"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 43/1 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 5 қарашадағы N 8/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 21 қарашада N 1956 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі N 02-07-01-20/44 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 12.04.2013 N 02-07-01-20/44 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 2-тармағына, 109-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 43/1 шешіміне (2012 жылғы 9 қаңтардағы № 13-8-160 мемлекеттік тіркеу нормативтік құқықтық актілерінің Тіркелімінде тіркелген, 2012 жылғы 20 қаңтардағы «Қызылжар» № 3, «Маяк» № 3 газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1) кірістер - 4 156 576,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 421 897 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 4 483,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8 676 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 3 721 520 мың теңге;
2) шығындар - 4 251 586,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 49 570,4 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік несиелер - 51 402,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 832 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялары бойынша сальдо - 13 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 13 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджеттік дефициті - -157 581,1 мың теңге;
6) бюджеттік дефицитін қаржыландыру - 157 581,1 мың теңге.»;
10-тармағының:
7), 10) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«7) 26 494 мың теңге - «Жұмыспен қамту 2020» бағдарламасы аясындағы іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға - 6 800 мың теңге;
көшуге арналған субсидиялар беру - 445 мың теңге;
жұмыспен қамту орталығын құруға - 12 909 мың теңге;
жастар тәжірибесі - 6 340 мың теңге;
10) 12 546 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;»;
11-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«11. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте Республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін - 51 391 мың теңге.»;
12-тармағының:
6), 7), 8), 9), 12) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений и дополнения в решение районного маслихата от 22 декабря 2011 года N 43/1 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 5 ноября 2012 года N 8/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 21 ноября 2012 года N 1956. Утратило силу (письмо маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2013 года N 02-07-01-20/44)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2013 N 02-07-01-20/44)
В соответствии с пунктом 2 статьи 106, пунктом 4 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года Кызылжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 22 декабря 2011 года № 43/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9 января 2012 года № 13-8-160, опубликовано от 20 января 2012 года в газетах «Қызылжар» № 3, «Маяк» № 3) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы - 4 156 576,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 421 897 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 4 483,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 8 676 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 721 520 тысяч тенге;
2) затраты - 4 251 586,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 49 570,4 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 51 402,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 832 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 13 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 13 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета - - 157 581,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 157 581,1 тысяч тенге.»;
в пункте 10:
подпункт 7), 10) изложить в следующей редакции:
«7) 26 494 тысяч тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы - 6 800 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд - 445 тысяч тенге;
создание центров занятости - 12 909 тысяч тенге;
молодежная практика - 6 340 тысяч тенге;
10) 12 546 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
11. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов - 51 391 тысяч тенге.»;
в пункте 12:
подпункт 6), 7), 8), 9), 12) изложить в следующей редакции:

«6) 7 549 мың теңге - Кондратовка селосындағы сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялау;
7) 19 882 мың теңге - Белое селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйесін реконструкциялауға;
8) 6 879 мың теңге - Боголюбово селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйесін реконструкциялауға;
9) 2 528 мың теңге - Тепличное және Прибрежное селоларында су құбырлар желілерінің құрылысы;
12) 114 129 мың теңге - Қызылжар ауданы Бескөл ауылының Гагарин көшесін Астана-Петропавл тас жолынан Театральная көшесіне дейін абаттандыру;»;
келесі мазмұндағы 17) тармағымен толықтырылсын:
«17) 1 337 мың теңге - білім беру ұйымдарына оқу құралдарын сатып алу.»;
13-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«13. 2012 жылға ауданның атқарушы органның резерві 30,9 мың теңге, сомасында бекітілсін.»;
16-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«16. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария салалары мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер белгіленсін.»;
осы шешімге 1234-қосымшаларға сәйкес көрсетілген шешімге 1489-қосымшалары жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса беріледі).
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгзіледі.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       хатшысы
Г. Сыздықова                               А. Молдахметова
КЕЛIСIЛГЕН:
«Қызылжар аудандық
экономика және бюджеттiк
жоспарлау бөлiмi»
мемлекеттiк мекемесiнiң бастығы            А. Фролова
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 5 қарашадағы
№ 8/1 шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 43/1 шешіміне 1-қосымша
2012 жылға Қызылжар ауданының бюджетi
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

«6) 7 549 тысяч тенге - реконструкция системы водоснабжения в селе Кондратовка;
7) 19 882 тысяч тенге - реконструкция системы водоснабжения в селе Белое;
8) 6 879 тысяч тенге - реконструкция системы водоснабжения в селе Боголюбово;
9) 2 528 тысяч тенге - строительство водопроводных сетей в селе Тепличное и селе Прибрежное;
12) 114 129 тысяч тенге - благоустройство улицы Гагарина от трассы Астана-Петропавловск до улицы Театральной аула Бесколь Кызылжарского района;»;
дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
«17) 1 337 тысяч тенге - приобретение учебных пособий организациям образования.»;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
«13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 30,9 тысяч тенге.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Установить в расходах бюджета района на 2012 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.»;
приложения 1489 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению (прилагается).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Секретарь районного
районного маслихата                        маслихата
Г. Сыздыкова                               А. Молдахметова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
Государственного учреждения
«Кызылжарский районный отдел экономики
и бюджетного планирования»                 А. Фролова
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 5 ноября 2012 года № 8/1
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2011 года № 43/1
Кызылжарский районный бюджет на 2012 год
Категория
Сумма, тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

13 429
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
522
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды сатудан түскен сомаларды толық алынуын қамтамасыз ету
661
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
1 015
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
247
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14 627
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 127
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
2
Қорғаныс
6 142
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 142
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 753
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
189
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
589
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
589
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
589
4
Бiлiм беру
2 209 040
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
214 131
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
51 504
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары: жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін ұйымдарының, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
787
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
161 840
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 864
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 864
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 992 045
003
Жалпы білім беру
1 818 068,4
006
Балаларға қосымша білім беру
31 110
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру

13 429
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
522
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
661
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
1 015
018
Капитальные расходы государственного органа
247
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14 627
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
14 127
004
Капитальные расходы государственного органа
500
2
Оборона
6 142
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 142
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 753
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
189
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
589
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
589
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
589
4
Образование
2 209 040
464
Отдел образования района (города областного значения)
214 131
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
51 504
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
787
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
161 840
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 864
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
2 864
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 992 045
003
Общеобразовательное обучение
1 818 068,4
006
Дополнительное образование для детей
31 110
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета

1 876
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
30 821
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 269
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 384
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 953
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
50
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14 400
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
1 800
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
66 313,6
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
170 557
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170 557
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
35 160
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 171
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 151
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24 592
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
816
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 900
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
14 087
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 957
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
12 909
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 075
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

1 876
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
30 821
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 269
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 384
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 953
012
Капитальные расходы государственного органа
50
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
14 400
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 800
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
66 313,6
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
170 557
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170 557
002
Программа занятости
35 160
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 171
005
Государственная адресная социальная помощь
3 151
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24 592
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
816
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 900
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
14 087
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 957
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
12 909
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23 075
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6000
13
Өзгелер
3942
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
3942
040
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
6000
13
Прочие
3942
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3942
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета