Техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға арналған 2012 жылдың мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 26 наурыздағы № 138 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 23 сәуірде № 3800 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 2-тармағының 8) тармақшасына, 8-бабының 2-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға арналған 2012 жылдың мемлекеттік білім беру тапсырысы 12-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Техникалық және кәсіптік білімі бар бір маманды оқытуға жұмсалатын шығыстардың орташа құны жылына 276600 (екі жүз жетпіс алты мың алты жүз) теңге мөлшерінде бекітілсін.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға бекітілген мемлекеттік білім беру тапсырысын тиісті оқу орындарына заңнамада белгіленген тәртіппен орналастыруды жүргізсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
КЕЛIСIЛДI:
"Қостанай облысы
әкімдігінің білім
басқармасы"
ММ бастығы
________ М. Жүндібаев
"Қостанай облысы
әкімдігінің жұмыспен
қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік
бағдарламалар
басқармасы"
ММ бастығы
________ К. Тұманова
"Қостанай облысы
әкімдігінің қаржы
басқармасы"
ММ бастығы
_____ С. Аймұхамбетова
"Қостанай облысы
әкімдігінің экономика
және бюджеттiк
жоспарлау
басқармасы
ММ бастығы
______ Г. Кисленкова
Әкімдіктің
2012 жылғы "26" наурыздағы
№ 138 қаулысына
1-қосымша
Техникалық және кәсіптік білiмі бар мамандарды даярлауға арналған 2012 жылдың мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 2012.08.15 № 369; 2012.12.05 № 556 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Мамандықтардың
коды мен атауы
Біліктіліктің
коды мен атауы
Саны
(адам)
Оқыту
мерзімі
1
0502000
Телекоммуника-
циялық құрал-
дармен тұрмыс-
тық техника-
ларды жөндеу
және қызмет
көрсету
0502012
Аппаратура
жөндеу және
қызмет көрсету
радиомеханигі
(радио, теле-,
аудио-, бейне-)
25

Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием на 2012 год
Постановление акимата Костанайской области от 26 марта 2012 года № 138. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 апреля 2012 года № 3800
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) пункта 2 статьи 6, пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием на 2012 год согласно приложениям 12.
2. Утвердить среднюю стоимость расходов на обучение одного специалиста с техническим и профессиональным образованием в размере 276600 (двести семьдесят шесть тысяч шестьсот) тенге в год.
3. Государственному учреждению "Управление образования акимата Костанайской области" провести размещение утвержденного государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием в соответствующих учебных заведениях в установленном законодательством порядке.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление
образования акимата
Костанайской области"
________ М. Жундубаев
Начальник ГУ "Управление
координации занятости
и социальных программ
акимата
Костанайской области"
_________ К. Туманова
Начальник ГУ "Управление
финансов акимата
Костанайской области"
_______ С. Аймухамбетова
Начальник ГУ "Управление
экономики и бюджетного
планирования акимата
Костанайской области"
_______ Г. Кисленкова
Приложение 1
к постановлению акимата
от "26" марта 2012 года
№ 138
Государственный образовательный заказ
на подготовку специалистов с техническим
и профессиональным образованием на 2012 год
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Костанайской области от 15.08.2012 № 369; от 05.12.2012 № 556(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код и
наимено-
вание
специаль-
ностей
Код и наименование
квалификации
Коли-
чество
(чело-
век)
Срок
обучения
1
0502000
Обслужива-
ние и
ремонт
телеком-
муникаци-
онного
оборудо-
вания
0502012 Радиомеханик
по ремонту и обслужи-
ванию аппаратуры
(радио–, теле–,
аудио-, видео-)
25

2 жыл 10 ай
13
0902000
Электрмен
қамтамасыз ету
(салалары
бойынша)
0902012 Күштік
желі және
электрожабдық-
тарды электро-
монтаждаушы
52
2 жыл 10 ай
14
0910000
Электрлік және
электромехани-
калық жабдықтар
(түрлері
бойынша)
0910032
Жарықтандыру
және жарықтан-
дыру желілері
бойынша электро-монтаждаушы
25
2 жыл 10 ай
15
1109000
Токарлық іс
және металл
өңдеу (түрлері
бойынша)
1109012 Токарь
50
2 жыл 10 ай
16
1112000
Өнеркәсіп
машиналары және
жабдықтарын
пайдалану

2 года 10
месяцев
13
0902000
Электро-
снабжение
(по
отраслям)
0902012
Электромонтажник
по силовым сетям
и электрооборудованию
52
2 года 10
месяцев
14
0910000
Электри-
ческое и
электро-
механичес-
кое обору-
дование
(по видам)
0910032
Электромонтажник по
освещению и
осветительным сетям
25
2 года 10
месяцев
15
1109000
Токарное
дело и
металло-
обработка
(по видам)
1109012
Токарь
50
2 года 10
месяцев
16
1112000
Эксплуата-
ция машин
и обору-
дования
промышлен-
ности

1112032
Жөндеуші-слесарь
25
2 жыл 10 ай
17
1114000 Пісіру
ісі (түрлері
бойынша)
1114042
Электргазымен
пісіруші
225
2 жыл 10 ай
18
1115000
Өндірістердегі
электромехани-
калық жабдықтар
(түрлері
бойынша)
1115042
Электрожабдық-
тарды жөндейтін
және қызмет
көрсететін
электромонтер
25
2 жыл 10 ай
19
1121000
Медициналық
техникаларға
техникалық
қызмет
көрсету, жөндеу
және монтаждау
1121012
Медициналық
жабдықтарды
жөндеу және
қызмет көрсету
электромеханигі
25

1112032
Слесарь-ремонтник
25
2 года 10
месяцев
17
1114000
Сварочное
дело
(по видам)
1114042
Электрогазосварщик
225
2 года 10
месяцев
18
1115000
Электроме-
ханическое
оборудова-
ние в про-
мышленнос-
ти (по
видам)
1115042
Электромонтер по
ремонту и
обслуживанию
электрооборудования
25
2 года 10
месяцев
19
1121000
Монтаж,
техничес-
кое обслу-
живание и
ремонт
медицин-
ской
техники
1121012
Электромеханик по
ремонту и
обслуживанию
медицинского
оборудования
25

2 жыл 10 ай
20
1201000
Автокөлікті
жөндеу,
пайдалану және
қызмет көрсету
1201062
Автокөліктің
электр
жабдықтарын
жөндейтін
электригі
50
2 жыл 10 ай
1201072
Автокөлік
жөндейтін
слесары
101
2 жыл 10 ай
1201092 Көлікті
жөндеу шебері
25
2 жыл 10 ай
21
1211000 Тігін
өндірісі және
киімдерді
моделдеу
1211072
Модельер-пішуші
25
10 ай
1211072
Модельер-пішуші
25
2 жыл 10 ай
1211062 Тігінші
25
10 ай
1211062 Тігінші
26
1 жыл 10 ай
1211062 Тігінші
25
2 жыл 10 ай
22

2 года 10
месяцев
20
1201000
Техничес-
кое обслу-
живание,
ремонт и
эксплуата-
ция авто-
мобильного
транспорта
1201062 Электрик
по ремонту
автомобильного
электрооборудования
50
2 года 10
месяцев
1201072 Слесарь по
ремонту автомобилей
101
2 года 10
месяцев
1201092 Мастер по
ремонту транспорта
25
2 года 10
месяцев
21
1211000
Швейное
производ-
ство и
моделиро-
вание
одежды
1211072
Модельер-закройщик
25
10 месяцев
1211072
Модельер-закройщик
25
2 года 10
месяцев
1211062 Портной
25
10 месяцев
1211062 Портной
26
1 год 10
месяцев
1211062 Портной
25
2 года 10
месяцев
22

1216000
Элеватор, ұн
тартатын,
жармалық және
құрама
өндірісі
1216012 Ұн тарту
өндірісің
аппаратшысы
25
2 жыл 10 ай
23
1218000
Азық-түлік
өндірісі
1218012
Азық-түлік
тағамдарын
өндіру жабдық-
тарын іске
қосуға
дайындаушы
25
2 жыл 6 ай
24
1219000 Нан
пісіру
өндірісі,
макарон
өндірісі және
кондитер
өндірісі
1219022 Кәмпит
даярлаушы
25
2 жыл 10 ай
1219142 Наубайшы
25
2 жыл 10 ай
25
1224000 Сүт
тағамдарының
өндірісі
1224052 Қаймағы
алынбаған және
қышқыл сүт
тағамдарын жасау
шебері
25
2 жыл 10 ай
26
алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің

1216000
Элеватор-
ное, муко-
мольное,
крупяное
и комби-
кормовое
производ-
ство
1216012 Аппаратчик
мукомольного
производства
25
2 года 10
месяцев
23
1218000
Производ-
ство
пищевых
продуктов
1218012 Наладчик
оборудования
в производстве
пищевой продукции
25
2 года 6
месяцев
24
1219000
Хлебопе-
карное,
макаронное
и конди-
терское
производ-
ство
1219022 Конфетчик
25
2 года 10
месяцев
1219142 Пекарь
25
2 года 10
месяцев
25
1224000
Производ-
ство
молочной
продукции
1224052 Мастер
производства
цельномолочной
и кисломолочной
продукции
25
2 года 10
месяцев
26

2012.12.05 № 556 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін
күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
қаулысымен.
27
1226000
Тамақтандыру
кәсіпорындары-
ның тағамдарын
өндіру техноло-
гиясы мен
ұйымдастыруы
1226012
Лаборант
25
2 жыл 6 ай
28
1227000
Полиграфия
өндірісі
1227072
Электрондық теру
және верстка
жасау операторы
25
2 жыл 10 ай
29
1304000
Электрондық
есептеу
техникасы және
бағдарламалық
қамтамасыздан-
дыру
1304012
Электрондық
есептеу
машинасының
операторы
15
10 ай
1304012
Электрондық
есептеу
машинасының
операторы
25
2 жыл 10 ай
30
1401000 Үйлер
мен ғимарат-
тарды салу және
пайдалану
1401012
Тас қалаушы
25
2 жыл 10 ай
1401052 Бояушы
25
2 жыл 10 ай
1401052 Бояушы
19
10 ай
1401032
Құрылыс столяры
30
10 ай
1401042 Сылақшы
75
2 жыл 10 ай
1401042 Сылақшы
58
10 ай
1401152
Темір бетон және
болат бұйымдарын
монтаждаушы
25
2 жыл 10 ай
31

исключена - Постановлением акимата Костанайской области от 05.12.2012 № 556 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27
1226000
Технология
и органи-
зация
производ-
ства
продукции
предприя-
тий
питания
1226012 Лаборант
25
2 года 6
месяцев
28
1227000
Печатное
производ-
ство
1227072 Оператор
электронного набора
и верстки
25
2 года 10
месяцев
29
1304000
Вычисли-
тельная
техника
и програм-
мное обес-
печение
(по видам)
1304012 Оператор
электронно-вычисли-
тельных машин
15
10 месяцев
1304012 Оператор
электронно-вычисли-
тельных машин
25
2 года 10
месяцев
30
1401000
Строитель-
ство и
эксплуата-
ция зданий
и соору-
жений
1401012 Каменщик
25
2 года 10
месяцев
1401052 Маляр
25
2 года 10
месяцев
1401052 Маляр
19
10 месяцев
1401032 Столяр
строительный
30
10 месяцев
1401042 Штукатур
75
2 года 10
месяцев
1401042 Штукатур
58
10 месяцев
1401152 Монтажник
по монтажу стальных
и железобетонных
конструкций
25
2 года 10
месяцев
31

1402000
Жол-құрылыс
машиналарын
техникалық
пайдалану
(түрлері
бойынша)
1402162
Автомобиль
кранының
машинисі
25
2 жыл 10 ай
1402182 Жол
құрылыс
машиналары және
такорларды
жөндеуші слесарь
25
2 жыл 10 ай
32
1403000 Ішкі
санитарлық-
техникалық
құрылғылар мен
вентиляцияны
монтаждау және
пайдалану
(түрлері
бойынша)
1403072
Жабдықтарды
электро-
монтаждаушы
іске қосушы
25
10 ай
1403082
Газоэлектрмен
пісіруші
25
2 жыл 10 ай
1403082
Газоэлектрмен
пісіруші
25
10 ай
33
1414000 Жиһаз
өндірісі
(түрлері
бойынша)
1414032 Ағаш
өңдеу станоктары
станокшысы
25
2 жыл 10 ай
34
1501000 Ауыл
шаруашылығы
техникасын
техникалық
қызмет көрсету
және жөндеу
1501022 Машина
механизмдерін
жөндеу және
пайдалану
мастері
75
2 жыл 10 ай
35
1504000 Ферма
шарушашылығы
(бейіндері
бойынша)
1504012
Бухгалтер
75
2 жыл 10 ай
1504042 Аспазшы
150
2 жыл 10 ай
1504062 Ауыл
шарушашылық
өндірісіндегі
тракторшы-
машинисі
252
2 жыл 10 ай
1504092
Электрожабдық-
тарға қызмет
көрсетуші
25
2 жыл 10 ай
36
1508000 Орман
шаруашылығы,
Бақ-саябақты
және ландшафты
құрылыстар
1508032
Ландшафты дизайн
бойынша
көгалдандырушы
25
2 жыл 10 ай
37
1414000 Жиһаз
өндірісі
(түрлері
бойынша)
1414072 Ағаш
және жиһаз
өндірісінің
шебері
25
2 жыл
10 ай
Жиыны:
2805
Әкімдіктің
2012 жылғы "26" наурыздағы
№ 138 қаулысына
2-қосымша
Техникалық және кәсіптік білiмі бар мамандарды даярлауға арналған 2012 жылдың мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қостанай облысы
әкімдігінің 2012.08.15 № 369; 2012.12.05 № 556 (осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Мамандықтардың
коды мен атауы
Біліктіліктің
коды мен
атауы
Саны
(адам)
Оқыту
мерзімі
1
0101000
Мектепке
дейінгі білім
беру және
тәрбиелеу
0101013 Мектепке
дейінгі ұжымдар-
дың тәрбиешісі
113
2 жыл 10 ай
0101013 Мектепке
дейінгі
ұжымдардың
тәрбиешісі
50
3 жыл 10 ай
2
0103000 Дене
тәрбиесі және
спорт
0103023 Дене
тәрбиесі және
спорт пәнінің
мұғалімі
50
2 жыл 10 ай
0103023 Дене
тәрбиесі және
спорт пәнінің
мұғалімі
50
3 жыл 10 ай
3
0104000
Кәсіптік білім
беру (салалар
бойынша)
0104013
Өнеркәсіптік
оқыту шебері,
техник (барлық
аталымдар
бойынша)
100
2 жыл 10 ай
0104023
Өнеркәсіптік
оқыту шебері,
техник-технолог
(барлық
аталымдар
бойынша)
50
2 жыл 10 ай
4
0105000
Бастауыш білім
беру
0105013 Бастауыш
білім беру
мұғалімі
128
2 жыл 10 ай
0105013 Бастауыш
білім беру
мұғалімі
75
3 жыл 10 ай
0105033 Шетел
тілінен бастауыш
білім беру
мұғалімі
25
2 жыл 10 ай
0105033 Шетел
тілінен бастауыш
білім беру
мұғалімі
25
3 жыл 10 ай
0105063 Өзін-өзі
тану пәнінің
мұғалімі
45
2 жыл 10 ай
0105063 Өзін-өзі
тану пәнінің
мұғалімі
25
3 жыл 10 ай
5

1402000
Техничес-
кая экс-
плуатация
дорожно-
строитель-
ных машин
(по видам)
1402162 Машинист
крана автомобильного
25
2 года 10
месяцев
1402182 Слесарь
по ремонту
дорожно-строительных
машин и тракторов
25
2 года 10
месяцев
32
1403000
Монтаж
и эксплу-
атация
внутренних
санитарно-
техничес-
ких уст-
ройств,
вентиляции
и инженер-
ных систем
(по видам)
1403072
Электромонтажник-
наладчик
25
10 месяцев
1403082
Электрогазосварщик
25
2 года 10
месяцев
1403082
Электрогазосварщик
25
10 месяцев
33
1414000
Мебельное
производ-
ство (по
видам)
1414032 Станочник
деревообрабатывающих
станков
25
2 года 10
месяцев
34
1501000
Техничес-
кое обслу-
живание и
ремонт
сельскохо-
зяйствен-
ной
техники
1501022 Мастер
по эксплуатации
и ремонту машин
и механизмов
75
2 года 10
месяцев
35
1504000
Фермерское
хозяйство
(по
профилю)
1504012 Бухгалтер
75
2 года 10
месяцев
1504042 Повар
150
2 года 10
месяцев
1504062
Тракторист-машинист
сельскохозяйственного
производства
252
2 года 10
месяцев
1504092 Электромонтер
по обслуживанию
электрооборудования
25
2 года 10
месяцев
36
1508000
Лесное
хозяйство,
садово-
парковое
и ланд-
шафтное
строитель-
ство (по
видам)
1508032 Озеленитель
по ландшафтному
дизайну
25
2 года 10
месяцев
37
1414000
Мебельное
производ-
ство (по
видам)
1414072 Мастер
столярного и
мебельного
производства
25
2 года 10
месяцев
Итого:
2805
Приложение 2
к постановлению акимата
от "26" марта 2012 года
№ 138
Государственный образовательный заказ
на подготовку специалистов с техническим
и профессиональным образованием на 2012 год
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Костанайской области от 15.08.2012 № 369; от 05.12.2012 № 556 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код и
наименова-
ние специ-
альностей
Код и наименование
квалификации
Коли-
чество
(чело-
век)
Срок
обучения
1
0101000
Дошкольное
воспитание
и обучение
0101013 Воспитатель
дошкольных
организаций
113
2 года 10
месяцев
0101013 Воспитатель
дошкольных
организаций
50
3 года 10
месяцев
2
0103000
Физическая
культура
и спорт
0103023 Учитель
физической культуры
и спорта
50
2 года 10
месяцев
0103023 Учитель
физической культуры
и спорта
50
3 года 10
месяцев
3
0104000
Профессио-
нальное
обучение
(по
отраслям)
0104013 Мастер
производственного
обучения, техник
(всех наименований)
100
2 года 10
месяцев
0104023 Мастер
производственного
обучения,
техник-технолог
(всех наименований)
50
2 года 10
месяцев
4
0105000
Начальное
образова-
ние
0105013 Учитель
начального
образования
128
2 года 10
месяцев
0105013 Учитель
начального
образования
75
3 года 10
месяцев
0105033 Учитель
иностранного языка
начального
образования
25
2 года 10
месяцев
0105033 Учитель
иностранного языка
начального
образования
25
3 года 10
месяцев
0105063 Учитель
самопознания
45
2 года 10
месяцев
0105063 Учитель
самопознания
25
3 года 10
месяцев
5