2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 15 сессиясының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы N 149 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда N 2062 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3404891 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 344364 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3600 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3052341 мың теңге;
2) шығындар – 3381518 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59455 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 64913 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5458 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 57710 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 57710 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 93792 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 93792 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 64913 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5495 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 34374 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 31.01.2013 N 159 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 20.03.2013 N 165 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 11.07.2013 N 190 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 03.10.2013 N 206 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 28.11.2013 N 217 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 18.12.2013 N 220 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауданның бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение 15 сессии Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 14 декабря 2012 года N 149. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 декабря 2012 года N 2062
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе, на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3404891 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 344364 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 4586 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала- 3600 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3052341 тысяч тенге;
2) затраты – 3381518 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59455 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 64913 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5458 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами- 57710 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 57710 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства- 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 93792 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 93792 тысяч тенге:
поступления займов – 64913 тысяч тенге;
погашение займов – 5495 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 34374 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 31.01.2013 N 159 (вводится в действие с 01.01.2013); от 20.03.2013 N 165 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 N 190 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.10.2013 N 206 (вводится в действие с 01.01.2013); от 28.11.2013 N 217 (вводится в действие с 01.01.2013); от 18.12.2013  N 220 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие согласно приложению 5.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития района на 2013 год, финансируемые за счет районного бюджета согласно приложению 6.
5. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 7.

6. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорттың ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін (аудан әкімдігінің қаулысымен анықталған лауазымдардың тізбелеріне сәйкес).
7. Аудан әкімдігінің резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 03.10.2013 N 206 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 28.11.2013 N 217 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
8. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын іске асырудағы қаражаты 8-32 қосымшалар сәйкес қарастырылсын.
9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы                            К. Жунусбеков
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Б. Шайжанов
КЕЛІСІЛДІ
Нұра ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімінің бастығы
М. Мұхамеджанова

6. Установить на 2013 год гражданским служащим здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки (согласно перечня должностей определенного постановлением акимата района).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 03.10.2013 N 206 (вводится в действие с 01.01.2013); от 28.11.2013 N 217 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Предусмотреть в составе расходов районного бюджета средства на реализацию Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" согласно приложениям 8-32.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        К. Жунусбеков
Секретарь районного маслихата              Б. Шайжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник отдела
экономики и бюджетного
планирования Нуринского района
М. Мухамеджанова

191121
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9011
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
9011
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
89136
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
33330
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиелеушілеріне біліктілік санаты үшін қосымша төлеу көлемін ұлғайтуға
32627
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
8065
Жаңа жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
5420
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорысыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
9694
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
58431
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
57463
Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға
968
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
34543
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға
19571
Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға
14972
Бюджеттік кредиттер
64913
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
64913
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
64913
нысаналы трансфертер облыстық бюджеттен
103494
оның ішінде
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға
28267
оның ішінде
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11900
білім беру нысандарын жөндеуге
11900
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12600
Коммуналдық-инженерлік инфрақұрылым объектілерін жөндеуге және ауылдық елді мекендерді жайластыру
12600
мәдениет нысандарын жөндеуге
3767
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
74200
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
74200
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
1027
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізу
1027
Нұра аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
15 сессиясының N 149 шешіміне
5 қосымша
2013 жылға арналған нысаналы даму трансферттері

191121
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9011
На реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9011
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
89136
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
33330
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
32627
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
8065
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по новой системе
5420
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка(детей), оставшихся без попечения родителей
9694
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
58431
Проведение противоэпизоотических мероприятий
57463
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
968
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
34543
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов".
19571
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
14972
Бюджетные кредиты
64913
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64913
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
64913
целевые трансферты из областного бюджета
103494
в том числе
На развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожная карта занятости 2020
28267
из них:
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11900
на ремонт объектов образования
11900
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12600
на ремонт объектов коммунально-инженерной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов
12600
на ремонт объектов культуры
3767
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
74200
На капитальный и средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
74200
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
1027
На проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1027
Приложение N 5
к решению 15 сессии
районного маслихата
от 14 декабря 2012 года N 149
Целевые трансферты на развитие на 2013 год

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
968
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
968
Нұра аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
15 сессиясының N 149 шешіміне
16 қосымша
Құланөтпес селолық әкімі аппаратының
2013 жылғы бюджеті
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 28.11.2013 N 217 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығыстар

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
968
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
968
Приложение N 16
к решению 15 сессии
Нуринского районного маслихата
от 14 декабря 2012 года N 149
Бюджет на 2013 год
аппарата акима села Куланотпес
Сноска. Приложение 16 в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 28.11.2013 N 217 (вводится в действие с 01.01.2013).
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты