2013 - 2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2012 жылғы 06 желтоқсандағы N 116/11 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 желтоқсанда N 3290 тіркелді. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облыстық мәслихаты аппарат басшысының 2014 жылғы 03 қыркүйектегі N 1-11/560 хатымен)
Ескерту. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облыстық мәслихаты аппарат басшысының 03.09.2014 N 1-11/560 хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2013 - 2015 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға, соның ішінде 2013 жылға арналған мына көлемдерге сәйкес бекітілсін:
1) кірістер – 90509019 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 21598081 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 787891 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 68122902 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 145 мың теңге;
2) шығыстар – 91173275 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 2283897 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 459567 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 2743464 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –   367000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 367000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -3315153 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 3315153 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 28.01.2013 N 129/14 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.03.2013 N 142/16 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.04.2013 N 157/17 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.05.2013 N 161/18 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2013 N 165/19 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 N 171/20 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2013 N 194/24 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2013 N 195/25 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2013 жылға мына көлемдерде үлестіру бекітілсін:
жеке табыс салығы бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Качиры, Лебяжі, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 90,5 пайыз, Павлодар қаласына – 66,5 пайыз, Екібастұз қаласына – 43 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Качиры, Лебяжі, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 90,5 пайыз, Павлодар қаласына – 66,5 пайыз, Екібастұз қаласына – 43 пайыз.

Об областном бюджете на 2013 - 2015 годы
Решение маслихата Павлодарской области от 06 декабря 2012 года N 116/11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 14 декабря 2012 года N 3290. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата маслихата Павлодарской области от 03 сентября 2014 года N 1-11/560)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата маслихата Павлодарской области от 03.09.2014 N 1-11/560).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2013 - 2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 90509019 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21598081 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 787891 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 68122902 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 145 тысяч тенге;
2) затраты – 91173275 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2283897 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 459567 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 2743464 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 367000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 367000 тысяч тенге;;
5) дефицит бюджета – -3315153 тысячи тенге;;
6) финансирование дефицита бюджета – 3315153 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 28.01.2013 N 129/14 (вводится в действие с 01.01.2013); от 28.03.2013 N 142/16 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.04.2013 N 157/17 (вводится в действие с 01.01.2013); от 31.05.2013 N 161/18 (вводится в действие с 01.01.2013); от 28.06.2013 N 165/19 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 N 171/20 (вводится в действие с 01.01.2013); от 21.11.2013 N 194/24 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.12.2013 N 195/25 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и городов областного значения в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Качирскому, Лебяжинскому, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городам Аксу – 90,5 процента, Павлодару – 66,5 процента, Экибастузу – 43 процента;
по социальному налогу:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Качирскому, Лебяжинскому, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городам Аксу – 90,5 процента, Павлодару – 66,5 процента, Экибастузу – 43 процента.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 30.07.2013 N 171/20 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2013 жылға мына көлемдерде үлестіру бекітілсін:
жеке табыс салығы бойынша:
Ақсу қаласына – 9,5 пайыз, Павлодар қаласына – 33,5 пайыз, Екібастұз қаласына – 57 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Ақсу қаласына – 9,5 пайыз, Павлодар қаласына – 33,5 пайыз, Екібастұз қаласына – 57 пайыз.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 30.07.2013 N 171/20 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Павлодар қаласы бюджетінен облыстық бюджетке 8006305 мың теңге сомасында бюджеттік алым ескерілсін.
5. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 2013 жылға арналған облыстық бюджетте жалпы 16122222 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақтоғай -
1637483 мың теңге;
Баянауыл -
1962878 мың теңге;
Железин -
1603903 мың теңге;
Ертіс -
1801528 мың теңге;
Качиры -
1891277 мың теңге;
Лебяжі -
1487352 мың теңге;
Май -
1064268 мың теңге;
Павлодар -
1738147 мың теңге;
Успен -
1333098 мың теңге;
Шарбақты -
1602288 мың теңге;
6. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мына көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
149500 мың теңге - білім беру объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге және материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
46438 мың теңге - жоғары оқу орындарында оқитын, табысы аз отбасылардан шыққан және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған студенттерге ай сайынғы көмектің төлемақы мөлшерін көбейтуге;
141010 мың теңге - спорт имараттарын жайластыруға;
141175 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру бойынша іс-шаралар өткізуге;
10000 мың теңге – Ақтоғай ауданы мәдениет ұйымдарының желілерін кеңейтуге;
7300 мың теңге – Ақтоғай ауданы білім беру қызметкерлерінің үш деңгейлік жүйе бойынша біліктіліктерін арттыруды ұйымдастыруға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 31.05.2013 N 161/18 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2013 N 194/24 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2013 N 195/25 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Павлодарской области от 30.07.2013 N 171/20 (вводится в действие с 01.01.2013).
3. Установить на 2013 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из бюджетов городов областного значения в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу:
городам Аксу – 9,5 процента, Павлодару – 33,5 процентов, Экибастузу – 57 процентов;
по социальному налогу:
городам Аксу – 9,5 процента, Павлодару – 33,5 процентов, Экибастузу – 57 процентов.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Павлодарской области от 30.07.2013 N 171/20 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год бюджетные изъятия в областной бюджет из бюджета города Павлодара в сумме 8006305 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов, в общей сумме 16122222 тысячи тенге, в том числе:
Актогайского -
1637483 тысячи тенге;
Баянаульского -
1962878 тысяч тенге;
Железинского -
1603903 тысячи тенге;
Иртышского -
1801528 тысяч тенге;
Качирского -
1891277 тысяч тенге;
Лебяжинского -
1487352 тысячи тенге;
Майского -
1064268 тысяч тенге;
Павлодарского -
1738147 тысяч тенге;
Успенского -
1333098 тысяч тенге;
Щербактинского -
1602288 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
149500 тысяч тенге – на проведение капитального ремонта и укрепление материально-технической базы объектов образования;
46438 тысячи тенге – на увеличение размера выплаты ежемесячной помощи студентам из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, обучающимся в высших учебных заведениях;
141010 тысяч тенге – на обустройство спортивных сооружений;
141175 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству населенных пунктов;
10000 тысяч тенге – на расширение сети организаций культуры Актогайского района;
7300 тысяч тенге – на организацию повышения квалификации по трехуровневой системе работников образования Актогайского района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 31.05.2013 N 161/18 (вводится в действие с 01.01.2013); от 21.11.2013 N 194/24 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.12.2013 N 195/25 (вводится в действие с 01.01.2013).

8. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мына көлемдерде нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
87839 мың теңге - ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
125151 мың теңге - сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
200486 мың теңге - коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
208276 мың теңге – "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
54177 мың теңге - Павлодар қаласының мәдениет объектілерін дамытуға;
78214 мың теңге - Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
52000 мың теңге – Баянауыл ауданының білім беру объектісін салуға;
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 28.03.2013 N 142/16 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.05.2013 N 161/18 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 N 171/20 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2013 N 194/24 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2013 N 195/25 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-1. 2013 жылға транзиттік облыстық бағдарламалар бойынша республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері мына мөлшерде белгіленсін:
2146030 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
465694 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
87159 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
101074 мың теңге – үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге жалақыны ұлғайтуға;
227904 мың теңге – қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге;
5504 мың теңге – үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;
39741 мың теңге – арнаулы әлеуметтік қызметтердің стандарттарын енгізуге;
94423 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
557195 мың теңге – эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге;
35666 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
168041 мың теңге – "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
96325 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.

8. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
87839 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
125151 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
200486 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
208276 тысячи тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов";
54177 тысяч тенге – на развитие объекта культуры города Павлодара;
78214 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012 - 2020 годы;
52000 тысячи тенге – на строительство объекта образования Баянаульского района;
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 28.03.2013 N 142/16 (вводится в действие с 01.01.2013); от 31.05.2013 N 161/18 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 N 171/20 (вводится в действие с 01.01.2013); от 21.11.2013 N 194/24 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.12.2013 N 195/25 (вводится в действие с 01.01.2013).
8-1. Установить на 2013 год объемы целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, передаваемых по транзитным областным программам бюджетам районов (городов областного значения), в следующих размерах:
2146030 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
465694 тысячи тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
87159 тысяча тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
101074 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
227904 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
5504 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
39741 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
94423 тысячи тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
557195 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
35666 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов;
168041 тысячи тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов;
96325 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.

Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 28.01.2013 N 129/14 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 28.06.2013 N 165/19 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2013 N 195/25 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-2. 2012 жылға транзиттік облыстық бағдарламалар бойынша республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерінің көлемдері мына мөлшерде белгіленсін:
1170000 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға;
1615000 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
926388 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
549521 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
22369 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
114098 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
1931605 мың теңге – "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
782152 мың теңге - Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.
Ескерту. Шешім 8-2 тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 28.01.2013 N 129/14 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 12.04.2013 N 157/17 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2013 N 165/19 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2013 N 195/25 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-3. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін мына көлемдерде кредиттеу ескерілсін:
780000 мың теңге – тұрғын үйді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға;
428423 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
458680 мың теңге – моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге.
Ескерту. Шешім 8-3 тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 28.01.2013 N 129/14 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Аудандар және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру облыс әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
10. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 64000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 31.05.2013 N 161/18 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 N 171/20 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2013 N 194/24 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Павлодарской области от 28.01.2013 N 129/14 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 28.06.2013 N 165/19 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.12.2013 N 195/25 (вводится в действие с 01.01.2013).
8-2. Установить на 2013 год объемы целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, передаваемых по транзитным областным программам бюджетам районов (городов областного значения), в следующих размерах:
1170000 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
1615000 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
926388 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
549521 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
22369 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
114098 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
1931605 тысяч тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы "Развитие регионов";
782152 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012 - 2020 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением маслихата Павлодарской области от 28.01.2013 N 129/14 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 12.04.2013 N 157/17 (вводится в действие с 01.01.2013); от 28.06.2013 N 165/19 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.12.2013 N 195/25 (вводится в действие с 01.01.2013).
8-3. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год кредитование бюджетов районов (городов областного значения) в следующих размерах:
780000 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья;
428423 тысячи тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
458680 тысяч тенге – на содействие развитию предпринимательства в моногородах.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением маслихата Павлодарской области от 28.01.2013 N 129/14 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам  районов и городов областного значения определяется на основании постановления акимата области.
10. Утвердить на 2013 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 64000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 31.05.2013 N 161/18 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 N 171/20 (вводится в действие с 01.01.2013); от 21.11.2013 N 194/24 (вводится в действие с 01.01.2013).

11. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) мәслихаттардың тексеру комиссияларының таратылуына байланысты аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 45027 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке көрсетілген трансферттердің түсімдері облыс әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
11-1. Павлодар ауданының және Павлодар қаласының әкімшілік шекараларының өзгеруіне байланысты 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Павлодар ауданының бюджетінен трансферттердің түсімі және олардың 36595 мың теңге сомасында Павлодар қаласының бюджетіне аударылуы ескерілсін.

11. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год поступления трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в связи с упразднением ревизионных комиссий районных (городских) маслихатов в сумме 45027 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяются на основании постановления акимата области.
11-1. В связи с изменением административных границ Павлодарского района и города Павлодара предусмотреть в областном бюджете на 2013 год поступление трансфертов из бюджета Павлодарского района и перечисление их бюджету города Павлодара в сумме 36595 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 11-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық мәслихатының 31.05.2013 N 161/18 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді - 28.06.2013 N 165/19 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2013 жылға ауылдық жерлерде жұмыс істейтін және мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, спорт, мәдениет және мұрағаттық іс салаларындағы мамандарға қызметтің осы түрімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелерді 25 пайызға көтеру сақталсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Павлодарской области от 31.05.2013 N 161/18 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменением, внесенным решением маслихата Павлодарской области от 28.06.2013 N 165/19 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Сохранить на 2013 год повышение на 25 процентов окладов и тарифных ставок специалистам сферы здравоохранения, социального обеспечения, образования, спорта, культуры и архивного дела, работающим в сельской местности и не являющимся государственными служащими по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

13. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді және мәслихаттың келесі жоспарлы кезеңге арналған облыстық бюджет туралы шешімі қолданысқа енгізілгеннен кейін күшін жояды.
14. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
Сессия төрағасы                            А. Терентьев
Облыстық мәслихаттың хатшысы               М. Көбенов
Павлодар облыстық мәслихатының
(V сайланған, XI сессия)
2012 жылғы 6 желтоқсандағы
N 116/11 шешiмiне
1-қосымша
2013 жылға арналған облыстық бюджет
(өзгерiстермен және толықтырумен)

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года и утрачивает силу с введением в действие решения маслихата об областном бюджете на следующий плановый период.
14. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по экономике и бюджету.
Председатель сессии                        А. Терентьев
Секретарь областного маслихата             М. Кубенов
Приложение 1
к решению Павлодарского
областного маслихата
(XI сессия, V созыв)
от 6 декабря 2012 года N 116/11
Областной бюджет на 2013 год (с изменениями и дополнениями)

1 813
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайдар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
924
004
Облыс ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
924
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 955 380
1
Құқық қорғау қызметі
4 955 380
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
4 955 380
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 354 329
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
9 028
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
410 286
008
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
72 066
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
54 569
014
Әкімшілік тәртіп тұткындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
55 102
Бiлiм беру
14 123 063
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
2 611 724
261
Облыстың білім басқармасы
2 611 724
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 146 030
045
Аудандық бюджеттерге (облыстық маңызы бар қалаларға) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
465 694
2
Бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру
4 278 511
261
Облыстың білім басқармасы
2 741 490
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
948 720
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1 604 537
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
87 159
061
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
101 074
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 537 021
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 255 727
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
281 294
4
Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беру
4 088 389
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы

1 813
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
924
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
924
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 955 380
1
Правоохранительная деятельность
4 955 380
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
4 955 380
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
4 354 329
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
9 028
006
Капитальные расходы государственного органа
410 286
008
Обеспечение безопасности дорожного движения
72 066
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
54 569
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
55 102
04
Образование
14 123 063
1
Дошкольное воспитание и обучение
2 611 724
261
Управление образования области
2 611 724
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 146 030
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
465 694
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
4 278 511
261
Управление образования области
2 741 490
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
948 720
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1 604 537
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
87 159
061
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
101 074
285
Управление физической культуры и спорта области
1 537 021
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 255 727
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
281 294
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
4 088 389
253
Управление здравоохранения области

24 136
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
24 136
004
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілеріне стационарлық және стационарлықты ауыстыратын медициналық көмек көрсету
24 136
2
Халықтың денсаулығын қорғау
565 842
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
565 842
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
328 615
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
142 392
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
93 820
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 015
3
Мамандандырылған медициналық көмек
10 934 030
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 934 030
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, психикасының бұзылуынан және жүйкесі бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
4 277 425
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
344 505
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
452 604
021
Онкогемотологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
76 307
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
260 397
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
463 849
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
310 179
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
53 608
046
Ақысыз медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде онкологиялық аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
1 495 846
048
Аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсету
3 199 310
4
Емханалар
5 950 267
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 950 267
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, тұрғын халыққа, аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінен басқа, медициналық ұйымдарда амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
4 965 402
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету

24 136
253
Управление здравоохранения области
24 136
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
24 136
2
Охрана здоровья населения
565 842
253
Управление здравоохранения области
565 842
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
328 615
006
Услуги по охране материнства и детства
142 392
007
Пропаганда здорового образа жизни
93 820
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 015
3
Специализированная медицинская помощь
10 934 030
253
Управление здравоохранения области
10 934 030
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
4 277 425
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
344 505
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
452 604
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
76 307
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
260 397
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
463 849
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
310 179
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
53 608
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 495 846
048
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
3 199 310
4
Поликлиники
5 950 267
253
Управление здравоохранения области
5 950 267
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета, в медицинских организациях, за исключением субъектов здравоохранения районного значения и села
4 965 402
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

660 329
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
324 536
5
Медициналық көмектің басқа түрлері
1 043 614
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 043 614
011
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
997 775
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
45 839
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 683 569
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 384 198
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 978
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
59 931
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
93 264
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
6 025
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
15 126
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
17 768
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
2 075 106
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 299 371
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 254 934
083
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік акушерлік пункттер салу
44 437
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 461 232
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 952 039
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 118 034
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
375 564
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
79 068
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
480 786
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
83 857
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
98 759
261
Облыстың білім басқармасы
810 192
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
810 192
271
Облыстың құрылыс басқармасы

660 329
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
324 536
5
Другие виды медицинской помощи
1 043 614
253
Управление здравоохранения области
1 043 614
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
997 775
029
Областные базы спецмедснабжения
45 839
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 683 569
253
Управление здравоохранения области
2 384 198
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
116 978
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
59 931
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
93 264
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
6 025
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
15 126
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
17 768
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 075 106
271
Управление строительства области
2 299 371
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 254 934
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерского акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
44 437
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 461 232
1
Социальное обеспечение
1 952 039
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 118 034
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
375 564
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
79 068
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
480 786
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
83 857
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
98 759
261
Управление образования области
810 192
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
810 192
271
Управление строительства области