Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы N 663 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 11 қаңтарда N 4398 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындарға жатақхана беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру"  мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің бірінші орынбасары Р. Нұртаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                      Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 663 қаулысына
1-қосымша
"Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындарға жатақхана беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындарға жатақхана беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген  "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 6-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының азаматы, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, азаматтығы жоқ тұлға және Қазақстан Республикасының азаматы болып есептелмейтін ұлты қазақ тұлға;

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Кызылординского областного акимата от 30 ноября 2012 года N 663. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 января 2013 года за N 4398. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании" согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Кызылординской области Нуртаева Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                     Б. Куандыков
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 663
Регламент государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – гражданин Республики Казахстан, лицо без гражданства, постоянно проживающее в Республике Казахстан, и лицо казахской национальности, не являющееся гражданином Республики Казахстан согласно пункту 6 стандарта государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119;

2) орындаушы - міндеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындарға жатақхана беруге арналған құжаттарды ресімдеу кіретін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымының қызметкері;
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес техникалық және кәсіптік білім беру ұйымында (бұдан әрі - ТжКБ ұйымы) көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 43-бабына және стандартқа сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жатақхана берілетіні туралы жолдама (бұдан әрі - жолдама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты ТжКБ ұйымынан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар берілген сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы не/немесе оның заңды өкілі (заңды өкілдері) (бұдан әрі – алушы) ТжКБ ұйымына құжаттарды ұсынады;
2) ТжКБ ұйымы кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және құжаттарды ТжКБ ұйымының басшысына ұсынады;
3) ТжКБ ұйымының басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, жолдаманы немесе бас тартуды дайындайды және ТжКБ ұйымының басшысына ұсынады;
5) ТжКБ ұйымының басшысы жолдамаға немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға ұсынады;
6) орындаушы жолдаманы немесе бас тартуды тіркейді және алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде алушыға барлық құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:

2) исполнитель – сотрудник организации технического и профессионального образования, в обязанности которого входит оформление документов по предоставлению общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.
3. Государственная услуга оказывается организацией технического и профессионального образования (далее – организация ТиПО) согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и стандартом.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является направление о предоставлении общежития (далее – направление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее - отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в организации ТиПО, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги и/или его законный представитель (законные представители) (далее - получатель) предоставляет документы в организацию ТиПО;
2) сотрудник организации ТиПО регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководителю организации ТиПО;
3) руководитель организации ТиПО рассматривает и направляет документы исполнителю;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет направление либо отказ руководителю организации ТиПО;
5) руководитель организации ТиПО подписывает и предоставляет направление либо отказ исполнителю;
6) исполнитель регистрирует и выдает направление либо отказ получателю.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении всех документов, в которой содержатся:

1) сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қосымшада берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдап алған ТжКБ ұйымының қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері келтіріледі.
13. Алушы ТжКБ ұйымына стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) орындаушы;
2) ТжКБ ұйымының басшысы;
3) ТжКБ ұйымының кеңсесінің қызметкері.
15. ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (ресімдерінің) кезеңділігі мен өзара әрекеттесуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әкімшілік әрекеттерінің (ресімдерінің) орындалу мерзімі көрсетіле отырып, осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдерінің) логикалық тізбегі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. ТжКБ ұйымының басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға мемлекеттік қызмет көрсетудің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапкершілікте болады.

1) номер и дата приема запроса;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и названий приложенных документов;
4) дата (время) и место выдачи документов;
5) фамилия, имя, отчество сотрудника организации ТиПО, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилия, имя, отчество получателя, его (ее) контактные данные.
13. Получатель предоставляет в организацию ТиПО документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) исполнитель;
2) руководитель организации ТиПО;
3) сотрудник организации ТиПО;
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель ТиПО (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздіктерге) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Техникалық және кәсіптік білім беру
ұйымдарында оқитындарға жатақхана беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттерінің (ресімдерінің) кезеңділігі мен өзара әрекеттесуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттердің (барысының, жұмыстар ағынының) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымы кеңсесінің қызметкері
ТжКБ ұйымының басшысы
Орындаушы
ТжКБ ұйымының басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, ресімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау, жолдаманы немесе бас тартуды дайындау
Жолдамаға немесе бас тартуға қол қою
Жолдаманы немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттарды ТжКБ ұйымының басшысына ұсыну
Құжаттарды орындау-шыға жолдау
Жолдаманы немесе бас тартуды ТжКБ ұйымының басшысына ұсыну
Жолдаманы немесе бас тартуды орындаушыға ұсыну
Жолдаманы немесе бас тартуды алушыға беру
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
1 күнтізбелік күн ішінде
4 күнтізбелік күн ішінде
1 күнтізбелік күн ішінде
1 күнтізбелік күн ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
ТжКБ ұйымы кеңсесінің қызметкері
ТжКБ ұйымының басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды қарау, жолдаманы дайындау
2. Құжаттарды ТжКБ ұйымының басшысына ұсыну
4. Құжаттарды орындаушыға жолдау
6. Жолдаманы ТжКБ ұйымының басшысына ұсыну
7. Жолдамаға қол қою
9. Жолдаманы тіркеу
8. Жолдаманы орындаушыға ұсыну
10. Жолдаманы алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
ТжКБ ұйымы кеңсесінің қызметкері
ТжКБ ұйымының басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды қарау және бас тартуды дайындау
2. Құжаттарды ТжКБ ұйымының басшысына ұсыну
4. Құжаттарды орындаушыға жолдау
6. Бас тартуды ТжКБ ұйымының басшысына ұсыну ұсыну
7. Бас тартуға қол қою
9. Бас тартуды тіркеу
8. Бас тартуды орындаушыға ұсыну
10. Бас тартуды алушыға беру
"Техникалық және кәсіптік білім беру
ұйымдарында оқитындарға жатақхана беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің

18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Предоставление общежития обучающимся
в организациях технического и профессионального
образования, высших учебных заведениях"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудник организации ТиПО
Руководитель организации ТиПО
Исполнитель
Руководитель организации ТиПО
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов, выдача расписки
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов, подготовка
направления либо отказа
Подписание направления либо отказа
Регистрация направления либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель
ное решение)
Предоставление документов руководителю организации ТиПО
Направление документов исполнителю
Предоставление руководителю организации ТиПО направления либо отказа
Предоставление исполнителю
направления либо отказа
Выдача получателю направления либо отказа
5
Срок исполнения
Не более 20 минут
В течении 1 календарного дня
В течении 4 календарных дней
В течении 1 календарного дня
В течении 1 календарного дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник организации ТиПО
Руководитель организации ТиПО
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов, подготовка направления
2. Предоставление документов руководителю организации ТиПО
4. Направление документов исполнителю
6. Предоставление руководителю организации ТиПО направления
7. Подписание направления
9. Регистрация направления
8. Предоставление исполнителю направления
10. Выдача направления получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник организации ТиПО
Руководитель организации ТиПО
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов и подготовка отказа
2. Предоставление документов руководителю организации ТиПО
4. Направление документов исполнителю
6. Предоставление руководителю организации ТиПО отказа
7. Подписание отказа
9. Регистрация отказа
8. Предоставление исполнителю отказа
10. Выдача отказа получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Предоставление общежития обучающимся
в организациях технического и профессионального
образования, высших учебных заведениях"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области

2012 жылғы "30" қараша N 663 қаулысына
2-қосымша
"Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. "Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызметін көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) қабылдау комиссиясы - техникалық және кәсіптік білім беру ұйымында тұлғалардың оқуға өтініштерін қабылдау, түсу емтихандарын өткізу және білім алушылар құрамына қабылдау үшін құрылған комиссия;
2) мемлекеттік қызметті алушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметінің стандартының 6-тармағына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) негізгі орта (жалпы негізгі), жалпы орта (орта жалпы), техникалық және кәсіптік (кәсіптік бастауыш және кәсіптік орта), орта білімнен кейінгі, жоғары (кәсіптік жоғары) білімі бар Қазақстан Республикасының азаматы, шетелдік азамат және азаматтығы жоқ тұлға;
3) орындаушы – міндеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау туралы құжаттарды ресімдеу кіретін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымының қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес техникалық және кәсіптік білім беру ұйымында (бұдан әрі - ТжКБ ұйымы) көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 26-бабына және "Техникалық және кәсіптік білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы N 130 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық (бұдан әрі - бұйрық) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту) болып табылады.

от "30" ноября 2012 года N 663
Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) приемная комиссия – комиссия, созданная в организациях технического и профессионального образования для приема заявлений лиц на обучение, проведения вступительных экзаменов и зачисления в состав обучающихся;
2) получатель государственной услуги – гражданин Республики Казахстан, иностранный гражданин и лицо без гражданства, имеющий основное среднее (основное общее), общее среднее (среднее общее), техническое и профессиональное (начальное профессиональное и среднее профессиональное), после среднее, высшее (высшее профессиональное) образование согласно пункту 6 стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119;
3) исполнитель - сотрудник организации технического и профессионального образования, в обязанности которого входит оформление документов по приему документов и зачислению в организацию технического и профессионального образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.
3. Государственная услуга оказывается организацией технического и профессионального образования (далее – организация ТиПО) согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года N 130 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального образования".
6. Результатом завершения государственной услуги является общий приказ о зачислении (далее – приказ) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – отказ).

7. ТжКБ ұйымы көрсететін мемлекеттік қызмет ТжКБ ұйымы бекітетін және құрылтайшымен келісілген қызмет көрсету тарифіне сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпаратты ТжКБ ұйымынан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз стандарттың  16-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушымен өтініш берілген сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы не/немесе оның заңды өкілі (заңды өкілдері) (бұдан әрі – алушы) қабылдау комиссиясына құжаттарды ұсынады;
2) қабылдау комиссиясының мүшесі құжаттарды қарайды және тіркейді, қолхат береді және қабылдау комиссиясына ұсынады;
3) қабылдау комиссиясы құжаттарды қарайды, шешім шығарады және хаттаманы ресімдейді;
4) орындаушы хаттама негізінде бұйрықты немесе бас тартуды дайындайды және ТжКБ ұйымының басшысына ұсынады;
5) ТжКБ ұйымының басшысы бұйрыққа немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы бұйрықты немесе бас тартуды тіркейді және бұйрықтың көшірмесін немесе бас тартуды алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Алушының мемлекеттік қызметті алуы үшін ұсынған құжаттары "Білім алушылар қатарына түсушілерді тіркеу кітабына" тіркеледі. Құжаттарды өткізген тұлғаларға құжаттардың қабылданғаны жөнінде стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтінішті қабылдап алған күні мен нөмірі, қолхат беретін қабылдау комиссиясы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы ТжКБ ұйымына стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) қабылдау комиссиясының мүшесі;
2) орындаушы;
3) ТжКБ ұйымының басшысы;
4) ТжКБ ұйымының қабылдау комиссиясы.
15. ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (ресімдерінің) кезеңділігі мен өзара әрекеттесуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әкімшілік әрекеттерінің (ресімдерінің) орындалу мерзімі көрсетіле отырып осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық тізбегі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

7. Услуга, оказываемая организацией ТиПО, предоставляется на платной основе в соответствии с тарифом услуги, утверждаемым организацией ТиПО и согласованным с учредителем.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить в организации ТиПО, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пунктах 7 и  9 стандарта.
10. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги приведено в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги и/или его законный представитель (законные представители) (далее - получатель) предоставляет документы в приемную комиссию;
2) член приемной комиссии рассматривает и регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы в приемную комиссию;
3) приемная комиссия рассматривает документы, принимает решение и оформляет протокол;
4) исполнитель на основании протокола подготавливает и предоставляет приказ либо отказ руководителю организации ТиПО;
5) руководитель организации ТиПО подписывает и направляет приказ либо отказ исполнителю;
6) исполнитель регистрирует приказ либо отказ и выдает копию приказа либо отказ получателю.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Документы получателя, представленные для оказания государственной услуги, регистрируются в "Книге регистрации поступающих в число обучающихся". Лицу, сдавшему документы, выдается расписка о приеме документов согласно приложению 1 к стандарту с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества члена приемной комиссии, выдавшего расписку.
13. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в организацию ТиПО документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) член приемной комиссии;
2) исполнитель;
3) руководитель организации ТиПО;
4) приемная комиссия.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. ТжКБ ұйымының басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға мемлекеттік қызмет көрсетудің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздіктерге) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Техникалық және кәсіптік білім беру
бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды
жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттерінің (ресімдерінің) кезеңділігі мен өзара әрекеттесуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттердің (барысының, жұмыстар ағынының) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Қабылдау комиссиясының мүшесі
Қабылдау комиссиясы
Орындаушы
ТжКБ ұйымының басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, ресімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
Құжаттарды қарау
Хаттама негізінде бұйрықты немесе бас тартуды дайындау
Бұйрыққа  немесе бас тартуға қол қою
Бұйрықты немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік) шешiм
Құжаттарды қабылдау комиссия-сына ұсыну
Шешім шығару,
хаттаманы ресімдеу
Бұйрықты немесе бас тартуды ТжКБ ұйымының басшысына ұсыну
Бұйрықты немесе бас тартуды орындаушыға жолдау
Бұйрықтың көшірмесін немесе бас тартуды алушыға беру
5
Орындалу мерзімі
60 минуттан аспайды
Өтініш түскен сәттен бастап оқуға қабылданған сәтке дейін:
30 тамызды қоса алғанда - күндізгі оқу нысанына;
30 қыркүйекті қоса алғанда – сырттай және кешкі оқу нысанына
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Қабылдау комиссиясының мүшесі
Қабылдау комиссиясы
Орындаушы
ТжКБ ұйымының басшысы
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
3. Құжаттарды қарау
5. Хаттама негізінде бұйрықты дайындау
7. Бұйрыққа қол қою
2. Құжаттарды қабылдау комиссиясына ұсыну
4. Шешім шығару, хаттаманы ресімдеу
6. Бұйрықты ТжКБ ұйымының басшысына ұсыну
8. Бұйрықты орындаушыға жолдау
9. Бұйрықты тіркеу және бұйрықтың көшірмесін алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Қабылдау комиссиясының мүшесі
Қабылдау комиссиясы
Орындаушы
ТжКБ ұйымының басшысы
1. Құжаттарды тіркеу, қолхат беру

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации ТиПО (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
образования, осуществляющие подготовку
кадров по образовательным программам
технического и профессионального образования"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Член приемной комиссии
Приемная комиссия
Исполнитель
Руководитель организации ТиПО
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов, выдача расписки
Рассмотрение документов
Подготовка приказа либо отказа на основании протокола
Подписание приказа либо отказа
Регистрация приказа либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление документов в приемную комиссию
Принятие решения, оформление протокола
Предоставление руководителю организации ТиПО приказа либо отказа
Направление приказа либо отказа исполнителю
Выдача
копии приказа либо отказа получателю
5
Срок исполнения
Не более 60 минут
С момента поступления заявления до момента зачисления:
по 30 августа на очную форму обучения;
по 30 сентября на заочную и вечернюю форму обучения
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Член приемной комиссии
Приемная комиссия
Исполнитель
Руководитель организации ТиПО
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов
5. Подготовка
приказа на основании протокола
7. Подписание приказа
2. Предоставление документов в приемную комиссию
4. Принятие решения, оформление протокола
6. Предоставление приказа руководителю организации ТиПО
8. Направление приказа исполнителю
9. Регистрация приказа и выдача копии приказа получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Член приемной комиссии
Приемная комиссия
Исполнитель
Руководитель организации ТиПО
1. Регистрация документов, выдача расписки

3. Құжаттарды қарау
5. Хаттама негізінде бас тартуды дайындау
7. Бас тартуға қол қою
2. Құжаттарды қабылдау комиссиясына ұсыну
4. Шешім шығару, хаттаманы ресімдеу
6. Бас тартуды ТжКБ ұйымының басшысына ұсыну
8. Бас тартуды орындаушыға жолдау
9. Бас тартуды тіркеу және алушыға беру
"Техникалық және кәсіптік білім беру
бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды
жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 663 қаулысына
3-қосымша
"Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет стандартының 6-тармағына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) Қазақстан Республикасының азаматы, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлға және Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлға;
2) орындаушы - міндеттеріне білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беруге арналған құжаттарды ресімдеу кіретін негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымының қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарымен (бұдан әрі - білім беру ұйымы) көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 4-бабының 9) тармағына, "Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1310 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі білім туралы құжаттың телнұсқасы (бұдан әрі - құжаттың телнұсқасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.

3. Рассмотрение документов
5. Подготовка отказа на основании протокола
7. Подписание отказа
2. Предоставление документов в приемную комиссию
4. Принятие решения, оформление протокола
6. Предоставление отказа руководителю организации ТиПО
8. Направление отказа исполнителю
9. Регистрация и выдача отказа получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
образования, осуществляющие подготовку
кадров по образовательным программам
технического и профессионального образования"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 663
Регламент государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – гражданин Республики Казахстан, лицо без гражданства, постоянно проживающий в Республике Казахстан и лицо казахской национальности, не являющийся гражданином Республики Казахстан, согласно пункту 6 стандарта государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119;
2) исполнитель - сотрудник организации основного среднего, общего среднего, технического и профессионального образования, в обязанности которого входит оформление документов по выдаче дубликата документа об образовании.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.
3. Государственная услуга оказывается организациями основного среднего, общего среднего, технического и профессионального образования (далее – организация образования) согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 9) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", постановлением Правительства Республики Казахстан от  28 декабря 2007 года N 1310 "Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является дубликат документа об образовании (далее – дубликат документа) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – отказ).

7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты білім беру ұйымынан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз стандарттың  16-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар берілген сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы не/немесе оның заңды өкілі (заңды өкілдері) (бұдан әрі – алушы) білім беру ұйымына құжаттарды ұсынады;
2) білім беру ұйымы кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, қолхат береді және құжаттарды білім беру ұйымының басшысына ұсынады;
3) білім беру ұйымының басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, құжаттың телнұсқасын немесе бас тартуды дайындайды және білім беру ұйымының басшысына ұсынады;
5) білім беру ұйымының басшысы құжаттың телнұсқасына немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы құжаттың телнұсқасын немесе бас тартуды тіркейді және алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде алушыға қолхат беріледі, онда:
1) сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) ұсынылған құжаттардың атаулары және саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған білім беру ұйымының қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты және оның байланыс деректері келтіріледі.
13. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды білім беру ұйымына ұсынады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) білім беру ұйымының басшысы;
2) білім беру ұйымы кеңсесінің қызметкері;
3) орындаушы.
15. ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (ресімдерінің) кезеңділігі мен өзара әрекеттесуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әкімшілік әрекеттерінің (ресімдерінің) орындалу мерзімі көрсетіле отырып осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в организации образования, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены в пунктах 7 и 9 стандарта.
10. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги приведено в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги и/или его законный представитель (законные представители) (далее - получатель) предоставляет документы в организацию образования;
2) сотрудник канцелярии организации образования регистрирует документы, выдает расписку и предоставляет документы руководителю организации образования;
3) руководитель организации образования рассматривает и направляет документы исполнителю;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет дубликат документа либо отказ руководителю организации образования;
5) руководитель организации образования подписывает и направляет дубликат документа либо отказ исполнителю;
6) исполнитель регистрирует и выдает дубликат документа либо отказ получателю.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении всех документов, в которой содержатся:
1) номер и дата приема запроса;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество названий и приложенных документов;
4) дата (время) и место выдачи документов;
5) фамилия, имя, отчество сотрудника организации образования, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилия, имя, отчество получателя и его (ее) контактные данные.
13. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в организацию образования документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель организации образования;
2) сотрудник канцелярии организации образования;
3) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).

16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (ресімдердің) логикалық тізбегі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға мемлекеттік қызмет көрсетудің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапкершілікте болады.

16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздіктерге) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттерінің (ресімдерінің) кезеңділігі мен өзара әрекеттесуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымы кеңсесінің қызметкері
Білім беру ұйымының басшысы
Орындаушы
Білім беру ұйымының басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операцияның, ресімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу және қолхат беру
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау және құжаттың телнұсқасын немесе бас тартуды дайындау
Құжаттың телнұсқасына немесе бас тартуға қол қою
Құжаттың телнұсқасын немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік) шешiм
Құжаттарды білім беру ұйымының басшысына ұсыну
Құжаттарды орындаушыға жолдау
Білім беру ұйымының басшысына құжаттың телнұсқасын немесе бас тартуды ұсыну
Орындаушыға құжаттың телнұсқасын немесе бас тартуды жолдау
Алушыға құжаттың телнұсқасын немесе бас тартуды беру
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
1 күнтізбелік күннен аспайды
6 күнтізбелік күннен аспайды
1 күнтізбелік күннен аспайды
1 күнтізбелік күннен аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Білім беру ұйымы кеңсесінің қызметкері
Білім беру ұйымының басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және қолхат беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыға жолдау
4. Құжаттарды қарау, құжаттың телнұсқасын дайындау және білім беру ұйымының басшысына ұсыну
2. Құжаттарды білім беру ұйымының басшысына ұсыну
5. Құжаттың телнұсқасына қол қою және орындаушыға жолдау
6. Құжаттың телнұсқасын тіркеу және алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Білім беру ұйымы кеңсесінің қызметкері
Білім беру ұйымының басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және қолхат беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыға жолдау
4. Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау және білім беру ұйымының басшысына ұсыну
2. Құжаттарды білім беру ұйымының басшысына ұсыну
5. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Бас тартуды тіркеу және алушыға беру
"Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы

18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликатов документов об образовании"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии организации образования
Руководитель организации образования
Исполнитель
Руководитель организации образования
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов, выдача расписки
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов, подготовка
дубликата документа либо отказа
Подписание дубликата документа либо отказа
Регистрация дубликата документа либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Предоставление документов руководителю организации образования
Направление документов исполнителю
Предоставление руководителю организации образования дубликата документа либо отказа
Направление исполнителю дубликата документа либо отказа
Выдача получателю дубликата документа либо отказа
5
Срок исполнения
Не более 20 минут
Не более 1 календарного дня
Не более 6 календарных дней
Не более 1 календарного дня
Не более 1 календарного дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии организации образования
Руководитель организации образования
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение и направление документов исполнителю
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление дубликата документа руководителю организации образования
2. Направление документов руководителю организации образования
5. Подписание и направление дубликата документа исполнителю
6. Регистрация и выдача дубликата документа получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель организации образования
Исполнитель уполномоченного органа
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение и направление документов исполнителю
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление отказа руководителю организации образования
2. Направление документов руководителю организации образования
5. Подписание и направление отказа исполнителю
6. Регистрация и выдача отказа Получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликатов документов об образовании"
Схема функционального взаимодействия