"Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 24 тамыздағы N 231 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 қыркүйекте N 1830 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 24 желтоқсандағы N 369 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012.12.24 N 369 қаулысымен
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 27-бабы 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1 бабы 4-тармағына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электронды мемлекеттік қызметтің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             С.Біләлов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі       А.Жұмағалиев
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 231 қаулысымен бекітілген
«Облыс аумағында таратылатын
шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызметті баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ алушыда электронды-цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған
жағдайда www.egov.kz. «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы «Солтүстік Қазақстан облысының ішкі саясат басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ЖАО) көрсетеді.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Ақпарат және мұрағат ісі саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысымен бекітілген «Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негiзiнде көрсетiледi.
3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру дәрежесi: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет) .

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 24 августа 2012 года N 231. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 сентября 2012 года N 1830. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2012 года N 369
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 24.12.2012 N 369
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               С. Билялов
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
24 августа 2012 года
Утверждено
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
24 августа 2012 года N 231
Регламент электронной государственной услуги "Учет иностранных
средств массовой информации, распространяемых на территории
Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается Управлением внутренней политики Северо-Казахстанской области, а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - Центр) и веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz(далее - портал), при условии наличия у получателя электронно-цифровой подписи.
2. Настоящий регламент государственной услуги оказывается на основании стандарта государственных услуг «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации и архивного дела» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная(электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).

4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
2) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесі/жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде Қазақстан Республикасының «электрондық үкімет» шлюзінің қосалқы жүйесі ретіндегі өңірлік шлюз» ақпараттық жүйесі;
3) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – мемлекеттік қызметтер көрсету үдерістеріне қатыстырылған мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет көрсетуге және электрондық ақпараттың қорларына қолжетімділіктің бірыңғай нүктесі ретіндегі ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
4) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, жіберу және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
5) жеке сәйкестендеру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
6) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
7) пайдаланушы - өзіне қажетті электрондық ақпарат қорларын алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оны пайдаланатын субъект;
8) транзакциялық қызмет – пайдаланушыға электронды сандық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық қорды ұсыну жөніндегі қызмет;
9) электронды сандық қолтаңба – электронды сандық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның      тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін дәлелдейтін электронды сандық символдар жиынтығы (бұдан әрі – ЭСҚ);
10) электронды құжат – ақпарат электронды-сандық нысанда берілген және электронды сандық қолтаңбамен дәлелденген ақпараты бар құжат;
11) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолданумен электронды түрде көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
12) электронды анықтама – шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы анықтама (бұдан әрі – е-анықтама);

4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) веб-портал "электронного правительства" - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
2) ИС МИО - информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа);
3) информационная система центров обслуживания населения – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к
государственным услугам и электронным информационным ресурсам государственных органов задействованных в процессах оказания государственных услуг (далее – ИС ЦОН);
4) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
5) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
6) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
7) пользователь - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
9) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
10) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
12) электронная справка – справка об учете иностранных средств массовой информации (далее - е-справка);

13) ЖАО - жергілікті атқарушы органдар;
14) «электрондық үкімет» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ;
15) «Электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі – ЖАО ішкі жүйелерімен/кіші жүйелері және ЖАО электрондық қызметтер көрсету үдерісіне қатысушы сыртқы ақпараттық жүйелер арасында өзара іс-әрекеттестікті қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮӨШ);
16) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасының ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;
17) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі (бұдан әрі – ҚФБ);
2. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету
бойынша қызмет көрсетушінің қызмет тәртiбi
6. ЖАО арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген (ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы):
1) тұтынушы ЖАО-ға қызмет алуға жүгінгенде өзінде өтініш пен қажетті құжаттардың түпнұсқасы болуы тиіс. Тұтынушы өтінішінің және құжаттарының түпнұсқалығын ЖАО қызметкері тексереді;
2) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЖАО қызметкерінің ЖАО АЖ–да ЖСН және парольді енгізу (авторландыру үдерісі) үдерісі;
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы ЖАО АЖ–да ЖАО-ның тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзыушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ–да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (жеке тұлғаларға да деректер енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттардың сканерленген көшірмесін бекіту) тұтынушының өтінімге қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы;
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қою (жеке тұлғаларға да деректер енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттардың сканерленген көшірмесін бекіту);
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрауда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және ЖАО АЖ–да тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;

13) МИО - местные исполнительные органы.
14) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
15) Региональный шлюз «электронного правительства» - информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО (далее – РШЭП);
16) ИС НУЦ - информационной системы Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
17) структурно-функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги (далее – СФЕ);
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги;
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через МИО
приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту(диаграмма функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги):
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и для физических лиц, прикрепление сканированной копии документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепленного сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;

8) 5-үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін жасауы (облыс (қала) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ тіркеу туралы анықтама немесе шетелдік БАҚ-ты тіркеуден уәждемелі бас тарту). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады;
11) 8-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін қолма-қол немесе тұтынушының электрондық поштасына жіберу арқылы беруі;
7. Электронды мемлекеттік қызмет көрсетуде Орталық арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламентке 3–қосымшада келтірілген (ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы):
1) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО АЖ-да ХҚКО операторының авторландыру үдерісі;
2) 1-шарт – ХҚКО АЖ-да ЖСН және пароль, не ЭЦҚ арқылы тіркелген оператор туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
3) 2-үдеріс – ХҚКО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚКО АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып (жеке тұлғаларға да деректер енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттардың сканерленген көшірмесін бекіту), нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару;
5) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (жеке тұлғаларға да деректер енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттардың сканерленген көшірмесін бекіту) ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
6) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және ХҚКО АЖ–да тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;
7) 5- үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабаламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ХҚКО опреторының ЭЦҚ қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы ЖАО АЖ–ға жіберу және ЖАО қызметкерінің      электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;

8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту(диаграмма функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги):
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН на ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка на ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и для физических лиц, прикрепление сканированной копии документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепленного сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;

9) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін жасауы (облыс (қала) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ тіркеу туралы анықтама немесе шетелдік БАҚ-ты тіркеуден уәждемелі бас тарту). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады;
10) 8-үдеріс - ХҚКО қызметкерінің шығыс құжатты қызметті тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштаға жіберу арқылы беруі;
8. ЭҮП арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламентке 2–қосымшада келтірілген (ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы):
1) тұтынушы ЖСН/БСН және парольдің көмегімен ЭҮП-те тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының ЖСН/БСН және парольді ЭҮП-те енгізу үдерісі (авторландыру үдерісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-те ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-те авторландырудан бас тарту туралы хабаламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (жеке тұлғаларға да деректер енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттардың сканерленген көшірмесін бекіту);
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (жеке тұлғаларға да деректер енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттардың сканерленген көшірмесін бекіту) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт - сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және ЭҮП-те тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабаламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (облыс (қала) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ есепке алу туралы анықтаманы немесе шетелдік БАҚ-ты есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауапты) қалыптастыру. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады және ЭҮП-те жеке кабинетке жіберіледі;

9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН.
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту(диаграмма функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника услугодателя заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепленного сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісі мен нәтижесінің сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.