2013-2015 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 8-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда N 2056 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихаты аппаратының 2016 жылғы 17 ақпандағы N 03-02-13/28 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихаты аппаратының 17.02.2016 N 03-02-13/28 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес 2013-2015 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет бекітілсін, соның ішінде 2013 жылға мына көлемде:
1) кірістер – 1 809 416 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 251 040,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 741,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 3 728 мың теңге;
трансферттердің түсуі – 1 547 906 мың теңге;
2) шығындар – 1 816 034,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 53 014,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57 123 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді жабу – 4 108,7 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, сонымен қатар:
қаржылық активтер сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекетке қаржылық активтерді сатудан түскен түсім - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -59 633 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 59 633 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
қарыздар түсімі – 57 123 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 108,7 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 6 618,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 17-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
әлеуметтік салық;
Заңды, жеке тұлғалардың және кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
мемлекеттік баж.

О бюджете Акжарского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 8-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 января 2013 года N 2056. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 17 февраля 2016 года N 03-02-13/28)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 17.02.2016 N 03-02-13/28).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Акжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Акжарского района на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 809 416 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 251 040,3 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 6 741,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 728 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 547 906 тысяч тенге;
2) затраты – 1 816 034,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 53 014,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57 123 тысячи тенге,
погашение бюджетных кредитов – 4 108,7 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -59 633 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 59 633 тысяч тенге в том числе:
поступление займов - 57 123 тысяч тенге;
погашение займов - 4 108,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 6 618,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 10.12.2013 N 17-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
государственная пошлина;

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
4. Аудандық бюджет кірістері мыналар есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер.
5. Әр ауылдық (селолық) округтердің 2013-2015 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкесінше бекітілсін.
6. 2013 жылға арналған бюджеттің инвестициялық жобаларына бөлінетін даму бюджеттік бағдарламалар 7-қосымшаға сәйкесінше бекітілсін.
7. Бөлек санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік төлемдер 8-қосымшаға сәйкесінше бекітілсін.
8. 9-қосымшаға сәйкес 2013 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы аясында өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
5) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында білім берудің 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік Бағдарламасын іске асыруға;
6) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге;
7) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
8) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
9) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 9-2 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі);
10) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 9-2 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі);
11) Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 9-2; 09.09.2013 N 14-1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
другие неналоговые поступления в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от продажи основного капитала.
5. Утвердить перечень бюджетных программ каждого аульного (сельского) округа на 2013-2015 годы согласно приложениям 4, 5, 6соответственно.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные инвестиционные проекты на 2013 год согласно приложению 7 соответственно.
7. Утвердить социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложению 8.
8. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 9.
9. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862;
3) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
4) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118;
6) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
9) - исключен решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 9-2 (вводится в действие с 01.01.2013);
10) - исключен решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 9-2 (вводится в действие с 01.01.2013);
11) На увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 9-2; от 9.10.2013 N 14-1 (вводится в действие с 01.01.2013).

10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген келесі бюджеттік кредиттер ескерілсін:
мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға – 57 123 мың теңге.
10-1. "Көрсетілген шешімге 10-қосымшаға сәйкес аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, республикалық және облыстық бюджеттерден 2012 жылы берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 9-2 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) білім беру нысандарындағы ағаш жабындарды (құрылымдарды) өңдеу бойынша қызметтерге, өрт сөндіру құралдарын алуға, өртке қарсы дабыл қондырғыларын орнатуға;
2) білім беру мекемелеріне бейне бақылау қондырғыларын орнатуға және сатып алуға;
3) білім беру ұйымдарында электронды оқулықтар енгізуге;
4) елді мекендердің жер-шаруашылық қондырғылары;
5) елді мекендер шекараларын бекітуге;
Аталған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің 2013-2015 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы Ақжар аудандық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады;
6) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту Жол картасы 2020 аясында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, инженерлік-көлік инфрақұрылымы және әлеуметтік-мәдени объектілері мен елді мекен пункттерін абаттандыруды бірлесіп қаржыландыруға;
7) Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 10.07.2013 N 12-1; 09.09.2013 N 14-1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке алынған 2 131 мың теңге сомасындағы бюджет көлемі ескерілсін.
13. 2013 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 455,1 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 21.11.2013 N 16-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
15. Ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың жалақысы және ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыздан кем емес көтерілуі белгілесін.

10. Учесть в районном бюджете на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 57 123 тысяч тенге;
10-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2012 году, согласно приложению 10 к указанному решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 9-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
2) на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
3) на внедрение электронных учебников в организациях образования;
4) на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
5) на установление границ населенных пунктов;
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Акжарского районного маслихата "О бюджете Акжарского района на 2013-2015 годы";
6) "Софинансирование ремонта жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры и социально-культурных объектов и благоустройства населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
7) На увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 10.07.2013 N 12-1; от 9.10.2013 N 14-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Учесть объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет в сумме 2 131 тысяч тенге.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 455,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 21.11.2013 N 16-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

16. Ауылдық елдi мекендерде тұратын және жұмыс істейтiн мемлекеттiк денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшiн аудандық бюджет қаражаты есебiнен әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер белгіленсін.
17. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақжар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ш.Сәбитова
Ақжар аудандық
мәслихаттың хатшысы
М.Жұмабаев

16. Установить выплаты на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах за счет бюджетных средств района.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
Акжарского районного
маслихата
Ш. Сабитова
Секретарь Акжарского
районного маслихата
М. Жумабаев