Қазақстан Республикасының ер азаматтарын Мендіқара ауданының әскерге шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Мендіқара ауданы әкімінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 16 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 қарашада № 3884 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Мендіқара ауданы әкімінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 18 шешімімен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Мендіқара ауданы әкімінің 2012.11.29 № 18 шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына және "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы Заңының 16-бабына сәйкес ШЕШЕМІН:
1. Тіркелу жылы он жеті жасқа толатын Қазақстан Республикасының ер жынысты азаматтарын 2013 жылғы қаңтардан бастап наурызға дейін "Қостанай облысы Меңдіқара ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (келісім бойынша) әскерге шақыру учаскесіне тіркеу ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. "Қостанай облысы Меңдіқара ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесіне Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Меңдіқара аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнымен (келісім бойынша) бірлесіп тіркеу бойынша іс-шараларды өткізу ұсынылсын.
3. Селолық округтердің әкімдері, Боровской селосының әкімі:
тіркелуге жататын азаматтарды хабардар ету ұйымдастырсын және олардың әскерге шақыру учаскесіне дер кезінде келуін қамтамасыз етсін.
4. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының ішкі істер департаменті Меңдіқара ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) тіркеу өткізу кезінде әскерге шақыру учаскесінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз ету ұсынылсын.
5. "Қостанай облысы Меңдіқара ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы "Меңдіқара ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп:
1) әскери оқу орындарына кандидаттарды іріктеуге ауданның оқу орындарына нарядты жеткізсін;
2) бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы-оқытушыларын әскери оқу орындары бойынша анықтамалық материалдармен қамтамасыз етсін;
3) әскери оқу орындарына кандидаттарды іріктеу бойынша жұмыстың басталуы туралы хабарландыруды бұқаралық ақпарат құралдары арқылы берсін;

Об организации и обеспечении приписки граждан Республики Казахстан мужского пола к призывному участку Мендыкаринского района
Решение акима Мендыкаринского района Костанайской области от 29 октября 2012 года № 16. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 ноября 2012 года № 3884. Утратило силу - Решением акима Мендыкаринского района Костанайской области от 29 ноября 2012 года № 18
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Решением акима Мендыкаринского района Костанайской области от 29.11.2012 № 18.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 16 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих" РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить приписку к призывному участку государственного учреждения "Отдел по делам обороны Мендыкаринского района Костанайской области" (по согласованию) с января по март 2013 года граждан Республики Казахстан мужского пола, в год приписки которым исполняется семнадцать лет.
2. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны Мендыкаринского района Костанайской области" совместно с коммунальным государственным предприятием "Мендыкаринская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области (по согласованию) провести мероприятия по приписке.
3. Акимам сельских округов, акиму села Боровское:
организовать оповещение граждан, подлежащих приписке, и обеспечить своевременное их прибытие на призывной участок.
4. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел внутренних дел Мендыкаринского района Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) обеспечить охрану общественного порядка при проведении приписки к призывному участку.
5. Начальнику государственного учреждения "Отдел по делам обороны Мендыкаринского района Костанайской области" совместно с государственным учреждением "Отдел образования Мендыкаринского района":
1) довести до учебных заведений района наряд на отбор кандидатов в военное учебное заведение;
2) обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами по военным учебным заведениям;
3) через средства массовой информации дать объявления о начале работы по отбору кандидатов в военное учебное заведение;

4) әскери оқу орнына түсуге әскери кәсіптік бағыттау мақсатында әрбір әскер жасына дейінгілермен жеке әңгімелесу өткізсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ә.А. Әбдіхалықовқа жүктелсін.
7. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Меңдіқара
ауданының әкімі                            Н. Денинг
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай облысы әкімдігі
денсаулық сақтау басқармасының
"Меңдіқара аудандық орталық
ауруханасы" коммуналдық
мемлекеттік кәсіпорнының бас
дәрігері
___________________ Д. Ахметов
"Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігі Қостанай
облысының ішкі істер департаменті
Меңдіқара ауданының ішкі істер
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
бастығы
_____________________ Т. Киақбаев
"Қостанай облысы Меңдіқара
ауданының Қорғаныс істер
жөніндегі бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_________________ Р. Саттаров

4) провести собеседование с каждым допризывником с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военное учебное заведение.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Абдикаликова А.А.
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Мендыкаринского района                     Н. Денинг
СОГЛАСОВАНО:
Главный врач коммунального
государственного предприятия
"Мендыкаринская центральная
районная больница" Управления
здравоохранения акимата
Костанайской области
__________________ Д. Ахметов
Начальник государственного
учреждения "Отдел внутренних
дел Мендыкаринского района
Департамента внутренних дел
Костанайской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан"
________________ Т. Киакбаев
Начальник государственного
учреждения "Отдел по делам
обороны Мендыкаринского
района Костанайской области"
________________ Р. Саттаров