Мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 392 "Арқалық қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2012 жылғы 27 шілдедегі № 46 шешімі. Қостанай облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 3 тамызда № 9-3-170 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 392 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-3-158 тіркелген, 2012 жылғы 20 қаңтардағы "Торғай" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағындағы 1), 2) және 4) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 4809662,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1015636,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20773,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 31136,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3742117,4 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 1576210,0 мың теңге;
2) шығындар – 4852349,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2012 жылға арналған қала бюджетінде:
"232630,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі, оның ішінде:
10019,0 мың теңге сомасында эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
3568,0 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
7449,0 мың теңге сомасында арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын ұсынуға;
15624,0 мың теңге сомасында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
12994,0 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
16714,0 мың теңге сомасында жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
25722,0 мың теңге сомасында мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға;
1324,0 мың теңге сомасында "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
1759,0 мың теңге сомасында тұрғын үй көмегін көрсетуге;

О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2011 года № 392 "О бюджете города Аркалыка на 2012-2014 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 27 июля 2012 года № 46. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 августа 2012 года № 9-3-170
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2012-2014 годы" от 21 декабря 2011 года № 392 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-158, опубликованное 20 января 2012 года в газете "Торгай") следующие изменения:
подпункты 1), 2) и 4) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) доходы – 4809662,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1015636,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 20773,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 31136,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3742117,4 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1576210,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4852349,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. В бюджете города на 2012 год предусмотрен:
"объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 232630 тысячи тенге, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 10019,0 тысяча тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 3568,0 тысяч тенге;
на предоставление стандартов специальных социальных услуг в сумме 7449,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 15624,0 тысячи тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 12994,0 тысячи тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей в сумме 16714,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 25722,0 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 1324,0 тысячи тенге;
на оказание жилищной помощи в сумме 1759,0 тысяч тенге;

28812,0 мың теңге сомасында Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға;
108645,0 мың теңге сомасында моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешуге;
115030,5 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі, оның ішінде:
4200,0 мың теңге сомасында қаланың білім беру ұйымдарының материалды-техникалық базасын нығайтуға;
7610,0 мың теңге сомасында 2012-2014 жылдарға арналған коммуналдық меншігіндегі объектілердің материалды-техникалық базасын нығайтуға;
3429,0 мың теңге сомасында кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындауға;
54686,5 мың теңге сомасында "Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің жалпы даму үлгісіндегі Ашутасты ауылындағы "Гүлдер" бала-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимаратын күрделі жөндеуге;
3086,0 мың теңге сомасында мектептерде автоматтық өрт дабылын орнатуға;
7500,0 мың теңге сомасында "Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің № 4 орта жалпы білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеу жүргізу бойынша жобалы сметалық құжаттаманы дайындауға;
6179,0 мың теңге сомасында білім беру ұйымдарын қамтамасыз етуге;
1506729,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер көлемі, оның ішінде:
215000,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласы білім бөлімінің "Жас-Ұлан" балалар мен жасөспірімдер орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынның ғимаратын қайта құруға және реконструкциялауға;
251249,0 мың теңге сомасында мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға;
15714,0 мың теңге сомасында "Арқалық қаласындағы Маясова 27 көшесіндегі бес қабатты шағын отбасылық жатақхананы тұрғын үй ретінде реконструкциялау" объектісін абаттандыру мен инженерлік жүйелерін салуға;
435350,0 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласының Терсақан (Жалғызтал) тобының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға;
589416,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының III-көтерме сорғы станциясынан су тазартқыш ғимараттарына дейін Қараторғай су тартқышын реконструкциялауға;
311517,9 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер көлемі, оның ішінде:
154993,0 мың теңге сомасында Қостанай облысының Арқалық қаласындағы Қайырбеков 17 көшесідегі, 110 орынды бала-бақшаны реконструкциялауға;
75386,0 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласының Терсақан (Жалғызтал) тобының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға;
58971,9 мың теңге сомасында Арқалық қаласында III-көтерме сорғы станциясынан су тазартқыш ғимараттарына дейін Қараторғай су тартқышын реконструкциялауға;

на реализацию мероприятий Программы занятости 2020 в сумме 28812,0 тысячи тенге;
на решение вопросов обустройства моногородов в сумме 108645,0 тысяч тенге;
объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 115030,5 тысяча тенге, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования города в сумме 4200,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности на 2012-2014 годы в сумме 7610,0 тысяч тенге;
на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиума в сумме 3429,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания государственного коммунального казенного предприятия "Детский сад "Гулдер" общеразвивающего типа в селе Ашутасты отдела образования акимата города Аркалыка Костанайской области" в сумме 54686,5 тысяч тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах в сумме 3086,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проведению капитального ремонта здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 4 отдела образования города Аркалыка" в сумме 7500,0 тысяч тенге;
на содержание организаций образования в сумме 6179,0 тысяч тенге;
объем целевых трансфертов из республиканского бюджета на развитие 1506729,0 тысяч тенге, в том числе:
на восстановление и реконструкцию здания государственного коммунального казенного предприятия "Детско-юношеский центр "Жас-Улан" отдела образования акимата города Аркалыка в сумме 215000,0 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда 251249,0 тысяч тенге;
на строительство инженерных сетей с благоустройством к объекту "Реконструкция пятиэтажного малосемейного общежития под жилой дом по улице Маясовой, 27 в городе Аркалык" в сумме 15714,0 тысячи тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения Терсаканской группы (Жалгызтал) города Аркалык Костанайской области в сумме 435350,0 тысячи тенге;
на реконструкцию Караторгайского водовода от насосной станции III подъема до водоочистного сооружения города Аркалыка в сумме 589416,0 тысяч тенге;
объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие 311517,9 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию детского сада на 110 мест в городе Аркалык Костанайской области по улице Каирбекова, 17 в сумме 154993,0 тысячи тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения Терсаканской группы (Жалгызтал) города Аркалыка Костанайской области в сумме 75386,0 тысяч тенге;
на реконструкцию Караторгайского водовода от насосной станции III подъема до водоочистного сооружения города Аркалыка в сумме 58971,9 тысяч тенге;

4140,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Новый кентінде электр жабдығын реконструкциялауға;
1910,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының әлеуметтік объектілеріне және көп қабатты үйлеріне келетін 0,4 киловатт - кабельді желісін трансформаторлық қосалқы станциясынан - 10/0,4 киловатт № №5-8, 10-13, 15-20, 22, 24-27, 30-35, 37, 38, 59, 64, 66, 71, 81, 93, 96, 98, 101, 108, 123, "Дархан" трансформаторлық қосалқы станциясынан, темір жол – трансформаторлық қосалқы станциясынан, 1 - таратқыш пунктінен, № 21 комплексті трансформаторлық қосалқы станциясынан реконструкциялауға;
5989,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Дачный шағын ауданында электр жабдығын реконструкциялауға;
6520,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Новый кентіндегі су қубыры желілерін қайта жаңартуға;
3608,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Нефтебаза кентіндегі су қубыры желілерін қайта жаңартуға қарастырылған.";
көрсетілген шешімнің 1234–қосымшалары осы шешімнің 1234–қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрайымы                   Г. Елтебаева
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Шалдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің қаржы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ А. Мұхамбетжанова
"Арқалық қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________ Н. Гайдаренко
Мәслихаттың
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 46 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 392 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2012 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І.Кiрiстер

на реконструкцию электроснабжения в поселке Новый города Аркалыка в сумме 4140,0 тысяч тенге;
на реконструкцию кабельной линии - 0,4 киловатт от трансформаторной подстанции - 10/0,4 киловатт № № 5-8, 10-13, 15-20, 22, 24-27, 30-35, 37, 38, 59, 64, 66, 71, 81, 93, 96, 98, 101, 108, 123, трансформаторной подстанции "Дархан", трансформаторной подстанции – железная дорога, распределительного пункта 1, комплексной трансформаторной подстанции № 21 к многоэтажным домам и социальным объектам в городе Аркалык в сумме 1910,0 тысяч тенге;
на реконструкцию электроснабжения в микрорайоне Дачный города Аркалыка в сумме 5989,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в поселке Новый города Аркалыка в сумме 6520,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в поселке Нефтебаза города Аркалыка в сумме 3608,0 тысяч тенге.";
приложения 1234 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель внеочередной
сессии Аркалыкского
городского маслихата                       Г. Елтебаева
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       Н. Шалдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_________________ А. Мухамбетжанова
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Аркалыка"
_________________ Н. Гайдаренко
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 июля 2012 года № 46
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2011 года № 392
Бюджет города Аркалыка на 2012 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы