О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского районного маслихата от 9 декабря 2011 года № 38/341 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 10 апреля 2012 года № 3/16. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 27 апреля 2012 года № 11-5-133
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Мангистауского областного маслихата от 4 апреля 2012 года № 3/26 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 39/448 «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2121 от 11 апреля 2012 года) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 9 декабря 2011 года № 38/341 «О районном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-5-128 от 6 января 2012 года, опубликовано в районном газете «Жаңа өмір» от 18 января 2012 года № 2-3) следующие изменения и дополнения:
Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 785 498 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям -3 463 973 тысячи тенге;
не налоговым поступлениям – 7 369 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 6 154 тысячи тенге; поступлениям трансфертов – 1 308 002 тысяч тенге;
2) затраты – 4 759 695 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 110 351 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 112 955 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 604 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами- 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 84 548 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 84 548 тысяч тенге.
2. В пункте 2:
Дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществлющих деятельность по разовым талонам– 13,3 процентов.
В пункте 3:
цифру «351 666» заменить цифрой «59 433».
В пункте 4:
в двенадцатом абзаце цифру «12 062» заменить цифрой «12 434»;
в тринадцатом абзаце цифру «11 478» заменить цифрой «5 234».
Дополнить абзацем следующего содержания:

Маңғыстау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 38/341 "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 10 сәуірдегі № 3116 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 сәуірде № 11-5-133 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012 жылғы 4 сәуірдегі № 3/26 «Облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 39/448 «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылы 11 сәуірде № 2121 болып тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1.Маңғыстау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 38/341 «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылы 6 қаңтарда № 11-5-128 болып тіркелген, аудандық «Жаңа өмір» газетінің 2012 жылғы 18 қаңтардағы № 2-3 санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 785 498 мың теңге, оның ішінде
салықтық түсімдер бойынша -3 463 973 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 369 мың теңг
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер- 6 154 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 308 002 мың теңге;
2) шығындар – 4 759 695 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 110 351 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 112 955 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 604 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 84 548 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -84 548 мың теңге;
2 тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы – 13,3 пайыз.
3 тармақта:
«351 666» саны «59 433» санымен ауыстырылсын.
4 тармақта:
он екінші абзацтағы «12 062» саны «12 434» санымен ауыстырылсын;
он үшінші абзацтағы «11 478» саны «5 234» санымен ауыстырылсын. мынандай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:

«37 324 тысячи тенге – ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020».
В пункте 5:
в первом абзаце цифру «337 836» заменить цифрой «605 327»;
во втором абзаце цифру «176 051» заменить цифрой «370 051».
Дополнить абзацем следующего содержания:
«37 771 тысяча тенге - на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда».
Дополнить пунктами 5-1, 5-2 следующего содержания:
«5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены в следующем объеме целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
44 958 тысяч тенге - на развитие водоснабжения»;
5-2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены в следующем объеме бюджетные кредиты из местного бюджета:
35 291 тысяча тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов».
В пункте 6:
цифру «72 810» заменить цифрой «77 664».
В пункте 8:
цифру «500» заменить цифрой «1 500».
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                     Б.Кусымбаев
Секретарь районного
маслихата                               Т.Кыланов
СОГЛАСОВАНО:
Шабикова Рима Нерражимовна
Начальник государственного учреждения
«Мангистауский районный отдел
экономики и финансов»
10 апрель 2012 года
Приложение № 1
к решению районного маслихата
от 10 апреля 2012 года № 3/16
Районный бюджет на 2012 год
Кат.
Кл.
Пдк
Наименование
Сумма, тыс.тенге
I.Доходы

«37 324 мың теңге - жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге және абаттандыруға».
5 тармақта:
бірінші абзацтағы «337 836» саны «605 327» санымен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы «176 051» саны «370 051» санымен ауыстырылсын; мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«37 771 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға»;
Мынадай мазмұндағы 5-1, 5-2 тармақтармен толықтырылсын:
«5-1.2012 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде облыстық бюджеттен дамуға арналған мақсатты трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
44 958 мың теңге - сумен жабдықтауды дамытуға.
5-2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде жергілікті бюджеттен бюджеттік кредитті пайдалануға қаржы қарастырылғаны ескерілсін:
35 291 мың теңге – ауылдық жерлердегі әлеуметтік саланың мамандарына әлеуметтік қолдауды іске асыруға».
6 тармақта:
«72 810» саны «77 664» санымен ауыстырылсын.
8 тармақта:
«500» саны «1 500» санымен ауыстырылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Б.Құсымбаев
Аудандық Мәслихат
хатшысы                                 Т.Қылаңов
КЕЛІСІЛДІ:
«Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Шабикова Рима Нерражимқызы
10 сәуір 2012 жыл
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 10 cәуірдегі
№ 3/16 шешіміне
№ 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Сан
Сын
Іш-кі сын
А т а у ы
Сомасы,
мың теңге
I.Кірістер

2 800
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
3 883
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
155
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
354
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета
17 132
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
279 447
037
Строительство и реконструкция объектов образования
279 447
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
243 289
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
5 875
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 875
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
237 414
002
Программа занятости
44 426
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 176
005
Государственная адресная социальная помощь
8 125
006
Оказание жилищной помощи
23 318
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
93 234
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 456
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 946
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 956
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 210
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17 336
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 394
012
Создание информационных систем
0
021
Капитальные расходы государственного органа
150
023
Обеспечение деятельности центров занятости
9 687
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 350 842
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

2800
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
3883
021
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
155
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
354
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
17132
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
279 447
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
279 447
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
243 289
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
5 875
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5 875
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
237 414
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
44 426
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 176
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8 125
006
Тұрғын үй көмегі
23 318
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтар-дың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
93 234
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 456
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2 946
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2 956
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 210
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 336
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 394
012
Ақпараттық жүйелер құру
0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9 687
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 350 842
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі