2013-2015 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 5-11-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 қаңтарда N 2064 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2015 жылғы 30 сәуірдегі N 3.2.3-2/61 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 30.04.2015 N 3.2.3-2/61 хаты).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер 3 983 661,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 503 661 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 896 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер – 24 345 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 449 759,3 мың теңге;
2) шығындар – 4 231 048,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 80 520,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88 291 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 770,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 4500 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алуға – 4500 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (артықшылығы) – -332 408 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артықшылығын пайдалану) – 332 408 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсуі – 88 291 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 770,5 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 251 887,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 5-20-2 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді нормативтер бойынша бөлу арқылы әлеуметтік салық 100 пайыз мөлшерінде;
жеке тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
құмар ойын бизнеске салық;
бензин және жағар май (авиациялықтан басқа) акциздері;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемдер;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымдар;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымдар;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшін, сонымен қатар оларды қайта тіркеу үшін алынатын алымдар;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сонымен қатар қайта тіркеу үшін алынатын алымдар;
жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеуге құқығы мен онымен шарт жасау үшін алынатын алымдар;
жылжитын мүлік және кеме немесе салынып жатқан кеме ипотекасы кепілдігін мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдар;
сыртқы (визуальді) жарнаманы аудандық маңыздағы жалпы пайдаланылатын автомобиль жолдарына және елді мекендерде орналастыру үшін алынатын төлемдер;
консульдік алымдар мен республикалық бюджетке түсетін мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.

О бюджете Айыртауского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 5-11-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 января 2013 года N 2064. Утратило силу (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2015 года N 3.2.3-2/61)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30.04.2015 N 3.2.3-2/61).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2013-2015 годы, согласно приложениям 123456789 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 983 661,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 503 661 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 5 896 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 345 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 449 759,3 тысяч тенге;
2) затраты – 4 231 048,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 80 520,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88 291 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 770,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -332 408 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 332 408 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 88 291 тысяча тенге;
погашение займов – 7 770,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 251 887,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 11.07.2013 N 5-16-1; от 6.09.2013 N 5-18-1; от 17.10.2013 N 5-19-1; от 10.12.2013 N 5-20-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере 100 процентов;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
налога на игорный бизнес;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудан бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
материалдық емес активтер және жерді сату.
4. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2013 жылға берілетін бюджеттік субвенциялар 2 440 726 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2013 жылға арналған бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
6. Аудан бюджетінде 5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес 2013, 2014, 2015 жылдарға селолық округтар бойынша бюджеттік бағдарламалар көзделсін.
7. Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша 2013 жылы мұқтаж азаматтардың жеке категорияларына төлем тізбесі 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 61940 мың теңге;
2) мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға – 13172 мың теңге;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынуға - 6195 мың теңге, оның ішінде:
арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге - 6195 мың теңге;
4) мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 69356 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 120803 мың теңге, оның ішінде:
12291 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
512 мың теңге - үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге;
6) жетім баланы (жетім-балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күттіп - ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 14200 мың теңге;
7) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 33318 мың теңге;
8) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақысын көтеруге – 10631 мың теңге;
9) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген "Өңірлерді дамыту" бағдарламасын бекіту туралы" (бұдан әрі - Бағдарлама) "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы аясында өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға – 24 244,3 мың теңге;

3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района;
продажи земли и нематериальных активов.
4. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет района на 2013 год в сумме 2 440 726 тысяч тенге.
5. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
6. Предусмотреть в бюджете района бюджетные программы по сельским округам на 2013, 2014, 2015 годы согласно приложениям 567.
7. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2013 год согласно приложению 8.
8. Учесть в бюджете района на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 61940 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 13172 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 6195 тысяч тенге – на предоставление специальных социальных услуг, в том числе:
на введение стандартов специальных социальных услуг – 6195 тысяч тенге;
4) 69356 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 12803 тысяча тенге - на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 "Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы", в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 12291 тысяча тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 512 тысяч тенге;
6) 14200 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей;
7) 33318 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 10631 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
9) 24244,3 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 "Об утверждении Программы "Развитие Регионов" (далее - Программа);

10) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 664693 мың теңге;
11) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға -5321 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 5-20-2 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі).
9. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 88291 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 17.10.2013 N 5-19-1 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі).
10. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 53281 мың теңге;
2) білім нысандары үшін өртке қарсы дабылдаманы орнатуға, ағаш жабдығын (құрылым) өңдеу бойынша өрт сөндіру құралдарын сатып алуға – 1000 мың теңге;
3) білім мекемелерінде видео бақылау үшін жабдықтарды сатып алуға және орнатуға 300 мың теңге;
4) білім мекемелерінде электрондық оқулықтарды енгізуге – 740 мың теңге;
5) елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыруға – 4715 мың теңге;
6) елді мекендердің шекараларын орнатуға – 6131 мың теңге;
7) Жұмыспен қамту Жол картасы 2020 аясында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, инженерлік-көлік инфрақұрылымы және әлеуметтік-мәдени объектілері мен елді мекен пунктерін абаттандыруды бірлесіп қаржыландыруға – 3865 мың теңге;
8) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға - 423 мың теңге;
9) Саумалкөл с. шағын ауданында 44 үй, толық салынбаған 5 қабатты жатақхананы қосалқы шаруашылықпен тұрғын үйге реконструкциялауға - 22705 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 06.09.2013 N 5-18-1 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі).
11. Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері аудан бюджетінде есепке алынсын – 1949 мың теңге, ревизиялық комиссияның жойылуына байланысты облыстық бюджеттің шығынының орнын толтыруға.
11-1. 9-қосымшаға сәйкес аудан бюджетіндегі қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2012 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.

10) 664693 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
11) 5321 тысяча тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 11.07.2013 N 5-16-1; от 6.09.2013 N 5-18-1; от 17.10.2013 N 5-19-1; от 10.12.2013 N 5-20-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Учесть в бюджете района на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов - 88291 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 17.10.2013 N 5-19-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Учесть в бюджете района на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 53281 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 1000 тысяч тенге – на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
3) 300 тысяч тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
4) 740 тысяч тенге – на внедрение электронных учебников в организациях образования;
5) 4715 тысяч тенге – на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
6) 6131 тысяч тенге – на установление границ населенных пунктов;
7) 3865 тысяч тенге – на софинансирование ремонта жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры и социально-культурных объектов и благоустройства населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020;
8) 423 тысячи тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
9) 22705 тысяч тенге – на реконструкцию недостроенного 5-ти этажного общежития под жилой дом с пристройкой в микрорайоне с.Саумалколь, дом 44.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 11.07.2013 N 5-16-1; от 6.09.2013 N 5-18-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Учесть в бюджете района целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий – 1949 тысяч тенге, на компенсацию потерь областного бюджета в связи с упразднением ревизионных комиссий.
11-1. Предусмотреть расходы в бюджете района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2012 году, согласно приложению 9.

Ескерту. 11-тармақ 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2013.03.29 N 5-12-2 Шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі).
12. 2013 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 5685 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 11.07.2013 N 5-16-1 шешімімен (01.01.2013 қолданысқа енгізіледі).
13. 2013 жылы бюджеттік сала жұмысшыларына төлемақыны толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
14. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес проценті жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
15. 2013 жылға арналған аудан бюджетінің шығындарында ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік көмек көзделсін.
16. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының XI кезекті
сессиясының төрағасы
К.Сәлімжанов
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Р.Тілеубаева
КЕЛІСІЛДІ:

Сноска. Пункт 11 дополнен пунктом 11-1 решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 5-12-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 5685 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 11.07.2013 N 5-16-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
13. Обеспечить в 2013 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
14. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
15. Предусмотреть в расходах бюджета района на 2013 год расходы на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
ХI очередной сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
К.Салимжанов
Секретарь Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Р.Тлеубаева
СОГЛАСОВАНО:

3 865,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
968 820,2
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
4 879,0
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
12 042,3
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
717 974,0
072
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және (немесе) сатып алу
233 924,9
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
93 285,1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
64 466,3
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 561,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
29 940,3
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
26 039,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
526,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
400,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13 244,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 977,0
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4 900,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
300,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
67,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 574,8
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 126,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
58,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 023,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 367,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
111 741,6
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19 405,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 559,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
4 715,0
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру

3 865,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
968 820,2
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
4 879,0
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
12 042,3
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
717 974,0
072
Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
233 924,9
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
93 285,1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
64 466,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7 561,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
29 940,3
006
Функционирование районных (городских) библиотек
26 039,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
526,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
400,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13 244,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7 977,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
4 900,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
300,0
006
Капитальные расходы государственного органа
67,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 574,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 126,0
004
Капитальные расходы государственного органа
58,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 023,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 367,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
111 741,6
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19 405,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 559,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
4 715,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел