 теңге ш/м.

Сметная стоимость арендного дома - 4 286 807 тенге;
Ц - цена за один квадратный метр – 4 286 807: 70 кв/м = 61240 тенге;
Т= 100 лет;
ГЗ = 10498 тенге;
?п= 70 квадратных метров;
Р= 10498 тенге: 12 месяцев: 70 кв/м = 12,50;
А = 61240 кв/м тенге: 100: 12 + 12,50 = 63,53 тенге;
А (размер платы 1 кв/м в месяц) = 63,53 тенге кв/м.
Расчет шести арендуемых жилых домов из кирпича расположенные по
улице Б.Момышулы
А=Ц/Т/12+Р где:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящий в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за один квадратный метр в месяц), определяется по формуле:
Р= ГЗ /12 / ?п
где ГЗ – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы (тенге/год), на содержание жилого дома (тенге /год);
?п – сумма общих площадей жилищ в жилом здании (квадратный метр);
Ц= 74955 тенге;
Сметная стоимость арендного дома - 5 246 907 тенге;
Ц - цена за один квадратный метр - 5 246 907:70 кв/м =74955 тенге.
Т= 100 лет;
ГЗ = 12849,43 тенге;
?п= 70 квадратных метров;
Р= 12849,43 тенге: 12 месяцев: 70 кв/м = 15,30;
А = 74955 кв/м тенге: 100: 12 + 15,30 = 77,76 тенге;
А (размер платы 1 кв/м в месяц) = 77,76 тенге кв/м.
Расчет десяти арендуемых жилых домов из кирпича расположенные в
юго–восточной стороне по улице Б.Момышулы
А=Ц/Т/12+Р где:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящий в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за один квадратный метр в месяц), определяется по формуле:
Р= ГЗ /12 / ?п
где ГЗ – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы (тенге/год), на содержание жилого дома (тенге /год);
?п – сумма общих площадей жилищ в жилом здании (квадратный метр);
Ц= 76650 тенге;
Сметная стоимость арендного дома - 5 365 560 тенге
Ц - цена за один квадратный метр - 5 365 560: 70 кв/м = 76650 тенге.
Т= 100 лет;
ГЗ = 13140 тенге;
?п = 70 квадратный метр;
Р = 13140 тенге: 12 месяцев: 70 кв/м = 15,64;
А = 76650 кв/м тенге: 100: 12 + 15,64 = 79,52 тенге;
А (размер платы 1 кв/м в месяц) = 79,52 тенге кв/м.