Басым дақылдардың тізбесін, субсидиялар нормаларын, субсидияланатын тыңайтқыштар мен гербицидтердің түрлерін белгілеу туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2012 жылғы 18 шілдедегі N 33/05 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 31 тамызда N 1918 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 24 маусымдағы N 40/07 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 24.06.2013 N 40/07 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілді) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекіту туралы" N 221 қаулысымен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 8 және 66 тармақтарына сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Төмендегі:
1) басым дақылдардың тізбесі (1-қосымша);
2) көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа де тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары (2-қосымша);
3) субсидияланатын тыңайтқыштар түрлері (3-қосымша);
4) субсидияланатын гербицидтер түрлері (4-қосымша);
5) отандық өндірушілер сатқан тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограммына) субсидиялар нормалары (5-қосымша);
6) тыңайтқыш жеткізушіден және (немесе) шетелдік тыңайтқыш өндірушілерден сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограммына) субсидиялар нормалары (6-қосымша);
7) отандық гербицид өндірушілерден сатып алынған гербицидтердің 1 килограммына (литріне) субсидиялар нормалары (7-қосымша) белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.Қ. Айтуғановқа жүктелсін.
3. Осы "Басым дақылдардың тізбесін, субсидиялар нормаларын, субсидияланатын тыңайтқыштар мен гербицидтердің түрлерін белгілеу туралы" қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілді.
Қарағанды облысының әкімі                  Ә. Құсайынов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Қарағанды облысы әкімдігінің
2012 жылғы 18 шілдедегі
N 33/05 қаулысына
1-қосымша
Басым дақылдардың тізбесі
р/н
N
Басым дақылдардың атауы
1
аймақтық ғылыми негізделген агротехнологияларды сақтай отырып өсірілген дәнді дақылдар
2
дәнді және бұршақты дақылдар (базалық бюджеттік субсидиялар нормасы)
3
жемшөптік дақылдар:
біржылдық шөптер
көпжылдық шөптер
4
майлы дақылдар
5
көкөністік-бақша дақылдары
6
өнеркәсіптік үлгідегі тамшылатып суару жүйесін қолданып өсірілген көкөністік-бақша дақылдары
7
қорғалған топырақтағы көкөністер
8
картоп
Қарағанды облысы әкімдігінің
2012 жылғы 18 шілдедегі
N 33/05 қаулысына
2-қосымша
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары
р/н N
Басым дақылдардың атауы
1 гектарға бюджеттік субсидия нормалары, теңге
1
аймақтық ғылыми негізделген агротехнологияларды сақтай отырып өсірілген дәнді дақылдар

Об установлении перечня приоритетных культур, норм субсидий, видов субсидируемых удобрений и гербицидов
Постановление акимата Карагандинской области от 18 июля 2012 года N 33/05. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 31 августа 2012 года N 1918. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 24 июня 2013 года N 40/07
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 24.06.2013 N 40/07 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 8 и 66 Правила субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года N 221 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить нижеследующее:
1)перечень приоритетных культур (приложение 1);
2)нормы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-полевых и уборочных работ (приложение 2);
3)виды субсидируемых удобрений (приложение 3);
4)нормы субсидий гербицидов (приложение 4);
5)нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, реализованных отечественными производителями (приложение 5);
6) нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у поставщика удобрений и (или) у иностранных производителей удобрений (приложение 6);
7) нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) гербицидов, приобретенных у отечественных производителей гербицидов (приложение 7);
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Айтуганова К.К.
3. Настоящее постановление "Об установлении перечня приоритетных культур, норм субсидий, видов субсидируемых удобрений и гербицидов" вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области                А. Кусайнов
СОГЛАСОВАНО
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Приложение 1
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 18 июля 2012 года N 33/05
Перечень приоритетных культур
N
п/п
Наименование приоритетных культур
1
зерновые, возделываемые с соблюдением зональных научно обоснованных агротехнологий
2
зерновые и зернобобовые (базовая норма бюджетных субсидий)
3
кормовые:
однолетние травы
многолетние травы
4
масличные
5
овощебахчевые
6
овощебахчевые, возделываемые с применением систем капельного орошения промышленного образца
7
овощи защищенного грунта
8
картофель
Приложение 2
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 18 июля 2012 года N 33/05
Нормы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
N
п/п
Наименование приоритетных культур
Норматив бюджетных субсидий на 1 гектар, тенге
1
зерновые, возделываемые с соблюдением зональных научно обоснованных агротехнологий

2,4 Д Экстра, 72 % c.e.
литр
30
285
Тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын отандық өндірушілер өндірген (формуляциялаған) гербицидтермен өңдеуге жұмсалған шығындардың құнын арзандатуға арналған шараларды жүзеге асыруға қаржы қаражатының көлемі 213 376 000 (екі жүз он үш миллион үш жүз жетпіс алты мың) теңгені құрайды.
Аббревиатураларды жаратып жазу:
э.к. - эмульсия концетраты;
с.д.г. - сулы-диспергирлі гранулдар;
с.е. - сулы ерітінді;
м.с.э. - майлы-сулы эмульсия.

2,4 Д Экстра, 72 % в.р.
литр
30
285
Объем финансовых средств на реализацию мероприятий по удешевлению стоимости удобрений (за исключением органических) и стоимости затрат на обработку сельскохозяйственных культур гербицидами, произведенными (формулированными) отечественными производителями, составляет 213 376 000 (двести тринадцать миллионов триста семьдесят шесть тысяч) тенге.
Расшифровка аббревиатур:
к.э. - концентрат эмульции;
в.д.г. - водно-диспергируемые гранулы;
в.р. — водный раствор;
э.м.в. - эмульсия масляно-водная.