Мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 508 "Федоров ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2012 жылғы 26 шілдедегі № 58 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 3 тамызда № 9-20-222 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Федоров ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 508 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-20-206 нөмірімен тіркелген, 2012 жылғы 7 наурызда "Федоровские новости" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Федоров ауданының 2012–2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2608541,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 635729,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11699,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2181,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1958932,6 мың теңге;
2) шығындар – 2708312,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 54110,0 мың тенге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 58248,0 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4138,0 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -153880,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 153880,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерден алынған ағымдағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған ағымдағы трансферттердің және кредиттердің есебінен шығындар қарастырылғаны ескерілсін оның ішінде:
облыстық бюджеттен бөлінген:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 8400,0 мың теңге;
Пешков селосында жасанды жабындығы бар шағын футбол алаңын салу және Федоров селосында жасанды жабындығы бар аулалық спорт алаңын салу – 15000,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ұстауға – 6800,0 мың теңге;
тұрғын үй көмегін көрсетуге – 1145,0 мың теңге;
Смирнов жер асты сулары кен орнының Шығыс учаскесінің оңтүстік қапталындағы жер асты суларының қорларын қайта бағалауға – 4000,0 мың теңге;
дамуға арналған нысаналы трансферт:

О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2011 года № 508 "О районном бюджете Федоровского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 26 июля 2012 года № 58. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 августа 2012 года № 9-20-222
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Федоровского района на 2012–2014 годы" от 22 декабря 2011 года № 508 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9–20–206, опубликовано 7 марта 2012 года в газете "Федоровские новости") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2012-2014 годы согласно приложению 1, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2608541,6 тысяча тенге в том числе по:
налоговым поступлениям – 635729,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11699,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2181,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1958932,6 тысячи тенге;
2) затраты – 2708312,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54110,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 58248,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4138,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -153880,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 153880,9 тысячи тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены расходы за счет целевых текущих трансфертов, текущих трансфертов на развитие и кредитов полученных из республиканского и областного бюджета, в том числе:
выделенных из областного бюджета:
целевые текущие трансферты на укрепление материально-технической базы организаций образования - 8400,0 тысяч тенге;
на устройство мини-футбольного поля с укладкой искусственного покрытия в селе Пешковка и устройство дворовой спортивной площадки с укладкой искусственного покрытия в селе Федоровка – 15000,0 тысяч тенге;
на содержание организаций образования – 6800,0 тысяч тенге;
на оказание жилищной помощи – 1145,0 тысяч тенге;
на переоценку запасов подземных вод на южном фланге Восточного участка Смирновского месторождения подземных вод – 4000,0 тысяч тенге;
целевой трансферт на развитие:

коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 8500,0 мың теңге;
мектептерде автоматтық өрт дабылын орнатуға – 3563,4 мың теңге;
Федоров ауданының Федоров селосында ескі апатты "Центральный" және "Красноармейский" қазандықтардың орнына қазандықтың құрылысы – 8000,0 мың теңге;
Федоров селосында жоспарланған қазандықтан Советский, Фрунзе, Легкодухов, Красноармейский, Кравцов, К. Либкнехт көшелері бойынша жылу магистралінің құрылысы – 11000,0 мың теңге.
Республикалық бюджеттен бөлінген:
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 1324,0 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 3684,0 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 12374,0 мың теңге, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету – 8010,0 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялау – 2906,0 мың теңге;
жастар тәжірибесі – 2388,0 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 13567,0 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттер және кредиттер – 66560,0 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер – 8312,0 мың теңге;
кредиттер – 58248,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 77185,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың 2011–2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 12291,0 мың теңге, оның ішінде негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 10679,0 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 10712,0 мың теңге.
Жергілікті бюджеттен бөлінген:
5 коммуналдық пәтерлерді қайта жаңғырту – 12000,0 мың теңге;

на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности – 8500,0 тысяч тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах – 3563,4 тысячи тенге;
строительство котельной в селе Федоровка Федоровского района взамен старых аварийных "Центральная" и "Красноармейская" - 8000,0 тысяч тенге;
строительство тепломагистрали от планируемой котельной по улицам Советская, Фрунзе, Легкодухова, Красноармейская, Кравцова, К. Либкнехта в селе Федоровка – 11000,0 тысяч тенге.
Выделенных из республиканского бюджета:
целевые текущие трансферты на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" – 1324,0 тысячи тенге;
целевые текущие трансферты на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развития регионов" – 3684,0 тысячи тенге; целевые текущие трансферты на реализацию программы занятости 2020 – 12374,0 тысячи тенге, в том числе:
обеспечение деятельности центров занятости – 8010,0 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 2906,0 тысяч тенге;
молодежная практика – 2388,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на проведение противоэпизоотических мероприятий – 13567,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты и кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 66560,0 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты – 8312,0 тысяч тенге;
кредиты – 58248,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 77185,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы – 12291,0 тысяча тенге, в том числе на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
целевые текущие трансферты на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей – 10679,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 10712,0 тысяч тенге.
Выделенных из местного бюджета:
на реконструкцию 5 коммунальных квартир - 12000,0 тысяч тенге;

педагогикалық қызметкерлерге арналған 4-пәтерлі үйдің құрылысына – 15000,0 мың теңге;
Федоров ауданы әкімдігінің "Жастар" аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынының ғимаратына ағымдағы жөндеу – 10000,0 мың тенге;
аудандық әкімдіктің кіре бері тобын және акт залын жөндеу - 8285,5 мың теңге;
мемлекеттік елтаңбаны сатып алу – 180,0 мың теңге;
"Федоров ауданы әкімдігінің тілдерді оқытудың орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынының мамандарына еңбек ақысы – 3356,0 мың теңге;
"Ұлттық мәдениеттердің өзара байуы ұлттық сана сезімін дамуының шарты" әлеуметтік маңызы бар жобасына – 300,0 мың теңге;
"Федоров ауданының білім бөлімі" Қоржынкөл орта мектебі" мемлекеттік мекемесіне және "Федоров ауданының білім бөлімі" Владыкин негізгі мектебі" мемлекеттік мекемесіне арналған ағымдағы жөндеуге, жиһаз, перделер – 22013,0 мың теңге;
"Федоров ауданының білім бөлімі" Первомай орта мектебі", "Федоров ауданының білім бөлімі" Успенов орта мектебі", "Федоров ауданының білім бөлімі" Камышин орта мектебі", "Федоров ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемелеріне арналған қазандарды сатып алу және жөндеу – 5364,0 мың теңге;
от сөндіруштерді қайта жасау, медициналық жабдықтарды, төсек жинақтарын, мектептерге вентиляция сатып алу – 2311,0 мың теңге;
Шығармашылық үйінің мамандарына еңбек ақы – 2029,0 мың теңге;
Жылу желілерін іске қосуды ұйымдастыруға – 27000,0 мың теңге;
"Федоров ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне арналған бағдарламалық өнімін сатып алуға – 100,0 мың теңге;
Аудандық мәслихаттың ағымдағы жөндеуге – 300,0 мың теңге;
Федоров селосын аббаттандыруға – 288,0 мың теңге;
аудан әкімінің аппаратына арналған автокөлік сатып алуға – 1759,0 мың теңге.
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер:
Қостанай облысы Федоров ауданының Федоров селосындағы мемлекеттік тілде оқытатын 300 орынға арналған орта мектептің құрылысы – 371266,0 мың теңге;
Қостанай облысындағы "Федоров – Ленин – Вишневый" автомобиль жолын қайта жаңғырту – 245443,0 мың теңге;
Лесное селосындағы "Федоров ауданының білім бөлімі" Қоржынкөл орта мектебі" мемлекеттік мекемесі ғимаратының төбесін күрделі жөндеуге – 15000,0 мың теңге.
2012 жылға арналған аудандық бюджетте аудандардың тексеру комиссиялары мен олардың аппараттарының жойылуына және "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты жоғары тұрған бюджеттерге – 2131,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттің қарастырылғаны ескерілсін.";

на строительство 4-х квартирного дома для педагогических работников – 15000,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт здания государственного коммунального казенного предприятия "Районный дом культуры "Жастар" акимата Федоровского района" - 10000,0 тысяч тенге;
на ремонт входной группы и актового зала районного акимата – 8285,5 тысяч тенге;
на приобретение государственного герба – 180,0 тысяч тенге;
на заработную плату специалистам коммунального государственного казенного предприятия "Центр обучения языкам акимата Федоровского района" - 3356,0 тысяч тенге;
на социально значимый проект "Взаимообогащение национальных культур как условие роста национального самосознания" - 300,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт, мебель, шторы для государственного учреждения "Коржинкольская средняя школа "Отдела образования Федоровского района" и государственного учреждения "Владыкинская основная школа "Отдела образования Федоровского района" - 22013,0 тысяч тенге;
приобретение и ремонт котлов для государственных учреждений "Первомайская средняя школа "Отдела образования Федоровского района", "Успеновская средняя школа "Отдела образования Федоровского района", "Камышинская средняя школа "Отдела образования Федоровского района", "Отдел образования Федоровского района" – 5364,0 тысяч тенге;
на перезарядку огнетушителей, приобретения медицинского оборудования, постельных комплектов, вытяжной вентиляции по школам - 2311,0 тысяч тенге;
на заработную плату специалистам Дома творчества - 2029,0 тысяч тенге;
на организацию эксплуатации тепловых сетей – 27000,0 тысяч тенге;
на приобретение программного продукта для государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Федоровского района" – 100,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт районному маслихату – 300,0 тысяч тенге;
на благоустройство села Федоровка – 288,0 тысяч тенге;
на приобретение автомобиля для аппарата акима района – 1759,0 тысяч тенге.
Целевые трансферты на развитие:
строительство средней школы на 300 мест с государственным языком обучения в селе Федоровка Федоровского района Костанайской области – 371266,0 тысяч тенге;
реконструкция автодороги "Федоровка – Ленино – Вишневое" Костанайской области – 245443,0 тысячи тенге;
на капитальный ремонт кровли здания государственного учреждения "Коржинкольская средняя школа "Отдела образования Федоровского района" в селе Лесное - 15000,0 тысяч тенге.
Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен целевой текущий трансферт в вышестоящие бюджеты в связи с упразднением ревизионных комиссий и их аппаратов районов и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области" – 2131,0 тысяча тенге.";

көрсетілген шешімнің 3-2 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3-2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте қарастырылғаны ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға аудандардың бюджеттеріне республикалық бюджеттен дамытуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 46405,0 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен дамытуға арналған нысаналы трансферттер – 3000,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс
сессияның төрағасы                         В. Вишневский
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Б. Бекенов
КЕЛІСІЛДІ:
"Федоров ауданының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
____________________ В. Гринак
Мәслихаттың
2012 жылғы 26 шілдедегі
№ 58 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 508 шешіміне 1-қосымша
Федоров ауданының 2012 жылға
арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I
Кірістер

пункт 3-2 указанного решения изложить в новой редакции:
"3-2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены:
целевые текущие трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 46405,0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно – коммуникационной инфраструктуры - 3000,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
внеочередной сессии                        В. Вишневский
Секретарь
районного маслихата                        Б. Бекенов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов Федоровского района"
_____________________ В. Гринак
Приложение
к решению маслихата
от 26 июля 2012 года № 58
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2011 года № 508
Районный бюджет Федоровского
района на 2012 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I
Доходы