Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 530 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 20 желтоқсанда № 3941 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін.
1) "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру";
2) "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу".
2. осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ш. Бектұрғановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
______________ А. Жұмағалиев
Әкімдіктің
2012 жылғы 26 қарашадағы
№ 530 қаулысымен
бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1.Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттiк қызмет (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қостанай облысы аудандары мен қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлiмдерiмен (бұдан әрi – қызмет беруші), баламалы негізде тұрғылықты жері бойынша Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі – ХҚКО), сондай-ақ тұтынушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда www.egov.kz мекенжайы бойынша "электрондық үкiмет" веб-порталы арқылы көрсетіледi.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 26 ноября 2012 года № 530. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 декабря 2012 года № 3941. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) "Выдача справок безработным гражданам";
2) "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектурганова С.Ч.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
________ А. Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата
от "26" ноября 2012 года
№ 530
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" (далее – электронная государственная услуга) оказывается на основании статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", Стандарта государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
2. Электронная государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов Костанайской области (далее – услугодатель), на альтернативной основе через центр обслуживания населения по месту жительства (далее - ЦОН), указанные в  приложении 2 Стандарта, а также через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz., при условии наличия у потребителя электронной цифровой подписи.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).

4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциялық қызмет.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi тұтынушыға жұмыссыз ретiнде тiркеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
Уәкiлеттi органға өтiнiш бiлдiрген жағдайда:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi Стандарттың 11-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 10 минуттан аспайды;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлетiн ең көп уақыты (тiркеу, талон алу кезiнде, өтiнiш жасаған және электрондық сұрау берген сәттен бастап) 10 минут;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты - 10 минут.
ХҚКО-қа барған кезде тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап: үш жұмыс күнi (құжаттарды қабылдау күнi мен беру күнi мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмiне кiрмейдi):
1) қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде кезек күтудiң рұқсат берiлетiн ең көп уақыты – 30 минут;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты - 30 минут;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты - 30 минут.
7. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешендi қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, iздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
3) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, соның ішінде өзіндік кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
4) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы - ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өндеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендіруін ендіру және олар туралы өзекті және дұрыс дерекқорларды мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олардың құзыреттілігі шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беру мақсатында Жеке сәйкестендiру нөмiрлерiнің ұлттық тiзiлiмiн жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЖТ МДБ);
5) транзакциялық қызмет көрсету - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөнiнде қызмет көрсету;
6) тұтынушы - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға (Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдiктер, азаматтығы жоқ адамдар);

4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача потребителю справки о регистрации в качестве безработного (далее - справка), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
6. Сроки оказания государственной услуги:
В случае обращения в уполномоченный орган:
1) сроки предоставления государственной услуги с момента предъявления необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта - не более 10 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (при регистрации, получении талона, с момента обращения и подачи электронного запроса) - 10 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 10 минут.
При обращении в ЦОН с момента сдачи потребителем необходимых документов: три рабочих дня (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
1) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 30 минут.
7. Понятия и сокращения, используемые в регламенте электронной  государственной услуги (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно – программного комплекса (далее – ИС);
3) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
4) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
5) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
6. потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга (граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан);

7) құрылымдық-функционалдық бірліктер – қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі, ақпараттық жүйелер (бұдан әрі - ҚФБ);
8) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
9) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
10) электрондық құжат - өзіндегі ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
11) электрондық мемлекеттiк қызметтер көрсету - ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда мемлекеттiк қызметтер көрсету;
12) "электрондық үкiметтiң" өңірлік шлюзi – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық әкімдіктің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған "электрондық үкімет" шлюзының кіші жүйесі (бұдан әрі – ЭҮӨШ);
13) "электрондық үкiметтiң" веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бiрыңғай терезесi болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
14) "электрондық үкiметтiң" шлюзi – электрондық қызметтер көрсетудi iске асыру шеңберiнде "электрондық үкiметтiң" ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮШ);
15) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі (бұдан әрi - ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнiнде қызмет берушi әрекетiнiң тәртiбi
8. Кызмет берушiнiң ЭҮП арқылы адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттенудің № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН және пароль көмегімен ЭҮП-та тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-та тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – тұтынушының қызмет алу үшін ЭҮП-та ЖСН мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-та тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-тың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;

7) структурно–функциональные единицы - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее - СФЕ);
8) информационная система центров обслуживания населения – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
9) ЦОН – центр обслуживания населения;
10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
12) региональный шлюз "электронного правительства" - подсистема шлюза "электронного правительства", предназначенная для интеграции информационных систем "электронного акимата" в рамках реализации электронных услуг (далее - РШЭП);
13) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
14) шлюз "электронного правительства" - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
15) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
2. Порядок деятельности услугодателя
по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);        2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;

5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сұрау салудың нысанына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттардың көшірмелерін бекіту, сондай-ақ тұтынушының сұрау салуды растау (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт - ЭҮП-та ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-нің арасындағы);
7) 4-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды тұтынушының ЭЦҚ арқылы растау және электрондық құжатты (сұрау салуды) қызмет берушінің өндеуі үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-сына жіберу;
9) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-сында тіркеу;
10) 3-шарт - қызмет берушінің Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қоса берілген құжаттардың электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өндеуі);
11) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – тұтынушының ЭҮӨШ АЖО-сымен қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалануы арқылы қалыптастырылады.
9. Кызмет берушiнiң адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттенудің № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖСН және парольді (авторизациялау үдерісі) ЭҮӨШ АЖО-ға енгізуі;
2) 2-үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін экранға сұрау салудың нысанын шығару және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушының деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ-ға тұтынушының деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт - ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;

5) процесс 3 – выбор потребителем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;

6) 5-үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің қағаз нысанында құжаттардың болуы туралы белгісі бөлігінде сұрау салудың нысанын толтыруы және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салудың нысанына бекіту және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректерді) ЭЦҚ арқылы растау;
7) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-сында тіркеу;
8) 2-шарт – қызмет берушінің Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қоса берілген құжаттардың электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өндеуі);
9) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8-үдеріс – тұтынушының ЭҮӨШ АЖО-сымен қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалануы арқылы қалыптастырылады.
10. Кызмет берушiнiң ХҚКО арқылы адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттенудің № 3 диаграммасы) осы Регламенттің  2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – ХҚКО операторының электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін логин мен парольді (авторизациялау үдерісі) ХҚКО АЖ АЖО-сына енгізуі;
2) 2-үдеріс - ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға сұрау салудың нысанын шығаруы және ХҚКО операторының тұтынушының деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ-ға тұтынушының деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт - ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс - ХҚКО операторының қағаз нысанында құжаттардың болуы туралы белгісі бөлігінде сұрау салудың нысанын толтыруы және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салудың нысанына бекіту және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректерді) ЭЦҚ арқылы растау;
7) 6-үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ-мен расталған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-сына жіберу;
8) 7-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-сында тіркеу;
9) 2-шарт – қызмет берушінің Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қоса берілген құжаттардың электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өндеуі);

6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором ЦОН данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания электронной государственной услуги;

10) 8-үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – тұтынушының ЭҮӨШ АЖО-сымен қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама) ХҚКО операторы арқылы алуы.
11. Электрондық мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы алу жағдайында электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салудың экрандық нысаны www.egov.kz "электрондық үкiмет" веб-порталында, сондай-ақ осы Регламенттің 3-қосымшасында ұсынылған.
12. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: "электрондық үкімет" веб-порталында "Қызмет алу тарихы" тарауында, сондай-ақ уәкілетті органға/ХҚКО жүгінген кезде.
13. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қажетті ақпарат пен кеңесті ЭҮП call-орталығының телефоны бойынша алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
14. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
Қызмет беруші;
ХҚКО операторы;
ЭҮП;
ЭҮШ;
ЭҮӨШ;
ЭҮӨШ АЖО;
ХҚКО АЖ АЖО;
ЖТ МДБ.
15. Осы Регламенттiң 1-қосымшасында әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, ҚФБ iс-қимылдары (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы көрсетiлген.
16. Осы Регламенттiң 2-қосымшасында олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде) iс-қимылдарының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграммалар көрсетілген.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижелерi осы Регламенттiң 5-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
18. Осы Регламенттің 4-қосымшасында хабарламалардың нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi (шығыс құжаты) соған сәйкес ұсынылуы тиiс бланкiлердiң нысандары, үлгiлерi көрсетiлген.
19. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) тұтынушының құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
2) тұтынушының құқықтарын қорғау үшiн қажеттi өзге де талаптар.
20. Қызмет көрсетудiң техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетілетін тұлғада ЖСН болуы;
3) ЭҮП-пен авторизациялау;

10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора ЦОН результата электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного) сформированной АРМ РШЭП.
11. Экранная форма запроса на электронную государственную услугу в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП представлены на веб-портале "электронного правительства" www.egov.kz., а также в приложении 3 к настоящему Регламенту.
12. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на веб-портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в уполномоченный орган /ЦОН.
13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
14. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
Услугодатель;
Оператора ЦОН;
ПЭП;
ШЭП;
РШЭП;
АРМ РШЭП;
АРМ ИС ЦОН;
ГБД ФЛ.
15. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. В приложении 2 к настоящему Регламенту представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями.
17. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
18. В приложении 4 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
19. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах потребителя;
2) иные требования, необходимые для защиты прав потребителя.
20. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;

4) тұтынушыда ЭЦҚ болуы.
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентiне
1-қосымша
1 кесте. ЭҮП арқылы әрекеттер сипаттамасы
1
Әрекет
(жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
ЖСН және пароль
бойынша ЭҮП
авторизацияланады
Тұтынушының
деректерiнде
бұзушылықтардың
болуына байланысты
бас тарту туралы
хабарламаны
қалыптастырады
Қызметті
таңдайды және
сұрау салудың
деректерін
қалыптастыра-
ды, тұтыну-
шымен ЭЦҚ
таңдауы
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты-
рушылық-
басқарушылық
шешім)
Сұрау салуды сәтті
қалыптастыру
туралы хабарламаны
көрсету
Сұрау салынатын
электрондық
мемлекеттік
қызметтен бас тарту
туралы хабарламаны
қалыптастыру
Сұрау салуды
бағыттау
5
Орындау
мерзімдері
30 секунд –
1 минут
30 секунд
1,5 минут
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
2– егер
тұтынушының
деректерінде
бұзушылықтар
болса;
3– егер
авторизациялау
сәтті өтсе
4 – егер
тұтынушының
деректерінде
бұзушылықтар
болса;
5– егер
бұзушылықтар
болмаса
4
5
6
7
8
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
Тұтынушының
ЭЦҚ
деректерiнде
бұзушылықтарды
болуына
байланысты бас
тарту туралы
хабарламаны
қалыптастырады
Тұтынушының
ЭЦҚ арқылы
растау (қол
қою) және
сұрау салуды
ЭҮӨШ АЖО-сына
жіберу
Құжатты
тіркеу
Тұтынушының
деректерiнде
бұзушылықта-
рың болуына
байланысты
бас тарту
туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Тұтынушының
қызметтің
нәтижесін
алуы
Сұрау
салынатын
электрондық
мемлекеттік
қызметтен бас
тарту туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Сұрау салуды
бағыттау
Өтінішке
нөмір беріп,
сұрау салуды
тіркеу
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
Шығыс құжатын
көрсету
1,5 минут
30 секунд –
1 минут
1 минут
30 секунд
10 минут
-
-
7 - егер
тұтынушының
деректерінде
бұзушылықтар
болса;
8 – егер
бұзушылықтар
болмаса
-
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
ЖСН және пароль
арқылы ЭҮӨШ
АЖО-сында
авторизацияла-
нады
Қызметкермен
қызмет көрсету
үшін қызмет
берушіні таңдауы
ЖТ МДБ-ға
тұтынушының
деректері туралы
сұрау салуды жіберу
4
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастырушы-
лық- басқа-
рушылық шешім)
Өтінішке нөмір
берумен сұрау
салуды жүйеде
тіркеу
Сұрау салуды сәтті
қалыптастыру
туралы хабарламаны
көрсету
Сұрау салуды
бағыттау
5
Орындау
мерзімдері
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минут
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
-
4 – егер
бұзушылықтар
болса;
5 – егер
бұзушылықтар
болмаса
4
5
6
7
8
ЖТ МДБ
Қызмет беруші
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЖТ МДБ-да
деректердің
болмауы
туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Сканерленген
құжаттарды
бекітумен
және ЭЦҚ
растаумен
сұрау салу
нысанын
толтыру
ЭҮӨШ АЖО-да
құжатты тіркеу
Тұтынушының
құжаттарында
бұзушылықтардың
болуына
байланысты бас
тарту туралы
хабарламаны
қалыптастырады
Тұтынушының
қызметтің
нәтижесін
алуы
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
Сұрау салуды
бағыттау
Өтінішке нөмір
берумен сұрау
салуды тіркеу
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
Қызметтің
нәтижесін –
анықтаманы
қалыптастыру
10-15 секунд
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10 минут
-
6
7 – егер
бұзушылықтар
болса;
8 – егер
бұзушылықтар
болмаса
-
-
3 кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет
(жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
ХҚКО операторы
ХҚКО
операторы
ЖТ МДБ, БНАЖ
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің
операцияның
атауы және
олардың
сипаттамасы
ХҚКО операторы
логин және
пароль бойынша
авторизация-
ланады
Қызметті
таңдайды және
сұрау салудың
деректерін
қалыптастырады
Сұрау салуды
ЖТ МДБ,
БНАЖ-ға
жіберу
Тұтынушы
деректерінің
болмауына
байланысты
деректерді алу
мүмкіндігінің
болмауы туралы
хабарламаны
қалыптастырады
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты-
рушылық-
басқарушы-
лық ету
шешімі)
Өтінішке нөмір
берумен сұрау
салуды жүйеде
тіркеу
Сұрау салуды
сәтті
қалыптастыру
туралы
хабарламаны
көрсету
Сұрау салуды
бағыттау
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
5
Орындау
мерзімдері
30 секунд –
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
2
3
4 – егер
тұтынушының
деректерінде
бұзушылықтар
болса;
5 – егер
бұзушылықтар
болмаса
-
5
6
7
8
9
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
Қажетті
құжаттарды
сұрау салудың
нысанына
бекітумен
сұрау салуды
толтыру және
ЭЦҚ-мен
растау
ЭЦҚ расталған
(қол қойылған)
құжатты ЭҮӨШ
АЖО-сына
жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушының
құжаттарында
бұзушылықтар-
дың болуына
байланысты
авторизация-
лаудан бас
тарту туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Тұтынушының
қызметтің
нәтижесін
алуы
Сұрау салуды
сәтті
қалыптастыру
туралы
хабарламаны
көрсету
Сұрау салуды
бағыттау
Өтінішке нөмір
берумен сұрау
салуды тіркеу
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
Қызметтің
нәтижесін –
анықтаманы
қалыптастыру
30 секунд –
1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд –
1 минут
3 жұмыс күні
-
-
8 – егер
бұзушылықтар
болса;
9 – егер
бұзушылықтар
болмаса
-
-
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру"
электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету
Регламентiне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
ХҚКО АЖ арқылы электрондық қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру"электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентiне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық нысаны
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентiне
4-қосымшасының жалғасы
Электрондық мемлекеттік қызметке (жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру) оң жауаптың шығыс нысаны
Тұтынушыға ұсынылатын хабарламалар
Хабарламалар өтiнiштiң орындалу мәртебесінің өзгертілуі бойынша немесе қызметтi көрсету мерзiмiн ұзартқан кезде келіп түседі. Хабарлама мәтiнi бар еркін жол "электрондық үкiмет" веб-порталындағы жеке кабинетте "Хабарламалар" тарауында көрсетіледі.
Тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттiк қызметке терiс (бас тарту) жауаптың шығыс нысаны
Терiс жауаптың шығыс нысаны комиссия қорытындысын қалыптастыру кезінде бас тартудың негiздемесi бар мәтiнмен хат түрiнде еркін нысанда ұсынылады.
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентiне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызметтерiнiң "сапа" және "қолжетiмдiлiк" көрсеткiштерiн анықтау үшiн сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________
(қызметтiң атауы)

4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Авторизуется
на ПЭП по ИИН
и пароля
Формирует
сообщение об
отказе в связи
с имеющимися
нарушениями в
данных
потребителя
Выбирает услугу
и формирует
данные запроса,
выбор
потребителем
ЭЦП
4
Форма завершения
(данные, документ
организационно–
распорядительное
решение)
Отображение
уведомления об
успешном
формировании
запроса
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
электронной
государствен-
ной услуге
Маршрутизация
запроса
5
Сроки исполнения
30 секунд –
1 минута
30 секунд
1,5 минуты
6
Номер следующего
действия
2– если есть
нарушения в
данных
потребителя;
3–если
авторизация
прошла успешно
4 - если есть
нарушения в
данных
потребителя;
5–если
нарушений нет
4
5
6
7
8
ПЭП
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Формирует
сообщение об
отказе в
связи с
имеющимися
нарушениями
в данных ЭЦП
потребителя
Удостовере-
ние
(подписание)
посредством
ЭЦП
потребителя
и направ-
ление зап-
роса в АРМ
РШЭП
Регистрация
документа
Формирование
сообщения об
отказе в
связи с
имеющимися
нарушениями
в документах
потребителя
Получение
потребителем
результата
услуги
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашивае-
мой элект-
ронной
государст-
венной
услуге
Маршрутиза-
ция запроса
Регистрация
запроса с
присвоением
номера
заявлению
Формирование
мотивирован-
ного отказа
Отображение
выходного
документа
1,5 минуты
30 секунд
– 1 минута
1 минута
30 секунд
10 минут
-
-
7 - если
есть
нарушения в
данных
потребителя;
8 –если
нарушений
нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование
СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
Улугодатель
ГБД ФЛ
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Авторизуется
на АРМ РШЭП
через ИИН
и пароля
Выбор
сотрудником
услугодателя
услуги
Направление
запроса о
данных
потребителя в
ГБД ФЛ
Формирование
сообщения об
отсутствии
данных ГБД ФЛ
4
Форма
завершения
(данные,
документ
организацион-
но–распоря-
дительное
решение)
Регистрация
запроса в
системе с
присвоением
номера
заявлению
Отображение
уведомления
об успешном
формировании
запроса
Маршрутизация
запроса
Формирование
мотивированного
отказа
5
Сроки
исполнения
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10-15 секунд
6
Номер
следующего
действия
-
4 – если есть
нарушения;
5 – если
нарушений нет
-
5
6
7
8
Услугодатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение
формы запроса
с прикреп-
лением
сканированных
документов и
удостоверением
ЭЦП
Регистрация
документа в АРМ
РШЭП
Формирует сообщение
об отказе в связи с
имеющимися
нарушениями в
документах
потребителя
Получение
потребителем
результата услуги
Маршрутизация
запроса
Регистрация
запроса с
присвоением
номера заявлению
Формирование
мотивированного
отказа
Формирование
результата услуги
- справки
10-15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
10 минут
6
7– если есть
нарушения;
8–если нарушений
нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование
СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор
ЦОН
Оператор ЦОН
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Авторизуется
оператор ЦОН
по логину и
паролю
Выбирает
услугу и
формирует
данные
запроса
Направление
запроса в
ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует
сообщение о
невозможности
получения
данных в связи
с отсутствием
данных
потребителя
4
Форма
завершения
(данные,
документ
организационно–
распорядитель-
ное решение)
Регистрация
запроса в
системе с
присвоением
номера
заявлению
Отображение
уведомления
об успешном
формирова-
нии запроса
Маршрутиза-
ция запроса
Формирование
мотивирован-
ного отказа
5
Сроки
исполнения
30 секунд –
1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер
следующего
действия
2
3
4 - если
есть
нарушения в
данных
потребителя;
5 – если
нарушений
нет
-
5
6
7
8
9
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение
запроса с
прикреплением к
форме запроса
необходимых
документов и
удостоверение
ЭЦП
Направление
документа
удостоверен-
ного (под-
писанного)
ЭЦП в АРМ
РШЭП
Регистрация
документа
Формирование
сообщения об
отказе в
услуге в
связи с
имеющимися
нарушениями
в документах
потребителя
Получение
потребителем
результата
услуги
Отображение
уведомления об
успешном
формировании
запроса
Маршрутизация
запроса
Регистрация
запроса с
присвоением
номера
заявлению
Формирование
мотивирован-
ного отказа
Формирование
результата
услуги- справки
30 секунд –
1 минута
1 минута
1 минута
30 секунд –
1 минута
3 рабочих  дня
-
-
8 – если
есть
нарушения;
9 – если
нарушений
нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Выходная форма положительного ответа (Выдача справок безработным гражданам) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления  отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства".
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого потребителю
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________________
(наименование услуги)

1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Әкімдіктің
2012 жылғы 26 қарашадағы
№ 530 қаулысымен
бекітілген
"Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1.Жалпы ережелер
1. "Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу" электрондық мемлекеттiк қызмет (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негiзiнде ұсынылады.
2. Электрондық мемлекеттiк қызмет тізбесі Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген Қостанай облысы аудандары мен қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлiмдерiмен (бұдан әрi – қызмет беруші), сондай-ақ тұтынушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда www.egov.kz мекенжайы бойынша "электрондық үкiмет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi үйде оқып және тәрбиеленiп жатқан мүгедек балаларды материалдық қамсыздандыру үшiн құжаттарын ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама), не қағаз жеткiзгiште бас тарту туралы уәжделген жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушы Стандарттың 11-тармағында белгiленген қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап - он жұмыс күнi iшiнде;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты бiр тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
от 26 ноября 2012 года
№ 530
Регламент электронной  государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (далее – электронная государственная услуга) предоставляется на основании статьи 29 Закона Республики Казахстан от  11 января 2007 года "Об информатизации", Стандарта государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
2. Электронная государственная услуга предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и городов Костанайской области (далее - услугодатель) перечень которых указан в приложении 1 Стандарта, а также через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz. при условии наличия у потребителя электронной цифровой подписи.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, является уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;

12) "электрондық үкiметтiң" веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бiрыңғай терезесi болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
13) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі (бұдан әрi - ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнiнде қызмет берушi әрекетiнiң тәртiбi
8. Кызмет берушiнiң ЭҮП арқылы адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттенудің № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН және пароль көмегімен ЭҮП-та тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-та тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – тұтынушының қызмет алу үшін ЭҮП-та ЖСН мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-та тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-тың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс - тұтынушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сұрау салудың нысанына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттардың көшірмелерін бекіту, сондай-ақ тұтынушының сұрау салуды растау (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт - ЭҮП-та ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-нің арасындағы);
7) 4-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды тұтынушының ЭЦҚ арқылы растау және электрондық құжатты (сұрау салуды) қызмет берушінің өндеуі үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-сына жіберу;
9) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-сында тіркеу;
10) 3-шарт - қызмет берушінің Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қоса берілген құжаттардың электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өндеуі);

12) шлюз "электронного правительства" - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
13) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);        2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;        3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания электронной государственной услуги;