2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 10 сессиясының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы N 91 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда N 2068 тіркелді. Қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2637824 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 934621 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5113 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6318 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1691772 мың теңге;
2) шығындар – 2635727 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23589 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 31158 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7569 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 42400 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 42400 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы дефициті (профициті) – алу 63892 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 63892 мың теңге:
қарыздар түсімі - 31158 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7569 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 40303 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 115 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.07.2013 N 138 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.10.2013 N 159 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2013 N 166 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 N 175 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыздан.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция мөлшері – 1261920 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорттың ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение 10 сессии Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 12 декабря 2012 года N 91. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 декабря 2012 года N 2068. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2637824 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 934621 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5113 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 6318 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1691772 тысяч тенге;
2) затраты – 2635727 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23589 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 31158 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7569 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 42400 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 42400 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 63892 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 63892 тысяч тенге:
поступление займов – 31158 тысяч тенге;
погашение займов – 7569 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 40303 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 28.03.2013 N 115 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.07.2013 N 138 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.10.2013 N 159 (вводится в действие с 01.01.2013); от 28.11.2013 N 166 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 175 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год объем субвенции, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 1261920 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2013 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Установить на 2013 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2013 жылға арналған резерві 5490 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 03.10.2013 N 159 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2013 N 166 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтыны жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджет құрамында кенттердің, селоның және селолық (ауылдық) округтердің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы
Т. Тұяқбаев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
М. Оңғарқұлов
КЕЛІСІЛДІ
Ақтоғай ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімінің бастығы
Қ. Болғанбаев
2012 жылғы 12 желтоқсан
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
10 сессиясының N 91 шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет

6. Утвердить резерв акимата Актогайского района на 2013 год в сумме 5490 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 03.10.2013 N 159 (вводится в действие с 01.01.2013); от 28.11.2013 N 166 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 5.
8. Учесть, что в составе районного бюджета на 2013 год предусмотрены бюджетные программы поселков, села и аульных (сельских) округа согласно приложению 6.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
Т. Туякбаев
Секретарь
маслихата
М. Онгаркулов
СОГЛАСОВАНО
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования
Актогайского района
К. Болганбаев
12 декабря 2012 года
Приложение 1
к решению 10 сессии
Актогайского районного маслихата
от 12 декабря 2012 года N 91
Районный бюджет на 2013 год