2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы N 103 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда N 2067 тіркелді. Қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы "2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013 – 2015 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 259 335 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 474 665 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9 239 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 12 204 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 763 227 мың теңге;
2) шығындар – 4 284 197 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 26 650 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 26 650 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – алу 51 512 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 51 512 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 51 512 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 29.03.2013 N 129 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2013 N 152 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.10.2013 N 173 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2013 N 181 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2013 N 190 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 N 194 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыз.
3. 2013 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің құрамында мынадай трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 93 963 мың теңге сомасында;

О городском бюджете на 2013-2015 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 14 декабря 2012 года N 103. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 декабря 2012 года N 2067. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013 – 2015 годы" от 23 ноября 2012 года городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2013 – 2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 259 335 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 474 665 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 239 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 204 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 763 227 тысяч тенге;
2) затраты – 4 284 197 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 26 650 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 26 650 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 51 512 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 51 512 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 51 512 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 29.03.2013 N 129 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 N 152 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.10.2013 N 173 (вводится в действие с 01.01.2013); от 14.11.2013 N 181 (вводится в действие с 01.01.2013); от 06.12.2013 N 190 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 194 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 50 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов городского бюджета на 2013 год предусмотрены следующие трансферты:
1) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 93 963 тысяч тенге;

2) республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 539 287 мың теңге сомасында;
3) облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 26 558 мың теңге сомасында;
4) облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 75 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 29.03.2013 N 129 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2013 N 152 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.10.2013 N 173 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2013 N 181 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2013 N 190 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 N 194 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2013 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 4 413 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға 38 652 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 2 744 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдерін төлеуге 30 571 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 8 284 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 5 470 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға 2 679 мың теңге сомада;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 1 150 мың теңге сомада.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 29.03.2013 N 129 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2013 N 152 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.10.2013 N 173 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 N 194 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-1. 2013 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 75 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 06.12.2013 N 190 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 539 287 тысяч тенге;
3) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 26 558 тысяч тенге;
4) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 75 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 29.03.2013 N 129 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 N 152 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.10.2013 N 173 (вводится в действие с 01.01.2013); от 14.11.2013 N 181 (вводится в действие с 01.01.2013); от 06.12.2013 N 190 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 194 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2013 год предусмотрены следующие целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 4 413 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 38 652 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 2 744 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 30 571 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 8 284 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 5 470 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 2 679 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 1 150 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 29.03.2013 N 129 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 N 152 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.10.2013 N 173 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 194 (вводится в действие с 01.01.2013).
4-1. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 75 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 06.12.2013 N 190 (вводится в действие с 01.01.2013).

5. 2013 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 184 026 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 55 000 мың теңге;
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру бойынша көлік инфрақұрылымына 300 261 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 29.03.2013 N 129 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2013 N 152 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2013 N 181 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2013 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 20 447 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 6 111 мың теңге.
7. 2013 жылға арналған қалалық бюджеттің құрамында Жезқазған кентінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Қалалық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтаудың, әлеуметтік қамсыздандырудың, білім берудің, мәдениеттің және спорттың ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілеріне осындай қызмет түрлерімен қала жағдайында айналысатын азаматтық қызметшілердің лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларын 2013 жылы жиырма бес пайызға арттыру белгіленсін.
9. Қала әкімдігінің 2013 жылға арналған резерві 1 565 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 06.12.2013 N 190 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2013 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.

5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2013 год предусмотрены следующие целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 184 026 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 55 000 тысяч тенге;
на транспортную инфраструктуру по реализации бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 300 261 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 29.03.2013 N 129 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 N 152 (вводится в действие с 01.01.2013); от 14.11.2013 N 181 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2013 год предусмотрены следующие целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 20 447 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 6 111 тысяч тенге.
7. Утвердить в составе городского бюджета на 2013 год перечень бюджетных программ поселка Жезказган согласно приложению 4.
8. Установить на 2013 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из городского бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Утвердить резерв акимата города на 2013 год в сумме 1 565 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 06.12.2013 N 190 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.

10-1. 2013 жылға арналған қалалық бюджеттің құрамында бөлінетін бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 29.03.2013 N 129 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Қ. Әділбаев
Қалалық
мәслихат хатшысы
С. Имамбай
Сәтбаев қалалық мәслихатының
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 103 шешіміне
1 қосымша
2013 жылға арналған қалалық бюджет

10-1. Утвердить перечень распределяемых бюджетных программ в составе городского бюджета на 2013 год согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 29.03.2013 N 129 (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
К. Адилбаев
Секретарь
городского маслихата
С. Имамбай
Приложение 1
к решению Сатпаевского
городского маслихата
от 14 декабря 2012 года № 103
Городской бюджет на 2013 год