Бейнеу аудандық мәслихатының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 49/288 "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 9/53 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 20 қыркүйекте № 2151 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 6/72 «Облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 39/448 «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 2146 реттік санымен тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 49/288 «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы 10 қаңтардағы № 11-3-128 реттік санымен тіркелген, аудандық «Рауан» газетінің 2012 жылғы 26 қаңтардағы № 4(2027) санында жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5918319,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1821252,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4083,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2991,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4089993,0 мың теңге;
2) шығындар – 5980609,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 143491,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 148127,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4636,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -205781,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –  205781,6 мың теңге.
Шешімнің 3 тармағында:

О внесении изменений и дополнений в решение Бейнеуского районного маслихата от 12 декабря 2011 года № 49/288 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 14 сентября 2012 года № 9/53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 20 сентября 2012 года № 2151
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 5 сентября 2012 года № 6/72 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 39/448 «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 12 сентября 2012 года за номером № 2146) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 12  декабря 2011 года № 49/288 «О районном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной  регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2012 года за номером № 11-3-128,  опубликовано  в  районной  газете «Рауан» от 26 января 2012 года № 4 (2027)) следующие изменения и дополнения:
Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы –  5918319,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1821252,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 4083,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала –  2991,0 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 4089993,0 тысячи тенге;
2) затраты – 5980609,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 143491,0 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 148127,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4636,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -205781,6 тысячи тенге;
6) финансирование  дефицита (использование профицита) бюджета –   205781,6 тысячи тенге.
В пункте 3 решения:

1 абзацтағы «151308» саны «202073» санымен, 2 абзацтағы «12291» саны «16388» санымен, 17 абзацтағы «77704» саны «101011» санымен ауыстырылсын және тармақ мына мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Облыстық бюджеттен Қазақстан Республикасындағы жоғарғы оқу орындарында оқуға облыс әкімінің грантын ұсыну – 10000 мың теңге.».
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

В абзаце 1 цифру «151308» заменить цифрой «202073», в абзаце 2 цифру «12291» заменить цифрой  «16388», в абзаце 17 цифру «77704» заменить цифрой «101011» и дополнить пункт абзацем следующего содержания:
«Из областного бюджета предоставление грантов акима области на обучение в высших учебных заведениях Республики Казахстан  – 10000 тысяч тенге.».
Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                         Л.Әжібаева
Аудандық мәслихат
хатшысы                                 А.Ұлұкбанов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Бейнеу аудандық экономика және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесі бастығы
М.Нысанбаев
14 қыркүйек 2012 жыл
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 9/53 шешімге қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Сан Сын Ішк Сын Ерек Атауы Сомасы, мың теңге

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                     Л.Ажибаева
Секретарь районного
маслихата                               А.Улукбанов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного учреждения
«Бейнеуский районный отдел экономики
и финансов»:
М.Нысанбаев
14 сентября 2012г.
Приложение
к решению районного маслихата
от 14 сентября 2012 года № 9/53
Районный бюджет на 2012 год
Кат Кл Пдк Спк Наименование Сумма, тыс.тенге

3 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 000,0
04
Білім беру
3 522 188,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
448 910,0
004
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарын қолдау
448 910,0
Бейнеу селосы әкімінің аппараты
281569
Боранкұл селолық округі әкімінің аппараты
70403
Сам селолық округі әкімінің аппараты
5753
Тұрыш селолық округі әкімінің аппараты
7439
Төлеп селолық округі әкімінің аппараты
15227
Ақжігіт селолық округі әкімінің аппараты
25529
Сыңғырлау селолық округі әкімінің аппараты
10551
Есет селолық округі әкімінің аппараты
14706
Сарға селолық округі әкімінің аппараты
17733
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 563 561,0
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқытуды қамтамасыз ету
5 388,0
003
Жалпы білім беру
2 422 430,0
006
Балаларға қосымша білім беру
46 967,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
2 644,0
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
14 908,0
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 159,0
002
Ақпараттық жүйелер құру
864,0
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
31 635,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
9 380,0
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
10 486,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
700,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
509 717,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
509 717,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
347 297,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

3 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 000,0
04
Образование
3 522 188,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
448 910,0
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
448 910,0
Аппарат акима село Бейнеу
281569
Аппарат акима Боранкульского сельского округа
70403
Аппарат акима Самского сельского округа
5753
Аппарат акима Турышского сельского округа
7439
Аппарат акима Толепского сельского округа
15227
Аппарат акима Акжигитского сельского округа
25529
Аппарат акима Сынгырлауского сельского округа
10551
Аппарат акима Есетского сельского округа
14706
Аппарат акима Саргинского сельского округа
17733
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 563 561,0
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
5 388,0
003
Общеобразовательное обучение
2 422 430,0
006
Дополнительное образование для детей
46 967,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 644,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
14 908,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18 159,0
002
Создание информационных систем
864,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
31 582,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
9 433,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
10 486,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся  на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
700,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
509 717,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
509 717,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
347 297,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)