Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 07 маусымдағы N 132 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 18 шілдеде N 2138 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес, облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiліп отырған:
1) «Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлер ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызмет регламентi;
2) «Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлер ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызмет регламентi;
3) «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлер ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызмет регламентi;
4) «Уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлер ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызмет регламентi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.К. Мұқановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысы жер қатынастары
басқармасының бастығы
Е.Д. Дүзмагамбетов
07 маусымда 2012 ж.
Маңғыстау облысы әкiмдiгiнiң
2012 жылғы 07 маусымда № 132
қаулысымен бекiтiлген
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлер ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызмет регламентi 1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлер ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкiлеттi орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшесi;
3) мамандандырылған кәсіпорын – Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми – өндірістік орталығы» республикалык мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргізу құқығындағы Маңғыстау еншілес мемлекеттік кәсіпорны және оның филиалдары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзiрлендi.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Мангистауской области от 07 июня 2012 года N 132. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 18 июля 2012 года N 2138. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок»;
2) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования»;
3) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)»;
4) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Муханова К.К.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник управления земельных
отношений Мангистауской области
Дузмаганбетов Е.Д.
07 июня 2012 г.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 07 июня 2012 года № 132
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право частной собственности
на земельный участок»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) специализированное предприятие – Мангистауское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения республиканского государственного предприятия «Государственный научно – производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его филиалы.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 23 және 43 баптарының негiзiнде жүзеге асырылады.
5. Регламенттің құқықтық реттеу мәні «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлер ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызмет стандартын (бұдан әрi – Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге талаптарды белгілеу болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызметтi жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті дайындайтын, осы Регламенттің 2 – қосымшасында көрсетілген мамандандырылған кәсіпорындардың қатысуымен, осы Регламенттің 1 – қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдар, жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде тiзбесi Стандартта көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетеді.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасылмалдағыштағы жер учаскесiне жеке меншiк құқығына акті (бұдан әрi – акт) немесе жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актінің телнұсқасын (бұдан әрi – акт телнұсқасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелері жөніндегі, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты, осы регламенттiң 1–қосымшасында, мекен – жайы мен жұмыс кестесі көрсетілген уәкілетті органнан, сонымен қатар Стандартта мекен – жайы мен жұмыс кестесін көрсетілген Орталықтан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы Стандарттың 11–тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, жер учаскесiне жеке меншiк құқығына арналған актiнiң телнұсқасын берген кезде – 4 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма – қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорын ғимаратының кассасында жүргiзiледi, олар төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статей 23 и 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
5. Предметом правового регулирования Регламента является установление требований к обеспечению соблюдения Стандарта государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
6. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами, указанными в приложении 1 к настоящему Регламенту, с участием специализированных предприятий, которые изготавливают акт на право частной собственности на земельный участок, указанных в приложении 2 к настоящему Регламенту, на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее – Центр), перечень которых указан в Стандарте.
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право частной собственности на земельный участок (далее – акт) или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса и график работы которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также в Центре, адреса и график работы которых указаны в Стандарте.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 4 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок.
Оплата за изготовление акта производится наличным или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты.

11. Тұтынушының Стандарттың 11–тармағында көрсетiлген тиiстi құжаттарды ұсынбауы уәкiлеттi органның мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартуы үшiн негiз болып табылады.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату үшiн:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы немесе сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерісiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталуы негiз болып табылады.
13. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) Тұтынушы Орталыққа немесе уәкiлеттi органға актiнi (акт телнұсқасын) беру туралы өтiнiш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтiнiштi тiркеудi жүргізеді, ал жинақтаушы бөлiмiнiң инспекторы құжаттарды уәкiлеттi органға береді.
Орталықтан құжаттар пакетін жөнелту фактісі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттар қозғалысын қадағалауға мүмкіндік беретін Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді.
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері алынған құжаттарды Орталықтың ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) белгілейді, тіркеуді жүргізеді және басшылықтың қарауына береді;
4) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінің бастығына береді;
5) құрылымдық бөлiмшенің бастығы уәкілетті органның жауапты орындаушысын белгілейді;
6) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарайды, уәжделген бас тарту немесе мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтату туралы жазбаша хабарлама дайындайды немесе құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынның кеңсесіне жолдайды;
7) мамандандырылған кәсіпорынның кеңсе қызметкері құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынның басшылығына береді;
8) мамандандырылған кәсіпорынның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және мамандандырылған кәсіпорынның қабылдап алу және тапсыру тобына береді;
9) мамандандырылған кәсіпорынның қабылдап алу және тапсыру тобы құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынның өндiрiстiк бөлiмшесiне жолдайды;
10) мамандандырылған кәсіпорынның өндiрiстiк бөлiмшесi актiнi (актінің телнұсқасын) ресімдейді және мамандандырылған кәсіпорынның қабылдап алу және тапсыру тобына жолдайды;

11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги уполномоченным органом является непредставление потребителем соответствующих документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
12. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление о выдаче акта (дубликата акта) в Центр или уполномоченный орган;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакетов документов из Центра фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движения документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы), проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководству;
4) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и передает начальнику структурного подразделения уполномоченного органа;
5) начальник структурного подразделения определяет ответственного исполнителя уполномоченного органа;
6) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, подготавливает мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги или направляет документы в канцелярию специализированное предприятие;
7) сотрудник канцелярии специализированного предприятия передает документы руководству специализированного предприятия;
8) руководство специализированного предприятия осуществляет ознакомление с поступившими документами и передает группе приема и выдачи специализированного предприятия;
9) группа приема и выдачи специализированного предприятия направляет документы в производственное подразделение специализированного предприятия;
10) производственное подразделение специализированного предприятия оформляет акт (дубликат акта) и направляет группе приема и выдачи специализированного предприятия;

11) мамандандырылған кәсіпорынның өндірістік бөлімшесі қол қоюға басшылыққа жолдайды;
12) мамандандырылған кәсіпорынның басшылығы мемлекеттік актіге қол қояды және қол қоюға уәкілетті органың басшылығына береді;
13) уәкілетті органның кеңсе қызметкері актiнi немесе актінің телнұсқасын Орталыққа береді, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) немесе уәкілетті органға өтініш жасаған жағдайда тұтынушыға береді.
Уәкілетті органнан мемлекеттін қызметтің дайын нәтижесін қабылдау кезінде Орталық келіп түскен құжаттарды Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді.
14) Орталықтың инспекторы тұтынушыға актiнi немесе актінің телнұсқасын, немесе жазбаша түрде бас тарту себебі көрсетілген қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты береді.
14. Орталықта және уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын адамдардың ең аз саны бiр қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
15. Актiнi немесе актінің телнұсқасын беру үшiн уәкілетті органға немесе Орталыққа Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттар тізбесін ұсыну қажет.
16. Тұтынушы Орталыққа немесе уәкiлеттi органға құжаттарды тапсырғаннан кейiн тиiстi құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
сұрау салынған мемлекеттiк қызмет түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiш қабылдаған Орталық инспекторының не уәкiлеттi орган қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледі.
17. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлiмiнiң инспекторы;
3) уәкiлеттi орган кеңсесiнің қызметкері;
4) уәкiлеттi органның басшылығы;
5) құрылымдық бөлiмшенiң бастығы;
6) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы;
7) мамандандырылған кәсіпорын кеңсесiнің қызметкері;
8) мамандандырылған кәсіпорынның басшылығы;
9) мамандандырылған кәсіпорынның қабылдап алу және тапсыру тобы
10) мамандандырылған кәсіпорынның өндiрiстiк бөлiмшесi.
18. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн көрсеткен әкiмшiлiк iс-қимылдары (рәсiмдер) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.

11) производственное подразделение специализированного предприятия направляет руководству на подпись;
12) руководство специализированного предприятия подписывает государственный акт и передает руководству уполномоченного органа на подпись;
13) сотрудник канцелярии уполномоченного органа передает акт или дубликат акта в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
14) инспектор Центра выдает потребителю акт или дубликат акта, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
15. Для выдачи акта или дубликата акта необходимо предоставить в уполномоченный орган или Центр перечень документов, согласно пункту 11 Стандарта.
16. После сдачи документов в Центр или уполномоченный орган, потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества, должности инспектора Центра, либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) начальник структурного подразделения;
6) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии специализированного предприятия;
8) руководство специализированного предприятия;
9) группа приема и выдачи специализированного предприятия;
10) производственное подразделение специализированного предприятия.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.

19. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-қимылдардың қисынды сабақтастығы мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды адамдардың жауапкершiлiгi
20. Мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты адамдар уәкiлеттi органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрi – лауазымды адамдар) болып табылады.
Лауазымды адамдар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмде мемлекеттiк қызмет көрсетудiң іске асырылуына жауапкершiлiк артады.
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына
актiлер ресімдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
1 - қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету жөніндегі уәкiлеттi органдардың тiзбесі
Уәкiлеттi органның атауы
Мекен-жайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесi
«Ақтау қалалық жер қатынастары бөлімі» мемлекеттiк мекемесi
Ақтау қаласы, 4 шағын аудан, 72 үй, қалалық әкімдік ғимараты
8 (7292) 336760,8 (7292) 336773
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін
«Жаңаөзен қалалық жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңөзен қаласы, қалалық әкімдік ғимараты
8 (72934) 50454,
8 (72934) 50455
«Маңғыстау аудандық жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, орталық алаң, №1 үй
8 (72931) 21951
8 (72931) 22411
«Мұнайлы аудандық жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 466463,
8 (7292) 466461
«Бейнеу аудандық жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Д. Тәжиев көшесі, аудандық әкімдіктің әкімшілік ғимараты
8 (72932) 22084,
8 (72932) 21235
«Қарақия аудандық жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан батыр көшесі әкімшілік ғимарат №6
8 (72937) 21800,
8 (72937) 21887
«Түпқараған аудандық жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Түпқараған ауданы, Форт – Шевченко қаласы, әкімшілік ғимарат
8 (72938) 22588
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына
актiлер ресімдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету жөніндегі мамандандырылған кәсіпорындардың тiзбесі
Мамандандырылған кәсіпорынның атауы
Мекен-жайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесi
«Маңғыстау жер ҒӨО» ЕМК
Ақтау қаласы, 23 шағын аудан, 103 үй

19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
20. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа
Адрес
Контактный телефон
График работы
Государственное учреждение «Актауский городской отдел земельных отношений»
город Актау, 4 микрорайон,дом 72, здание городского акимата
8 (7292) 336760,8 (7292) 336773
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-30 часов, с перерывом на обед с 12-30 до 14-00 часов
Государственное учреждение «Жанаозенский городской отдел земельных отношений»
город Жанаозен, здание городского акимата
8 (72934) 50454,
8 (72934) 50455
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Мангистауского района»
Мангистауский район, село Шетпе, центральная площадь дом № 1
8 (72931) 21951,
8 (72931) 22411
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Мунайлинского района»
Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественной организаций
8 (7292) 466463,
8 (7292) 466461
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Бейнеуского района»
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Д.Тажиева, административное здание районного акимата
8 (72932) 22084,
8 (72932) 21235
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Каракиянского района»
Каракиянский район, село Курык, улица Досан батыра, административное здание № 6
8 (72937) 21800,
8 (72937) 21887
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Тупкараганского района»
Тупкараганский район, город Форт – Шевченко,
административное здание
8 (72938) 22588
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок»
Перечень специализированных предприятий по оказанию государственной услуги
Наименование специализированного предприятия
Адрес
Контактный телефон
График работы
ДГП «МангистауНПЦзем»
город Актау, 23 микрорайон, 103 дом

8 (7292) 339079, 8 (7292) 339074,8 (7292) 339070
Күн сайын сағат 8.30-дан 18.00-ге дейiн, түскі үзіліспен сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, сенбіде сағат 09.00-ден 13.00-ге дейін, демалыс – жексенбi
«Маңғыстау жер ҒӨО» ЕМК Қарақия филиалы
Қарақия ауданы, Құрық селосы, аудан әкімдігіне қарама-қарсы ғимарат
8 (72937) 22092
«Маңғыстау жер ҒӨО» ЕМК Бейнеу филиалы
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Қосай ата көшесі
8 (72932) 25034
«Маңғыстау жер ҒӨО» ЕМК Маңғыстау филиалы
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, Центральная көшесі, №1
8 (72931) 21511
«Маңғыстау жер ҒӨО» ЕМК Түпқараған филиалы
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Үргенішбайұлы көшесі 14/2
8 (72938) 22399
«Маңғыстау жер ҒӨО» ЕМК Жаңаөзен қалалық филиалы
Жанаөзен қаласы, Шаңырақ шағын ауданы, Мичурин көшесі, 8
8 (72934) 32120
«Маңғыстау жер ҒӨО» ЕМК Мұнайлы филиалы
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы
8 (7292) 345052
Аббревиатураның толық жазылуы:
«Маңғыстау жер ҒӨО» ЕМК – Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми - өндірістік орталығы» республикалык мемлекеттік кәсіпорын шаруашылық жүргізу құқығындағы Маңғыстау еншілес мемлекеттік кәсіпорны
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына
актiлердi ресімдеу және беру»
мемлекеттiк қызметінің регламентiне
3 - қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Орта лық инспекторы
Жинақ таушы бөлiм нiң инспек торы
Жинақ таушы бөлiм нiң инспек торы
Уәкiлеттi орган ның кеңсе қызмет кері
Уәкiлеттi орган ның басшылығы
Құрылым дық бөлiмше нiң бастығы
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжат тарды қабыл дау
Журнал ға қол қояды және құжат тар жинайды
Тiзiлiм құрады және құжат тарды жiбере дi
Құжат тарды қабыл дау, тiркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн құрылымдық бөлiм шенi айқын дау
Хат-ха бармен танысу, орындау үшiн жауапты орында ушыны айқындау
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-бас шылық ету шешiмi)
Журналда тiркеу және қолхат беру
Жинақ таушы бөлiмге құжат тар жинау
Уәкiлеттi органға құжат тарды жiберу
Бұрыштама қою үшiн құжат тарды басшы лыққа жолдау
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Бұрышта ма қою, құжаттарды жауапты орындау шыға жiберу
Орындау мерзiмдерi
15 минут
Күнiне 3 рет
Күнiне 2 реттен кем емес
30 минут
30 минут
30 минут
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
5
6
7
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
10
11
12
ҚФБ атауы
Құрылым дық бөлiмше нiң жауапты орындау шы
Құрылым дық бөлiмше нiң бастығы
Уәкiлет тi органның бас шылығы
Уәкiлет тi органның кеңсе қызметкері
Мамандандырылған кәсіпо рынның кеңсе қызметкері
Мамандандырыл ған кәсіпо рынның басшысы
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықты ғын тексеру, мамандандырылған кәсіп орынға құжаттарды жолдау, уәждел ген бас тартуды не мемлекеттiк қызмет көрсету дi тоқтату туралы жазбаша хабарла ма дайындау
Мамандандырылған кәсіп орынға сұраныс қа, уәждел ген бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсету дi тоқтату туралы жазбаша хабарла маға рұқсатнама беру
Хат-ха бар мен танысу
Шығыс хат-ха барлар журналында сұраныс ты немесе мемлекеттiк қызмет көрсету дi тоқтату туралы жазбаша хабарла маны тiркеу және есепке алу кiтабына немесе дәлелдi бас тартуды тiркеу
Уәкiлет тi органның сұраны сын тiркеу
Құжат тармен танысу, бұрыштама қою
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Мамандандырылған кәсіп орынға жолдау үшiн құжаттарды дайындау, құрылым дылық бөлiмше нің бастығы на материалдармен бiрге құжаттарды беру
Уәкiлет тi органның басшысы на қол қою үшiн сұраныс ты, уәждел ген бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсету дi тоқтату туралы жазбаша хабарла маны беру
Құ жат қа қол қою
Мамандандырылған кәсіп орынға сұраныс ты беру, уәждел ген бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсету дi тоқтату туралы жазбаша хабарла маны тұтынушыға немесе Орталық қа жiберу
Бұрышта ма қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Құжат тарды қабыл дап алу және тапсыру тобына беру
Орындау мерзiмдерi
1 жұмыс күннiң iшiнде
30 минут
30 ми нут
30 минут
1 сағат Актi дайындаудың жалпы мерзімі – 6 жұмыс күн, акт телнұсқасын дайындау мерзiмi – 4 жұмыс күні
30 минут
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
8
9
10
11
12
13
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
13
14
15
16
17
ҚФБ атауы
Мамандандырылған кәсіпорын ның қабылдап алу және тапсыру тобы
Мамандандырылған кәсіп орынның өндiрiс тiк бөлiмше сi
Мамандандырылған кәсіп орынның қабылдап алу және тапсыру тобы
Мамандандырылған кәсіп орынның басшылы ғы
Мамандандырылған кәсіпорын ның кеңсе қызметкері
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сараптама жүргiзу
Актi (акті телнұсқасын) дайындау
Актiге (акті телнұсқасына) сарапта ма жүргiзу
Актiге (акті телнұсқасына) қол қою
Актiнi (акті телнұсқа сын) уәкiлеттi органға жолдау
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-бас шылық ету шешiмi)
Құжаттарды өндiрiстiк бөлiмшеге беру
Актiнi (акті телнұсқасын) қабылдап алу және тапсыру тобына беру
Актiнi (акті телнұсқасын) басшылыққа беру
Актiнi (акті телнұсқасын) кеңсеге беру
Актiнi (акті телнұсқа сын) уәкiлеттi органға беру
Орындау мерзiмдерi
2 жұмыс күнiнiң iшiнде
2 жұмыс күнiнiң iшiнде
1 жұмыс күнiнiң iшiнде
30 минут
1 жұмыс күнiнiң iшiнде
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
14
15
16
17
18
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
18
19
20
21
22
23
ҚФБ атауы
Уәкiлет тi органның кеңсе қызметкері
Жауап ты орын даушы
Уәкiлеттi орган ның басшылығы
Құрылымдылық бөлiмше
Уәкiлеттi орган ның кеңсе қызмет кері
Орталық инспекторы
Іс-қимыл дың (үдерiстiң, рәсiмдеу дiң, операция ның) атауы және олардың сипаттама сы
Мамандандырылған кәсіп орыннан актi (акті телнұсқасын) қабылдау, тiркеу
Жасал ған актiнi (акті телнұсқасын) тексе ру
Актiге (акті телнұсқасына) қол қою
Актiнi (акті телнұс қасын) елтаңбалы мөрiмен куәлан дыру, жер учаске сiне жеке меншiк құқығы на актiлер беру кiтабында актiнi (акті телнұс қасын) тiркеу
Актiнi (акті телнұс қасын) тұтыну шыға немесе Орталыққа беру
Актiнi (акті телнұсқасын) немесе уәждел ген бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсету дi тоқтату туралы жазбаша хабарла маны тұтынушыға беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Жауапты орындау шыға актiнi (акті телнұсқасын) беру
Уәкi леттi орган ның басшы лығына қол қою үшiн актiнi (акті телнұсқасын) беру
Құрылымдылық бөлiмшеге актiнi (акті телнұс қасын) беру
Уәкiлеттi орган ның кеңсесiне актiнi (акті телнұс қасын) беру
Тұтыну шыға актi (акті телнұс қасын) берiлгенi туралы немесе Орталыққа беру туралы қолхат
Тұтынушыға актi (акті телнұсқасын) немесе уәждел ген бас тартуды немесе немесе мемлекеттiк қызмет көрсету дi тоқтату туралы жазбаша хабарла ма берiлге нi туралы қолхат
Орындау мерзiмдерi
30 минут
1 жұмыс күннiң iшiнде
30 минут
30 минут
30 минут
1 жұмыс күннiң iшiнде
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
19
20
21
22
23
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
ҚФБ 1-тобы Орталық инспекторы
ҚФБ 2-тобы Уәкiлеттi органның кеңсе қызметкері
ҚФБ 3-тобы Уәкiлеттi органның басшылығы
ҚФБ 4-тобы Уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесi
ҚФБ 5-тобы Мамандандырыл ған кәсіпорын
№ 1 iс-әрекет Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтiнiштi тiркеу, уәкiлеттi органға құжаттарды жолдау
№ 2 iс-әрекет Орталықтан немесе тұтынушыдан өтiнiштi қабылдау, қолхат беру, тiркеу, уәкiлеттi органның басшылығына өтiнiштi жолдау
№ 3 iс-әрекет Орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi анықтау, бұрыштама қою
№ 4 iс-әрекет Өтiнiштi қарау, маманданды рылған кәсіпорынға жолдау үшiн құжаттарды дайындау
№ 5 iс-әрекет
Уәкiлеттi орган жолдаған сұранысты қарау, актiнi (акті телнұсқасын) дайындау, уәкiлеттi органға актiнi (акті телнұсқасын) жолдау
№ 6 iс-әрекет Дайындалған актiнi (акті телнұсқасын) тексеру
№ 7 iс-әрекет Актiге (акті телнұсқасына) қол қою
№ 8 iс-әрекет Актiнi (акті телнұсқасын) елтаңбалы мөрiмен куәландыру, жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi беру кiтабында актiнi (акті телнұсқасын) тiркеу
№ 9 iс-әрекет Орталыққа актiнi (акті телнұсқасын) беру немесе тұтынушыға беру
№ 10 iс-әрекет Актiнi (акті телнұсқасын) тұтынушыға Орталықта беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
ҚФБ 1-тобы Орталық инспекторы
ҚФБ 2-тобы Уәкiлеттi органның кеңсе қызметкері
ҚФБ 3-тобы Уәкiлеттi органның басшылығы
ҚФБ 4-тобы Жауапты орындаушы
№ 1 iс-әрекет Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтiнiштi тiркеу, уәкiлеттi органға құжаттарды жолдау
№ 2 iс-әрекет Орталықтан немесе тұтынушыдан өтiнiштi қабылдау, қолхат беру, тiркеу, уәкiлеттi органның басшылығына өтiнiштi жолдау
№ 3 iс-әрекет Орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi анықтау, бұрыштама қою
№ 4 iс-әрекет Өтiнiштi қарау. Уәжделген бас тартуды дайындау
№ 5 iс-әрекет Уәжделген бас тартуға қол қою
№ 6 iс-әрекет Уәжделген бас тартуды Орталыққа беру немесе тұтынушыға беру
№ 7 iс-әрекет Уәжделген бас тартуды тұтынушыға Орталықта беру
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына
актiлер ресімдеу және беру»
мемлекеттiк қызметінің регламентiне
4-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың қисынды сабақтастығы арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
(сызбаны қағаз нұсқасынан қараңыз)
Маңғыстау облысының әкiмдiгiнiң

8 (7292) 339079, 8 (7292) 339074,8 (7292) 339070
Ежедневно с 8.30 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 12.30 до 14.00 часов В субботу с 09.00 до 13.00 часов,выходной –  воскресенье
Каракиянский филиал ДГП «МангистауНПЦзем»
Каракиянский район, село Курык, напротив здания районного акимата
8 (72937) 22092
Бейнеуский филиал ДГП «МангистауНПЦзем»
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Косай ата
8 (72932) 25034
Мангистауский филиал ДГП «МангистауНПЦзем»
Мангистауский район, село Шетпе., улица Центральная № 1
8 (72931) 21511
Тупкараганский филиал ДГП «МангистауНПЦзем»
Тупкараганский район, город Форт – Шевченко, улица Ургеншбайулы 14/2
8 (72938) 22399
Жанаозенский городской филиал ДГП «МангистауНПЦзем»
город Жанаозен, микрорайон Шанырак, улица Мичурина, 8
8 (72934) 32120
Мунайлинский филиал ДГП «МангистауНПЦзем»
Мунайлинский район, село Мангистау
8 (7292) 345052
Расшифровка аббревиатуры:
ДГП «МангистауНПЦзем» – Мангистауское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения республиканского государственного предприятия «Государственный научно – производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
Наимено вание СФЕ
Инспек-
тор Центра
Инспек-
тор накопи-
тельно-
го отдела
Инспек-
тор накопи-
тельно-
го отдела
Сотруд-
ник канце-
лярии уполно-
мочен-
ного органа
Руко-
водство уполно-
моченно-
го органа
Начальник структур-
ного подразде-
ления
Наимено-
вание действия (процес са, процеду-
ры, операции) и их описание
Прием докумен-
тов
Распи-
сывает-
ся в журнале и соби-
рает доку-
менты
Состав-
ляет реестр и направ-
ляет доку-
менты
Прием доку-
ментов регист-
рация, выдача распис-
ки
Озна-
ком ление с коррес-
понден-
цией, опреде-
ление струк-
турного подраз-
деления для исполне-
ния
Ознаком-
ление с коррес-
понден-
цией, определе-
ние ответст-
венного исполни-
теля для исполне-
ния
Форма заверше-
ния (данные, документ, органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное решение)
Регист-
рация в журнале и выдача расписки
Сбор доку-
ментов в нако-
питель-
ный отдел
Отправ-
ка доку-
ментов в упол-
номо-
ченный орган
Направ-
ление доку-
ментов руко-
водству для наложе-
ния резолю-
ции
Наложе-
ние резолю-
ции, отправка началь-
нику струк-
турного под разде-
ления
Наложение резолюции, передача докумен-
тов ответст-
венному исполни-
телю
Сроки исполне-
ния
15 минут
3 раза в день
Не менее 2 раз в день
30 минут
30 минут
30 минут
Номер следую-
щего действия
2
3
4
5
6
7
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
12
Наимено-
вание СФЕ
Ответст-
венный испол-
нитель струк-
турного подраз-
деления
Началь-
ник струк-
турного подраз-
деления
Руко-
водство уполно-
мочен-
ного органа
Сотруд-
ник канце-
лярии уполно-
моченно-
го органа
Сотруд-
ник канце-
лярии специа-
лизиро-
ванного пред-
приятия
Руко-
водство специа-
лизиро-
ванного пред-
приятия
Наимено-
вание действия (процес-
са, проце-
дуры, операции) и их описание
Осу-
ществле-
ние проверки полноты докумен-
тов, направ-
ление докумен-
тов в специа-
лизиро-
ванное пред-
приятие, подго-
товка мотиви-
рованно-
го отказа либо письмен-
ного уведом-
ления о приоста-
новлении оказания государ-
ственной услуги
Визиро-
вание запроса в специа-
лизиро-
ванное пред-
прияти, мотиви-
рован-
ного отказа либо пись-
менного уведом-
ления о прио-
станов-
лении оказа-
ния госу-
дарст-
венной услуги
Озна-
комле-
ние с кор-
респон-
денцией
Регист-
рация запроса в журнале исходя-
щей коррес-
понден-
ции или письмен-
ного уведом-
ления о приос-
танов-
лении оказания государ- ственной услуги в книге регис-
трации и учета или мотиви-
рованно-
го отказа
Регис-
трация запроса уполно-
моченно-
го органа
Озна-
комление с докумен-
тами, наложе-
ние резолю-
ции
Форма заверше-
ния (данные, документ, органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное решение)
Подго-
товка доку-
ментов для направ-
ления в специа-
лизиро-
ванное пред-
приятие, передача докумен-
тов с материа-
лами началь-
нику струк-
турного подраз-
деления
Переда-
ча запроса, мотиви-
рованного отказа либо пись-
менного уведом-
ления о приос-
танов-
лении оказа-
ния госу-
дарст-
венной услуги на подпись руко-
водству уполно-
мочен-
ного органа
Подпи-
сание доку-
мента
Передача запроса в специа-
лизиро-
ванное пред-
приятие либо направ-
ление мотиви-
рованно-
го отказа или письмен-
ного уведом-
ления о приос-
танов-
лении оказания государ-
ственной услуги потре-
бителю или в Центр
Направ-
ление докумен-
тов ру-
ководст-
ву для наложе-
ния резолю-
ции
Передача докумен-
тов группе приема и выдачи
Сроки испол-
нения
В течение 1 рабочего дня
30 минут
30 минут
30 минут
1 час Общий срок изготов-
ления акта – 6 рабочих дней, срок изготов-
ления дублика-
та акта -4 рабочих дней
30 минут
Номер следую-
щего действия
8
9
10
11
12
13
№ действия (хода, потока работ)
13
14
15
16
17
Наимено вание СФЕ
Группа приема и выдачи специали-
зирован-
ного предприя-
тия
Произ-
водстве-
нное подраз-
деление специа-
лизиро-
ванного предприятия
Группа приема и выдачи специа-
лизиро-
ванного пред-
приятия
Руко-
водство специали-
зирован-
ного предприя-
тия
Cотрудник канцелярии специали-
зирован-
ного предприятия
Наиме-
нование действия(процес-
са, проце-
дуры, опера-
ции) и их описание
Проведе-
ние экспер-
тизы
Изготов-
ление акта (дубли-
ката акта)
Прове-
дение экспер-
тизы акта (дубли-
ката акта)
Подписание акта (дубликата акта)
Направление акта (дубликата акта) в уполномо-
ченный орган
Форма завер-
шения (данные, документ, органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное решение)
Передача докумен-
тов про-
извод-
ственному подраз-
делению
Передача акта (дубли-
ката акта) группе приема и выдачи
Передача акта (дубли-
ката акта) руковод-
ству
Передача акта (дубликата акта) в канцелярию
Передача акта (дубликата акта) в уполномо-
ченный орган
Сроки испол-
нения
В течение 2 рабочих дней
В течение 2 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
30 минут
В течение 1 рабочего дня
Номер следующего действия
14
15
16
17
18
№ действия (хода, потока работ)
18
19
20
21
22
23
Наиме-
нование СФЕ
Сотруд-
ник канцеля-
рии уполно-
моченно-
го органа
Ответ-
ствен-
ный испол-
нитель
Руко-
водство упол-
номо-
ченного органа
Струк-
турное подраз-
деление
Сотруд-
ник канце-
лярии уполно-
мочен-
ного органа
Инспектор Центра
Наимено-
вание действия (процес-
са, процеду-
ры, операции) и их описание
Прием акта (дубли-
ката акта) от специа-
лизиро-
ванного пред-
приятия, регис-
трация
Про-
верка изго-
товлен-
ного акта (дубли-
ката акта)
Подпи-
сание акта (дубли-
ката акта)
Завере-
ние акта (дубли-
ката акта) гербо-
вой печатью, регист-
рация акта (дубли-
ката акта) в книге выдачи актов на право частной соб-
ствен-
ности на земель-
ный участок
Выдача акта (дубли-
ката акта) потре-
бителю или переда-
ча в Центр
Выдача акта (дубликата акта), письмен-
ного уведомле-
ния о приоста-
новлении оказания государ-
ственной услуги либо мотивиро-
ванного отказа потребите-
лю
Форма заверше-
ния (данные, документ, органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное решение)
Передача акта (дубли-
ката акта) ответст-
венному исполни-
телю
Переда-
ча акта (дубли-
ката акта) руко-
водству уполно-
мочен-
ного органа на подпи-
сание
Пере-
дача акта (дубли-
ката акта) в струк-
турное подраз-
деление
Переда-
ча акта (дубли-
ката акта) в канце-
лярию уполно-
мочен-
ного органа
Распис-
ка о выдаче акта (дубли-
ката акта) потре-
бителю или переда-
че акта в Центр
Расписка о выдаче акта (дубликата акта), письменно- го уведомле-
ния о приоста-
новлении оказания государст-
венной услуги либо мотивиро-
ванного отказа потребите-
лю
Сроки исполне-
ния
30 минут
В течение 1 рабо-
чего дня
30 минут
30 минут
30 минут
В течение 1 рабочего дня
Номер следую-
щего действия
19
20
21
22
23
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Руко водство уполномо ченного органа
Группа 4 СФЕ Структурное подразделе ние уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ Специализиро ванное предприятие
Действие № 1 Прием документов выдача расписки, регистра ция заявления, направле-
ние документов в уполно-
моченный орган
Действие № 2 Прием заявления из Центра или от потребителя, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству уполномочен-
ного органа
Действие № 3 Опреде-
ление струк-
турного подраз-
деления для исполне-
ния, наложение резолюции
Действие № 4 Рассмот-
рение заявления, подготовка документов для направления в специализи-
рованное предприятие
Действие № 5 Рассмотрение направленного запроса уполномоченно-
го органа, изготовление акта (дубликата акта), направление акта (дубликата акта) в уполномоченный орган
Действие № 6 Проверка изготовлен- ного акта (дубликата акта)
Действие № 7  Подписа-
ние акта (дублика та акта)
Действие № 8 Заверение акта (дубликата акта) гербовой печатью и регистрация в книге выдачи актов на право частной собствен-
ности на земельный участок
Действие № 9 Передача акта (дубликата акта) в Центр или выдача потребителю
Действие № 10 Выдача акта (дубликата акта) потребите-
лю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Сотрудник канцелярии уполномоченно го органа
Группа 3 СФЕ Руководство уполномоченно го органа
Группа 4 СФЕ Ответственный исполнитель
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2 Прием заявления из Центра или от потребителя, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству уполномоченно-
го органа
Действие № 3 Определение структурного подразделения для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4 Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа
Действие № 5 Подписание мотивированно-
го отказа
Действие № 6 Передача мотивированно-
го отказа в Центр или выдача потребителю
Действие № 7 Выдача мотивированно-
го отказа потребителю в Центре
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области

2012 жылғы 07 маусымда № 132
қаулысымен бекiтiлген
«Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлер ресімдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлер ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкiлеттi орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшесi;
3) мамандандырылған кәсіпорын – Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми – өндірістік орталығы» республикалык мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргізу құқығындағы Маңғыстау еншілес мемлекеттік кәсіпорны және оның филиалдары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 34 және 43 баптарының негiзiнде жүзеге асырылады.
5. Регламенттің құқықтық реттеу мәні «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысымен бекітілген «Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлер ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызмет стандартын (бұдан әрi – Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге талаптарды белгілеу болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызметтi Тұрақты жер пайдалану құқығына акті дайындайтын, осы Регламенттің 2–қосымшасында көрсетілген мамандандырылған кәсіпорындардың қатысуымен, осы Регламенттің 1–қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдар, жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде тiзбесi Стандартта көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетеді.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасылмалдағыштағы Тұрақты жер пайдалану құқығына акті (бұдан әрi – акт) немесе Тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын (бұдан әрi – акт телнұсқасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелері жөніндегі, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты, осы Регламенттiң 1–қосымшасында, мекен – жайы мен жұмыс кестесі көрсетілген уәкілетті органнан, сонымен қатар Стандартта мекен – жайы мен жұмыс кестесі көрсетілген Орталықтан алуға болады.

от 07 июня 2012 года № 132
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право постоянного
землепользования»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) специализированное предприятие – Мангистауское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения республиканского государственного предприятия «Государственный научно – производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его филиалы.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статей 34 и 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
5. Предметом правого регулирования Регламента является установление требований к обеспечению соблюдения Стандарта государственной услуги «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» (далее - Стандарт) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
6. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами, указанными в приложении 1 к настоящему Регламенту, с участием специализированных предприятий, которые изготавливают акт на право постоянного землепользования, указанных в приложении 2 к настоящему Регламенту, на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее – Центр), перечень которых указан в Стандарте.
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право постоянного землепользования (далее – акт) или дубликата акта на право постоянного землепользования (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса и график работы которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также в Центре, адреса и график работы которых указаны в Стандарте.

2012 жылғы 07 маусымда № 132
қаулысымен бекiтiлген
«Уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлер ресімдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлер ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкiлеттi орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшесi;
3) мамандандырылған кәсіпорын – Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми – өндірістік орталығы» республикалык мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргізу құқығындағы Маңғыстау еншілес мемлекеттік кәсіпорны және оның филиалдары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 3537 және 43-баптарының негiзiнде жүзеге асырылады.
5. Регламенттің құқықтық реттеу мәні «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысымен бекітілген «Уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлер ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызмет стандартын (бұдан әрi – Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге талаптарды белгілеу болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызметтi уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті дайындайтын, осы Регламенттің 2–қосымшасында көрсетілген мамандандырылған кәсіпорындардың қатысуымен, осы Регламенттің 1–қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдар, жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде тiзбесi Стандартта көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетеді.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасылмалдағыштағы уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті (бұдан әрi – акт) немесе уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын (бұдан әрi – акт телнұсқасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.

от 07 июня 2012 года № 132
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) специализированное предприятие – Мангистауское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения республиканского государственного предприятия «Государственный научно – производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его филиалы.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статей 3537 и 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
5. Предметом правого регулирования Регламента является установление требований к обеспечению соблюдения Стандарта государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)» (далее - Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
6. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами, указанными в приложении 1 к настоящему Регламенту, с участием специализированных предприятий, которые изготавливают акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), указанных в приложении 2 к настоящему Регламенту, на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее – Центр), перечень которых указан в Стандарте.
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) (далее – акт) или дубликата акта на выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

2012 жылғы 07 маусымда № 132
қаулысымен бекiтiлген
«Уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлер ресiмдеу және беру» мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлер ресімдеу және беру» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкiлеттi орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшесi;
3) мамандандырылған кәсіпорын – Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми – өндірістік орталығы» республикалык мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргізу құқығындағы Маңғыстау еншілес мемлекеттік кәсіпорны және оның филиалдары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 3536 және 43 баптарының негiзiнде жүзеге асырылады.
5. Регламенттің құқықтық реттеу мәні «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысымен бекітілген «Уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлер ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызмет стандартын (бұдан әрi – Стандарт) сақтауды қамтамасыз етуге талаптарды белгілеу болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызметтi уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына акті дайындайтын, осы Регламенттің 2–қосымшасында көрсетілген мамандандырылған кәсіпорындардың қатысуымен, осы Регламенттің 1–қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдар, жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде тiзбесi Стандартта көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетеді.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасылмалдағыштағы уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына акті (бұдан әрi – акт) немесе уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын (бұдан әрi – акт телнұсқасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.

от 07 июня 2012 года № 132
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) специализированное предприятие – Мангистауское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения республиканского государственного предприятия «Государственный научно – производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его филиалы.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статей 3536 и 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
5. Предметом правого регулирования Регламента является установление требований к обеспечению соблюдения Стандарта государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования» (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
6. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами, указанными в приложении 1 к настоящему Регламенту, с участием специализированных предприятий, которые изготавливают акт на право временного безвозмездного землепользования, указанных в приложении 2 к настоящему Регламенту, на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через центры обслуживания населения (далее – Центр), перечень которых указан в Стандарте.
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного безвозмездного землепользования (далее – акт) или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.