"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 желтоқсандағы N 248 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2012 жылғы 26 сәуірдегі N 19 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 04 мамырда N 10-3-200 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2013 жылғы 06 ақпандағы N 40 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші  жойылды - (Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 06.02.2013 N 40 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШЕМІЗ:
1. "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 желтоқсандағы кезекті 41-сессиясының N 248 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 10-3-194 нөмірімен тіркелген, аудандық "Толқын" газетінің 2012 жылғы 21 қаңтардағы N 7 санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтағы:
" 1), 2), 3), 5), 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
1) кірістер – 6 864 649 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 995 087 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 9 328 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 39 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 5 820 534 мың теңге, оның ішінде субвенция көлемі 4 448 823 мың теңге;
2) шығындар - 7 058 339 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 32 296 мың теңге;
бюджеттік кредиттер- 33 667 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1371 мың теңге;
5) Бюджет тапшылығы (профициті)- -159 211 мың теңге;
6) Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 159 211 мың теңге";
6–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 7 489 мың теңге көлемінде бекітілсін";
Мынадай мазмұндағы "6-66-76-86-96-10" тармақтармен толықтырылсын:
"6-6. Арал ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 1 наурыздағы "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 желтоқсандағы кезекті қырық бірінші сессиясының N 248 шешімін іске асыру туралы" Арал ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 6 қаңтардағы N 1 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 33 қаулысына сәйкес 2011 жылы облыстық бюджеттен аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала, елді мекен көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерден игерілмеген 4 307 мың теңгені аудандық қаржы бөлімі арқылы облыстық бюджетке қайтару көзделгендігі ескерілсін ".

О внесении изменений и дополнений в решение Аральского районного маслихата от 23 декабря 2011 года N 248 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 26 апреля 2012 года N 19. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 04 мая 2012 года за N 10-3-200. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аральского районного маслихата Кызылординской области от 06 февраля 2013 года N 40)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аральского районного маслихата Кызылординской области от 06.02.2013 N 40).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛИ:
1. Внести в решение очередной 41 сессии Аральского районного маслихата от 23 декабря 2011 года N 248 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 10-3-194, опубликовано в районной газете "Толқын" от 21 января 2012 года N 7) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
"подпункты 1), 2), 3), 5, 6) изложить в следующей редакции:
1) доходы – 6 864 649 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 995 087 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 328 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 820 534 тысяч тенге, в том числе
субвенции – 4 448 823 тысяч тенге;
2) затраты - 7 058 339 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 296 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 33 667 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 371 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит)бюджета - -159 211,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 159 211 тысяч тенге.".
Пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить резерв на 2012 год местного исполнительного органа в сумме 7 489 тысяч тенге.";
дополнить пунктами "6-66-76-86-96-10" следующими содержаниями:
"6-6. Учесть, что постановлением Аральского районного акимата от 1 марта 2012 года "О внесении изменений и дополнений в постановление о реализации решения Аральского районного маслихата от 23 декабря 2011 года N 248 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" N 1 от 6 января 2012 года" N 33 предусмотрен возврат в областной бюджет неиспользованные 4307 тысяч тенге из целевого трансферта, выделенного в 2011 году из областного бюджета на средний ремонт улиц (города, населенных пунктов)".

"6-7. 2012 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 373 мың теңге, жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс шараларды іске асыруға 38 106 мың теңге, оның ішінде жалақыны ішінара субсидиялауға 25 184 мың теңге, жастар практикасын ұйымдастыруға 12 922 мың теңге, жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы шеңберінде коммуналдық-инженерлік, инженерлік-көліктік және әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін жөндеуге және ауылдық елді мекендерді абаттандыруға, оның ішінде елді мекендердің көшелерін орташа жөндеуге 72 031 мың теңге (Жақсықылыш кенті), бюджеттік кредиттер есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 4 854 мың теңге қаралғандығы және 2010 жылы ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бөлінген бюджеттік кредиттерге қосымша келісімдер жасалуына байланысты 2012 жылы қайтарылатын негізгі қарыздар көлемі мен өтеу мерзімдерінің өзгеруіне байланысты 4 876 мың теңгені кеміту көзделгендігі ескерілсін ".
"6-8. 2012 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен өнер мектебі ғимаратын күрделі жөндеуге 35447 мың теңге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген адамдарға коммуналдық қызметтердің ақысын төлеу үшін әлеуметтік көмекке 30773 мың теңге, нысаналы даму трансферттері есебінен қала көшелерін орташа жөндеуге 4306 мың теңге, Жақсықылыш кентіндегі сумен қамту жүйесін қайта жаңғырту және кеңейту жұмыстарына 31284 мың теңге, Сексеуіл кентіндегі су құбырын қайта жаңғырту, ұзындығы 2,8 км жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізу (темір жол астынан су құбырын өткізу) жұмыстарына 4 100 мың теңге, "Самара-Шымкент-Сексеуіл" автомобиль жолын қайта жаңғыртуға, сметалық құжаттаманы қайта есептеуге 95076 мың теңге, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 8 349 мың теңге қаржылар қаралғандығы ескерілсін ".
"6-9. 2012 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен эпизотияға қарсы шараларды жүргізуге бөлінген қаржыдан 14 846 мың теңге, нысаналы даму трансферттері есебінен Жақсықылыш кентіндегі сумен қамту жүйесін жаңарту және кеңейтуге бөлінген қаржыдан 46 669 мың теңге, барлығы 61 515 мың теңгені кеміту көзделгендігі ескерілсін ".
"6-10. 2011 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерін пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) сомасын, олардың нысаналы мақсатын сақтай отырып, 2012 жылы пайдалану (түгел пайдалану) мақсатында аудан бюджетінің бос қалдығынан Сексеуіл кентіндегі 150 орындық N 231 мектептің құрылысына 82 685 мың теңге бағытталғандығы ескерілсін".

"6-7. Учесть, что выделено из республиканского бюджета за счет текущего целевого трансферта 373 тысяч тенге на реализацию социальной поддержки специалистов, по Программе занятости – 2020, 38 106 тысяч тенге, в том числе: субсидирование зарплаты – 25 184 тысяч тенге, организацию молодежной практики – 12 922 тысяч тенге, в рамках Программы занятости-2020 на средний ремонт дорог в населенных пунктах (поселок Жаксыкылыш) – 72 031 тысяч тенге, бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 4 854 тысяч тенге за счет средств республиканского бюджета и уменьшение на сумму 4 876 тысяч тенге в связи с изменением срока и объема погашения бюджетных кредитов в 2012 году, выделенные для реализации мер по социальной поддержке специалистов".
"6-8. Учесть, что выделены 35 447 тысяч тенге на капитальный ремонт Школы искусств и социальную помощь по оплате коммунальных услуг лицам, работавшим не менее 6 месяцев в тылу ВОВ - 30 773 тысяч тенге с учетом банковских услуг за счет текущего целевого трансферта из областного бюджета, за счет целевого трансферта на развитие: 4 306 тысяч тенге на средний ремонт улиц города, 31 284 тысяч тенге на реконструкцию и расширение системы водоснабжения в поселке Жаксыкылыш, 4 100 тысяч тенге на разработку ПСД с проведением госэкспертизы реконструкции водопровода (проведение водопровода под железную дорогу) поселка Саксаульск, протяженностью 2,8 км, 95 076 тысяч тенге на реконструкцию автодороги Самара-Шымкент-Саксаульск, корректировка проектно-сметной документации и 8 349 тысяч тенге целевого трансферта на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры за счет средств областного бюджета".
"6-9. Учесть, что уменьшены 14 846 тысяч тенге из средств целевого текущего трансферта из республиканского бюджета, выделенные на проведение противоэпизоотических мероприятий и 46 669 тысяч тенге целевого трансферта на реконструкцию и расширение системы водоснабжения поселка Жаксыкылыш, всего 61 515 тысяч тенге".
"6-10. Учесть, что перенаправлен неиспользованный (недоиспользованный) целевой трансферт из областного бюджета в 2011 году 82685 тысяч тенге из свободного остатка бюджета района на строительство 150-местной школы N 231 поселка Саксаульск в целях использования (полного использования) в 2012 году".

"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 желтоқсандағы кезекті 41- сессиясының N 248 шешімінің 147-қосымшалары осы шешімнің 123-қосымшаларына сәйкес жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Аудандық мәслихаттың
кезектен тыс төртінші
сессиясының төрағасы                       А. Садуақасова
Аудандық мәслихат хатшысы                  К. Данабай

Приложения 147 решения очередной 41-сессии Аральского районного маслихата от 23 декабря 2011 года N 248 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" изложить согласно приложениям 123 к указанному решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель внеочередной
четвертой сессии
районного маслихата                         А. Садуакасова
Секретарь
районного маслихата                         К. Данабай
Приложение 1
к решению внеочередной
четвертой сессии Аральского
районного маслихата

1103
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1103
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3916593
003
Жалпы білім беру
3725564
006
Балаларға қосымша білім беру
151676
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
39353
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
154316
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
71631
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23790
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
22027
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
670
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
16067
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
9077
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
82685
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
82685
05
Денсаулық сақтау
1080
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
1080
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1080
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
1080
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
509579
2
Әлеуметтік көмек
463485
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
463485
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
107453
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
20
004
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына, ауылдық жерде жұмыс істейтін білім берудің педагог қызметкерлеріне және мемлекеттік денсаулық сақтау секторы ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету
8232
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19526

1103
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
1103
464
Отдел образования района (города областного значения)
3916593
003
Общеобразовательное обучение
3725564
006
Дополнительное образование для детей
151676
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета
39353
9
Прочие услуги в области образования
154316
464
Отдел образования района (города областного значения)
71631
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
23790
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
22027
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
670
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
16067
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
9077
467
Отдел строительства района (города областного значения)
82685
037
Строительство и реконструкция объектов образования
82685
05
Здравоохранение
1080
9
Прочие услуги в области здравоохранения
1080
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1080
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
1080
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
509579
2
Социальная помощь
463485
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
463485
002
Программа занятости
107453
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
20
004
Согласно законодательству Республики Казахстан оказание единовременной социальной помощи на приобретение топлива проживающим и работающим в сельских населенных пунктах специалистам организаций социального обеспечения, культуры, спорта и работающим в сельской местности педагогическим работникам образования, медицинским и фармацевтическим работникам организаций государственного сектора здравоохранения
8232
005
Государственная адресная социальная помощь
19526