Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 10-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 қаңтарда N 2047 тіркелді. Күші жойылды - (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 5 маусымдағы N 6.2.1-37/102 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 05.06.2014 N 6.2.1-37/102 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджеттік кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және сәйкесінше 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2013 жылға арналғаны келесі көлемде:
1) кірістер- 3 335 874,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер- 705 826,4 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер – 24 434,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім- 59 291,0 мың теңге;
трансферттер түсімі- 2 546 322,4 мың теңге;
2) шығыстар- 3 356 169,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу- 82 649,7 мың теңге, соның ішінде:
бюджет несиесі - 90 879,1 мың теңге;
бюджет несиесін өтеу - 8 229,4 мың теңге;
4) қаржы активтері бойынша операциялар сальдосы- 12 011,5 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 12 011,5 мың теңге,
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсім – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -114 956,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 114 956,3 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 90 878,0 мың теңге,
қарыздарды өтеу – 13 401,4 мың теңге,
пайдаланылатын бюджеттік қаражат қалдықтары – 37 479,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 21-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
100 пайыз көлемінде облыстық мәслихат белгілегендей, әлеуметтік салықты норма бойынша кірістерді бөлу;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүліктері салығы;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
транспортқа салық;
жанармай мен бензинге акциздер (авиациялықтан басқа);
жер учаскесін пайдаланған үшін төлем;
республикалық бюджетке жіберілетін алымдардан басқа, кәсіпкерлік және мамандық қызметтермен айналысқаны үшін алымдар;
республикалық бюджетке түсетін консулдық алымнан және мемлекеттік баждан басқа, мемлекеттік баж.

О бюджете района имени Габита Мусрепова на 2013-2015 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 10-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2013 года N 2047. Утратило силу (письмо маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 5 июня 2014 года N 6.2.1-37/102)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 05.06.2014 N 6.2.1-37/102)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно  приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 335 874,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 705 826,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 24 434,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 59 291,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 546 322,4 тысяч тенге;
2) затраты – 3 356 169,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 82 649,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 90 879,1 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 8 229,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12 011,5 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 12 011,5 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -114 956,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 114 956,3 тысяч тенге:
поступление займов – 90 878,0 тысяч тенге,
погашение займов – 13 401,4 тысяч тенге,
используемые остатки бюджетных средств – 37 479,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 04.07.2013 N 16-1;  от 11.09.2013 N 18-1; 21.10.2013 N 19-1; от 14.11.2013 N 20-2; 10.12.2013 N 21-1 (вводится в действие с 01.01.2013)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, в размере 100 процентов;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудан бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден құралатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
аудан бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдері.
4. Аудан бюджеті түсімдері ауыл шаруашылығында пайдаланатын жер учаскілерінен басқа, жер учаскілерін сатудан түскен түсім арқылы құралатыны белгіленсін.
5. Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субенция көлемі 2 172 193 мың теңгені құрайды.
6. 4-қосымшаға сәйкес, 2013 жылға аудан бюджетін орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарлама белгіленсін.
7. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен нысаналы трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) 36 625 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу;
2) 11 884 мың теңге - мамандарға әлеуметтік көмек көрсету шараларын енгізу үшін;
3) 5 468 мың теңге - мұқтаж азаматтарға үйлерінде арнайы әлеуметтік көмек көрсетуге;
4) 58 310 мың теңге - мектепке дейінгі білім мекемелерінде мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға;
5) 16 388 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
6) 358,4 мың теңге - үйде білім алатын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамсыздандырумен қамтамасыз етуге;
7) 14 105 мың теңге – жетім баланы (балаларды), ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақы төлеуге;
8) 21 984 мың теңге - білікті санаты бар мұғалімдердің және мектепке дейінгі білім мекемелерінің тәрбиешілеріне қосымша төлемдердің көлемін көтеруге;
9) 10 372 мың теңге - үш бағаналы жүйе бойынша біліктіліктерін жоғарылатудан өткен мұғалімдерге төлем ақысын көтеруге;
10) 34 977 мың теңге - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі «Аймақтың дамуы» Бағдарламасын бекіту туралы» № 862 қаулысымен "Аймақтың дамуы" бағдарламасы аясында аймақтардың экономикалық дамуын қолдау бойынша шараларды жүзеге асыруға;
11) 81 619 мың теңге - Чистопол селосын жер асты су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға»;
12) 40 000 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу;
13) 6 630 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 21-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района, составляет 2 172 193 тыс. тенге.
6. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
7. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 36 625 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
11 884 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 5 468 тысяч тенге – на предоставление специальных социальных услуг, нуждающимся гражданам на дому;
4) 58 310 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 16 388 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
6) 358,4 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому;
7) 14 105 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средство опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
8) 21 984 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
9) 10 372 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
10) 34 977 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы «Развитие регионов»;
11) 81 619 тысяч тенге – на реконструкцию локального водоснабжения из подземных вод в селе Чистополье;
12) 40 000 тысяч тенге - проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
13) 6 630 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 04.07.2013 N 16-1;  от 11.09.2013 N 18-1; 21.10.2013 N 19-1; 10.12.2013 N 21-1 (вводится в действие с 01.01.2013)

8. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен берілетін бюджеттік несиелер қарастырылсын:
Мамандарды әлеуметтік қолдауға іс-шараларды іске асыру үшін – 90 878 мың теңге.
9. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджет есебінен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) 3 559 мың теңге - Чистопол селосы жер астындағы су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға;
2) 3 473 мың теңге – елді мекендерде жер шаруашылығына;
3) 3 403 мың теңге – елді мекендердің шекараларын белгілеуге;
4) 1 000 мың теңге - білім объектілерінде өртке қарсы дабылдағыш орналастыруға;
5) 300 мың теңге - білім мекемелерінде бейне байқау жабдықтарын сатып алу және орналастыруға;
6) 703 мың теңге – электронды оқу құралын алуға;
7) 18 586 мың теңге – Новоишим селосында жылу трассасының құрылысына жобалық сметалық құжат әзірлеуге;
8) 681 мың теңге – білім объектеріне күрделі жөндеу жасауға бірлесіп қаржыландыру;
9) 1 958 мың теңге - Новоишим селосында жолды орташа жөндеу жасауға бірлесіп қаржыландыру;
10) 1 323 мың теңге - мәдениет объектеріне күрделі жөндеу жасауға бірлесіп қаржыландыру
11) 423 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 21.10.2013 N 19-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
10. Ауданның 2013 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 3000 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 5-қосымшаға сәйкес ауданның әр ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламалар тізімі бекітілсін.
12. Бюджет саласындағы қызметкерлерге еңбек ақыны төлеу толық көлемде қамтамасыз етілсін.
13. Елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария салаларындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес процентi жоғары айлықақы мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.
14. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ғабит Мүсірепов атындағы               Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданның мәслихатының                  ауданның мәслихатының
X сессиясы төрағасы                    хатшысы
К. Мұқышев                             Б. Ысқақова
КЕЛІСІЛДІ:
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданның экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлімінің бастығы:                     М. Баймолдина

8. Учесть в районном бюджете на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 90 878 тыс. тенге.
9. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета в размерах:
1) 3 559 тысяч тенге – на реконструкцию локального водоснабжения из подземных вод в селе Чистополье;
2) 3 473 тысяч тенге – на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
3) 3 403 тысяч тенге – на установление границ населенных пунктов;
4) 1 000 тысяч тенге – на установку противопожарной сигнализации  для  объектов образования;
5) 300 тысяч тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
6) 703 тысяч тенге – на приобретение электронных учебников;
7) 18 586 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство теплотрассы в селе Новоишимское;
8) 681 тысяч тенге – софинансирование на капитальный ремонт объектов образования;
9) 1 958 тысяч тенге – софинансирование на средний ремонт дорог в селе Новоишимское;
10) 1 323 тысяч тенге - софинансирование на капитальный ремонт объектов культуры;
11) 423 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 04.07.2013 N 16-1;  от 11.09.2013 N 18-1; 21.10.2013 N 19-1 (вводится в действие с 01.01.2013)
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 3 000 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень бюджетных программ каждого аульного (сельского) округа района согласно приложения 5.
12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель Х сессии                    Секретарь
маслихата района                         маслихата района имени
имени Габита Мусрепова                   Габита Мусрепова
К. Мукушев                               Б. Искакова
СОГЛАСОВАНО
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования
района имени Габита Мусрепова:           М. Баймульдина