2013-2015 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 10/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 14 қаңтарда N 2057 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы N 9.2.1.29/08 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 15.01.2014 N 9.2.1.29/08 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджеттік кодексінің 975-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына сәйкес, Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 12 және 3-қосымшаларға сәйкес 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет бекітілсін, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер - 3 123 265,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 429 690 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 5 091 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 39 623 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2 648 861,7 мың теңге;
2) шығындар - 3 269 488,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 85 620,3 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік несиелер - 90 878 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 5 257,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялары бойынша сальдо - 0,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджеттік дефициті - -231 842,9 мың теңге;
6) бюджеттік дефицитін қаржыландыру - 231 842,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 11.12.2013 N 21/1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) әлеуметтік салығынан;
2) жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салығынан;
3) жер салығынан;
4) бірыңғай жер салығынан;
5) көлік құралдарына салығынан;
6) тіркелген салықтан;
7) акциздер мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 проценттен аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;

О Кызылжарском районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 10/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 января 2013 года N 2057. Утратило силу (письмо маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 15 января 2014 года N 9.2.1.29/08)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 15.01.2014 N 9.2.1/08)
В соответствии со статьей 975 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, Кызылжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно  приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 123 265,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 429 690 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 5 091 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 39 623 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 648 861,7 тысяч тенге;
2) затраты - 3 269 488,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 85 620,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 90 878 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 5 257,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета - -231 842,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 231 842,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 05.07.2013 N 17/1; от 11.09.2013 N 19/1; от 22.10.2013 N 20/1; 11.12.2013 N 21/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога;
2) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
3) земельного налога;
4) единого земельного налога;
5) налога на транспортные средства;
6) фиксированного налога;
7) акцизов на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;

8) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
9) дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алымынан;
10) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымынан;
11) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
12) аукциондардан алымынан;
13) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
14) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін алымынан;
15) жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алымынан;
16) аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақыдан;
17) консулдық алымнан және республикалық бюджет есебіне жазылатын мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
2) аудандық бюджетке басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаннан төлемдер.
5. Аудан бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын сатудан түсетін түсімдер ауданның бюджетіне есептелінетіні есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2 164 831 мың теңге сомадағы бюджеттік субвенциялар 2013 жылға белгіленсін.
7. 456-қосымшаларға сәйкес ауданның әрбір селолық округінің 2013-2015 жылдарға бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
8. 7-қосымшаға сәйкес 2013 жылғы жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
9. 8-қосымшаға сәйкес 2013 жылға ауданның жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету түрлері бойынша шығындар сомалары бекітілсін.
10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі мөлшердегі нысаналы трансферттер ескерілсін:

8) платы за пользование земельными участками;
9) сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
10) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
11) сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
12) сбора с аукционов;
13) сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
14) сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
15) сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
16) платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
17) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
2) других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются от продажи основного капитала:
1) денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
2) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в бюджет района зачисляются поступления от погашения выданных из бюджета района кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Предусмотреть на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района в общей сумме 2 164 831 тысяч тенге.
7. Утвердить на 2013-2015 годы бюджетные программы каждого сельского округа района согласно приложениям 456 соответственно.
8. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 7.
9. Утвердить перечень расходов на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов района на 2013 год согласно приложению 8.
10. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:

1) эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынуға;
3) «Өңірлерді дамыту бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген, «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы аясында өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға;
4) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
5) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
6) «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген, Қазақстан Республикасында білім берудің 2011–2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
7) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге;
8) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
9) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
10) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі);
11) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі);
12) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайту.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Қызылжар аудандық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/1; 11.09.2013  N 19/1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте Республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Аталған соманы бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Қызылжар аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
12. Облыстық бюджеттен 2013 жылға мақсатты трансферттер аудандық бюджетте келесі көлемдерде ескерілсін.
Аталған соманы бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Қызылжар аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

1) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) на предоставление специальных социальных услуг;
3) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Программы Развитие регионов» от 26 июля 2011 года № 862;
4) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
5) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
6) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы» от 7 декабря 2010 года № 1118;
7) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
8) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
9) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
10) - исключен решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/1 (вводится в действие с 01.01.2013);
11) - исключен решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/1 (вводится в действие с 01.01.2013);
12) увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата о районном бюджете на 2013-2015 годы.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/1; от 11.09.2013 N 19/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
11. Учесть в районном бюджете на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанной суммы определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата о районном бюджете на 2013-2015 годы.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата о районном бюджете на 2013-2015 годы.

12-1. 9-қосымшаға сәйкес Қызылжар аудандық бюджет шығыстарында қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және республикалық және облыстық бюджеттерден берілген 2012 жылы пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 28.03.2013 N 13/1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
13. 2013 жылға ауданның атқарушы органның резерві 50 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 22.10.2013 N 20/1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
14. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеуі қамтамасыз етілсін.
15. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларын кемінде жиырма бес пайызға көтеру белгілесін.
16. Аудан бюджетінде ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстар көзделсін.
17. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылжар аудандық мәслихат                 Қызылжар аудандық
сессиясының төрағасы                       мәслихат хатшысы
Е. Ғабдулин                                А. Молдахметова
КЕЛIСIЛГЕН:
«Қызылжар аудандық
экономика және бюджеттiк
жоспарлау бөлiмi»
мемлекеттiк мекемесiнiң бастығы                  А.Фролова
20 желтоқсан 2012 жылы
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 10/1 шешіміне 1-қосымша
2013 жылға Қызылжар ауданының бюджетi

12-1. Предусмотреть расходы Кызылжарского районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2012 году, согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2013 N 13/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 50 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 22.10.2013 N 20/1 (вводится в действие с 01.01.2013)
14. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
16. Предусмотреть в бюджете района расходы на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                    Секретарь
Кызылжарского районного                Кызылжарского районного
маслихата                              маслихата
Е. Габдулин                            А. Молдахметова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
Государственного учреждения
«Кызылжарский районный отдел экономики
и бюджетного планирования»                 А. Фролова
20 декабря 2012 года
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 10/1
Кызылжарский районный бюджет на 2013 год