Білім беру саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекiту туралы
Қарағанды қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы N 14/208 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 ақпанда N 2190 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 12 маусымдағы № 29/03 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қаласы әкімдігінің 12.06.2013  № 29/03 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 және 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулыларына сәйкес Қарағанды қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарағанды қаласы әкімінің орынбасары И.Ю. Любарскаяға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қарағанды қаласының әкімі                  М. Смағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
А. Жұмағалиев
2012 жылғы 16 қаңтар
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
N 14/208 қаулысымен
бекітілген
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – қызмет) "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы және "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz арқылы көрсетіледі.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере образования
Постановление акимата города Караганды от 25 декабря 2012 года N 14/208. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 28 февраля 2013 года N 2190. Утратило силу постановлением акимата города Караганды от 12 июня 2013 года № 29/03
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Караганды от 12.06.2013 № 29/03.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" акимат города Караганды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации";
2) регламент электронной государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям";
3) регламент электронной государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям";
4) регламент электронной государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Караганды Любарскую И.Ю.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким города Караганды                      М. Смагулов
СОГЛАСОВАНО
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
16 января 2013 года
Утвержден
постановлением акимата
города Караганды
от 25 декабря 2012 года N 14/208
Регламент электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации"
1. Электронная государственная услуга "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Караганды" (далее - услугодатель) через центры обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.

2. Қызмет "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет көрсету Стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы регламентте келесі түсініктер және қысқарған сөздер пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
3) бiрыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметтi автоматтандыруға және әдiлет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара iс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
5) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасы жеке тұлғаларын біртұтас сәйкестендіруді енгізу және олар туралы мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзекті және нақты мәліметтер беру мақсатында Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
6) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мекемелердің немесе басқа ұйымдардың тізбесі (бұдан әрі – ҚФБ);
7) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (тұтынушы, қызмет көрсетуші);
8) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
9) тұтынушы - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
10) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үрдісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);

2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) АРМ – автоматизированное рабочие место;
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
7) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
9) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
10) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);

11) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
12) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
13) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);
14) "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі - электрондық қызметтерді іске асыру аясында "электрондық әкімдік" ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған "электрондық үкімет" шлюзінің кіші жүйесі (бұдан әрі - ЭҮӨШ);
15) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерін ықпалдастыру үшін арналған ақпараттық жүйесі;
16) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ).
6. ЭҮП арқылы адымдық әрекеттер және шешімдер осы Регламентке 2 қосымшада келтірілген (қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың N 1 диаграммасы):
1) тұтынушы ЖСН және парольдің көмегімен ЭҮП-да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – қызмет алу үшін тұтынушының ЖСН және парольді ЭҮП-да енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЭҮП-да ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу), Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электронды түрде сұрау салу нысанына тіркеу, сонымен қатар тұтынушының сұрау салуын куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін тексеру;

11) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписью;
12) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
13) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
14) региональный шлюз "электронного правительства" - подсистема шлюза "электронного правительства", предназначенная для интеграции информационных систем "электронного акимата" в рамках реализации электронных услуг (далее - РШЭП);
15) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
16) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

7) 4-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және тұтынушымен өңделу үшін электрондық құжатты (сұрау салуды) ЭҮП арқылы ЭҮӨШ АЖО-на жіберу;
9) 6 үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
10) 3 шарт – қызмет көрсетушінің тұтынушы қоса тіркеген құжаттардың Стандартта көрсетілген құжаттарға және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 7 үдеріс - тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үдеріс – тұтынушының ЭҮӨШ АЖО қалыптастырылған қызмет нәтижесін (мектепке дейінгі балалар ұйымына (бұдан әрі – МДҰ) жолдама немесе электрондық құжаттар нысанындағы кезекке қою туралы хабарламаны) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолданумен қалыптасады.
7. Қызмет көрсетуші арқылы адымдық әрекеттер және шешімдер осы Регламентке 2 қосымшада келтірілген (қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың N 2 диаграммасы):
1) 1 үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкері қызметті көрсету үшін ЖСН және парольді (авторизациялау үдерісі) ЭҮӨШ АЖО-на енгізуі;
2) 2-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және қызмет көрсетуші қызметкері тұтынушының деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс – тұтынушының деректері туралы ЖТ МДБ-на ЭҮШ арқылы сұрау салуды жолдау;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – Қызметті көрсетуші қызметкерінің құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-үдеріс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
8) 2-шарт – қызмет көрсетушінің тұтынушы қоса тіркеген құжаттардың Стандартта көрсетілген құжаттарға және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
9) 7-үдеріс - тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8-үдеріс – тұтынушының ЭҮӨШ АЖО қалыптастырылған қызмет нәтижесін (МДҰ-ға жолдама немесе электрондық құжаттар нысанындағы кезекке қою туралы хабарламаны) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолданумен қалыптасады.

7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (направление в детскую дошкольную организацию (далее - ДДО) либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (направление в ДДО либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

8. ХҚКО АЖ АЖО арқылы адымдық әрекеттер және шешімдер осы Регламентке 2 қосымшада келтірілген (қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың N 2 диаграммасы):
1) 1 үдеріс – Орталық операторының қызметті көрсету үшін логинді және парольді (авторизациялау үдерісі) ХҚКО АЖ АЖО-на енгізуі;
2) 2 үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Орталық операторымен тұтынушының деректерін, сонымен қатар тұтынушы өкілінің сенімхаты бойынша деректерді енгізу (сенімхат нотариалды түрде куәландырылған кезінде, сенімхат басқаша куәландырылған кезінде – сенімхаттардың деректері толтырылмайды);
3) 3 үдеріс – тұтынушының деректері туралы ЖТ МДБ-на, сондай-ақ БНАЖ-не – тұтынушы өкілінің куәландырылған деректері туралы ЭҮШ арқылы сұрау салуды жолдау;
4) 1 шарт – ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің, БНАЖ-де куәландырылған деректерінің болуын тексеру;
5) 4 үдеріс – ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің, БНАЖ-де куәландырылған деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 үдеріс – Орталық операторының құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6 үдеріс – Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұрауын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-на жолдау;
8) 7 үдеріс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 шарт – қызмет көрсетушінің тұтынушы қоса тіркеген құжаттардың Стандартта көрсетілген құжаттарға және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8 үдеріс - тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үдеріс - ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған тұтынушының Орталық операторы арқылы қызмет нәтижесін (МДҰ-ға жолдама немесе электрондық құжаттар нысанындағы кезекке қою туралы хабарламаны) алуы.
9. Қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын толтыру бойынша іс-қимылдың сипаттамасы:
1) тұтынушының ЭҮП кіру үшін ЖСН, парольді және логинді енгізуі;
2) осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау;
3) "online қызметке тапсырыс беру" батырмасының көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұрау салуды толтыру және қажетті құжаттарды электронды түрде тіркеу:
ЖСН тұтынушының ЭҮП тіркелу нәтижесі бойынша автоматты түрде таңдалынады;
тұтынушы "сұрау салуды жолдау" батырмасының көмегімен сұрау салуды куәландыруға (қол қоюға) көшуді жүзеге асырады;

8. Пошаговые действия и решения услугодателя через АРМ ИС ЦОН (диаграмма N 3 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (направление в ДДО либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП.
9. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем ИИН, логина, и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услугу online";
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки "отправить запрос" осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;

5) тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) сұрау салуды куәландыру (қол қою) - тұтынушы "қол қою" батырмасының көмегімен ЭЦҚ сұрау салуды куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырып, одан кейін сұрау салу ЭҮӨШ АЖО өңдеуге жіберіледі;
7) ЭҮӨШ АЖО-да сұрау салуды өңдеу;
8) тұтынушыда дисплей экранында келесі ақпараттар шығады: ЖСН; сұрау салудың нөмірі; қызмет түрі; сұрау салудың мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
"мәртебені жаңарту" батырмасының көмегімен тұтынушыға салынған сұрауды өңдеу нәтижесін көруге мүмкіндік беріледі;
ЭҮП жауап алған кезде "нәтижені қарау" батырмасы пайда болады.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша салынған сұраудың орындалу мәртебесін тұтынушының тексеру әдісі: "электрондық үкімет" порталында "қызметтерді алу тарихы" тарауында, сонымен қатар қызмет көрсетушіге немесе Орталыққа өтініш білдірген жағдайда.
11. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті саll-орталықтың (1414) телефоны арқылы алуға болады.
12. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
Қызмет көрсетуші;
Орталық операторлар;
ЭҮП;
ЭҮШ;
ЭҮӨШ;
ЭҮӨШ АЖО;
ХҚКО АЖ АЖО;
БНАЖ;
ЖТ МДБ.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмi көрсетіле отырып, iс-қимыл (рәсiмдер, функциялар, операциялар) бірізділігінің мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламентке 1 қосымшада келтірілген.
14. Іс-қимылдың қисынды бірізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграмма (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде) олардың сипаттамасына сәйкес осы Регламентке 2 қосымшада келтірілген.
15. Осы регламентке 4 және 5-қосымшаларда бланкілердің шаблондары, үлгілері келтірілген, осыларға сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілуі қажет, сонымен қатар хабарлама үлгілерін қоса алғанда форматтық-логикалық бақылау ережелерін көрсетумен.
16. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламентке 3 қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсат етілмеген түрде алудан қорғау);
2) тұтастығы (ақпаратты рұқсат етілмеген түрде өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсат етілмеген түрде ұстап қалудан қорғау).
16. Қызметтi көрсетудiң техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетіліп жатқан тұлғада ЖСН болуы;
3) ЭҮП авторизациялау;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
1 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮП-да ЖСН және пароль бойынша авторизацияланады
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Қызметтерді таңдайды және ЭЦҚ тұтынушының таңдауымен сұрау салудың деректерін қалыптастырады
ЭЦҚ тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұрау салуды сәтті қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету
Сұралынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Сұралынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2 – егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болса;
3 – егер авторизациялау сәтті өтсе
4 - егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
Тұтынушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
Тұтынушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою) және сұрау салуды ЭҮӨШ АЖО-на жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
Сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір беріп, сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын көрсету
30 сек – 1 минут
-
30 сек – 1 минут
3 күн
-
7 - егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болса;
8 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
2 кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
ЖТ МДБ
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮӨШ АЖО-да ЖСН және пароль бойынша авторизацияланады
Қызмет көрсетушінің қызметкері қызметті таңдауы
ЖТ МДБ-на тұтынушының деректері туралы сұрау салуды жолдау
ЖТ МДБ-на деректердің болмауы жөніндегі хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір беріп, сұрау салуды жүйеде тіркеу
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды бағдарлау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
10-15 сек
10 сек
1,5 мин
10-15 сек
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
-
4 - егер бұзушылықтар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
сұрау салу нысанын толтыру, тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі және оларды ЭЦҚ арқылы куәландыру
ЭҮӨШ АЖО-да құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Өтінішке нөмір беріп, сұрау салуды тіркеу.
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын көрсету
10-15 сек
-
30 сек – 1 минут
3 күн
6
7 - егер бұзушылықтар болса;
8 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
3 кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДБ, БНАЖ
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық операторы логин және пароль бойынша авторизацияланады
Қызметті таңдайды және сұрау салудың деректерін қалыптастырады
Салынған сұрауды ЖТ МДБ-на, БНАЖ-ге жолдау
Тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігі жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір беріп, сұрау салуды жүйеде тіркеу
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды бағдарлау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4 - егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Орталық операторы
Орталық операторы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
Сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды және ЭЦҚ куәлігін тіркеп, сұрау салуды толтыру
ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) құжатты ЭҮӨШ АЖО-на жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды бағдарлау.
Өтінішке нөмір беріп, сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын көрсету
30 сек – 1 минут
1 минут
-
30 сек – 1 минут
3 күн
-
-
8 – егер бұзушылықтар болса;
9 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимылдың N 1 диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың N 2 диаграммасы
Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимылдың N 3 диаграммасы
Шартты белгілер
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің "сапа" және
"қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
______________________________________________________
(қызметтің атауы)

5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в АРМ РШЭП;
7) обработка запроса в АРМ РШЭП;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка "просмотр результата".
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю или Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll-центра: (1414).
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Услугодатель;
Оператора Центра;
ПЭП;
ШЭП;
РШЭП;
АРМ РШЭП;
АРМ ИС ЦОН;
ЕНИС;
ГБД ФЛ.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложении 4 и 5 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя;
3 – если авторизация прошла успешно
-
4 - если есть нарушения в данных потребителя;
5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
-
30 сек – 1 минута
3 дня
6
Номер следующего действия
-
7 - если есть нарушения в данных потребителя;
8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароля
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отсутствии данных ГБД ФЛ
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
10 – 15 сек
10 сек
1,5 мин
10 - 15 сек
6
Номер следующего действия
-
4 – если есть нарушения;
5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦП
Регистрация документа в АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
10 - 15 сек
-
30 сек – 1 минута
3 дня
6
Номер следующего действия
6
7 – если есть нарушения;
8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через Центр
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя;
5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
1
5
6
7
8
9
2
Оператор Центра
Оператор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
30 сек – 1 минута
1 минута
-
30 сек – 1 минута
3 дня
6
-
-
8 – если есть нарушения;
9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма N 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Центр
Условные обозначения
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: "качество" и "доступность"
_______________________________________________
(наименование услуги)

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
"Мектепкедейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салуды
толтырудың экрандық үлгісі
Қарағанды қаласы
білім бөлімінің бастығы
___________________________
___________________________
мекен-жайы бойынша тұратын
___________________________
(ТАӘ)
тел._______________________
Өтініш
Менің _____________ жылы туған балам __________________________
N _______________________ мектепке дейінгі ұйымда орынға ие болу үшін
кезекке қоюыңызды сұраймын.
Мектепке дейінгі ұйымға бірінші кезекте жолдамаға ие болу
құқығын растайтын құжаттарды қоса беремін ___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ата-анасының жұмыс орны:
анасының - ____________________________________________________
әкесінің - ____________________________________________________
Күні ________________
Қолы ________________
_____________________________________________________________________
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауаптың
(МБҰ-ға жолдаманың) шығыс нысаны
Қарағанды қаласының
білім бөлімі
Баланы мектепке дейінгі ұйымға қабылдау үшін
N ЖОЛДАМА
Қарағанды қаласының білім бөлімі Қарағанды қаласы, ____________
көшесі ____ мекен-жайы бойынша орналасқан N ________ мектепке дейінгі
ұйымға жолдама береді.
Баланың тегі, аты, әкесінің аты: ____________________________________
Туылған күні: _______________________________________________________
Баланың мекен-жайы: ____________________ ____________________________
Жолдама мектепке дейінгі ұйымға берілген күннен бастап 5 күн ішінде
тапсырылуы тиіс.
Жолдама "____"_________________ берілді
Білім бөлімі бастығының ТАӘ (қолтаңбасы)
Мөрі
Мектепке дейінгі ұйымдарға жолдау үшін мектеп жасына
дейінгі баланы тіркеу туралы хабарлама нысаны
Баланы тіркеу туралы хабарлама
Осы хабарлама ________________________________________ берілді.
(ата-анасының ТАӘ)
_____________________________________________________________________
(баланың ТАӘ)
"Мектепке дейінгі ұйымға жолдау үшін мектеп жасына дейінгі балаларды
тіркеу журналына" 20 __ жылғы "___" ________ N _____ кезекке қойылды.
Мектепке дейінгі ұйымда орынға ие болуға кезекте тұрған
тұтынушылар жұмыс кестесіне сәйкес (бөлімнің, әкімдіктің), сонымен
қатар электрондық портал арқылы өз кезегінің жылжуына бақылауды
жүзеге асыруға мүмкіндігі бар.
(Білім бөлімінің маманы)
Электрондық мемлекеттік қызметке теріс жауаптың
(бас тарту) шығыс нысаны
Құрметті _____________________________________________________,
(өтініш иесінің ТАӘ)
Сіздің балаңыз _____________________________________________ мектепке
(баланың ТАӘ)
дейінгі балалар ұйымына жолдама беруге бас тартылғанын хабарлаймыз.
Бас тартудың себебі: __________________________________________
Басшы                         _______________________________________
(ТАӘ)
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
N 14/208 қаулысымен
бекітілген
"Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында
тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi ресiмдеу үшiн
қорғаншылық немесе қамқоршылық жөнiндегi функцияларды
жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру"
электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Экранная форма заявления
на электронную государственную услугу
Начальнику отдела образования
города Караганды
_____________________________
от __________________________
(фамилия, имя, отчество)
_____________________________
проживающего по адресу:
тел._________________________
Заявление
Прошу поставить на очередь для получения места в дошкольной
организации N ______________, моего ребенка _________________________
дата рождения _________________________________________________
Прилагаю документы, подтверждающие право на первоочередное
направление в дошкольную организацию ________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Место работы родителей:
матери - ______________________________________________________
отца - ________________________________________________________
Дата _________________
Подпись ______________
_______________________________
Приложение 5
к регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации"
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО)
на электронную государственную услугу
Отдел образования
города Караганды
НАПРАВЛЕНИЕ N
для зачисления ребенка в дошкольную организацию
Отдел образования города Караганды направляет в дошкольную
организацию N _____, расположенную по адресу: г. Караганда, ул. _____
Фамилия, имя, отчество ребенка: _______________________________
Дата рождения: ________________________________________________
Домашний адрес ребенка: _______________________________________
Направление должно быть представлено в дошкольную организацию в
течение 5 дней со дня ее выдачи.
Направление выдано "___" ________________
/ФИО/ Начальника отдела образования (расшифровка подписи)
Печать
Форма уведомления о регистрации ребенка дошкольного
возраста для направления в дошкольную организацию
Уведомление о регистрации ребенка
Настоящее уведомление выдано __________________________________
(ФИО родителя)
В том, что ____________________________________________________
(ФИО ребенка)
Поставлен (а) на очередь в "Журнале регистрации детей
дошкольного возраста для направления в дошкольные организации"
за N ________, от "___" _______________ 20 __ года
Потребители, стоящие в очереди на получение места в дошкольную
организацию имеют возможность осуществлять контроль продвижения своей
очередности в соответствии с графиком работы (отдела, акимата), а
также через электронный портал.
(специалист отдела образования)
Выходная форма отрицательного ответа (отказ)
на электронную государственную услугу
Уважаемый (ая) _______________________________________________,
(ФИО заявителя)
уведомляем Вас о том, что Вам отказано в выдаче направления Вашему
ребенку (ФИО ребенка) в детскую дошкольную организацию.
Причина отказа:________________________________________________
Руководитель                        ___________________________
(ФИО)
Утвержден
постановлением акимата
города Караганды
от 25 декабря 2012 года N 14/208
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача справок органов, осуществляющих функции
по опеке или попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве собственности
несовершеннолетним детям"

1. "Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – қызмет) "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы және "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамызындағы N 1119 Қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттiк қызмет Стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте келесі түсініктер және қысқарған сөздер пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
3) бiрыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметтi автоматтандыруға және әдiлет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара iс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
5) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасы жеке тұлғаларын біртұтас сәйкестендіруді енгізу және олар туралы мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзекті және нақты мәліметтер беру мақсатында Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
6) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мекемелердің немесе басқа ұйымдардың тізбесі (бұдан әрі – ҚФБ);

1. Электронная государственная услуга "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Караганды" (далее - услугодатель) через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) АРМ – автоматизированное рабочее место;
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
N 14/208 қаулысымен
бекітілген
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан
Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы
комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – қызмет) "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы және "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамызындағы N 1119 Қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру" мемлекеттiк қызмет Стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте келесі түсініктер және қысқарған сөздер пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
3) бiрыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметтi автоматтандыруға және әдiлет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара iс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
города Караганды
от 25 декабря 2012 года N 14/208
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки для
распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в
территориальные подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел Республики Казахстан для
оформления наследства несовершеннолетним детям"
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Караганды" (далее - услугодатель) через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) АРМ – автоматизированное рабочее место;
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
N 14/208 қаулысымен
бекітілген
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтама беру"
электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – қызмет) "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы және "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамызындағы N 1119 Қаулысымен бекітілген "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтама беру" мемлекеттiк қызмет Стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте келесі түсініктер және қысқарған сөздер пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
3) бiрыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметтi автоматтандыруға және әдiлет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара iс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
5) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасы жеке тұлғаларын біртұтас сәйкестендіруді енгізу және олар туралы мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзекті және нақты мәліметтер беру мақсатында Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
города Караганды
от 25 декабря 2012 года N 14/208
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок по опеке и попечительству" оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Караганды" (далее - услугодатель) через центры обслуживания населения (далее - Центр) по месту жительства, а так же через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) АРМ – автоматизированное рабочее место;
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);