2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 8/89 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 2186 тіркелді
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша:
"Жұмыспен қамту бағдарламасы 2020" деген сөздер "Жұмыспен қамту жол картасы 2020" деген сөздермен ауыстырылды - Ақтау қалалық мәслихатының 25.11.2013 № 15/145 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 9 және 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 7/77 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 2184 болып тіркелген) сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 744 958,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 505 283,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 340 507,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 737 799,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 161 368,2 теңге;
2) шығындар – 17 434 222,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 290 500,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 290 500,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 979 764,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4   979 764,8 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 4 290 500,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 689 264,8 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 12.03.2013 № 10/110; 12.07.2013 № 12/123; 23.08.2013 № 14/138; 25.11.2013 № 15/145; 12.12.2013 № 16/150 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Салықтық түсімдер бойынша қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей мөлшерде белгіленгені ескерілсін:
төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 15,6 пайыз;
әлеуметтік салық – 16,0 пайыз;
4 абзац алып тасталды - 12.12.2013 № 16/150 шешімімен;
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз.

О городском бюджете на 2013-2015 годы
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20 декабря 2012 года № 8/89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 29 декабря 2012 года № 2186
Сноска. По всему тексту:
слова "Программы занятости 2020" заменены словами "Дорожной карты занятости 2020" решением Актауского городского маслихата от 25.11.2013 № 15/145.
В соответствии со статьями 9 и 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-ІІ «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 7/77 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2184 от 25 декабря 2012 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 744 958,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 505 283,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 340 507,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 737 799,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 161 368,2 тысяч тенге;
2) затраты – 17 434 222,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 290 500,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 290 500,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 979 764,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  4 979 764,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 4 290 500,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 689 264,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 12.03.2013 № 10/110; от 12.07.2013 № 12/123;  от 23.08.2013 № 14/138; от 25.11.2013 № 15/145; от 12.12.2013  № 16/150(вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15,6 процентов;
социальный налог – 16,0 процентов;
абзац 4 исключен решением от 12.12.2013 № 16/150;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;

Ескерту. 2-тармаққа өзгертулер мен толықтыру енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 12.03.2013 № 10/110; 12.07.2013 № 12/123;   23.08.2013 № 14/138; 12.12.2013 № 16/150 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. Бюджет қаражаты есебінен, селолық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін».
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 12.07.2013 № 12/123(01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
542 472 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
21 982 мың теңге – бастапқы, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия және биология кабинеттерін жарықтандыруға;
136 710 мың теңге – мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілері мен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
20 622 мың теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктіліктен өткен мұғалімдердің еңбекақысын көтеруге;
998 мың теңге – үйде оқитын мүгедек-балаларды бағдарламалық қамсыздандырумен, құрал - жабдықпен қамтамасыз ету үшін;
38 973 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге;
7 607 мың теңге – Жұмыспен қамту жол картасы 2020 бағдарламасы шеңберінде еңбекақыны ішінара субсидиялауға;
14 830 мың теңге - Жұмыспен қамту жол картасы 2020 бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге;
5 359 мың теңге – Жұмыспен қамту жол картасы 2020 бағдарламасы аясындағы Жастар тәжірибесіне;
2 870 мың теңге – Жұмыспен қамту жол картасы 2020 бағдарламасы аясында кадрлардың біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға;
829 мың теңге - эпизоотикаға қарсы шараларды өткізуге;
121,2 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
14 472 мың теңге - арнаулы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге;
943 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге.
Ескерту. 4-тармаққа толықтырулар мен өзгертулер енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 12.03.2013 № 10/110; 12.07.2013 № 12/123; 25.11.2013  № 15/145; 12.12.2013 № 16/150 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 12.03.2013 № 10/110; от 12.07.2013 № 12/123; от 23.08.2013 № 14/138; от 12.12.2013 № 16/150 (вводится в действие с 01.01.2013).
3. Установить за счет бюджетных средств, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Актауского городского маслихата от 12.07.2013 № 12/123 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
542 472 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
21 982 тысяч тенге - на оснащение оборудованием кабинетов химии, физики и биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
136 710 тысяч тенге - увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций;
20 622 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим квалификацию по трехуровневой системе;
998 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
38 973 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7 607 тысяч тенге - частичное субсидирование заработной платы в рамках Дорожной карты занятости 2020;
14 830 тысяч тенге – на обеспечение деятельности Центра занятости в рамках Дорожной карты занятости 2020;
5 359 тысяч тенге – Молодежная практика в рамках Дорожной  карты занятости 2020;
2 870 тысяч тенге – на переподготовку и повышение квалификации кадров в рамках Дорожной карты занятости 2020;
829 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
121,2 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
14 472 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
943 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 12.03.2013 № 10/110; от 12.07.2013 № 12/123   от 25.11.2013 № 15/145; от 12.12.2013 № 16/150 (вводится в действие с 01.01.2013).

5. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға арналған, жалпы сомасы – 4 423 274,0 мың теңге жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 12.07.2013 № 12/123; 12.12.2013 № 16/150 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен тұрғын үй құрылысына 4 290 500,0 сомасында бюджеттік несиелер қарастырылғандығы ескерілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 12.03.2013 № 10/110; 12.12.2013 № 16/150 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Қала әкімдігінің резерві 13 450 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 12.07.2013 № 12/123; 12.12.2013 № 16/150 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 4 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2013 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 5 қосымшаға сәйкес 2013 жылы қалалық бюджеттің орындалу барысында секвесторға жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
10. 6 қосымшаға сәйкес Өмірзақ селосы бойынша 2013 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
11. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Қ. Озғамбаев
Қалалық
мәслихаттың хатшысы                     М. Молдағұлов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
А. Ким
20 желтоқсан 2012 жыл
Қалалық мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 8/89 шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті

5. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусматриваются целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию местных инвестиционных проектов в общей сумме 4  423 274 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 12.07.2013 № 12/123; от 12.12.2013 № 16/150 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета на строительство жилья в сумме 4 290 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 12.03.2013 № 10/110; от 12.12.2013 № 16/150 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Утвердить резерв акимата города в сумме 13 450 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 12.07.2013 № 12/123; от 12.12.2013 № 16/150 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2013 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета в 2013 году, согласно приложению 5.
10. Утвердить перечень бюджетных программ по селу Умирзак на 2013 год, согласно приложению 6.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                     К. Озгамбаев
Секретарь
городского маслихата                    М. Молдагулов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения «Актауский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
А. Ким
20 декабря 2012 года
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 20 декабря 2012 года № 8/89
Бюджет города Актау на 2013 год