Қарасу ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 71 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 3972 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 маусымдағы № 02-4-128 хатымен)
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 23.06.2014 № 02-4-128 хатымен).
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2169767,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 611262,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2113,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 6094,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1550297,9 мың теңге;
2) шығындар – 2226828,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 34296,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 38140,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 3844,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -91356,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 91356,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 160 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 1349307,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге 44598,9 мың теңге сомасында;
2) "Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға 22126,0 мың теңге сомасында;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 7519,0 мың теңге сомасында.
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 77042,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Карасуского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 21 декабря 2012 года № 71. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2012 года № 3972. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Карасуского района Костанайской области от 23 июня 2014 года № 02-4-128)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Карасуского района Костанайской области от 23.06.2014 № 02-4-128).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2169767,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 611262,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2113,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6094,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1550297,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2226828,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34296,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38140,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3844,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -91356,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 91356,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 12.12.2013 № 160 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1349307,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 44598,9 тысяч тенге;
2) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 22126,0 тысяч тенге;
3) на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 7519,0 тысяч тенге;
4) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 77042,0 тысячи тенге;

5) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 780,0 мың теңге сомасында;
6) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері 10383,0 мың теңге сомасында;
7) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 14505,0 мың теңге сомасында;
8) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 9890,0 мың теңге сомасында;
9) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға 12389 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 11.07.2013 № 132 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.10.2013 № 142 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар, оның ішінде ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
1) халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 9276,0 мың теңге сомасында;
2) кадрларды қайта дайындау және біліктілігін арттыруға 2173,0 мың теңге сомасында;
3) жалақыны ішінара субсидиялауға 3403,0 мың теңге сомасында;
4) жастар тәжірибесіне 1786,0 мың теңге сомасында.
5. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен қаражат түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, жергілікті атқарушы органдарға мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 38 140,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 22.10.2013 № 142 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Қарасу ауданы жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 4800,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
4 800 мың теңге сомасында жедел шығындарға.
7. 2013-2015 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтер бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессиясының төрағасы,
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы:      С. Қазиев
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарасу ауданы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы:
___________ Е. Бухаленко
"Қарасу ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы:
________________ Е. Биркель
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 71 мәслихат шешіміне
№ 1-қосымша
2013 жылға арналған аудандық
бюджеті

5) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 780,0 тысяч тенге;
6) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 10383,0 тысяч тенге;
7) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 14505,0 тысяч тенге;
8) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 9890,0 тысяч тенге;
9) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 12389 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Карасуского района Костанайской области от 11.07.2013 № 132 (вводится в действие с 01.01.2013); от 22.10.2013 № 142 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Программы занятости 2020, в том числе целевых текущих трансфертов:
1) на обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме 9276,0 тысяч тенге;
2) на переподготовку и повышение квалификации кадров в сумме 2173,0 тысячи тенге;
3) на частичное субсидирование заработной платы в сумме 3403,0 тысячи тенге;
4) на молодежную практику в сумме 1786,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 38 140,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 22.10.2013 № 142 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2013 год в сумме 4800 тысяч тенге, в том числе:
на неотложные затраты в сумме 4800 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ сел и сельских округов на 2013-2015 годы, согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель пятой сессии,
секретарь Карасуского
районного маслихата:                       С. Казиев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата Карасуского района":
______________ Е. Бухаленко
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата Карасуского района":
______________ Е. Биркель
Приложение № 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года № 71
Районный бюджет на 2013 год