Шиелі ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 11/2 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 08 қаңтарда N 4383 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 21 ақпандағы N 26/9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 21.02.2014 N 26/9 шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі", Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, сәйкес Шиелі аудандық мәслихаты (кезекті сессиясы) ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 123 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 7 137 533 мың теңге;
салықтық түсімдер - 1 454 975 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5 595 986 мың теңге;
2) шығындар - 7 287 872 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 98 438;
бюджеттік кредиттер 111 650;
бюджеттік кредиттерді өтеу 13 212;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0;
қаржы активтерін сатып алу 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 264 356 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)- 264 356 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 12.02.2013 N 13/2 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.03.2013 N 15/2 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.05.2013 N 17/3 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді және 01.01.2013 бастап пайда болған қатынастарға таралады); 22.07.2013 N 20/2 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2013 бастап пайда болған қатынастарға таралады); 06.09.2013 N 21/2 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2013 бастап пайда болған қатынастарға таралады); 05.11.2013 N 23/2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2013 бастап пайда болған қатынастарға таралады); 05.12.2013 N 24/2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2013 бастап пайда болған қатынастарға таралады); 25.12.2013 N 25/2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2013 бастап пайда болған қатынастарға таралады).

О бюджете на 2013-2015 годы Шиелийского района
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2012 года N 11/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 08 января 2013 года за N 4383. Утратило силу решением Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 21 февраля 2014 года N 26/9
Сноска. Утратило силу решением Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 21.02.2014 N 26/9.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шиелийский районный маслихат (очередная сессия) РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 7 137 533 тысяч тенге;
налоговые поступления - 1 454 975 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 5 595 986 тысяч тенге;
2) затраты - 7 287 872 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 98 438;
бюджетные кредиты 111 650;
погашение бюджетных кредитов 13 212;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0;
приобретение финансовых активов 0;
поступления от продажи финансовых активов государства 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 264 356 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 264 356 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 12.02.2013 N 13/2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 01.03.2013 N 15/2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 16.05.2013 N 17/3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2013); от 22.07.2013 N 20/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2013); от 06.09.2013 N 21/2(вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2013); от 05.11.2013 N 23/2(вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2013); от 05.12.2013 N 24/2(вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2013); от 25.12.2013 N 25/2(вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2013).

2. 2013 жылғы аудан бюджеті кірістерінің құрамында ауданға бөлу нормативі жеке табыс салығы 100 пайыз, әлеуметтік салық 90 пайыз болып белгіленгені ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 22.07.2013 N 20/2 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2013 бастап пайда болған қатынастарға таралады).
3. Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына, ауылдық жерде жұмыс істейтін білім берудің педагог қызметкерлеріне және мемлекеттік денсаулық сақтау секторы ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес отын сатып алу үшін берілетін біржолғы әлеуметтік көмек мөлшері 4 500 теңге көлемінде белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттен "Отан", "Даңқ" ордендерімен наградталған, "Халық қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарға айлық есептік көрсеткіштің 1,9 көлемінде бөлінетін әлеуметтік көмек бекітілсін.
5. Аудандық бюджетті атқару барысында жалпы білім беру бағдарламасы секвестрлеуге жатпайтындығы ескерілсін.
6. Жергілікті атқарушы органның резерві 8155 мың теңге көлемінде бекітілсін.
7. Кент, ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеттерінің шығындары 456 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

2. Учесть, что в 2013 году нормативы распределения доходов в бюджет района установлены по индивидуальному подоходному налогу 100 процентов, по социальному налогу 90 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 22.07.2013 N 20/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2013).
3. Определить размер единовременной социальной помощи на приобретение топлива проживающим и работающим в сельских населенных пунктах специалистам организаций социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности педагогическим работникам образования, медицинским и фармацевтическим работникам организаций государственного сектора здравоохранения в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сумме 4 500 тенге.
4. Утвердить социальное пособие за счет местного бюджета в размере 1,9 месячного расчетного показателя лицам которые награждены званиями "Халық Қаһарманы", Орденами "Отан", "Даңқ".
5. Учесть программы образования в процессе исполнения местного бюджета не подлежат секвестру.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа в размере 8 155 тысяча тенге.
7. Утвердить расходы бюджетов акимов аульных округов и поселка на 2013-2015 годы согласно приложениям 456.

8. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы                        Қ. Қасымов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                Ә. Оразбекұлы
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
N 11/2 шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 25.12.2013 N 25/2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2013 бастап пайда болған қатынастарға таралады).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

8. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2013-2015 годы согласно приложению 7.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                       К. Касымов
Секретарь районного
маслихата                                 А. Оразбекулы
Приложение N 1
к решению N 11/2
от 21 декабря 2012 года
Районный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 25.12.2013 N 25/2(вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2013).
Категория
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

23210
006
Балаларға қосымша білім беру
112858
007
Аудандық (қалалық) ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
399
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
55485
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12512
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2030
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
305171
050
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстау
18458
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
130183
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлiмi
9800
037
Бiлiм беру объектiлерiн салу және реконструкциялау
9800
5
Денсаулық сақтау
34
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
34
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул ауылдық округ әкімінің аппараты
34
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
34
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
384579
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
384579
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35987
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
27565
003
Қайтыс болған Совет одағы батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан"орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
66
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19665
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2114
006
Тұрғын үй көмегі
15422
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62469
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерiмен марапатталған, "Халық қаҺарманы" атағын және республиканың құрметтi атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
237
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5658
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3396
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

23210
006
Дополнительное образование для детей
112858
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
399
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
55485
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12512
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
2030
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
305171
050
Содержание вновь вводимых объектов образования
18458
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
130183
467
Отдел строительства района (города областного значения)
9800
037
Строительство и реконструкция объектов образования
9800
5
Здравоохранение
34
Услуги по обеспечению деятельности здравоохранение
34
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
34
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
34
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
384579
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
384579
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35987
002
Программа занятости
27565
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
66
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19665
005
Государственная адресная социальная помощь
2114
006
Жилищная помощь
15422
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62469
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
237
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5658
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3396
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

25135
3
Жалпы білім беру
3945878
5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткiзу
18352
6
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
120758
7
Аудандық (қалалық) ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
427
9
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
0
37
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5
Денсаулық сақтау
52
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
52
2
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
52
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
359998
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
359998
1
Жергілікті деңгейде ауданның жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39435
2
Еңбекпен қамту бағдарламасы
28553
3
Қайтыс болған Совет одағы батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан"орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
71
4
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтiк көмек көрсету
22618
5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6420
6
Тұрғын үй көмегі
30266
7
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12937
9
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерiмен марапатталған, "Халық қаҺарманы" атағын және республиканың құрметтi атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
189
10
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3911
11
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3634
14
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51015
16
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы
141629
17
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
19320
23
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
2562
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
115941
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты

25135
3
Общеобразовательное обучение
3945878
5
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
18352
6
Дополнительное образование для детей
120758
7
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
427
9
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
0
5
Здравоохранение
52
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
52
2
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
52
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
359998
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
359998
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39435
2
Программа занятости
28553
3
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
71
4
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22618
5
Государственная адресная социальная помощь
6420
6
Жилищная помощь
30266
7
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12937
9
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
189
10
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3911
11
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3634
14
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51015
16
Государственные пособия на детей до 18 лет
141629
17
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
19320
23
Обеспечения занятости и реализации социальных программ
2562
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
115941
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

2012 жылғы 21 желтоқсандағы
N 11/2 шешіміне 4-қосымша
Кент, ауылдық (селолық) округ әкiмi аппаратының 2013 жылға арналған жергiлiктi бюджеттерінің шығыстары
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 05.12.2013 N 24/2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2013 бастап пайда болған қатынастарға таралады).
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы

от 21 декабря 2012 года
Расходы аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульных (сельского) округов на 2013 год
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 05.12.2013 N 24/2(вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2013).
Функциональная группа
Сумма, тыс. тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрылыс бөлімі
003
Мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйiн жобалау, салу және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
006
Сумен жабдықтау жүйесiн дамытуға
008
Cпорт және туризм объектілерін дамыту
037
Бiлiм беру объектiлерiн салу және реконструкциялау
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту

467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Проектование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
006
Развитие системы водоснабжения
008
Развитие объектов спорта и туризма
037
Строительство и реконструкция объектов образования
040
Развитие объектов государственных органов