Жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы N 367/12 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 23 қаңтарда N 3379 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі N 137/4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 24.04.2014 N 137/4 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1151 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісім шарттарды тіркеу";
2) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Д.Н. Тұрғановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                 Е. Арын
Павлодар облысы әкімдігінің
2012 жылғы 26 желтоқсандағы
N 367/12 қаулысымен
бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге арналған келісім шарттарды тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
басқарма – "Павлодар облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар;
құрылымдық-функционалдық бірлік (бұдан әрі – Бірліктер) – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын лауазымды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) басқарма тұлғасында облыстың жергілікті атқарушы органы көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.

Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере недропользования
Постановление акимата Павлодарской области от 26 декабря 2012 года N 367/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 23 января 2013 года N 3379. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года N 137/4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24.04.2014 N 137/4.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года N 1151 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья", акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты оказания государственных услуг:
1) "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых";
2) "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Турганова Д.Н.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Е. Арын
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 26 декабря 2012 года N 367/12
Регламент оказания государственной услуги
"Регистрация контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
1.Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
управление – государственное учреждение "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Павлодарской области";
получатель - физические лица, юридические лица, которым оказывается государственная услуга;
структурно - функциональные единицы (далее - Единицы) – должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области в лице управления.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.

4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі N 1151 қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсi немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттiк қызмет көрсетудің нәтижесi болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Басқарманың орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат Стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты басқарманың интернет-ресурстарынан: www.tabigat-goszakup.gov.kz, dpr_pvl@mail.ru, мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендтерден алуға болады.
Мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты жүгінген кезде басқармадан 8(7182) 32-16-81 телефоны бойынша алуға болады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызмет мемлекеттiк қызметтi алушы стандарттың 11 тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей көрсетiледi;
2) мемлекеттiк қызметтi алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алған кезде құжаттарды тапсыру үшiн күтудiң рұқсат етiлген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызметтi алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алу кезiнде құжаттарды алудың рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды.
9. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемесі Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызметті алушыдан өтініш пен құжаттар алынған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет қорытындысын беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) басқарма кеңсесі маманының өтініш пен құжаттарды қабылдауы, тіркеуі және оларды басқарма басшысының қарауына беруі;
2) басқарма басшысының өтініш пен құжаттарды қарауы және басқарманың тиісті бөлімінің бастығына беруі;
3) басқарманың тиісті бөлімі бастығының қабылданған өтініш пен құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтауы;
4) жауапты орындаушының ұсынылған өтініш пен құжаттарды қарауы, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты тіркеу актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеуі;

4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года N 1151 (далее - Стандарт).
5. Результатом оказания государственной услуги являются акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, по форме согласно приложению 2 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы управления указана в приложении 1 к Стандарту.
7. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить на интернет-ресурсе управления: www.tabigat-goszakup.gov.kz, dpr_pvl@mail.ru, стендах в местах оказания государственной услуги.
Информация о ходе оказания государственной услуги предоставляется при обращении в управление по телефону: 8(7182) 32-16-81.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи получателем документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время получателем документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не более тридцати минут.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Основание для отказа в оказании государственной услуги указано в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления и документов от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) прием, регистрация заявления и документов специалистом канцелярии управления и передача их на рассмотрение руководителю управления;
2) рассмотрение заявления и документов руководителем управления, передача начальнику соответствующего отдела управления;
3) определение начальником соответствующего отдела управления ответственного исполнителя для рассмотрения принятых заявления и документов;
4) рассмотрение ответственным исполнителем соответствующего отдела управления представленных заявления и документов, оформление акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги;

5) басқарма басшысының жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты тіркеу актісіне немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы.
6) жауапты орындаушының жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты тіркеу актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға немесе сенімхат бойынша оның өкіліне жеке келген кезде қолына беруі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы

5) подписание руководителем управления акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги;
6) выдача ответственным исполнителем соответствующего отдела управления акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию получателю государственной услуги, либо его представителю по доверенности, нарочно при индивидуальной явке, или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги

12. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды басқармаға ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті алушының өтініші жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналына тіркеледі. Басқарма кеңсесінің тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) бар мемлекеттік қызметті алушы өтінішінің көшірмесі құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай Бірліктер қатысады:

12. Для получения государственной услуги получатель представляет в управление документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
13. Заявление получателя государственной услуги регистрируется в журнале учета обращений физических и юридических лиц. Подтверждением сдачи документов является копия заявления получателя со штампом регистрации (входящий номер, дата) канцелярии управления.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие Единицы:

1) басқарма кеңсесінің маманы;
2) басқарма басшысы;
3) басқарманың тиісті бөлімінің бастығы;
4) басқарманың тиісті бөлімінің жауапты орындаушысы.
15. Әрбір әкімшілік әрекеттердің (үдерістердің) орындалу мерзімі көрсетіле отырып, әрбір Бірліктердің әкімшілік әрекеттерінің (үдерістердің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі мен Бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.

1) специалист канцелярии управления;
2) руководитель управления;
3) начальник отдела управления;
4) ответственный исполнитель отдела управления.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой Единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и Единицей, указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі бұзылғаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген тәртіпте жауап береді.
Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге арналған келісім
шарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1 қосымша
Бірліктер әрекеттерінің бірізділігі
Үдерістің әрекеттері
1
2
3
4
5
1
Әрекеттің (жұмыс ағымының, барысының) N
1
2
3
2
Бірліктердің атауы
Басқарма кеңсесінің маманы
Басқарма басшысы
Басқарманың тиісті бөлімінің бастығы
3
Әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтінішпен құжаттарды қабылдау, тіркеу және оларды басқарма басшысының қарауына беру
Өтініш пен құжаттарды қарау және басқарманың тиісті бөлімінің бастығына беру
Қабылданған өтінішпен құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық өкімдік шешімдер)
Мемлекеттік қызметті алушыға тіркеу мөртабаны бар өтініштің көшірмесін беру
Бұрыштама қою
Өтініш пен құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу
5
Орындалу мерзімі
30 минут ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Жалғасы:
Үдерістің әрекеттері
6
7
8
1
Әрекеттің (жұмыс ағымының, барысының) N
4
5
6
2
Бірліктердің атауы
Басқарма кеңсесінің маманы
Басқарма басшысы
Басқарманың тиісті бөлімінің бастығы
3
Әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Ұсынылған өтінішпен құжаттарды қарау, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім- шартты тіркеу актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты тіркеу актісіне немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты тіркеу актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға немесе сенімхат бойынша оның өкіліне жеке келген кезде қолына беру
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімдер)
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты тіркеу актісіне немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою үшін басқарма басшысына беру
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты тіркеу актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушыға беруге дайындау
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты тіркеу актісін мемлекеттік тіркеу тізіліміне енгізу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
30 минут ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге арналған келісім
шарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2 қосымша
Бірліктер әрекеттері бірізділігінің сызбасы
Павлодар облысы әкімдігінің
2012 жылғы 26 желтоқсандағы
N 367/12 қаулысымен
бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер
қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
басқарма – "Павлодар облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар.
құрылымдық-функционалдық бірлік (бұдан әрі – Бірліктер) – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын лауазымды тұлғалар.

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
17. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги "Регистрация контрактов на
разведку, добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
Последовательные действия Единиц
Действия процесса
1
2
3
4
5
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование Единиц
Специалист канцелярии управления
Руководитель управления
Начальник отдела управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и его описание
Прием, регистрация заявления и документов, передача их на рассмотрение руководителю управления
Рассмотрение заявления и документов, передача начальнику соответствующего отдела управления
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых заявления и документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Выдача получателю государственной услуги копии заявления со штампом регистрации
Наложение резолюции
Направление заявления и документов ответственному исполнителю
5
Сроки исполнения
В течение 30 минут
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
Продолжение:
Действия процесса
6 7 8
1
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование Единиц
Ответственный исполнитель соответствующего отдела управления
Руководитель управления
Ответственный исполнитель соответствующего отдела управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и его описание
Рассмотрение представленных заявления и документов, оформление акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписание акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию получателю государственной услуги, либо его представителю по доверенности, нарочно при индивидуальной явке, или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Передача руководителю управления для подписания акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подготовка к выдаче акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию получателю государственной услуги, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Включение в реестр государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
5
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
В течение 30 минут
6
Номер следующего действия
5
6
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги "Регистрация контрактов на
разведку, добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
Схема последовательных действий Единиц
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 26 декабря 2012 года N 367/12
Регламент оказания государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования на
разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
управление – государственное учреждение "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Павлодарской области";
получатель - физические лица, юридические лица, которым оказывается государственная услуга;
структурно - функциональные единицы (далее - Единицы) – должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.

2. Жалпы ережелер
2. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) басқарма тұлғасында облыстың жергілікті атқарушы органы көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі N 1151 қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу тiркеу актiсi немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттiк қызмет көрсетудің нәтижесi болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Басқарманың орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат Стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты басқарманың интернет-ресурстарынан: www.tabigat-goszakup.gov.kz, dpr_pvl@mail.ru, мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендтерден алуға болады.
Мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты жүгінген кезде басқармадан 8(7182) 32-16-81 телефоны бойынша алуға болады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызмет мемлекеттiк қызметтi алушы стандарттың 11 тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей көрсетiледi;
2) мемлекеттiк қызметтi алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алған кезде құжаттарды тапсыру үшiн күтудiң рұқсат етiлген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызметтi алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алу кезiнде құжаттарды алудың рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды.
9. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемесі Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызметті алушыдан өтініш пен құжаттар алынған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет қорытындысын беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) басқарма кеңсесі маманының өтініш пен құжаттарды қабылдауы, тіркеуі және оларды басқарма басшысының қарауына беруі;
2) басқарма басшысының өтініш пен құжаттарды қарауы және басқарманың тиісті бөлімінің бастығына беруі;
3) тиісті бөлім бастығының қабылданған өтініш пен құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтауы;

2. Общие положения
2. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области в лице управления.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года N 1151 (далее - Стандарт).
5. Результатом оказания государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, по форме согласно приложению 2 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы управления указана в приложении 1 к Стандарту.
7. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить на интернет-ресурсе управления: www. tabigat-goszakup, gov.kzdpr_pvl@mail.ru, стендах в местах оказания государственной услуги.
Информация о ходе оказания государственной услуги предоставляется при обращении в управление по телефону: 8(7182) 32-16-81.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи получателем документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время получателем документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не более тридцати минут.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления и документов от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) прием, регистрация заявления и документов специалистом канцелярии управления и передача их на рассмотрение руководителю управления;
2) рассмотрение заявления и документов руководителем управления, передача начальнику соответствующего отдела управления;
3) определение начальником соответствующего отдела управления ответственного исполнителя для рассмотрения принятых заявления и документов;

4) жауапты орындаушының ұсынылған өтініш пен құжаттарды қарауы, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеуі;
5) басқарма басшысының жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікке немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы;
6) жауапты орындаушының жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға немесе немесе сенімхат бойынша оның өкіліне жеке келген кезде қолына беруі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы

4) рассмотрение ответственным исполнителем соответствующего отдела управления представленных заявления и документов, оформление свидетельства о регистрации договора залога права недропользования, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги;
5) подписание руководителем управления свидетельства о регистрации договора залога права недропользования, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги;
6) выдача ответственным исполнителем соответствующего отдела управления свидетельства о регистрации договора залога права недропользования получателю государственной услуги, либо его представителю по доверенности, нарочно при индивидуальной явке, или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі бұзылғаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген тәртіпте жауап береді.
Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1 қосымша
Бірліктер әрекеттерінің бірізділігі
Үдерістің әрекеттері
1
2
3
4
5
1
Әрекеттің (жұмыс ағымының, барысының) N
1
2
3
2
Бірліктердің атауы
Басқарма кеңсесінің маманы
Басқарма басшысы
Басқарманың тиісті бөлімінің бастығы
3
Әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініш пен құжаттарды қабылдау, тіркеу және оларды басқарма басшысының қарауына беру
Өтініш пен құжаттарды қарау және басқарманың тиісті бөлімінің бастығына беру
Қабылданған өтініш пен құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімдер)
Мемлекеттік қызметті алушыға тіркеу мөртабаны бар өтініштің көшірмесін беру
Бұрыштама қою
Өтініш пен құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу
5
Орындалу мерзімі
30 минут ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Жалғасы:
Үдерістің әрекеттері
6
7
8
1
Әрекеттің (жұмыс ағымының, барысының) N
4
5
6
2
Бірліктердің атауы
Басқарма кеңсесінің маманы
Басқарма басшысы
Басқарманың тиісті бөлімінің бастығы
3
Әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Ұсынылған өтініш пен құжаттарды қарау, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікке немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға немесе сенімхат бойынша оның өкіліне жеке келген кезде қолына беру
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық өкімдік шешімдер)
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою үшін басқарма басшысына беру
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушыға беруге дайындау
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікті мемлекеттік тіркеу тізіліміне енгізу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
30 минут ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2 қосымша
Бірліктер әрекеттері бірізділігінің сызбасы

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
17. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги" Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Последовательные действия Единиц
Действия процесса
1
2
3
4
5
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование Единиц
Специалист канцелярии управления
Руководитель управления
Начальник отдела управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и его описание
Прием, регистрация заявления и документов, передача их на рассмотрение руководителю управления
Рассмотрение заявления и документов, передача начальнику соответствующего отдела управления
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых заявления и документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Выдача получателю государственной услуги копии заявления со штампом регистрации
Наложение резолюции
Направление заявления и документов ответственному исполнителю
5
Сроки исполнения
В течение 30 минут
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
Продолжение:
Действия процесса
6
7
8
1
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование Единиц
Ответственный исполнитель соответствующего отдела управления
Руководитель управления
Ответственный исполнитель соответствующего отдела управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и его описание
Рассмотрение представленных заявления и документов, оформление свидетельства о регистрации договора залога права недропользования, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписание свидетельства о регистрации договора залога права недропользования, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача свидетельства о регистрации договора залога права недропользования получателю государственной услуги, либо его представителю по доверенности, нарочно при индивидуальной явке, или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Передача руководителю управления для подписания свидетельства о регистрации договора залога права недропользования, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подготовка к выдаче свидетельства о регистрации договора залога права недропользования получателю государственной услуги, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Включение в журнал регистрации свидетельства о регистрации договора залога права недропользования, либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
5
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
В течение 30 минут
6
Номер следующего действия
5
6
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги" Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Схема последовательных Единиц