2013-2015 жылдарға Есіл аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 13/65 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 қаңтарда N 2063 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 25 ақпандағы N 7.2.1-22/45 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 25.02.2014 N 7.2.1-22/45 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған Есіл аудандық бюджеті 123-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 2 751 148,2 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 300 848 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 3 296,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 11 786 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 2 435 217,7 мың теңге;
2) шығындар - 2 764 422,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер - 63 241,6 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік несиелер - 69 412,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 6 171,1 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 2260 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 2 400 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен қаржылық активтерді сатып алу - 140 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық (профицит) – -78 775,6 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын (профицитті қолдану) қаржыландыру - 78 775,6 мың теңге;
қарыздардың түсімі - 69 273 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 6 171,1 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары - 15 673,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 10.12.2013 N 24/143 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдері есебінен қалыптасатындығы белгіленсін:
әлеуметтік салық;
мүлікке салық;
жер салығы;
көлік салығы;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
жер учаскелерін пайдалану үшін төлемдер;
кәсіпкерлік қызметті жүргізу үшін жиындар;
мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасатындығы белгіленсін:
мемлекеттік меншіктен кірістер;
өзге салықтық емес түсімдер.

О Есильском районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 13/65. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 января 2013 года N 2063. Утратило силу (письмо маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25 февраля 2014 года N 7.2.1-22/45)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25.02.2014 N 7.2.1-22/45)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить Есильский районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 2 751 148,2 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 300 848 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 3 296,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 11 786 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 435 217,7 тысяч тенге;
2) затраты - 2 764 422,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 63 241,6 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 69 412,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 6 171,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 2 260 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 2 400 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 140 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -78 775,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета: 78 775,6 тысяч тенге:
поступление займов - 69 273 тысяч тенге;
погашение займов - 6171,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 15 673,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 10.12.2013 24/143 (вводится в действие с 01.01.2013)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налогов на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской деятельности;
государственной пошлины.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от государственной собственности;
прочих неналоговых поступлений.

4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер есебінен қалыптасатындығы белгіленсін.
5. Аудандық бюджеттің кірістері жер мен материалдық емес активтерді сатудан түскен түсімдер есебінен қалыптасатындығы белгіленсін.
6. Аудандық бюджеттің кірістері мемлекеттік бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттерді жабудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасатындығы белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2013 жылға берілетін бюджеттік субвенциялар 1 884 510 мың теңгеге белгіленсін.
8. 2013 жылға арналған бағдарламалар шегінде селолық округтер бойынша шығыстар 456-қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
9. 2013 жылға жергілікті бюджетті орындау барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар, 7-қосымшаға сәйкес секвестрге жатпайтындығы белгіленсін.
10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер есепке алынсын, соның ішінде:
1) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.03.2013 N 14/75 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі);
2) індеттерге қарсы іс-шараларды өткізуге;
3) арнайы әлеуметтік қызметтерді ұсынуға;
4) «Өңірлерлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 Қаулысымен бекітілген «Аймақтарды дамыту» Бағдарламасы аясында аймақты экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды жүзеге асыруға;
5) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға;
6) білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын жүзеге асыруға;
7) «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген 2011 - 2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білімді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, соның ішінде:
мемлекеттік негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
8) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім баланы (жетім балаларды) және баланы (балаларды) асырап-бағу үшін қамқоршыларына (қорғаушыларына) төленетін ай сайынғы ақшалай қаражаттарға;
9) білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарының тәрбиешілері мен мектеп ұстаздарының біліктілік санаттарына төленетін қосымша төлемнің көлемін ұлғайту;
10) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен ұстаздардың еңбекақыларын арттыруға;
11) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.03.2013 N 14/75 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі);

4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет продажи земли и нематериальных активов.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
7. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2013 год в общей сумме 1 884 510 тыс. тенге.
8. Установить расходы по сельским округам в разрезе программ на 2013 год, согласно приложениям 456.
9. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 7.
10. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) - исключен, решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 14/75 (вводится в действие с 01.01.2013);
на обеспечение деятельности центров занятости населения;
2) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3) на предоставление специальных социальных услуг;
4) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы «Развитие регионов».
5) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
6) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
7) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы» в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
8) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
9) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
10) и на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
11) - исключен, решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 14/75 (вводится в действие с 01.01.2013)

12) селолық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
13) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға.
Жоғарыда көрсетілген нысаналы трансферттердің бөлінуі 2013-2015 жылдарға арналған Есіл аудандық бюджеті туралы Есіл аудандық мәслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.03.2013 N 14/75; 09.09.2013 N 20/106 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға республикалық бюджеттің бюджеттік кредиттері есепке алынсын.
Көрсетілген сомалар «2013-2015 жылдарға арналған Есіл аудандық бюджеті туралы» Есіл аудандық мәслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысының Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
12. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
1) білім беру нысандары үшін ағаш төсенділерін (конструкциялау) өңдеу бойынша қызметтерді, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, өртке қарсы дабылдарды орнатуға;
2) білім беру ұйымдарында бейне бақылау аппаратураларын орнатуға және сатып алуға;
3) білім беру ұйымдарында электрондық оқулықтарды енгізуге;
4) селолық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
5) елді мекендердің жер-шаруашылық құрылымдарына;
6) елді мекендердің шекараларын белгілеуге;
7) «Корнеевка гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің еңбекақы төлеу қорына;
8) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 «Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалалар мен селолық елді мекендерді дамыту шегінде объектілерді жөндеуге және абаттандыруға;
9) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға;
Жоғарыда көрсетілген нысаналы трансферттердің бөлінуі «2013-2015 жылдарға арналған Есіл аудандық бюджеті туралы» Есіл аудандық мәслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады;
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.03.2013 N 14/75; 05.07.2013 N 18/96; 09.09.2013 N 20/106 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)

12) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
13) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 10 дополнен подпунктом 13) - решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 9.09.2013 № 20/106       Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области «О Есильском районном бюджете на 2013-2015 годы».
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 14/75; от 9.09.2013 № 20/106 (вводится в действие с 01.01.2013)
11. Учесть в районном бюджете на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области «О Есильском районном бюджете на 2013-2015 годы».
12. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
2) на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
3) на внедрение электронных учебников в организациях образования;
4) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
5) на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
6) на установление границ населенных пунктов.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области «О Есильском районном бюджете на 2013-2015 годы».
7) на фонд оплаты труда коммунальному государственному учреждению «Корнеевская гимназия»;
8) на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020»;
9) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 14/75;  от 05.07.2013 N 18/96; от 9.09.2013 № 20/106 (вводится в действие с 01.01.2013)

13. 2013 жылға Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 20 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 6.11.2013 N 22/112 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
13-1. Аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 9-қосымшаға сәйкес 2 475,9 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.03.2013 N 14/75 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
13-2. «Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару» 4521006000 бюджеттік бағдарламасы бойынша республикалық бюджеттен 13197,2 мың теңге сомасында, ал облыстық бюджеттен 0,6 мың теңге сомасында бөлінген жалпы 13197,8 мың теңгені құрайтын 2012 қаржылық жыл ішінде нысаналы пайдаланылмаған трансферттерді қайтару, аудандық бюджеттің шығыстарында 10-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 13-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.03.2013 N 14/75 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
13-3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 16,5 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органдардың қарызын күту бойынша шығыстар және облыстық бюджеттен қарыздар бойынша өзге де төлемдер қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 13-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.10.2013 N 21/110 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
14. 2013 жылы бюджеттік саланың қызметкерлеріне еңбекақы төлемдерін толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
15. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
16. Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер белгіленсін.
17. Көмекті қажет ететін жеке санаттағы азаматтарға 2013 жылға арналған әлеуметтік көмек шығындары 8-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
18. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
сессия төрағасы                            Ю. Метринский
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы                                    Т. Мұқашев

13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2013 год в сумме 20 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 14/75; от 06.11.2013 N 22/112 (вводится в действие с 01.01.2013)
13-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 2475,9 тыс. тенге, согласно приложению 9.;
Сноска. Пункт 13 дополнен пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 14/75 (вводится в действие с 01.01.2013)
13-2. Предусмотреть в расходах районного бюджета возврат неиспользованных в течение 2012 финансового года целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в сумме 13197,2 тыс. тенге, областного бюджета в сумме 0,6 тыс. тенге по бюджетной программе 4521006000 «Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов» в сумме 13197,8 тыс. тенге, согласно приложению 10.
Сноска. Пункт 13 дополнен пунктом 13-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 14/75 (вводится в действие с 01.01.2013)
13-3. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 16,5 тысяч. тенге.
Сноска. Пункт 13 дополнен пунктом 13-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2013 N 21/110 (вводится в действие с 01.01.2013)
14. Обеспечить в 2013 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Установить в 2013 году специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
16. Установить в 2013 году выплаты на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
17. Установить расходы на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан на 2013 год, согласно приложению 8.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области               Ю. Метринский
Секретарь
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области               Т. Мукашев

7 776
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық жабдықтау
1 461
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 360
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 663
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10 663
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 593
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 870
12
Көлiк және коммуникация. Автомобиль көліктері
15 445,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 445,2
023
Автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз ету
15 445,2
13
Өзгелер
36 484,7
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
6 367
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 367
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл,(село), ауылдық (селолық ) округ әкімінің аппараты
20 575,7
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыру
20 575,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
20
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 522
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 483
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39
14
Қарызды күту
16,5
452
Ауданның қаржы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
16,5
013
Облыстық бюджеттен қарыздар бойынша өзге төлемдер және сыйақыларды төлеу бойынша жергілікті атқарушы органдардың қарызын күту
16,5
15
Трансферттер
15329,8
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлiмi
15329,8
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
13197,8
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 132
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу

7 776
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
1 461
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 360
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 663
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10 663
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
8 593
015
Капитальные расходы государственного органа
200
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1 870
12
Транспорт и коммуникации. Автомобильный транспорт
15 445,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 445,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
15 445,2
13
Прочие
36 484,7
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6 367
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6 367
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
20 575,7
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
20 575,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
20
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 522
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 483
013
Капитальные расходы государственного органа
39
14
Обслуживание долга
16,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16,5
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
16,5
15
Трансферты
15 329,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15 329,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
13 197,8
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
2 132
III.Чистое бюджетное кредитование

14 045
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
14 045
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
14 045
Корнеевка ауылдық мәдениет үйі
7 388
Ясновка ауылдық мәдениет үйі
6 657
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 13/65 шешіміне
7-қосымша
2013 жылға арналған бюджетті орындау үдерістегі қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізімі
Функ
цио
нал
дық
топ
Бюд
жет
тік
бағ
дар
лама
әкім
шісі
Бағ
дар
лама
Атауы
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл аудандық мәслихатының

14045
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
14045
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
14045
Корнеевский сельский дом культуры
7388
Ясновский сельский дом культуры
6657
Приложение 7
к решению маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 20 декабря 2012 года N 13/65
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2013 год
Функ
цио
наль
ная
груп
па
Адми
нис
тра
тор
Про
грам
ма
Наименование
4
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 8
к решению маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области

2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 13/65 шешіміне
8-қосымша
2013 жылға арналған жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қажет ететін жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 6.11.2013 N 22/112 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
функ
цио-
нал-
дық топ
Бюджеттік бағдарламалар-
дың әкім-
шісі
бағдарлама
Атауы
сомасы (мың теңге)
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету

от 20 декабря 2012 года N 13/65
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2013 год
Сноска. Приложение 8 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 06.11.2013 N 22/112 (вводится в действие с 01.01.2013)
функ-циона
льная
груп-
па
адми-
нист-
ратор
бюд-
жет-
ных
прог-
рамм
программа
Наименование
сумма (тыс. тенге)
6
Социальная помощь и социальное обеспечение

3593
451
Ауданның әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
3593
007
Жергілікті уәкілетті органның шешімі бойынша бөлек санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек
3593
ҰОС ардагерлеріне монша, шаштаразға баруға әлеуметтік көмек
106
Аз қамтылған жанұядағы студенттерге әлеуметтік көмек
360
Бөлек санаттағы азаматтарға курорттық-санаторлық емделуге әлеуметтік төлемдер
1264
Ұлы отан соғысының қатысушыларын және мүгедектерге коммуналдық қызметтерге әлеуметтік көмек
1828
Ұлы отан соғысының қатысушыларын және мүгедектерге және сонымен қатар оларға теңестірілетін тұлғаларға тіс протездеуді жеңілдеті үшін әлеуметтік көмек
35
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 13/65 шешіміне
9-қосымша
2013 жылдың 1 қаңтарында құрылған бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын бағыттау
Ескерту. Шешім 9-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.03.2013 N 14/75; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.07.2013 N 18/96 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
функционалды топ
Сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1 224
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 224
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету бойынша қызмет
1 224
соның ішінде: Заречный с/о
1 224
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1 112,2
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
860,3
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
860,3
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
251,9
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
251,9
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғат аумақтары, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін, жер қатынастарын қорғау
139,7
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
139,7
009
Мамандарды әлеуметтік қолдау іс-шараларын жүзеге асыру үшін бюджеттік несиелер
139,7
Барлығы:
2475,9
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 13/65 шешіміне
10-қосымша

3593
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3593
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов
3593
Социальная помощь участникам и инвалидам ВОВ на посещение бань, парикмахерских
106
Социальная поддержка студентам из малообеспеченных семей
360
Социальные выплаты отдельным категориям граждан на санаторно-курортное лечение
1264
Социальная помощь инвалидам и участникам Великой Отечественной войны на оплату расходов на коммунальные услуги
1828
Социальная помощь на льготное зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, а также лицам приравненным к ним
35
Приложение 9
к решению маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 20 декабря 2012 года N 13/65
Направление свободных остатков бюджетных средств сложившихся на 1 января 2013 года
Сноска. Решение дополнено приложением 9 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 14/75; в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.07.2013 N 18/96 (вводится в действие с 01.01.2013)
Функциональная группа
Сумма (тыс. тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера
1224
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1224
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка аула (села), аульного (сельского) округа
1224
в том числе: Заречный сельский округ
1224
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 112,2
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
860,3
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
860,3
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
251,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
251,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
139,7
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
139,7
009
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
139,7
Итого:
2 475,9
Приложение 10
к решению маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 20 декабря 2012 года N 13/65

2013 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын аудару және 2012 жылы қолданылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару
Ескерту. Шешім 10-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.03.2013 N 14/75 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
функционалды топ
Сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
бағдарлама
Атауы
15
Трансферттер

Направление свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2013 года, и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2012 году
Сноска. Решение дополнено приложением 10 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 14/75 (вводится в действие с 01.01.2013)
Функциональная группа
Сумма (тыс. тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
15
Трансферты