Біржолғы әлеуметтік көмек көрсету туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2012 жылғы 12 наурыздағы № 3/17 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 19 наурызда № 11-2-188 тіркелді. Күші жойылды - Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2013 жылғы 30 қыркүйектегі № 21/175 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2013 жылғы 30 қыркүйектегі № 21/175 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексіне және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Біржолғы әлеуметтік көмек (бұдан әрі - көмек) жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен төмен отбасыларға және мұқтаж азаматтарға ақшалай қаражат түрінде белгіленсін:
аз қамтамасыз етілген отбасыларға, мүгедектерге, жалғыз басты аналарға, көшіп келген оралмандарға, Маңғыстау облысынан тыс жерлерде емделуге кететін материалдық жағдайы жоқ отбасыларға, өрт, су тасқыны немесе жол апаты салдарынан отбасына материалдық залал келтірілгенде, сонымен қатар, отбасы мүшелерінің біреуі қайтыс болған жағдайда.
2. «Жанаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) болып табылады (келісім бойынша).
3. Көмек азаматтардың өтініші бойынша  жылына бір рет тағайындалады және мөлшері қырық айлық есептік көрсеткіштен көп емес.
4. Көмек көрсету туралы өтініш қала әкімінің атына беріледі. Өтінішке аталмыш шешімнің қосымшасында көрсетілген құжаттар қосылады (келісім бойынша).
5. Қалалық әкімдікте көмек сұраған тұлғалардың материалдық жағдайын тексеру сұрақтары бойынша құрылған учаскелік комиссиялар (бұдан әрі – комиссиялар) үш күн мерзім ішінде арыз берушінің әлеуметтік-тұрмыстық жағдайын тексеруді жүзеге асырады (келісім бойынша).
6. Қала әкімі комиссияның ұсыныстарының негізінде бес күн ішінде әлеуметтік көмекті көрсету туралы немесе дәлелді бас тартуға шешім қабылдайды (келісім бойынша).
7. Шешім қабылдағаннан кейін уәкілетті орган жеті күн ішінде екінші деңгейдегі банктер арқылы көмекті төлеуді жүзеге асырады.
8. Осы шешімнің орындалысын бақылау қала әкімінің орынбасары Н.Худибаевқа жүктелсін (келісім бойынша).
9. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         С.Машкулов
Қалалық  Мәслихат
хатшысы                                 С.Мыңбай
«КЕЛІСІЛДІ:»
Жаңаөзен  қаласының әкімі
С.Трұмов
12 наурыз 2012 жыл
«Жаңаөзен  қалалық  жұмыспен қамту
және әлеуметтік  бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің  бастығы
Ж.А.Бекова
12 наурыз 2012 жыл
«Жаңаөзен қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Н.Ғұмарова
12 наурыз 2012 жыл
Қалалық мәслихаттың 2012 жылғы
12 наурыздағы № 3/17
шешіміне қосымша
Біржолғы әлеуметтік көмекті алу үшін
қажетті құжаттар тізбесі:

Об оказании единовременной социальной помощи
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 12 марта 2012 года № 3/17. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 19 марта 2012 года № 11-2-188. Утратило силу решением Жанаозенского маслихата Мангистауской области от 30 сентября 2013 года № 21/175
Сноска. Утратило силу решением Жанаозенского маслихата Мангистауской области от 30 сентября 2013 года № 21/175
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан № 95-IV от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 « О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан », городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить единовременную социальную помощь (далее-помощь) семьям, имеющим средне-душевой доход ниже прожиточного минимума и нуждающихся гражданам в виде денежных средств:
малообеспеченным семьям, инвалидам, одиноким матерям, прибывшим оралманам, семьям, не имеющим материальных средств для выезда на лечение за пределы Мангистауской области, семьям которым причинен материальный ущерб в результате пожара, наводнения или дорожного происшествия, а также в случае смерти кого-либо из членов семьи.
2.Уполномоченным органом по выплате помощи является государственное учреждение «Жанаозенский городской отдел занятости и социальных программ» (далее - уполномоченный орган), (по согласованию).
3. Помощь назначается гражданам по заявлениям, один раз в год и в размере не более сорока месячных расчетных показателей.
4. Заявление об оказании помощи подается на имя акима. К заявлению прилагаются документы согласно перечню, указанному в приложении к настоящему решению (по согласованию).
5. Созданные при городском акимате участковые комиссии по вопросам проверки материального положения лиц, обратившихся за помощью (далее - комиссия), в течение трех дней осуществляют проверку социально-бытового положения заявителя (по согласованию).
6. Аким города на основании рекомендации комиссии в течение пяти дней принимает решение об оказании либо мотивированном отказе в представлении социальной помощи (по согласованию).
7. После принятия решения, уполномоченный орган в течение семи дней осуществляет выплату через банки второго уровня.
8. Контроль за исполнениям настоящего решения возложить на заместителя акима Н.Худибаеву (по согласованию).
9. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                     С.Машкулов
Секретарь городского
маслихата                               С.Мынбай
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Жанаозен
Трумов С.
12 марта 2012 год
Начальник государственного учреждения
«Жанаозенский городской отдела
занятости и социальных программ»
Бекова Ж.
12 марта 2012 год
Начальник государственного учреждения
«Жанаозенский городской отдел
экономики и бюджетного планирования»
Гумарова Н.
12 марата 2012 год
Приложение к решению маслихата
от 12 марта 2012 года № 3/16
Перечень документов, необходимых для получения
единовременной социальной помощи:

1) әлеуметтік көмек алушының өтініші;
2) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттары;
3) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжаттары;
4) әлеуметтік көмек алушының салық төлеуші куәлігі;
5 әлеуметтік көмек алушының банктік шоты бар болуын растайтын құжат;
6) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтері;
7) оралман мәртебесін растайтын құжат;
8) отбасына материалдық залал келтірілген оқиғаны анықтайтын құжат (өрт, су тасқыны, жол апаты), еңбекке жарамсыздығы туралы, емделуге берілген анықтама немесе жолдама.
9) отбасы мүшелерінің біреуі қайтыс болғанда жағдайда қайтыс болғандығын растайтын құжат.

1) заявление получателя социальной помощи;
2) документы, удостоверяющий личность получателя социальной помощи и членов семьи;
3) документы, получателя социальной помощи и членов семьи
подтверждающие регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика получателя социальной помощи;
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета получателя социальной помощи;
6) сведения о доходах получателя социальной помощи и членов семьи;
7) документ, подтверждающий статус оралмана;
8) документ, подтверждающий о случаях приведших к обстоятельствам нанесенного материального ущерба (пожар, наводнения, дорожных происшествии), о нетрудоспособности, справка или направление на лечение;
9) в случае смерти кого-либо из членов семьи, подтверждающий документ о смерти.