"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттiк қызмет регламентiн бекiту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 9 қарашадағы N 537 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 12 желтоқсанда N 1993 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 24 мамырдағы N 202 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық әкімдігінің 24.05.2013 N 202 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 37-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттiк қызмет регламентiн бекiту туралы» Қызылжар ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 01 тамыздағы № 351 қаулысының (Нормативтiк құқықтық кесiмдерде мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 1855 тiркелген, 2012 жылғы 17 қыркүйектегі «Қызылжар» және «Маяк» аудандық газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімінің орынбасары М.М. Жұмабаеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар ауданының әкімі                  В. Редин
Қызылжар аудандық әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы № 537
қаулысымен бекітілді
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет «Қызылжар аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен, ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарымен (бұдан әрі – уәкілетті орган) және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі - Орталық), сондай-ақ www.e.gov.kz бұдан әрі - қызмет беруші мекенжайы бойынша «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) арқылы көрсетіледі.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
Постановление акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 9 ноября 2012 года N 537. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 декабря 2012 года N 1993. Утратило силу постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 24 мая 2013 года N 202
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 24.05.2013 N 202
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат Кызылжарского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации».
2. Признать утратившим силу постановление акимата Кызылжарского района «Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан» от 01 августа 2012 года № 351 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1855 от 14 сентября 2012 года, опубликовано 17 сентября 2012 года в районных газетах «Қызылжар», «Маяк»).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылжарского района Северо - Казахстанской области Жумабаеву М.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылжарского района
Северо–Казахстанской области               В. Редин
Утверждено
постановлением акимата
Кызылжарского района
от 9 ноября 2012 года № 537
Регламент электронной государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Кызылжарский районный отдел образования», аппаратами акима аульного (сельского) округа (далее – уполномоченный орган) и через центр обслуживания населения по месту жительства (далее - Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) по адресу: www.e.gov.kz – далее Услугодатели.

2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген, «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде әзірленген.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет берудің автоматтандырылу дәрежесі: жартылай автоматтандырылған (медиа-алшақтығы бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы Регламентте қолданылатын түсініктер мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық–бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе;
2) уәкілетті органның ақпараттық жүйесі (бұдан әрі УО АЖ) –уәкілетті орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны ретіндегі Қазақстан Республикасының «электрондық үкіметі» шлюзінің кіші жүйесіндегі «Өңірлік шлюз» ақпараттық жүйесі;
3) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
4) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысатын уәкілетті орган, мемлекеттік органдары құрылымдық бөлімшелерінің және т.б. жауапты тұлғалары;
5) МБҰ – мектепке дейінгі балалар ұйымы;
6) медиа–алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету процесінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
7) уәкілетті орган (бұдан әрі - УО) – электронды мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын «Қызылжар аудындық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі, ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты;
8) транзакциондық қызмет – электрондық цифрлы қолтаңба қолданылуымен ақпарат алмасуды талап ететін пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру қызметі;
9) пайдаланушы - өзіне қажетті электрондық – ақпараттық және олармен қолданатын ресурстарды алу үшін ақпаратты жүйеге жүгінуші субъект;
10) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;

2. Электронная государственная услуга разработана на основании стандарта государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) информационная система уполномоченного органа (далее - ИС УО) - информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника уполномоченного органа;
3) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
4) структурно - функциональные единицы (далее - СФЕ) - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов и т.п., принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
5) ДДО – детская дошкольная организация;
6) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
7) уполномоченный орган (далее - УО) – государственное учреждение «Кызылжарский районный отдел образования», аппарат акима аульного (сельского) округа, непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;
8) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
9) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;

11) Орталықтың ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – Орталық АЖ) – Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету процесін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
12) Орталық – халыққа қызмет көрсету орталығы;
13) электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық - сандық үлгіде табыс етілген және электрондық цифрлы қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды қолданылуымен электрондық үлгіде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
15) электрондық цифрлы қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлы қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлы таңбалардың жиынтығы;
16) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі – қызмет берушінің электрондық қызмет көрсету процесіне қатысатын ішкі жүйелер/қызмет берушінің кіші жүйелері мен сыртқы ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара әрекеттесуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮӨШ);
17) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі ЭҮП) нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қол жетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
18) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық қызметтің» ақпараттық жүйесін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
қызмет берушінің қызмет көрсету тәртібі
6. Қызмет берушінің аталмыш электрондық мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын УО жартылай автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметін осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес (1-сурет) көрсетуде адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш пен Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттармен УО жүгінуі тиіс. УО маманымен мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының дұрыстығын тексеру;
2) 1-процесс – УО қызметкерімен ЖСН мен парольді (авторизациялау процесі) электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін УО АЖ енгізу процесі;
3) 1-шарт – ЖСН пен пароль арқылы УО тіркелген қызметкер деректерінің әділдігін УО АЖ тексеру;
4) 2-процесс – УО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты УО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

11) информационная система Центра (далее - ИС Центр) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
12) Центр – центр обслуживания населения;
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно - цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
15) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
16) региональный шлюз «электронного правительства» (далее - РШЭП) - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;
17) веб - портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
18) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг.
2. Порядок деятельности услугодателя
по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги УО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) получатель государственной услуги должен обратиться в УО для получения услуги имея при себе заявление и необходимые документы, указанные в пункте 11 Стандарта. Проверка подлинности документов получателя государственной услуги специалистом УО.
2) процесс 1 – процесс ввода специалистом УО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС УО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС УО подлинности данных о зарегистрированном специалисте УО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС УО в связи с имеющими нарушениями в данных специалиста УО;

5) 3-процесс – УО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4-процесс – УО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, сканерленген құжаттарды) қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және УО АЖ шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-процесс – УО қызметкерінің ЭЦҚ дұрыстығы дәлелденбеуіне байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – УО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметін өңдеу;
10) 7-процесс – УО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін қалыптастыру (егер мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда балаларға арналған мектепке дейінгі ұйымдарға жолдау, кезектің реттік нөмірін көрсетумен есепке қою туралы хабарлама не электронды құжат үлгісінде дәлелді себептерді көрсетумен есепке қоюдан бас тарту туралы дәлелді жауап). Электронды құжат УО маманымен ЭЦҚ пайдаланумен қалыптасады. Электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін УО мамандарымен қолма-қол немесе мемлекеттік қызметті алушының электрондық поштасы арқылы жіберіледі.
7. Қызмет берушінің Орталық (функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы) арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі ағымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген (2-сурет):
1) 1-процесс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін Орталық операторының Орталық АЖ авторизациялау процесі;
2) 1-шарт – Орталық АЖ тіркелген оператор деректерінің әділдігін ЖСН және пароль немесе ЭЦҚ арқылы тексеру;
3) 2-процесс – Орталық операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты Орталық АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және қоса берілген сканерленген құжаттарды);
5) 4-процесс – Орталық операторының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, сканерленген құжаттарды) қол қою;

5) процесс 3 - выбор специалистом УО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП специалиста УО заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС УО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП специалиста УО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги специалистом УО;
10) процесс 7 – формирование специалистом УО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке на очередь, с указанием номера очередности в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста УО. Выдача специалистом УО нарочно или посредством отправки на электронную почту получателя государственной услуги результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия через Центр (диаграмма функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора Центра в ИС Центр для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС Центр подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС Центр в связи с имеющими нарушениями в данных оператора Центра;
4) процесс 3 - выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора Центра заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;

6) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және Орталық АЖ шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-процесс – оператордың ЭЦҚ дұрыстығы дәлелденбеуіне байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – Орталық операторының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжатты мемлекеттік қызметті алушының сұрау салуы) УО АЖ ЭҮШ/ЭҮШ арқылы жіберу және УО маманының электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
9) 7-процесс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі МБҰ қызметшілерін қалыптастыру (егер мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда балаларға арналған мектепке дейінгі ұйымдарға жолдау, кезектің реттік нөмірін көрсетумен есепке қою туралы хабарлама не электронды құжат үлгісінде дәлелді себептерді көрсетумен есепке қоюдан бас тарту туралы дәлелді жауап).Электрондық құжат УО қызметкерімен ЭЦҚ пайдаланумен қалыптасып Орталық АЖ беріледі.
10) 8-процесс электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін УО қызметкерімен қолма-қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру.
8. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 3-қосымшасына көрсетілген:
1) тұтынушы ЖСН және пароль арқылы ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылары үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызметті алуы үшін ЖСН мен парольді (авторизациялау процесі) ЭҮП енгізу процесі;
3) 1-шарт – ЭҮП тіркелген тұтынушы туралы деректер дұрыстығын ЖСН мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – ЭҮП тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс - тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін тұтынушының сұрау салуды экранға шығаруы және нысанды оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды);
7) 4-процесс - тұтынушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына қол қою (деректерді, қоса тіркелген сканерленген құжаттарды енгізу);

6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС Центр;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора Центра электронного документа (запроса получателя государственной услуги) через ШЭП/РШЭП в ИС УО и обработка электронной государственной услуги специалистом УО;
9) процесс 7 - формирование специалистом УО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке на очередь, с указанием номера очередности в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста УО и передается в ИС Центр;
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником Центра получателю государственной услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) получатель государственной услуги осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода получателем государственной услуги ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных зарегистрированном получателе государственной услуги через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных получателя государственной услуги;
5) процесс 3 – выбор получателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем государственной услуги формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
7) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП получателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;

8) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және ЭҮП шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
9) 5-процесс - тұтынушының ЭЦҚ дұрыстығы дәлелденбеуіне байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 6-процесс – электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) тұтынушының қол қойылған ЭСҚ ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы УО АЖ жіберу және УО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
11) 7-процесс – тұтынушыны МБҰ орын болуы туралы хабардар ету үдерісі; (мектепке дейінгі ұйымдарға жолдама немесе (7 жасқа дейінгі) мектепке дейінгі балаларды тіркеу түсініктемесі, УО өтініш берген уақыттан бос орынның болмауы, немесе қызмет көрсетуден бас тартқан жағдайдағы дәлелді жауап). Электронды құжат УО мамандарының ЭЦҚ пайдаланумен қалыптасып ЭҮП жеке бөліміне тапсырылады.
9. Сұрау салудың экрандық үлгілері және электрондық мемлекеттік қызметі ЭҮП арқылы алу жағдайында тұтынушыға берілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтініш жазу үлгісі осы Регламенттің 4-қосымшасында берілген.
10. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындалу мәртебесін тексеру амалы: «электрондық үкімет» порталының «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай - ақ УО немесе Орталыққа жүгінгенде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП call-орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара әрекеттесу тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) қатыстырылады:
1) УО маманы;
2) Орталық қызметкерлері.
13. Мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің әр іс-әрекетінің орындалу мерзімі көрсетіліп, әр іс-әрекеттің (рәсімі, функциялары, операциялары) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында беріледі.
14. Осы Регламенттің (1, 2, 3-суреттер) 2-тармағында олардың сипаттамаларына сәйкес мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер мен басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлімшелері іс-әрекеттерінің қисынды бірізділігі арасындағы өзара байланысты бейнелейтін диаграммалары осы Регламенттің 2-қосымшасында берілген.

8) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
9) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя государственной услуги;
10) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП получателя государственной услуги электронного документа (запроса получателя государственной услуги) через ШЭП/РШЭП в ИС УО и обработка электронной государственной услуги специалистом УО;
11) процесс 7 - формирование специалистом УО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке на очередь, с указанием номера очередности в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста УО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. В приложении 4 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые получателю государственной услуги в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
10. Способ проверки получателем государственной услуги статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в УО или Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия
в процессе оказания электронной государственной услуги
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) специалист УО;
2) сотрудники Центра.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в  приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. В приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2, 3) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в пункте 2 настоящего Регламента.

15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуына сәйкес осы Регламенттің 45-қосымшаларында көрсетілген бланк үлгілері, шаблондары, соның ішінде форматты-қисынды бақылау ережесін көрсетумен, хабарлама хат үлгілерін, хаттарды және ескертулерді қоса көрсетілу керек.
16. Мемлекеттік қызметті алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді;
17. Мемлекеттік қызметті алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілуі процесіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезіндегі заңдылық;
3) кәсіби этика мен мәдениетті сақтау;
4) жан-жақты және толық ақпарат ұсыну;
5) ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы;
6) мемлекеттік қызметті алушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке қосылу, ЖСН, ЭҮП авторизациялануы, тұтынушының ЭЦҚ болуы.
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1-қосымша
1-кесте. УО арқылы атқарылатын іс-әрекеттерді сипаттау
1) Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
УО маманы
УО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
Орталықтың АЖ
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипат-
тамасы
Өтінішті тіркеу, мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының дұрыстығын тексеру, деректерді УО АЖ енгізу
УО қызмет-
керінің жүйеде авториза-
циялануы және электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салу үлгісін толтыру
УО АЖ-нен Орталық-
тың АЖ сұраныс мәртебе-
лерінің ауысуы туралы хабарлама-
ларды бағыттау
Өтінішке нөмір беру. Ағымдағы мәртебе көрсетілуімен хабарламаны түйіндеу
4
Аяқтау нысаны (дерек-
тер, құжат, ұйымдас-
тыру - өкімдік шешімі)
Қолхат
Өтініш берушіге нөмір берілуімен сұрау салуды тіркеу
Сұрау салуды бағыттау
«Келіп түскендердің» мәртебесін көрсетілу
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5

15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 4, 5 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателями государственной услуги:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН, авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Таблица 1. Описание действий посредством УО
1)Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ, ИС
Специалист УО
ИС УО
РШЭП (ШЭП)
ИС Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация обращения, проверка подлинности документов получателя государ-
ственной услуги, ввод данных в ИС УО
Авториза-
ция специа-
листа УО в системе и заполнение формы запроса на оказания электрон-
ной государ-
ственной услуги
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса из ИС УО в ИС Центра
Присвоение номера заявлению. Формирование уведомления с указанием текущего статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Расписка
Регистра-
ция запроса с присвое-
нием номера заявлению
Маршрутизация запроса
Отображение статуса «поступившие»
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
5

3) Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
УО маманы
УО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
Орталықтың АЖ
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Шығыс құжатын қалып-
тастыру
УО маманының ЭЦҚ шығыс құжатқа қол қою. Орталықтың АЖ мәртебе-
сінің өзгеруі туралы хабар-
ламаны қалып-
тастыру
Орталықтың АЖ мәртебесінің өзгеруі туралы хабарламаны бағыттау
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарламаны көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешім)
УО маманымен электрон-
дық мемлекет-
тік қызмет нәтижесін қолма-қол беруі немесе мемлекет-
тік қызметті алушының электрон-
дық адресіне жіберуі
УО маманымен ЭЦҚ шығыс құжатқа қол қою. Орталықтың АЖ мәртебе-
сінің өзгеруі туралы хабар-
ламаны жіберу
Бағыттау
«Орындауды аяқтау және шығыс құжатын беру» мәртебесінің көрсетілуі
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
10
11
12
-
2-кесте. Орталық арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1) Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
Орталық қызметкері
Орталық-
тың АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
УО АЖ
УО маманы
3
Іс-әрекет процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Мемлекет-
тік қызметті алушы құжат-
тарының дұрыстығын тексеру, деректерді Орталықтың АЖ енгізу
Орталық маманда-
рының жүйеде авториза-
циялануы және электрон-
дық мемлекет-
тік қызмет көрсетуге сұрау салу үлгісін толтыру
Орталықтың АЖ-нен УО АЖ хабарла-
маларды бағыттау
Өтінішке нөмір беру, орындау-
ға жіберу
Құжат-
тарды тексеру, өтінішті жұмыс жасауға қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешім)
Қолхат
Өтінішке нөмір берумен сұрауды жүйеде тіркеу
Сұрау салуды бағыттау
Орталық-
тың АЖ-нен УО АЖ келіп түскен өтініш мәртебе-
сінде көрсе-
тілу
Сұрау салуды жұмыс жасауға қабылдау
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
10 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5
6

3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ, ИС
Специалист УО
ИС УО
ШЭП (РШЭП)
ИС Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП специалиста УО. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги в ИС Центр
Маршрути-
зация уведомления о смене статуса в ИС Центра
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Выдача специалис-
том УО нарочно или посредством отправки на электронную почту получателя государ-
ственной услуги результата электронной государ-
ственной услуги
Подписанный ЭЦП специалиста УО выходной документ. Отправка уведомления о смене статуса в ИС Центр
Маршрути-
зация
Отображение статуса «завершение исполнения и выдачи выходного документа»
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
-
Таблица 2. Описание действий посредством Центра
1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ, ИС
Сотрудник Центра
ИС Центра
РШЭП (ШЭП)
ИС УО
Специа-
лист УО
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности документов получателя государ-
ственной услуги, ввод данных в ИС Центра
Автори-
зация сотрудника Центра в системе и заполнение формы запроса на оказания электрон-
ной государ-
ственной услуги
Маршру-
тизация запроса из ИС Центр в ИС УО
Присвоение номера заявлению, отправка на исполнение
Проверка докумен-
тов, принятие заявле-
ния в работу
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Расписка
Регистра-
ция запроса в системе с присвое-
нием номера заявлению
Маршру-
тизация запроса
Отображе-
ние заявления в статусе поступив-
шие из Центра в ИС УО
Принятие запроса в работу
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6

3) Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
УО маманы
УО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
Орталық-
тың АЖ
Орталық қызмет-
кері
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Шығыс құжатты құрастыру
УО маманының ЭЦҚ шығыс құжатқа қол қою. Орталықтың АЖ қызмет көрсету мәртебе-
сінің ауысуы туралы хабарла-
маны түйіндеу
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарла-
маны Орталықтың АЖ бағыттау
Қызмет көрсе-
туді аяқтау туралы хабар-
ламаның көрсе-
тілуі
Орталық маман-
дарының элек-
трондық мемле-
кеттік қызмет нәти-
жесін қолма-
қол беруі немесе тұтыну-
шының элек-
трондық мекен-
жайына жіберу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешімі)
Қол қойылған шығыс құжатты Орталыққа беру
Орындауды аяқтау туралы хабар-
ламаны ОрталықтыңАЖ тапсыру
Бағыттау
«Орын-
дауды аяқтау» мәрте-
бесінің көрсе-
тілуі
Қызмет көрсету нәти-
жесін беру
5
Орындалу мерзімі
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
12
13
14
15
-
3-кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1) Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
УО АЖ
Орталық-
тың АЖ
УО маманы
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Мемлекет-
тік қызметті алушының ЭҮП авториза-
циялануы, сұрау салу үлгісін толтыру, электрон-
дық мемлекет-
тік қызмет-
терді алу үшін енгізілген деректер дұрыстығын тексеру
Сұрау салуды УО АЖ және хабар-
ламаны Орталық-
тың АЖ бағыт-
тау (егер енгізіл-
ген деректер түзе-
тілсе)
Өтінішке нөмір беру және мәртебеде көрсетілуі –келіп түскен (егер енгізілген деректер түзетілсе)
ЭҮП-нан Орталық-
тың АЖ «келіп түскен-
дерде» мәрте-
бесінің көрсе-
тілуі (егер енгізіл-
ген деректер түзе-
тілсе)
Өтінішті орындауға қабылдау (егер енгізіл-
ген деректер түзетіл-
се)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешімі)
Сұрау салудың дұрыс қалыптасуы туралы хабарла-
маның немесе сұратылған электрон-
дық мемлекет-
тік қызметтен бас тарту туралы хабар-
ламаның көрсетілуі
Сұрау салуды бағыттау (егер енгізіл-
ген деректер түзетіл-
се)
Хабарла-
маны ЭҮП жіберу (егер енгізілген деректер түзетілсе) бағыттау
Мәрте-
бесінің көрсе-
тілуі (егер енгізіл-
ген деректер түзетіл-
се)
Жұмыс жасауға қабылдау (егер енгізіл-
ген деректер түзетіл-
се)
5
Орындалу мерзімі
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
1 минуттан көп емес
10 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
5
6

3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
Специалист УО
ИС УО
ШЭП (РШЭП)
ИС Центра
Сотруд-
ник Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП специа-
листа УО. Формиро-
вание уведомле-
ния о смене статуса оказания услуги в ИС Центра
Маршрути-
зация уведомле-
ния о смене статуса в ИС Центра
Отображе-
ние уведомле-
ния о завершении оказания услуги
Выдача сотруд-
ником Центра нарочно или посред-
ством отправки на элек-
тронную почту получа-
теля государ-
ственной услуги резуль-
тата элек-
тронной государ-
ственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Передача подписан-
ного выходного документа в Центр
Передача уведомле-
ния в ИС Центр о завершении исполнения
Маршрути-
зация
Отображе-
ние статуса «заверше-
ние исполне-
ния»
Выдача резуль-
тата оказания услуги
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 20 минут
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП
1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС УО
ИС Центра
Специа-
лист УО
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авториза-
ция получателя государ-
ственной услуги на ПЭП, заполнение формы запроса, проверка коррект-
ности введенных данных для получения электрон-
ной государ-
ственной услуги
Маршрути-
зация запроса в ИС УО и уведомле-
ния в ИС Центр (в случае коррект-
ности введенных данных)
Присвоение номера заявлению и отобра-
жение в статусе «поступив-
шие» (в случае коррек-
тности введенных данных)
Отобра-
жение статуса «поступив-
шие» с ПЭП в ИС Центр (в случае коррек-
тности введенных данных)
Принятие заявле-
ния на испол-
нение (в случае коррек-
тности введен-
ных данных)
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображе-
ние уведомле-
ния об успешном формирова-
нии запроса или формирова-
ние сообщения об отказе в запрашива-
емой электрон-
ной государ-
ственной услуге
Маршрути-
зация запроса (в случае коррек-
тности введенных данных)
Отправка уведомле-
ния на ПЭП (в случае коррек-
тности введенных данных)
Отображе-
ние статуса (в случае коррек-
тности введенных данных)
Принятие в работу (в случае коррек-
тности введен-
ных данных)
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6

2) Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
УО маманы
УО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ЭҮП
Орталық-
тың АЖ
3
Іс-әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Сұрау салуды орындау. Электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін қалыптас-
тыру
Шығыс құжатын қалыптас-
тыру
ЭҮП және Орталықтың АЖ «жұмыс жасалуда» мәртебенің өзгеруі туралы хабарла-
маны бағыттау
«жұмыс жасалуда» мәртебе-
сінің көрсе-
тілуі
Хабар-
лама мен мәртебе-
сінің көрсе-
тілуі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешімі)
МБҰ-да орын болмаған жағдайда МБҰ-ға жолдау, кезекке қою туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Жүйеде шығыс құжатын қалып-
тастыру
Бағыттау
Мәртебе-
сінің көрсе-
тілуі
Мәрте-
бесінің көрсе-
тілуі
5
Орындалу мерзімі
3 жұмыс күні ішінде
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
УО маманы
УО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ЭҮП
Орталық-
тың АЖ
3
Іс-әрекет (үдеріс, рәсім, операция) атауы және сипаттамасы
Шығыс құжатты құрастыру
УО маманының ЭЦҚ шығыс құжатқа қол қоюы. ЭҮП және Орталықтың АЖ қызмет көрсету мәртебе-
сінің өзгеруі туралы хабарла-
маны қалыптас-
тыру
ЭҮП шығыс құжатты шығарумен мәртебе-
сінің өзгеруі туралы хабарла-
маның және УО АЖ мәртебе-
сінің өзгеруі туралы хабарла-
маның көрсетілуі
Шығыс құжаты көру мүмкін-
дігі бар қызмет көрсету және аяқтау туралы хабар-
ламаның көрсе-
тілуі
Қызмет көрсе-
тілуді аяқтау туралы хабар-
ламаның көрсе-
тілуі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешімі)
Қол қойылған шығыс құжат
ЭҮП шығыс құжаты-
мен және Орталықтың АЖ мәртебе-
сінің өзгеруі хабар-
ламасын жіберу
Бағыттау
Шығыс құжаттың көрсе-
тілуі
Орындалу мәрте-
бесінің көрсе-
тілуі
5
Орындалу мерзімі
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
1 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
12
13
14
15
-
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін
мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
2-қосымша
1-сурет. УО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті «жартылай автоматтандырылған» түрде көрсетудегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
2-сурет. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті «жартылай автоматтандырылған» түрде көрсетудегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
3-сурет. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті «жартылай автоматтандырылған» түрде көрсетудегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Ескерту:

2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
Специалист УО
ИС УО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Формирова-
ние результата электронной государ-
ственной услуги
Формирова-
ние выходного документа
Маршрути-
зация уведомле-
ния о смене статуса «в работе» на ПЭП и ИС Центра
Отображе-
ние статуса «в работе»
Ото-
браже-
ние уве-
домле-
ния и ста-
туса
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Направление в ДДО, в случае отсутствия мест в ДДО уведомле-
ние о постановке на очередь, либо мотивиро-
ванный ответ об отказе
Формиро-
вание выходного документа в системе
Маршрути-
зация
Отображе-
ние статуса
Ото-
браже-
ние ста-
туса
5
Сроки исполнения
В течение 3 рабочих дней
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
Специалист УО
ИС УО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП специалис-
та УО. Формиро-
вание уведомле-
ния о смене статуса оказания услуги на ПЭП и ИС Центр
Маршрути-
зация уведомле-
ния о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП и уведомле-
ния о смене статуса в ИС Центра
Отображе-
ние уведомле-
ния о завершении оказания услуги с возможнос-
тью просмотра выходного документа
Ото-
браже-
ние уведо-
мления о завер-
шении оказа-
ния услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомле-
ния с выходным документом на ПЭП, и смены статуса в ИС Центра
Маршрути-
зация
Отображе-
ние выходного документа
Ото-
браже-
ние ста-
туса испол-
нения
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС УО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС Центр
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ПЭП
Таблица. Условные обозначения
Примечание:

Диаграмманы үлгілік ресімдеу бизнес-процесті модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотацияларында келтірілген. BPMN-де өңдеу графикалық элементтің көп санды емес диаграммалары арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға процесс логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын көрсетеді:
1) басқару ағынының объектілері: оқиға, іс-әрекет және логикалық операторлар;
2) жалғастырушы объектілер: басқару ағыны, хабарлама және ассоциациялар ағыны;
3) рөлдер: пулдер мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санат элементтері бизнес процестерінің диаграммаларын құруға мүмкіндік береді. Модель ерекшелігі айқындығын арттыру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа үлгілері мен артефактілерін құруға мүмкіндік береді.
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
3-қосымша
«Сапа» және «қол жетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
«Қазақстан Республикасындағы мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
_________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процессінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет алуға өтініштің экрандық үлгісі
______________ Қызылжар аудандық
білім бөлімінің бастығына
______________ ауылдық (селолық)
округінің әкіміне
_________________________
мекен-жайында тұратын
__________________________
(аты-жөні)
тел._____________________
Өтініш
Мектепке дейінгі ұйымнан орын алу үшін № _______, менің баламды___________________туылған күні ________________ кезекке қойуыңызды сұраймын.
Мектепке дейінгі ұйымға бірінші кезектік жолдамаға құқығын растайтын құжаттарға қосамын.
Ата-ананың жұмыс орны:
анасы - _____________________________
әкесі - ______________________________
Күні _______
Қолы _______
__________________________________________
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауаптың
(МБҰ жолдама алудағы) шығыс үлгісі
_____________________ ауданының білім бөлімі
_____________________ ауылының әкімдігі
Баланы мектепке дейінгі ұйымға қабылдау үшін
№   ЖОЛДАМА
Қызылжар аудандық білім бөлімі, _______________көшесі _____ мекенжайы бойынша орналасқан № ________ мектепке дейінгі ұйымға жолдама береді.
Баланың тегі, аты, әкесінің аты: ______________________________
Туылған күні: _____________________
Баланың үйінің мекенжайы:______________________________________
Жолдама мектепке дейінгі ұйымға берілген күннен бастап 5 күн ішінде тапсырылуы тиіс.
Жолдама «____»________ берілді
Білім бөлімі бастығының аты-жөні (қолтаңбасы )
Мөр
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы балаларды тіркеу туралы хабарлама нысаны
Баланы тіркеу туралы хабарлама
Осы хабарлама ________________________________________________
(Ата-ананың аты-жөні)
____________________________________________________________берілді.
(баланың аты-жөні)
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы балаларды тіркеу журналына 20___ жылғы «____» ____________ № _______ нөмірімен кезекке қойылды.
Мектепке дейінгі ұйымнан орын алу үшін кезекте тұрған тұтынушы жұмыс кестесіне сәйкес, сонымен қатар электрондық портал арқылы өз кезегінің жылжуын бақылауды жүзеге асыруға мүмкіндігі бар.
(білім бөлімінің маманы)

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальнику отдела образования
Кызылжарского района
Акиму аульного (сельского) округа
____________________________
от __________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающего по адресу:
____________________________
тел.________________________
Заявление
Прошу поставить на очередь для получения места в дошкольной организации № ______________, моего ребенка _________________________
дата рождения _______________________________________________________
Прилагаю документы, подтверждающие право на первоочередное направление в дошкольную организацию ________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Место работы родителей:
матери- _______________________________________________________
отца- _________________________________________________________
Дата _________________
Подпись ______________
________________________________
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО) на электронную государственную услугу
Отдел образования района
Акимат аульного (сельского) округа
НАПРАВЛЕНИЕ №
для зачисления ребенка в дошкольную организацию
Кызылжарский районный отдел образования _________ направляет в дошкольную организацию № _________, расположенную по адресу: г. ___________, ул. ___________
Фамилия, имя, отчество ребенка: _______________________________
Дата рождения: _____________
Домашний адрес ребенка: __________
Направление должно быть представлено в дошкольную организацию в течение 5 дней со дня ее выдачи.
Направление выдано «_______» ___________
/ФИО/ Начальника отдела образования (расшифровка подписи)
Печать
Форма уведомления о регистрации ребенка дошкольного возраста
для направления в дошкольную организацию
Уведомление о регистрации ребенка
Настоящее уведомление выдано __________________________________
(ФИО родителя)
В том, что ____________________________________________________
(ФИО ребенка)
Поставлен (а) на очередь в «Журнале регистрации детей дошкольного возраста для направления в дошкольные организации»
за № ________, от «_____» _______________20____года
Потребители, стоящие в очереди на получение места в дошкольную организацию имеют возможность осуществлять контроль продвижения своей очередности в соответсвии с графиком работы (отдела, акимата), а также через электронный портал.
(специалист отдела образования)