Мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 3 тамыздағы N 290 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 6 қыркүйекте N 1823 тіркелді. Күші жойылды Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 21 мамырдағы N 153 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 21.05.2013 N 153 Қаулысымен
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабы 4-тармағына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес, Мамлют аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1.Қоса берілгендер бекітілсін:
1) «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.М. Бекшеновке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Қ. Қалиев
Мамлют ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 3 тамыздағы
№ 290 қаулысымен бекітілген
«Мемлекеттік бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамасы:

Об утверждении регламентов оказания государственных услуг
Постановление акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 3 августа 2012 года N 290. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 сентября 2012 года N 1823. Утратило силу постановлением акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21 мая 2013 года N 153
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.05.2013 N 153
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» акимат Мамлютского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»;
2) Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»;
3) Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»;
4) Регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»;
5) Регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;
6) Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Бекшенова Е.М.
3. Настоящее постановление вводился в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким района                                К. Калиев
Утвержден
постановлением акимата
Мамлютского района
от 3 августа 2012 года № 290
Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:

1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың, мемлекеттік органдардың, мемлекеттік органдары құрылымдық бөлімшелерінің жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ);
2) мүгедек – өмірлік іс-әрекетінің шектелуіне және оны әлеуметтік қорғау қажеттілігіне әкеп соқтыратын ауруларға, жарақаттарға, кемшіліктерге, олардың зардаптарына алдын ала келісіп, ағза қызметтерінің тұрақты түрде кері кетумен денсаулығының бұзушылықтары бар тұлға;
3) уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі, сондай – ақ осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес мекенжай бойынша тұтынушының тұрғылықты орны бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мамлют аудандық бөлімі (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағы негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат уәкілетті органның maml_ozsp@mail.ru интернет-ресурсында, уәкілетті органның, ресми ақпарат көздерінде болады.
6. Тұтынушы (өтініш иесі) алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі мемлекеттік бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі- хабарлама) немесе қағаз тасымалдағышта қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымының қорытындысына сәйкес бөгде адамдардың күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж (бұдан әрі – тұтынушылар) Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар:

1) структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее – СФЕ);
2) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
3) уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области» (далее – уполномоченный орган), а также через Мамлютский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области (далее – Центр) по месту проживания потребителя по адресу согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах»,  пункта 1постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе maml_ozsp@mail.ru, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико–социальных учреждениях (организациях) (далее - уведомление), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, нуждающимся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее - потребители):

1) психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектерге;
2) психоневрологиялық паталогиялары бар мүгедек балаларға немесе тірек қимыл аппараты функцияларының бұзушылықтары бар мүгедек балаларға;
3) бірінші, екінші топтағы жалғыз басты мүгедектерге және қарттарға.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттар ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз тұлғаларға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген үлгідегі медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігінің немесе жеке сәйкестендіру кодымен тұтынушының жеке куәлігінің көшірмесі (ЖСК);
3) ЖСК болмаған жағдайда қосымша салық төлеушінің (тұтынушыны) тіркеу нөмірін беру туралы куәлігі және тұтынушының әлеуметтік жеке коды ұсынылады;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген үлгі бойынша медициналық карта;
6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) жасы 18-ден асқан тұлғаларға – еңбекке қабілетсіз деп тану туралы соттың шешімі (болған жағдайда);
8) зейнет жастағы тұлғалар үшін – зейнеткер куәлігі;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және оларға теңестiрiлген тұлғалар үшін - Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстыра тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
9. Өтініштер және медициналық карта үлгілері уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады.
Орталықта өтініш үлгілері күту залында арнайы тіреуде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті толтырылған өтініш, медициналық карта және басқа құжат үлгілері осы Регламенттің 1 қосымшасында заңды мекенжай мен телефоны көрсетілген уәкілетті органның жауапты маманына тапсырылады.Жауапты маманның кабинет нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.

1) инвалидам старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями;
2) детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями или детям-инвалидам с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата;
3) одиноким инвалидам первой, второй группы и престарелым.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц старше 18 лет – решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
9. В уполномоченном органе формы заявлений и медицинской карты размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудника, принимающего документы.
В Центре формы заявлений и медицинской карты размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненные формы заявления, медицинской карты и другие документы сдаются ответственному специалисту уполномоченного органа, юридический адрес, и телефон которого указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту. Сведения о номере кабинета ответственного специалиста расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через Центр прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.

11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушымен мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Төмендегілерді көрсетумен Орталықта сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
сұрау салуды қабылдау нөмірі және датасы;
сұралатын мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
12. Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсетілетін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық - әлеуметтік мекемелерде құжаттарды рәсімдеу туралы хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты жеткізу мынадай түрде жүзеге асырылады:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде - тұрғылықты жері бойынша тұтынушының уәкілетті органға өзінің баруы немесе пошталық хабарлама арқылы;
2) орталыққа өзі жүгінген кезде - тұрғылықты жері бойынша тұтынушының орталыққа өзінің баруы кезінде күн сайын «терезелер» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының бойында әлеуметтік қызмет көрсетуге қарсы медициналық көрсетілімдер болғанда;
2) аталмыш мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда;
3) әдейі өтірік құжаттама бергенде.
Мемлекеттік қызметтерді көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
Орталық арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша жауаппен дәлелдейді және құжаттар топтамасын алғаннан кейін он алтыншы күнде қайтарады және Орталыққа бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Осы Регламенттің 8-тармағында белгіленген қажетті құжаттар тұтынушымен ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға - он жеті жұмыс күні ішінде;
Орталыққа – он жеті жұмыс күні ішінде (құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушымен жүгінген күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызмет алуға дейін күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты (талон алуға дейін) – 30 минуттан аспайды;
3) уәкілетті органға тұтынушымен жүгінген күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға рұқсат етілген ең көп уақыты уәкілетті органда күнде 15 минуттан артық емес, Орталықта 30 минуттан артық емес.

11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В Центре расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении документов в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо письменный мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган - при личном посещении потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при обращении в центр - при личном посещении центра потребителем по месту жительства посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через Центр, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на шестнадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в Центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.
14. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган - в течение семнадцати рабочих дней;
в Центр - в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.

15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның үй-жайында үстелдер, орындықтар, өтініш түрлері толтырылған үлгілермен ақпараттық стендтері бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған;
2) Орталықтың мекенжайында анықтамалық бюро, кресло, толтырылған бланк үлгілермен ақпараттық стендтері күту залында орналастырылған, сондай-ақ мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған.
Уәкілетті органның, сонымен қатар Орталықтың үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына сай, күзетпен және өртке қарсы сақтық дабылымен жабдықталған, үй-жайдың іші – кең.
17. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған мерзімнен бастап көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті тіркейді, тұтынушыға талон береді және басшыға қарауға тапсырады;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттарды қарастырғаннан кейін жауапты орындаушыға жібереді;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды, құжаттардың толықтығын тексереді және хабарлама әзірлейді немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді және қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды;
5) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
6) уәкілетті органның жауапты маманы журналға тіркейді және тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
Орталық арқылы:
1) тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне тапсырады;
3) орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және уәкілетті органға тапсырады;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналға құжаттарды тіркейді және басшыға қарауға тапсырады;
5) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарағаннан кейін жауапты орындаушыға тапсырады;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы Орталықтан келген құжаттарды қарайды, құжаттардың толықтығын тексереді, хабарлама дайындайды немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді және қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды;

15. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
16. Государственная услуга оказывается:
1) в помещении уполномоченного органа по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания заявителей с ограниченными возможностями;
2) в помещении Центра, где в зале располагаются справочное бюро, кресла, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания заявителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа и Центра соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией, режим помещения - свободный.
17. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
в уполномоченном органе:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю талон и передает на рассмотрение руководителю;
3) руководитель уполномоченного органа после рассмотрения направляет документы ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение документов, осуществляет проверку полноты документов и подготавливает уведомление или оформляет мотивированный ответ об отказе и направляет руководителю уполномоченного органа для подписания;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
6) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует в журнале и выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
через Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы в накопительный отдел Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в уполномоченный орган;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию документов и передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа после рассмотрения направляет документы ответственному исполнителю;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение документов из Центра, осуществляет проверку полноты документов, подготавливает уведомление или оформляет мотивированный ответ об отказе и направляет руководителю уполномоченного органа для подписания;

7) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның жауапты маманы жолдайды;
8) уәкілетті органның жауапты маманы журналға тіркейді және хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа жолдайды;
9) Орталық инспекторы хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға береді.
18. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғаның ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық – функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның жауапты маманы;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
20.Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызмет көрсетуге уәкілетті органның, Орталықтың басшысы мен уәкілетті органның лауазымды тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлға) жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) жауап береді.
«Мемлекеттік бюджет қаражаты
есебiнен қызмет көрсететiн
мемлекеттiк және мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Гуденко көшесі, 19, № 3 кабинет

7) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует в журнале и направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе в Центр;
9) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
18. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) ответственный специалист уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
22. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица уполномоченного органа, Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Уполномоченный орган по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области»
Северо-Казах
станская область Мамлютский район г. Мамлютка, ул.Гуденко, 19 кабинет № 3

Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8(71541)-2-21-43
«Мемлекеттік бюджет қаражаты
есебiнен қызмет көрсететiн
мемлекеттiк және мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мамлют аудандық бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қаласы,
С. Мұқанов көшесі, 11
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 19.00 дейін, демалыс – жексенбі
8-715-41-2-22-498-715-41-2-22-48
«Мемлекеттік бюджет қаражаты
есебiнен қызмет көрсететiн
мемлекеттiк және мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір ҚФЕ әкімшілік әрекеттердің (шаралардың) бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің әрекеттері (жұмыстың барысы), 1 өтініш берушіге
әрекеттің №
(жұмыстың барысы)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталық
тың жи
нақтау
бөлімі
нің инс
пекторы
Уәкілетті
органның
жауапты
маманы
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті
органның
жауапты
маманы
Әрекеттің
атауы (про
цестің,
рәсімнің,
операция
ның) олар
дың сипат
тамасы
Өтінішті тіркеу, тұтынушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
на тапсыру
Құжаттар
ды жинау
Құжаттар
ды тіркеу
Қарасты
ру, бұрыш
тама жазу
Құжаттар
дың толы
ғын тексе
ру, хабар
лама ресім
деу немесе
бас тарту
туралы
дәлелді
жауап
дайындау
Аяқтау
үлгісі
(деректер,
құжат, ұйым
дастырушы
лық-өкімдік
шешім)
Өтінішті тіркеу, қолхат
Құжаттар
ды уәкі
летті
органға
беру
Құжаттар
ды қарау
үшін
басшыға
жіберу
Жауапты
орындаушы
ға жолдау
Хабарлама
немесе бас
тарту
туралы
дәлелді
жауапты
басшылыққа
қол қоюға жолдау
Орындалу
мерзімдері
30 минут
тан артық
емес
1 жұмыс
күн
ішінде
1 сағат
ішінде
1 сағат
ішінде
16 жұмыс
күні
ішінде
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі процестің әрекеттері (жұмыстың барысы)
әрекеттің № (жұмыстың барысы)
6
7
8
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті органының жауапты маманы
Орталық инспекторы
Әрекеттің атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) олардың сипаттамасы
Хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және жауапты маманға жолдайды
Журналға тіркейді және хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа немесе тұтынушыға жібереді
Тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту дәлелді жауап береді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-
басқарушы шешім)
Құжатқа қол қою
Нәтижесін беру
Нәтижесін беру
Орындалу мерзімдері
1 сағат ішінде
15 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
7
8
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
ХҚКО инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органңын жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
1–ші әрекет
Құжаттарды қабылдайды және Орталықтың жинақтаушы бөліміне тапсырады
2–ші әрекет
Құжаттарды жинайды және уәкілетті органға тапсырады
3–ші әрекет
Алынған құжаттарды тіркейді және оларды қарау үшін басшыға береді
4-ші әрекет
Қарағаннан кейін жауапты маманға жолдайды
5-шіәрекет
Ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарлама дайындайды және қол қоюға басшыға жолдайды
8-ші әрекет
Орталық тұтынушыға хабарлама береді
7-ші әрекет
Журналға тіркейді және хабарламаны Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
6-шы әрекет
Хабарламаға қол қояды және жауапты маманға жолдайды
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
1–ші әрекет
Құжаттарды қабылдайды және Орталықтың жинақтаушы бөліміне тапсырады
2–ші әрекет
Құжаттарды жинайды және уәкілетті органға тапсырады
3–ші әрекет
Алынған құжаттарды тіркейді және оларды қарау үшін басшыға береді
4–ші әрекет
Қарағаннан кейін жауапты маманға жолдайды
5–ші әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарайды, бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және қол қоюға басшыға жолдайды
8–ші әрекет
Тұтынушыға бас тарту туралы дәлелді жауап береді
7–ші әрекет
Журналға тіркейді және бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
6–ші әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және жауапты маманға жолдайды
«Мемлекеттік бюджет қаражаты
есебiнен қызмет көрсететiн
мемлекеттiк және мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызба
Мамлют ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 3 тамыздағы
№ 290 қаулысымен бекітілген
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8(71541)2-21-43
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Центр обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
Мамлютский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстан
ской области
Северо-Казах
станская область Мамлютский район г.Мамлютка, ул.С.Муканова,11
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов без обеда, выходной - воскресенье
8(71541)2-22-48
8(71541)2-22-49
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование
СФЕ
Инспектор
Центра
Инспек
тор
накопи
тельно
гоот
дела
Центра
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
Ответствен
ный испол
нитель
уполномо
ченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Регистрация заявления, выдача потребителю расписки, передача документов инспектору накопительного отдела Центра
сбор
докумен
тов
Регистра
ция до
кументов
Рассмотре
ние, нало
жение ре
золюции
осуществ
ление
проверки
полноты
докумен
тов,
оформление
уведомле
ния или
подготовка мотивиро
ванного
ответа об
отказе
Форма завершения
(данные, документ,
организацион
но-распо
рядительное
решение)
Регистрация заявления, расписка
Переда
ча до
кумен
тов в
уполно
мочен
ный ор
ган
Направле
ние до
кументов
для рас
смотре
ния ру
ководите
лю
Направле
ние ответ
ственному
исполните
лю
Направле
ние уве
домления
либо моти
вированно
го ответа
об отказе
руководите
лю на
подпись
Сроки исполнения
не более 30 минут
в тече
ние 1
рабоче
го дня
в тече
ние 1
часа
в течение
1 часа
16 рабочих
дней
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
6
7
8
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
Инспектор
Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту
Регистрирует в журнале и направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе в Центр или выдает потребителю
Выдает потребителю уведомление или моти
вированный ответ об отказе
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Выдача
результата
Выдача результата
Сроки исполнения
в течение 1 часа
не более 15 минут
не более 30 минут
Номер следующего действия
7
8
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор
Центра
Инспектор
накопитель
ного отдела
Центра
Ответствен
ный специа
лист упол
номоченного
органа
Руководи
тель упол
номоченного
органа
Ответствен
ный исполни
тель уполно
моченного
органа
Действие 1.
Принимает документы и передает их в нако
пительный
отдел Центра
Действие 2.
Собирает документы и передает их
в упол
номоченный
орган
Действие 3.
Регистрирует
полученные
документы и
передает их
на рассмот
рение руко
водителю
Действие 4.
После рас
смотрения
направляет
ответствен
ному ис
полнителю
Действие 5.
Осуществляет рассмотрение представлен
ных доку
ментов, под
готавливает
уведомление
и направляет
руководителю
на подпись
Действие 8.
Центр выдает потребителю уведомление
Действие 7.
Регистрирует
в журнале и
направляет
уведомление
в Центр или
выдает
потребителю
Действие 6. Подписывает
уведомление
и направ
ляет ответ
ственному
специалисту
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие 1.
Принимает документы и передает их в нако
пительный
отдел
Центра
Действие 2.
Собирает
документы и
передает их
в уполно
моченный
орган
Действие 3.
Регистрирует
полученные
документы и
передает их
на рассмот
рение рук
оводителю
Действие 4.
После рас
смотрения
направляет
ответственно
му испол
нителю
Действие 5.
Осуществляет
рассмотрение
представлен
ных докумен
тов, подго
тавливает мо
тивированный
ответ об
отказе,
направляет
руководителю
на подпись
Действие 8.
Выдает потребителю мотивирован
ный ответ об отказе
Действие 7.
Регистрирует в журнале и направляет мотивирован
ный ответ об отказе в Центр или выдает потребителю
Действие 6. Подписывает мотивирован
ный ответ об отказе и направляет ответственно
му специа
листу
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
Мамлютского района
от 3 августа 2012 года № 290
Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:

1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың, мемлекеттік органдардың, мемлекеттік органдары құрылымдық бөлімшелерінің жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ);
2) мүгедек – өмірлік іс-әрекетінің шектелуіне және оны әлеуметтік қорғау қажеттілігіне әкеп соқтыратын ауруларға, жарақаттарға, кемшіліктерге, олардың зардаптарына алдын ала келісіп, ағза қызметтерінің тұрақты түрде кері кетумен денсаулығының бұзушылықтары бар тұлға;
3) уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі-уәкілетті орган) көрсетіледі, сондай–ақ осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес мекенжай бойынша тұтынушының тұрғылықты орны бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мамлют аудандық бөлімі (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 23-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағы негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат уәкілетті органның maml_ozsp@mail.ru интернет-ресурсында, уәкілетті органның, ресми ақпарат көздерінде болады.
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі үйде әлеуметтік қызмет көрсету үшін құжаттарды ресімдеу жөніндегі хабарлама (бұдан әрі-хабарлама) немесе қағаз тасымалдағышта қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымының қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар мен шетелдіктер, (бұдан әрі – тұтынушылар):

1) структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее – СФЕ);
2) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
3) уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области» (далее – уполномоченный орган), а также через Мамлютский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области (далее – Центр) по месту проживания потребителя по адресу согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах»,  пункта 1постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе maml_ozsp@mail.ru, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее - потребители):

1) бірінші, екінші топтағы жалғыз тұратын мүгедектерге және қарттарға;
2) отбасында тұратын тірек қимыл аппаратының бұзушылықтары бар мүгедек балаларға;
3) отбасында тұратын психоневрологиялық паталогиялары бар мүгедек балаларға;
4) отбасында тұратын психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан мүгедектерге.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттар ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелеттік жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген үлгідегі медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігінің немесе жеке куәлігінің көшірмесі,
3) тұрғылықты орны бойынша тіркеуді растайтын құжат (мекендік анықтама немесе ауылдық және/немесе селолық әкімнің анықтамасы);
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген үлгі бойынша медициналық карта;
6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) зейнет жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін - Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстыра тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
9. Мемлекеттік қызмет алу үшін өтініштер және медициналық карта үлгілері және басқа да құжаттар осы Регламенттің 1 қосымшасында заңды мекенжайы, телефоны көрсетілген уәкілетті органның жауапты тұлғасына тапсырылады. Жауапты маманның кабинет нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
10. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушымен мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі.
Төмендегілерді көрсетумен Орталықта сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
сұрау салуды қабылдау нөмірі және датасы;
сұралатын мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.

1) одиноким и одиноко проживающим инвалидам первой, второй группы и престарелым;
2)детям-инвалидам с нарушениями опорно-двигательного аппарата, проживающим в семьях;
3)детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями, проживающим в семьях;
4) лицам с психоневрологическими заболеваниями в возрасте старше 18 лет, проживающим в семьях.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц - письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) или ходатайство медицинской организации по установленной форме;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц пенсионного возраста - пенсионное удостоверение;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним - удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
9. Необходимые для получения государственной услуги заполненные формы заявления, медицинской карты и другие документы сдаются ответственному лицу уполномоченного органа, юридический адрес, телефон которого указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту. Сведения о номере кабинета ответственного лица расположены на стендах уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через Центр прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
10. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы.
В Центр расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.

11. Үйде әлеуметтік көмек көрсетуге құжаттарды ресiмдеу немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жеткізуді жүзеге асырады:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде – тұрғылықты орны бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі барумен немесе пошталық хабарлама арқылы;
2) орталыққа өзі жүгінген кезде - тұрғылықты жері бойынша тұтынушының орталыққа өзінің баруы кезінде күн сайын «терезелер» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының бойында әлеуметтік қызмет көрсетуге қарсы медициналық көрсетілімдер болғанда;
2) аталмыш мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда;
3) әдейі жалған құжаттама бергенде.
Мемлекеттік қызметтің көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
Орталық арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша жауаппен дәлелдейді және құжаттар топтамасын алғаннан кейін он үшінші күнде қайтарады және Орталыққа бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Осы Регламенттің 8-тармағында белгіленген қажетті құжаттар тұтынушымен ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға - он төрт жұмыс күн ішінде;
Орталыққа – он төрт жұмыс күні ішінде (құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
2) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 30 минуттан аспау қажет;
3) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 15 минуттан аспау қажет, Орталықта – 30 минуттан;
14. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушынан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы
1) уәкілетті органның жауапты маманы өтінішті тіркейді, тұтынушыға талон береді және басшыға қарауға тапсырады;
2) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарастырғаннан кейін жауапты орындаушыға тапсырады;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушы құжаттарды қарастырады, құжаттардың толықтығын тексереді және уәкілетті органның басшысына хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жолдайды;

11. Доставка уведомления об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган - при личном посещении потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при обращении в Центр - при личном посещении заявителем Центра по месту жительства посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через Центр, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на тринадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в Центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.
13. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган - в течение четырнадцати рабочих дней;
в Центр - в течение четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.
14. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
15. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
в уполномоченном органе:
1) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю талон и передает на рассмотрение руководителю;
2) руководитель уполномоченного органа после рассмотрения направляет документы ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение документов, проверку полноты документов и направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе руководителю уполномоченного органа для подписания;

4) уәкілетті органның басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты маманы журналға тіркейді және тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Орталық арқылы
1) тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне тапсырады;
3) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және уәкілетті органға тапсырады;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналға құжаттарды тіркейді және басшыға қарауға тапсырады;
5) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарағаннан кейін жауапты орындаушыға тапсырады;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы Орталықтан келген құжаттарды қарайды, құжаттардың толықтығын тексереді және хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды;
7) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның жауапты маманы жолдайды;
8) уәкілетті органның жауапты маманы журналға тіркейді және хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа жолдайды;
9) Орталық инспекторы хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға береді.
16. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғаның ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық – функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның жауапты маманы;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
18. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

4) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует в журнале и выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
через Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает в накопительный отдел Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в уполномоченный орган;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию документов и передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа после рассмотрения направляет документы ответственному исполнителю;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение документов из Центра, осуществляет проверку полноты документов и направляет руководителю уполномоченного органа уведомление либо мотивированный ответ об отказе для подписания;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует в журнале и направляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в Центр;
9) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
16. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) ответственный специалист уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу

20. Мемлекеттік қызмет көрсетуге уәкілетті органның, Орталықтың басшысы мен лауазымды тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) жауап береді.
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Гуденко көшесі, 19, № 3 кабинет
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8(71541)-2-21-43
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мамлют аудандық бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қаласы,
С. Мұқанов көшесі, 11
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 19.00 дейін, демалыс – жексенбі
8-715-41-2-22-498-715-41-2-22-48
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір ҚФЕ әкімшілік әрекеттердің (шаралардың) бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдерістің (барысының жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдайды
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізім құрастырады және құжаттарды жолдайды
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-
өкімдік шешім)
Журналға тіркейді және қолхат береді
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жіберу
Орындалу мерзімдері
30 минуттан артық емес
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі процестің әрекеттері (жұмыстың барысы)
әрекеттің № (жұмыстың барысы)
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеру, хабарлама ресімдеу немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-
өкімдік шешім)
Бұрыштама жазу үшін құжаттарды басшыға жолдау
Бұрыштама жазу, жауапты орындаушыға жіберу
Хабарлама ресімдеу немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты басшыға тапсыру
Орындалу мерзімдері
Жұмыс күні ішінде
1 сағат
Он үш жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
әрекеттің № (жұмыстың барысы)
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Орталық инспекторы
Әрекеттің атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Хабарламаны журналға тіркеу, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру немесе Орталыққа тапсыру
Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-
өкімдік шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру немесе Орталыққа тапсыру туралы қолхат
Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру
Орындалу мерзімдері
30 минут
Жұмыс күні ішінде
30 минуттан артық емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс.
1 топ
ҚФБ
Орталық инспекторы
2 топ
ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы бөлімнің инспекторы
3 топ
ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
4 топ
ҚФБ
Уәкілетті орган басшысы
5 топ
ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты
орындаушы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу
№ 2 әрекет
Жинақтаушы бөлімге құжаттарды жинау
№ 4 әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтініш қабылдау, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 5 әрекет
орындау үшін жауапты орындаушыны белгілеу, бұрыштама жазу
№ 6 әрекет
өтінішті қарау, хабарлама дайындау, құжаттарды басшыға тапсыру
№ 9 әрекет
Орталыққа тұтынушыға хабарлама беру
№ 3 әрекет
Құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 8 әрекет
Хабарламаны журналға тіркеу. Хабарламаны Орталыққа тапсыру немесе тұтынушыға беру
№ 7 әрекет
Хабарламаға қол қою
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
1 топ
ҚФБ
Орталық инспекторы
2 топ
ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы бөлімнің инспекторы
3 топ
ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
4 топ
ҚФБ
Уәкілетті орган басшысы
5 топ
ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты
орындаушы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу
№ 2 әрекет
Жинақтаушы бөлімге құжаттарды жинау
№ 4 әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтініш қабылдау, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 5 әрекет
орындау үшін жауапты орындаушыны белгілеу, бұрыштама жазу
№ 6 әрекет
өтінішті қарау, бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау, құжаттарды басшыға тапсыру
№ 9 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру
№ 3 әрекет
Құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 8 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу, бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа тапсыру немесе тұтынушыға беру
№ 7 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты қол қою
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесінде әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызбалар
Мамлют ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 3 тамыздағы
№ 290 қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті

20. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица уполномоченного органа, Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание на дому для
одиноких, одиноко проживающих
престарелых, инвалидов и детей
инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Уполномоченный орган по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области»
Северо-Казах
станская область Мамлютский район г. Мамлютка, ул.Гуденко, 19 кабинет № 3
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8(71541)2-21-43
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание на дому для
одиноких, одиноко проживающих
престарелых, инвалидов и детей
инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Центр обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
Мамлютский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстан
ской области
Северо-Казах
станская область Мамлютский район г.Мамлютка, ул.С.Муканова,11
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов без обеда, выходной - воскресенье
8(71541)2-22-48
8(71541)2-22-49
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание на дому для
одиноких, одиноко проживающих
престарелых, инвалидов и детей
инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
Не более 30 минут
3 раза в день
Не менее
двух раз в
день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный специалист уполномочен
ного органа
Руководитель
уполномоченно
го органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспон
денцией, определение
ответственно
го исполните
ля
Осуществление проверки полноты документов, оформление уведомления или подготовка мотивированного ответа об отказе
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственно
му исполните
лю
Передача
уведомления или мотивированного ответа об отказе руководителю
Сроки исполнения
В течение рабочего дня
1 час
В течение тринадцати рабочих дней
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководитель
уполномоченно
го органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспон
денцией
Регистрация уведомления в журнале, выдача уведомления или мотивированного ответа об отказе потребителю или передача в Центр
Выдача уведомления или моти
вированного ответа об отказе
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче
уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
или передаче в Центр
Выдача уведомления или моти
вированного ответа об отказе потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
Не более 30 минут
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Инспектор накопитель
ного отдела
Центра
Группа 3
СФЕ
Ответствен
ный спе
циалист
уполномочен
ного органа
Группа 4
СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Группа 5
СФЕ
Ответствен
ный исполни
тель упол
номоченного
органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача
расписки,
регистрация заявления
Действие № 2
Сбор докумен
тов в накопи
тельный
отдел
Действие № 4Прием заявле
ния из Цент
ра или от потребителя,
регистрация,
направление
заявления
руководству
уполномочен
ного органа
Действие № 5 Определение
ответственно
го исполните
ля для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 6
Рассмотрение
заявления,
подготовка
уведомления, передача
документов
руководству
Действие № 9
Выдача уве
домления
потребителю
в Центр
Действие № 3 Направление
документов в
уполномочен
ный орган
Действие № 8 Регистрация
уведомления
в журнале.
Передача
уведомления
в Центр или выдача
потребителю
Действие № 7
Подписание
уведомления
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Инспектор накопительного отдела Центра
Группа 3
СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Группа 4
СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Группа 5
СФЕ
Ответствен
ный исполни
тель упол
номоченного
органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача
расписки,
регистрация
заявления
Действие № 2
Сбор доку
ментов в
накопитель
ный отдел
Действие № 4
Прием заявления из Центра или от потребите
ля, регистра
ция, направ
ление
заявления
руководству
уполномочен
ного органа
Действие № 5 Определение
ответственно
го исполните
ля для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 6
Рассмотрение
заявления,
подготовка
мотивирован
ного ответа
об отказе, передача
документов
руководству
Действие № 9
Выдача моти
вированного
ответа об
отказе
потребителю
Действие №3 Направление документов в уполномочен
ный орган
Действие № 8 Регистрация
мотивирован
ного отказа,
передача мо
тивированно
го ответа об
отказе в
Центр или
выдача
потребителю
Действие № 7
Подписание
мотивирован
ного ответа
об отказе
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание на дому для
одиноких, одиноко проживающих
престарелых, инвалидов и детей
инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата
Мамлютского района
от 3 августа 2012 года № 290
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»

1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамасы:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ);
2) мүгедек – өмірлік іс-әрекетінің шектелуіне және оны әлеуметтік қорғау қажеттілігіне әкеп соқтыратын ауруларға, жарақаттарға, кемшіліктерге, олардың зардаптарына алдын ала келісіп, ағза қызметтерінің тұрақты түрде кері кетумен денсаулығының бұзушылықтары бар тұлға;
3) уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі, сондай – ақ осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес мекенжай бойынша тұтынушының тұрғылықты орны бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мамлют аудандық бөлімі (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету Ережесі, «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат уәкілетті органның maml_ozsp@mail.ru интернет-ресурсында, уәкілетті органның стендтерде орналасқан, ресми ақпарат көздерінде орналасқан.
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі протездік-ортопедиялық көмек көрсету үшін мүгедектерге құжаттарды рәсімдеу туралы (бұдан әрі-хабарлама) немесе қағаз тасымалдағышта қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктер мен Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы):

1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее – СФЕ);
2) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
3) уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области» (далее – уполномоченный орган), а также через Мамлютский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области (далее – Центр) по месту проживания потребителя по адресу согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, постановлением Правительства Республики Казахстан от 07 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе maml_ozsp@mail.ru, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги, которую получит потребитель является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - потребители):

1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектерi, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектерiне теңестiрiлген тұлғалар;
2) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнде қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшiлер;
3) қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған iшкi iстер органдарының, ұлттық қауiпсiздiк органдарының басшысы және қатардағы құрамының тұлғалары;
4) жалпы аурудан мүгедек болғандар;
5) бала жасынан мүгедектер;
6) мүгедек балалар;
7) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтініш.
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің және ата-аналардың (қамқоршылардың, қорғаншылардың) біреудің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін мүгедекті оңалту жеке бағдарламасы үзіндісінен көшірме;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар үшін белгіленген үлгідегі куәлігінің көшірмесі;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары үшін - протездік-ортопедиялық көмек көрсетуге мұқтаждық жөніндегі тұрғылықты жер бойынша медициналық ұйым қорытындысының көшірмесі;
6) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жеке кәсіпкер – жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат ұсынады.
Салыстыра тексеру үшін құжаттар тұпнұсқасы және көшірмесі ұсынылады, тексерістен кейін құжаттардың тұпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
9. Өтініш үлгілері уәкілетті органның, Орталықтың күту залында немесе құжаттар қабылдайтын қызметкерде болады.
10. Мемлекеттік қызмет алуға қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар осы Регламенттің 1-қосымшасында мекенжайы, кабинет нөмірі көрсетілген уәкілетті органның бас маманына тапсырылады.
Жауапты маманның кабинет нөмірі туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпарат орнатылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.

1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
2) военнослужащим, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
3) лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
4) инвалидам от общего заболевания;
5) инвалидам с детства;
6) детям - инвалидам;
7) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов – копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны – копию заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания уполномоченного органа, Центра, либо у сотрудника, принимающего документы.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются ответственному специалисту уполномоченного органа адрес, телефон, номер кабинета которого указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Сведения о номере кабинета ответственного специалиста, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через Центр прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.

11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушымен мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Төмендегілерді көрсетумен Орталықта сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
сұрау салуды қабылдау нөмірі және датасы;
сұралатын мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
12. Протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) немесе бас тарту туралы дәлелді жауап туралы хабарламаны жеткізу:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде тұрғылықты жері бойынша тұтынушының уәкілетті органға өзінің баруы немесе пошталық хабарлама арқылы;
2) орталыққа өзі жүгінген кезде күн сайын «терезелер» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталмыш мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
Осы Регламенттің 8-тармағында белгіленген қажетті құжаттар тұтынушымен ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде.
Орталықта – он жұмыс күні ішінде (құжаттарды (нәтижені) қабылдау мен беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
15. Тұтынушымен жүгінген күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызмет алуға ең үлкен күту уақыты (талон алуға дейін) – 30 минуттан аспайды.
Уәкілетті органға тұтынушымен жүгінген күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты уәкілетті органда күнде 15 минуттан артық емес, Орталықта 30 минуттан артық емес.

11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В Центре расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для предоставления протезно–ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при личном обращении в центр осуществляется посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их протезно-ортопедическими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
14. Сроки оказания государственной услуги:
сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней;
в центре - в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
15. Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не более 30 минут.
Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя в уполномоченном органе не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.

16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның үй-жайында үстелдер, орындықтар, өтініш түрлері толтырылған үлгілермен ақпараттық стендтері бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған;
2) Орталықтың мекенжайында анықтамалық бюро, кресло, өтініш түрлері толтырылған үлгілермен ақпараттық стендтері күту залында орналастырылған, сондай-ақ мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған.
Уәкілетті органның, сонымен қатар Орталықтың үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына, соның ішінде өрт қауіпсіздігі талаптарына сай.
18. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған мерзімнен бастап көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы:
1) тұтынушыға уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті тіркейді, тұтынушыға талон береді және басшыға қарауға тапсырады;
3) уәкілетті органның басшысы жұмысты одан әрі ұйымдастыру үшін құжаттарды сектор меңгерушісіне береді;
4) сектор меңгерушісі құжаттарды қарастырып, жауапты орындаушыға орындау үшін жібереді;
5) жауапты орындаушы құжаттарды қарастыруды жүзе асырып, хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, кейін бақылай тексеру үшін сектор меңгерушісіне тапсырады;
6) сектор меңгерушісі бақылау жүргізеді және уәкілетті органның басшылығына қол қою үшін хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тапсырады;
7) уәкілетті органның басшылығы хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
8) уәкілетті органның жауапты маманы журналға тіркейді және тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Орталық арқылы:
1) тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, тұтынушыға қолхат береді және Орталықтың жинақтаушы бөліміне тапсырады;
3) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және уәкілетті органға тапсырады;
4) уәкілетті органның жауапты маманы құжаттарды тіркейді және басшыға қарауға тапсырады;
5) уәкілетті органның басшысы жұмысты одан әрі ұйымдастыру үшін сектор меңгерушісіне береді;

16. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
17. Государственная услуга оказывается:
1) в помещении уполномоченного органа по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями;
2) в помещении Центра, где в зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа, а также Центра, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю талон и передает на рассмотрение руководителю;
3) руководитель уполномоченного органа отписывает документы заведующему сектором для дальнейшей организации работы;
4) заведующий сектором рассмотрев документы, направляет на исполнение ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение документов, подготавливает уведомление или оформляет мотивированный ответ об отказе, затем передает заведующему сектором для контрольной проверки;
6) заведующий сектором осуществляет контроль и передает уведомление или мотивированный ответ об отказе на подписание руководителю уполномоченного органа;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует в журнале и выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
через Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает в накопительный отдел Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в уполномоченный орган;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию документов и передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа отписывает заведующему сектором для дальнейшей организации работы;

6) сектор меңгерушісі құжаттарды қарастырып, орындау үшін жауапты орындаушыға жібереді;
7) жауапты орындаушы тұтынушы ұсынған өтінішті қарастырады, хабарлама әзірлейді немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді, кейін бақылай тексеру үшін сектор меңгерушісіне тапсырады;
8) сектор меңгерушісі бақылау жүргізеді және уәкілетті органның басшылығына қол қою үшін хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тапсырады;
9) уәкілетті органның басшылығы хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
10) уәкілетті органның жауапты маманы журналға хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап тіркейді және Орталыққа береді.
11) Орталық инспекторы тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық – функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның жауапты маманы;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның сектор меңгерушісі;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
20. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызмет көрсетуге уәкілетті органның басшысы, уәкілетті органның жауапты лауазымды тұлғасы, Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) жауап береді.
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі

6) заведующий сектором рассмотрев документы, направляет на исполнение ответственному исполнителю;
7) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение представленного заявления от потребителя, подготавливает уведомление или оформляет мотивированный ответ об отказе, затем передает заведующему сектором для контрольной проверки;
8) заведующий сектором осуществляет контроль и передает уведомление или мотивированный ответ об отказе на подписание руководителю уполномоченного органа;
9) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
10) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует в журнале уведомление либо мотивированный ответ об отказе и направляет в Центр;
11) инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) ответственный специалист уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) заведующий сектором уполномоченного органа;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
22. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, руководитель Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Уполномоченный орган по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области»
Северо-Казах

Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Гуденко көшесі, 19, № 3 кабинет
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8(71541)-2-21-43
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мамлют аудандық бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қаласы,
С. Мұқанов көшесі,11
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 19.00 дейін, демалыс – жексенбі
8-715-41-2-22-498-715-41-2-22-48
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір ҚФЕ әкімшілік әрекеттердің (шаралардың) бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің әрекеті (барысы,жұмыстың ағыны)
Әрекеттің (қимылдың, жұмыс ағымының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталық
тың жи
нақтаушы
бөлімі
нің инс
пекторы
Уәкілетті
органның
жауапты
маманы
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті
органның
сектор
меңгеруші
сі
Әрекеттің (процестің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті қабылдау, тұтынушыға қолхат беру, Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
на құжат
тарды
тапсыру
Құжаттар
ды жинау
Құжаттар
ды қабыл
дау, тір
кеу
Құжаттар
мен таны
су
Құжаттар
ды қарау
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйым
дастырушылық-
кімдік шешім)
Өтінішті
тіркеу,
қолхат
Уәкілет
ті орган
ға құжат
ты жібе
ру
Құжаттар
ды уәкі
летті ор
ганның
басшысына
қарау
үшін жолдау
Жұмысты
одан әрі
ұйымдасты
ру үшін
сектор
меңгеруші
сіне
жіберу
Жауапты
орындаушы
ға орын
дау үшін
жолдау
Орындалу мерзімі
30 минут
тан артық
емес
1 жұмыс
күні
ішінде
1 жұмыс
күні
ішінде
1 сағат
1 сағат
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі процестің әрекеті (барысы,жұмыстың ағыны)
Әрекеттің (қимылдың, жұмыс ағымының) №
6
7
8
9
10
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
Уәкілетті
органның
сектор
меңгеруші
сі
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
маманы
Орталық
инспекто
ры
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операция
ның) атауы және олардың сипаттамасы
тұтынушыдан немесе Орталықтан ұсынылған өтінішті қарайды, хабарлама рәсімдейді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, кейін сектор мең
герушісіне
бақылай
тексеру
үшін
тапсырады
бақылау жүргізеді және ха
барламаны
немесе
бас тарту
туралы
дәлелді
жауапты
басшыға
қол қою
үшін
тапсырады
хабарлама
ға немесе
бас тарту
туралы
дәлелді
жауапқа
қол қояды
және
уәкілетті
органның
жауапты
маманына
жібереді
Журнал
ға тір
кейді,
хабарла
ма неме
се бас
тарту
туралы
дәлелді
жауапты
Орталық
қа неме
се тұты
нушыға
береді
хабарла
ма неме
се бас
тарту
туралы
дәлелді
жауап
береді
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйымдастыру
шылық-өкім
дік шешім)
Сектор
меңгерушісі
не бақылай
тексеру
үшін
тапсыру
Бақылау
Рұқсатна
ма
Нәтиже
сін
беру
Хабарла
ма неме
се бас тарту
туралы
дәлелді
жауап
беру
Орындалу мерзімі
9 жұмыс күні
1 сағат
1 сағат
15 ми
нуттан
артық
емес
30 минут
тан ар
тық емес
Келесі әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
1-ші әрекет
өтінішті тіркейді және жинақтаушы бөлімге тапсырады
2-ші әрекет
құжаттарды жинайды және уәкілетті органға тапсырады
3-ші әрекет
алынған құжаттар
ға тіркеу жүргізеді және басшыға қарауға тапсырады
4-ші әрекет
қараған
нан кейін
жұмысты
одан әрі
ұйымдасты
ру үшін
сектор меңгерушісіне жолдайды
5–ші әрекет
Орындау
үшін
жауапты
орындаушы
ға жол
дайды
6–шы әрекет
Тұтынушыдан
немесе
Орталықтан
ұсынылған
өтініштерді
қарайды,
хабарлама
дайындайды,
бақылай
тексеру
үшін сектор
меңгерушісі
не тапсы
рады
10-шы әрекет
Тұтынушыға хабарлама береді
9-шы әрекет
Хабарлама
ны жур
налға
тіркейді,
Орталыққа
жолдайды
немесе тұ
тынушыға
береді
8–ші әрекет
Хабарлама
ға қол
қояды
және
кеңсеге
жолдайды
7–ші әрекет
Бақылау
жүргізеді
және бас
шылыққа
қол қою
үшін
хабарлама
жолдайды
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
1–ші әрекет
өтінішті тіркейді және жинақтаушы бөлімге тапсырады
2–ші әрекет
құжаттарды жинайды және уәкілетті органға тапсырады
3-ші әрекет
алынған құжаттар
ға тір
кеу жүр
гізеді
және
басшыға
қарауға
тапсыра
ды
4-ші әрекет
қараған
нан кейін
жұмысты
одан әрі
ұйымдасты
ру үшін
сектор
меңгеруші
сіне жол
дайды
5-ші әрекет
Орындау
үшін
жауапты
орындау
шыға
жолдайды
6–шы әрекет
Тұтынушыдан немесе Орталықтан ұсынылған өтініштерді қарайды, бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, бақылай тексеру үшін сектор меңгерушісі
не тапсыра
ды
10–шы әрекет
Тұтынушыға
бас тарту
туралы
дәлелді
жауап
береді
9–шы әрекет
бас
тарту
туралы
дәлелді
жауапты
журналға
тіркей
ді, Ор
талыққа
жолдайды
немесе
тұтынушы
ға бере
ді
8–ші әрекет
бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және кеңсеге жолдайды
7-ші әрекет
бақылау
жүргізеді
және бас
шылыққа
қол қою
үшін бас
тарту
туралы
дәлелді
жауапты
жолдайды
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызбалар
Мамлют ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 3 тамыздағы
№ 290 қаулысымен бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті

станская область Мамлютский район г. Мамлютка, ул.Гуденко, 19 кабинет № 3
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8(71541)2-21-43
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Центр обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
Мамлютский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстан
ской области
Северо-Казах
станская область Мамлютский район г.Мамлютка, ул.С.Муканова,11
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов без обеда, выходной - воскресенье
8(71541)2-22-48
8(71541)2-22-49
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопи
тельного
отдела
Центра
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
Заведующий
сектором
уполномо
ченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
заявле
ния,
выдача
потребите
лю распис
ки, пере
дача до
кументов
инспекто
ру нако
пительно
го отдела
Центра
Сбор
докумен
тов
Прием до
кументов,
регистра
ция
Ознакомле
ние с до
кументами
Рассмотре
ние доку
ментов
Форма завер
шения
(данные, документ,
организацион
но-распоря
дительное
решение)
Регистра
ция
заявле
ния,
расписка
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направле
ние до
кументов
для рас
смотрения
руководи
телю упол
номоченно
го органа
Направле
ние заве
дующему
сектором
для даль
нейшей ор
ганизации
работы
Направле
ние на
исполнение
ответствен
ному испол
нителю
Сроки исполнения
не более
30 минут
в течение
1 рабоче
го дня
в течение
1 рабоче
го дня
1 час
1 час
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
6
7
8
9
10
Наименование СФЕ
Ответствен
ный испол
нитель
уполномо
ченного органа
Заведующий
сектором
уполномо
ченного
органа
Руково
дитель
уполномо
ченного
органа
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Инспектор Центра
Наименование
действия
(процесса, процедуры,
операции) и
их описание
осуществля
ет рас
смотрение
представ
ленного
заявления
из Центра
или от пот
ребителя, оформляет
уведомле
ние или
подготавли
вает моти
вированный
ответ об
отказе,
затем
передает
заведующе
му секто
ром для
контроль
ной про
верки
осуществля
ет конт
роль и
передает
уведомле
ние или
мотивиро
ванный
ответ об
отказе на
подписание
руководите
лю
подписыва
ет уве
домление
или мо
тивирован
ный ответ
об отказе
и направ
ляет от
ветствен
ному спе
циалисту
уполномо
ченного
органа
регистри
рует в
журнале,
направля
ет уве
домление
или мо
тивиро
ванный
ответ об
отказе в
Центр
или
выдает
потреби
телю
Выдает уведомле
ние или
мотивиро
ванный
ответ об
отказе
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион
но-распоря
дительное
решение)
Передача
заведующе
му сектора
для конт
рольной
проверки
Контроль
Виза
Выдача
результа
та
Выдача
уведомле
ния или
мотивиро
ванного
ответа об
отказе
Сроки
исполнения
9 рабочих
дней
1 час
1 час
не более
15 минут
не более
30 минут
Номер
следующего
действия
7
8
9
10
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор
Центра
Инспектор
накопитель
ного отде
ла Центра
Ответствен
ный специа
лист упол
номоченно
го органа
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
Заведующий
сектором
уполномо
ченного
органа
Ответствен
ный испол
нитель
уполномо
ченного
органа
Действие 1 проводит
регистра
цию заявле
ния и
передает в накопитель
ный отдел
Действие 2
собирает
документы
и передает
в уполно
моченный
орган
Действие 3
проводит
регистра
цию полу
ченных
документов
и передает
на рас
смотрение
руководи
телю
Действие 4
после рас
смотрения
отписывает
заведующе
му секто
ром для
дальнейшей
организа
ции работы
Действие 5
Направляет
на испол
нение от
ветственно
му испол
нителю
Действие 6 осуществля
ет рас
смотрение
представ
ленного
заявления
из Центра
или от пот
ребителя,
готовит
уведомле
ние, пе
редает за
ведующему
сектором
для конт
рольной
проверки
Действие 10.Выдает уведомление потребителю
Действие 9
Регистриру
ет уведом
ление в
журнале,
направляет
в Центр
или выдает
потребите
лю
Действие 8
подписыва
ет уведом
ление и
направляет в канце
лярию
Действие 7
осуществля
ет конт
роль и
передает
уведомле
ние на
подписание руководите
лю
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Заведующий сектором уполномоченного органа
Ответствен
ный ис
полнитель
уполномо
ченного
органа
Действие 1
проводит
регистра
цию заяв
ления и
передает в
накопитель
ный отдел
Действие 2
собирает
документы
и передает
в упол
номоченный
орган
Действие 3
проводит
регистра
цию полу
ченных до
кументов и
передает
на рас
смотрение
руководите
лю
Действие 4
после рас
смотрения
отписывает
заведующе
му сек
тором для
дальнейшей
организа
ции работы
Действие 5
Направляет
на исполне
ние ответ
ственному
исполните
лю
Действие 6
осуществля
ет рас
смотрение представ
ленного
заявления
из Центра
или от пот
ребителя,
готовит мо
тивирован
ный ответ
об отказе,
передает
заведующе
му сек
тором для
контроль
ной про
верки
Действие
10
Выдает
мотивиро
ванный
ответ об
отказе пот
ребителю
Действие 9
Регистриру
ет мотиви
рованный
ответ об
отказе в
журнале,
направляет
в Центр
или выдает
потребите
лю
Действие 8
подписыва
ет мотиви
рованный
ответ об
отказе и
направляет
в канцеля
рию
Действие 7
осуществля
ет конт
роль и
передает
мотивиро
ванный
ответ об
отказе на
подписание
руководите
лю
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
Мамлютского района
от 3 августа 2012 года № 290
Регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»

1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ);
2) уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
3) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, шетелдіктер, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мекенжайы бойынша тұтынушының тұрғылықты орны бойынша «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 15-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік стандартын қамтамасыз ету мақсатында көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат уәкілетті органның maml_ozsp@mail.ru интернет - ресурсында, уәкілетті органның стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде болады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электронды түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, шетелдіктер және Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар (бұдан әрі - тұтынушы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар;
Қазақстанның азаматы - жеке куәлік (тұлқұжат);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандар - оралман куәлігі;
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке кодын беру жөніндегі куәлігі (ЖСК);
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);

1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее – СФЕ);
2) уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области»;
3) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан.
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области» (далее – уполномоченный орган) по месту проживания потребителя по адресу согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в обеспечение стандарта государственной услуги «Регистрация постановка на учет безработных граждан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе maml_ozsp@mail.ru, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - потребитель).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель предъявляет следующие документы:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана - удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы - удостоверение оралмана;
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);

5) соңғы жылдағы алынған табыс жөніндегі мәліметтер (өтініш беруші сипаттағы болады).
9. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органда бланк толтырусыз көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар уәкілетті органның жауапты маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпараты орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы Регламенттің 8-тармағында белгіленген қажетті құжаттар тұтынушымен тапсырылған сәттен мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - он жұмыс күннен кешіктірілмейді;
2) тұтынушымен жүгінген күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты адам санына байланысты, бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минут есебінен;
3) тұтынушымен жүгінген күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең ұзақ қызмет көрсету уақыты күнде 15 минуттан артық емес.
12. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда қызметкерімен тіркеу жұмыссызды тіркеу және есепке қою жүргізіледі, тұтынушының деректері жеке есеп жүргізу кәртішкесіне енгізіледі (компьютерлік деректер базасы).
13. Тұтынушыға тіркеу датасын көрсетумен және тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсету алғандығы жөнінде құжатты қабылдаған тұлғаның аты–жөні жазылған талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы ақпараттандыру тұрғылықты орны бойынша уәкілетті органға өтініш иесінің өзі бару арқылы жүзеге асырылады.
15. Жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке қоюдан бас тарту осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша, жалған ақпарат пен құжаттар берген кезде, қажетті құжаттар болмаған жағдайда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметтің көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған мерзімнен бастап көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушыға уәкілетті органға жүгінеді және қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маманы өтінішті журналға тіркейді, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның басшысына береді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжатпен танысады және жауапты орындаушыға жолдайды;

5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
9. Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе без заполнения бланков.
10. Необходимые для получения государственной услуги документы передаются ответственному специалисту уполномоченного органа.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) cроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента - не позднее десяти календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания, до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут.
12. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе сотрудником уполномоченного органа, осуществляющим регистрацию и постановку на учет безработного, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).
13. Потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
14. Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства.
15. Отказ в регистрации, постановке на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов, по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
16. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
1) потребитель обращается в уполномоченный орган и предоставляет необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, выдает потребителю талон и передает руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет ответственному исполнителю;

4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы қажетті құжаттарды қабылдайды және тіркеуден өткізеді, жеке есеп жүргізу кәртішкесіне (компьютерлік деректер базасы) ақпарат енгізу жолымен жұмыссыздарды есепке қою жүргізіледі, белгіленген талаптарға үйлесімсіздік анықталған жағдайда қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап әзірленеді және қол қою үшін уәкілетті органның басшысына тапсырады;
5) уәкілетті органның басшысы қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және тұтынушыға беру үшін уәкілетті органның жауапты маманы тапсырады;
6) уәкілетті органның жауапты маманы тұрғылықты орны бойынша уәкілетті органға өтініш иесінің өзі баруымен мемлекеттік қызмет нәтижесі туралы тұтынушыны ақпараттандырады.
17. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғаның ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық – функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) уәкілетті органның жауапты маманы;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
19. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсетуге уәкілетті органның басшысы мен уәкілетті органның лауазымды тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) жауап береді.
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды
мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Гуденко көшесі, 19, № 2 кабинет

4) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет постановку на учет безработного путем занесения сведений в карточку персонального учета (компьютерная база данных), в случае выявления несоответствия установленным требованиям готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает руководителю уполномоченного органа для подписания;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту уполномоченного органа для выдачи потребителю;
6) ответственный специалист уполномоченного органа информирует потребителя о результате оказания государственной услуги посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства, либо выдает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
17. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) ответственный специалист уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители и должностные лица уполномоченного органа (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на
учет безработных граждан»
Уполномоченный орган по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области»
Северо-Казах
станская область Мамлютский район г. Мамлютка, ул.Гуденко, 19 кабинет № 3

Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері – сенбі және жексенбі
8(71541)-2-21-43
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (шаралардың) бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті, 1 өтініш берушіге
11
Әрекеттің (әрекеттің, жұмыс ағымының) №
1
2
3
4
5
22
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның
жауапты
маманы
Уәкілетті
органның
бастығы
Уәкілетті
органның
бас мама
ны
Уәкілетті
органның
бастығы
Уәкілетті
органның
жауапты
маманы
33
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және
олардың
сипаттамасы
Азаматтар
дың өті
ніштерін
тіркеу
және есеп
жүргізу
журналына
өтінішті
тіркейді
және
уәкілетті
органның
басшысына
қарастыру
үшін қа
жетті құ
жаттарды
жолдайды
Бұрыштама
жазу және
қарастыру
үшін
жауапты
орындаушы
ға жолдау
Құжаттар
ды қарас
тырады,
жеке есеп
жүргізу
кәртішке
сіне
(компью
терлік
деректер
базасы)
ақпаратты
енгізу
жолымен
тіркеу
жүргізеді
немесе
бас тарту
туралы
дәлелді
жауап дай
ындайды
және
басшыға
жолдайды
Уәкілетті
органның
басшысы
қызмет
көрсету
ден бас
тарту
туралы
дәлелді
жауапқа
қол қояды
және тұты
нушыға
беру үшін
жауапты
орындау
шыға
тапсырады
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушы
сы тұрғы
лықты
орны
бойынша
уәкілетті
органға
өтініш
берушінің
өзі баруы
арқылы
мемлекет
тік қыз
мет көр
сету нәти
жесі тура
лы тұты
нушыны
ақпарат
тандырады
немесе
қызмет
көрсету
ден бас тарту
туралы
дәлелді
жауап
береді
44
Аяқтау
үлгісі
(деректер,
құжат, ұйым
дастырушы
лық-өкімдік
шешім)
Қабылдау
мерзімі
мен
орындалу мерзімін
көрсету
мен талон
бұрыштама
жеке есеп
жүргізу
кәртішке
сіне (ком
пьютерлік
деректер
базасы)
Жұмыссыз
дарды тір
кеу және
есепке
қою неме
се қызмет
көрсету
ден бас
тарту
туралы
дәлелді
жауап
55
Орындалу
мерзімі
15 минут
тан артық
емес
1 сағат
тан артық
емес
9 күнтіз
белік күн
ішінде
30 минут
15 минут
тан артық
емес
66
Келесі іс-
қимылдың №
3
4
5
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызбалар
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне
4-қосымша
______________________________________
(кімге жіберіледі)
___________________________________________________ байланысты Сізге
(бас тарту себебін көрсету)
жұмыссыз ретінде тіркеуден және есепке қоюдан бас тартылатыны жөнінде хабарлаймыз.
Бөлім бастығы _________________________
Мамлют ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 3 тамыздағы
№ 290 қаулысымен бекітілген
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной -
суббота и
воскресенье
8(71541)2-21-43
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на
учет безработных граждан»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
11
№ дейст
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
22
Наименова
ние СФЕ
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Руково
дитель
уполно
моченно
го орга
на
Ответствен
ный испол
нитель
уполномо
ченного
органа
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
Ответствен
ный специа
лист упол
номоченного
органа
33
Наименова
ние дейст
вий (про
цесса,
процеду
ры, опе
рации) и
их описа
ние
регистри
рует об
ращение
в жур
нале ре
гистра
ции и
учета об
ращений
граждан
и направ
ляет не
обходи
мые до
кументы
для рас
смотре
ния руко
водителю
уполномо
ченного
органа
Наложе
ние ре
золюции
и нап
равле
ние от
ветст
венному
исполни
телю
для рас
смотре
ния
Рассматри
вает доку
менты,
проводит регистра
цию путем
занесения
сведений в
карточку
персональ
ного учета
(компьютер
ная база
данных),
либо гото
вит моти
вированный
ответ об
отказе и
направляет
руководите
лю
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
подписыва
ет моти
вирован
ный ответ об отказе
в предос
тавлении
услуги и
передает
ответст
венному
специалис
ту для
выдачи
потребите
лю
Ответствен
ный специа
лист уполно
моченного
органа
информирует потребителя
о результате
оказания
государствен
ной услуги
посредством личного
посещения заявителем
уполномочен
ного органа
по месту
жительства,
либо выдает
мотивирован
ный ответ об
отказе в пре
доставлении
услуги
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
талон с
указани
ем даты принятия
и срока
исполне
ния
резолю
ция
карточка
персональ
ного учета
(компьютер
ная база
данных)
Регистрация
и постановка
на учет без
работного,
либо моти
вированный
ответ об
отказе в
предоставле
нии услуги
55
Сроки ис
полнения
Не более
15 минут
Не бо
лее 1
часа
В течение
9 кален
дарных
дней
30 минут
Не более 15
минут
66
Номер сле
дующего
действия
2
3
4
5
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на
учет безработных граждан»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на
учет безработных граждан»
______________________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вам отказано в регистрации и постановке на учет в качестве безработного в связи с _____________________________________________.
(указать причину отказа)
Начальник отдела ________________________
Утвержден
постановлением акимата
Мамлютского района
от 3 августа 2012 года № 290
Регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»

1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) арнайы комиссияның жұмыс органы – «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) арнайы комиссия - Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу және оларға куәлік беру үшін Мамлют ауданы әкімдігінің қаулысымен құрылатын комиссия.
3) іс макеті - өтемақы алуға арналған азаматтың жеке ісінің макеті, оған: өтініш, жеке тұлғасын куәландыратын құжаттар, тұрғылықты орны; жинақтау кітапшасы немесе өтемақы беру бойынша уәкілетті ұйыммен жасалған шарт; 1949-дан 1965 жылдар, 1966-дан 1990 жылдар кезеңінде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұрған (жұмыс, әскери қызмет) кезеңі мен дерегін растайтын құжаттар;
4) құрылымдық – функционалдық бірліктер – уәкілетті органдардың, мемлекеттік орган құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйе немесе олардың жүйе бөлімшелері (бұдан әрі - ҚФБ);
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – арнайы комиссияның жұмыс органы) көрсетіледі, сондай-ақ осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес мекенжай бойынша тұтынушының тұрғылықты орны бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мамлют аудандық бөлімі (бұдан әрі-Орталық) арқылы көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 11-бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу қағидасының 2-тарауы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат арнайы комиссияның жұмыс органының maml_ozsp@mail.ru интернет - ресурсында, арнайы комиссияның жұмыс органының, ресми ақпарат көздерінде болады.

1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) рабочий орган специальной комиссии - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области»;
2) специальная комиссия - комиссия, создаваемая постановлением акимата Мамлютского района для регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений;
3) макет дела - макет личного дела гражданина на получение компенсации, включающий в себя: заявление, документы, удостоверяющие личность, место жительства; сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации; документы, подтверждающие факт и период проживания (работы, воинской службы) на территории Семипалатинского испытательного ядерного полигона в периоды с 1949 по 1965, с 1966 по 1990 годы;
4) структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области» (далее – рабочий орган специальной комиссии), а также через Мамлютский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области (далее – Центр) по месту проживания потребителя по адресу согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном полигоне» (далее - Закон) и главы 2 Правил регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республика Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110, постановлением Правительства Республики Казахстан от 07 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе maml_ozsp@mail.ru, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.

6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім қабылдау туралы хабарлама немесе қағаз тасымалдағышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі:
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жүргізу кезеңде (1949-1965 жж.) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде жедел) өткерген азаматтарға;
1966 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жүргізу кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде жедел) өткерген азаматтарға;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде жедел) өткерген азаматтарға;
осы тармақтың екiншi және үшiншi абзацтарында аталған, мүгедек деп танылған аурулары бар адамдардың балаларына, олардың денсаулық жағдайы мен Заңда аталған аймақтарда ата-аналарының бiрiнiң болу факторы арасындағы себептi байланыстар анықталған ретте.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
4) салық төлеушінің куәлігі (жеке сәйкестіндіру коды болса);
5) әлеуметтік жеке кодын беру жөніндегі уақытша куәлігі (жеке сәйкестендіру коды болса);
6) жинақ кітапшасы немесе өтемақы беру бойынша уәкілетті ұйыммен жасалған шарт;
7) 1949 жылдан бастап 1965 жылдар аралығында, 1966 жылдан бастап 1990 жылдар аралығында Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар ( мұрағаттық анықтамалар, халық депутаттардың селолық, кенттік (ауылдық) кеңестердің, тұрғын үй пайдалану басқармалардың, үй басқармасының, кент, ауылдың (селолық) округтер әкімдерінің, пәтер меншік иелері кооперативтердің анықтамалары; еңбек кітапшасы; оқу орнын бітіргені туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлік; орта білім туралы аттестат; орталау мектепті бітіргені туралы куәлік; Заңымен белгіленген тәртіпте берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен жеңілдіктерге құқық растайтын куәлігі).
Егер мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсеріне ұшыраған аумақта тұрғанының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешімі.
Салыстыра тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
Жәрдемақы тағайындау туралы өтінішпен ата-аналары, қамқоршылары немесе қорғаншылары жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, азаматтар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде жәрдемақы тағайындау туралы өтінішпен жүгінуге ата-аналары, қамқоршылары немесе қорғаншылары басқа тұлғаларға уәкілеттік беруге құқылы.

6. Результатом оказываемой услуги, которую получит потребитель, является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребители):
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
детям лиц, указанных во втором и третьем абзацах настоящего пункта, признанным инвалидами или имеющим заболевания, при установлении причинной связи между их состоянием здоровья и фактом пребывания одного из родителей на указанных в Законе зонах.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему(ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.

9. Арнайы комиссия жұмыс органында өтініш үлгілері күту залында орналастырылады немесе құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады.
Орталықта өтініш үлгілері күту залының арнайы тіреуінде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар осы регламенттің 1 қосымшасында телефон нөмірі, заңды мекенжайы көрсетілген арнайы комиссия жұмыс органының маманына тапсырылады.
Арнай комиссия жұмыс органы маманының кабинет нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушымен мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Төмендегілерді көрсетумен Орталықта сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
сұрау салуды қабылдау нөмірі және датасы;
сұралатын мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
12. Семей полигонындағы ядролық сынақтарының салдарына зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу жөніндегі шешім қабылдау немесе тіркеуден бас тарту туралы хабарламаны беру:
арнайы комиссияның жұмыс органына тұтынушының өзі бару арқылы арнайы комиссияның жұмыс органына жүгінген кезде;
Орталыққа өзі барған жағдайда күн сайын «терезелер» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, азаматтар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде өтiнiшпен және қажеттi құжаттармен жүгіну үшiн басқа тұлғаларға уәкiлеттiк беруге құқылы.
13. Тексеру қорытындысы бойынша іс макеті ресімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының құжаттарды тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады. Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттарды ресімдеу кезінде анықталған қателіктер, осы регламенттің 8-тармағында көрсетілген құжаттар толық болмаған жағдайда арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттар тапсырылған күннен кейін жиырма жұмыс күні ішінде бас тарту туралы хабарламаны береді.
Орталық арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттарды ресімдеу кезде анықталған қателіктер, осы Регламенттің 8-тармағында көрсетілген толық құжаттар топтамасы болмаған жағдайда, құжаттар тапсырылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бұдан әрі тұтынушыға беру үшін қайтару себептерін жазбаша негіздемелермен хабарлама Орталыққа қайтарылады.

9. В рабочем органе специальной комиссии формы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудника, принимающего документы.
В Центре формы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются специалисту рабочего органа специальной комиссии, юридический адрес, телефон указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Сведения о номере кабинета специалиста рабочего органа специальной комиссии расположены на стенде рабочего органа специальной комиссии, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через Центр прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В Центре расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
12. Выдача уведомления о принятии решения о регистрации, либо об отказе в регистрации граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне осуществляется:
при обращении в рабочий орган специальной комиссии посредством личного посещения потребителем рабочий орган специальной комиссии;
при личном обращении в центр посредством «окон» ежедневно, на основании расписки в указанный в ней срок.
В случае невозможности личного обращения, граждане вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением и необходимыми документами на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
13. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем. Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 8 настоящего регламента, и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через Центр рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 8 настоящего Регламента и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген қажетті құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
арнайы комиссияның жұмыс органына – жиырма күнтізбелік күннен артық емес;
Орталықта - жиырма күнтізбелік күннен артық емес (құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдеріне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты арнайы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның үй-жайында үстелдер, орындықтар, өтініш түрлері толтырылған үлгілермен ақпараттық стендтері бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған;
2) Орталықтың мекенжайында анықтамалық бюро, кресло, толтырылған бланк үлгілермен ақпараттық стендтері күту залында орналастырылған, сондай-ақ мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған.
Уәкілетті органның, сонымен қатар Орталықтың үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына, соның ішінде өрт қауіпсіздігі талаптарына сай.
17. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған мерзімнен бастап көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
арнайы комиссияның жұмыс органы арқылы:
1) тұтынушы арнайы комиссия жұмыс органының маманына қызмет көрсету үшін өтініш және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) арнайы комиссия жұмыс органының маманы өтінішті кіріс хат-хабарлар журналына тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және келіп түскен құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органының басшысына береді;
3) арнайы комиссия жұмыс органының басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға (бұдан әрі – жауапты маманға) жолдайды;
4) арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы келіп түскен құжаттармен танысады, тұтынушының жеке ісін қалыптастырады және арнайы комиссияға қарауға тапсырады;

14. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в рабочий орган специальной комиссии – не более двадцати календарных дней;
в Центре – не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в Центре.
15. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
16. Государственная услуга оказывается:
1) в помещении уполномоченного органа по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями;
2) в помещении Центра, где в зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа, а также Центра, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности.
17. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
через рабочий орган специальной комиссии:
1) потребитель подает заявление и необходимый перечень документов на предоставление услуги специалисту рабочего органа специальной комиссии;
2) специалист рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию обращения в журнале входящей корреспонденции, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает поступившие документы руководителю рабочего органа специальной комиссии;
3) руководитель рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет ответственному исполнителю (далее - ответственный специалист);
4) ответственный специалист осуществляет ознакомление с поступившими документами, проверку полноты документов, формирует макет личного дела потребителя и передает на рассмотрение специальной комиссии;

5) арнайы комиссия Семей полигонындағы ядролық сынақтарының салдарына зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу (тіркеуден бас тарту)жөніндегі шешім қабылдайды (бұдан әрі - шешім);
6) арнайы комиссияның шешімін шығарғаннан кейін арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы Семей полигонындағы ядролық сынақтарының салдарына зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу жөнінде шешім қабылдау туралы хабарлама немесе қағаз тасымалдағышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және арнайы комиссия жұмыс органының басшысына қарауға және қол қоюға тапсырады;
7) арнайы комиссия жұмыс органының басшысы қол қойғаннан кейін хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру үшін арнайы комиссия жұмыс органының маманына тапсырады;
8) арнайы комиссия жұмыс органының маманы журналға тіркейді және тұтынушыға хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Орталық арқылы:
1) тұтынушы Орталыққа қызмет көрсету үшін өтініш және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, тұтынушыға қолхат береді және құжаттарды Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды, тізілім құрастырады, құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органына жолдайды;
4) арнайы комиссия жұмыс органының маманы кіріс хат-хабарлар журналына өтініштерді тіркейді, өтінішке кіріс нөмірі береді және келіп түскен құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органының басшысына тапсырады;
5) арнайы комиссия жұмыс органының басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға жібереді (бұдан әрі – жауапты маман);
6) жауапты маманы келіп түскен құжаттармен танысады, құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушының жеке ісінің макетін қалыптастырады және арнайы комиссияға қарауға тапсырады. Құжаттарды ресімдеуде қателіктер анықталған жағдайда, осы Регламенттің 8 тармағында қарастырылған толық құжаттар топтамасын тапсырмаған жағдайда құжаттар тапсырылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бұдан әрі тұтынушыға беру үшін қайтару себептерін жазбаша негіздеумен хабарлама Орталыққа қайтарылады;
7) арнайы комиссия Семей полигонындағы ядролық сынақтарының салдарына зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу (тіркеуден бас тарту) жөніндегі шешім қабылдайды (бұдан әрі - шешім);

5) специальная комиссия принимает решение о регистрации (отказе в регистрации) граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - решение);
6) после вынесения решения специальной комиссией, ответственный специалист готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и передает на рассмотрение и подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии;
7) после подписания, руководитель рабочего органа специальной комиссии, передает уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги специалисту рабочего органа специальной комиссии для выдачи потребителю;
8) специалист рабочего органа специальной комиссии регистрирует в журнале и выдает потребителю уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
через Центр:
1) потребитель подает заявление и необходимый перечень документов на предоставление государственной услуги в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и направляет документы инспектору накопительного отдела Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, направляет документы в рабочий орган специальной комиссии;
4) специалист рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию обращения в журнале входящей корреспонденции, присваивает входящий номер на заявлении и передает поступившие документы руководителю рабочего органа специальной комиссии;
5) руководитель рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет ответственному исполнителю (далее - ответственный специалист);
6) ответственный специалист осуществляет ознакомление с поступившими документами, проверку полноты документов, формирует макет личного дела потребителя и передает на рассмотрение специальной комиссии. В случае выявления ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 8 настоящего Регламента и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю;
7) специальная комиссия принимает решение о регистрации (отказе в регистрации) граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - решение);

8) арнайы комиссияның шешімін шығарғаннан кейін арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы Семей полигонындағы ядролық сынақтарының салдарына зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу жөнінде шешім қабылдау туралы хабарлама (бұдан әрі- хабарлама) немесе қағаз тасымалдағышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және арнайы комиссия жұмыс органының басшысына қарауға және қол қоюға тапсырады;
9) арнайы комиссия жұмыс органының басшысы қол қойғаннан кейін хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру үшін арнайы комиссия жұмыс органының маманына тапсырады;
10) арнайы комиссия жұмыс органының маманы журналға тіркейді және тұтынушыға хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді және Орталыққа тапсырады.
11) Орталық инспекторы тұтынушыға хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
18. Орталықта және арнайы комиссия органында мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғаның ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық – функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы.
3) арнайы комиссия жұмыс органының маманы;
4) арнайы комиссия жұмыс органының басшысы;
5) арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы;
6) арнайы комиссия;
20. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысушылар арнайы комиссия жұмыс органының, Орталықтың жауапты лауазымды тұлғалары, арнайы комиссия мүшелері (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздік) жауап береді.
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша арнайы комиссиясының жұмыс органы
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының  жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі

8) после вынесения решения специальной комиссией, ответственный специалист готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и передает на рассмотрение и подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии;
9) после подписания, руководитель рабочего органа специальной комиссии, передает уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги специалисту рабочего органа специальной комиссии для выдачи потребителю;
10) специалист рабочего органа специальной комиссии регистрирует в журнале и выдает уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает в Центр;
11) инспектор Центра выдает потребителю уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
18. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и рабочем органе специальной комиссии, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) специалист рабочего органа специальной комиссии;
4) руководитель рабочего органа специальной комиссии;
5) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии;
6) специальная комиссия.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
21. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
22. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются ответственные должностные лица рабочего органа специальной комиссии, Центра, члены специальной комиссии (далее - должностные лица), участвующие в оказании государственной услуги.
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
Рабочий орган специальной комиссии по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
Северо-Казахстанская область Мамлютский район г.Мамлютка,

Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка каласы, Гуденко көшесі, 19, № 5 кабинет
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-14.00, демалыс күндері  – сенбі және жексенбі
8(71541)-2-15-64
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мамлют аудандық бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қаласы,
С. Мұқанов көшесі,11
Күн сайын түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 19.00 дейін, демалыс – жексенбі
8-715-41-2-22-498-715-41-2-22-48
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір ҚФЕ әкімшілік әрекеттердің (шаралардың) бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің әрекеттері (жұмыстың барысы) 1 өтініш берушіге
әрекеттің № (жұмыс
тың бары
сы)
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Орта
лық
инспек
торы
Орталық
тың жи
нақтау
бөлімі
нің инс
пекторы
Арнайы
комис
сия жұ
мыс ор
ганы
ның
маманы
Арнайы
комис
сия жұ
мыс ор
ганының
басшысы
Арнайы
комиссия
жұмыс
органының
жауапты
маманы
Арнайы
комис
сия
Әрекеттің
атауы (про
цестің,
рәсімнің,
операция
ның) олар
дың сипат
тамасы
Өтініш
ті қа
былдау,
тұтыну
шыға
қолхат
беру,
құжат
тарды
Орталық
тың жи
нақтау
бөлімі
нің
инспек
торына тапсыру
Құжат
тарды
жинау
Құжат
тарды
қабыл
дау,
тір
кеу,
тұтынушыға
талон беру
Құжат
тармен танысу
Келіп түскен құжаттармен танысу, құжаттардың толықтығын тексеру, тұтынушының жеке ісі макетін қа
лыптастыру. Құжаттарды рәсімдеуде қателіктер анықталған жағдайда, осы Регла
менттің 8 тармағында қарастырыл
ған толық құжаттар топтамасын тапсырмаған жағдайда құжаттар тап
сырылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде құжаттарды бұдан әрі тұтынушыға беру үшін қайтару себептерін жазбаша негіздеумен хабарламаны қоса Орталыққа қайтарады
Істерді
қарау
Аяқтау
үлгісі
(деректер,
құжат,
ұйымдасты
рушылық-
өкімдік
шешім)
Өтініш
ті тір
кеу,
қолхат
Құжат
тарды
арнайы
комис
сияның жұмыс
органы
на жі
беру
Құжат
тарды
арнайы
комис
сия
жұмыс
органы
ның
басшы
сына
қарау
үшін
жіберу
Жауапты
орындау
шыға
жолдау
Арнайы
комиссияға
қарауға
тапсыру
Тіркеу
немесе
бас тар
ту тура
лы ше
шім қа
былдау
Орындалу
мерзімдері
30 ми
нуттан
артық
емес
1 жұмыс
күн
ішінде
15 ми
нуттан
артық
емес
1 жұмыс
күн
ішінде
17 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс
күн
ішінде
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізгі процестің әрекеттері (жұмыстың барысы) 1 өтініш берушіге
әрекеттің №
(жұмыстың
барысы)
7
8
10
11
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссия жұмыс органының маманы
Орталық инспекторы
Әрекеттің атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) олардың сипаттамасы
Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Журналға тіркеу, хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа жолдау немесе тұтынушыға беру
Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйым
дастырушы
лық-өкімдік
шешім)
Басшыға қол қоюға тапсыру
Жұмыс органының маманына хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тапсыру
Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру туралы қолхат
Орындалу мерзімдері
1 сағат ішінде
1 жұмыс күн ішінде
15 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
ХҚКО инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Арнайы комиссия жұмыс органының маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
№ 1әрекет
Өтінішті тіркейді, тұтынушыға қолхат береді және Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына құжаттарды тапсырады
№ 2 әрекет
құжаттарды жинайды, тізім құрастырады, құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органына тапсырады
№ 3 әрекет өтініштерді журналға тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және келіп түскен құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органының басшысына тапсырады
№ 4 әрекет
Келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты маманға жібереді
№ 10 әрекет
хабарлама береді
№ 9 әрекет
журналға тіркейді, хабарламаны Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
№ 8 әрекет
Хабарламаға қол қояды
кестенің жалғасы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы
Арнайы комиссия
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушы
№ 5 әрекет
Келіп түскен құжаттармен танысады, құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушының жеке ісінің макетін қалыптастырады және арнайы комиссияға қарауға тапсырады. Құжаттарды рәсімдеуде қателіктер анықталған жағдайда, осы Регламенттің 8 тармағында қарастырылған толық құжаттар топтамасын тапсырмаған жағдайда құжаттар тапсырылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бұдан әрі тұтынушыға беру үшін қайтару себептерін жазбаша негіздеумен хабарлама Орталыққа қайтарады
№ 6 әрекет
Арнайы комиссия Семей полигонындағы ядролық сынақтарының салдарына зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу (тіркеуден бас тарту)жөніндегі шешім қабылдайды (бұдан әрі - шешім)
№ 7 әрекет
Семей полигонында ядролық сынақтарының салдарына зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу (тіркеуден бас тарту)жөніндегі шешім қабылдау туралы хабарлама дайындайды және арнайы комиссия жұмыс органының басшысына қарауға және қол қоюға тапсырады
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
ХҚКО инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Арнайы комиссия жұмыс органының маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
№ 1әрекет
Өтінішті тіркейді, тұтынушыға қолхат береді және Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына құжаттарды тапсырады
№ 2 әрекет
құжаттарды жинайды, тізім құрастырады, құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органына тапсырады
№ 3 әрекет Өтініштерді журналға тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және келіп түскен құжаттарды арнайы комиссия жұмыс органының басшысына тапсырады
№ 4 әрекет
Келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты маманға жібереді
№ 10 әрекет
бас тарту туралы дәлелді жауап береді
№ 9 әрекет
журналға тіркейді, бас тарту туралы дәлелді жауап Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
№ 8 әрекет
бас тарту туралы дәлелді жауап қол қояды
кестенің жалғасы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы
Арнайы комиссия
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушы
№ 5 әрекет
Келіп түскен құжаттармен танысады, құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушының жеке ісінің макетін қалыптастырады және арнайы комиссияға қарауға тапсырады. Құжаттарды рәсімдеуде қателіктер анықталған жағдайда, осы Регламенттің 8 тармағында қарастырылған толық құжаттар топтамасын тапсырмаған жағдайда құжаттар тапсырылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бұдан әрі тұтынушыға беру үшін қайтару себептерін жазбаша негіздеумен хабарлама Орталыққа қайтарады
№ 6 әрекет
Арнайы комиссия Семей полигонындағы ядролық сынақтарының салдарына зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды (бұдан әрі - шешім)
№ 7 әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және арнайы комиссия жұмыс органының басшысы қарауға және қол қоюға тапсырады
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызбалар
1-сызба. Тұтынушының уәкілетті органға жүгінген кезіндегі ҚФБ әрекетін сипаттау
Әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызбалар
2 сызба. Тұтынушының уәкілетті органға жүгінген кезіндегі ҚФБ әрекетін сипаттау
Мамлют ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 3 тамыздағы
№ 290 қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті

улица Гуденко, 19, кабинет № 5
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, 13.00-14.00 обеденный перерыв, выходной-
суббота и
воскресенье
8 (71541) 2-15-64
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
Центр обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
Мамлютский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстан
ской области
Северо-Казахстан
ская область Мамлютский район г.Мамлютка, ул.С.Муканова, 11
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов без обеда, выходной -
воскресенье
8(71541)2-22-48
8(71541)2-22-49
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ) на 1 заявителя
№ дейст
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
Наимено
вание СФЕ
Инспек
тор
Центра
Инспек
тор
накопи
тельно
го
отдела
Центра
Специа
лист
рабочего
органа
специаль
ной ко
миссии
Руково
дитель
рабоче
го ор
гана
специ
альной
комис
сии
Ответствен
ный специа
лист рабо
чего орга
на спе
циальной
комиссии
Специаль
ная ко
миссия
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса,
процеду
ры,
операции)
и их
описание
Прием
заявле
ния,
выдача
потреби
телю
распис
ки, пе
редача
докумен
тов инс
пектору
накопи
тельно
го отде
ла Цент
ра
Сбор
доку
ментов
Прием до
кумен
тов, ре
гистра
ция,
выдача
талона
потреби
телю
Ознаком
ление с
докумен
тами
Ознакомле
ние с пос
тупившими документа
ми, провер
ка полноты
докумен
тов, форми
рование
макета
личного
дела потре
бителя. В
случае вы
явления
ошибок в
оформлении
докумен
тов, пре
доставле
ния непол
ного паке
та доку
ментов, и
ненадлежа
щего оформ
ления доку
ментов, в
течение
трех рабо
чих дней
после
получения
пакета
документов
возвращает
их в Центр
с пись
менным обосновани
ем причин
возврата
для после
дующей
выдачи пот
ребителю
Рассмот
рение
дел
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Регист
рация
заявле
ния,
распис
ка
Отправ
ка
доку
ментов
в ра
бочий
орган
специ
альной комис
сии
Направле
ние до
кументов
для рас
смотре
ния руко
водителю
рабочего
органа
специаль
ной ко
миссии
Направ
ление
ответст
венному
специа
листу
Передача
на рас
смотрение
специаль
ной ко
миссии
Принятие
решения
о регист
рации
или
отказе
Сроки ис
полнения
не бо
лее 30
минут
в тече
ние 1
рабоче
го дня
не более
15 минут
в тече
ние 1
рабоче
го дня
в течение
17 кален
дарных
дней
в тече
ние 1
рабочего
дня
Номер сле
дующего
действия
2
3
4
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ) на 1 заявителя
№ действия
(хода,
потока работ)
7
8
10
11
Наименование
СФЕ
Ответствен
ный специа
лист рабоче
го органа
специальной
комиссии
Руководитель
рабочего органа
специальной
комиссии
Специалист
рабочего
органа
специальной
комиссии
Инспектор
Центра
Наименование
действия
(процесса, процедуры,
операции) и
их описание
Подготовка
уведомления
либо мотиви
рованного
ответа об
отказе
Подписание
уведомления
либо мотиви
рованного
ответа об
отказе
регистрация
в журнале,
направление
уведомления
или мотиви
рованного
ответа об
отказе в Центр или
выдача
потребителю
Выдача уве
домления
или моти
вированно
го отказа
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион
но-распоря
дительное
решение)
Передача на
подписание
руководителю
Передача уве
домления
либо мотиви
рованного
ответа об
отказе специалисту
рабочего
органа
Выдача уве
домления
либо мотиви
рованного
ответа об
отказе
Расписка о
выдаче уве
домления
или моти
вированно
го ответа
об отказе
Сроки
исполнения
в течение 1 часа
в течение 1
рабочего дня
не более 15
минут
не более
30 минут
Номер
следующего
действия
8
9
11
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Действие № 1
проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела Центра
Действие № 2
осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в рабочий орган специальной комиссии
Действие № 3
проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает поступившие документы руководителю рабочего органа специальной комиссии
Действие № 4
осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет ответственному специалисту
Действие №10
выдает уведомление
Действие № 9
регистрирует в журнале, направляет уведомление в Центр либо выдает потребителю
Действие № 8 подписывает уведомление
продолжение таблицы
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
Специальная комиссия
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
Действие № 5
осуществляет ознакомление с поступившими документами, проверка полноты документов, формирует макет личного дела потребителя и передает на рассмотрение специальной комиссии. В случае выявления ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Действие № 6
специальная комиссия, принимает решение о регистрации (отказе в регистрации) граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - решение)
Действие № 7
готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление) и передает на рассмотрение и подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Действие № 1
проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела Центра
Действие № 2
осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в рабочий орган специальной комиссии
Действие № 3
проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает поступившие документы руководителю рабочего органа специальной комиссии
Действие № 4
осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет ответственному специалисту
Действие № 10
выдает мотивированный ответ об отказе
Действие № 9
регистрирует в журнале, направляет мотивированный ответ об отказе в Центр или выдает потребителю
Действие № 8 подписывает мотивированный ответ об отказе
продолжение таблицы
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
Специальная комиссия
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
Действие №5
осуществляет ознакомление с поступившими документами, проверка полноты документов, формирует макет личного дела потребителя и передает на рассмотрение специальной комиссии. В случае выявления ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Действие № 6
специальная комиссия, принимает решение об отказе в регистрации граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - решение)
Действие № 7
готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает на рассмотрение и подписание руководителю рабочего органа специальной комиссии
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении потребителя в уполномоченный орган
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Схема 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в Центр
Утвержден
постановлением акимата
Мамлютского района
от 3 августа 2012 года № 290
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами»

1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың, мемлекеттік органдардың, мемлекеттік органдары құрылымдық бөлімшелерінің жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ);
2) мүгедек – өмірлік іс-әрекетінің шектелуіне және оны әлеуметтік қорғау қажеттілігіне әкеп соқтыратын ауруларға, жарақаттарға, кемшіліктерге, олардың зардаптарына алдын ала келісіп, ағза қызметтерінің тұрақты түрде кері кетумен денсаулығының бұзушылықтары бар тұлға;
3) уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі, сондай–ақ осы Регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес мекенжай бойынша тұтынушының тұрғылықты орны бойынша Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мамлют аудандық бөлімі (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының, «Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген мүгедектерді протездiк-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесінің, «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат уәкілетті органның maml_ozsp@mail.ru интернет-ресурсында, уәкілетті органның стендтерде орналасқан, ресми ақпарат көздерінде орналасқан.
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе қағаз тасымалдағышта қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктер мен Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы):

1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее – СФЕ);
2) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
3) уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области» (далее – уполномоченный орган), а также через Мамлютский районный отдел Филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области (далее – Центр) по месту проживания потребителя по адресу согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе maml_ozsp@mail.ru, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - потребители):

1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға;
мүгедек балаларға; бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге;
2) тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
бірінші, екінші топтағы мүгедектерге;
мүгедек балаларға;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге;
3) міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес міндетті гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектерге;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) сурдотехникалық құралдармен қамту бойынша:
әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру коды болса), жеке басын куәландыратын құжаттың деректерін көрсетумен белгіленген үлгідегі өтініш;
мүгедекті оңалту жеке бағдарламасынан үзіндісінің көшірмесі;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі және ата-аналардың (қорғаншылардың, қамқоршылардың) біреуінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - белгіленген үлгідегі куәлігінің көшірмесі;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға - жеңілдік белгісі бар зейнетақы куәлігінің көшірмесі;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге - зейнеткер куәлігінің көшірмесі;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге - жазатайым оқиға жөніндегі актінің көшірмесін және жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның – жұмыс берушінің қызметін тоқтату жөніндегі құжат;
2) тифлотехникалық құралдармен қамту бойынша:
әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру коды болса), жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін көрсетумен белгіленген үлгідегі өтініш;
мүгедекті оңалту жеке бағдарламасынан үзіндісінің көшірмесін;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі және ата-аналардың (қорғаншылардың, қамқоршылардың) біреуінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге жазатайым оқиға жөніндегі актінің көшірмесін және жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның – жұмыс берушінің қызметін тоқтату жөніндегі құжат;

1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны; детям-инвалидам; инвалидам первой, второй, третьей групп; инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
инвалидам первой, второй групп; детям-инвалидам; инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
инвалидам, нуждающимся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, – копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп – копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

1) уәкілетті органға жүгінген кезде тұрғылықты жері бойынша тұтынушының уәкілетті органға өзінің баруы немесе пошталық хабарлама арқылы;
2) орталыққа өзі жүгінген кезде күн сайын «терезелер» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Орталықта тұтынушыға дайын құжаттарды беру мерзімі көрсетілген қолхатта негізінде күн сайын «терезелер» арқылы орталық инспекторымен жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтауға негіздер жоқ.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Осы Регламенттің 8-тармағында белгіленген қажетті құжаттар тұтынушымен ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде.
Орталықта – он жұмыс күні ішінде ( құжаттарды (нәтижені) қабылдау мен беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
2) Тұтынушымен жүгінген күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызмет алуға дейін күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты (талон алуға дейін) – 30 минуттан аспайды.
3) Уәкілетті органға тұтынушымен жүгінген күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға рұқсат етілген ең көп уақыты уәкілетті органда күнде 15 минуттан артық емес, Орталықта 30 минуттан артық емес.
15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі:
16. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның үй-жайында үстелдер, орындықтар, өтініш түрлері толтырылған үлгілермен ақпараттық стендтері бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған;
2) Орталықтың мекенжайында анықтамалық бюро, кресло, өтініш түрлері толтырылған үлгілермен ақпараттық стендтері күту залында орналастырылған, сондай-ақ мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған.
Уәкілетті органның, сонымен қатар Орталықтың үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына, соның ішінде өрт қауіпсіздігі талаптарына сай.

1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при личном обращении в центр посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В центре выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1)наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
14. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней.
в Центре – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги)
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона) не более 30 минут.
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в Центре.
15. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
16. Государственная услуга оказывается:
1) в помещении уполномоченного органа по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями;
2) в помещении Центра, где в зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа, а также Центра, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности.

17. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған мерзімнен бастап көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы:
1) тұтынушыға уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның жауапты маманы өтінішті тіркейді, тұтынушыға талон береді және басшыға қарауға тапсырады;
3) уәкілетті органның басшысы жұмысты одан әрі ұйымдастыру үшін құжаттарды сектор меңгерушісіне береді;
4) сектор меңгерушісі құжаттарды қарастырып, жауапты орындаушыға орындау үшін жібереді;
5) жауапты орындаушы тұтынушыдан келген өтінішті қарастыруды жүзе асырып, хабарлама дайындайды немесе бас тарту туралы дәлелді жауап ресімдейді, кейін бақылай тексеру үшін сектор меңгерушісіне тапсырады;
6) сектор меңгерушісі бақылау жүргізеді және уәкілетті органның басшылығына қол қою үшін хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тапсырады;
7) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
8) уәкілетті органның жауапты маманы журналға тіркейді және тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Орталық арқылы
1) тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, тұтынушыға қолхат береді және Орталықтың жинақтаушы бөліміне тапсырады;
3) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және уәкілетті органға тапсырады;
4) уәкілетті органның жауапты маманы алынған құжаттарды тіркейді және басшыға қарауға тапсырады;
5) уәкілетті органның басшысы жұмысты одан әрі ұйымдастыру үшін сектор меңгерушісіне береді;
6) сектор меңгерушісі құжаттарды қарастырып, орындау үшін жауапты орындаушыға жібереді;
7) жауапты орындаушы тұтынушы ұсынған өтінішті қарастырады, хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді, кейін бақылай тексеру үшін сектор меңгерушісіне тапсырады;
8) сектор меңгерушісі бақылау жүргізеді және уәкілетті органның басшылығына қол қою үшін хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тапсырады;
9) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
10) уәкілетті органның жауапты маманы журналға хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және Орталыққа береді;

17. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
в уполномоченном органе:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю талон и передает на рассмотрение руководителю;
3) руководитель уполномоченного органа отписывает заведующему сектором для дальнейшей организации работы;
4) заведующий сектором рассмотрев документы, направляет на исполнение ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение представленного заявления от потребителя, подготавливает уведомление или оформляет мотивированный ответ об отказе, затем передает заведующему сектором для контрольной проверки;
6) заведующий сектором осуществляет контроль и передает уведомление либо мотивированный ответ об отказе на подписание руководителю уполномоченного органа;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
8) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует в журнале и выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
через Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает в накопительный отдел Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в уполномоченный орган;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа отписывает заведующему сектором для дальнейшей организации работы;
6) заведующий сектором рассмотрев документы, направляет на исполнение ответственному исполнителю;
7) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение представленного заявления от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный ответ об отказе, затем передает заведующему сектором для контрольной проверки;
8) заведующий сектором осуществляет контроль и передает уведомление либо мотивированный ответ об отказе на подписание руководителю уполномоченного органа;
9) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
10) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует в журнале уведомление либо мотивированный ответ об отказе и направляет в Центр;