2013 - 2015 жылдарға арналған Качир ауданының бюджеті туралы
Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 1/10 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 желтоқсанда N 3303 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, Павлодар облыстық мәслихатының (V сайланған XI сессиясы) 2012 жылғы 6 желтоқсандағы "2013 - 2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 116/11 сессия шешіміне сәйкес Качир аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 12 және 3 қосымшаларға сәйкес 2013 - 2015 жылдарға, оның ішінде 2013 жылға арналған аудан бюджеті мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2489948 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 355232 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7401 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 2916 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2124399 мың теңге;
2) шығындар – 2620439 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35782 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеуге – 5154 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 40936 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 13800 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 13800 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -180073 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 180073 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 11.02.2013 N 1/11 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.04.2013 N 2/13 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.06.2013 N 1/14 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.07.2013 N 3/16 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2013 N 1/20 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2013 N 2/21 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2013 N 1/22 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылғы аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне жіберілетін субвенция көлемдері 1891277 мың теңге жалпы сомада есепке алынсын.
3. 2013 жылғы аудан бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер мына мөлшерлерде есепке алынсын:
6600 мың теңге – білім беру объектілерінің материалдық–техникалық базасын нығайтуға;
2968 мың теңге – жоғары оқу орындарында оқитын, табысы аз отбасылардан шыққан және ата – анасының қамқорлығынсыз қалған студенттерге ай сайынғы көмектің төлемақы мөлшерін көбейтуге;
7914 мың теңге – спорт ғимараттарын жайластыруға;
16746 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру бойынша іс – шаралар өткізуге.

О бюджете Качирского района на 2013 - 2015 годы
Решение маслихата Качирского района Павлодарской области от 20 декабря 2012 года N 1/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 декабря 2012 года N 3303
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, решением сессии Павлодарского областного маслихата (XI-сессия, V-созыв) от 6 декабря 2012 года N 116/11 "Об областном бюджете на 2013 - 2015 годы" Качирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2013 - 2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2489948 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 355232 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7401 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2916 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2124399 тысяч тенге;
2) затраты – 2620439 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35782 тысячи тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 5154 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 40936 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13800 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 13800 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -180073 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 180073 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Качирского района Павлодарской области от 11.02.2013 N 1/11 (вводится в действие с 01.01.2013); от 15.04.2013 N 2/13 (вводится в действие с 01.01.2013); от 17.06.2013 N 1/14 (вводится в действие с 01.01.2013); от 17.07.2013 N 3/16 (вводится в действие с 01.01.2013); от 23.10.2013 N 1/20 (вводится в действие с 01.01.2013); от 29.11.2013 N 2/21 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.12.2013 N 1/22 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть в бюджете района на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 1891277 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете района на 2013 год текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
6600 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы объектов образования;
2968 тысяч тенге – на увеличение размера выплаты ежемесячной помощи студентам из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, обучающимся в высших учебных заведениях;
7914 тысяч тенге – на обустройство спортивных сооружений;
16746 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству населенных пунктов.

Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 29.11.2013 N 2/21 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттердің көлемдері мына мөлшерлерде есепке алынсын:
77008 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
10034 мың теңге - қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) қамтамасыз етуге ай сайын ақшалай қаражат төлеуге;
1398 мың теңге - үйде оқытылатын мүгедек балаларды құрал-жабдықтармен, бағдарламалық жинақпен қамтамасыз етуге;
5284 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құрал-жабдықтарымен жарықтандыруға;
19197 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін үстемақы мөлшерін арттыруға;
4181 мың теңге – үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге жалақыны ұлғайтуға;
5608 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
34891 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
19882 мың теңге - "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
7611 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 11.02.2013 N 1/11 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 17.07.2013 N 3/16 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2013 N 1/20 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2013 N 1/22 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-2. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 40936 мың теңге сомада есепке алынсын – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Ескерту. Шешім 3-2 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 11.02.2013 N 1/11 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 23.10.2013 N 1/20 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-3. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты трансферттердің көлемдері 13800 мың теңге мөлшерінде – коммуналдық шаруашылықтың дамуына есепке алынсын.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Качирского района Павлодарской области от 29.11.2013 N 2/21 (вводится в действие с 01.01.2013).
3-1. Учесть в бюджете района на 2013 год объемы целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в следующих размерах:
77008 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
10034 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка – сироты (детей – сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
1398 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей – инвалидов, обучающихся на дому;
5284 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
19197 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
4181 тысячи тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
5608 тысячи тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
34891 тысяча тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
19882 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов;
7611 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Качирского района Павлодарской области от 11.02.2013 N 1/11 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными решениями маслихата Качирского района Павлодарской области от 17.07.2013 N 3/16 (вводится в действие с 01.01.2013); от 23.10.2013 N 1/20 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.12.2013 N 1/22 (вводится в действие с 01.01.2013).
3-2. Учесть в бюджете района на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 40936 тысячи тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Качирского района Павлодарской области от 11.02.2013 N 1/11(вводится в действие с 01.01.2013); с изменением, внесенным решением маслихата Качирского района Павлодарской области от 23.10.2013 N 1/20 (вводится в действие с 01.01.2013).
3-3. Учесть в бюджете района на 2013 год объемы целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в размере 13800 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства.

Ескерту. Шешім 3-3 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 17.06.2013 N 1/14 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 4 қосымшаға сәйкес 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
5. 5 қосымшаға сәйкес 2013 жылға арналған әрбір кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 2013 жылға ауданның жергілікті атқарушы орган резерві – 897 мың теңге сомада бекітілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-3 в соответствии с решением маслихата Качирского района Павлодарской области от 17.06.2013 N 1/14 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ каждого поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2013 год, согласно приложению 5.
6. Утвердить на 2013 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 897 тысяч тенге.

Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 23.10.2013 N 1/20 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2013 N 2/21 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін және қалалық жағдайларда осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, спорт, мәдениет және мұрағат ісі салаларындағы мамандарының еңбекақылары мен тарифтік ставкаларын 2013 жылда 25 пайызға көтеру сақталсын.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Качирского района Павлодарской области от 23.10.2013 N 1/20 (вводится в действие с 01.01.2013); от 29.11.2013 N 2/21 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Сохранить на 2013 год повышение на 25 процентов окладов и тарифных ставок специалистам сферы здравоохранения, социального обеспечения, образования, спорта, культуры и архивного дела, работающим в сельской местности и не являющимся государственными служащими по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және келесі жоспарлы кезеңге аудан бюджеті туралы мәслихат шешімі қолданысқа енгізілгеннен күші жойылады.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың тұрақты жоспарлы–бюджеттік комиссиясына жүктелсін.
Сессия төрағасы                            М. Дүйсекенов
Качир аудандық
мәслихатының хатшысы                       С. Баяндинов
Качир аудандық мәслихатының
(V сайланған X сессиясы)
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
N 1/10 шешіміне
1 қосымша
2013 жылға арналған АУДАНДЫҚ БЮДЖЕТ (өзгерістермен)

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года и утрачивает силу с введением в действие решения маслихата о бюджете района на следующий плановый период.
9. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную планово-бюджетную комиссию районного маслихата.
Председатель сессии                        М. Дуйсекенов
Секретарь Качирского
районного маслихата                        С. Баяндинов
Приложение 1
к решению Качирского районного
маслихата (X сессия, V созыв)
от 20 декабря 2012 года N 1/10
РАЙОННЫЙ БЮДЖЕТ на 2013 год (с изменениями)

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Байқоныс ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Береговой ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Бобровка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Верненка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Воскресенка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Жаңа-Құрлыс ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Ивановка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Тереңкөл ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Калиновка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Песчан ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Октябрь ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Федоровка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Байқоныс ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Береговой ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Бобровка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Верненка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Воскресенка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Жаңа-Құрлыс ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Ивановка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Тереңкөл ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Калиновка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Песчан ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Октябрь ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Федоровка ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Аппарат акима Байконысского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Берегового аульного (сельского) округа
Аппарат акима Бобровского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Верненского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Воскресенского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Жана-Курлусского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Ивановского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Теренкольского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Калиновского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Песчанского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Октябрьского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Федоровского аульного (сельского) округа
022
Капитальные расходы государственного органа
Аппарат акима Байконысского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Берегового аульного (сельского) округа
Аппарат акима Бобровского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Верненского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Воскресенского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Жана-Курлусского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Ивановского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Теренкольского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Калиновского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Песчанского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Октябрьского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Федоровского аульного (сельского) округа

032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
Тереңкөл ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
Тереңкөл ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты
Песчан ауылдық округі (селолық) әкімінің аппараты

032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Аппарат акима Теренкольского аульного (сельского) округа
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
Аппарат акима Теренкольского аульного (сельского) округа
Аппарат акима Песчанского аульного (сельского) округа