2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 14 сессиясының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы N 137 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда N 2069 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013 - 2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 715 160 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 565 975 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 780 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 10 979 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 132 426 мың теңге;
2) шығындар - 3 798 478 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 580 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 41 544 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 964 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 114 898 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 114 898 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 41 544 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 964 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 83 318 мың теңге;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 173 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2013 N 199 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.10.2013 N 221 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2013 N 248 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 N 254 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында, республикалық және облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялардың мөлшері 2 105 398 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша - 50 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша - 70 пайыздан.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение 14 сессии Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 14 декабря 2012 года N 137. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 декабря 2012 года N 2069. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 715 160 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 565 975 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 780 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 979 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 132 426 тысяч тенге;
2) затраты – 3 798 478 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 580 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 41 544 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 964 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 114 898 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 114 898 тысяч тенге:
поступление займов – 41 544 тысяч тенге;
погашение займов – 9 964 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 83 318 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2013 N 173 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.07.2013 N 199 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.10.2013 N 221 (вводится в действие с 01.01.2013); от 29.11.2013 N 248 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 254 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2013 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского и областного бюджетов согласно приложению 4.
3. Учесть в районном бюджете на 2013 год размер субвенции, передаваемый из областного бюджета в бюджет района, в сумме 2 105 398 тысяч тенге.
4. Установить на 2013 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу - 70 процентов.

5. 2013 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорттың ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға арттыру белгіленсін.
6. Осакаров ауданы әкімдігінің 2013 жылға арналған резерві 5 421 мың теңге сомасында бекітілсін.

5. Установить на 2013 год гражданским служащим здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить резерв акимата Осакаровского района на 2013 год в сумме 5 421 тысяч тенге.

Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 11.10.2013 N 221 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Аудандық бюджетте кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтері әкімдерінің аппараттары бойынша шығыстар 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару үдерісінде секвестерлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 11.10.2013 N 221 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Утвердить в районном бюджете расходы по аппаратам Акимов поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов согласно приложению 5.
8. Установить, что в процессе исполнения бюджета района на 2013 год не подлежит секвестру местная бюджетная программа согласно приложению 6.

215584
оның ішінде:
Ауданның білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
107505
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
16388
Білім саласында үш дәрежелі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек ақыны арттыруға
8164
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне
20526
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
31743
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту
30684
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11439
Арнайы әлеуметтік қызметтерге арналған стандарттарды енгізу
11439
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
8881
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға
8881
Ауданның ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
43220
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар
43220
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26404
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға
26404
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын арттыруға
18135
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, село, селолық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16683
Ауданның ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
1452
Облыстық бюджеттен
4450
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1956
Әлеуметтік маңызы бар қалалық(ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1956
Ауданның ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
594
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
594
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1900
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1900
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
614633
оның ішінде:
Ауданның құрылыс бөлімі
614633
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға
424236
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға
190397
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
192361
Ауданның құрылыс бөлімі
192361
Осакаров кентінде су жүргізу жүйесін қайта құру, бесінші кезек
90633
Қарағайлы ауылының су құбыр желілерін қайта құру
57062
Сарыөзек ауылының су құбыр желілерін қайта құру

215584
в том числе:
Отдел образования, физической культуры и спорта района
107505
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального основного среднего и общего среднего образования
16388
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе образования
8164
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20526
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
31743
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
30684
Отдел занятости и социальных программ района
11439
На введение стандартов специальных социальных услуг
11439
Отдел экономики и финансов района
8881
На реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
8881
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района
43220
На проведение противоэпизоотических мероприятий
43220
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
26404
На реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развития регионов"
26404
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
18135
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
16683
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района
1452
Из областного бюджета
4450
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
1956
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1956
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района
594
На проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животным
594
Отдел культуры и развития языков района
1900
На ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1900
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
614633
в том числе:
Отдел строительства района
614633
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
424236
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
190397
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
192361
Отдел строительства района
192361
Реконструкция водопроводных сетей пятая очередь поселок Осакаровка
90633
Реконструкция водопроводных сетей села Карагайлы
57062
Реконструкция водопроводных сетей села Сарыозек