Қарағанды қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының V шақырылған XIII сессиясының 2012 жылғы 19 желтоқсандағы N 113 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда N 2061 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қарағанды қалалық мәслихатының хатшысының 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 2-35/24 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қарағанды қалалық мәслихатының хатшысының 15.01.2014 № 2-35/24 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2013 - 2015 жылдарға арналған, оның ішінде 2013 жылға арналған бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 43 606 766 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 21 298 317 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 103 279 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша – 1 735 361 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 20 469 809 мың теңге;
2) шығындар – 45 173 799 мың теңге;
3) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 11 900 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 59 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 70 900 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы – 1 555 133 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 555 133 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 112 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 849 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 292 133 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 30.01.2013 N 127 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.03.2013 N 145 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2013 N 177 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2013 N 184 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.10.2013 N 224 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 N 244 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 N 252 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 52 бабының 1 тармағына сәйкес, Қарағанды облыстық мәслихатының 2012 жылғы 5 желтоқсандағы Х сессиясының "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 107 шешімімен Қарағанды қаласының бюджетіне аударымдардың нормативтері келесі мөлшерде бекітілген:
жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыз.

О бюджете города Караганды на 2013-2015 годы
Решение ХIII сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 19 декабря 2012 года N 113. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 декабря 2012 года N 2061. Утратило силу в связи с истечением срока применения (письмо секретаря Карагандинского городского маслихата от 15 января 2014 года № 2-35/24)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения (письмо секретаря Карагандинского городского маслихата от 15.01.2014 № 2-35/24).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 43 606 766 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21 298 317 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 103 279 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 735 361 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 20 469 809 тысяча тенге;
2) затраты – 45 173 799 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 11 900 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 59 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 70 900 тысяч тенге;
4) дефицит бюджета – 1 555 133 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита бюджета – 1 555 133 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 112 000 тысяч тенге;
погашение займов – 849 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 292 133 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Карагандинского городского маслихата от 30.01.2013 N 127 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.03.2013 N 145 (вводится в действие с 01.01.2013); от 07.06.2013 N 177 (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.07.2013 N 184 (вводится в действие с 01.01.2013); от 07.10.2013 N 224 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 N 244 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 252 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Согласно пункту 1 статьи 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, решением X сессии Карагандинского областного маслихата от 5 декабря 2012 года N 107 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" утверждены нормативы отчислений в бюджет города Караганды в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
по социальному налогу – 50 процентов.

3. 2013 жылға арналған қала бюджеті түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен 1 037 227 мың теңге сомасындағы субвенциялар көзделгені ескерілсін.
4. 2013 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік несиелер 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
5. 2013 жылға арналған Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының және Октябрь ауданының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2013 жылға арналған резерві 20 755 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 04.12.2013 N 244 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2013 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2013 год, предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 1 037 227 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений и расходов бюджета города на 2013 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
5. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района города Караганды на 2013 год согласно приложению 5.
6. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2013 год в сумме 20 755 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 04.12.2013 N 244 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2013 год, согласно приложению 6.

8. 2013 жылға арналған қала бюджетін атқарылу процесінде жалақы төлеуге кететін шығындардың секвестрлеуге жатпайтыны белгіленсін.
9. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған Қарағанды
қалалық мәслихатының
кезекті ХІIІ сессиясының төрайымы          Ә. Әлімбаева
Қарағанды қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ. Оспанов
Қарағанды қалалық мәслихатының
2012 жылғы 19 желтоқсандағы
XIII сессиясының
N 113 шешіміне
1 қосымша
Қарағанды қаласының 2013 жылға арналған бюджеті

8. Установить, что в процессе исполнения бюджета города на 2013 год не подлежат секвестру расходы на выплату заработной платы.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель очередной XIII сессии
Карагандинского городского
маслихата V созыва                         А. Алимбаева
Секретарь Карагандинского
городского маслихата                       К. Оспанов
Приложение 1
к решению XIII сессии
Карагандинского городского маслихата
от 19 декабря 2012 года N 113
Бюджет города Караганды на 2013 год

16000
9
Басқалар
3751811
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
423224
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
423224
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
3289642
007
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
3289642
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38945
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38945
15
Трансферттер
1077159
1
Трансферттер
1077159
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1077159
007
Бюджеттік алулар
1077159
Атауы
Сома (мың теңге)
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
1500000
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-1500000
Қарағанды қалалық мәслихатының
2012 жылғы 19 желтоқсандағы
XIII сессиясының
N 113 шешіміне
4 қосымша
Қала бюджетінің 2013 жылға арналған түсімдері мен шығындарының құрамында ескерілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттері және бюджеттік несиелері
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 13.12.2013 N 252 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
20544582
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5952836
Нысаналы даму трансферттері
13479746
Бюджеттік кредиттер
1112000
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5952836
оның ішінде:
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
1452
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайтуға
221672
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
39024
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру
18203
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне
148601
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
609034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
25624
Кемтар балаларға үйде әлеуметтiк көмек көрсету бөлімшелерінде
19427
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғалар үшін
6197
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге

16000
9
Прочие
3751811
452
Отдел финансов района (города областного значения)
423224
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
423224
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
3289642
007
Расходы на новые инициативы
3289642
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38945
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
38945
15
Трансферты
1077159
1
Трансферты
1077159
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1077159
007
Бюджетные изъятия
1077159
Наименование
Сумма, тысяч тенге
V. Дефицит (профицит) бюджета
1500000
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-1500000
Приложение 4
к решению XIII сессии
Карагандинского городского маслихата
от 19 декабря 2012 года N 113
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета, учтенные в составе поступлений и расходов бюджета города на 2013 год
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 13.12.2013 N 252 (вводится в действие с 01.01.2013).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
20544582
в том числе:
Целевые текущие трансферты
5952836
Целевые трансферты на развитие
13479746
Бюджетные кредиты
1112000
Целевые текущие трансферты
5952836
в том числе:
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
1452
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
221672
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
39024
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
18203
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
148601
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
609034
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг, в том числе:
25624
в отделениях социальной помощи на дому детям с ограниченными возможностями
19427
для лиц, не имеющих определенного места жительства
6197
На проведение противоэпизоотических мероприятий