"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 06 желтоқсандағы N 1637/26 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 09 қаңтарда N 3320 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 20 маусымдағы N 778/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 20.06.2013 N 778/3 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, мемлекеттiк қызметтердi сапалы көрсету мақсатында, Павлодар қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiліп отырған "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi бекітілсін.
2. "Павлодар қаласы экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулының белгіленген тәртіпте әділет органдарында тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары Д. А. Дәуітовке жүктелсiн.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Павлодар қаласының әкімі                   О. Қайыргелдинов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 06 желтоқсандағы
N 1637/26 қаулысымен
бекітілді
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік
қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент (бұдан әрі – Регламент) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қаңтардағы "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы N 51 қаулысымен бекітілген Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрi – Стандарт) әзірленген.

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 06 декабря 2012 года N 1637/26. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 09 января 2013 года N 3320. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 20 июня 2013 года N 778/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 20.06.2013 N 778/3.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", в целях качественного оказания государственных услуг акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования города Павлодара" обеспечить в установленном порядке регистрацию в органах юстиции и официальное опубликование настоящего постановления.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Даутова Д. А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара                      О. Каиргельдинов
Утвержден
постановлением акимата
города Павлодара
от 06 декабря 2012 года N 1637/26
Регламент государственной услуги "Предоставление мер
социальной поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения, культуры,
спорта и ветеринарии, прибывшим для работы
и проживания в сельские населенные пункты"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент (далее – Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 января 2011 года N 51 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее – Стандарт).

2. "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк қызметтi (бұдан әрi - Мемлекеттiк қызмет) "Павлодар қаласының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Уәкiлеттi орган) Стандарттың 1–қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша ұсынады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық мәліметтерді, сондай-ақ оларды толтыру үлгілерін Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайдан, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсындағы www.minagri.gov.kz. веб-сайтының "Дипломмен ауылға" бөлімінен, мемлекеттік қызмет көрсетілетін жердегі уәкілетті органның стенділерінен алуға болады.
5. Көтерме жәрдемақы және бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау шаралары не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына:
қалаларда және өзге де елдi мекендерде тұрып жатқан және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеуге және тұруға тiлек бiлдiрген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандықтары бойынша жоғары және жоғарыдан кейiнгi, техникалық және кәсiптiк, ортадан кейiнгi бiлiм беру ұйымдарының түлектерiне, сондай-ақ көрсетілген білімі бар мамандарға (бұдан әрi – Тұтынушылар) ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімде ұсынылады:
Тұтынушы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
күнтізбелік отыз тоғыз күн ішінде көтерме жәрдемақы төленеді;
күнтiзбелiк отыз екi күн iшiнде Келiсiм жасасу рәсiмi жүзеге асырылады және Келiсiм жасалғаннан кейiн отыз жұмыс күнi iшiнде тұрғын үй сатып алу немесе салу үшiн бюджеттiк кредит ұсынылады;
әлеуметтік қолдау шараларын ұсынудан бас тартылған жағдайда үш жұмыс күні ішінден уәкілетті орган тұтынушыға дәйектелген жауап қолдайды;
тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің ең жоғары шекті уақыты – он минуттан аспайды;
тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті пайдаланушыға қызмет көрсетудің ең көп уақыты - отыз минуттан аспайды.

2. Государственную услугу "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее – Государственная услуга) предоставляет государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Павлодара" (далее - Уполномоченный орган), по адресу, указанному в приложении 1 к Стандарту.
3. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
4. Полную информацию о порядке оказания Государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения можно получить по адресу, указанному в приложении 1 к Стандарту, интернет ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri. gov. kz в разделе "С дипломом в село", на стендах уполномоченного органа в местах предоставления государственной услуги.
5. Результатом оказываемой Государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга предоставляется специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты: выпускникам организаций высшего и послевузовского, технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, а также специалистам, имеющим указанное образование, проживающим в городах и иных населенных пунктах и изъявившим желание работать и проживать в сельских населенных пунктах (далее – Потребители).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта:
в течение тридцати девяти календарных дней выплачивается подъемное пособие;
в течение тридцати двух календарных дней осуществляется процедура заключения Соглашения, и в течение тридцати рабочих дней после заключения Соглашения предоставляется бюджетный кредит на приобретение или строительство жилья;
в случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки, уполномоченный орган в течение трех дней направляет потребителю мотивированный ответ;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более десяти минут;
максимальное время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более тридцати минут.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері, кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, 13-00-ден 14-30 сағатқа дейінгі түскі үзіліспен, 9-00-ден 18-30 сағатқа дейін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
10. Мемлекеттік қызметті алу үшiн Тұтынушы Уәкілетті органға Стандартың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
11. Өтініштің бланкісін Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы береді.
12. Тұтынушы толтырған өтініш пен мемлекеттік қызметті алу үшін талап етілетін, оған қоса берілетін құжаттар Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілетті органның лауазымды тұлғасына тапсырылады.
13. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын қолхат беріледі және оның әлеуметтік қолдау шараларын алатын күні көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы тұтынушыға байланыс телефоны бойынша не уәкілетті органға жеке өзі келген кезде хабарланады.
15. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген дәйексіз құжаттарды ұсыну фактісі бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметтер көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
16. Уәкiлеттi органның лауазымды тұлғалары мемлекеттiк қызмет көрсету барысында қабылдайтын шешiмдерi мен әрекеттерi (әрекетсiздiгi) үшiн Қазақстан Республикасының заңдарымен ескерiлген тәртiпте жауапты болады.
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс
істеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, білім беру,
әлеуметтік қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтік
қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің
(бұдан әрі - ҚФБ) іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағымы)
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) реттік нөмірі
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Әкім аппаратының маманы
Әкім аппаратының басшысы
Қала әкімдігі
Уәкілетті органның маманы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, көшірмелерін тұпнұсқаларымен салыстырғаннан кейін тіркейді және қолхатты береді
Қаражаттардың қажеттілігін есептейді және құжаттарды тұрақты жұмыс істейтін комиссияның қарауына енгізеді
Әкімдік қаулысының жобасын әзірлейді және оны келістіреді
Қаулының жобасын әкімдіктің отырысының күн тәртібіне енгізеді
Мамандарға әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды
Келісімнің жобасын әзірлейді және қол қою үшін енгізеді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім
Құжаттар жинағын құрастыру, қолхат беру
Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну немесе одан бас тарту туралы тұрақты жұмыс істейтін комиссияның шешімі
Әкімдік қаулысының жобасы
Әкiмдiк қаулысының
жобасы
Әкімдіктің қаулысы
Келісім
Орындау мерзімі
30 минут
5 күн
7 күн
3 күн
10 күн
4 күн
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) нөмірі
7
8
9
10
11
12
ҚФБ атауы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілі
Уәкілетті органның бастығы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) басшысы
Уәкілетті органның бастығы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілі
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) басшысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Келісімнің жобасын қол қою үшін енгізеді
Келісімге қол қояды
Келісімге қол қояды
Көтерме жәрдемақысының сомасын тұынушылардың жеке есеп-шотына аударады
Тұрғын үйді алу үшін бюджеттік кредитті рәсімдеуді жүзеге асырады
Сатып алынған үйге бюджеттік кредиттің қаражаттарын аударуды жүзеге асырады
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Келісім
Келісім
Келісім
Төлем тапсырысы
Қарыз және кепілдік шарты
Төлем тапсырысы
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
1 күн
7 күн
28 күн
2 күн
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
10
11
12
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс
істеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, білім беру,
әлеуметтік қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтік
қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызметiн ұсыну үдерiсiнiң сызбасы

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов.
2. Порядок оказания Государственной услуги
10. Для получения Государственной услуги Потребитель предоставляет в Уполномоченный орган документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
11. Бланк заявления выдается должностным лицом Уполномоченного органа.
12. Заполненное Потребителем заявление и прилагаемые к нему документы, требуемые для получения Государственной услуги сдаются должностному лицу Уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
13. Потребителю выдается расписка, подтверждающая, что Потребитель сдал все необходимые документы для получения Государственной услуги и указывается дата получения им мер социальной поддержки.
14. Результат оказания Государственной услуги Потребителю сообщается по контактному телефону, либо при личном посещении Уполномоченного органа.
15. Основанием для отказа является факт предоставления недостоверных документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
3. Ответственность должностных лиц,
оказывающих Государственные услуги
16. За нарушение порядка оказания Государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист аппарата акима
Руководитель аппарата акима
Акимат города
Специалист уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает документы,  регистрирует и выдает расписку
Производит расчет потребности финансовых средств и вносит документы на рассмотрение постоянно действующей комиссии
Разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата
Вносит проект постановления в повестку дня заседания акимата
Принимает постановление о предоставлении мер социальной поддержки специалистам
Подготавливает проект Соглашения  и вносит на подписание
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование досье, выдача расписки
Решение постоянно действующей  комиссии о предоставлении мер социальной поддержке или в их отказе
Проект постановления акимата
Постановление акимата
Постановление акимата
Соглашение
Сроки исполнения
30 минут
5 дней
7 дней
3 дня
10 дней
4 дня
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
12
Наименование СФЕ
Представитель поверенного (агента)
Начальник уполномоченного органа
Руководитель поверенного (агента)
Начальник уполномоченного органа
Представитель поверенного (агента)
Руководитель поверенного (агента)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Вносит проект Соглашения на подписание
Подписывает Соглашение
Подписывает Соглашение
Перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета потребителей
Осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения жилья.
Осуществляет перечисление средств бюджетного кредита за приобретенное жилье либо на основании решения постоянно действующей комиссии направляет потребителю письменный отказ с указанием причин
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Соглашение
Соглашение
Соглашение
Платежное поручение
Договоры займа и залога
Платежное поручение либо письменный
отказ с указанием причин
Сроки исполнения
1 день
1 день
1 день
7 дней
28 дней
2 дня
Номер следующего действия
9
9
10
11
12
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Схема предоставления государственной услуги