Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауды субсидиялау жөніндегі құжаттар нысандарын бекіту туралы
Қостанай облысы әкімінің 2012 жылғы 12 маусымдағы № 10 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 21 маусымда № 3816 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімінің 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімінің 03.12.2013 № 6 шешімімен (шешім қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 29-бабының 2-тармағына, "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 24 сәуірдегі № 516 қаулысына сәйкес ШЕШЕМІН:
1. Бекітілсін:
1) 1-қосымшаға сәйкес шетелден әкелінген асыл тұқымды төлді, сондай-ақ лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малдың төлін қоспағанда, асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шарты нысаны;
2) 2345-қосымшаларға сәйкес сатып алынған асыл тұқымды өнiмге (материалға), тұқымдық бұқаларды күтіп-бағуға, сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізуге субсидия алуға өтiнiмдер нысандары;
3) 6-қосымшаға сәйкес ауылдық округтегі тұқымдық бұқаға деген қажеттілік бойынша өтінім нысаны;
4) 789-қосымшаларға сәйкес асыл тұқымды өнiм (материал) сатып алғаны, тұқымдық бұқалар саны, сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу және аудан бойынша тиесiлi субсидия сомасы туралы жиынтық актілер нысандары;
5) 101112-қосымшаларға сәйкес асыл тұқымды өнiм (материал) сатып алғаны, асыл тұқымды тұқымдық бұқалар саны туралы, сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу және облыс бойынша тиесiлi субсидия сомасы туралы жиынтық актілер нысандары;
6) 13-қосымшаға сәйкес облыс бойынша бюджет қаражатын игеру жөнiндегi есеп (ақпарат) нысаны;
7) 14-қосымшаға сәйкес облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу, сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу көлемi жөнiндегi бір тоқсандағы есеп (ақпарат) нысаны;
8) 15-қосымшаға сәйкес тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша елді мекен тұрғындары – мал иелері жиналысының шешімі нысаны;
9) 16-қосымшаға сәйкес сатып алынған ірі қара малдың асыл тұқымды төлін пайдалану бойынша міндеттеме нысаны.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі                   Н. Садуақасов
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 1-қосымша
Шетелден әкелінген асыл тұқымды төлді, сондай-ақ лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малдың төлін қоспағанда, асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу-сату шарты
_______________                 2012 жылғы "___"_________
(елді мекен)
Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектісі (асыл тұқымды ірі қара мал төлін сатқан кезде – ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші) _________________________ атынан, Жарғының және асыл тұқымды мал
(толық атауы)
шаруашылығы саласындағы уәкілетті органмен берілген Аттестаттың, ірі қара мал тұқымдары жөніндегі Республикалық палатамен 20____ жылғы "___" ___________ берілген № _____ асыл тұқымды куәліктің негізінде әрекет етуші_____________, бұдан әрі - Сатушы
(қызметі, толық аты-жөні)
деп аталатын, бір жағынан, және _________________ Жарғының,
(тауарын өндірушінің толық атауы – керегін көрсету)
(мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің) негізінде әрекет ететін басшысының (қожалық басшысының) атынан_______, екінші жағынан, бұдан
(толық аты-жөні)
әрі - Сатып алушы деп аталатын, бірлесіп Тараптар деп аталатындар, төмендегілер туралы осы шартты жасасты.

Об утверждении форм документов по субсидированию поддержки племенного животноводства
Решение акима Костанайской области от 12 июня 2012 года № 10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 июня 2012 года № 3816. Утратило силу - Решением акима Костанайской области от 3 декабря 2013 года № 6
Сноска. Утратило силу - Решением акима Костанайской области от 03.12.2013 № 6 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2012 года № 516 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2012 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на поддержку племенного животноводства" РЕШИЛ:
1. Утвердить:
1) форму договора купли-продажи племенной продукции (материала), за исключением племенного молодняка, завезенного из-за рубежа, а также племенного молодняка крупного рогатого скота, приобретенного на основании договора лизинга, согласно приложению 1;
2) формы заявок на получение субсидий за приобретенную племенную продукцию (материал), содержание быков-производителей, а также проведение селекционной и племенной работы, согласно приложениям 2345;
3) форму заявки по потребности племенных быков-производителей в сельском округе согласно приложению 6;
4) формы сводных актов о приобретении племенной продукции (материала), количестве быков-производителей, а также о проведении селекционной и племенной работы и сумме причитающихся субсидий по району, согласно приложениям 789;
5) формы сводных актов о приобретении племенной продукции (материала), количестве быков-производителей, а также о проведении селекционной и племенной работы и сумме причитающихся субсидий по области, согласно приложениям 101112;
6) форму отчета (информации) по освоению бюджетных средств по области согласно приложению 13;
7) форму отчета (информация) по объемам приобретения племенной продукции (материала), а также проведения селекционной и племенной работы за квартал по области, согласно приложению 14;
8) форму решения схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и использованию быков-производителей согласно приложению 15;
9) форму обязательств по использованию приобретенного племенного молодняка крупного рогатого скота согласно приложению 16.
2. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области                  Н. Садуакасов
Приложение 1
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Договор купли-продажи племенной продукции (материала),за исключением племенного молодняка, завезенного из-за рубежа, а также племенного молодняка крупного рогатого скота, приобретенного на основании договора лизинга
_________________                  "_____" __________ 2012 года
(населенный пункт)
Субъект племенного животноводства (сельхозтоваропроизводитель – при реализации племенного молодняка крупного рогатого скота)______________________,
(полное наименование)
в лице _____________________, действующего на основании Устава
(должность, фамилия, имя, отчество полностью)
и Аттестата, выданного Уполномоченным органом в области племенного животноводства, племенного свидетельства, выданного Республиканской палатой по породе крупного рогатого скота от "_____" ___________ 20___ года № ______, именуемый в дальнейшем Продавец, с одной стороны, и  ___________________________________________________________________
(указать нужное – полное наименование товаропроизводителя)
в лице руководителя (главы хозяйства) ________________________,
(фамилия, имя, отчество полностью)
действующего на основании Устава (свидетельства о государственной регистрации), с другой стороны, именуемый в дальнейшем Покупатель, совместно именуемые Стороны, заключили настоящий договор о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1.1. Осы шарттың мәні асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу-сату болып табылады.
2. Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) саны
2.1. Осы шарт бойынша қарастырылған Сатушының сататын және Сатып алушының сатып алатын асыл тұқымды өнімінің (материалының) саны мыналарды құрайды (қажеттісін көрсету):
1) _________ бас, жалпы тірі салмағы ___________ килограмм;
2) асыл тұқымды жұмыртқа ____________ дана;
3) тәуліктік балапандар _________________ бас.
3. Шарттың жалпы құны
3.1. Осы шарттың жалпы құны ________________________________
(цифрмен және жазумен)
теңгені құрайды.
3.2. Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) бір бірлігінің құны (қажеттісін көрсету):
1) 1 бас үшін _______________ теңге;
2) тірі салмағының 1 килограмы үшін _______________ теңге;
3) асыл тұқымды жұмыртқаның 1 данасы үшін _____________ теңге;
4) тәуліктік балапанның 1 басы үшін _______________ теңге.
4. Есеп айырысу шарты
4.1. Төлем нысаны:_____________________________________________
(қолма-қол немесе қолма-қол ақшасыз есеп айырысу,_____________________________________________________________________
төлем құжатының №, күні және атауы)
4.2. Сатушы жеткізіп береді, Сатып алушы құнын төлейді және сатып алады ________________________________________________________
(ескертуге сәйкес толтырылады *)
5. Келісуші Тараптардың жауапкершілігі және міндеттері
5.1. Сатушы міндеттенеді:
осы шарттың 2.1-тармағында көрсетілген көлемде Сатып алушыға сапалы асыл тұқымды өнім (материал) жеткізіп беруге;
Сатып алушыға сатылған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) барлық көлеміне асыл тұқымдық куәліктерді және ветеринариялық паспортты (сертификатты) беруге;
Асыл тұқымды өнімді (материалды) ауыстыру кезінде ветеринариялық-санитарлық талаптарды сақтауға.
5.2. Сатып алушы міндеттенеді:
сатып алынған асыл тұқымның өнімі үшін төленген күннен бастап бір апта ішінде (сатушының аумағындағы карантиндік іс-шараларды қоспағанда) оларды өз аумағына алып кетуді қамтамасыз етуге;
сатып алынған асыл тұқымды өнімнің көлемдері туралы әкелінген жері бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі аудан (қалалық) мемлекеттік инспекторды хабардар етуге.
5.2.1. Асыл тұқымды өнімді (материалды) тек асылдандыру, сондай-ақ мынадай асыл тұқымды төлді табынды өз төлінен өсіру мақсатында пайдалануға:
асыл тұқымды ұрғашы тоқтылар, шошқалар, қашарлар, биелер және інгендерден кемінде екі рет төл (торайлау, бұзаулау, құлындау) алынғанға дейін;
асыл тұқымды бұқаларды, айғырларды және бураларды шағылыстыру маусымы – кемінде екі рет (шағылыстыру маусымы мамыр-қазан айлары);
асыл тұқымды жұмыртқа - инкубация үшін;
тәуліктік балапандарды аталық табынды (құс етін өндіру шаруашылығында) және өнеркәсіптік табынды (жұмыртқа өндіру шаруашылығында) қалыптастыру үшін.

1. Предмет договора
1.1. Предметом настоящего договора является купля-продажа племенной продукции (материала).
2. Количество племенной продукции (материала)
2.1. Количество реализуемой Продавцом и приобретаемой Покупателем племенной продукции (материала), предусмотренной по настоящему договору, составляет (указать нужное):
1) _________ голов, общей живой массой ____________ килограмм;
2) ________ штук племенного яйца;
3) ________ голов суточных цыплят.
3. Общая стоимость договора
3.1. Общая стоимость настоящего договора составляет _________________________________ тенге.
(цифрами и прописью)
3.2. Цена за единицу племенной продукции (материала) (указать нужное):
1) за 1 голову ______________ тенге;
2) за 1 килограмм живой массы ____________ тенге;
3) за 1 штуку племенного яйца ____________ тенге;
4) за 1 голову суточного цыпленка ____________ тенге.
4. Условия расчета
4.1. Форма оплаты:_____________________________________________________________
(наличный или безналичный расчет, №, дата и наименование платежного документа)____________________________________________________________________
4.2. Продавец поставляет, Покупатель оплачивает и приобретает
____________________________________________________________________
(заполнить в соответствии с примечанием *)
5. Обязанности и ответственность договаривающихся Сторон
5.1. Продавец обязуется:
поставить Покупателю качественную племенную продукцию (материал) в объеме, указанном в пункте 2.1. настоящего договора;
выдать Покупателю племенные свидетельства и ветеринарный паспорт (сертификат) на весь объем реализованной племенной продукции (материала);
соблюдать ветеринарно-санитарные требования при перемещении племенной продукции (материала).
5.2. Покупатель обязуется:
в течение недели со дня оплаты за приобретенную племенную продукцию (за исключением карантинных мероприятий на территории продавца) обеспечить их вывоз на свою территорию;
по прибытию на место уведомить государственного инспектора по племенному животноводству района (города) об объемах приобретенной племенной продукции.
5.2.1. Использовать племенную продукцию (материал) только для племенных целей, а также племенного молодняка для воспроизводства стада:
племенных ярок, свинок, телок, кобыл и верблюдиц до получения не менее двух окотов (опоросов, отелов, выжеребки);
племенных бычков, жеребцов и верблюдов не менее двух случных сезонов (случной сезон май-октябрь месяцы);
племенное яйцо - на инкубацию;
суточных цыплят для формирования родительского стада (в мясном птицеводстве) и промышленного стада (в яичном птицеводстве).

5.3. Асыл тұқымды мал белгіленген мерзімнен бұрын шығарылған жағдайда иесі округтің ветеринариялық дәрігері және мемлекеттік ветеринариялық инспекторымен бірге шығарылуы туралы актіні себептерін көрсете отырып жасайды.
6. Қорытынды ережелер
6.1. Даулар немесе келіспеушіліктер туындаған жағдайда Тараптар оларды реттеу үшін келіссөз жүргізу арқылы шаралар қолданады, келісімге келе алмаған жағдайда шешім сот тәртібімен қабылданады.
6.2. Осы шарт Тараптардың әрқайсысына бір данадан мемлекеттік және орыс тілдерінде үш данада жасалған.
6.3. Шарт Тараптар қол қойған сәтінен бастап күшіне енеді және міндетті болып табылады.
7. Тараптардың заңды мекенжайы және деректемелері
"Сатушы"                                   "Сатып алушы"
________________                            ___________________        (пошталық мекенжайы)                                    (пошталық мекенжайы)
________________                            ___________________
(банктік деректемелер)                                   (банктік деректемелер)
________________                            ___________________         (аты-жөні, қолы)                                          (аты-жөні, қолы)
МО                                              МО
Ескерту:
* Асыл тұқымды төлді сатып алған кезде жануарлардың түрі, тұқымы, жыныстық-жастық тобы және олардың жасы көрсетіледі.
* Асыл тұқымды жұмыртқаны және (немесе) тәуліктік балапандарды сатып алған кезде асыл тұқымды құстың кросы және өнімділік бағыты көрсетіледі.
"Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес аумақтық бөлімшелердің асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторлары өздерінің қызметтерін өз құзыреттілігі шегінде жүзеге асырады.
Сатып алынатын асыл тұқымды малдардың жасы мынадан ересек болмауы тиіс:
Ірі қара мал:
қашарлар – 18 айға дейін;
құнажындар және тұқымдық бұқалар - 26 айға дейін.
Қойлар:
ұрғашы тоқтылар - 18 айға дейін;
тоқты қошқарлар - 18 айға дейін.
Жылқылар:
биелер - 3 жылға дейін;
айғырлар – 5 жылға дейін.
Түйелер:
ұрғашылары - 3 жылға дейін;
еркектері - 5 жылға дейін.
Шошқалар:
мегежіндер - 12 айға дейін;
еркек шошқалар – 14 айға дейін.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 2-қосымша
Сатып алынған асыл тұқымды өнімге (материалға) субсидия алуға өтінім
1. Тауар өндіруші______________________________________________
(тауар өндірушінің атауы – сатып алушы)
2. 2012 жылғы 1 қаңтарға_______________________________________
(малдың түрін, тұқымын, өнімділік бағытын көрсету)
бас, оның ішінде аналық мал басы ___ бас (мал бар болған жағдайда толтырылсын) бар.

5.3. В случае выбытия племенных животных раньше установленных сроков владелец совместно с ветеринарным врачом округа и государственным ветеринарным инспектором составляет акт о выбытии с указанием причин.
6. Заключительные положения
6.1. При возникновении споров или разногласий Стороны принимают меры к их урегулированию путем переговоров, в случае не достижения согласия, решение принимается в судебном порядке.
6.2. Настоящий договор составлен на государственном и русском языках в трех экземплярах: по одному каждой из Сторон.
6.3. Договор вступает в силу и становится обязательным с момента его подписания Сторонами.
7. Юридические адреса и реквизиты сторон
"Продавец"                                "Покупатель"
__________________                        ____________________
(почтовый адрес)                              (почтовый адрес)
_________________                      __________________
(банковские реквизиты)                                 (банковские реквизиты)
__________________                         ___________________      (фамилия, имя, отчество, подпись)               (фамилия, имя, отчество, подпись)            МП                                              МП
Примечания:
*При приобретении племенного молодняка указывается вид животных, порода, половозрастная группа и их возраст.
*При приобретении племенного яйца и (или) суточных цыплят указывается кросс и направление продуктивности племенной птицы.
Государственные инспектора по племенному животноводству территориальных подразделений в пределах своей компетенции осуществляют свою деятельность в соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве".
Возраст приобретаемых племенных животных должен быть не старше:
Крупный рогатый скот:
телки - до 18 месяцев;
нетели и быки-производители – до 26 месяцев.
Овцы:
ярки - до 18 месяцев;
баранчики – до 18 месяцев.
Лошади:
кобылки - до 3 лет;
жеребчики - до 5 лет.
Верблюды:
самки - до 3 лет;
самцы - до 5 лет.
Свиньи:
свинки - до 12 месяцев;
хрячки - до 14 месяцев.
Приложение 2
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Заявка
на получение субсидий за приобретенную племенную продукцию (материал)
1. Товаропроизводитель ______________________________________
(наименование товаропроизводителя - покупатель)
2. Имеется в наличии ___________________________________ голов,                               (указать вид животных, породу, направление продуктивности
в том числе маточного поголовья _______________________ голов на 1 января 2012 года               (заполнить в случае наличия животных).

3. 2012 жылы (импорттық асыл тұқымды төл бойынша 2011 жылдың ІV-тоқсаны рұқсат етіледі) сатып алынатын ____ бас, жалпы тірі салмағы ____ килограмм, оның ішінде аналық мал __________ бас, жалпы тірі салмағы _________ килограмм (малдың түрін, тұқымын, өнімділік бағытын көрсету).
4. Сатып алынған жалпы тірі салмағы _________килограмм _______ басты сатып алу-сату шарты бар, оның ішінде аналық мал _______ бас, жалпы тірі салмағы _______ килограмм (бар болған жағдайда көрсету).
5. Жалпы тірі салмағы _________килограмм _________ басты сатып алуға алдын-ала жасалған шарт бар, оның ішінде аналық мал _________ бас, жалпы тірі салмағы _______ килограмм (бар болған жағдайда көрсету).
6. Асыл тұқымды малдарды сатушы - ____________________________
(ірі қара малды сату кезіндегі асыл тұқымды зауыттың және/немесе асыл тұқымды шаруашылықтың, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің– сатушының атауы).
7. Тауар өндірушінің мекенжайы (толық):_______________________.
8. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай туралы жануарға, жануардан алынатын өнімге және шикізатына беретін ветеринариялық анықтама;
2) заңды немесе жеке тұлғаны (шаруа (фермер) қожалықтарын) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
3) салық органымен берілген клиенттің салықтық есепке қойылған фактісін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) банктік шоттың болуы туралы оның нөмірі көрсетілген банктен берілетін анықтама;
5) шетелден әкелінген асыл тұқымды төлді, сондай-ақ лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малдың төлін қоспағанда, асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу-сату шарты
Акционерлік қоғамның, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің басшысы; шаруа-фермер қожалығының, шаруа қожалығының, фермер қожалығының басшысы _________________________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
2012 жылғы "____" ________________
_____________ облысы _____________ауданы ____________ бөлімінің           бастығы*
_____________________           2012 жылғы "____" ____________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту:
Тиісті бөлімнің атауы.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 3-қосымша
Сатып алынған асыл тұқымды өнімге (материалға) субсидия алуға өтінім
1. Тауар өндіруші ____________________________________________.                              (құс фабрикасының атауы - сатып алушы)
2. 2012 жылғы 1 қаңтардағы жұмыртқалағыш тауықтар, үйректер
(қажеттісін сызу)
_______ бас (кросын және өнімділік бағытын көрсету) болуы.

3. Приобретаемое в 2012 году (по импортному племенному молодняку допускается IV-квартал 2011 года)_______ голов, общей живой массой _______ килограмм, в том числе маток _____ голов, общей живой массой _____ килограмм (указать вид животных, породу и направление продуктивности).
4. Имеется договор купли-продажи на приобретенные ____ голов, общей живой массой _______ килограмм, в том числе маток _____ голов, общей живой массой ________ килограмм (указать в случае наличия).
5. Имеется предварительный договор на приобретение _______ голов, общей живой массой _________ килограмм, в том числе маток _____ голов, общей живой массой _________ килограмм (указать в случае наличия).
6.Продавец племенных животных _______________________________
(наименование племенного завода и/или племенного хозяйства, сельхозтоваропроизводителя при реализации крупного рогатого скота - продавца)
7. Адрес (полный) товаропроизводителя:________________________
8. К заявке прилагаются следующие документы:
1) ветеринарная справка на животное, продукцию и сырье животного происхождения об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
2) копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического или физического лица (крестьянское (фермерское) хозяйство);
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера;
5) договор купли-продажи племенной продукции (материала), за исключением племенного молодняка, завезенного из-за рубежа, а также племенного молодняка крупного рогатого скота, приобретенного на основании договора лизинга.
Руководитель акционерного общества, товарищества с ограниченной ответственностью; глава крестьянского фермерского хозяйство, крестьянского хозяйства, фермерского хозяйства _____________________
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)"______ " ___________________ 2012 года
Начальник отдела*
______ района ______ области _________ "___" _______ 2012 года
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:
Наименование соответствующего отдела.
Приложение 3
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
ЗАЯВКА
на получение субсидий за приобретенную племенную продукцию (материал)
1. Товаропроизводитель _______________________________________
(наименование птицефабрики - покупатель)
2. Наличие поголовья кур-несушек, уток  ____ голов на 1 января
(нужное подчеркнуть)
2012 года _______________________________ (указать кросс и направление продуктивности).

3. 2012 жылы сатып алынатын _____ бас тәуліктік балапандар, _____ дана асыл тұқымды жұмыртқа (кросын және өнімділік бағытын көрсету).
4. Тәуліктік балапандар және (немесе) асыл тұқымды жұмыртқаны сатып алу-сату шарты бар (бар болған жағдайда көрсету).
5. Тәуліктік балапандар және (немесе) асыл тұқымды жұмыртқаны жеткізуге алдын-ала жасалған шарт бар (бар болған жағдайда көрсету).
6. Тәуліктік балапандар және (немесе) асыл тұқымды жұмыртқаны сатушы ___________________________________ (қажеттісін көрсету).
(құс фабрикасының атауы)
7. Торда және еденде күтіп-бағу үшiн технологиялық жабдық бар (қажеттісін сызу).
8. Ветеринариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру.
9. Тауар өндірушінің мекенжайы (толық):_______________________.
10. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай туралы жануарға, жануардан алынатын өнімге және шикізатына беретін ветеринариялық анықтама;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
3) салық органымен берілген клиенттің салықтық есепке қойылған фактісін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) банктік шоттың болуы туралы оның нөмірі көрсетілген банктен берілетін анықтама.
Құс фабрикасының басшысы ___________ 2012 жылғы "____" ______
(мөрі, аты-жөні, қолы)
_____________ облысы _______________ауданы___________________
бөлімінің бастығы*
__________________ 2012 жылғы "____" _____________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Тиісті бөлімнің атауы.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 4-қосымша
Тұқымдық бұқаларды күтіп-бағуға субсидия алуға өтінім*
1. ______________ ауданының __________ селолық (кенттік) округі
(елді мекеннің атауы)
2. Ағымдағы жылдың жайылым маусымының басына аналық мал басы (екі жастан ересек) _______________________бас бар.
3. 2012 жылы ______________ бас тұқымдық бұқалар сатып алынды.
(тұқымын көрсету)
4. _________ бас жеткізуге алдын-ала жасалған шарт бар.
5. Асыл тұқымды малдарды жеткізуші __________________________.
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің – жеткізушінің атауы)
6. Тұқымдық бұқаның бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің базасынан алынған үзіндімен расталған селекциялық және асылдандыру жұмысының бірыңғай ақпараттық базасында тiркеуде болуы.
7. Малдардың бiрдейлендiру нөмiрiнiң және ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөніндегі бірыңғай деректер базасында тiркеуде болуы.
8. Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың асыл тұқымды куәлігінің және ветеринариялық сертификатының болуы.
9. Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған және зоотехникалық нормативтерге сәйкес қолмен және/немесе еркін шағылыстыруға пайдаланылатын жалпы табындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың болуы, оларды пайдалану, бекіту және алмастыру.

3. Приобретаемое в 2012 году _____ голов суточных цыплят, ____ штук племенного яйца _____________________ (указать кросс и направление продуктивности).
4. Имеется договор купли-продажи суточных цыплят и (или) племенного яйца (указать в случае наличия).
5. Имеется предварительный договор на поставку суточных цыплят и (или) племенного яйца (указать в случае наличия)
6. Продавец ________________ суточных цыплят и (или) племенного яйца (указать нужное) (наименование птицефабрики)
7. Имеется технологическое оборудование для клеточного или напольного содержания (подчеркнуть нужное).
8. Организация и осуществление ветеринарных мероприятий.
9. Адрес (полный) товаропроизводителя: _______________________
10. К заявке прилагаются следующие документы:
1) ветеринарная справка на животное, продукцию и сырье животного происхождения об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
2) копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Руководитель птицефабрики ______________ "____" _____ 2012 года
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)
Начальник отдела*
_________ района_________ области _________ "___" ____2012 года
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:*
Наименование соответствующего отдела.
Приложение 4
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
ЗАЯВКА
на получение субсидий за содержание быков-производителей*
1. ___________район _______________сельский (поселковый) округ
(наименование населенного пункта)
2. Имеется в наличии маточного поголовья крупного рогатого скота, (старше двух лет) ________ голов, на начало пастбищного сезона текущего года.
3. В 2012 году приобретено _______________________ голов быков
(указать породу)
производителей.
4. Имеется предварительный договор на поставку ______________ голов.
5. Поставщик племенных животных -____________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя - поставщика)
6. Наличие регистрации быков-производителей в единой информационной базе селекционной и племенной работы, подтвержденное выпиской из базы данных единой информационной аналитической системы.
7. Наличие индетификационного номера животных и регистрации в единой базе данных по идентификации селькохозяйственных животных.
8. Наличие племенного свидетельства и ветеринарного сертификата племенных быков-производителей.
9. Наличие, использование, закрепление и ротация быков-производителей в общественном стаде, сформированных из поголовья личных подсобных хозяйств и используемых в ручной и/или вольной случке в соответствии с зоотехническими нормативами.

10. Ауылдық (кенттік) округтің мекенжайы (толық):______________
11. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
шаруашылық жүргізуші субъектіде селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу туралы бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің деректер базасынан үзінді;
бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша елді мекен тұрғындарының – мал иелерінің тиісті әкім растаған жиналыс шешімінің көшірмесі;
тұқымдық бұқалардың асыл тұқымды куәлігінің және ветеринариялық сертификатының көшірмесі;
заңды немесе жеке тұлғаны (шаруа (фермер) қожалықтарын) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
салық органымен берілген клиенттің салықтық есепке қойылған фактісін растайтын құжаттың көшірмесі;
банктік шоттың болуы туралы оның нөмірі көрсетілген банктен берілетін анықтама.
Ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші______________ 2012 жылғы "___" _____________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
_____________ облысы __________ауданы
____________ бөлімінің бастығы** 2012 жылғы "____" ___________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Етті тұқымды асыл тұқымды тұқымдық бұқалар.
** Тиісті бөлімнің атауы.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 5-қосымша
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізуге субсидия алуға өтінім
1. Тауар өндіруші ___________________________________________
(тауар өндірушінің атауы)
2. Ағымдағы жылдың жайылым маусымының басына аналық мал басы (екі жастан ересек) _______________________бас бар.
3. Ірі қара малдың бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің базасынан алынған үзіндімен расталған селекциялық және асылдандыру жұмысының бірыңғай ақпараттық базасында тiркеуде болуы.*
4. Малдардың бiрдейлендiру нөмiрiнiң және ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөніндегі деректер базасында тiркеуде болуы.*
5. Зоотехникалық нормаларға сәйкес күтіп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыру.*
Тұқымдық құрамын өзгертуге қатысатын тауарлы табын үшін:
1) Асыл тұқымдық куәлігі бар және зоотехникалық нормативтерге сәйкес қолдан және/немесе еркін шағылыстыруға пайдаланатын асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың болуы, оларды пайдалану, бекіту және алмастыру.
Отандық селекциялық асыл тұқымды мал басы үшін:
1) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы;
2) асыл тұқымды аналық табындарда ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды және/немесе қолдан шағылыстыруда асыл тұқымдық куәлігі бар асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану. Еркін шағылыстыруға жол берілмейді.
Шетелдік селекцияның асыл тұқымды мал басы үшін**:

10. Адрес (полный) сельского (поселкового) округа:_____________
11. К заявке прилагаются следующие документы:
выписка из базы данных единой информационной аналитической системы о ведении селекционной и племенной работы в хозяйствующем субъекте;
копия решения схода жителей населенного пункта - владельцев скота по закреплению и использованию быков-производителей, заверенное соответствующим акимом;
копия племенного свидетельства и ветеринарного сертификата быков-производителей;
копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического или физического лица (крестьянское (фермерское) хозяйство);
копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Сельхозтоваропроизводитель ___________ "___" _______ 2012 года
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)
Начальник отдела**
_________ района________ области _______ "___" _______2012 года
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:
* Племенные быки-производители мясных пород.
** Наименование соответствующего отдела.
Приложение 5
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
ЗАЯВКА
на проведение селекционной и племенной работы
1. Товаропроизводитель _______________________________________
(наименование товаропроизводителя)
2. Имеется в наличии маточного поголовья крупного рогатого скота (старше двух лет)_________ голов, на начало пастбищного сезона текущего года.
3. Наличие регистрации крупного рогатого скота в единой информационной базе селекционной и племенной работы, подтвержденное выпиской из базы единой данных информационной аналитической системы.*
4. Наличие идентификационного номера животных и регистрации в единой базе данных по идентификации селькохозяйственных животных.*
5. Содержание в соответствии с зоотехническими нормами и осуществление ветеринарных мероприятий.*
Для товарного стада, участвующего в породном преобразовании:
1) наличие, использование и ротация племенных быков-производителей, имеющих племенное свидетельство и используемых в ручной и/или вольной случке в соответствии с зоотехническими нормативами.
Для племенного поголовья отечественной селекции:
1) наличие научного и/или консалтингового сопровождения юридическими и/или физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами по соответствующим породам;
2) использование в племенных маточных стадах искусственного осеменения семенем быков-производителей, оцененных по качеству потомства, и/или использование в ручной случке племенных быков-производителей, имеющих племенное свидетельство. Использование вольной случки не допускается.
Для племенного поголовья зарубежной селекции**:

1) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы;
2) шетелдік селекцияның асыл тұқымды аналық табындарында бағаланған тұқымдық бұқалар ұрығымен жасанды ұрықтандыруды және/немесе қолдан шағылыстыруда өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану.
6. Тауар өндірушінің мекенжайы (толық):_______________________.
7. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
шаруашылық жүргізуші субъектіде селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу туралы бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің деректер базасынан үзінді;
24-аш статистикалық есептілік нысанынан (заңды тұлғалар нысанындағы ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер үшін), шаруашылық кітабынан (дара кәсіпкерлер үшін) үзіндімен расталған ірі қара мал басының бар екендігі туралы анықтаманы береді;
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай туралы жануарға, жануардан алынатын өнімге және шикізатына беретін ветеринариялық анықтама;
заңды немесе жеке тұлғаны (шаруа, (фермер) қожалықтарын) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
салық органымен берілген клиенттің салықтық есепке қойылған фактісін растайтын құжаттың көшірмесі;
банктік шоттың болуы туралы оның нөмірі көрсетілген банктен берілетін анықтама.
Акционерлік қоғамның, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің басшысы;
шаруа-фермер қожалығының, шаруа қожалығының, фермер қожалығының басшысы _____________________________2012 жылғы "__" _______________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
__________облысы _____________ауданы
______________ бөлімінің бастығы*** 2012 жылғы "____" ________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Аталған субсидиялау бағыттары бойынша ұсынылған талаптар барлық санаттар үшін бірыңғай.
** Шетелдік селекцияның асыл тұқымды мал басы деп шет елден әкелінген асыл тұқымды және одан алынған асыл тұқымды төлдің үшінші ұрпағына дейін түсініледі.
*** Тиісті бөлімнің атауы.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 6-қосымша
Селолық округтегі асыл тұқымды тұқымдық бұқаға*
деген қажеттілік бойынша өтінім
1. ______________ ауданының __________селолық (кенттік) округі
(селолық округтің атауы – сатып алушы)
2. Елді мекен _____________________________________________
(елді мекеннің атауы)
3. Ағымдағы жылдың жайылым маусымының басына
__________________________ бас бар, оның ішінде аналық мал басы
(елді мекендегі ірі қара малдың санын көрсету) (екі жастан ересек)_______бас.

1) наличие научного и/или консалтингового сопровождения юридическими и физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами по соответствующим породам;
2) использование в племенных маточных стадах зарубежной селекции искусственного осеменения семенем оцененных быков-производителей и/или использование в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности.
6. Адрес (полный) товаропроизводителя:_______________________
7. К заявке прилагаются следующие документы:
выписка из базы данных единой информационной аналитической системы о ведении селекционной и племенной работы в хозяйствующем субъекте;
справка о наличии поголовья крупного рогатого скота, подтвержденная выпиской из формы 24-сх статистической отчетности (для сельхозтоваропроизводителей в форме юридических лиц) или из похозяйственной книги (для индивидуальных предпринимателей);
ветеринарная справка на животное, продукцию и сырье животного происхождения об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического или физического лица (крестьянское (фермерское) хозяйство);
копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Руководитель акционерного общества, товарищества с ограниченной ответственностью; глава крестьянского фермерского хозяйство, крестьянского хозяйства, фермерского хозяйства
_______________________________ "_____" _____________2012 года
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)
Начальник отдела***
_________ района________ области _______ "___" _______2012 года
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:
* Предъявляемые требования едины для всех категорий по данному направлению субсидирования.
** Под племенным поголовьем зарубежной селекции понимаются племенное поголовье, завезенное из-за рубежа, и полученный от него племенной приплод до третьего поколения.
*** Наименование соответствующего отдела.
Приложение 6
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Заявка
по потребности племенных быков-производителей*
в сельском округе
1. _____________район ____________ сельский (поселковый) округ
(наименование населенного пункта)
2. Населенный пункт__________________________________________
(наименование населенного пункта)
3. Имеется в наличии _________________________________ голов,
(указать количество крупного рогатого скота в населенном пункте)
в том числе маточного поголовья крупного рогатого скота (старше двух лет) _________голов на начало пастбищного сезона текущего года.

4. 2012 жылы ___________ бас аналық ірі қара мал басын еркін шағылыстыру жоспарланады.
5. Еркін шағылыстыруға пайдалану үшін етті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың қажеттілігі________ бас.
Растаймын: ________________________________ селолық округ әкімі
(селолық округтің атауы)
______________________________ 2012 жылғы "___" ____________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
___________ облысы _________ауданы
___________ бөлімінің бастығы** 2012 жылғы "____" ____________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Етті тұқымды асыл тұқымдық бұқалар;
** Тиісті бөлімнің атауы.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 7-қосымша
Бекітемін
__________________ ауданы әкімі
_____________________________
(қолы, аты-жөні, мөрі)
2012 жылғы "____"____________
Асыл тұқымды өнім (материал) сатып алғаны және аудан бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт* _____________________________________________________________________
(атауы: асыл тұқымды төл, тәуліктік балапандар, асыл тұқымды жұмыртқа – қажеттісін қалдыру)
2012 жылғы ______ ___________облысының ________ ауданы бойынша
Сатып алушының
атауы,
оның
деректемелері
Асыл тұқымды
өнімнің
(материалдың)
түрі **
Төлем
құжатының
атауы,
күні және
Саны
Сатушының атауы
бас (асыл
тұқымды
төл,
тәуліктік
балапандар,
асыл
тұқымды
жұмыртқа)
(қажеттісін
қалдыру)
тірі салмағы
килограмм,
мың дана
(қажеттісін
қалдыру)
БАРЛЫҒЫ
__________ауданының_______________бөлімінің бастығы***______________                                                          (аты-жөні, қолы) __________ауданының _____________бөлімінің маманы***________________                                                   (аты-жөні, қолы)
_______________ ауданының асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы _________________
(аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Сатып алынған асыл тұқымды өнімнің әрбір түріне жеке толтырылады.
** Сатып алынған асыл тұқымды малдың жыныстық-жастық топтары көрсетіледі.
***Тиісті бөлімнің атауы.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 8-қосымша
Бекітемін
__________________ ауданы әкімі
_______________________________
(қолы, аты-жөні, мөрі)
2012 жылғы "____"_____________
Тұқымдық бұқалар* саны және аудан бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт
2012 жылғы __________ ________ облысының ____________ ауданы бойынша
(айы)
Атауы
Жылдық
квота
Бір
бірлікке
(басқа)
бюджеттік
субсидия
нормативі,
(теңге)
Жыл
басынан
бастап
бюджеттік
субси
дияның
тиесілі
сомасы,
(теңге)
Жыл
басынан
бастап
төлен
гені,
(теңге)
Бюджеттік
субси
дияның
тиесілі
қалдығы,
(теңге)
Төлеуге
жататыны,
(теңге)
ау
дан
ауылдық
округ
жеке
және/
немесе
заңды
тұлға-
етті
тұқымды
асыл
тұқымды
тұқымдық
бұқаның
иесі
бас
теңге
_____________ауданының_________бөлімінің бастығы**__________________                                                        (аты-жөні, қолы)__________ауданының____________бөлімінің маманы**___________________                                                        (аты-жөні, қолы)_________ауданының асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы _________________
(аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Етті тұқымды асыл тұқымды тұқымдық бұқалар.
** Тиісті бөлімнің атауы.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 9-қосымша
Бекітемін
________________ ауданы әкімі
_____________________________
(қолы, аты-жөні, мөрі)
2012 жылғы "____"____________
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу және аудан бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт
2012 жылғы ____________ _________облысының ___________ ауданы бойынша                (айына)
Атауы
Жылдық
квота
Бір
бірлік
ке
(басқа)
бюджет
тік
субси
дия
норма
тиві,
(теңге)
Аналық мал
басының саны
(селекциялық
және асыл
тұқымдық
жұмыстармен
(үдеріспен)*
қамтылған
сиырлар мен
құнажындар)
Шаруашылық
жүргізуші
субъектіде
селек
циялық
және асыл
тұқымдық
жұмыстар
жүргізі
летіндігі
туралы
біріңғай
аөпараттық
таладау
жүйесінің
деректер
базасынан
үзіндінің
№ және
күні
Жыл
басынан
бастап
бюджет
тік
субси
дияның
тиесілі
сомасы,
(теңге)
Жыл
басы
нан
бастап
төлен
гені,
(тең
ге)
Бюджет
тік
субси
дияның
тиесілі
қалдығы,
(теңге)
Төле
уге
жата
тыны
,
(тең
ге)
ау
дан
Шару
ашы
лық
тар
бас
тең
ге
жайы
лымдық
мау
сымның
басына
есеп
айына
____________ауданының ________бөлімінің бастығы**__________________                                                       (аты-жөні, қолы)_________ауданының ____________бөлімінің маманы** _________________                                                       (аты-жөні, қолы)____________ауданының асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы_________________
(аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Малдың аналық басының жыныстық-жастық топтары көрсетіледі.
**Тиісті бөлімнің атауы.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 10-қосымша
Бекітемін
_____________________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
____________________________________
(қолы, аты-жөні, мөрі)
2012 жылғы "____"______________
Асыл тұқымды өнім (материал) сатып алғаны және облыс бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт*_____________________________________________________________________(асыл тұқымды төл, тәуліктік балапандар, асыл тұқымды жұмыртқа – қажеттісін қалдыру)
2012 жылғы ___________ ____________________________облысы бойынша
(айы)
Сатып
алушының
атауы,
оның
деректемелері
Асыл
тұқымды
өнімнің
(материалдың)
түрі **
Төлем
құжатының
атауы,
күні және
Саны
Сатушының
атауы
бас (асыл тұқымды
төл, тәуліктік
балапандар, асыл
тұқымды жұмыртқа)
(қажеттісін
қалдыру)
тірі салмағы
килограмм, мың
дана
(қажеттісін
қалдыру)
БАРЛЫҒЫ
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы (жауапты тұлға)_______________                                                        (аты-жөні, қолы)   Бухгалтер (жауапты тұлға)________________________________________
(аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Сатып алынған асыл тұқымды әрбір өнім түріне жеке толтырылады.
** Сатып алынған асыл тұқымды малдың жыныстық-жастық топтары көрсетіледі.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 11-қосымша
Бекітемін
_________________________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
__________________________________
(қолы, аты-жөні, мөрі)
2012 жылғы "____"______________
Тұқымдық бұқалар саны және облыс бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт*
2012 жылғы ____________ _______________________________облысы бойынша                (айы)
Атауы
Жылдық
квота
Бір
бірлікке
(басқа)
арналған
бюджеттік
субсидиялар
нормативі,
(теңге)
Жылдың
басынан
бастап
бюджеттік
субсидияның
тиесілі
сомасы,
(теңге)
Жылдың
басынан
бастап
төлен
ген,
(теңге)
Бюджеттік
субси
дияның
тиесілі
сомасының
қалдығы,
(теңге)
Төлеуге
жататыны,
(теңге)
аудан
жеке
және/
немесе
заңды
тұлға-
етті
тұқым
ды асыл
тұқым
ды
тұқым
дық
бұқаның
иесі
бас
теңге
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы (жауапты тұлға)______________                                                         (аты-жөні, қолы)Бухгалтер (жауапты тұлға)________________________________________
(аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Ет бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық бұқа.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 12-қосымша
Бекітемін
_________________________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
___________________________________
(қолы, аты-жөні, мөрі)
2012 жылғы "____"______________
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу және облыс бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт
2012 жылғы ____________ ______________________________ облысы бойынша                 (айы)
Атауы
Жылдық квота
Бір бірлікке (басқа)
арналған бюджеттік
субсидиялар
нормативі, (теңге)
Аналық мал басының саны
(селекциялық және асыл тұқымдық
жұмыстармен (процесс) қамтылған
сиырлар мен құнажындар)*
аудан
шаруа-
шылықтың
бас
теңге
жайылымдық
маусымның
басына
есепті ай ішінде
кестенің жалғасы:
Шаруашылық жүргізуші
субъектіде селекциялық
және асыл тұқымдық
жұмыстар
жүргізілетіндігі туралы
біріңғай апараттық
таладау жүйесінің
деректер базасынан
үзіндінің
№ және күні
Жылдың басынан
бастап бюджеттік
субсидиялардың
тиесілі сомасы,
(теңге)
Жылдың
басынан
бастап
төленген,
(теңге)
Бюджеттік
субсидияның
тиесілі
сомасының
қалдығы,
(теңге)
Төлеуге
жататыны,
(теңге)
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы (жауапты тұлға)________________                                                         (аты-жөні, қолы)Бухгалтер (жауапты тұлға)________________________________________
(аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Малдың аналық басының жыныстық-жастық топтары көрсетіледі.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 13-қосымша
Бекітемін
_________________________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
__________________________________
(қолы, аты-жөні, мөрі)
2012 жылғы "____"______________
Облыс бойынша бюджет қаражатын игеру жөніндегі есеп (ақпарат) *
реттік
сан
Нақты сатылғаны,
пайдаланылғаны,
күтіп-бағылғаны,
селекциялық-асыл тұқымдық
жұмыстар жүргізілді
Жеткізілген квота
Жеткізілген
қаржыландыру
жоспары,
(мың теңге)
бас
тірі
салмақтың
килограмы,
(мың дана)
субсидиялар
сомасы, (мың
теңге)
бас
тірі
салмақтың
килограмы,
(мың дана)
субсидиялар
сомасы, (мың
теңге)
кестенің жалғасы:
Асыл
тұқымды
өнімнің
(материал
дың)
атауы
Облыстың ауыл шаруашылығы
басқармасының өңдеуінде
жатқаны
Сатып алынған өнімге және пайдаланылған асыл
тұқымды материалға, тұқымдық бұқаларды
күтіп-бағуға, селекциялық және асыл тұқымдық
жұмыстарды жүргізуге нақты төленгені
бас
тірі
салмақ
тың
килог
рамы,
(мың
дана)
субсидиялар
сомасы, (мың
теңге)
бас
тірі салмақтың
килограмы,(мың
дана)
субсидиялар сомасы,
(мың теңге)
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы (жауапты тұлға) _____________
(аты-жөні, қолы)      Бас бухгалтер __________________________
(аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Сатып алынған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) әрбір түріне жеке жасалады.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 14-қосымша
Бекітемін
____________________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
___________________________________
(қолы, аты-жөні, мөрі)
2012 жылғы "____"______________
Облыс бойынша асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу, сондай-ақ селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу көлемі жөніндегі бір тоқсандағы есеп (ақпарат)*
Атауы
субсидиялар
сомасы
(мың теңге)
Жеткізілген квота
сатып
алушының
асыл
тұқымды
өнімнің
(материалдың)
бас
тірі
салмақтың
килограмы,
(мың дана)
субсидия-лар сомасы
(мың теңге)
кестенің жалғасы:
Сатушы
асыл тұқымды зауыт
асыл тұқымды шаруашылық
ауыл шаруашылығы тауарын
өндіруші
тірі
салмақтың
килограмы
(мың дана)
субсидиялар
сомасы
(мың теңге)
тірі
салмақтың
килограмы,
(мың дана)
субсидиялар
сомасы (мың
теңге)
бас
субсидиялар сомасы (мың
теңге)
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы (жауапты орындаушы) ____________                                                           (аты-жөні,қолы)
Ескерту:
* Сатып алынған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) әрбір түріне жеке жасалады.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 15-қосымша
Тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша елді мекен тұрғындары – мал иелері жиналысының шешімі

4. Планируется вольная случка в 2012 году _________ голов маточного поголовья крупного рогатого скота.
5. Потребность в племенных быках-производителях мясного направления для использования в вольной случке ___________ голов.
Заверяю: Аким сельского округа _______________________________
(наименование сельского округа)
______________________________________ "___"__________2012 года
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)
Начальник отдела**
_________ района________ области ______ "___" _______ 2012 года
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:
* Племенные быки-производители мясных пород.
** Наименование соответствующего отдела.
Приложение 7
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Утверждаю
аким ______________ района
_________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия, печать)
"______" _________________ 2012 года
Сводный акт*
о приобретении племенной продукции (материала) и сумме причитающихся субсидий по району
_____________________________________________________________________
(наименование: племенной молодняк, суточные цыплята, племенное яйцо – нужное оставить)
за ________ 2012 года по _________ району ____________ области
(месяц)
Наименование
покупателя,
его реквизиты
Вид племенной
продукции
(материала)**
Наименование
дата и №
платежного
документа
Количество
Наименование
продавца
голов,
(племенной
молодняк,
суточные
цыплята,
племенное
яйцо) (нужное
оставить)
килограмм
живой
массы,
тысяч штук
(нужное
оставить)
ИТОГО
Начальник отдела*** ________________района __________________________
(фамилия, имя, отчество., подпись)
Специалист отдела*** ________________района ________________________
(фамилия, имя, отчество., подпись)
Государственный инспектор
по племенному животноводству _________района ________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:
* Составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции (материала).
** Указывается половозрастная группа приобретенных племенных животных.
*** Наименование соответствующего отдела.
Приложение 8
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Утверждаю
аким _____________________ района
__________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия, печать)
"___" _________________ 2012 года
Сводный акт
о количестве быков-производителей* и сумме причитающихся субсидий по району
за ________ 2012 года по ______ району_________________ области
(месяц)
Наименование
Годовая квота
Норматив
бюджетных
субсидий
за
единицу
(голову)
(тенге)
Причитаю-
щаяся
сумма
бюджетных
субсидий
с начала
года,
(тенге)
Оплачено
с начала
года,
(тенге)
Остаток
причитаю-
щейся
суммы
бюджетных
субсидий,
(тенге)
Подлежит
оплате,
(тенге)
рай-
она
сельс-
кого
округа
физичес-
кого
и/или
юридичес-
кого лица
владельца
племен-
ного
быка-
произ-
водителя
мясной
породы
голов
тенге
Начальник отдела** ________________района____________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)Специалист отдела** _______________района___________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)
Государственный инспектор
по племенному животноводству__________района_________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись
Примечание:
* Племенных быков-производителей мясных пород.
** Наименование соответствующего отдела.
Приложение 9
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Утверждаю
аким _______________________ района
___________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия, печать)
"______" _______________ 2012 года
Сводный акт
о проведении селекционной и племенной работы и сумме причитающихся субсидий по району
за ___________ 2012 года по ______________ району____________ области
(месяц)
Наиме-
нование
Годовая
квота
Норма-
тив
бюджет-
ных
субси-
дий
за
единицу
(голову
)
(тенге)
Количество
маточного
поголовья
(коров и
нетелей,
охваченных
селекционной
и племенной
работой
(процесс)*
№ и дата
выписки
из
единой
базы
данных
информа-
ционной
анали-
тической
системы
о
ведении
селекци-
онной и
племен-
ной
работы в
хозяйст-
вующем
субъекте
Причи-
таю
щаяся
сумма
бюджет
ных
суб-
сидий
с
начала
года
(тенге
)
Оплачено
с начала
года
(тенге)
Остаток
причи-
таю
щейся
суммы
бюджет-
ных
субси-
дий
(тенге)
Подлежит
оплате
(тенге)
рай
она
хозя
йств
го
лов
тен
ге
на
начало
паст-
бищ-
ного
сезона
за
отче-
тный
месяц
Начальник отдела** _________________района __________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)Специалист отдела** ________________района___________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)
Государственный инспектор
по племенному животноводству _____________района ____________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:
* Указывается половозрастная группа маточного поголовья животных.
** Наименование соответствующего отдела.
Приложение 10
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Утверждаю
Начальник Управления сельского хозяйства
___________________________области
__________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия, печать)
"____"__________________ 2012 года
Сводный акт*
о приобретении племенной продукции (материала) и сумме причитающихся субсидий по области
_____________________________________________________________________        (племенной молодняк, суточные цыплята, племенное яйцо – нужное оставить)
за _______________ 2012 года по_______________________области                (месяц)
Наименование
покупателя, его
реквизиты
Вид племенной
продукции
(материала)**
Наименование
, дата и №
платежного
документа
Количество
Наименование
продавца
голов
(племенной
молодняк,
суточные
цыплята,
племенное
яйцо) (нужное
оставить)
килограмм
живой
массы,
тысяч штук
(нужное
оставить)
ИТОГО
Начальник отдела животноводства (ответственное лицо)________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)Бухгалтер (ответственное лицо) ______________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечания:
* Составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции (материала).
** Указывается половозрастная группа приобретенных племенных животных.
Приложение 11
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Утверждаю
Начальник Управления сельского хозяйства
______________________________области
_____________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия, печать)
"___" __________________ 2012 года
Сводный акт
о количестве быков-производителей* и сумме причитающихся субсидий по области
за __________________ 2012 года по_____________________ области                 (месяц)
Наименование
Годовая
квота
Норматив
бюджетных
субсидий
за
единицу
(голову)
(тенге)
Причитаю-
щаяся
сумма
бюджетных
субсидий
с начала
года
(тенге)
Оплачено
с начала
года
(тенге)
Остаток
причитаю-
щейся
суммы
бюджетных
субсидий
(тенге)
Подлежит
оплате
(тенге)
района
физичес-
кого и/или
юридичес-
кого лица
владельца
племенного
быка-
произво-
дителя
мясной
породы
голов
тенге
Начальник отдела животноводства (ответственное лицо) _______________
(фамилия, имя, отчество, подпись)Бухгалтер (ответственное лицо) ___________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:
* Племенных быков-производителей мясных пород.
Приложение 12
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Утверждаю
Начальник Управления сельского хозяйства
___________________________области
__________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия, печать)
"_____" __________________ 2012 года
Сводный акт
о проведении селекционной и племенной работы и сумме причитающихся субсидий по области
за __________________ 2012 года по_____________________ области                (месяц)
Наимено-
вание
Годовая
квота
Норма
тив
бюджетных
субси
дий
за
едини
цу
(голо
ву)
(тен
ге)
Количество
маточного
поголовья
(коров и
нетелей,
охваченных
селекционной
и племенной
работой
(процесс)*
№ и дата
выписки
из базы
данных
единой
информац
ионной
аналитич
еской
системы
о
ведении
селекцио
нной и
племен
ной работы
в
хозяйст
вующем
субъекте
Причитаю
щаяся
сумма
бюджет
ных
субсидий
с начала
года
(тенге)
Опла
чено с
начала
года
(тенге)
Оста
ток
при
читаю
щейся
суммы
бюд
жет
ных
суб
сидий
(тен
ге)
Подлежит
оплате
(тенге)
района
хо-
зя-
йс
тва
гол
ов
тен
ге
на
начало
пастби
щного
сезона
за
отчет
ный
месяц
Начальник отдела животноводства (ответственное лицо) ________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)Бухгалтер (ответственное лицо) _____________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:
*Указывать половозрастную группу маточного поголовья животных.
Приложение 13
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Утверждаю
Начальник Управления сельского хозяйства
________________________области
_______________________________
(подпись, инициал имени, фамилия, печать)
"____" __________________ 2012 года
Отчет (информация) по освоению бюджетных средств по области*
по
порядку
Фактически реализовано,
использовано, содержано,
проведена
селекционно-племенная работа
Доведенная квота
Доведенный
план
финансирования
, (тысяч
тенге)
голов
килограмм
живой
массы,
(тысяч
штук)
сумма
субсидий,
(тысяч
тенге)
голов
килограмм
живой
массы,
(тысяч
штук)
сумма
субсидий,
(тысяч
тенге)
продолжение таблицы:
Наименование
племенной
продукции
(материала)
Находится на обработке в управлении
сельского хозяйства области
Фактически Оплачено за
приобретенную продукцию и
использованный племенной материал,
содержание быков-производителей,
проведение селекционной и племенной
работы
голов
килограмм
живой
массы,
(тысяч
штук)
сумма субсидий,
(тысяч тенге)
голов
килограмм
живой
массы,
(тысяч
штук)
сумма
субсидий,
(тысяч тенге)
Начальник отдела животноводства (ответственный исполнитель) ________
(фамилия, имя, отчество, подпись) Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:
* Составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции (материала).
Приложение 14
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Утверждаю
Начальник Управления сельского хозяйства
___________________________области
__________________________________
(подпись, инициал имени, фамилия, печать)
"____" __________________ 2012 года
Отчет (информация) по объемам приобретения племенной продукции (материала), а также проведения селекционной и племенной работы за квартал по области*
Наименование
Сумма субсидий
(тысяч тенге)
Доведенная квота
покупателя
племенной
продукции
(материала)
голов
килограмм
живой массы
(тысяч штук)
сумма субсидий
(тысяч тенге)
продолжение таблицы:
Продавцы
племенной завод
племенное хозяйство
сельхозтоваропроизводитель
килограмм
живой массы
(тысяч штук)
сумма
субсидий
(тысяч
тенге)
килограмм
живой
массы
(тысяч
штук)
сумма субсидий
(тысяч тенге)
голов
Сумма субсидий
(тысяч тенге)
Начальник отдела животноводства (ответственный исполнитель)__________
(фамилия, имя, отчество, подпись
Примечание:
* Составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции (материала).
Приложение 15
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Решение схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и использованию быков-производителей

1. Елді мекен _________________________________________________
(елді мекеннің атауы)
2. Жиналыстың өткізілген күні 2012 жылғы "_____" _____________
3. Елді мекендегі үй саны _______, оның ішінде малы бары ______ үй.
4. Малы бар мал иелерінің жиналысқа қатысқаны _______
5. Ағымдағы жылдың жайылым маусымының басына аналық мал басы (екі жастан ересек) _______________________бас бар.
6. Елді мекенде __________________ 2012 жылы ________ бас
(елді мекеннің атауы)
аналық ірі қара мал басын етті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқамен қолмен және/ немесе еркін шағылыстыру жоспарланған.
Өткізілген жиналыстың қорытындылары бойынша жоғарыда аталған елді мекен тұрғындары жеке қосалқы шаруашылықтардағы аналық ірі қара мал басын шағылыстыруға, асыл тұқымды етті бағыттағы тұқымдық бұқаларды пайдалану туралы шешім қабылдады.
1.___________________________
(асыл тұқымды тұқымдық бұқаның
бірдейлендіру нөмірі)
______
(тұқымы)
_______________________
(ақпараттық-талдау
жүйесіндегі есептік тіркелу
нөмірі)
2.___________________________
(асыл тұқымды тұқымдық бұқаның
бірдейлендіру нөмірі)
______
(тұқымы)
_______________________
(ақпараттық-талдау
жүйесіндегі есептік тіркелу
нөмірі)
3.___________________________
(асыл тұқымды тұқымдық бұқаның
бірдейлендіру нөмірі)
______
(тұқымы)
_______________________
(ақпараттық-талдау жүйесіндегі есептік тіркелу нөмірі)
Тұрғындар жиналысының төрағасы ___________ __________________________
(қолы)      (қойылған қолдың мағынасын ашу)
Тұрғындар жиналысының хатшысы ___________ ___________________________
(қолы)        (қойылған қолдың мағынасын ашу)
ҚОЛ ҚОЙЫЛАТЫН БЕТ
Біз, төменде қол қоюшылар, ____________________________________ деген мәселемен тұрғындар жиналысын өткізу бастамасын қолдаймыз ___________________________________________________
(азаматтар жиналысының өткізілу мерзімі)
реті бойынша
Тегі, аты, әкесінің
аты
Туған күні
Қол қойған күні
Қолы
__________ облысы ____________аудан
______________ бөлімінің бастығы* 2012 жылғы "____" _____________
(мөрі, аты-жөні, қолы)
Ескерту:
* Тиісті бөлімнің атауы.
Әкімнің
2012 жылғы 12 маусымдағы
№ 10 шешіміне 16-қосымша
____________________ ауданы әкіміне
______________________________
(аты-жөні)
________ акционерлік қоғамның, жауапкершілігі
шектеулі серіктестігінің басшысынан
_________ шаруа-фермер қожалығының, шаруа
қожалығының, фермер қожалығының басшысынан
________________________________________
(аты-жөні)
Сатып алынған ірі қара малдың асыл тұқымды төлін пайдалану бойынша міндеттеме

1. Населенный пункт _________________________________________
(наименование населенного пункта)
2. Дата проведения схода "____"_____________ 2012 года.
3. Количество дворов в населенном пункте ______, в том числе дворов, имеющих скот __________.
4. Участвовало в сходе владельцев скота, имеющих скот _______.
5. Имеется в наличии маточного поголовья (старше двух лет) _______ голов, на начало пастбищного сезона текущего года.
6. Планируется в населенном пункте _____________ ручная и/или
(наименование населенного пункта)
вольная случка маточного поголовья крупного рогатого скота племенным быком-производителем мясного направления в 2012 году в количестве ____________ голов.
По итогам проведения схода, жители вышеуказанного населенного пункта, приняли решение об использовании племенных быков-производителей мясного направления в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств.
1. ________________ _____________ _____________________________
(индетификационный номер    (порода)         (учетный регистрационный номер
племенного быка-производителя)             в информационной аналитической системе)
2. _______________ _____________ ______________________________
(индетификационный номер     (порода)          (учетный регистрационный номер в
племенного быка-производителя)             в информационной аналитической системе)
3. _______________ _____________ ______________________________       (индетификационный номер     (порода)          (учетный регистрационный номер
племенного быка-производителя)            в информационной аналитической системе)
Председатель схода жителей, аким ________ _____________________
(подпись)    (расшифровка подписи)
Секретарь схода жителей _________ _____________________________
(подпись)           (расшифровка подписи)
ПОДПИСНОЙ ЛИСТ
Мы, нижеподписавшиеся, поддерживаем инициативу проведения ____________________________________________________ схода жителей
(сроки проведения схода граждан)
с формулировкой вопроса_______________________________________
по
порядку
Фамилия, имя, отчество
Дата рождения
Дата подписи
Подпись
Начальник отдела*
___________ района___________ области _______ "___" _______ 2012 года
(печать, фамилия, имя, отчество, подпись)
Примечание:
* Наименование соответствующего отдела.
Приложение 16
к решению акима
от 12 июня 2012 года № 10
Акиму_______________ района
_____________________________
(фамилия, имя, отчество)
от руководителя акционерного
общества, товарищества с
ограниченной ответственностью;
______________________________
главы крестьянского фермерского
хозяйство, крестьянского хозяйства,
фермерского хозяйства
______________________________
(фамилия, имя, отчество)
Обязательства
по использованию приобретенного племенного молодняка
крупного рогатого скота

Осымен сатып алынған ірі қара малдың асыл тұқымды төлін "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 24 сәуірдегі № 516 қаулысының талаптарына сәйкес пайдалануға міндеттенемін.
1. Ірі қара малдың асыл тұқымды төлін отандық тауар өндірушілерден сатып алу кезінде:
1) ақпараттық талдау жүйесінің деректер базасынан алынған үзіндімен расталған селекциялық және асылдандыру жұмысының бiрыңғай ақпараттық базасында тiркеуде болуы*;
2) малдардың жеке нөмiрiнiң және ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөніндегі бiрыңғай деректер базасында тiркеуде болуы*;
3) ірі қара малдың асыл тұқымды төлін зоотехникалық нормаларға сәйкес күтіп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыруы*;
4) сатып алынатын асыл тұқымды төлдің жасы шарт жасасу кезінде мыналардан аспауы тиіс*:
қашарлар – 18 айға дейін;
құнажындар және тұқымдық бұқалар – 26 айға дейін.
2. Отандық селекцияның асыл тұқымды қашарларын (құнажындарын) сатып алу кезінде қосымша талап етіледі:
мынадай міндеттемелер ұсыну:
1) таза тұқымды көбейту жолымен асыл тұқымды қашарларды (құнажындарды) өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл пайдалану туралы;
2) **сүтті ірі қара мал шаруашылығында ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100 % жасанды ұрықтандыруды қолдану бойынша;
3) **етті ірі қара мал шаруашылығында ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды пайдалану және/немесе өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану қолдан ұрықтандыру бойынша**;
4) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы.
Шетелдік селекцияның асыл тұқымды қашарларын (құнажындарын) сатып алу кезінде***:
мынадай міндеттемелер ұсыну:
1) таза тұқымды көбейту жолымен қашарларды (құнажынды) өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл пайдалану туралы;
2) сүтті ірі қара мал шаруашылығында шағылыстыру контингентін бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен жүз пайыздық жасанды ұрықтандыруды қолдану бойынша;
3) етті ірі қара мал шаруашылығында ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды пайдалану және/немесе қолдан ұрықтандыруда өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану бойынша;

Настоящим обязуюсь использовать приобретенный племенной молодняк крупного рогатого скота, в соответствии с требованиями постановления Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2012 года за № 516 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2012 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на поддержку племенного животноводства".
1. При приобретении племенного молодняка крупного рогатого скота у отечественных товаропроизводителей:
1) наличие регистрации в информационной базе селекционной племенной работы, подтвержденное выпиской из базы данных единой информационной аналитической системы*;
2) наличие идентификационного номера животных и регистрации в единой базе данных по идентификации селькохозяйственных животных*;
3) содержание племенного молодняка крупного рогатого скота в соответствии с зоотехническими нормами и осуществлении ветеринарных мероприятий*;
4) возраст приобретаемого племенного молодняка не должен превышать на момент заключения договора*:
телки – до 18 месяцев;
нетели и быки - производители – до 26 месяцев.
При приобретении племенных телок (нетелей) отечественной селекции дополнительно требуется:
предоставление обязательств:
1) об использовании племенных телок (нетелей) в воспроизводительных целях не менее двух лет путем чистопородного разведения;
2) в молочном скотоводстве по использованию сто процентного искусственного осеменения случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей**;
3) в мясном скотоводстве по использованию искусственного осеменения случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей и/или использованию в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности**;
4) о научном и/или консалтинговом сопровождении юридическими и физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами по соответствующим породам.
При приобретении племенных телок (нетелей) зарубежной селекции*** дополнительно требуется:
предоставление обязательств:
1) об использовании племенных телок (нетелей) в воспроизводительных целях не менее двух лет путем чистопородного разведения;
2) в молочном скотоводстве по использованию сто процентного искусственного осеменения случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей;
3) в мясном скотоводстве по использованию искусственного осеменения случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных племенных быков-производителей и/или использовании в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности;

4) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы.
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған, жалпы табынға пайдалану үшін және/немесе тауарлы табынның тұқымдық құрамын өзгерту үшін асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды сатып алу кезінде:
мынадай міндеттемелер ұсыну:
1) жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған тауарлы және/немесе жалпы табында асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл шағылыстыру маусымында пайдалану туралы;
2) жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан құралған жалпы табында – осы бекітілген асыл тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша елді мекен тұрғындарының тиісті ауылдық округ әкімі растаған жиналыс шешімінің болуы.
3. Шетелден әкелінген асыл тұқымды ірі қара мал төлін сатып алу кезінде:
1) Бірыңғай ақпараттық талдау жүйесінің базасынан алынған үзіндімен расталған селекциялық және асылдандыру жұмысының ақпараттық базасында тiркеуде болуы****.
2) Малдардың жеке нөмiрiнiң және ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөніндегі бiрыңғай деректер базасында тiркеуде болуы****.
3) Өзінің өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың дезоксирибонуклеиндік қышқыл (ДНҚ) – паспортының болуы.
4. Сатып алатын асыл тұқымды төлдің жасы шарт жасасу кезінде мыналардан аспауы тиіс:
қашарлар – 18 айға дейін;
құнажындар және тұқымдық бұқалар – 26 айға дейін.
4. Мынадай міндеттемелер ұсыну:
1) таза тұқымды көбейту жолымен қашарларды (құнажынды) және өзінің өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды өз төлінен өсіру мақсатында кемінде екі жыл таза тұқымды өсіру жолымен пайдалану туралы;
2) асыл тұқымды ірі қара малды және одан алынған төлді табынды өз төлінен өсіру үшін тек Қазақстан Республикасы аумағында үш жыл ішінде пайдалану туралы;
3) етті ірі қара мал шаруашылығында ірі қара малдың шағылыстыру контингентін бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен жасанды ұрықтандыруды пайдалану және/немесе қолдан ұрықтандыруда өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану бойынша;
4) тиісті тұқымдар бойынша республикалық палаталар ұсынған заңды және жеке тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы;
5) зоотехникалық нормаларға сәйкес күтіп-бағу және ветеринариялық iс-шараларды жүзеге асыру туралы.
__________________________                                                     (қолы, күні)
Ескерту:
*Аталған субсидиялау бағыттары бойынша ұсынылған талаптар барлық санаттар үшін бірыңғай.
** Өнімділік бағытына байланысты толтырылады.
*** Шетелдік селекцияның асыл тұқымды мал басы деп шет елден әкелінген асыл тұқымды және одан алынған асыл тұқымды төлдің үшінші ұрпағына дейін түсініледі.
**** Асыл тұқымды төлді жоспарланған сатып алуда (әкелуде) тиісті тіркеуге алу мерзімі тиісті тауар өндірушінің міндеттемесінде көрсетіледі.

4) о научном и/или консалтинговом сопровождении юридическими и/или физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами, по соответствующим породам.
При приобретении племенных быков-производителей для породного преобразования в товарные стада и/или для использования в общественном стаде, сформированных из поголовья личных подсобных хозяйств дополнительно требуется:
предоставление обязательств:
1) об использовании в воспроизводственных целях племенных быков-производителей не менее двух случных сезонов в товарном и/или общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств;
2) наличие решения схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию данных племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств, заверенное акимом соответствующего сельского округа.
2. При приобретении племенного молодняка крупного рогатого скота из-за рубежа:
1. Наличие регистрации в единой информационной базе селекционной и племенной работы, подтвержденное выпиской из единой базы данных информационной аналитической системы****.
2. Наличие индефикационного номера животных и регистрации в базе данных по идентификации селькохозяйственных животных****.
3. Наличие дезоксирибонуклеиновой кислоты (ДНК) – паспорта племенного быка-производителя, оцененного по собственной продуктивности.
4. Возраст приобретаемого племенного молодняка не должен превышать на момент заключения договора:
телки – до 18 месяцев;
нетели и быки–производители, оцененные по собственной продуктивности - до 26 месяцев.
5. Предоставление обязательств:
1) об использовании племенных телок (нетелей) и племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности в воспроизводственных целях не менее двух лет путем чистопородного разведения;
2) об использовании племенного крупного рогатого скота и полученного от него приплода для воспроизводства стада в течение трех лет только на территории Республики Казахстан;
3) об использовании в мясном скотоводстве искусственного осеменения случного контингента крупного рогатого скота семенем оцененных быков-производителей и/или использовании в ручной случке племенных быков-производителей, оцененных по собственной продуктивности.
4) о научном и/или консалтинговом сопровождении юридическими и/или физическими лицами, рекомендованными республиканскими палатами по соответствующим породам;
5) о содержании в соответствии с зоотехническими нормами и осуществлении ветеринарных мероприятий.
_______________________________
(подпись, дата)
Примечания:
* Предъявляемые требования едины для всех категорий по данному направлению субсидирования.
** Заполняется в зависимости от направления продуктивности.
*** Под племенным поголовьем зарубежной селекции понимаются племенное поголовье, завезенное из-за рубежа, и полученный от него племенной приплод до третьего поколения.
**** По планируемому закупу (ввозу) племенного молодняка срок соответствующей регистрации указывается в обязательстве соответствующего товаропроизводителя.