"Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Ертіс адандық әкімдігінің 2012 жылғы 19 қарашадағы N 553/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 желтоқсанда N 3300 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 19 маусымдағы N 295/5 қаулысымен
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 19.06.2013 N 295/5 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік процедуралар туралы" Заңның 9-1 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің сапалы мемлекеттік қызмет көрсету мақсатында 2012 жылғы 31 тамыз "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының бекіту туралы" N 1128 Қаулысына сәйкес, Ертіс ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ертіс ауданының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ.С.Қозыбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы рет ресми жарияланған күннен бастап 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Ж. Шұғаев
Павлодар облысы Ертіс ауданы
әкімдігінің 2012 жылғы 19
қарашадағы N 553/4 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік қызметінің РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. Бұл регламент "Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызметінің (одан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсетілу тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызметтің тәртібі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 31 тамыздағы N 1128 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" стандарты (одан әрі – стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет "Ертіс ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы" мемлекеттік мекемесімен Республикалық мемлекеттік мекеме "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" Ертіс ауданы бойынша бөлімшесі (одан әрі – Орталық) арқылы аптасына алты рет, демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, сағат 9.00ден бастап 20.00 ге дейін, түскі асқа үзіліссіз, Павлодар облысы, Ертіс ауданы, Ертіс ауылы И. Байзақов көшесі 14 үй мекенжайы бойынша беріледі. Телефондары 8(71832)22912, электронды поштаның мекенжайы www.enbek.gov.kz.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов Недвижимости на территории Республики Казахстан"
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 19 ноября 2012 года N 553/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 25 декабря 2012 года N 3300. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 19 июня 2013 года N 295/5
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 19.06.2013 N 295/5.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1128 "Об утверждении стандартов государственных услуг", в целях качественного оказания государственных услуг, акимат Иртышского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Козыбаева К.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Ж. Шугаев
Утверждено
постановлением акимата
Иртышского района
Павлодарской области
от 19 ноября 2012 года N 553/4
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Выдача справки
по определению адреса объектов недвижимости
на территории Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент определяет порядок оказания государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1128 (далее - стандарт).
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Иртышского района" (далее – отдел) через филиал Иртышского района республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее - Центр) шесть дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед по адресу: Павлодарская область, Иртышский район, село Иртышск, ул.И.Байзакова  14, телефон 8(71832)22912, адрес электронной почты www.enbek.gov.kz.

5. Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште мекенжайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайы туралы анықтама беру не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекет қызметті алушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға өтініш берген кезде:
1) стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде;
2) 7 (жеті) жұмыс күн ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне бару және мекенжайдың тіркеу кодын көрсетіп, оны "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде міндетті тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне нөмір беру, оны өзгерту немесе жою кезінде жүргізіледі.
Құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тосу және керек құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (тосу залы, қажет құжаттардың тізімі жазылған стендпен жабдықталған құжаттарды толтыру орындары).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
іс-әрекет (әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
11. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тікелей өзі баруы арқылы беріледі.
12. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті өтініш еркін нысанда толтырылады.
13. Стандарттың 16 тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тұтынушының өзі уәкілетті органға жолыққан кезде келесі құрылымдық-функционалды бірлік (бұдан әрі – бірліктер) жұмыс жасайды:
1) бөлімнің маманы;
2) бөлімнің бастығы.
15. Әрбір бірлік дәйектілігі және әкімшілік өзара әрекеттесуінің, әрбір әкімшілік өзара әрекеттесуінің уақыты жазбаша кестелік түрде бұл регламентке 1-қосымшада берілген.

5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе согласно приложению 3 к стандарту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 стандарта в течение 3 (трех) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при уточнении адреса объекта недвижимости;
2) в течение 7 (семи) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при присвоении, изменении или упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса.
Максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче документов - не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживание получателя, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (зал для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения).
2. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги потребитель представляет документы указанные в пункте 11 стандарта.
11. Государственная услуга предоставляется при личном посещении потребителя.
12. Заявление, необходимое для получения государственной услуги, заполняется в произвольной форме.
13. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случаях предусмотренных пунктом 16 стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги при непосредственном обращении потребителя в уполномоченный орган задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
1) специалист отдела;
2) начальник отдела.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

16. Бірліктер мен әкімшілік өзара әрекеттесуінің логикалық дәйектілігінің сызбасы бұл регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсететін
қызметтік тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметтің көрсету тәртібін бұзған қызметтік тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілікке тартылады.
"Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекенжайын анықтау жөнінде
анықтама беру" мемлекеттік
қызметінің регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалды бірліктердің әрекетінің сипаттамасы
Үрдіс іс-әрекеті (жүруі, жұмыс легі)
1.
Іс-әрекет (жүруі, жұ мыс легі)
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
1 тобы Орталықтың маманы
2 тобы уәкілетті органның маманы
3 тобы уәкілетті органның бастығы
4 тобы органның маманы
5 тобы Орталықтың маманы
3.
Іс-әрекет атауы (іс-әрекет рәсімі) және олардың сипаттамасы
Азаматтардың өтініштерін тіркеу, тұтынушымен ұсынылған құжаттарды тексеру, құжаттарды уәкілетті органның мамандарына беру
Азаматтардың өтініштерін тіркеу, Орталықтың маманымен ұсынылған құжаттарды тексеру
Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Шығыс журналында тіркеу рәсімі
Шығыс журналында тіркеу рәсімі
4.
Аяқтау формасы (мәліметтер,құжат, ұйымдастырушылық-өкімшілік шешімі)
Өкілетті органның мамандарына құжаттарды ұсыну
Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама немесе тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама  немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Орталық мамандарына Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Мемлекеттік қызметті тұтынушыға Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
5.
Орындау мерзімі
20 минуттан аспайды
Көрсетілетін қызметке байланысты 1 (бір) немесе 5 (бес) жұмыс күнінен көп емес
20 минуттан көп емес
20 минуттан көп емес
20 минуттан көп емес
1 (бір) жұмыс күні
"Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекенжайын анықтау жөнінде
анықтама беру" мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде
анықтама беру процессінің СЫЗБАСЫ

16. Схемы, отражающие связь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
3. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан"
Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия процессов (хода, потока работ)
1.
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2.
Наименование единиц
Группа 1  специалист Центра
Группа 2 специалист уполномоченного органа
Группа 3 Начальник уполномоченного органа
Группа 4 специалист уполномоченного органа
Группа 5 специалист Центра
3.
Наименование действия (процесса процедура операции) и их описание
Регистрация обращения, проверка данных предоставленных документов заявителем, передача документов специалистам уполномоченного органа
Регистрация обращения, проверка данных предоставленных документов специалистом Центра
Подписание справки по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги потребителю
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов специалиста и уполномоченного органа
Подготовка справки по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан либо написание мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги потребителю и направление на подписание
Справка по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Передача справки по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги специалистам Центра
Выдача справки по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги получателю
5.
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 1 (одного) либо 5 (пяти) рабочих дней в зависимости от получаемой услуги
Не более 20 минут
Не более 20 минут
Не более 20 минут
1 (один) рабочий день
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан"
СХЕМА процесса выдачи справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории Республики Казахстан