Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 11 маусымдағы N 2/537 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2012 жылғы 9 шілдеде N 943 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 29 наурыздағы N 1/294 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2013.03.29 N 1/294 (жарияланғаннан кейін 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы «Нормативтік құқықтық актілер туралы», 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 «Мемлекеттік қызмет стандарттарын
бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы
30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы», 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» қаулыларына сәйкес, мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру мақсатында, Алматы қаласының
әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру»;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру»;
осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру»;
осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес «Уақытша өтеуcіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру».
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары В. Долженковқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген кезден бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Алматы қаласының әкімі                  А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 11 маусымдағы
№ 2/537 қаулысымен БЕКІТІЛГЕН
«Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу
және беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы Регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты - жер, құқықтық және қала құрылысы кадастрларын жүргізу мақсатында қажетті, жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларын қамтитын құжат;
жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат - осылардың негізінде жер учаскесіне құқықтар туындайтын, өзгертілетін немесе тоқтатылатын заңдық фактілердің (заңдық құрамдарының) басталғанын растайтын құжат, оның ішінде шарттар, соттардың шешімдері, атқарушы органдардың құқықтық актілері, мұрагерлікке құқық туралы куәлік, меншік құқығымен жер учаскесіне иеленген немесе уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығын сатып алған мемлекеттік емес заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру кезіндегі табыстау актісі немесе бөлу балансы;
жер учаскесіне жеке меншік құқығы - азаматтардың және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың өздеріне тиесілі жер учаскесін осы Кодексте белгіленген негіздерде, шарттар мен шектерде иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығы;
жергілікті атқарушы органдардың шешімдері - Алматы қаласының жергілікті атқарушы органының жер учаскесіне құқық беру туралы құқықтық актілері;
жер учаскесі - Жер кодексінде белгіленген тәртіппен жер қатынастары субъектілеріне бекітіліп берілетін, тұйық шекара ішінде бөлінген жер бөлігі;
жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын Алматы қаласының жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі;
жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган (бұдан әрі - орталық уәкілетті орган);
мамандандырылған кәсіпорын – мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мамандандырылған республикалық мемлекеттік кәсіпорын “Жер ресурстары және жерге орналастыру жөніндегі мемлекеттік ғылыми өндірістік орталық” (“АлматықалжерҒӨО” МЕК), орталық уәкілетті орган оған қатысты мемлекеттік басқару органы болып табылады;
ҚФБ – құрылымдық-функционалдық  бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
ХҚО ЫАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталықтары үшін ықпалдастырылған ақпараттық жүйе.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Акимата города Алматы от 11 июня 2012 года N 2/537. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 9 июля 2012 года за N 943. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 29 марта 2013 года N 1/294
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 29.03.2013 N 1/294 (вводится в действие через 10 дней после опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 27 ноября  2000 года «Об административных процедурах», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» в целях повышения качества предоставления государственных услуг акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламенты государственных услуг:
«Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок», согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
«Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования», согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
«Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного землепользования (аренды)», согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
«Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования», согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы В. Долженкова.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким города Алматы                  А.Есимов
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
города Алматы
от 11 июня 2012 года № 2/537
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия:
идентификационный документ на земельный участок - документ, содержащий идентификационные характеристики земельного участка, необходимые для целей ведения земельного, правового и градостроительного кадастров;
правоустанавливающий документ на земельный участок - документ, подтверждающий наступление юридических фактов (юридических составов), на основании которых возникают, изменяются или
прекращаются права на земельный участок, в том числе договоры, решения судов, правовые акты исполнительных органов, свидетельство о праве на наследство, передаточный акт или разделительный баланс при реорганизации негосударственных юридических лиц, владеющих земельным участком на праве собственности или выкупивших право временного возмездного землепользования (аренды);
право частной собственности на земельный участок - право граждан и негосударственных юридических лиц владеть, пользоваться и распоряжаться принадлежащим им земельным участком на основаниях, условиях и в пределах, установленных Земельным кодексом;
решения местных исполнительных органов - правовые акты местного исполнительного органа города Алматы о предоставлении права на земельный участок;
земельный участок - выделенная в замкнутых границах часть земли, закрепляемая в установленном земельном законодательством порядке за субъектами земельных отношений;
уполномоченный орган по земельным отношениям - структурное подразделение местного исполнительного органа города Алматы, осуществляющее функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган);
центральный уполномоченный орган по управлению земельными ресурсами - государственный орган, осуществляющий регулирование в области земельных отношений (далее - центральный уполномоченный орган);
специализированное предприятие - дочернее  государственное предприятие по городу Алматы республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства», являющееся специализированным государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр  (ДГП «АлматыгорНПЦзем»), по отношению к которому центральный уполномоченный орган является органом государственного управления;
СФЕ – структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных  органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
ИИС ЦОН – интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения.

2. Жалпы ережелер
2. Осы «Жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» регламенті (бұдан әрі - Регламент) жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру рәсімдерін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) айқындайды.
Осы Регламент «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызметтi, тұтынушыда жер учаскесiне құқық белгілейтін құжат болған жағдайда ғана, жер учаскесiне жеке меншiк құқығына акт дайындайтын, Алматы қаласы, Әуезов көшесі, 107 мекенжайында орналасқан, мамандандырылған кәсiпорынның қатысуымен, Алматы қаласы, Толе би көшесі, 155 мекенжайында орналасқан уәкiлеттi орган көрсетедi (байланыс деректері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген).
Мемлекеттiк қызмет баламалы негiзде жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiледi.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттiк қызмет 2003 жылғы 20 маусымдағы № 442-II Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң 23-бабы, 43-бабының 9-тармағы152-бабы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарының нысандарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір шешімдердің күші жойылды деп тану туралы» 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысы 1-тармағының 1-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының 97-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы 1-тармағының 3-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының 2-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны - қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті немесе осы регламенттің 10-қосымшасында көрсетілген жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее - Регламент) определяет процедуру оформления и выдачи актов на право частной собственности на земельный участок (далее - государственная услуга).
Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственных услуг «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок».
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
4. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, расположенным по адресу: город Алматы, улица Толе би, 155 с участием специализированного предприятием, расположенным по адресу: город Алматы, улица Ауэзова, 107, которое изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок, только при наличии у потребителя правоустанавливающего документа на земельный участок (контактные данные указаны в приложении 1 настоящего регламента).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Центры обслуживания населения (далее – Центр), указанных по адресу согласно приложению 2 настоящего регламента.
5. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43, статьи 152 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года № 442-II и подпункта 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан», пункта 97 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», подпунктом 3 пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
7. Формой завершения оказываемой государственной услуги является оформление и выдача на бумажном носителе акта на право частной собственности на земельный участок или его дубликата, указанном в приложении 10 настоящего регламента, или мотивированного отказа в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

8. Мемлекеттiк қызметтің жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған кәсіпорын «Алматықалжер ҒӨО» МЕК-тің қатысуымен көрсетіледі.
9. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар, осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мөлшерде, төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
Уәкілетті орган жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті беру бойынша мемлекеттік қызметті тегін көрсетеді және заңдық сараптама жүргізумен және актіні бекітумен қорытындыланады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
10. Мемлекеттiк қызмет:
уәкiлеттi органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін. Құжаттарды қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, филиалдар мен өкілдіктер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-дан сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендiлерде, Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылады.
11. Өтініш барлық тиісті құжаттарымен бірге орналасқан жері бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкеріне тапсырылады.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ, құжатты қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде - 4 жұмыс күнi;

8. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АлматыгорНПЦзем» в части оформления акта на право частной собственности на земельный участок.
9. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок.
Оплата за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты, в размере, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга по выдаче акта на право частной собственности на земельный участок уполномоченным органом оказывается бесплатно и заключается в проведении юридической экспертизы и утверждении акта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
10. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
11. Заявление с приложением всех необходимых документов сдается ответственному сотруднику уполномоченного органа.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра который принимает документы.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 17 настоящего регламента, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок - 4 рабочих дня;

2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қолайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.
13. Уәкілетті органға, мамандандырылған кәсіпорынға немесе Орталыққа өтініш білдірген кезде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап - 4 жұмыс күнi (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
құжаттарды тапсыру кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды.
14. Тұтынушы осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
4) жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни, жеке уәкілетті өкілдің өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi рәсiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условий для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.
13. Сроки ограничений по времени при обращении в уполномоченный орган, специализированное предприятие или Центр:
срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок - 4 рабочих дня со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
время ожидания в очереди при получении документов - не более 30 минут.
14. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления потребителем соответствующих документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента.
Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав  на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
4) при невыполнении условий выдачи акта на право частной собственности на земельный участок, то есть не явка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого  приостановлено оформление акта на право частной собственности на земельный участок и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.
15. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1 нұсқа (осы регламенттің 5-қосымшасы).
1) тұтынушы уәкілетті органға осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімімен өтініш береді;
2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы растама береді;
3) сұрау хат дайындайды және «АлматықалжерҒӨО» МЕК-ке жолдайды;
4) «АлматықалжерҒӨО» МЕК-тің жауапты қызметкері құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi ресiмдейді, оны «АлматықалжерҒӨО» МЕК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
5) уәкілетті органның басшысы жер учаскесіне жеке меншiк құқығы актiлерiне қол қояды және жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
2 нұсқа (осы регламенттің 6-қосымшасы).
1) Тұтынушы Орталыққа осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімімен өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттарды қабылдағандығы туралы растама береді, Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері Орталықтың ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және басшының қарауына береді;
4) уәкілетті органның басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, сосын «АлматықалжерҒӨО» МЕК-ке сұрау хат әзірлейді және оны жөнелтеді;
6) «АлматықалжерҒӨО» МЕК-тің жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi ресiмдейді, оны «АлматықалжерҒӨО» МЕК директорымен келіседі және уәкілетті органға  жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
7) уәкілетті органның басшысы жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актіге немесе мемлекеттік қызмет беруді тоқтату немесе одан бас тарту туралы хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның жауапты қызметкеріне жолдайды;

1 вариант (приложение 5 настоящего регламента).
1)  потребитель подает заявление с приложением документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3)  подготавливает запрос и направляет в ДГП «АлматыгорНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АлматыгорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право частной собственности на земельный участок, согласовывает его с директором ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право частной собственности на земельный участок и направляет ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право  частной собственности на земельный участок и выдает заявителю (потребителю).
2 вариант (приложение 6 настоящего регламента).
1)  потребитель подает заявление с приложением документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода и направляет в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа направляет заявление с приложенными документами ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа принимает документы, затем подготавливает запрос в ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет его;
6) ответственный специалист ДГП «АлматыгорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право частной собственности на земельный участок, согласовывает его с директором ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право частной собственности на земельный участок либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;

8) уәкілетті органның жауапты маманы жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актіні тіркейді, ХҚО АЖ-да (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және Орталыққа жолдайды.
9) уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын қорытындысын қабылдау кезінде, Орталық түскен құжаттарды Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;
10) Орталық өтініш иесіне (тұтынушыға) жер учаскесіне жеке меншiк құқығына акт, не болмаса хабарлама немесе уәжделген бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
16. Уәкiлеттi орган немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 17-тармағында көрсетiлген құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат бередi, онда осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес:
1) өтініштің нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) және орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
17. Жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi немесе жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет жер учаскесіне жеке меншiк құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жер учаскесіне жеке меншiк құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, не тұтынушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.

8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует акт на право частной собственности на земельный участок, фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и направляет в Центр.
9) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
10) Центр выдает потребителю выдает заявителю (потребителю) акт на право частной собственности на земельный участок, либо уведомление или мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
16. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
17. Для выдачи акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством частной собственности на земельный участок:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права частной собственности на земельный участок;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившие указанные работы;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жеке меншiк құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруі туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, не тұтынушының атынан берілген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
3) жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнің телнұсқасын беруге өтiнiш;
жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, не тұтынушының атынан берілген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
18. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары: уәкілетті орган және Орталық тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
19. Осы регламенттің 9-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (шаралардың) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттер (шаралар) реттілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы көрсетілген.
20. Осы регламенттің 9-қосымшасында мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында, мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стенділерде орналастырылады. Орталықтардың тізбесі осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
Уәкілетті органның бастығы мен Орталық директорының жұмыс және қабылдау кестесі олардың жұмыс кестелеріне сәйкес айқындалады.
Уәкілетті органның, мамандандырылған кәсіпорынның және Орталықтың байланыс телефондары, мекенжайлары, оның ішінде электронды мекенжайы, осы регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген.

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве частной собственности и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным  органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
3) при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 8 настоящего регламента;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право частной собственности на земельный участок недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
18.  Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) указано согласно приложению 9 настоящего регламента.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указаны согласно приложению 9 настоящего регламента.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе акимата города Алматы, на стендах в местах оказания государственной услуги. Перечень Центров указан в приложении 2 к настоящему регламенту.
График работы и приема начальника уполномоченного органа и директора Центра определяется в соответствии с графиками их работы.
Контактные телефоны, адрес, в том числе электронные, уполномоченного органа, специализированного предприятия и Центра указаны в приложениях 12 к настоящему регламенту.

5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
21. Рұқсат беруші құжатты беру мерзімін бұзғандығы үшін рұқсат беруші құжатты беруші тұлғаларға, сондай-ақ олардың басшыларына тәртіптік жауапкершілік көзделген.
Рұқсат беруші құжатты беру бойынша іс әрекет реттілігінің және мерзімінің сақталуын бақылауды Алматы қаласы, Әуезов көшесі, 107, № 15 кабинет мекенжайында орналасқан (тел. 8 (727) 269-43-34) уәкілетті органның Кадастрлық (бағалау) жұмыстарын ұйымдастыру және сәйкестендіру құжаттарын беру бөлімінің бастығы жүзеге асырады.
22. Рұқсат беруші құжатты беруші жауапты тұлға:
рұқсат беруші құжатты қабылдау, қарастыру және беру тәртібін және мерзімін сақтауға;
мүдделі мемлекеттік органдармен және мекемелермен уақытылы келісуге;
рұқсат беруші құжаттың дұрыс ресімделуіне жеке жауапкершілік алады.
«Жер учаскесіне жеке меншiк
құқығына актiлер ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Алматы қаласының жер учаскесіне актілерді ресімдеу және беру
бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету жөнiндегi уәкiлеттi органның
және мамандандырылған кәсіпорынның байланыс деректері
Жер қатынастары саласында мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын уәкілетті органның және мамандандырылған кәсіпорынның атауы
Орналасқан жерi, мекенжайы, электрондық адресі
Мемлекеттiк қызметтi көрсе
туге жауапты тұлға
Байланыс
телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
«Алматы қаласының Жер қатынастары басқармасы» мемлекеттiк мекемесi
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй, uzoalmata@mail.ru
Басқарма бастығы
8-727-300-07-06,
ф. 378-46-81
Демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағ. 9.00 бастап сағ. 18.00 дейін,түскі үзіліс сағ. 13.00 бастап сағ. 14.00 дейін
«АлматықалжерҒӨО» еншілес мемлекеттiк кәсіпорны

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
21. За нарушение срока выдачи разрешительного документа предусматривается дисциплинарная ответственность лиц, выдающих разрешительные документы, а также их руководителей.
Контроль за соблюдением срока и последовательности действий по выдаче разрешительного документа осуществляет начальник отдела организации кадастровых (оценочных) работ и выдачи идентификационных документов уполномоченного органа, расположенного по адресу: город Алматы, улица Ауэзова, 107, каб. № 15, тел. 8 (727) 269-43-34.
22. Ответственное лицо, выдающее разрешительный документ несет персональную ответственность за:
соблюдение сроков и порядка приема, рассмотрения и выдачи разрешительного документа;
своевременное согласование с заинтересованными государственными органами и организациями;
правильность оформления разрешительного документа.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок»
Контактные данные уполномоченного органа и
специализированного предприятия по оказанию
государственных услуг по оформлению и выдаче
актов на землю города Алматы
Наименование уполномоченного органа и специализированного предприятия осуществляющие функции по оказанию государственных услуг в области земельных отношений
Местораспо- ложение, адрес, электронный адрес
Ответст- венное лицо за оказание государ- ственной услуги
Контактный
телефон
График работы
1
2
3
4
5
Государственное учреждение
«Управление земельных
отношений города Алматы»
город Алматы, улица Толе би, 155, uzoalmata@ru
Началь- ник уп- равления
8-727- 300-07-06,  ф. 378-46-81
Ежеднев- но с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеден- ным переры- вом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббо- та, вос- кресенье) и празд- ничных дней
Дочернее государственное предприятие «АлматыгорНПЦзем»

Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағ. 9.00 бастап сағ. 20.00 дейін, үзіліссіз
2.
Алматы қаласы, Алатау ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Жанқожа батыр көшесi, 24-үй
8 (727) 377-19-80
3.
Алматы қаласы, Алмалы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесi, 221-үй
8 (727) 378-09-10
4.
Алматы қаласы, Әуезов ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Жандосов көшесi, 51-үй
8 (727) 317-82-29
5.
Алматы қаласы, Бостандық ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, “Алмагүл” шағынауданы, 9/а-үй
8 (727) 293-41-14
6.
Алматы қаласы, Жетісу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Төле би көшесi, 155-үй
8 (727) 378-46-72
7.
Алматы қаласы, Медеу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Марков көшесi, 44-үй
8 (727) 239-65-63 239-65-47
8.
Алматы қаласы, Түрксіб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесi, 9-үй
8 (727) 234-09-27
«Жер учаскесіне жеке меншiк
құқығына актiлер ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
3-қосымша
Жер учаскелеріне сәйкестендіру құжаттарын әзірлеу жұмыстарының құны тиісті қаржылық жылға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі - АЕК) мөлшеріне қарай есептеледі және төмендегіні құрайды:
Субъектілердің атауы Жер учаскесінің алаңы,
гектар (га)
Жұмыстардың құны
АЕК жер учаскесінің ауданына қарай жұмыстардың құнын арттыру коэффициенті
Жеке тұлғалар:
бағбандық және саяжай құрылысын жүргізу үшін
1,9
жеке тұрғын үй құрылысы үшін
1,9
жеке қосалқы шаруашылық үшін
1,9
гараждар
1,9
Шаруа және фермерлік қожалықтар
50 дейін
3,2
100 га дейін - 1,1;
500 га дейін - 1,2;
1000 га дейін - 1,3;
1000 га жоғары - 1,4
Заңды тұлғалар, шағын кәсіпкерлік субъектілері
0,5 дейін
3,2
1 га дейін - 1,1;
10 га дейін - 1,2;
50 га дейін - 1,3;
50 га жоғары – 1,4
Орын-жайлардың меншік иелері (кондоминиумға қатысушылар)
1 дейін
5,2
1,5 га дейін - 1,1;
2,0 га дейін - 1,2;
2,5 га дейін - 1,3;
2,5 га жоғары – 1,4
«Жер учаскесіне жеке меншiк
құқығына актiлер ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
4-қосымша
_____________________________
_____________________________
_____________________________
(кімге жіберіледі)
Хабарландыру
Жер учаскесіне құқықтар ресімдеу тоқтатылғандығы туралы хабардар етеміз.
Негізі:______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________
(бас тарту себебін көрсету)
Кеңес алу үшін, Сізге уәкілетті органға келу қажет.
Уәкілетті органның
басшысы             ___________________
(қолы)
«Жер учаскесіне жеке меншiк
құқығына актiлер ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
5-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл сұлбасы (І нұсқа)
«Жер учаскесіне жеке меншiк
құқығына актiлер ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
6-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы (ІІ нұсқа)
«Жер учаскесіне жеке меншiк
құқығына актiлер ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
7-қосымша
Мемлекеттік қызметті тұтынушыға
______________________________
______________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні,
заңды тұлғаның атауы)
№ ________ құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат
Мен____________________________________________________________
(Уәкілетті орган бөлімінің жауапты қызметкерінің аты-жөні)
_____________________________________________________________________
(сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі)
__________________________________________________________ мемлекеттік қызметін көрсету үшін 20__ жылғы «___»___________ №__________өтінішті қабылдадым.
Өтінішке келесі құжаттар қосылды:
1.______________________________________
2.______________________________________
3.______________________________________
Мемлекеттік қызмет 20__ жылғы «____»____________ уәкілетті органның №______ кабинетінде көрсетіледі.
Сұрату қабылданған күн______________
Қолы __________________
«Жер учаскесіне жеке меншiк
құқығына актiлер ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
8-қосымша
Жер қатынастары бойынша уәкiлеттi
органның бастығы
______________________________________
(уәкiлеттi органның атауы)
______________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
______________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты немесе заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
______________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
______________________________________
деректемелерi, байланыс телефоны,
______________________________________
мекенжайы)
Жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актіні беру туралы
өтiнiш
______________________________________________________берiлген,
(жер учаскесiнiң нысаналы мақсаты)
_____________________________________________________________________
(жер учаскесiнiң мекенжайы (орналасқан жерi)
_________________________________________________________ орналасқан жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актіні (актiнiң телнұсқасын) беруiңiздi сұраймын.
Күнi ________   Өтiнiш иесi__________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
__________________________________________
немесе заңды тұлғаның не уәкiлеттi
органның атауы)
«Жер учаскесіне жеке меншiк
құқығына актiлер ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
9-қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
р/с
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1.
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
ҚФБ 1. Уәкілетті органның жауапты маманы
ҚФБ 2. «Алматықалжер ҒӨО» ЕМК жауапты маманы
ҚФБ 3.
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 1. Уәкілетті органның жауапты маманы
3.
Іс әрекеттің  (үдерістің, шараның, операцияның) атауы және оның сипаттамасы

Ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней
2.
Центр обслуживания населения Алатауского района города Алматы
город Алматы, улица Жанкожа батыра, дом 24
377-19-80
3.
Центр обслуживания населения Алмалинского района города Алматы
город Алматы, улица Богенбай батыра, дом 221
378-09-10
4.
Центр обслуживания населения Ауэзовского района города Алматы
город Алматы, улица Жандосова, дом 51
317-82-29
5.
Центр обслуживания населения Бостандыкского района города Алматы
город Алматы, микрорайон Алмагуль, дом 9а
293-41-14
6.
Центр обслуживания населения Жетысуского района города Алматы
город Алматы, улица Толе би, дом 155
378-46-72
7.
Центр обслуживания населения Медеуского района города Алматы
город Алматы, улица Маркова, дом 44
239-65-63  239-65-47
8.
Центр обслуживания населения Турксибского района города Алматы
город Алматы, улица Рихарда Зорге, дом 9
234-09-27
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности на
земельный участок»
Стоимость работ по изготовлению идентификационных документов на земельные участки исчисляются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (далее - МРП), и составляют:
Наименование субъектов
Площадь земельного участка, гектар (га)
Стоимость работ
МРП
коэффициент повышения стоимости работ в зависимости от площади земельного участка
Физические лица для ведения:
садоводства и дачного строительства
1,9
индивидуального жилищного строительства
1,9
личного подсобного хозяйства
1,9
гаражи
1,9
Крестьянские и фермерские хозяйства
до 50
3,2
до 100 га - 1,1;
до 500 га - 1,2;
до 1000 га - 1,3;
свыше 1000 га - 1,4
Юридические лица, субъекты малого предпринимательства
до 0,5
3,2
до 1 га - 1,1;
до 10 га - 1,2;
до 50 га - 1,3;
свыше 50 га - 1,4
Собственники помещений (участники кондоминиума)
до 1
5,2
до 1,5 га - 1,1;
до 2,0 га - 1,2;
до 2,5 га - 1,3;
свыше 2,5 га - 1,4
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности на
земельный участок»
________________________________
________________________________
________________________________
(кому адресуются)
Уведомление
Доводим до сведения о приостановлении оформления прав
на земельные участки на основании __________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать причину отказа)
Вам необходимо явиться в уполномоченный орган для получения
консультации.
Руководитель
уполномоченного органа ________________________
(подпись)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности на
земельный участок»
Схема функционального взаимодействия (вариант І)
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности на
земельный участок»
Схема функционального взаимодействия (вариант ІІ)
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок»
Потребителю государственной услуги
________________________________
________________________________
(Ф.И.О. физического лица,
наименование юридического лица)
Расписка о приеме документов № _______
Мной _________________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного специалиста отдела
уполномоченного органа)
приняты заявление от  «___» _____________ 20__ года  № ______ на
оказание государственной услуги ________________________________
________________________________________________________________
(вид запрашиваемой государственной услуги)
со следующими документами:
1. _____________________________________________
2. _____________________________________________
3. _____________________________________________
4. _____________________________________________
Государственная услуга будет оказана «__» ____________ 2012
года в уполномоченном органе кабинет № ________
Дата приема запроса    _____________________
Подпись _________________________
Приложение 8
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности на
земельный участок»
Начальнику уполномоченного органа
земельных отношений
______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ___________________________________
(полное наименование юридического лица)
_______________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
_______________________________________
личность физического или юридического лица,
__________________________________________
контактный телефон, адрес)
Заявление
о выдаче акта на право частной собственности на
земельный участок
Прошу выдать акт (дубликат акта) на право частной собственности
на земельный участок, расположенного по _____________________________
_____________________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
предоставленный______________________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Дата ____________________     Заявитель _____________________________
(фамилия, имя, отчество или
юридического лица
_____________________________________________
либо уполномоченного органа)
Приложение 9
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности на
земельный участок»
п/п
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наименова- ние СФЕ
СФЕ 1 Ответствен- ный специалист уполномо- ченного органа
СФЕ 2 Ответст- венный специалист ДГП «Алматы- горНПЦзем»
СФЕ 3 Руково- дитель уполномо- ченного органа
СФЕ 1 Ответствен- ный специалист уполномо- ченного органа
3.
Наименова- ние действий (процесса, процедуры, операции) и их описание

1) құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз болса, тұтынушыны хабардар етеді;
3)«АлматықалжерҒӨО» ЕМК-не сұрату дайындайды және оны жөнелтеді.
1) құжаттары қабылдайды, журналда тіркейді, жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi ресімдейді, мамандандырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
1) жер учаскесіне жеке меншік құқығына актісіне қол қояды
1) жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiні қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар)
Жер учаскесіне жеке меншiк  құқығына актiлер беру
5.
Орындау мерзімдері
2 күн
2 күн
2 күн
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы.
«АлматықалжерҒӨО» ЕМК
жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi ресімдейді, мамандандырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет.
жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актіге қол қояды.
№ 5 іс-әрекет.
жер учаскесіне жеке меншiк құқығына актiнi қабылдайды, тіркейді, өтініш иесіне (тұтынушығы) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
№ 2 іс-әрекет.
«АлматықалжерҒӨО»МЕК-ке сұрату дайындайды  және оны жөнелтеді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 1.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Жауапты маман
«АлматықалжерҒӨО» МЕК жауапты маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру
№ 3 іс-әрекет
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді
№ 5 іс-әрекет
мемлекеттік қызмет көрсетудің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы  шешімнің жобасын дайындайды
№ 6 іс-әрекет
мемлекеттік қызмет көрсетудің  тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімге қол қояды
№ 7 іс-әрекет
мемлекеттік қызметтің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімді тұтынушыға  жеткізеді
№ 2 іс-әрекет
«АлматықалжерҒӨО»МЕК-ке сұрату дайындайды  және оны жөнелтеді
№ 4 іс-әрекет
егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді
«Жер учаскесіне жеке меншiк
құқығына актiлер ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің

1) принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача под- тверждения о получении документов;
2) если есть основание для прио- становления оказания государст- венной услуги уведомляет потреби- теля;
3) подго- тавливает запрос в ДГП «Алма- тыгорНПЦзем» и отправляет его
1) принимает документы, регистри- рует в журнале, оформляет акт на право частной собствен- ности на земельный участок, согласовы- вает с директором специали- зирован- ного пред- приятия и отправляет в упол- номоченный орган
1) подпи- сывает акт на право частной собствен- ности на земельный участок
1) принимает, регистриру- ет акт на право частной собствен- ности на земельный участок и выдает заявителю (потреби- телю) или направляет в Центр по обслужи- ванию населения
4.
Форма завершения (данные, документы)
Выдача актов на право частной собствен- ности на земельный участок
5.
Сроки исполнения
2 дня
2 дня
2 дня
6.
Номер следующего действия
2
3
4
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела уполномоченного органа
Ответственный специалист ДГП «Алматыгор- НПЦзем»
Руководи- тель упол- номоченного органа
Ответственный специалист отдела уполномоченного органа
Действие 1
принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов
Действие 3
принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право частной собственности на земельный участок, согласовывает с директором спе- циализированного предприятия и отправляет в уполномоченный орган
Действие 4
подписывает акт на право частной собствен- ности на земельный участок
Действие 5
принимает, регистрирует акт на право частной собственности на земельный участок, выдает заявителю (потребителю) или направляет в Центр по обслуживанию населения
Действие 2
подготавливает запрос в ДГП «Алматыгор- НПЦзем» и отправляет его
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 1.
СФЕ 3.
СФЕ 1.
Ответст- венный специалист
Ответст- венный специалист ДГП «Алматы- горНПЦзем»
Ответствен- ный специалист уполномо- ченного органа
Руководитель уполномочен- ного органа
Ответствен- ный специалист уполномочен- ного органа
Действие 1
принятие докумен- тов, ре- гистрация их в журнале регистра- ции и выдача подтверж- дения о получении документов
Действие 3
принимает документы, регистри- рует в журнале
Действие 5
подготавли- вает проект решения о приостанов- лении или об отказе в предостав- лении госу- дарственной услуги
Действие 6
Подписывает решение о приостанов- лении или об отказе в предостав- лении госу- дарственной услуги
Действие 7
Доведение решения потребителю о прио- становлении или об отказе в предоста- влении госу- дарственной услуги
Действие 2
Подготав- ливает запрос в ДГП «Алма- тыгорНПЦ- зем», отправляет его
Действие 4
если есть основание для прио- становления или в отказе госу- дарственной услуги уведомляет уполномоченный орган
Приложение 10
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности на
земельный участок»
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан

2006 жылғы 6 маусымдағы № 511
қаулысымен бекітілген
Жер учаскесiне жеке меншiк құқығын беретiн
Акт
на право частной собственности
Нұсқама. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы № 1250 (қолданысқа енгізу тәртібі 2-тармақ); 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 96 (қолданысқа енгізу тәртібі 2-тармақты қараңыз) қаулыларымен енгізілген өзгерістері бар акт.
№ ______________
Жер учаскесiнiң кадастрлық нөмiрi ____________________
Меншік иесі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы, мекенжайы)
Жер учаскесiне жеке меншiк құқығы ______________________________
(ортақ бiрлескен, ортақ үлестiк)
____________________ жыл мерзімге
Жер учаскесiнiң ауданы _________ га.
Жердiң санаты __________________________________________
Жер учаскесiн нысаналы тағайындау ______________________
________________________________________________________
Жер учаскесiн пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
________________________________________________________
Жер учаскесiнiң бөлiнуi ________________________________
(бөлiнедi, бөлiнбейдi)
Кадастровый номер земельного участка ____________________
Право частной собственности на земельный участок сроком на ______ лет
___________________________________________________________________
(общее совместное, общее долевое)
Площадь земельного участка _________________ га.
Категория земель ______________________________
Целевое назначение земельного участка _______________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
________________________________________________________________
Делимость земельного участка ___________________________________
(делимый, неделимый)
№ ________
Жер учаскесiнiң жоспары
План земельного участка
Учаскенiң орналасқан жерi ____________________________
____________________________
____________________________
Местоположение участка _______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Сызықтардың өлшемiн шығару
Выноска мер линий
______________________________
Бұрылыстардағы | Сызықтардың
нүктелердiң N | өлшемi
N поворотных | Меры
точек | линий
_________________|_______________
Шектесу учаскелерiнiң _________________|_______________
кадастрлық нөмipлepi  _________________|_______________
(жер санаттары)*:     _________________|_______________
А-дан Б-ға дейiн      _________________|_______________
Б-дан В-ға дейiн      _________________|_______________
В-дан Г-ге дейiн      _________________|_______________
_________________|_______________
Кадастровые номера    _________________|_______________
(категории земель)    _________________|_______________
смежных участков*:    _________________|_______________
от А до Б             _________________|_______________
от Б до В             _________________|_______________
от В до Г             _________________|_______________
_________________|_______________
_________________|_______________
Масштаб 1: ______________________
Жоспар шегiндегi бөтен жер учаскелерi
Посторонние земельные участки в границах плана
Жоспардағы N
N на плане
Жоспар шегiндегi бөтен жер учаскелерiнiң кадастрлық нөмiрлерi
Кадастровые номера посторонних
земельных участков в границах
плана
Ауданы, га
Площадь, га
Осы акт ___________________________________________ жасалды
(жер кадастрын жүргiзетiн кәсiпорынның атауы)
Настоящий акт изготовлен _______________________________________
(наименование предприятия, ведущего земельный кадастр)
М.О. __________________   ______________________________________
(қолы, подпись)             (аты-жөнi, Ф.И.О.)
М.П.              "__" ___________ 20__ ж.
Осы актiнi беру туралы жазба жер учаскесiне меншiк құқығын, жер пайдалану құқығын беретiн актiлер жазылатын кiтапта N ______ болып жазылды.
Қосымша:
Запись о выдаче настоящего акта произведена в книге записей актов на право собственника на земельный участок, право землепользования за N ____________________.
Приложение:
М.О.
М.П.
________________________________________________________________
(жер қатынастары жөнiндегi уәкiлеттi органның атауы)
_______________________________________________________ басшысы
Руководитель ___________________________________________________
(наименование уполномоченного органа
________________________________________________________________
по земельным отношениям)
_______________________ аты-жөнi  20  ж. "__" ___________
(қолы, подпись)        Ф.И.О.      г.
*Шектесулердiң сипаттамасы жер учаскесiне сәйкестендiру құжатын дайындаған сәтте жарамды.
*Описание смежеств действительно на момент изготовления идентификационного документа на земельный участок.
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 11 маусымдағы
№ 2/537 қаулысымен бекітілген
«Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді
ресімдеу және беру»
мемлекеттік қызмет регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы Регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты - жер, құқықтық және қала құрылысы кадастрларын жүргізу мақсатында қажетті, жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларын қамтитын құжат;
жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат - осылардың негізінде жер учаскесіне құқықтар туындайтын, өзгертілетін немесе тоқтатылатын заңдық фактілердің (заңдық құрамдарының) басталғанын растайтын құжат, оның ішінде шарттар, соттардың шешімдері, атқарушы органдардың құқықтық актілері, мұрагерлікке құқық туралы куәлік, меншік құқығымен жер учаскесіне иеленген немесе уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығын сатып алған мемлекеттік емес заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру кезіндегі табыстау актісі немесе бөлу балансы;
тұрақты жер пайдалану құқығы - мемлекеттік заңды тұлғалардың Жер кодексінде белгіленген негіздерде, шарттар мен шектерде жер учаскесін (шектеусіз мерзімге) пайдалану құқығы;
жергілікті атқарушы органдардың шешімдері - жер учаскесіне құқық беру туралы Алматы қаласы жергілікті атқарушы органының құқықтық актілері;
жер учаскесі - Жер кодексінде белгіленген тәртіппен жер қатынастары субъектілеріне бекітіліп берілетін, тұйық шекара ішінде бөлінген жер бөлігі;
жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын Алматы қаласы жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі;
жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган (бұдан әрі - орталық уәкілетті орган);
мамандандырылған кәсіпорын - мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мамандандырылған республикалық мемлекеттік кәсіпорын, «Жер ресурстары және жерге орналастыру жөніндегі мемлекеттік ғылыми өндірістік орталық» («АлматықалжерҒӨО» ЕМК), орталық уәкілетті орган оған қатысты мемлекеттік басқару органы болып табылады;
ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
ХҚО ЫАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталықтары үшін ықпалдастырылған ақпараттық жүйе.

от 6 июня 2006 года N 511
Жеке меншік құқығын беретiн
Акт
на право частной собственности на земельный участок
Сноска. Акт с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.12.2008 N 1250 (порядок введения в действие п. 2); от 15.02.2010 № 96 (порядок введения в действие см. п. 2).
N ______________
Жер учаскесiнiң кадастрлық нөмiрi ______________________________
Меншiк иесi_____________________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның
________________________________________________________________
толық атауы, мекен-жайы)
Жер учаскесiне жеке меншік құқығы _
________________________________________________________________
жыл мерзiмге ___________________________________________________
(ортақ бiрлескен, ортақ үлестiк)
Жер учаскесiнiң алаңы _________ га.
Жердiң санаты __________________________________________________
Жер учаскесiн нысаналы тағайындау ______________________________
________________________________________________________________
Жер учаскесiн пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар ________
________________________________________________________________
Жер учаскесiнiң бөлiнуi ________________________________________
(бөлiнедi, бөлiнбейдi)
Кадастровый номер земельного участка ___________________________
Право частной собственности на
земельный участок сроком на ___________ лет_____________________
________________________________________________________________
(общее совместное, общее долевое)
Площадь земельного участка _________________ га.
Категория земель _______________________________________________
Целевое назначение земельного участка __________________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
________________________________________________________________
Делимость земельного участка ___________________________________
(делимый, неделимый)
N ________
Жер учаскесiнiң жоспары
План земельного участка
Учаскенiң орналасқан жерi _________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Местоположение участка ____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
Сызықтардың өлшемiн шығару
Выноска мер линий
_________________________________
Бұрылыстардағы     | Сызықтардың
нүктелердiң N | өлшемi
N поворотных |  Меры
точек       | линий
Шектесу учаскелерiнiң  _________________|_______________
кадастрлық нөмipлepi   _________________|_______________
(жер санаттары)*:      _________________|_______________
А-дан Б-ға дейiн       _________________|_______________
Б-дан В-ға дейiн       _________________|_______________
В-дан Г-ге дейiн       _________________|_______________
_________________|_______________
Кадастровые номера     _________________|_______________
(категории земель)     _________________|_______________
смежных участков*:     _________________|_______________
от А до Б              _________________|_______________
от Б до В              _________________|_______________
от В до Г              _________________|_______________
_________________|_______________
_________________|_______________
Масштаб 1: ______________________
Жоспар шегiндегi бөтен жер учаскелерi
Посторонние земельные участки в границах плана
Жоспардағы N
N на плане
Жоспар шегiндегi бөтен жер учаскелерiнiң кадастрлық нөмiрлерi
Кадастровые номера посторонних земельных участков в границах плана
Алаңы, га
Площадь, га
Осы акт ___________________________________________ жасалды
(жер кадастрын жүргiзетiн кәсiпорынның атауы)
Настоящий акт изготовлен _______________________________________
(наименование предприятия, ведущего земельный кадастр)
М.О. __________________ ________________________________________
(қолы, подпись)             (аты-жөнi, Ф.И.О.)
М.П.         «__» ___________ 200_ ж.
Осы актiнi беру туралы жазба жер учаскесiне меншiктiк
құқығын, жер пайдалану құқығын беретiн актiлер жазылатын
кiтапта N ______ болып жазылды
Қосымша:
Запись о выдаче настоящего акта произведена в книге
записей актов на право собственника на земельный участок,
право землепользования за N _____________________
Приложение:
М.О.
М.П.
________________________________________________________________
(жер қатынастары жөнiндегi уәкiлеттi органның атауы)
_______________________________________________________ басшысы
Руководитель ___________________________________________________
(наименование уполномоченного органа
________________________________________________________________
по земельным отношениям)
_______________________ аты-жөнi  200 ж. «__» ___________
(қолы, подпись)  Ф.И.О.      г.
*Шектесулердi сипаттау жөнiндегi ақпарат жер учаскесiне сәйкестендiру құжатын дайындаған сәтте күшiнде
*Описание смежеств действительно на момент изготовления идентификационного документа на земельный участок
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
города Алматы
от 11 июня 2012 года № 2/537
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия:
идентификационный документ на земельный участок - документ, содержащий идентификационные характеристики земельного участка, необходимые для целей ведения земельного, правового и градостроительного кадастров;
правоустанавливающий документ на земельный участок - документ, подтверждающий наступление юридических фактов (юридических составов), на основании которых возникают, изменяются или
прекращаются права на земельный участок, в том числе договоры, решения судов, правовые акты исполнительных органов, свидетельство о праве на наследство, передаточный акт или разделительный баланс при реорганизации негосударственных юридических лиц, владеющих земельным участком на праве собственности или выкупивших право временного возмездного землепользования (аренды);
право постоянного землепользования – право государственных юридических лиц, пользоваться (на бессрочное время) земельным участком на основаниях, условиях и в пределах, установленных Земельным кодексом;
решения местных исполнительных органов - правовые акты местного исполнительного органа города Алматы о предоставлении права на земельный участок;
земельный участок - выделенная в замкнутых границах часть земли, закрепляемая в установленном земельном законодательством порядке за субъектами земельных отношений;
уполномоченный орган по земельным отношениям - структурное подразделение местного исполнительного органа города Алматы, осуществляющее функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган);
центральный уполномоченный орган по управлению земельными ресурсами - государственный орган, осуществляющий регулирование в области земельных отношений (далее - центральный уполномоченный орган);
специализированное предприятие - дочернее государственное предприятие по городу Алматы республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства», являющееся специализированным государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр (ДГП «АлматыгорНПЦзем»), по отношению к которому центральный уполномоченный орган является органом государственного управления;
СФЕ – структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных  органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
ИИС ЦОН – интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения.

2. Жалпы ережелер
2. Осы «Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» регламенті (бұдан әрі - Регламент) жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру шарасын (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) айқындайды.
Осы Регламент «Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметі стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызметтi, тұтынушыда жер учаскесiне құқық белгілейтін құжат болған жағдайда ғана, жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына акт дайындайтын, Алматы қаласы, Әуезов көшесі, 107 мекенжайында орналасқан, мамандандырылған кәсiпорынның қатысуымен, Алматы қаласы, Толе би көшесі, 155 мекенжайында орналасқан уәкiлеттi орган көрсетедi (байланыс деректері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген).
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiледi.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттiк қызмет 2003 жылғы 20 маусымдағы № 442-II Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң 23-бабы, 43-бабының 9-тармағы152-бабы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарының нысандарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір шешімдердің күші жойылды деп тану туралы» 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысы 1-тармағының 1-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының 98-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы 1-тармағының 3-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының 2-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны, осы регламенттің 10-қосымшасында көрсетілген, жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына актiні немесе оның телнұсқасын, немесе бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуды ресімдеу және қағаз тасымалдағышта беру болып табылады.

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» (далее - Регламент) определяет процедуру оформления и выдачи актов на право постоянного землепользования на земельный участок (далее - государственная услуга).
Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственных услуг «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования».
3. Государственная услуга оказывается государственным юридическим лицам (далее - потребитель).
4. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, расположенным по адресу: город Алматы, улица Толе би, 155 с участием специализированного предприятием, расположенным по адресу: город Алматы, улица Ауэзова, 107, которое изготавливает акт на право постоянного землепользования на земельный участок, только при наличии у потребителя правоустанавливающего документа на земельный участок (контактные данные указаны в приложении 1 настоящего регламента).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Центры обслуживания населения (далее – Центр), указанных по адресу согласно приложению 2 настоящего регламента.
5. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 34пункта 9 статьи 43, статьи 152 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года № 442-II и подпункта 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан», пункта 98 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», подпунктом 3 пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
7. Формой завершения оказываемой государственной услуги является оформление и выдача на бумажном носителе акта на право постоянного землепользования на земельный участок или его дубликата, указанном в приложении 10 настоящего регламента, или мотивированного отказа в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

8. Мемлекеттiк қызметтің тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған кәсіпорын «Алматықалжер ҒӨО» ЕМК қатысуымен көрсетіледі.
9. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар, осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мөлшерде, төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
Уәкілетті орган жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына акті беру бойынша мемлекеттік қызметті тегін көрсетеді және заңдық сараптама жүргізумен және актіні бекітумен қорытындыланады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
10. Мемлекеттiк қызмет:
уәкiлеттi органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, филиалдар мен өкілдіктер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-дан сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендiлерде, Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылады.
11. Өтініш барлық тиісті құжаттарымен бірге орналасқан жері бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкеріне тапсырылады.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ құжатты қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 17-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету
мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде - 4 жұмыс күнi;

8. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АлматыгорНПЦзем» в части оформления акта на право постоянного землепользования.
9. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования.
Оплата за изготовление акта на право постоянного землепользования производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты, в размере, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга по выдаче акта на право постоянного землепользования на земельный участок уполномоченным органом оказывается бесплатно и заключается в проведении юридической экспертизы и утверждении акта.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
10. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
11. Заявление с приложением всех необходимых документов сдается ответственному сотруднику уполномоченного органа.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра который принимает документы.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 17 настоящего регламента, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования - 4 рабочих дня;

2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қолайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.
13. Уәкілетті органға, мамандандырылған кәсіпорынға немесе Орталыққа өтініш білдірген кезде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап - 4 жұмыс күнi (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
құжаттарды тапсыру кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды.
14. Тұтынушы осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
4) жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни жеке уәкілетті өкілдің өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi рәсiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условий для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.
13. Сроки ограничений по времени при обращении в уполномоченный орган, специализированное предприятие или Центр:
срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования - 4 рабочих дня со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
время ожидания в очереди при получении документов - не более 30 минут.
14. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления потребителем соответствующих документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента.
Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
4) при невыполнении условий выдачи акта на право постоянного землепользования на земельный участок, то есть не явка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого  приостановлено оформление акта на право постоянного землепользования и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.
15. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1 нұсқа (осы регламенттің 5-қосымшасы).
1) тұтынушы уәкілетті органға осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімімен өтініш береді;
2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы растама береді;
3) сұрату дайындайды және «АлматықалжерҒӨО» ЕМК-на жолдайды;
4) «АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi ресiмдейді, оны «АлматықалжерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
5) уәкілетті органның басшысы тұрақты жер пайдалану құқығына актiлерiне қол қояды және жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
2 нұсқа (осы регламенттің 6-қосымшасы).
1) Тұтынушы Орталыққа осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімімен өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттарды қабылдағандығы туралы растама береді, Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері Орталықтың ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және басшының қарауына береді;
4) уәкілетті органның басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты маманы құжаттарды қабылдайды және тіркейді, сосын «АлматықалжерҒӨО» ЕМК-на сұрату әзірлейді және оны жөнелтеді;
6) «АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi ресiмдейді, оны «АлматықалжерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
7) уәкілетті органның басшысы тұрақты жер пайдалану құқығына актіге немесе мемлекеттік қызмет беруді тоқтату немесе одан бас тарту туралы хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның жауапты қызметкеріне жолдайды;

1 вариант (приложение 5 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление с приложением документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает запрос и направляет в ДГП «АлматыгорНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АлматыгорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право постоянного землепользования, согласовывает его с директором ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право постоянного землепользования и направляет ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право  постоянного землепользования и выдает заявителю (потребителю).
2 вариант (приложение 6 настоящего регламента).
1)  потребитель подает заявление с приложением документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода и направляет в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа направляет заявление с приложенными документами ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа принимает и регистрирует документы, затем подготавливает запрос в ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет его;
6) ответственный специалист ДГП «АлматыгорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право постоянного землепользования, согласовывает его с директором ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
7) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право постоянного землепользования либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;

8) уәкілетті органның жауапты маманы тұрақты жер пайдалану құқығына актіні тіркейді, ХҚО АЖ-нде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және Орталыққа жолдайды.
9) уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын қорытындысын қабылдау кезінде, Орталық түскен құжаттарды Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;
10) Орталық өтініш иесіне (тұтынушыға) тұрақты жер пайдалану құқығына акт, не болмаса хабарлама немесе уәжделген бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
16. Уәкiлеттi орган немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 17-тармағында көрсетiлген құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат бередi, онда осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес:
1) өтініштің нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) және орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
17. Тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет тұрақты жер пайдалану құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, тұрақты жер пайдалану құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның тұрақты жер пайдалану құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң, сенiмхатының немесе өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн олардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, тұрақты жер пайдалану құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның бұрын тұрақты жер пайдалану құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруі туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгендігi туралы құжат (түбiртек);
өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң, сенiмхатының немесе өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн олардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.

8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует акт на право постоянного землепользования, фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и направляет в Центр.
9) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
10) Центр выдает потребителю выдает заявителю (потребителю) акт на право постоянного землепользования, либо уведомление или мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
16. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
17. Для выдачи акта на право постоянного землепользования или дубликата акта на право постоянного землепользования необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством постоянного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования, согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права постоянного землепользования;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя.
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются их оригиналы, которые после проверки возвращаются потребителю.
2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования, согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве постоянного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным  органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя.
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются их оригиналы, которые после проверки возвращаются потребителю.

1,5 га дейін - 1,1;
2,0 га дейін - 1,2;
2,5 га дейін - 1,3;
2,5 га жоғары – 1,4
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актiлерді ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
4-қосымша
_____________________________
_____________________________
_____________________________
(кімге жіберіледі)
Хабарландыру
Жер учаскесіне құқықтар ресімдеу тоқтатылғандығы туралы хабардар етеміз.
Негізі:________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(бас тарту себебін көрсету)
Кеңес алу үшін, Сізге уәкілетті органға келу қажет.
Уәкілетті органның
басшысы            ________________
(қолы)
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актiлерді ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
5-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл сұлбасы (І нұсқа)
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актiлерді ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
6-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы (ІІ нұсқа)
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актiлерді ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
7-қосымша
Мемлекеттік қызметті тұтынушыға
______________________________
______________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні,
заңды тұлғаның атауы)
№ ________ құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат
Мен __________________________________________________________
(Уәкілетті орган бөлімінің жауапты қызметкерінің аты-жөні)
______________________________________________________________
(сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі)
____________________________________________________мемлекеттік қызметін көрсету үшін 20__ жылғы «___»___________ №__________өтінішті қабылдадым.
Өтінішке келесі құжаттар қосылды:
1._______________________________
2._______________________________
3._______________________________
Мемлекеттік қызмет 20__ жылғы «____»____________ уәкілетті органның №______ кабинетінде көрсетіледі.
Сұрату қабылданған күн_________________
Қолы _________________
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актiлерді ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
8-қосымша
Жер қатынастары бойынша уәкiлеттi
органның бастығы
___________________________________
(уәкiлеттi органның атауы)
___________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
___________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты немесе заңды тұлғаның толық атауы
___________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
___________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
___________________________________
деректемелерi, байланыс телефоны,
___________________________________
мекенжайы)
Тұрақты жер пайдалану құқығына акті беру туралы
өтiнiш
______________________________________________________берiлген,
(жер учаскесiнiң нысаналы мақсаты)
_____________________________________________________________________
(жер учаскесiнiң мекенжайы (орналасқан жерi)
__________________________________________________________ орналасқан жер учаскесiне тұрақты жер пайдалану құқығына акті (актiнiң телнұсқасын) беруiңiздi сұраймын.
Күнi ____________    Өтiнiш иесi____________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң
аты немесе заңды
_____________________________________
тұлғаның не уәкiлеттi органның атауы)
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актiлерді ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
9-қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
р/с
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1.
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
ҚФБ 1. Уәкілетті органның жауапты маманы
ҚФБ 2. «Алматықалжер ҒӨО» ЕМК жауапты маманы
ҚФБ 3.
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 1. Уәкілетті органның жауапты маманы
3.
Іс әрекеттің  (үдерістің, шараның, операцияның) атауы және оның сипаттамасы

до 1,5 га - 1,1;
до 2,0 га - 1,2;
до 2,5 га - 1,3;
свыше 2,5 га - 1,4
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
________________________________
________________________________
________________________________
(кому адресуются)
Уведомление
Доводим до сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки на основании _________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(указать причину отказа)
Вам необходимо явиться в уполномоченный орган для получения консультации.
Руководитель
уполномоченного органа ________________________
(подпись)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
Схема функционального взаимодействия (вариант І)
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
Схема функционального взаимодействия (вариант ІІ)
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
Потребителю государственной услуги
________________________________
________________________________
(Ф.И.О. физического лица,
наименование юридического лица)
Расписка о приеме документов № _______
Мной ________________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного специалиста отдела уполномоченного органа)
приняты заявление от  «___»  ______________ 20__ года  № _______ на
оказание государственной услуги ___________________________________
___________________________________________________________________
(вид запрашиваемой государственной услуги)
со следующими документами:
1. _____________________________________________
2. _____________________________________________
3. _____________________________________________
4. _____________________________________________
Государственная услуга будет оказана  «__» _________ 2012 года
в уполномоченном органе кабинет № ________
Дата приема запроса _____________________
Подпись _________________________
Приложение 8
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
Начальнику уполномоченного органа
земельных отношений
___________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ________________________________________
(полное наименование юридического лица)
___________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
___________________________________________
личность физического или юридического лица,
___________________________________________
контактный телефон, адрес)
Заявление
о выдаче акта на право постоянного землепользования
Прошу выдать акт (дубликат акта) на право постоянного
землепользования, расположенного по ______________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
предоставленный ____________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Дата ____________________  Заявитель _____________________________
(фамилия, имя, отчество или юридического лица
__________________________________________________________________
либо уполномоченного органа)
Приложение 9
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
п/н
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наимено- вание СФЕ
СФЕ 1 Ответственный специалист уполномочен- ного органа
СФЕ 2 Ответствен- ный специалист ДГП «Алматы- горНПЦзем»
СФЕ 3
Руководи- тель уполномо- ченного органа
СФЕ 1 Ответствен- ный специалист уполномо- ченного органа
3.
Наимено- вание действий (процес- са, про- цедуры, операции) и их описание

1) құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз болса, тұтынушыны хабардар етеді;
3)«АлматықалжерҒӨО» ЕМК-не сұрату дайындайды және оны жөнелтеді.
1) құжаттары қабылдайды, журналда тіркейді, тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi ресімдейді, мамандан
дырылған кәсіпорын
ның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
1) тұрақты жер пайдалану құқығының актісіне қол қояды
1) тұрақты жер пайдалану құқығына актiні қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар)
тұрақты жер пайдалану  құқығына актiлер беру
5.
Орындау мерзімдері
2 күн
2 күн
2 күн
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы.
«АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, тұрақты жер пайдалану  құқығына актiнi ресімдейді, мамандан
дырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет.
тұрақты жер пайдалану құқығына актіге қол қояды.
№ 5 іс-әрекет.
тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi қабылдайды, тіркейді, өтініш иесіне (тұтынушығы) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
№ 2 іс-әрекет.
«АлматықалжерҒӨО»ЕМК-на сұрату дайындайды  және оны жөнелтеді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 1.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Жауапты маман
«АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдаған
дығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді.
№ 5 іс-әрекет.
мемлекеттік қызмет көрсетудің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылған
дығы туралы  шешімнің жобасын дайындайды.
№ 6 іс-әрекет.
мемлекет
тік қызмет көрсетудің  тоқтатыл
ғандығы туралы немесе бас тартылған
дығы туралы шешімге қол қояды.
№ 7 іс-әрекет.
мемлекеттік қызметтің тоқтатылған
дығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімді тұтынушыға  жеткізеді.
№ 2 іс-әрекет.
«АлматықалжерҒӨО»ЕМК-на сұрату дайындайды  және оны жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актiлерді ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің

1) принятие документов, регистрация их в журнале регистраци и выдача подтверждения о получении документов;
2) если есть основание для приостановле- ния оказания государствен- ной услуги уведомляет потребителя;
3) подготавливает запрос в ДГП «Алматыгор- НПЦзем» и отправляет его
1) принимает документы, регистри- рует в журнале, оформляет акт на право постоян- ного землеполь-   зования, согласовы- вает с директором специализи- рованного предприя- тия и отправляет в упол- номоченный орган
1) подписы- вает акт на право постоян- ного земле- пользо- вания
1) принимает, регистри- рует акт на право постоянного землеполь- зования и выдает заявителю (потреби- телю) или направляет в Центр по обслужива- нию населения
4.
Форма завер- шения (данные, докумен- ты)
Выдача актов на право постоянного землеполь- зования
5.
Сроки испол- нения
2 дня
2 дня
2 дня
6.
Номер следую- щего действия
2
3
4
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела уполномоченного органа
Ответственный специалист ДГП «Алматыгор- НПЦзем»
Руководи- тель упол- номоченного органа
Ответственный специалист отдела уполномоченного органа
Действие № 1
принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов
Действие 3
принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право посто- янного земле- пользования, согласовывает с директором спе- циализированного предприятия и отправляет в уполномоченный орган
Действие 4
подписывает акт на право постоянного землеполь- зования
Действие 5
принимает, регистрирует акт на право постоянного зем- лепользования, выдает заявителю (потребителю) или направляет в Центр по обслуживанию населения
Действие 2
подготавливает запрос в ДГП «Алматыгор- НПЦзем» и отправляет его
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 1.
СФЕ 3.
СФЕ 1.
Ответст- венный специалист
Ответст- венный специалист ДГП «Алматы- горНПЦзем»
Ответствен- ный специалист уполномо- ченного органа
Руководитель уполномочен- ного органа
Ответствен- ный специалист уполномочен- ного органа
Действие 1
принятие докумен- тов, ре- гистрация их в журнале регистра- ции и выдача подтверж- дения о получении документов
Действие 3
принимает документы, регистри- рует в журнале
Действие 5
подготавли- вает проект решения о приостанов- лении или об отказе в предостав- лении госу- дарственной услуги
Действие 6
Подписывает решение о приостанов- лении или об отказе в предостав- лении госу- дарственной услуги
Действие 7
Доведение решения потребителю о прио- становлении или об отказе в предоста- влении госу- дарственной услуги
Действие 2
Подготав- ливает запрос в ДГП «Алма- тыгорНПЦ- зем», отправляет его
Действие 4
если есть основание для прио- становления или в отказе госу- дарственной услуги уведомляет уполномоченный орган
Приложение 10
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан

2. Жалпы ережелер
2. Осы «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» регламенті (бұдан әрі - Регламент) жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру шарасын (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) айқындайды.
Осы Регламент «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметі стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызметтi, тұтынушыда жер учаскесiне құқық белгілейтін құжат болған жағдайда ғана, жер учаскесiне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акт дайындайтын, Алматы қаласы, Әуезов көшесі, 107 мекенжайында орналасқан, мамандандырылған кәсiпорынның қатысуымен, Алматы қаласы, Толе би көшесі, 155 мекенжайында орналасқан уәкiлеттi орган көрсетедi (байланыс деректері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген).
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiледi.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттiк қызмет 2003 жылғы 20 маусымдағы № 442-II Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң 3537-бабы, 43-бабының 9-тармағы152-бабы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарының нысандарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір шешімдердің күші жойылды деп тану туралы» 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысы 1-тармағының 1-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының 99-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы 1-тармағының 3-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының 2-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)» (далее - Регламент) определяет процедуру оформления и выдачи актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок (далее - государственная услуга).
Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственных услуг «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)».
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
4. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, расположенным по адресу: город Алматы, улица Толе би, 155 с участием специализированного предприятием, расположенным по адресу: город Алматы, улица Ауэзова, 107, которое изготавливает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок, только при наличии у потребителя правоустанавливающего документа на земельный участок (контактные данные указаны в приложении 1 настоящего регламента).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Центры обслуживания населения (далее – Центр), указанных по адресу согласно приложению 2 настоящего регламента.
5. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 3537пункта 9 статьи 43, статьи 152 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года № 442-II и подпункта 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан», пункта 99 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», подпунктом 3 пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны, осы регламенттің 10-қосымшасында көрсетілген, жер учаскесiне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiні немесе оның телнұсқасын, немесе бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуды ресімдеу және қағаз тасымалдағышта беру болып табылады.
8. Мемлекеттiк қызметтің уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған кәсіпорын «Алматықалжер ҒӨО» ЕМК қатысуымен көрсетіледі.
9. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар, осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мөлшерде, төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
Уәкілетті орган жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті беру бойынша мемлекеттік қызметті тегін көрсетеді және заңдық сараптама жүргізумен және актіні бекітумен қорытындыланады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
10. Мемлекеттiк қызмет:
уәкiлеттi органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, филиалдар мен өкілдіктер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-дан сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендiлерде, Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылады.

7. Формой завершения оказываемой государственной услуги является оформление и выдача на бумажном носителе акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок или его дубликата, указанном в приложении 10 настоящего регламента, или мотивированного отказа в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
8. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АлматыгорНПЦзем» в части оформления акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
9. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
Оплата за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты, в размере, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга по выдаче акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок уполномоченным органом оказывается бесплатно и заключается в проведении юридической экспертизы и утверждении акта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
10. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с   13-00 до 14-00 часов. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе акимата города Алматы.

11. Өтініш барлық тиісті құжаттарымен бірге орналасқан жері бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкеріне тапсырылады.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ құжатты қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 17-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету
мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күнi;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қолайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.
13. Уәкілетті органға, мамандандырылған кәсіпорынға немесе Орталыққа өтініш білдірген кезде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 4 жұмыс күнi (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
құжаттарды тапсыру кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды.
14. Тұтынушы осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
4) жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни жеке уәкілетті өкілдің өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi рәсiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.

11. Заявление с приложением всех необходимых документов сдается ответственному сотруднику уполномоченного органа.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра который принимает документы.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 17 настоящего регламента, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) - 4 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условий для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.
13. Сроки ограничений по времени при обращении в уполномоченный орган, специализированное предприятие или Центр:
срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) - 4 рабочих дня со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
время ожидания в очереди при получении документов - не более 30 минут.
14. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления потребителем соответствующих документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента.
Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав  на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
4) при невыполнении условий выдачи акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), то есть не явка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого  приостановлено оформление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.

15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1 нұсқа (осы регламенттің 5-қосымшасы).
1) тұтынушы уәкілетті органға осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімімен өтініш береді;
2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы растама береді;
3) сұрату дайындайды және «АлматықалжерҒӨО» ЕМК-на жолдайды;
4) «АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi ресiмдейді, оны «АлматықалжерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді;
5) уәкілетті органның басшысы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлерiне қол қояды және жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
2 нұсқа (осы регламенттің 6-қосымшасы).
1) Тұтынушы Орталыққа осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімімен өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттарды қабылдағандығы туралы растама береді, Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері Орталықтың ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және басшының қарауына береді;
4) уәкілетті органның басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты маманы құжаттарды қабылдайды және тіркейді, сосын «АлматықалжерҒӨО» ЕМК-на сұрату әзірлейді және оны жөнелтеді;
6) «АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi ресiмдейді, оны «АлматықалжерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.

15. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1 вариант (приложение 5 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление с приложением документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает запрос и направляет в ДГП «АлматыгорНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АлматыгорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласовывает его с директором ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и направляет ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и выдает заявителю (потребителю).
2 вариант (приложение 6 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление с приложением документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода и направляет в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа направляет заявление с приложенными документами ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа принимает и регистрирует документы, затем подготавливает запрос в ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет его;
6) ответственный специалист ДГП «АлматыгорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласовывает его с директором ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.

7) уәкілетті органның басшысы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіге немесе мемлекеттік қызмет беруді тоқтату немесе одан бас тарту туралы хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның жауапты қызметкеріне жолдайды;
8) уәкілетті органның жауапты маманы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні тіркейді, ХҚО АЖ-нде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және Орталыққа жолдайды.
9) уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын қорытындысын қабылдау кезінде, Орталық түскен құжаттарды Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;
10) Орталық өтініш иесіне (тұтынушыға) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акт, не болмаса хабарлама немесе уәжделген бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
16. Уәкiлеттi орган немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 17-тармағында көрсетiлген құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат бередi, онда осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес:
1) өтініштің нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) және орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
17. Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына арналған актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, не тұтынушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.

7) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и направляет в Центр.
9) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
10) Центр выдает потребителю выдает заявителю (потребителю) акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), либо уведомление или мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
16. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
17. Для выдачи акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды):
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившие указанные работы;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруі туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, не тұтынушының атынан берілген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
3) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнің телнұсқасын беруге өтiнiш;
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, не тұтынушының атынан берілген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
18. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары: уәкілетті орган және орталық тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
19. Осы регламенттің 9-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (шаралардың) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (шаралар) реттілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы көрсетілген.

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного землепользования (аренды) и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным  органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
3) при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды):
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок, согласно приложению 8 настоящего регламента;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
18. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) указано согласно приложению 9 настоящего регламента.

1) құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз болса, тұтынушыны хабардар етеді;
3)«Алматы
қалжерҒӨО» ЕМК-не сұрату дайындайды және оны жөнелтеді.
1) құжаттары қабыл
дайды, журналда тіркейді, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi ресім
дейді, мамандан
дырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
1) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығының актісіне қол қояды
1) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiні қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар)
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлер беру
5.
Орындау мерзімдері
2 күн
2 күн
2 күн
6.
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2
3
4
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы
«АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi ресімдейді, мамандандырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет.
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіге қол қояды.
№ 5 іс-әрекет.
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi қабылдайды, тіркейді, өтініш иесіне (тұтынушығы) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
№ 2 іс-әрекет.
«АлматықалжерҒӨО»ЕМК-на сұрату дайындайды  және оны жөнелтеді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 1.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Жауапты маман
«АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді.
№ 5 іс-әрекет.
мемлекеттік қызмет көрсетудің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы  шешімнің жобасын дайындайды.
№ 6 іс-әрекет.
мемлекеттік қызмет көрсе
тудің  тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімге қол қояды.
№ 7 іс-әрекет.
мемлекеттік қызметтің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімді тұтынушыға  жеткізеді.
№ 2 іс-әрекет.
«АлматықалжерҒӨО»ЕМК-на сұрату дайындайды  және оны жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет
егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді,
қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау)
құқығына актiлерді ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің

1) принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов;
2) если есть основание для приостановле- ния оказания государствен- ной услуги уведомляет потребителя;
3) подготавливает запрос в ДГП «Алматыгор- НПЦзем» и отправляет его
1) принимает документы, регистри- рует в журнале, оформляет акт на право временного возмездного (долгосроч- ного, крат- косрочного) землеполь- зования (аренды), согласовы- вает с директором специализи- рованного предприя- тия и отправляет в упол- номоченный орган
1) подписы- вает акт на право времен- ного воз- мездного (долго- срочного, кратко- срочного) земле- пользо- вания (аренды)
1) принимает, регистри- рует акт на право временного возмездного (долго- срочного, кратко- срочного) землеполь- зования (аренды) и выдает заявителю (потреби- телю) или направляет в Центр по обслужива- нию населения
4.
Форма завер- шения (данные, докумен- ты)
Выдача актов на право временного возмездного (долго- срочного,
кратко- срочного) землеполь- зования (аренды)
5.
Сроки испол- нения
2 дня
2 дня
2 дня
6.
Номер следую- щего действия
2
3
4
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела уполномоченного органа
Ответственный специалист ДГП «Алматыгор- НПЦзем»
Руководи- тель упол- номоченного органа
Ответственный специалист отдела уполномоченного органа
Действие № 1
принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов
Действие 3
принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), согласовывает с директором спе- циализированного предприятия и отправляет в уполномоченный орган
Действие 4
подписывает акт на право временного возмездного (долго- срочного, кратко- срочного) землеполь- зования (аренды)
Действие 5
принимает, регистрирует акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), выдает заявителю (потребителю) или направляет в Центр по обслуживанию населения
Действие 2
подготавливает запрос в ДГП «Алматыгор- НПЦзем» и отправляет его
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 1.
СФЕ 3.
СФЕ 1.
Ответст- венный специалист
Ответст- венный специалист ДГП «Алматы- горНПЦзем»
Ответствен- ный специалист уполномо- ченного органа
Руководитель уполномочен- ного органа
Ответствен- ный специалист уполномочен- ного органа
Действие 1
принятие докумен- тов, ре- гистрация их в журнале регистра- ции и выдача подтверж- дения о получении документов
Действие 3
принимает документы, регистри- рует в журнале
Действие 5
подготавли- вает проект решения о приостанов- лении или об отказе в предостав- лении госу- дарственной услуги
Действие 6
Подписывает решение о приостанов- лении или об отказе в предостав- лении госу- дарственной услуги
Действие 7
Доведение решения потребителю о прио- становлении или об отказе в предоста- влении госу- дарственной услуги
Действие 2
Подготав- ливает запрос в ДГП «Алма- тыгорНПЦ- зем», отправляет его
Действие 4
если есть основание для прио- становления или в отказе госу- дарственной услуги уведомляет уполномоченный орган
Приложение 10
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача  актов на право
временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)»
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан

2. Жалпы ережелер
2. Осы «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» регламенті (бұдан әрі - Регламент) жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру шарасын (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) айқындайды.
Осы Регламент «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметі стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызметтi, тұтынушыда жер учаскесiне құқық белгілейтін құжат болған жағдайда ғана, жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акт дайындайтын, Алматы қаласы, Әуезов көшесі, 107 мекенжайында орналасқан, мамандандырылған кәсiпорынның қатысуымен, Алматы қаласы, Толе би көшесі, 155 мекенжайында орналасқан уәкiлеттi орган көрсетедi (байланыс деректері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген).
Мемлекеттiк қызмет жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша баламалы негiзде тiзбесi осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетiледi.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттiк қызмет 2003 жылғы 20 маусымдағы № 442-II Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң 23-бабы, 43-бабының 9-тармағы152-бабы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарының нысандарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір шешімдердің күші жойылды деп тану туралы» 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысы 1-тармағының 1-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 745 қаулысының 100-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы 1-тармағының 3-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының 2-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны, осы регламенттің 10-қосымшасында көрсетілген, жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiні немесе оның телнұсқасын, немесе бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген қызмет көрсетуден уәжделген бас тартуды ресімдеу және қағаз тасымалдағышта беру болып табылады.

2. Общие положения
2. Настоящий Регламент «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования» (далее - Регламент) определяет процедуру оформления и выдачи актов на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок (далее - государственная услуга).
Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственных услуг «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования».
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
4. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, расположенным по адресу: город Алматы, улица Толе би, 155 с участием специализированного предприятием, расположенным по адресу: город Алматы, улица Ауэзова, 107, которое изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок, только при наличии у потребителя правоустанавливающего документа на земельный участок (контактные данные указаны в приложении 1 настоящего регламента).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Центры обслуживания населения (далее – Центр), указанных по адресу согласно приложению 2 настоящего регламента.
5. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 36пункта 9 статьи 43, статьи 152 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года № 442-II и подпункта 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан», пункта 100 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», подпунктом 3 пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
7. Формой завершения оказываемой государственной услуги является оформление и выдача на бумажном носителе акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок или его дубликата, указанном в приложении 10 настоящего регламента, или мотивированного отказа в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

8. Мемлекеттiк қызметтің уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу бөлігі мамандандырылған кәсіпорын «Алматықалжер ҒӨО» ЕМК қатысуымен көрсетіледі.
9. Мемлекеттiк қызмет ақылы негiзде көрсетiледi, уәкiлеттi органға немесе Орталыққа уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызмет ақысын төлегенi туралы құжатты (түбiртектi) бередi.
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi дайындау үшiн ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсiлмен екiншi деңгейдегi банктер арқылы мамандандырылған кәсiпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсiпорынның кассасында жүргiзiледi, олар, осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мөлшерде, төлемнiң мөлшерi мен уақытын растайтын төлем құжатын бередi.
Уәкілетті орган жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті беру бойынша мемлекеттік қызметті тегін көрсетеді және заңдық сараптама жүргізумен және актіні бекітумен қорытындыланады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
10. Мемлекеттiк қызмет:
уәкiлеттi органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, филиалдар мен өкілдіктер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-дан сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендiлерде, Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылады.
11. Өтініш барлық тиісті құжаттарымен бірге орналасқан жері бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкеріне тапсырылады.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ құжатты қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы регламенттің 17-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету
мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күнi;

8. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия ДГП «АлматыгорНПЦзем» в части оформления акта на право временного безвозмездного землепользования.
9. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования.
Оплата за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты, в размере, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга по выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок уполномоченным органом оказывается бесплатно и заключается в проведении юридической экспертизы и утверждении акта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
10. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
11. Заявление с приложением всех необходимых документов сдается ответственному сотруднику уполномоченного органа.
В Центре прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра который принимает документы.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 17 настоящего регламента, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования - 4 рабочих дня;

2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қолайлы жағдай жасау үшін күту залындағы арнайы жабдықталған ақпараттық электронды табло бағанымен талондар берудің автоматтандырылған жүйесі арқылы тіркелуі мүмкін.
13. Уәкілетті органға, мамандандырылған кәсіпорынға немесе Орталыққа өтініш білдірген кезде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 6 жұмыс күнiн құрайды, жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын берген кезде уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 4 жұмыс күнi (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
құжаттарды тапсыру кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезiнде кезекте күту уақыты 30 минуттан аспайды.
14. Тұтынушы осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет мынадай негiздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
4) жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру шарты орындалмаған жағдайда, яғни жеке уәкілетті өкілдің өзіне құжатты, өкілетті өкілді куәландыратын қолхатты және уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбаған жағдайда.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi тоқтата тұру туралы мәлiметтер тiркеу және есепке алу кiтабына енгiзiледi. Тұтынушыға уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi рәсiмдеудi тоқтата тұруға негiз болған құжатты және тоқтата тұру мерзiмдерiн көрсете отырып, ресiмдеудi тоқтата тұру себептерiн жою үшiн тұтынушының кейiнгi iс-қимылын көрсете отырып осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жазбаша хабарлама жолданады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет қорытындысын берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
Для создания благоприятных условий для предоставления услуги возможна регистрация посредством выдачи талонов автоматизированными системами и оснащения залов ожидания с соответствующими стойками электронными информационными табло.
13. Сроки ограничений по времени при обращении в уполномоченный орган, специализированное предприятие или Центр:
срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок - 4 рабочих дня со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
время ожидания в очереди при получении документов - не более 30 минут.
14. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления потребителем соответствующих документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента.
Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношений оформления прав  на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
4) при невыполнении условий выдачи акта на право временного безвозмездного землепользования, то есть не явка лично уполномоченного представителя при не предоставлении им документа, удостоверяющего полномочия представителя, расписки и документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя.
Сведения о приостановлении оформления прав на земельные участки заносятся в книгу регистрации и учета. Потребителю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого  приостановлено оформление акта на право временного безвозмездного землепользования и сроков приостановления, с указанием последующих действий потребителя для устранения причин приостановления оформления согласно приложению 4 настоящего регламента.
15. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1 нұсқа (осы регламенттің 5-қосымшасы).
1) тұтынушы уәкілетті органға осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімімен өтініш береді;
2) Уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы растама береді;
3) сұрату дайындайды және «АлматықалжерҒӨО» ЕМК-на жолдайды;
4) «АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты қызметкері құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi ресiмдейді, оны «АлматықалжерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
5) уәкілетті органның басшысы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiлерiне қол қояды және жауапты қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
2 нұсқа (осы регламенттің 6-қосымшасы).
1) Тұтынушы Орталыққа осы регламенттің 17-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімімен өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуден өткізеді, құжаттарды қабылдайды, құжаттарды қабылдағандығы туралы растама береді, Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері Орталықтың ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және басшының қарауына береді;
4) уәкілетті органның басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты маманы құжаттарды қабылдайды және тіркейді, сосын «АлматықалжерҒӨО» ЕМК-на сұрату әзірлейді және оны жөнелтеді;
6) «АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi ресiмдейді, оны «АлматықалжерҒӨО» ЕМК директорымен келіседі және уәкілетті органға  жолдайды. Егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе кері қайтаруға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
7) уәкілетті органның басшысы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге немесе мемлекеттік қызмет беруді тоқтату немесе одан бас тарту туралы хабарламаға қол қояды және уәкілетті органның жауапты қызметкеріне жолдайды;

1 вариант (приложение 5 настоящего регламента).
1) потребитель подает заявление с приложением документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
3) подготавливает запрос и направляет в ДГП «АлматыгорНПЦзем»;
4) ответственный специалист ДГП «АлматыгорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного безвозмездного землепользования, согласовывает его с директором ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
5) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право временного безвозмездного землепользования и направляет ответственному специалисту;
6) Ответственный специалист отдела уполномоченного органа принимает, регистрирует акт на право временного безвозмездного землепользования и выдает заявителю (потребителю).
2 вариант (приложение 6 настоящего регламента).
1)  потребитель подает заявление с приложением документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи Сканера штрихкода и направляет в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа направляет заявление с приложенными документами ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа принимает и регистрирует документы, затем подготавливает запрос в ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет его;
6) ответственный специалист ДГП «АлматыгорНПЦзем» принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного безвозмездного землепользования, согласовывает его с директором ДГП «АлматыгорНПЦзем» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для приостановления или в отказе государственной услуги уведомляет уполномоченный орган.
7) руководитель уполномоченного органа подписывает акт на право временного безвозмездного землепользования либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;

8) уәкілетті органның жауапты маманы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні тіркейді, ХҚО АЖ-нде (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және Орталыққа жолдайды.
9) уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын қорытындысын қабылдау кезінде, Орталық түскен құжаттарды Штрихкод сканерінің көмегімен белгілейді;
10) Орталық өтініш иесіне (тұтынушыға) уақытша өтеулі жер пайдалану құқығына акт, не болмаса хабарлама немесе уәжделген бас тарту береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
16. Уәкiлеттi орган немесе Орталық тұтынушыға осы регламенттің 17-тармағында көрсетiлген құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат бередi, онда осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес:
1) өтініштің нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) және орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсетуге өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
17. Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi немесе уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру үшiн уәкiлеттi органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың көшірмесі.
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, не тұтынушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға, осы регламенттің 8-қосымшасына сәйкес, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруі туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың көшірмесі.
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, не тұтынушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.

8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует акт на право временного безвозмездного землепользования, фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и направляет в Центр.
9) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
10) Центр выдает потребителю выдает заявителю (потребителю) акт на право временного безвозмездного землепользования, либо уведомление или мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
16. Уполномоченным органом или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента, с указанием согласно приложению 7 настоящего регламента:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
17. Для выдачи акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования необходимо предоставление в уполномоченный орган или Центр следующих документов:
1) при предоставлении государством временного безвозмездного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного безвозмездного землепользования, согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного безвозмездного землепользования;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются их оригиналы, которые после проверки возвращаются потребителю.
2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного безвозмездного землепользования, согласно приложению 8 к настоящему регламенту;
копия выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве временного безвозмездного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным  органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются их оригиналы, которые после проверки возвращаются потребителю.

1) құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз болса, тұтынушыны хабардар етеді;
3)«АлматықалжерҒӨО» ЕМК-не сұрату дайындайды және оны жөнелтеді.
1) құжаттары қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi ресімдейді, мамандандырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
1) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығының актісіне қол қояды
1) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiні қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар)
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiлер беру
5.
Орындау мерзімдері
2 күн
2 күн
2 күн
6.
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2
3
4
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы.
«Алматықалжер
ҒӨО» ЕМК жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi ресімдейді, мамандандырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет.
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге қол қояды.
№ 5 іс-әрекет.
уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнi қабылдайды, тіркейді, өтініш иесіне (тұтынушығы) береді немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына жолдайды.
№ 2 іс-әрекет.
«АлматықалжерҒӨО»ЕМК-на сұрату дайындайды  және оны жөнелтеді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 1.
ҚФБ 3.
ҚФБ 1.
Жауапты маман
«АлматықалжерҒӨО» ЕМК жауапты маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу журналында тіркеу және құжаттарды қабылдағандығы туралы растама беру.
№ 3 іс-әрекет.
құжаттарды қабылдайды, журналда тіркейді.
№ 5 іс-әрекет.
мемлекет
тік қызмет көрсетудің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы  шешімнің жобасын дайындайды.
№ 6 іс-әрекет.
мемлекет
тік қызмет көрсету
дің  тоқтатыл
ғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімге қол қояды.
№ 7 іс-әрекет.
мемлекеттік қызметтің тоқтатылғандығы туралы немесе бас тартылғандығы туралы шешімді тұтынушыға  жеткізеді.
№ 2 іс-әрекет.
«Алматықал
жерҒӨО»ЕМК-
на сұрату дайындайды  және оны жөнелтеді.
№ 4 іс-әрекет
егер мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз болса, уәкілетті органды хабардар етеді.
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығына актiлерді ресiмдеу және беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің

1) принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов;
2) если есть основание для приостановле- ния оказания государствен- ной услуги уведомляет потребителя;
3) подготавливает запрос в ДГП «Алматыгор- НПЦзем» и отправляет его
1) принимает документы, регистри- рует в журнале, оформляет акт на право временного безвозмезд- ного землеполь- зования, согласовы- вает с директором специализи- рованного предприя- тия и отправляет в упол- номоченный орган
1) подписы- вает акт на право времен- ного без- возмезд- ного земле- пользо- вания
1) принимает, регистри- рует акт на право временного безвозмезд- ного земле- пользования и выдает заявителю (потреби- телю) или направляет в Центр по обслужива- нию населения
4.
Форма завер- шения (данные, докумен- ты)
Выдача актов на право временного безвозмезд- ного земле- пользования
5.
Сроки испол- нения
2 дня
2 дня
2 дня
6.
Номер следую- щего действия
2
3
4
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела уполномоченного органа
Ответственный специалист ДГП «Алматыгор- НПЦзем»
Руководи- тель упол- номоченного органа
Ответственный специалист отдела уполномоченного органа
Действие 1
принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов
Действие 3
принимает документы, регистрирует в журнале, оформляет акт на право временного безвозмездного землепользова- ния, согласовывает с директором спе- циализированного предприятия и отправляет в уполномоченный орган
Действие 4
подписывает акт на право временного безвозмезд- ного земле- пользования
Действие 5
принимает, регистрирует акт на право временного безвозмездного землепользова- ния, выдает заявителю (потребителю) или направляет в Центр по обслуживанию населения
Действие 2
подготавливает запрос в ДГП «Алматыгор- НПЦзем» и отправляет его
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 1.
СФЕ 3.
СФЕ 1.
Ответст- венный специалист
Ответст- венный специалист ДГП «Алматы- горНПЦзем»
Ответствен- ный специалист уполномо- ченного органа
Руководитель уполномочен- ного органа
Ответствен- ный специалист уполномочен- ного органа
Действие 1
принятие докумен- тов, ре- гистрация их в журнале регистра- ции и выдача подтверж- дения о получении документов
Действие 3
принимает документы, регистри- рует в журнале
Действие 5
подготавли- вает проект решения о приостанов- лении или об отказе в предостав- лении госу- дарственной услуги
Действие 6
Подписывает решение о приостанов- лении или об отказе в предостав- лении госу- дарственной услуги
Действие 7
Доведение решения потребителю о прио- становлении или об отказе в предоста- влении госу- дарственной услуги
Действие 2
Подготав- ливает запрос в ДГП «Алма- тыгорНПЦ- зем», отправляет его
Действие 4
если есть основание для прио- становления или в отказе госу- дарственной услуги уведомляет уполномоченный орган
Приложение 10
к регламенту государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования»
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан