2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 10-2 Шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 желтоқсанда № 1864 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 123 –қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) Кірістер – 5 029 413 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 892 149 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 5 442 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 123 621 мың теңге;
2) шығындар – 5 089 860 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 49 790 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57 123 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 338 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0  мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 110 237 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 110 237 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -57 123 мың теңге;
қарыздарды өтеу -5 533 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 58 647 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Мойынқұм аудандық  мәслихатының 11.03.2013 № 11-2; 05.04.2013 № 12-5; 28.05.2013 № 13-4;  16.07.2013 № 16-2; 02.09.2013 № 18-2; 13.11.2013 № 19-2; 11.12.2013  № 20-2(01.01.2013 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2013-2015 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 30 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2013 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 1 980 138 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабына сәйкес, 2013-2015 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес процент мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 20 декабря 2012 года № 10-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 28 декабря 2012 года № 1864
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 123, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 029 413 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 892 149 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5 442 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 123 621 тысяч тенге;
2) затраты – 5 089 860 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49 790 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 57 123 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 333 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -110 237 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  110 237 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 57 123 тысяч тенге;
погашение займов – 5 533 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 58 647 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мойынкумского районного маслихата от 11.03.2013 № 11-2; 05.04.2013 № 12-5; 28.05.2013 № 13-4; 16.07.2013 № 16-2; 02.09.2013 № 18-2;  13.11.2013 № 19-2; 11.12.2013 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013-2015 годы норматив распределения поступлений в районный бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 30 процентов.
3. Установить на 2013 год объем субвенции передаваемый из областного бюджета в районный в размере 1 980 138 тысяч тенге.
4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» на 2013-2015 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемые из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

5. Аудандық жергілікті органының резерві 13 400 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
6. Алынып тасталды - Мойынқұм аудандық мәслихатының 05.04.2013  № 12-5 (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындау процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі № 5 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2013 жылға арналған кенттік, ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізімі № 6 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района в размере 13 400 тысяч тенге.
6. Исключен решением Мойынкумского районного маслихата от 05.04.2013 № 12-5 (вводится в действие с 01.01.2013)
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год согласно приложения № 5.
8. Утвердить перечень бюджетных программ поселковых, аульных (сельских) округов согласно приложение № 6.

9. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданылады.
Мойынқұм аудандық                          Мойынқұм аудандық
мәслихат cессиясының                       мәслихат хатшысы:
төрайымы:                                  Ш. Исабеков
Ғ. Асатова
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 10-2 шешіміне № 1- қосымша
Мойынқұм ауданының 2013 жылға арналған бюджеті

9. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
Г. Асатова                                 Ш. Исабеков
Приложение № 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата
№ 10-2 от 20 декабря 2012 года
Бюджет Мойынкумского района на 2013 год

150
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
8883
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
86691
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қалақұрылысы және құрылыс бөлімі
501497
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
501497
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
124149
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99003
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
22760
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4770
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6561
006
Тұрғын үй көмегі
24
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19290
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
964
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
5033
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
28880
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
10721
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25146
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24636
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
362
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
148
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1356276
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5311
041
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
5311
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3383
026
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойыншақалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
3383
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
555
074
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыру

150
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка -сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8883
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
86691
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
501497
037
Строительство и реконструкция объектов образования
501497
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
124149
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99003
002
Программа занятости
22760
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры,
спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4770
005
Государственная адресная социальная помощь
6561
006
Оказание жилищной помощи
24
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19290
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
964
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5033
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
28880
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10721
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25146
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для
населения
24636
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
362
021
Капитальные расходы государственного органа
148
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1356276
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5311
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5311
464
Отдел образования района (города областного значения)
3383
026
Ремонт объектов в рамках развития городов сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
3383
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
555
074
Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карте занятости 2020

1 953 774
003
Жалпы білім беру
1 841 353
006
Балаларға қосымша білім беру
112 421
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
71 553
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 692
004
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
12 000
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
17 693
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
610
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
11 462
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
15 846
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қалақұрылысы және құрылыс бөлімі
500 000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
500 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
241 639
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4 545
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
4 545
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
210 774
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
71 755
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15 000
006
Тұрғын үй көмегі
2 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 904
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 731
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
48 000
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
16 700
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
11 684
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 320
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 953 774
003
Общеобразовательное обучение
1 841 353
006
Дополнительное образование для детей
112 421
464
Отдел образования района (города областного значения)
71 553
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 692
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
12 000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17 693
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
610
012
Капитальные расходы государственного органа
250
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка -сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 462
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 846
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
500 000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
500 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
241 639
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4 545
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 545
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
210 774
002
Программа занятости
71 755
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 000
005
Государственная адресная социальная помощь
15 000
006
Оказание жилищной помощи
2 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 904
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 731
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
48 000
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16 700
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
11 684
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 320
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

20 000
Жаңа объектілердің құрылысына ЖСҚ дайындау
8 000
074
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға
11 111
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
10 000
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
1 111
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 10-2 шешіміне № 5- қосымша
2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй көмегі
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 10-2 шешіміне № 6- қосымша
2013 жылға арналған кенттік, ауылдық (селолық) округтерге
бюджеттік бағдарламалардың тізімі
№ р/с
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округ әкімінің аппараттарының атауы
Бағдарламаның атауы

20 000
Разработка ПСД нового строительства
8000
074
Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления программы занятости 2020
11 111
011
За счет трансферта из республиканского бюджета
10 000
015
За счет средств из местного бюджета
1 111
Приложение № 5 к решению
Мойынкумского районного маслихата
№ 10-2 от 20 декабря 2012 года
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Оказание жилищной помощи
Государственная адресная социальная помощь
Государственное пособие на детей до 18 лет
Приложение № 6 к решению
Мойынкумского районного маслихата
№ 10-2 от 20 декабря 2012 года
Перечень бюджетных программ поселковых, аульных (сельских) округов на 2013 год
№ р/с
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
Наименование программы