"2012-2014 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті туралы" Ақжар аудандық мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы N 39-1 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 16 сәуірдегі N 3-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 мамырда N 13-4-142 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 109-бабы 5-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Ақжар аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 39-1 «2012-2014 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы» (Құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркелімінде 2012 жылғы 18 қаңтардағы № 13-4-134 тіркелген, 2012 жылғы 4 ақпанда «Дала-дидары» газетінің № 6 санында және 2012 жылғы 4 ақпанда «Ақжар-хабар» газетінің № 6 санында жарияланған) бесінші шақырылымдағы аудандық мәслихат сессиясының шешіміне келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1) кірістер – 2 094 644 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 263 566 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 265 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 5 000 мың теңге; трансферттердің түсуі – 1 822 813 мың теңге, оның ішінде;
облыстық бюджеттен берілетін субвенция – 1 403 437 мың теңге;
2) шығындар – 2 100 500,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 976,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 29 144,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді жабу – 2 168 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, сонымен қатар:
қаржылық активтер сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекетке қаржылық активтерді сатудан түскен түсім -0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы – -32 833,2 мың тенге.
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру – 32 833,2 мың тенге;
қарыздар түсімі – 29 124 мың тенге;
қарыздарды өтеу – 2 168 мың тенге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 5 892,6 мың тенге;
6-тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«1) Дәуіт селосына су тарату желісін қайта жаңартуға – 35 660 мың теңге;
2) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 11 764 мың теңге;
3) мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру үшін – 6 954 мың теңге;
4) білім беретін мектепке дейінгі мекемелерге мемлекеттік білім беру тапсырысын орындауға – 18 900 мың теңге;
5) 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 11 894 мың теңге, сонымен қатар;

О внесении изменений и дополнений в решение Акжарского районного маслихата от 20 декабря 2011 года N 39-1 "О бюджете Акжарского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 16 апреля 2012 года N 3-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 мая 2012 года N 13-4-142
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Акжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение сессии районного маслихата пятого созыва «О бюджете Акжарского района на 2012-2014 годы» от 20 декабря 2011 года № 39-1 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации за № 13-4-134 от 18 января 2012года и опубликованное в газетах «Дала дидары» за № 6 от 4 февраля 2012 года, «Акжар-хабар» за № 6 от 4 февраля 2012 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы – 2 094 644 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 263 566 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 3 265 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 822 813 тысяч тенге, в том числе;
субвенция, передаваемая из областного бюджета – 1 403 437 тысяч тенге;
2) затраты – 2 100 500,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 976,3 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29 144,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 168 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства –0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -32 833,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 32 833,2 тысяч тенге в том числе:
поступление займов - 29 124 тысяч тенге;
погашение займа - 2 168 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 5 892,6 тысяч тенге;
пункт 6 изложить в новой редакции:
1) 35 660 тысяч тенге – на реконструкцию разводящих сетей водопровода в селе Дауит;
2) 11 764 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3) 6 954 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
4) 18 900 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 11 894 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе:

жалпы орта және негізгі орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің биология, химия және физика кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 8 194 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды бағдарламалық қамсыздандыруға, жабдықпен қамтамасыз етуге – 3 700 мың теңге;
6) республикалық бюджеттен трансферттер ретінде жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай төлемдерге – 8 000 мың теңге;
7) мектепке дейінгі білім беру мекемелерінің тәрбиелеушілерінің және мектеп мұғалімдерінің біліктілік категориясы үшін қосымша төлемдер көлемін арттыруға – 20 004 мың теңге;
8) «Назарбаев зияткерлік мектептері» дербестік білім ұйымында оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 1 104 мың теңге;
9) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 30 693 мың теңге, сонымен қатар:
ағымдағы мақсаттық трансферттер – барлығы 30 693 мың теңге, сонымен қатар:
жалақыны бөлшектеп қаржыландыруға – 8 059 мың теңге;
көшіп келуге субсидия ұсынуға – 729 мың теңге;
жұмыспен қамту орталығын құруға – 9 640 мың теңге;
жастар тәжірибесіне – 12 265 мың теңге;
10) «Өңірлердің дамуы» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикасының дамуын қолдау бойынша іс – шараларды ауылдық (селолық) округтерде іске асыру сұрақтарын шешуге – 2 440 мың теңге;
11) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу – 69 175 мың теңге;
12) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға мен жайластыруға - 1 700 мың теңге;
13) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру - 20 353 мың теңге;
14) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу - 17 720 мың теңге;»
7-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген келесі бюджеттік кредиттер ескерілсін:
мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға – 29 124 мың теңге.
7-1. көрсетілген шешімге 10 қосымшаға сәйкес аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және республикалық және облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін».
8-тармақта:
10) тармақша келесі редакцияда мазмұндалсын:

8 194 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
3 700 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
6) 8 000 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета;
7) 20 004 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 1 104 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам в автономной организации образования "Назарбаев интеллектуальные школы";
9) 30 693 тысяч тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
текущие целевые трансферты – всего 30 693 тысяч тенге, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 8 059 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 729 тысяч тенге;
создание центров занятости – 9 640 тысяч тенге;
молодежная практика – 12 265 тысяч тенге;
10) 2 440 тысяч тенге – на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
11) 69 175 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;
12) 1 700 тысяч тенге – на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020;
13) 20 353 тысяч тенге – на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;
14) 17 720 тысяч тенге – на ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 29 124 тыс. тенге;
7-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2011 году, согласно приложению 10 к указанному решению».
в пункте 8:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:

«10) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу – 5 517 мың теңге;
келесі мазмұндағы 11) тармақшасымен толықтырылсын:
«11) ветеринарлық станциялардың жарғылық капиталын қалыптастыруға – 8 000 мың теңге;
Көрсетілген шешімнің 1478 және 10-қосымшалары осы шешімнің 1234 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса тіркелген).
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақжар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Б. Зәкенов
Ақжар аудандық
мәслихаттың хатшысы                        М. Жұмабаев

10) 5 517 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
11) 8 000 тысяч тенге – на формирование уставного капитала ветеринарных станций.
Приложение 1478 и 10 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1234 и 5 к настоящему решению (прилагается);
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
Акжарского районного маслихата             Б. Закенов
Секретарь
Акжарского районного маслихата             М. Жумабаев