Маңғыстау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 38/341 "2012 - 2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 17 қыркүйектегі № 6/52 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 қыркүйекте № 2156 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012 жылғы 5 қырқүйектегі № 6/72 «Облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 39/448 «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылы 12 қырқүйекте № 2146 болып тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1.Маңғыстау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 38/341 «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылы 6 қаңтарда № 11-5-128 болып тіркелген, аудандық «Жаңа өмір» газетінің 2012 жылғы 18 қаңтардағы № 2-3 санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 228 121 мың теңге, оның ішінде
салықтық түсімдер бойынша -3 365 621 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 369 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер- 6 154 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 848 977 мың теңге;
2) шығындар –5 162 918 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 108 414 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110 880 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 466 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 39 400 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 39 400 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 82 611 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -82 611 мың теңге;
2 тармақ 5) тармақшадағы:
«13,3» саны «100» санымен ауыстырылсын.
3 тармақта:
мынандай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«2012 жылғы арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен 531 410 мың тенге шығын орнын жабатын трансферт көзделсін».
4 тармақта:
бірінші абзацтағы «74 860» саны «80 096» санымен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы «24 582» саны «12 291» санымен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского районного маслихата от 9 декабря 2011 года № 38/341 "О районном бюджете на 2012 - 2014 годы"
Решение маслихата Мангистауского района Мангистауской области от 17 сентября 2012 года № 6/52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 25 сентября 2012 года № 2156
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Мангистауского областного маслихата от 5 сентября 2012 года № 6/72 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 39/448 «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2146 от 12 сентября 2012 года) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 9 декабря 2011 года № 38/341 «О районном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-5-128 от 6 января 2012 года, опубликовано в районном газете «Жаңа өмір» от 18 января 2012 года № 2-3) следующие изменения и дополнения:
Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложению 1, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 228 121 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям -3 365 621 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 7 369 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 6 154 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1 848 977 тысяч тенге;
2) затраты – 5 162 918 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 108 414 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110 880 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 466 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 39 400 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 39 400 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 82 611 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 82 611 тысяча тенге.
В пункте 2 подпункте 5):
цифру «13,3» заменить цифрой «100».
В пункте 3:
дополнить абзацем следующего содержания:
«предусмотреть из областного бюджета в районный бюджет 531 410 тысяч тенге в виде трансферта компенсацию потерь».
В пункте 4:
в первом абзаце цифру «74 860» заменить цифрой «80 095»;
во втором абзаце цифру «24 582» заменить цифрой «12 291»;

сегізінші абзацтағы «1 379» саны «0» санымен ауыстырылсын.
мынадай мазмұндағы 5-3 тармақпен толықтырылсын:
«5-3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
10 000 мың тенге – Республиканың жоғары оқу орындарында оқытуға облыс әкімінің грантын беруге»;
7 тармақта 1) тармақшада он бесінші, он алтыншы абзацтары алынып тасталсын.

в восьмом абзаце цифру «1 379» заменить цифрой «0».
дополнить пунктом 5-3 следующего содержания:
«5-3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены в следующем объеме целевые текущие трансферты из областного бюджета:
10 000 тысяч тенге – на предоставление грантов акима области на обучение в высших учебных заведениях республики».
В пункте 7 подпункте 1) исключить пятнадцатое, шестнадцатое абзацы.

003
Жалпы білім беру
1 682 887
006
Балаларға қосымша білім беру
38 128
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 690
002
Ақпараттық жүйелер құру
0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелері үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
19 551
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мек-тептен тыс іс-шараларды өткізу
1 158
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқы-тылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2800
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
3883
021
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
155
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
354
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернат-тарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
17132
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
434 447
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
434 447
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
255 295
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
5 675
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5 675
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
249 620
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
39 347
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 176
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 925
006
Тұрғын үй көмегі
24 068
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтар-дың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

003
Общеобразовательное обучение
1 682 887
006
Дополнительное образование для детей
38 128
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 690
002
Создание информационных систем
0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
19 551
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 158
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 800
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
3 883
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
155
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
354
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школ-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
17 132
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
434 447
037
Строительство и реконструкция объектов образования
434 447
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
255 295
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
5 675
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 675
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
249 620
002
Программа занятости
39 347
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 176
005
Государственная адресная социальная помощь
6 925
006
Оказание жилищной помощи
24 068
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов