Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшін 2013 жылға арналған төлемақы ставкалары туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012 жылғы 07 желтоқсандағы N 7/80 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 18 қаңтарда N 2200 тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 495 - бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы заңының 6 - бабы 5 - тармағына және «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы заңының 85 - бабына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшін 2013 жылға арналған төлемақы ставкалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2.Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                          Облыстық
мәслихат хатшысы
М. Дүйсенбаев                                Б. Жүсіпов
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысы бойынша
Салық департаментінің бастығы
К. Ысқақов
«09» желтоқсан 2012 ж.
«КЕЛІСІЛДІ»
Облыстың Табиғи ресурстар және
табиғат пайдалануды реттеу
басқармасы бастығының
міндетін атқарушы
О. Тоқжанов
«07» желтоқсан 2012 ж.
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысы бойынша
Экология департаментінің бастығы
Д. Әлиев
«07» желтоқсан 2012 ж.
Облыстық мәслихаттың
2012 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 7/80 шешіміне қосымша
Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар
үшін 2013 жылға арналған төлемақы ставкалары

О ставках платы за эмиссии в окружающую среду на 2013 год по Мангистауской области
Решение Мангистауского областного маслихата от 07 декабря 2012 года N 7/80. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 18 января 2013 года за N 2200
В соответствии со статьей 495 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, со статьей 85 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 «О недрах и недропользовании» областной маслихат решил:
1.Утвердить ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2013 год по Мангистауской области согласно приложению к настоящему решению.
2.Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования
Председатель сессии                  Секретарь
областного маслихата
М. Дюсенбаев                            Б. Жусупов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения "Налоговый департамент
по Мангистауской области Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан"
К. Искаков
«09» декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАНО»
Исполняющий обязанности
начальника управления природных
ресурсов и регулирования
природопользования области
О. Токжанов
«07» декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник департамента экологии
по Мангистауской области
Д. Алиев
«07» декабря 2012 г.
Приложение
к решению областного маслихата
от 7 декабря 2012 года № 7/80
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2013 год по Мангистауской области

0,04
2.4.
Шынақты радиоактивті көздер
0,38
6. Күкіртті орналастырғаны үшін төлемақы ставкалары бір тонна үшін 7,54 АЕК-ті құрайды.
7. Мынадай коэффициенттер қолданылады:
1) коммуналдық қызметтер көрсету кезінде түзілетін эмиссия көлемі үшін табиғи монополия субъектілері мен Қазақстан Республикасының энергия өндіруші ұйымдары үшін осы бапта белгіленген төлемақы ставкаларына:
1-тармақта – 0,3 коэффициенті;
4-тармақта – 0,43 коэффициенті;
5-тармақтың 1.3.5.-жолында – 0,05 коэффициенті.

0,04
2.4.
Ампульные радиоактивные источники
0,38
6. Ставки платы за размещение серы составляют 7,54 МРП за одну тонну.
7. Коэффициенты применяются:
1) для субъектов естественных монополий за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, и энергопроизводящих организаций Республики Казахстан к ставкам платы, установленным в данном решении:
пунктом 1, - 0,3;
пунктом 4, - 0,43;
строкой 1.3.5. пункта 5, - 0,05;

2) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғалардан жиналған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін 5-тармақтың 1.1.-жолында белгіленген төлемақы ставкасына 0,2 коэффициенті қолданылады.
8. Осы шешімнің 7-тармағында көзделген коэффициенттер қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерден тыс көлемі үшін төленетін төлемақыға тарамайды.
9. Белгіленген лимиттерден асып түскен қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкалары осы шешімде белгіленгеннен он есеге ұлғаяды.

2) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо - бытовых отходов, образуемый физическими лицами по месту жительства, к ставке платы, установленной строкой 1.1. пункта 5, - 0,2.
8. Коэффициенты, предусмотренные пунктом 7 настоящего решения, не распространяются на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду.
9. За эмиссии в окружающую среду сверх установленных лимитов ставки платы, установленные настоящим решением, увеличиваются в десять раз.