Аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 10 желтоқсандағы N 41/410 "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы.
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 10 желтоқсандағы N 8/73 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 желтоқсанда N 2174 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95-IV Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының "Облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы N 39/448 "2012 – 2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 7 желтоқсандағы N 7/78 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде N 2172 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 10 желтоқсандағы N 41/410 "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2012 жылғы 12 қаңтарда N 11-7-105 болып тіркелген, "Мұнайлы" газетінде 2012 жылғы 2 наурызда N 11-12 (265-266) санында жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2012–2014 жылдарға арналған аудандық бюджет, оның ішінде 2012 жылға 1–қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 351 097 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 264 648 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 60 168 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 157 603 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4 868 678 мың теңге.
2) шығындар – 7 348 863 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 272 366 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 288 726 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 360 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 43 000 мың теңге соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 43 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 313 132 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 313 132 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 201 441 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 585 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 131 276 мың теңге".

О внесении изменений в решение районного маслихата от 10 декабря 2011 года № 41/410 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 10 декабря 2012 года N 8/73. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 декабря 2012 года N 2174
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95-IV, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 7/78 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2011 года N 39/448 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2172) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 10 декабря 2011 года N 41/410 "О районном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 12 января 2012 года за N 11-7-105, опубликовано в газете "Мұнайлы" от 2 марта 2012 года N 11-12 (265-266) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"Утвердить районный бюджет на 2012 – 2014 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 351 097 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 264 648  тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 60 168 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 157 603  тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 868 678 тысяч тенге;
2) затраты – 7 348 863 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 272 366 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 288 726 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 360 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 43 000 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 43 000 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 313 132 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 313 132 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 201 441 тысяч тенге;
погашение займов – 19 585 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 131 276 тысяч тенге".

2. 2-тармағында:
1) тармақшадағы "100" саны "86,4" санымен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы "100" саны "84,5" санымен ауыстырылсын.
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                       С. Абишев
Аудандық мәслихат хатшысы             Б. Назар
"КЕЛІСІЛДІ"
"Мұнайлы аудандық экономика
және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Ш. Сұңғат
"10" желтоқсан 2012 жыл
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 10 желтоқсандағы
N 8/73 шешіміне қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Сан Сын Ішкі сын Атауы Сомасы, мың тенге Сомасы, мың тенге
1
2
3

2. в пункте 2:
1) в подпункте цифры "100" заменить цифрами "86.4";
6) в подпункте цифры "100" заменить цифрами "84,5".
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                          С. Абишев
Секретарь районного маслихата                Б. Назар
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник государственного
учреждений "Мунайлинский
районный отдел экономики и финансов"
Ш. Сунгат
10 декабря 2012 года
Приложение
к решению районного маслихата
от 10 декабря 2012 года N 8/73
Районный бюджет на 2012 год
Кат. Кл. Пдк. Наименование Сумма, тыс. тенге
1
2
3

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11 133
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11 133
024
Ақпараттық жүйелер құру
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 757
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 068
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 393
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
3 296
2
Қорғаныс
10 557
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 557
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегі iс-шаралар
10 557
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 895
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 895
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 895
4
Білім беру
4 102 105
Маңғыстау селосы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
80 778
004
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарын қолдау
27 314
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
27 760
025
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
201
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
25 503
Қызылтөбе селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
121 704
004
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарын қолдау
0
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
15 037
025
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
11 133
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
11 133
024
Создание информационных систем
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 757
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
22 068
003
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
2 393
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего
3 296
2
Оборона
10 557
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 557
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 557
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 895
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 895
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 895
4
Образование
4 102 105
Аппарат акима села Мангистау
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
80 778
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
27 314
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
27 760
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов:общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
201
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
25 503
Аппарат акима сельского округа Кызылтобе
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
121 704
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
15 037
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов:общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета

411
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
106 256
Баянды селосы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
10 994
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
10 994
Атамекен селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
19 317
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
19 317
Басқұдық селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
109 139
025
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
315
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
108 824
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 967 402
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 909
003
Жалпы білім беру
1 721 071
006
Балаларға қосымша білім беру
93 654
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
46 875
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
37 517
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 111
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 237
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
7 001
020
Республикалық бюдеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2 040
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы улгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмақандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
96

411
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
106 256
Аппарат акима села Баянды
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
10 994
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
10 994
Аппарат акима сельского округа Атамекен
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
19 317
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
19 317
Аппарат акима сельского округа Баскудык
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
109 139
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов:общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
315
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
108 824
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 967 402
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20 909
003
Общеобразовательное обучение
1 721 071
006
Дополнительное образование для детей
93 654
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
46 875
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
37 517
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 111
012
Капитальные расходы государственного органа
1 237
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
7 001
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 040
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
96

064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі,арнайы(түзету), жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
23 505
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
12 386
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 792 771
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 792 771
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
280 376
Маңғыстау селосы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 640
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 640
Қызылтөбе селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
806
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
806
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
277 930
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 363
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
57 895
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 345
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18 880
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
38 425
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80 018
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 508
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
508
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
15 311
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7 457
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
4 738
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
12 482
7
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
2 441 416
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
23 505
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
12 386
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 792 771
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 792 771
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
280 376
Аппарат акима села Мангистау
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 640
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 640
Аппарат акима сельского округа Кызылтобе
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
806
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
806
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
277 930
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18 363
002
Программа занятости
57 895
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарий в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 345
005
Государственная адресная социальная помощь
18 880
006
Оказание жилищной помощи
38 425
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80 018
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 508
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
508
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15 311
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7 457
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4 738
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
12 482
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 441 416
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)