Федоров ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 75 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 3973 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Федоров ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12, және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3217671,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 647453,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2847,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3891,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2563480,7 мың теңге;
2) шығындар – 3244809,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58623,0 мың тенге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 66200,0 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7577,0 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -85760,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85760,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 181 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 100 пайыз көлемінде мынадай кірістер есептелетіні белгіленсін:
1) жеке табыс салығы;
2) әлеуметтiк салық;
3) жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсiпкерлердiң мүлкiне салынатын салықтар;
4) жер салығы;
5) көлiк құралдарына салынатын салық;
6) бiрыңғай жер салығы;
7) акциздер;
8) жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлем;
9) жеке кәсiпкерлердi мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым;
10) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
11) заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркегенi, сондай-ақ оларды қайта тiркегенi үшiн алым;
12) аукциондардан алынатын алым;
13) жылжымалы мүлiктi кепiлдiкке салуды мемлекеттiк тiркегенi және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшiн алынатын алым;
14) көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркегенi, сондай-ақ оларды қайта тiркегенi үшiн алым;
15) жылжымайтын мүлiкке құқығын мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым;

О районном бюджете Федоровского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 20 декабря 2012 года № 75. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2012 года № 3973
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3217671,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 647453,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 2847,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3891,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2563480,7 тысяч тенге;
2) затраты – 3244809,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58623,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 66200,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7577,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -85760,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 85760,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.12.2013 № 181 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить, что в бюджет района в объеме 100 процентов зачисляются доходы:
1) индивидуальный подоходный налог;
2) социальный налог;
3) налоги на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
4) земельный налог;
5) налог на транспортные средства;
6) единый земельный налог;
7) акцизы;
8) плата за пользование земельными участками;
9) сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
10) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
11) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
12) сбор с аукционов;
13) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
14) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
15) сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;

16) жергiлiктi маңызы бар және елдi мекендердегi жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекi) жарнамаларды орналастырғаны үшiн алынатын төлем;
17) консулдық алымнан және республикалық бюджетке есептелетін мемлекеттік бажды қоспағандағы мемлекеттік баж.
Бюджетке төленетін салықтық емес түсімдер мыналар:
1) коммуналдық меншiктегi мүлiктi жалдаудан түсетiн кiрiстер;
2) коммуналдық меншiктегi тұрғын үй қорынан үйлердi жалдаудан түсетiн кiрiстер;
3) жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелермен алынатын өзге де айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
4) жергiлiктi бюджетке түсетiн басқа да салықтық емес түсiмдер.
Аудан бюджетіне негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер мыналар:
жер учаскелерiн сатудан түсетiн түсiмдер.
3. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерден алынған ағымдағы нысаналы трансферттердің, ағымдағы даму трансферттердің және кредиттердің есебінен шығындар қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 600000,0 мың теңге сомасында, оның ішінде облыстық бюджеттен қоса қаржыландыру 70000,0 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 345443,0 мың теңге сомасында.
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 10773,0 мың теңге сомасында;
бюджеттік кредит 66200,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 7089,0 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық округтерді жайластыру мәселелерін шешуге 21636,3 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 12344,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 4097,0 мың теңге сомасында;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге, 639,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 151317,0 мың теңге сомасында;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайынғы ақша қаражатын төлеуге 10869,0 мың теңге сомасында;

16) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
17) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
Неналоговыми поступлениями в бюджет являются:
1) доходы от аренды имущества находящегося в коммунальной собственности;
2) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности;
3) прочие штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
4) другие неналоговые поступления в местный бюджет.
Поступления в бюджет района от продажи основного капитала являются:
поступления от продажи земельных участков.
3. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрены расходы за счет целевых текущих трансфертов, текущих трансфертов на развитие и кредитов полученных из республиканского и областного бюджета, в том числе:
целевые трансферты на развитие, в том числе:
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 600000,0 тысяч тенге, в том числе софинансирование из областного бюджета 70000,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 345443,0 тысячи тенге.
Целевые текущие трансферты, в том числе:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 10773,0 тысячи тенге;
бюджетный кредит в сумме 66200,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 7089,0 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства сельских округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 21636,3 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 12344,0 тысячи тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4097,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей инвалидов, обучающихся на дому, в сумме 639,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 151317,0 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей - сирот), оставшегося без попечения родителей, в сумме 10869,0 тысяч тенге;

эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге 32274,8 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына 11495,6 мың теңге сомасында;
бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуға 2567,1 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымдарын күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 10000,0 мың теңге;
облыстық спартакиаданы өткізу бойынша дайындалу іс-шараларына арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 71445,6 мың теңге;
Федоров ауданының Федоров ауылындағы "Атлет" стадионын қайта жаңғыртуға берілетін нысаналы даму трансферті – 118000,0 мың теңге;
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 882,1 мың теңге сомасында.
2013 жылға арналған аудандық бюджетте аудандардың тексеру комиссиялары мен олардың аппараттарының таратылуына және "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты жоғары тұрған бюджеттерге – 2131,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 181 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. Аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2000,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.02.2013 № 98 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
3-2. Нысаналы пайдаланылуын сақтай отырып, 2012 жылы облыстық және республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2013 жылы пайдалану (толық пайдалану) туралы бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес орындалуына қабылдансын.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 23.04.2013 № 130 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
3-3. Аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдарының штаттық санын көбейтуге ағымдағы нысаналы трансферт қарастырылсын - 7733,0 мың теңге".
Ескерту. Шешім 3-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 02.07.2013 № 140 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
3-4. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге 20000,0 мың теңге сомасында;
сот шешімі бойынша міндеттемелерді өтеу үшін 13619,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға 20555,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-4-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 03.10.2013 № 159 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).

на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 32274,8 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа в сумме 11495,6 тысяч тенге;
на развитие массового спорта и национальных видов спорта в сумме 2567,1 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на содержание организаций образования - 10000,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на подготовительные мероприятия по проведению областной спартакиады - 71445,6 тысяч тенге;
целевой трансферт на развитие, на реконструкцию стадиона "Атлет" в селе Федоровка Федоровского района - 118000,0 тысяч тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 882,1 тысяч тенге.
Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен целевой текущий трансферт в вышестоящие бюджеты в связи с упразднением ревизионных комиссий и их аппаратов районов и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области" - 2131,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.12.2013 № 181 (вводится в действие с 01.01.2013).
3-1. Предусмотреть в районном бюджете резерв местного исполнительного органа района в сумме 2000,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.02.2013 № 98 (вводится в действие с 01.01.2013).
3-2. Принять к исполнению перечень бюджетных программ об использовании (недоиспользовании) в 2013 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного и республиканского бюджета в 2012 году, с соблюдением их целевого назначения согласно приложению 2 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 23.04.2013 № 130 (вводится в действие с 01.01.2013).
3-3. Предусмотреть в районном бюджете целевой текущий трансферт на увеличение штатной численности местных исполнительных органов - 7733,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-3 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 02.07.2013 № 140 (вводится в действие с 01.01.2013).
3-4. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты, выделенные из областного бюджета:
на текущий ремонт автомобильных дорог районного значения в сумме 20000,0 тысяч тенге;
для погашения обязательств по решению суда в сумме 13619,0 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 20555,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-4 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 03.10.2013 № 159 (вводится в действие с 01.01.2013).

4. Кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының 2013 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Федоров ауданының 2013 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
V сессияның
төрағасы                                   А. Дисюков
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Б. Бекенов
КЕЛІСІЛДІ:
"Федоров ауданының
экономика және қаржы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_________ В. Гринак
Мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 75 шешіміне 1-қосымша
Федоров ауданының 2013 жылға
арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 181 шешімімен (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I
Кірістер

4. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2013 год, согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Федоровского района на 2013 год, согласно приложению 5.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
V сессии                                   А. Дисюков
Секретарь
районного маслихата                        Б. Бекенов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов Федоровского района"
_________________ В. Гринак
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2012 года № 75
Районный бюджет Федоровского района на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.12.2013 № 181 (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I
Доходы