Өсімдік шаруашылығы өнімінің түрлері бойынша 2012 жылы егіс жұмыстардың басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімдерін анықтау туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 13 маусымдағы № 342 қаулысы. Қостанай облысы Қарабалық ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 2 шілдеде № 9-12-193 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 2013 жылғы 2 мамырдағы № 05-10/468 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 02.05.2013 № 05-10/468 хатымен).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 31-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген, Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 12-тармағына сәйкес, "Қостанай ауыл шаруашылығы ғылыми зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің 2012 жылғы 4 сәуірдегі ұсынысының негізінде Қарабалық ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Өсімдік шаруашылығы өнімінің түрлері бойынша 2012 жылы егіс жұмыстардың басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімдері анықталсын:
1) жазғы дәнді және бұршақтұқымдас дақылдар 15 мамырдан бастап 5 маусымға дейін;
2) аумақтық ғылыми-негізделген агротехнологияларды сақтаумен дәнді дақылдар 15 мамырдан бастап 5 маусымға дейін;
3) майлы дақылдар 18 мамырдан бастап 30 мамырға дейін;
4) жемшөптік (ағымдағы жылдың біржылдық, көпжылдық шөптері) 30 сәуірден бастап 15 шілдеге дейін;
5) сүрлемдік жүгері мен күнбағыс 15 мамырдан бастап 31 мамырға дейін;
6) бірінші, екінші және үшінші өсіру жылдарындағы жемшөптік бұршақтұқымдас көпжылдық шөптер (бірінші мерзім) 20 сәуірден бастап 31 мамырға дейін, (екінші мерзім) 5 шілдеден бастап 1 тамызға дейін;
7) күздік дақылдар 15 тамыздан бастап 1 қыркүйекке дейін;
8) көкөніс-бақша дақылдары 15 сәуірден бастап 10 маусымға дейін;
9) картоп 10 мамырдан бастап 31 мамырға дейін;
10) шабындық жерлерді шалғындандыру үшін егілген көпжылдық шөптер (бірінші мерзім) 20 сәуірден бастап 31 мамырға дейін, (екінші мерзім) 5 шілдеден бастап 1 тамызға дейін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.А. Кәкімжановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі және 2012 жылдың 20 сәуірінен бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Қарабалық
ауданының әкімі                            Ф. Филиппов

Об определении оптимальных сроков начала и завершения посевных работ в 2012 году по видам продукции растениеводства
Постановление акимата Карабалыкского района Костанайской области от 13 июня 2012 года № 342. Зарегистрировано Управлением юстиции Карабалыкского района Костанайской области 2 июля 2012 года № 9-12-193. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 2 мая 2013 года № 05-10/468)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 02.05.2013 № 05-10/468).
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 12 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, на основании рекомендации товарищества с ограниченной ответственностью "Костанайский научно-исследовательский институт сельского хозяйства" от 4 апреля 2012 года, акимат Карабалыкского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оптимальные сроки начала и завершения посевных работ в 2012 году по видам продукции растениеводства:
1) яровые зерновые и зернобобовые культуры с 15 мая по 5 июня;
2) зерновые с соблюдением зональных научно-обоснованных агротехнологий с 15 мая по 5 июня;
3) масличные культуры с 18 мая по 30 мая;
4) кормовые (однолетние, многолетние травы текущего года) с 30 апреля по 15 июля;
5) кукуруза и подсолнечник на силос с 15 мая по 31 мая;
6) кормовые, многолетние бобовые травы первого, второго и третьего годов жизни (первый срок) с 20 апреля по 31 мая, (второй срок) с 5 июля по 1 августа;
7) озимые зерновые с 15 августа по 1 сентября;
8) овощебахчевые с 15 апреля по 10 июня;
9) картофель с 10 по 31 мая;
10) многолетние травы, посеянные для залужения сенокосных угодий (первый срок) с 20 апреля по 31 мая, (второй срок) с 5 июля по 1 августа.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Хакимжанова Б.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 20 апреля 2012 года.
Аким
Карабалыкского района                      Ф. Филиппов