2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т.Рысқұлов ауданы мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-5 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 желтоқсанда № 1868 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Т.Рысқұлов аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 123- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 437 172 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 999 056 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 18 067 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 9 667 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 410 382 мың теңге;
2) шығындар 6 545 411 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 46 556 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 51 930 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 5 374 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 38 128 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 38 128 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -192 923 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
профицитін пайдалану) 192 923 мың теңге;
қарыздар түсімі 51 930 мың теңге;
қарыздарды өтеу 5 599 мың теңге; бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 146 592 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Т. Рысқұлов аудандық  мәслихатының 12.04.2013 № 11-4; 29.05.2013 № 12-6; 17.07.2013 № 14-4;  09.09.2013 № 17-4; 10.10.2013 № 18-4; 14.11.2013 № 19-4; 10.12.2013 №  20-4 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2013 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2 899 317 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2012-2014 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландыратын ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына қызметтің осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы мен тарифтiк ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
4.Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 1 572 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Т. Рысқұлов аудандық  мәслихатының 12.04.2013 № 11-4; 10.10.2013 № 18-4 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата района Т.Рыскулова Жамбылской области от 21 декабря 2012 года № 9-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 28 декабря 2012 года № 1868
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 123, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы 6 437 172 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 999 056 тысяч тенге:
неналоговые поступления 18 067 тысяч тенге:
поступления от продажи основного капитала 9 667 тысяч тенге:
поступления трансфертов 4 410 382 тысяч тенге:
2) затраты 6 545 411 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование 46 556 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 51 930 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов 5 374 тысяч тенге:
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 38 128 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 38 128 тысяч тенге:
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета -192 923 тысяч тенге:
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета   192 923 тысяч тенге:
Поступление займов 51 930 тысяч тенге:
Погашение займов 5 599 тысяч тенге:
Используемые остатки бюджетных средств 146 592 тысяч тенге:
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением районного маслихата Т. Рыскулова от 12.04.2013 № 11-4; 29.05.2013 № 12-6; 17.07.2013 № 14-4; 09.09.2013 № 17-4; 10.10.2013 № 18-4; 14.11.2013 №  19-4; 10.12.2013 № 20-4 (вводится в действие с 01.01.2013)
2. Установить объем субвенций передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2012 год в размере 2 899 317 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона РК от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» на 2013-2015 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 1 572 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением районного маслихата Т. Рыскулова от 12.04.2013 № 11-4; 10.10.2013 № 18-4 (вводится в действие с 01.01.2013)

5. 2013 жылға арналған бюджеттіқ инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2013 жылға арналған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдердің көлемі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов предусмотренных в бюджете района на 2013 год согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2013 год согласно приложению 5.
7. Утвердить объем доходов, поступивших в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи участков земли сельскохозяйственного назначения, предусмотренных в бюджете района на 2013 год согласно приложению 6.

8. 2013 жылға арналған ауданның ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қантарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       хатшысы
Т. Көпбаев                                 Б. Шамаев
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 9-5 шешіміне № 1 қосымша
2013 жылға арналған бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 10.12.2013 № 20-4 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
(мың теңге)
Санаты
Кірістер атауы
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

8. Утвердить бюджетные программы аульных (сельских) округов, предусмотренных в бюджете района на 2013 год согласно приложению 7.
9. Данное решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и применяется с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        Секретарь районного
районного маслихата                        маслихата
Т. Копбаев                                 Б. Шамаев
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова
№ 9-5 от 21 декабря 2012 года
Бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова от 10.12.2013 № 20-4 (вводится в действие с 01.01.2013).
(тысяч тенге)
Категория
Наименование доходов
Сумма
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
I.ДОХОДЫ

23 000
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 000
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
13 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
120 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
340 542
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
340 542
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
345 238
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
314 818
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
108 202
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 787
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 000
006
Тұрғын үй көмегі
7 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26 169
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 000
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
19 174
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
100 000
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
6 200
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
15 286
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 420
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 270
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу,төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
661 193
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
3 000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
9 500
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
9 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

23 000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 000
012
Капитальные расходы государственного органа
150
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
120 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
340 542
037
Строительство и реконструкция объектов образования
340 542
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
345 238
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
314 818
002
Программа занятости
108 202
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 787
005
Государственная адресная социальная помощь
10 000
006
Оказание жилищной помощи
7 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26 169
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
19 174
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
100 000
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6 200
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
15 286
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 420
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 270
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000
021
Капитальные расходы государственного органа
150
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
661 193
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
9 500
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
9 500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

23 913
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
16 779
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 629
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
150
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 000
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 000
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізу
4 500
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
1 500
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7 134
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 468
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
1 516
007
Мемлекеттік органдардың материалдық-техникалық жарақтандыру
150
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 155
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18 155
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13 005
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
12
Көлік және коммуникация
334 159
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
334 159
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
334 159
13
Басқалар
30 009
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
5 740
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
5 740
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
17 244
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 794
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
011
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
3 300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

23 913
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
16 779
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
6 629
003
Капитальные расходы государственных органов
150
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 000
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
2 000
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
4 500
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 500
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7 134
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5 468
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
1 516
007
Капитальные расходы государственного органа
150
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 155
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18 155
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
13 005
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных населенных пунктов
5 000
015
Капитальные расходы государственного органа
150
12
Транспорт и коммуникации
334 159
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
334 159
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
334 159
13
Прочие
30 009
452
Отдел финансов района (города областного значения)
5 740
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5 740
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
17 244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и сельского хозяйства
13 794
007
Капитальные расходы государственного органа
150
011
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
3 300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

333
Жерді және материалдық емес активтерді сату
3
003
Жерді сату
32
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
0
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 9-5 шешіміне № 7 қосымша
2013 жылға арналған ауданның әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 10.12.2013 № 20-4 (2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/н
Ауылдық округтер
Бағдарлама атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты"
022 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары"
005 "Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру"
014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру"
1
Құлан

333
Продажи земли и нематериальных активов
3
003
Продажи земли
32
От продажи участков земли сельскохозяйственного назначения
0
Приложение № 7 к решению
маслихата района Т.Рыскулова
№ 9-5 от 21 декабря 2012 года
Бюджетные программы на 2013 год по сельским округам района
Сноска. Приложение 7 в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова от 10.12.2013 № 20-4 (вводится в действие с 01.01.2013).
тысяч тенге
№ п/п
Сельский округа
Наименование программ
001 «Аппарат кима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа»
022 «Капитальные расходы государственных органов»
005 «Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности»
014 «Организация водоснабжения населенных пунктов»
1
Кулан