"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 20 маусымдағы N 448 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 19 шілдеде N 13-11-237 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 24 мамырдағы N 233 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық әкімдігінің 24.05.2013 N 233 қаулысымен
Қазақстан Республикасының «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес, аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Қ. Жаровқа жүктелсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                И. Турков
Тайынша ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 20 маусымдағы
№ 448 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет регламенті
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 20 июня 2012 года N 448. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 19 июля 2012 года N 13-11-237. Утратило силу постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24 мая 2013 года N 233
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24.05.2013 N 233
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»;
2) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»;
3) регламент государственной услуги государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»;
4) регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»;
5) регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;
6) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами»;
7) регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Жарова Е.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                И. Турков
Утвержден
постановлением акимата
Тайыншинского района
от 20 июня 2012 года № 448
Регламент
государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»

1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
4) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға.
5) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
6) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Тайынша ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
7) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша қаласы, Центральный бұрылысы көшесі, 2, электрондық пошта мекенжайы - ro_tajnsha@mail.ru, телефоны 8-715-36-21-0-25, № 1 кабинет. Уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін тұрғылықты жері бойынша ауылдық (селолық) округ әкіміне (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Тайынша ауданы бойынша бөлім арқылы көрсетіледі, мекенжайы: Тайынша ауданы Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208, телефоны 8-715-36-23-6-89.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемінің тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағының, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысының     негізінде ұсынылады.

1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ);
4) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
5) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
6) Отдел по Тайыншинскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
7) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо–Казахстанской области».
2.Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо – Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, город Тайынша, переулок Центральный, 2, адрес электронной почты: ro_tajnsha@mail.ru, телефон 8-715-36-21-0-25, кабинет № 1. А также через Отдел по Тайыншинскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН, по адресу: улица Конституции Казахстана, 208, город Тайынша, Тайыншинского района, телефон 8-715-36-23-6-89.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат www.ozsp-tsh.sko.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымының қорытындысына сәйкес бөгде күтімге және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектерге;
2) психоневрологиялық паталогиялары бар мүгедек балаларға немесе тірек қимыл аппараты функцияларының бұзушылықтары бар мүгедек балаларға;
3) бірінші, екінші топтағы жалғыз мүгедектерге және қарттарға.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелеттік жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігінің немесе жеке куәлігінің көшірмесі, тұтынушының жеке сәйкестіндіру кодымен (ЖСК) жеке куәлігі;        3) ЖСК болмаған жағдайда қосымша салық төлеушінің (тұтынушыны) тіркеу нөмірін беру туралы куәлігі және тұтынушының әлеуметтік жеке коды ұсынылады;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) жасы он сегізден асқан адамдарға – еңбекке қабілетсіздігін тану туралы сот шешімі (болған жағдайда);
8) зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.

5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе www.ozsp-tsh.sko.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико–социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, нуждающимся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее - потребители):
1) инвалидам старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями;
2) детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями или детям-инвалидам с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата;
3) одинокие инвалиды первой, второй группы и престарелые.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7)для лиц старше 18 лет – решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним, удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.

9. Өтініштер және медициналық карта нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
ХҚКО өтініштер нысандары күту залында арнайы тіреуде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері, медициналық карта және басқа құжаттар уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
ХҚКО арқылы құжаттардың қабылдауы «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚКО инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Орталықта тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға, сондай-ақ орталыққа тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады. ХҚКО тұтынушының өзі келгенде «терезелер» арқылы күн сайын, мерзімі көрсетілген қолхат негізінде немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерін ұсынуға өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында әлеуметтік қызмет көрсетуге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған;
3) ұсынылған құжаттардың жалған болған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызметтің көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша жауаппен дәлелдейді және құжаттарды он алтыншы күнге қайтарады және ХҚКО бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді.

9. Формы заявлений и медицинской карты размещаются на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа либо у сотрудника принимающего документы по адресу указанному в пункте 2 настоящего регламента.
В ЦОНе размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненные формы заявления, медицинской карты и другие документы сдаются заведующей отделением социальной помощи.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико–социальных учреждениях (организациях), осуществляется посредством личного посещения потребителем государственного учреждения «Отдела занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо-Казахстанской области», Отдела по Тайыншинскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОНа, либо посредством почтового сообщения.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении услуги на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через ЦОН, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на шестнадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в ЦОН уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.

14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8 тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға он жеті жұмыс күн ішінде;
ХҚКО – он жеті күнтізбелік күн ішінде құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
2) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 30 минуттан аспау қажет.
3) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 15 минуттан аспайды өкілетті органда бір тұтынушыға селолық округтің әкімінде және ХҚКО – 30 минут;
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
18. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне жолдайды;
4) әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;

14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течении семнадцати рабочих дней.
в ЦОНе – в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги)
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона) не более 30 минут.
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОНе.
16. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
17. Помещения уполномоченного органа а также ЦОНа, оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа, а также ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
Через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении,
выдает потребителю талон и передает документы начальнику уполномоченного органа для рассмотрения;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет заведующему отделением социальной помощи;
4) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения услуги потребителем на оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико - социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств;

5) әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі береді.
7) уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
ХҚКО арқылы
1) Тұтынушы өтініш береді, тіркейді, және мемлекеттік қызмет көрсетуге қолхат береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді және құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді.
3) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы құжаттарды жинайды, тізілімдемені құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналда құжаттарды тіркейді, кіріс нөмірі береді және құжатты өтінішке береді;
5) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттарды қарайды және тағайындау бойынша бас маманға жібереді (бұдан әрі – бас маман);
6) уәкілетті органның бас маманы тұтынушының құқығын болуына келіп түскен құжаттарды қарайды, деректерді электрондық деректер базасына енгізеді;
7) бас маман ХҚКО қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
8) ХҚКО инспекторы қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
9) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚКО жолдайды;
10) ХҚКО инспекторы тұтынушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).

5) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает заведующему отделением социальной помощи для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа выдает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Через ЦОН:
1) потребитель подает заявление на предоставление государственной услуги ЦОН;
2) Инспектор ЦОНа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
3) Инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении,
выдает потребителю талон и передает документы начальнику уполномоченного органа для рассмотрения;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет заведующему отделением социальной помощи;
4) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения услуги потребителем на оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико - социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств;
5) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту уполномоченного органа для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист уполномоченного органа передает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН;
8) Инспектор ЦОНа выдает потребителю уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
19. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның жауапты маманы;
3) Уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы.
21. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттелігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
22. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 2,3-қосымшада көрсетілген.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4,5,6,7,8,9,10,11,12-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
24. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның, селолық округтердің әкімдері, ХҚКО, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалар, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2 т. және 14 т. Көрсетілген.
26. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
1-қосымшасы
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы) 1 өтініш берушіге
әрекет
тің № (жұмыс
тың барысы)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО бө
лімінің жинақтау қорының инспекторы
жинақтау бөлімнің инспекто
ры
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Әрекет
тің ат
ауы
(үдері
стің,
рәсім
нің,
операци
яның)
олардың
сипатта
масы
Өтінішті тіркеу, тұтынушыға қол
хат бе
ру, құжа
ттарды ХҚКО бө
лімінің жинақтау қорының инспекторына бе
ру
Құжаттар жинау
Құжаттар
ды тіркеу
Қарау
Құжаттардың толығын тексеру
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдастырушы
лық-бас
қарушы шешім)
Өтінішті тіркеу, қолхат
Құжаттарды уәкі
летті ор
ганға беру
Құжаттар
ды қарау үшін бас
шысына жіберу
Жауапты орындаушыға жолда
ма
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін басшысына жолдау
Орында
лу мер
зімдері
30 минут
тан ас
пауы қажет
1 жұмыс күн ішін
де
1 сағат ішінде
1 сағат ішінде
15 жұмыс күн ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы) 1 өтініш берушіге
әрекет
тің № (жұмыс
тың ба
рысы)
6
7
8
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті орган
ның бас
тығы
Уәкілет
ті орга
нының жауапты маманы
Орталық инспекто
ры
Әрекет
тің ата
уы (үде
рістің, рәсім
нің, операцияның) олардың сипаттамасы
Хабарла
маға не
месе дәлелді бас тар
туға қол қояды жә
не уәкі
летті органның кеңсесі
не жодай
ды
Кітапта тіркейді және ха
барлама
ны неме
се дәлел
ді бас тартуды Орталық
қа жібе
реді
Тұтынушы
ға хабар
ламаны немесе дәлелді бас тарту береді
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдастырушы
лық-бас
қарушы шешім)
Құжатқа қол қою
Нәтижені беру
Нәтижені беру
Орында
лу мер
зімдері
1 сағат ішінде
15 минут
тан аспа
уы қажет
30 минут
тан аспа
уы қажет
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
2-қосымшасы
1 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс.
ХҚКО ин
спекторы
ХҚКО жинақ
таушы бөлі
мінің ин
спекторы
Уәкілетті органңын жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
Іс-әрекет 1. құжат
тарды қа
былдау және ХҚКО жинақтау
шы бөлі
міне тап
сыру
Іс-әрекет 2. құжат
тарды жи
найды және уәкілетті органға жібереді
Іс-әрекет 3. Алған құжат
тарды тір
кейді қарау үшін оларды басшысына береді
Іс-әрекет 4. Қарал
ғаннан кейін жауапты маманға жолдайды
Іс-әрекет 5. Ұсынылған құжаттарды қарайды, құжаттардың толығын тексереді хабарламаны басшысына жолдайды
Іс-әрекет 8. Орта
лық тұты
нушыға хабарлама береді
Іс-әрекет 7. Кітапта тіркейді және хабар
ламаны Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
Іс-әрекет 6. Хабарла
маға қол қояды және кеңсеге жолдайды
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс.
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Іс-әрекет 1. құжат
тарды қа
былдау жә
не ХҚКО жинақтаушы бөліміне тапсыру
Іс-әрекет 2. құжаттар
ды жинайды және уәкі
летті орган
ға жібереді
Іс-әрекет 3. Алған құжаттарды тіркейді қарау үшін оларды басшысына береді
Іс-әрекет 4. Қарал
ғаннан кейін жауапты маманға жолдайды
Іс-әрекет 5. Ұсынылған құжаттарды қарайды, құжаттардың толығын тексереді негізделген бас тарту басшысына жолдайды
Іс-әрекет 8. Тұтыну
шыға негіз
деоген бас тарту береді
Іс-әрекет 7. Кітапта тіркейді және негіз
делген бас тарту Орта
лыққа жібе
реді немесе тұтынушыға береді
Іс-әрекет 6. Негіз
делген бас тартуға қол қояды және кеңсеге жолдайды
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
3-қосымшасы
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
4-қосымшасы
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде әлеуметтік көмек көрсету үшін М Е Д И Ц И Н А Л Ы Қ К А Р Т А
______________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Т.А.Ж.__________________________________________________________
Туған датасы «___» ______ ______ ж.
Үйінің мекенжайы _________________________________________________
Медициналық қарау
(негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын, бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет)
терапевт _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
хирург _________________________________________________________________
____________________________________________________________________
невропатолог ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
психиатр __________________________________________________________
окулист ____________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог _____________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог ________________________________________________________
ортопед ___________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
қанның және зәрдің (RW и ВИЧ) жалпы анализі) ______________________________
ішек тобының анализі __________________________________________
ҚОРЫТЫНДЫ: ______________________________________________________
_______________________________________________________________(бөгде тұрақты күтуіміне мен әлеуметтік қызметке мұқтаждығын көрсету қажет)
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне жолдау жөніндегі _______________________________________________________
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне жіберуге болмайды ________________________________________________________ (себеп көрсету)
М.О. Медициналық ұйымның басшысы:
(қолы ТАЖ) ___» _________ 20__ ж
Ақыл-ой кемістігі бар балаларды
балалық үй-интернатқа ресімдеу
үшін қажетті құжаттар
1.Нысан бойынша өтініш
2.Нысан бойынша мед. Картасы
3. Эпикриз (ауру тарихынан үзінді)
4. Әлеуметтік жәрдемақылардың мөлшері туралы анықтама
5. Мүгедектер үшін МӘМ алынған анықтама, ОЖБ
6. ДКК қорытынды
7. Медициналық анализдер:
- яйцеглистке кал мерзімі 14 күн
- мазок ( кіл ауру ) мерзімі 14 күн
- дизгруппасына кал мерзімі 14 күн
- қанның жалпы анализі мерзімі 1 ай
- зәрдің жалпы анализі мерзімі 1 ай
- RW қан мерзімі 3 ай
- кеуде суреті мерзімі 3 ай
- эпидемиологиялық орта жөніндегі анықтама мерзімі 3 күн

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
19. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
20. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2)Ответственный специалист уполномоченного органа;
3) Заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа.
21. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
22. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2,3 к настоящему регламенту.
23. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4,5,6,7,8,9,10,11,12 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
24. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, ЦОНа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование, график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
25. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Таблица. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наимено
вание СФЕ
Инспек
тор
Центра
Инспекторнакопите
льного
отдела Центра
Ответственный специа
лист уполномоченного органа
Начальник уполномо
ченного органа
Ответственный специа
лист упол
номоченно
го органа
Наименование действия
(процес
са, процеду
ры,опера
ции) и их
описание
Регистрация заявле
ния, выдача потреби
телю распис
ки, передача докумен
тов инспек
тору накопительного отдела Центра
сбор доку
ментов
Регистра
ция доку
ментов
Рассмотрение
осуществ
ление проверки полноты докумен
тов
Форма заверше
ния
(данные, докуме
нт,
организа
ционно-
распоря
дитель
ное ре
шение)
Регистрация заявле
ния, расписка
Передача докумен
тов в уполномо
ченный орган
Направле
ние доку
ментов для рас
смотрения руководи
телю
Направле
ние от
ветствен
ному ис
полнителю
Направле
ние результа
та оказа
ния госу
дарствен
ной услуги руководи
телю
Сроки исполне
ния
не более 30 минут
в течение 1 рабо
чего дня
в течение 1 часа
в течение 1 часа
в течение 15 рабо
чих дней
Номер следую
щего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
6
7
8
Наимено
вание СФЕ
Началь
ник уполномоченного органа
Ответст
венный специа
лист уполномо
ченного органа
Инспектор
Центра
Наимено
вание действия
(процес
са, про
цедуры, опера
ции) и их опи
сание
Подписы
вает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцеля
рию уполномоченного органа
Регистрирует в книге и направляет уведомление или мотивированный отказ в Центр или выдает потреби
телю
Выдает потребителю уведом
ление или мотивиро
ванный отказ
Форма заверше
ния
(данные,
доку
мент, ор
ганизаци
онно-рас
поря
дитель
ное
решение)
Подписа
ние докумен
та
Выдача
результа
та
Выдача результа
та
Сроки исполне
ния
в тече
ние 1 часа
не более 15 минут
не более 30 минут
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
таблица 1. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопи
тельного отдела Центра
Ответственный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномо
ченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие 1.
Принимает документы и передает их в накопи
тельный
отдел Центра
Действие 2. Собирает документы и переда
ет их в уполномо
ченный орган
Действие 3.
Регистри
рует полу
ченные документы и передает их на рас
смотрение руководителю
Действие 4.
После рассмотре
ния направ
ляет ответ
ственному исполнителю
Действие 5. Осуществляет рассмотрение представлен
ных докумен
тов, проверя
ет полноту документов и направляет уведомление руководителю
Действие 8.
Центр выдает потребителю уведом
ление
Действие 7.Регистрирует в книге и направ
ляет уведомле
ние в Центр или выдает потребите
лю
Действие 6. Подписывает уведомление и направ
ляет в кан
целярию
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Для социального обслуживания в психоневрологических медико-социальных учреждениях
М Е Д И Ц И Н С К А Я
К А Р Т А
______________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О__________________________________________________________
Дата рождения «___» ______ ______ г.
Домашний адрес _________________________________________________
Медицинский осмотр
(с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений, сведения о перенесенных заболеваниях)
терапевт _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
хирург _________________________________________________________________
____________________________________________________________________
невропатолог ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
психиатр__________________________________________________________
окулист____________________________________________________________
отоларинголог_____________________________________________________
дерматовенеролог ______________________________________________________
По показаниям:
стоматолог________________________________________________________
эндокринолог______________________________________________________
кардиолог_________________________________________________________
ортопед___________________________________________________________
нарколог__________________________________________________________
онколог___________________________________________________________
гинеколог_________________________________________________________
общий анализ мочи и крови (RW и ВИЧ)_______________________________
анализ на кишечную группу__________________________________________
Заключение: ______________________________________________________
______________________________________________________________(с обоснованием о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании)
Рекомендация о направлении в психоневрологическое медико-социальное учреждение _______________________________________________________
Не подлежит направлению в психоневрологическое медико-социальное учреждение________________________________________________________ (указать причину)
М.П. Руководитель медицинской организации:
(Ф.И.О., подпись) ___» _________ 20__ г
Документы
необходимые для оформления в детский дом–интернат для умственно-отсталых детей
1.Заявление по форме
2.Мед. карта по форме
3.Эпикриз (выписка из истории болезни)
4.Справка о размере соц. пособий
5.Справка МСЭ для инвалидов, ИПР
6. Заключении ВКК
7. Медицинские анализы:
- кал на яйцеглист срок 14 дней
- мазок на ( дифтерию ) срок 14 дней
- кал на дизгруппу срок 14 дней
- общий анализ крови срок 1 месяц
- общий анализ мочи срок 1 месяц
- кровь на RW срок 3 месяца
- флюорографический снимок срок 3 месяца
- справка об эпидемиологическом окружении срок 3 дня

8. Психологиялық медициналық-педагогикалық комиссияның қорытындысы
9. Болған екпелер жөніндегі анықтама
10. Жеке куәлігінің немесе туу туралы куәлігінің көшірмесін
11. Тұрғын-үй болу туралы мүлік орталығынан (селолық кеңестен) анықтамасы
12. Жаңа үлгідегі СТН болу қажет (салық төлеушінің куәлігі), көшірме
13. ӘЖК болу қажет (көшірме).
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
5-қосымшасы
Психохрониктерді үй-интернатқа ресімдеу үшін қажетті құжаттар
1. Нысан бойынша өтініш
2 .Нысан бойынша мед. картасы
3. Эпикриз (ауру тарихынан үзінді)
4. Әлеуметтік жәрдемақылардың немесе зейнетақының мөлшері туралы анықтама
5.МӘС, ОЖБ анықтамасы
6. Тұрғын-үй болу туралы мүлік орталығынан (селолық кеңестен) анықтамасы
7. Медициналық анализдер:
- яйцеглистке кал мерзімі 14 күн
- мазок( кіл ауру) серзімі 14 күн
- дизгруппаға кал мерзімі 14 күн
- қанның жалпы анализі мерзімі 1 ай
- Зәрдің жалпы анализі мерзімі 1 ай
- RW қан мерзімі 3 ай
- кеуде суреті мерзімі 3 ай
8. Іс-әрекетке қабілетті тұлға үшін ДКК қорытындысы өзіне іс әрекетке қабілетсіз жөніндегі сұрақты сотта қоймау үшін негіздер енгізілуі тиіс
9. Іс-әрекетке қабілетсіз тұлға үшін оның іс-әрекеті қабілетсізідігінен айыру жөніндегі сот шешімі
10. Заңмен белгіленген тәртіпте іс-әрекетке қабілетсіз деп танылған тұлға үшін дәрігер-психиатр қатысумен дәрігерлік комиссияның қорытындысы негізінде қамқорлық пен қорғаншылық органның шешімін ұсыну
11. Жаңа төлқұжат немесе жеке куәлігі міндетті болу қажет (көшірме)
12. Жаңа үлгідегі СТН болу қажет (салық төлеушінің нөмірі), көшірме
13. ӘЖК болу қажет (көшірме).
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
6-қосымшасы
Тірек-қимыл аппаратының бұзушылықтар бар балаларды медициналық-әлеуметтік мемлекеттік мекемелерге ресімдеу бойынша
Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органамен немесе құрылтайшымен ресімделеді)
________________________________________________________________
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органымен немесе құрылтайшының атауы)
___________________________________________________ ресімделеді
(баланың ТАЖ)
Туу туралы куәлігі (жеке куәлігі) № ____ берілді «__» ____ ____ж.
Тіркелім орны_________________________________________________
Туу орны ___________________________________________________
Туу датасы «___» _________ _____ жыл
Жәрдемақының мөлшері және түрі _______________________________________________
Мүгедектігінің санаты ____________________________________________
Қайта куәландыру мерзімі_______________________________________
Білімі _______________________________________________________
Соңғы оқу орны _____________________________________________
Тұрмыстық жағдайлары ________________________________________________
(жеке үй, пәтер, жатақханадағы бөлме және т.б.)
Туыстар болу қажет (заңды өкілдері)_____________________
__________________________________________________________________
(туыс қатынастар, жасы, әлеуметтік мәртебе, тұру мекенжайы)
Ө Т І Н І Ш
Тірек-қимыл аппаратының функциялардың бұзушылықтар бар балалары үшін медициналық-әлеуметтік мекемесіне__________________ тұрақты/уақытша (қажеттінінің астын сызу) тұруға алуға өтінемін, өйткені бөгде адамның күтуіміне және әлеуметтік қызметке мұқтаж.________________________________________________________(басқа себептер). Келесі құжаттар қоса беремін:

8. Заключение психолого-медико-педагогической комиссии
9. Справка о наличии прививок
10.Свидетельство о рождении или удостоверение личности (копия)
11.Справка с центра недвижимости (сельского совета) о наличии жилья
12. Наличие РНН нового образца (свидетельство налогоплательщика), копия
13. Наличие СИК (копия).
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Документы
необходимые для оформления в дом–интернат для психохроников
1.Заявление по форме
2.Мед. карта по форме
3.Эпикриз (выписка из истории болезни)
4.Справка о размере пенсии или соц. пособий
5.Справка МСЭ, ИПР
6.Справка с центра недвижимости (сельского совета) о наличии жилья
7.Медицинские анализы:
- кал на яйцеглист срок 14 дней
- мазок на ( дифтерию ) срок 14 дней
- кал на дизгруппу срок 14 дней
- общий анализ крови срок 1 месяц
- общий анализ мочи срок 1 месяц
- кровь на RW срок 3 месяца
- флюр. снимок срок 3 месяца.
8. Заключение ВКК для дееспособного лица должно содержать сведения об отсутствии основания для постановки перед судом вопроса о признании его недееспособным.
9.Для недееспособного лица – решение суда о лишении его дееспособности.
10.Для лица, признанного в установленном законом порядке недееспособным, представить решение органа опеки и попечительства, принятое на основании заключения врачебной комиссии с участием врача–психиатра.
11.Наличие нового паспорта или удостоверения обязательно (копия).
12. Наличие РНН нового образца (свидетельство налогоплательщика), копия.
13.Наличие СИК (копия).
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
По оформлению в государственные медико-социальные учреждения
для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
(Оформляется уполномоченным органом в области социальной защиты или учредителем)
В______________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области социальной защиты или учредителя)
Оформляется на_________________________________________________
(Ф.И.О. ребенка)
Свидетельство о рождении (уд. личности) № ____ выдан «__» ____ ____г.
Место прописки_________________________________________________
Место рождения_________________________________________________
Дата рождения «___» _________ _____год
Вид и размер пособия____________________________________________
Категория инвалидности__________________________________________
Срок переосвидетельствования____________________________________
Образование_____________________________________________________
Последнее место учебы___________________________________________
Жилищные условия_______________________________________________
(частный дом, квартира, комната в общежитии и т.д.)
Наличие родственников (законных представителей)_________________
________________________________________________________________
(родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять__________________на постоянное/временное (нужное подчеркнуть) проживание в медико-социальное учреждение для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, т.к. нуждается в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании ________________________________________________________(иные причины) Прилагаю следующие документы:

1)________________________ 2) _____________________________
3)________________________ 4) _____________________________
5)________________________ 6) _____________________________
7)________________________ 8) _____________________________
9)________________________ 10) ____________________________
Медициналық-әлеуметтік мекемесінің қабылдау, ұстау, ауысу, шығару шарттарымен және ішкі тәртіп ережелерімен таныстым.
«___» _______ 20 __ ж. __________________
(Өтініш берушінің қолы және ТАЖ)
Құжаттар қабылдады ___________________ «___» _______ 20 __ ж.
ТАЖ, лауазым, қолы)
---------------------------------------------------------------------(үзіп алу сызығы)
ТАЛОН
«Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ аз. _________________
өтініші және қоса берілген құжаттары барлығы _________ дана болатын
20 __ жылдың « ________» __________ қабылдады.
________________________________
(Құжаттар қабылдаға тұлғаның ТАЖ)
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
7-қосымшасы
Тірек-қимыл аппаратының функцияларының бұзушылықтар бар балаларды мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге ресімдеу туралы МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТАСЫ
____________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
ТАЖ___________________________________________________________
Туу датасы «___» ______ ______ г.
Үйінің мекенжайы __________________________________________________
Медициналық қарау
(негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын, бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет)
педиатр (екпенің болуы) _______________________________________________
__________________________________________________________________
хирург ____________________________________________________________
ортопед ___________________________________________________________
невропатолог _______________________________________________________
психиатр _______________________________________________________
окулист ___________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог _________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог _________________________________________________________
нарколог__________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
зәрдің және қанның жалпы анализі (RW и ВИЧ) _______________________________
ішек тобының анализі __________________________________________
ҚОРЫТЫНДЫ:_____________________________________________________
_______________________________________________________________(бөгде тұрақты күтіміне мен әлеуметтік қызметке мұқтаждығын көрсету қажет)
Медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) бару жөніндегі ұсыныстар
__________________________________________________________________
(Медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымының) типті көрсетумен)
Медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) жіберуге болмайды _______________________________________________________(себеп көрсету)
М.О.
Медициналық ұйымының басшысы: _____________________________
(ТАЖ, қолы) «___» _________ 20 __
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
8-қосымшасы
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті нысандардың, үлгі-қалыптардың тізбесі

1)________________________ 2)_____________________________
3)________________________ 4)_____________________________
5)________________________ 6)_____________________________
7)________________________ 8)_____________________________
9)________________________ 10)____________________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка ознакомлен(а).
«___» _______ 20 __ г. __________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял___________________ «___» _______ 20 __ г.
(Ф.И.О., должность, подпись)
----------------------------------------------------------------
(линия отреза)
ТАЛОН
ГУ «Отделом занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо-Казахстанской области» принято
«________»__________20 __ года заявление гр._________________
с прилагаемыми документами _________штук.
_________________
(Ф.И.О. принявшего документы)
Приложение 7
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
По оформлению в государственные медико-социальные учреждения
для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
____________________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О._________________________________________________________
Дата рождения «___» ______ ______ г.
Домашний адрес________________________________________________
Медицинский осмотр
(с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений, сведения о перенесенных заболеваниях)
педиатр(наличие прививок) _______________________________________________
________________________________________________________________
хирург__________________________________________________________
ортопед_________________________________________________________
невропатолог_____________________________________________________
психиатр_______________________________________________________
окулист_________________________________________________________
отоларинголог___________________________________________________
дерматовенеролог_______________________________________________
По показаниям:
стоматолог______________________________________________________
эндокринолог____________________________________________________
кардиолог_______________________________________________________
нарколог________________________________________________________
онколог_________________________________________________________
гинеколог_______________________________________________________
общий анализ мочи и крови (RW и ВИЧ)_____________________________
анализ на кишечную группу________________________________________
Заключение: _____________________________________________________
___________________________________________________________
(с обоснованием о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании)
Рекомендация о направлении в медико-социальное учреждение (организацию) _________________________________________________________________
(с указанием типа медико-социального учреждения (организации)
Не подлежит направлению в медико-социальное учреждение (организацию) _______________________________________________________
(указать причину)
М.П.
Руководитель медицинской организации:____________________________
(Ф.И.О., подпись) «___» _________ 20__ г.
Приложение 8
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Перечень форм, шаблонов необходимых для оказания государственной услуги

1. Үзіп алу талонмен өтініш (Осы регламентке 1-қосымшасы);
2. Медициналық карта (осы регламентке 2-қосымшасы);
3. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберу жөніндегі анықтама (осы регламентке 3-қосымшасы) (осы регламентке 4-қосымшасы);
Тірек – қимыл аппаратының бұзушылықтар бар балалар үшін мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерінде:
1) Әлеуметтік қорғау жүйедегі үй-интернатқа мүгедектер мен қарттарды орналастыру үшін құжаттар тізімі. (осы регламентке 5-қосымшасы);
2) Үзіп алу талонымен өтініш (осы регламентке 6-қосымшасы);
3) Медициналық картасы (осы регламентке 7-қосымшасы);
4) Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберу жөніндегі хабарлама (осы регламентке 8-қосымшасы);
Жалпы жобадағы қарттар және мүгедектер үшін мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде:
1) Әлеуметтік қорғау жүйедегі үй интернаттарға қарттар мен мүгедектерді орналастыру үшін құжаттар тізбесі (осы регламенттің 9-қосымшасы);
2) Үзіп алу талонымен өтініш (осы регламенттің 10-қосымшасы);
1) медициналық карта (осы регламенттің 11-қосымшасы);
2) Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына істерді тапсыру туралы хабарлама (осы регламенттің 12-қосымшасы);
Қажеттілік болған жағдайда ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар көрсету. Тұтынушымен ұсынылған құжаттардың мазмұны туралы ақпаратты жасырындылық және қорғауды қамтамасыз ету.
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
9-қосымшасы
Жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектер үшін мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелеріне ресімдеу үшін қажетті құжаттар
1.Нысан бойынша өтініш
2.Нысан бойынша мед. картасы
3.Эпикриз мүгедек үшін (ауру тарихынан үзіндісі)
4. Тексеру актісі
5. Зейнетақы мен әлеум. жәрдемақылардың мөлшерлері туралы анықтама
6. Тұрғын үйдің болуы туралы (селолық округтің) жылжымайтын мүлік орталығының анықтамасы
7. Мүгедектер үшін МӘСК анықтама, ОЖБ
8. Медициналық анализдер:
- яйцеглистке кал мерзімі 14 күн
- мазок (кіл ауру) мерзімі 14 күн
- дизгруппасына кал мерзімі 14 күн
- қанның жалпы анализі мерзімі 1 ай
- зәрдің жалпы анализі мерзімі 1 ай
- RW қан мерзімі 3 ай
- кеуде суреті мерзімі 3 ай
- эпидемиологиялық орта жөніндегі анықтама мерзімі 3 күн
9. Міндетті түрде жаңа төлқұжаттың немесе куәлігінің болуы.
10. Жаңа үлгідегі СТН болу қажет (салық төлеушінің куәлігі), көшірме
11. ӘЖК болуы (көшірме)

1. Заявление с отрывным талоном (Приложение 1 к настоящему регламенту);
2. Медицинская карта (Приложение 2 к настоящему регламенту);
3. Уведомление о передачи дела в Управление координации и социальных программ. (Приложение 3 к настоящему регламенту), (Приложение 4 к настоящему регламенту);
В государственных медико-социальных учреждениях для детей с нарушением функций опорно-двигательного аппарата.
1) Перечень документов для определения инвалидов и престарелых в дома–интернаты системы социальной защиты. (Приложение 5 к настоящему регламенту);
2) Заявление с отрывным талоном (Приложение 6 к настоящему регламенту);
3) Медицинская карта (Приложение 7 к настоящему регламенту);
4) Уведомление о передаче дела в Управление координации и социальных программ. (Приложение 8 к настоящему регламенту);
В государственных медико-социальных учреждениях для престарелых и инвалидов общего типа.
1) Перечень документов для определения инвалидов и престарелых в дома–интернаты системы социальной защиты. (Приложение 9 к настоящему регламенту);
2) Заявление с отрывным талоном (Приложение 10 к настоящему регламенту);
1) Медицинская карта (Приложение 11 к настоящему регламенту);
2) Уведомление о передаче дела в Управление координации и социальных программ. (Приложение 12 к настоящему регламенту);
При необходимости указать требование к информационной безопасности. Обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
Приложение 9
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Документы
необходимые для оформления в дом–интернат для престарелых и инвалидов общего типа
1. Заявление по форме
2. Мед. карта по форме
3. Эпикриз (выписка из истории болезни) для инвалидов
4. Акт обследования
5. Справка о размере пенсии или соц. пособий
6. Справка от центра недвижимости (сельского округа) о наличии жилья
7. Справка МСЭК для инвалидов, ИПР
8. Медицинские анализы:
- кал на яйцеглист срок 14 дней
- мазок на ( дифтерию ) срок 14 дней
- кал на дизгруппу срок 14 дней
- общий анализ крови срок 1 месяц
- общий анализ мочи срок 1 месяц
- кровь на RW, ВИЧ срок 3 месяца
- флюорографический снимок срок 3 месяца
- справка об эпидемиологическом окружении срок 3 дня
9. Наличие нового паспорта или удостоверения обязательно
10. Наличие РНН нового образца (свидетельство налогоплательщика), копия
11. Наличие СИК (копия)

12. ДКК қорытындысы
13. Зейнетақы куәлігі (зейнет жастағы тұлға үшін)
14. Мүгедектің, ҰОС қатысушысының мәртебесін растайтын оларға теңестірілген тұлғаларға куәлік (мүгедектер, ҰОС қатысушылар және оларға теңестірілген тұлғалар үшін).
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
10-қосымшасы
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органымен немесе құрылтайшымен ресімделеді)
________________________________________________________________
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органымен немесе құрылтайшының атауы)
___________________________________________________ ресімделеді
(баланың ТАЖ)
Туу туралы куәлігі (жеке куәлігі) № ____ «__» ____ ____ ж. берілді
Тіркелім және тұру орны _________________________________________________
Туу орны ___________________________________________________
Туу датасы «___» _________ _____ жыл
Жәрдемақының мөлшері және түрі _______________________________________________
Мүгедектіктің санаты ____________________________________________
Қайта куәландыру мерзімі _______________________________________
Білімі _______________________________________________________
Соңғы оқу (жұмыс) орны _____________________________________________
Тұрмыстық жағдайлары ________________________________________________
(жеке үй, жақсы жабдықталған пәтер, жатақханадағы бөлме және т.б.)
Туыстардың болуы (заңды өкілдері)_____________________
__________________________________________________________________
(туыс қатынастары, жасы, әлеуметтік мәртебе, тұру мекенжайы)
ӨТІНІШ
Жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесіне тұрақты/уақытша (қажеттінің астын сызу) тұруға алуға өтінемін, өйткені бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызметке мұқтажбын.________________________________________________________
(басқа себептер).
Келесі құжаттар қоса беремін:
1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
Медициналық-әлеуметтік мекемесінің қабылдау, ұстау, ауысу, шығару шарттарымен және ішкі тәртіп ережелерімен таныстым.
«___» _______ 20 __ ж. __________________
(Өтініш берушінің қолы және ТАЖ)
Құжаттар қабылдады ___________________ «___» _______ 20 __ ж.
ТАЖ, лауазым, қолы)
---------------------------------------------------------------------(үзіп алу сызығы)
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
11-қосымшасы
Жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесіне ресімдеу үшін қажетті құжаттар МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТАСЫ
____________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
ТАЖ___________________________________________________________
Туу датасы «___» ______ ______ г.
Үйінің мекенжайы __________________________________________________
Медициналық қарау
(негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын, бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет)
Терапевт_______________________________________________
__________________________________________________________________
хирург ____________________________________________________________
невропатолог_______________________________________________________
психиатр_______________________________________________________
окулист___________________________________________________________
отоларинголог_____________________________________________________
дерматовенеролог_________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог________________________________________________________
эндокринолог______________________________________________________
кардиолог_________________________________________________________
нарколог__________________________________________________________
онколог___________________________________________________________
гинеколог_________________________________________________________
зәрдің және қанның жалпы анализі (RW и ВИЧ) _______________________________
ішек тобының анализі__________________________________________
ҚОРЫТЫНДЫ:_____________________________________________________
_______________________________________________________________(бөгде тұрақты күтуіміне мен әлеуметтік қызметке мұқтаждығын көрсету қажет)
Жалпы жобадағы қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) бару жөніндегі ұсыныстар
__________________________________________________________________
Жалпы жобадағы қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) жіберуге болмайды, себебі _______________________________________________________
(себеп көрсету)
М.О.
Медициналық ұйымының басшысы: «___» _________ 20 __ ж
(ТАЖ, қолы)
Мемлекеттік қызметінің регламентіне
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
12-қосымшасы
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне жолдау үшін
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органмен ресімделеді)
________________________________________________________________
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органның атауы)
___________________________________________________ ресімделеді
Жеке куәлігі (жеке куәлігі) № __________________ «__» ____ ____ж. берілді
Тіркелім және тұру орны _________________________________________________
Туу орны ___________________________________________________
Туу датасы «___» _________ _____ жыл
Жәрдемақының мөлшері және түрі _______________________________________________
Мүгедектінің санаты ____________________________________________
Қайта куәландыру мерзімі _______________________________________
Туыстар болу қажет (заңды өкілдері)_____________________
__________________________________________________________________
(туыс қатынастар, жасы, әлеуметтік мәртебе, тұру мекенжайы)
ӨТІНІШ
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне __________________ тұрақты/уақытша (қажеттінінің астын сызу) тұруға алуға өтінемін, өйткені бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызметке мұқтажбын.________________________________________________________
(басқа себептер).
Келесі құжаттар қоса беремін:

12. Заключение ВКК
13.Пенсионное удостоверение (для лиц пенсионного возраста)
14.Удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника ВОВ, и лиц приравненных к ним (для инвалидов, участников ВОВ и лиц, приравненных к ним).
Приложение 10
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
(Оформляется уполномоченным органом в области социальной защиты или учредителем)
В______________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области социальной защиты или учредителя)
Оформляется на ___________________________________________________(Ф.И.О.)
Уд. личности №____________________выдан_________«__»______г.
Место прописки и проживания:___________________________________
Место рождения__________________________________________________
Дата рождения «___»_________ _____год
Вид и размер пособия______________________________________________
Категория инвалидности___________________________________________
Срок переосвидетельствования______________________________________
Образование ______________________________________________________
Последнее место учебы (работы)____________________________________
Жилищные условия_________________________________________________
(частный дом, благоустроенная квартира, комната в общежитии и т.д.)
Наличие родственников (законных представителей)___________________ __________________________________________________________________
(родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять меня на постоянное/временное (нужное подчеркнуть) проживание в медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа, т.к. нуждаюсь в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании _________________________________________________________________
(иные причины)
Прилагаю следующие документы:
1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка ознакомлен(а).
«___»_______200__ г.
__________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял _____________________________________________________________
«___» _______ 20 __ г.
(Ф.И.О., должность, подпись)
------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Приложение 11
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Документы,
необходимые для оформления в медико-социальных организациях для престарелых и инвалидов общего типа МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
_______________________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О.___________________________________________________________
Дата рождения «___» ______ ______г.
Домашний адрес_________________________________________________
Медицинский осмотр
(с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений, сведения о перенесенных заболеваниях)
терапевт_________________________________________________________
_________________________________________________________________
хирург__________________________________________________________
_________________________________________________________________
невропатолог_____________________________________________________
психиатр_________________________________________________________
окулист___________________________________________________________
отоларинголог____________________________________________________
дерматовенеролог__________________________________________________
По показаниям:
стоматолог_______________________________________________________
эндокринолог_____________________________________________________
кардиолог________________________________________________________
ортопед__________________________________________________________
нарколог________________________________________________________
онколог__________________________________________________________
гинеколог________________________________________________________
общий анализ мочи и крови (RW и ВИЧ)______________________________
анализ на кишечную группу_________________________________________
Заключение: ______________________________________________________
_____________________________________________________________
(с обоснованием о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании)
Рекомендация о направлении в медико-социальное учреждение (организацию) для престарелых и инвалидов общего типа __________________________________________________________________
Не подлежит направлению в медико-социальное учреждение (организацию) для престарелых и инвалидов общего типа ____________________________________________________________________ (указать причину)
М.П. Руководитель медицинской организации: _____ «___» ______20__ г.
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 12
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико–
социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Для направления в психоневрологическое медико-социальное учреждение
(Оформляется уполномоченным органом в области социальной защиты)
В_______________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Оформляется на__________________________________________________
(Ф.И.О.)
Уд. личности № ____________________выдан_________«__»____ ____г.
Место прописки и проживания:____________________________________
Место рождения___________________________________________________
Дата рождения «___» _________ _____ год
Вид и размер пособия_____________________________________________
Категория инвалидности___________________________________________
Срок переосвидетельствования_____________________________________
Наличие родственников (законных представителей)__________________
_________________________________________________________________ (родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять_____________на постоянное/временное (нужное подчеркнуть) проживание в психоневрологическое медико-социальное учреждение, т.к. нуждается в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании ____________________________________________________(иные причины)
Прилагаю следующие документы:

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 23-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағының, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысының     негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат www.ozsp-tsh.sko.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): үйде әлеуметтік қызмет көрсету үшін құжаттарды ресімдеу жөніндегі анықтама беру, немесе қағаз нұсқаларында қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымының қорытындысына сәйкес бөгде күтімге және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж (бұдан әрі – тұтынушылар): 1) бірінші, екінші топтағы жалғыз мүгедектерге және қарттарға; 2) отбасында тұратын тірек қимыл аппараты функцияларының бұзушылықтары бар мүгедек балаларға; 3) психоневрологиялық паталогиялары бар мүгедек балаларға; 4) отбасында тұратын психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектерге.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелеттік жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігінің немесе жеке куәлігінің көшірмесі;
3) тұрғылықты жерінен алынған анықтама немесе азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года « О специальных социальных услугах», пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг»,  постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе www.ozsp-tsh.sko.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги, которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее - потребители): 1) одиноким и одиноко проживающим инвалидам первой, второй группы и престарелым; 2) детям-инвалидам с нарушениями опорно-двигательного аппарата, проживающим в семьях; 3) детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями, проживающим в семьях; 4) лицам с психоневрологическими заболеваниями в возрасте старше 18 лет, проживающим в семьях.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) или ходатайство медицинской по установленной форме;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности;
3) справку с места жительства или копию книги регистрации граждан;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;

6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады. ХҚКО арқылы құжаттардың қабылдауы «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
9. Өтініштер және медициналық карта нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
ХҚКО өтініштер нысандары күту залында арнайы тіреуде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері, медициналық карта және басқа құжаттар уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
ХҚКО арқылы құжаттардың қабылдауы «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Орталықта тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Үйде әлеуметтік көмек көрсетуге құжаттарды ресiмдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға өзі келгенде, ХҚКО арызанған жағдайда тұтынушының өзі келгенде «терезелер» арқылы күн сайын, мерзімі көрсетілген қолхат негізінде немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде қызмет көрсету туралы өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.

6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним, удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату. При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра.
9. Формы заявлений и медицинской карты размещаются на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа либо у сотрудника принимающего документы по адресу, указанному в пункте 2 настоящего регламента.
В ЦОНе размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненные формы заявления, медицинской карты и другие документы сдаются заведующей отделением социальной помощи уполномоченного органа.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико – социальных учреждениях (организациях), осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа, при обращении в ЦОН: при личном посещении потребителем ЦОНа по месту жительства посредством «окон», ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении услуги на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.

13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында әлеуметтік қызмет көрсетуге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған;
3) ұсынылған құжаттардың жалған болған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызметтің көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша жауаппен дәлелдейді және құжаттарды он үшінші күнге қайтарады және ХҚКО бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға он төрт жұмыс күн ішінде;
ХҚКО – он төрт жұмыс күн ішінде құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
2) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 30 минуттан аспау қажет.
3) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 15 минуттан аспау қажет, орталықта – 30 минуттан.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;

13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через ЦОН, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на тринадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в ЦОН уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определены в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган – четырнадцати рабочих дней;
в ЦОН - в течении четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в уполномоченном органе 30 минут в центре.
16. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
Через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении,
выдает потребителю талон и передает документы начальнику уполномоченного органа для рассмотрения;

19. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
20. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 2,3-қосымшада көрсетілген.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.

19. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2,3 к настоящему регламенту.
21. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.

5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы және ХҚКО басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті органның «Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшысына беріледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Центральный бұрылысы көшесі, 2 № 1 кабинет, ro_tajnsha@mail.ru дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сондай-ақ шағым Халыққа қызмет көрсету орталығының басшысына (бұдан әрі Орталық) беріледі, мекенжайы: Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208 үй, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Тұтынушыға Тайынша ауданы әкімінің аппаратына өтініш білдіруге болады, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 197, дүйсенбіден жұмаға дейін 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.

5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
22. Ответственным лицом за оказание услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель ЦОНа ( далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа государственного учреждения «Отдела занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо-Казахстанской области»» по адресу: Северо-Казахстанская область, Тайыншинский район, город Тайынша, переулок Центральный, 2, кабинет, 1. ro_tajnsha@mail.ru, с понедельника по пятницу с 9-00 часов до 18-00 часов,а также на имя руководителя Отдела по Тайыншинскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОНа по адресу: улица Конституции Казахстана, 208, город Тайынша, Тайыншинский район, с 9.00 часов до 19.00 часов, обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме воскресенье и праздничных дней.
Потребитель может обратиться в аппарат Акима Тайыншинского района по адресу: Северо-Казахстанская область, Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 206 с понедельника по пятницу с 9 часов до 18 часов.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа, контактных данных лиц, у которых можно получить информацию о ходе рассмотрения заявления.

23. Шағым жазбаша түрінде пошта арқылы немесе қолма-қол қабылданады.
Даулы сұрақтар азаматтық сот жүргізу тәртібінде шешіледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу»
1-қосымшасы
№ 1. кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының жұмыс ағымының) іс-әрекеті
1
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) N
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
ЖҚ және ӘБ
бөлімі
нің үй
де әле
умет
тік кө
мек
көрсе
ту бө
лімше
сінің
меңгер
ушісі
ЖҚ жә
не ӘБ
бөлімі
нің ма
маны
ЖҚ жә
не ӘБ
бөлі
мінің
басты
ғы
ЖҚ жә
не ӘБ
бөлімі
нің ма
маны
ЖҚ және ӘБ бөлі
мінің
үйде
әлеумет
тік кө
мек көр
сету бө
лімшесі
нің мең
геруші
сі
ЖҚ және ӘБ бөлі
мінің
маманы
ЖҚ және ӘБ бөлі
мінің
бастығы
ЖҚ және ӘБ бө
лімі
нің мама
ны
3
Әрекет
тің
(үдері
стің,
рәсім
нің,
опера
ция
ның)
атауы
және
олар
дың
сипат
тамасы
барлық
қажет
ті құ
жаттар
топта
масын
өтініш
пен
бірге
қабыл
дайды
Азамат
тардың
жазба
ша үн
деулер
ді тір
кеу жә
не есе
птеу
журна
лында
өтініш
терді
тіркеу
өтіні
шке
бұрыш
тама
қоя
ды,
қа
расты
руға
тапсы
рады
Өтініш
ті құ
жаттар
топта
масы
мен
орында
луға
жолдай
ды
Өтініш
беруші
нің же
ке ісін
құрасты
рады,
хабарла
ма жоба
сын әзі
рлейді
ЖҚ және
ӘББ бас
тығына
хабарла
ма жоба
сын қай
та жібе
реді
Хабарламаға қол қояды
Хабар
лама
ны
тірке
йді,
өті
ніш
беру
шінің
жеке
ісін
әлеу
мет
тік
көмек
бөлі
міне
жібе
реді, хабар
лама
ны ө
тініш
беру
шіге
почта
арқы
лы не
месе
қолма
-қол
жібе
реді
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымда
стыру-
басқа
ратын
шеші
мі)
өтініш
қабыл
дау жө
нінде
гі үзі
ліп
алу та
лоны
Кіріс нөмір беру
Өтінішке бұрыштама қою
Орында
ушымен
лау жө
нінде
гі жур
налда белгі қою
Өтініш
беруші
нің же
ке ісі,
хабарла
ма жоба
сы
Хабарламаға қол қою
Хабарлама
5
Орындалу мер
зімі
15 ми
нут
15 ми
нут
1 күн
1 күн
5 күн
1 күн
1 күн
1 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
9
№ 2 кестесі. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстың ағыны)
ЖҚ және ӘБ бөлімінің үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
ЖҚ және ӘБ бөлімінің үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі
№ 1 әрекет
№ 2 әрекет
№ 3 әрекет
№ 5 әрекет
№ 4 әрекет
№ 6 әрекет
№ 7 әрекет
№ 8 әрекет
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу»
2-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау (баламалық үдерістің)
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті, 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекеттің (жұ
мыс бары
сының, ағыны
ның) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО ин
спекторы
ХҚКО жи
нақтаушы бөлімінің инспекто
ры
Жинақтаушы бөлім инспекторы
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесі
нің мама
ны
Уәкілетті органның басшысы
Іс-әрекеттің (процесс
тің, рә
сімнің, операцияның) ата
уы және оның си
паттама
сы
Құжаттар
ды қабыл
дау
Журналға қол қояды және құ
жаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құ
жаттарды жолдайды
Құжаттар
ды қабыл
дау, кі
ріс хат-
хабарды тіркеу
Құжаттар
мен танысу
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтау
шы бөлім
ге құжат
тарды жинау
Құжаттарды уәкі
летті органға жіберу
Құжаттар
ды қарас
тыруға уәкілетті орган басшысына жіберу
Уәкілетті орган сек
торының меңгеруші
сіне бұрыш
тама қою
Орындау мерзімдері
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің іс-әрекеті барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (жұмыс барысы
ның, ағыны
ның) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкілетті ор
ганның бөлімше меңгерушісі
Уәкілетті ор
ганның бөлімше меңгерушісі
Уәкілет
ті орган
ның бөлі
мшесі меңгеру
шісі
Уәкілет
ті орган
ның жау
апты ма
маны
Уәкілетті ор
ганның жауапты маманы
ХҚКО ин
спекторы
Іс-әрекеттің (процесстің, рәсім
нің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Аталған бағыт бойынша жұмысты ұйымдастырады
Құжаттармен таныса
ды, өті
ніш біл
діруші
ге элек
трондық дерек
тер ба
засында іздеу жүргізеді, құ
жаттар толықтығына тексеруді жүзе
ге асы
рады, негіз
делген
бас тар
ту даяр
лайды немесе анықта
ма ре
сімдей
ді
Кеңсе маманы арқылы уәкілет
ті орган басшысы
на қол қоюға құжаттарды жібе
реді
Құжаттарды бас
шыға жі
береді
Кітапта хабарламаны тіркеу. Тұтыну
шыға негізделген бас тарту немесе анықта
ма беру
Анықтама немесе не
гізделген бас тарту беру
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құ
жат, ұйымдық-өкімші шешім)
Жауапты орындаушыға құ
жаттар
ға бұ
рыштама қою
Тексеруге сек
тор мең
геруші
сіне жі
береді
Құжаттарға қол қою
ХҚКО
Анықтама немесе негіздел
ген бас тарту беру туралы қолхат
Орындау мерзім
дері
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні
ішінде
10 минут
1жұмыс күні ішінде
1жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
10
11
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ХҚКО ин
спекторы
ХҚКО жи
нақтаушы бөлімінің инспекто
ры
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесі
нің мама
ны
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның бөлімше меңгеруші
сі
Уәкілетті органның бөлімше меңгеруші
сі
Іс-әре
кет 1.
Құжаттарды қабы
лдау
Іс-әрекет 2. Жур
налға қол қояды жә
не құжат
тарды жи
найды
Іс-әрекет 4. Құжат
тарды қа
былдау, кіріс хат-хабарды тіркеу
Іс-әрекет 6. Құжат
тармен танысу және секторы меңгерушісіне жолдау
Іс-әрекет 7. Аталған бағыт бой
ынша жұмысты ұйымдастырады, құжат
тарды уәкілетті органның жауапты орындаушы
сына жібе
реді
Іс-әрекет 8. Құжат
тармен танысады, өтініш білдіруші
ге элек
трондық деректер базасында іздеу жүргізеді, құжаттар толықтығы
на тексе
руді жүзе
ге асыра
ды, негіз
делген бас тарту даяр
лайды неме
се анықта
ма ресім
дейді, тексеруге сектор меңгеруші
сіне жібе
реді
Іс-әре
кет 13. тұтынушыға мемле
кеттік қызмет көрсету нәтиже
сін беру
Іс-әрекет 3. Тізі
лім жасай
ды және құжаттар
ды уәкі
летті органға жолдайды

23. Жалоба принимается в письменном виде по почте, либо нарочно. Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Таблица № 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работы)
1
№ дей
ствия (хо
да, пото
ка ра
бот)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименова
ние СФЕ
Заве
дую
щая отде
лени
ем социальной помо
щи на дому уполномоч
енно
го ор
гана
Ответ
ствен
ный спе
циали
ст уполномочен
ного органа
Нача
льник упол
номоч
енно
го ор
гана
Ответственный специа
лист уполномоченно
го ор
гана
Заведующая отделением социа
льной помощи на до
му уполномочен
ного органа
Ответ
ствен
ный специалист уполномочен
ного органа
Начальник уполномочен
ного органа
Ответственный специалист упол
номо
ченно
го ор
гана
3
Наименова
ние действий (про
цесса
,про
цеду
ры, операции) и их описание
Принимает заяв
ление с пол
ным паке
том необ
ходи
мых доку
мен
тов
Регистрирует в жур
нале регистрации и учета письменных обращений граж
дан
Нала
гает
резо
люцию
на за
явле
ние,
пору
чает
рас
смот
рение
Переда
ет зая
вление с паке
том до
кумен
тов на исполнение
Прове
ряет, форми
рует личное дело потре
бите
ля,
подго
тавли
вает проект уведомления
Передает про
ект уведомления начальнику ОЗ и СП
Подпи
сывает уведомление
Регистрирует уведомление, направляет лич
ное дело потребите
ля в отдел соцпомощи, направляет уведомле
ние заявителю почтой или нарочно
4
Форма завершения (дан
ные, доку
мент, орга
низа
цион
но-ра
споря
дите
льное
реше
ние)
Отрывной талон о при
нятии заяв
ления
Присвоение входя
щего номера
Резо
люция на заяв
лении
Отметка в жур
нале регист
рации о получе
нии исполнителем
Личное дело заяви
теля, проект уведомления
Подпи
сь в уведомлении
Уведомление
5
Сроки исполнения
15 ми
нут
15 ми
нут
1 день
1 день
5 дней
1 день
1 день
1 день
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица № 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работы)
Заведующая отделением социальной помощи на дому уполномочен
ного органа
Ответствен
ный специалист уполномочен
ного органа
Начальник уполномоченного органа
Заведующий отделением социальной помощи на дому уполномоченного органа
Действие № 1
Действие № 2
Действие № 3
Действие № 5
Действие № 4
Действие № 6
Действие № 7
Действие № 8
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ (альтернативного процесса)
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Инспек
тор ЦОНа
Инспек
тор на
копите
льного
отдела ЦОНа
Инспек
тор нако
пительно
го отде
ла
Ответственный спе
циалист уполномо
ченного органа
Руководи
тель уполно
моченного органа
Наименование дей
ствия
(процес
са, проце
дуры,
операции) и их
описание
Прием до
кументов
Расписы
вается
в журна
ле и со
бирает
докумен
ты
Составля
ет реестр и направ
ляет до
кументы
Прием докумен
тов, реги
страция входящей корреспон
денции
Ознакомле
ние с доку
ментами
Форма за
вершения (данные, документ,организационно-распорядите
льное ре
шение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор до
кумен
тов в накопи
тель
ный от
дел
Отправка
докумен
тов в уполномо
ченный орган
Направле
ние доку
ментов для рас
смотрения руководи
телю уполномо
ченного органа
Налагает резолюцию заведующе
му отделе
нием соц
помощи уполномоченного органа
Сроки ис
полнения
15 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в день
В течение 1 рабоче
го дня
В течение 1 рабочего дня
Номер следующе
го дей
ствия
2
3
4
5
6
таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс
Инспек
тор ЦОНа
Инспектор накопительного отдела ЦОНа
Ответст
венный специалист отдела уполномоченного органа
Руководи
тель уполномоченного органа
Завед.от
делом уполномо
ченного органа
Завед.отделением уполномоченного органа
Дейст
вие 1.
Прием документов
Действие 2. Расписы
вается в журнале и собирает документы
Действие 4.Прием докумен
тов, ре
гистра
ции вхо
дящей корреспонденции
Действие 6. Озна
комление с докумен
тами и направля
ет заведу
ющему от
делением социаль
ной помо
щи
Действие 7. Органи
зует ра
боту по данному направле
нию, пере
дает до
кументы ответственному ис
полнителю уполномо
ченного органа
Действие 8. Знако
мится с докумен
тами, проводит поиск обратив
шегося в электронной базе данных, осуществляет проверку полноты докумен
тов, подготавливает мотивированный отказ или оформля
ет уве
домление
Дейст
вие 13. Выдача справки, либо мотивированного отка
за
Действие 3. Состав
ляет ре
естр и направляет документы в уполно
моченный орган

Іс-әрекет 5,10. Құ
жаттарды басшыға қол қоюға жібереді
Іс-әрекет 11. ХҚКО жіберу үшін қол қою
Іс-әрекет 9. Кеңсе маманы арқылы уәкілетті орган басшысына қол қоюға құжаттарды жібереді
Іс-әрекет 12. Кітап
та хабар
ламаны тіркеу. Тұтынушы
ға негіз
делген бас тарту немесе анықтама беру
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс.
ХҚКО ин
спекторы
ХҚКО жинақ
таушы бөлі
мінің инс
пекторы
Уәкілетті орган кең
се бөлме
сінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның бөлімше меңгеруші
сі
Уәкілетті органның бас маманы
Іс-әре
кет 1.
Құжаттар
ды қабыл
дау
Іс-әрекет 2. Журнал
ға қол қояды және құжаттарды жинайды
Іс-әрекет 4. Құжат
тарды қабылдау, кіріс хат-хабарды тіркеу
Іс-әрекет 5. Құжат
тармен танысу
Іс-әрекет 6. Аталған бағыт бойынша жұмысты ұйымдасты
рады
Іс-әрекет 7. Құжат
тармен танысады, өтініш білдіруші
ге элект
рондық деректер базасында іздеу жүргізеді, құжаттар толықтығы
на тексе
руді жүзе
ге асыра
ды, негіз
делген бас тарту даярлайды немесе анықтама ресімдей
ді, бақыла
ушы тексе
руге сек
тор меңге
рушісіне жібереді
Іс-әре
кет 12. Тұтынушыға мемле
кеттік қызмет көрсету нәтиже
сін беру
Іс-әрекет 3. Тізілім жасайды және құжат
тарды жолдайды
Іс-әрекет 9. Құжат
тарды уәкілетті орган басшысына жібереді
Іс-әрекет 8. Құжат
тарды уәкілетті органның кеңсе маманына жібереді
Іс-әрекет 11. Кітап
та хабар
ламаны тіркеу. Тұтынушы
ға негіз
делген бас тарту немесе анықтама беру
Іс-әрекет 10. ХҚКО жіберу үшін қол қою
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу»
3-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге
құжаттарды ресiмдеу»
4-қосымшасы
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі
уәкілетті органға
______________________________
(елді мекен, аудан)
______________________________
(өтініш берушінің тегі, аты-жөні)
_____________________ мекенжайы бойынша тұратын
_____________________________________
(елді мекен,аудан)
_____________________________________
(көше, үйдің, пәтердің №, телефон)
№__________________________жеке куәлігі
___________________________ берілді
______________________________беру датасы
_____________________________ӘЖК
Өтініш
Әлеуметтік қызметке ________________________________________________________(мүгедегін)
(тегі, аты-жөні)
мүгедек-баланы алуға өтінемін.
Жалған ақпаратты және қолдан жасалған құжаттар үшін жауапкершілікке тартылатыны жөнінде білемін.
"_____" ______________________ 20____ж. __________________________________
(өтініш берушінің қолы )
Өтініш
20__ жылдың «____»______________қабылданды. _________________________________________ (құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ, қолы)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (Үзіп алу сызығы)
аз. ______________ қоса берілген құжаттармен өтініші саны ____ дана құрайтын 20__ жылдың «____»_____________ қабылданды.
(құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ, лауазымы, қолы)
________________________
________________________
________________________
Құрметті __________________________________!
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі Сізге хабарлайды, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж жалғыз бастыға, жалғыз тұратын қартқа, мүгедекке үйде әлеуметтік көмек көрсету үшін Сіздің өтінішіңіз қоса берілген құжаттармен бірге барлығы _________ дана құрайтын жеке ісіне құрастырылды.
Бастық ___________________
Орын.:______________
Тел.: ______________
-------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
_________________________
_________________________
_________________________
Құрметті __________________________________!
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі Сізге хабарлайды, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедек балаға үйде әлеуметтік көмек көрсету үшін Сіздің өтінішіңіз қоса берілген құжаттармен бірге барлығы _________ дана құрайтын жеке ісіне құрастырылды.
Бастық ___________________
Исп.: ______________
Тел.: ______________
Тайынша ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 20 маусымдағы
№ 448 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет регламенті
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн
оларға құжаттарды ресiмдеу»

Действие 5,10. Направляет доку
мент руководителю
Действие 11.
Подписывает для передачи документов в ЦОН
Действие 9. Пере
дает доку
менты на подписа
ние руко
водителю уполномо
ченного органа через специали
ста отде
ла
Действие 12.Регистрация уведомления в книге. Выдача мотивированного отказа или уведомления потреби
телю
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Инспектор ЦОНа
Инспек
тор на
копите
льного отдела ЦОНа
Ответстве
нный специ
алист отде
ла уполно
моченного органа
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
Завед.от
делением уполномо
ченного органа
Главный специа
лист уполномоченного органа
Действие 1. Прием документов
Действие 2. Расписывается в журна
ле и собира
ет доку
менты
Действие 4. Прием докумен
тов, регис
трации входящей корреспон
денции
Действие 5. Ознаком
ление с до
кументами
Дейтвие 6. Органи
зует рабо
ту по данному направле
нию
Действие 7. Знакомится с докумен
тами, проводит поиск обратив
шегося в электронной базе данных, осуществляет проверку полноты докумен
тов, подготавливает мотивированный отказ или оформля
ет уведомление, передает заведую
щему отделением соц
помощи для контроля
Действи
е 12.
Выдача
справ
ки, ли
бо моти
вирован
ного
отказа
Действие 3. Состав
ляет реестр и напра
вляет документы
Действие 9. Направ
ляет доку
мент руко
водителю уполномоченного органа
Действие 8. Переда
ет доку
менты специалисту отдела уполномоченного органа
Действие 11.Регист
рация уве
домления в книге. Вы
дача моти
вированно
го отказа или уведо
мления по
требителю
Действие 10. Подпи
сывает для передачи документов в ЦОН
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Образцы, шаблоны бланков
Начальнику
государственного учреждения
«Отдел занятости
и социальных программ
Тайыншинского района»
______________________Ф.И.О.
от_________________________
(фамилия, имя, отчество)
____________________________
Проживающего (ей) по адресу:
____________________________
тел.________________________
Паспорт (удостоверение)№_____
_____________________________
выдан______________________
(кем)
____________________________
(когда)
РНН_______________________
СИК_______________________
Заявление
Прошу принять на социальное обслуживание (инвалида) ребенка-инвалида__________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
«____»______________20__года ___________________________________________
(подпись заявителя)
Заявление принято
«____»______________20__года _____________________________________________
(Ф.И.О. и подпись лица, принявшего документы)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _      (линия отрыва)
Заявление гр._______________________с прилагаемыми документами в
количестве ________ штук принято «______» _______________20 _ года
(Ф.И.О., должность и подпись лица, принявшего документы)
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Уважаемая (ый)________________________!
ГУ «Отдел занятости и социальных программ района Тайыншинского района Северо-Казахстанской области» уведомляет Вас, о том, что Ваше заявление с прилагаемыми документами в количестве _________ штук оформлено в личное дело заявителя, для социального обслуживания на дому одинокого, одиноко проживающего престарелого, инвалида, нуждающегося в постороннем уходе и помощи.
Начальник___________________
Исп.: ______________
Тел.:
-------------------------------------------------------
(линия отрыва)
_________________________________
_________________________________
Уважаемая (ый)__________________!
ГУ «Отдел занятости и социальных программ района Тайыншинского района Северо-Казахстанской области» уведомляет Вас, о том, что Ваше заявление с прилагаемыми документами в количестве _________ штук оформлено в личное дело заявителя, для социального обслуживания ребенка-инвалида, нуждающегося в постороннем уходе и помощи.
Начальник___________________
Исп.:______________ Тел.:____________
Утвержден
постановлением акимата
Тайыншинского района
от 20 июня 2012 года № 448
Регламент
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»

6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): протездік-ортопедиялық көмекпен қамтылу үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер және Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектерi, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнде қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшiлер;
iшкi iстер органдарының, ұлттық қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған адамдар;
жалпы аурудан мүгедек болғандар;
бала жасынан мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтінішті.
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі және ата-аналардың (қорғаншылардың, қамқоршылардың) біреудің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін мүгедекті оңалту жеке бағдарламасынан үзіндісінің көшірмесі;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін белгіленген үлгідегі куәлігінің көшірмесі;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрғылықты жер бойынша медициналық ұйымының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуге мұқтаждық жөніндегі қорытындысының көшірмесі;
6) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жеке кәсіпкер – жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттар тұп нұсқасында және көшірмелерде ұсынылады, тексерістен кейін құжаттардың тұп нұсқалары тұтынушыға қайтарылады.

6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи, на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, участники, инвалиды Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
военнослужащие, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
инвалиды от общего заболевания;
инвалиды с детства;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица (далее - потребители).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов – копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны – копию заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.

9. Өтініштер нысандары уәкілетті органның, ХҚКО күту залында немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекен-жайда құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке уәкілеті органның ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы жүзеге асыру жағдайда құжаттардың қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚКО инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. ХҚКО тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Протездік ортопедиялық көмекпен қамтылу үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны жеткізу:
1) уәкілетті органға арызданған жағдайда тұрғылықты жері бойынша тұтынушының өзі келгенде, немесе пошталық хабарлама арқылы;
2) орталыққа өзі арызданған жағдайда күнсайын «терезелер» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде протездік-ортопедиялық көмек көрсетуге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.

9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания уполномоченного органа, ЦОНа, либо у сотрудников, принимающих документы по адресу, указанного в пункте 2 настоящего регламента.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа в кабинет № 3.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для предоставления протезно–ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при личном обращении в центр осуществляется посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их протезно-ортопедическими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Осы стандарттың 8-тармағында анықталған қажетті құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері:
уәкілетті органда – он жұмыс күн ішінде.
ХҚКО – он жұмыс күн ішінде ( құжаттарды қабылдау мен беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
16. Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты (талон алуға дейін) – 30 минуттан аспайды.
Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 15 минуттан артық емес, ХҚКО 30 минуттан артық емес.
17. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша арнайы комиссия жұмыс органының үстелмен, орындықтармен, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған үй-жайында;
2) анықтамалық бюро, кресло, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, қажетті құжаттарды даярлау үшін үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған ХҚКО үй-жайында.
Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
19. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;

14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течении десяти рабочих дней;
в ЦОН – в течении десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги).
16. Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не более 30 минут.
Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя в уполномоченном органе не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОНе.
17. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
18. Государственная услуга оказывается:
1) в помещении уполномоченного органа по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями;
2) в помещении ЦОНа, где в зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа а также ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности.
19. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
Через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении;
выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;

3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса мемлекеттік қызмет тұтынушыларға селолық «(ауылдық) округтің әкімі арқылы көрсетіледі.
ХҚКО арқылы
1) Тұтынушы өтініш береді, тіркейді, және мемлекеттік қызмет көрсетуге қолхат береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді және құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді.
3) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы құжаттарды жинайды, тізілімдемені құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналда құжаттарды тіркейді, кіріс нөмірі береді және құжатты өтінішке береді;
5) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттарды қарайды және тағайындау бойынша бас маманға жібереді (бұдан әрі – бас маман);
6) уәкілетті органның бас маманы тұтынушының құқығын болуына келіп түскен құжаттарды қарайды, деректерді электрондық деректер базасына енгізеді;
7) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;

3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами (далее - главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения уведомления об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе, готовит сопроводительное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП;
5) главный специалист готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист уполномоченного органа выдает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
через ЦОН:
1) потребитель подает заявление на предоставление государственной услуги ЦОН;
2) Инспектор ЦОНа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
3) Инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию документов в журнале, присваивает входящий номер и передает начальнику уполномоченного органа;
5) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами (далее - главный специалист);
6) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги на предоставление услуги;
7) главный специалист готовит уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе, готовит сопроводительное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;

8) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
9) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚКО жолдайды;
10) ХҚКО инспекторы тұтынушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
20. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы;
6) ЖҚҮ және ӘББ лауазымдық тұлғалар.
22. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
23. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 2,3-қосымшада көрсетілген.
24. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
25. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның, селолық округтердің әкімдері, ХҚКО, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалар (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2 т. және 14т. көрсетілген.

8) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
9) ответственный специалист уполномоченного органа передает результат государственной услуги: уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН.
10) Инспектор ЦОНа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
20. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
21. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) Главный специалист уполномоченного органа;
3) Ответственный специалист уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа.
6) должностные лица УКЗ и СП.
22. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
23. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2,3 к настоящему регламенту.
24. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
25. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, ЦОНа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.

26. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызмет регламентіне
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек
ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
1-қосымшасы
Әр ҚФБ дара ә-іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы сипаттама
Негізгі үдерістің әрекеті (барысы,жұмыстың ағыны)
1
Әрекеттің (қимылдың, жұмыс ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті ор
ганның жауап
ты ма
маны
Уәкілетті ор
ганның жауап
ты ма
маны
Уәкілетті ор
ганның бастығы
Уәкілетті ор
ганның жауапты маманы
Ардагерлер мен мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маман
Уәкілетті органның бас маман
3
Әрекеттің (процесстің, проце
дура
ның, опера
ция
ның)
атауы
және
олар
дың
сипат
тамасы
Бүкіл қажет
ті құ
жаттармен өтініш қабыл
дау
Азаматтардың жазба
ша үн
деулерді тір
кеу жә
не е
септеу журна
лында өтініштерді тіркеу
Өтініш
ке бұ
рыштама қою
Құжатты орында
луға тапсыру
Құжатты өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
Құжаттарды қарастыру, Жеке іс қағаздарын жасау, электрон
дық дерек
тер базасы
на өтініш берушінің деректерді енгізу, ЖҚҮ және ӘБ басқар
масына құжаттарды жолдау және өтініш берушіні хабарландыру үшін іліспе хатты әзірлеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқа
ратын шеші
мі)
Талон беру
Кіріс нөмі
рін бе
ру
Бұрыштама
Журнал
да орын
даушы
ның бел
гісі
Бұрыштама
Іліспе хат, хабарлама
5
Орындалу мер
зімі
15 мин
15 мин
1 күн
15 мин
1 күн
5 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізгі үдерістің әрекеті (барысы,жұмыстың ағыны)
1
Әрекеттің (қимыл
дың, жұ
мыс ағымы
ның) N
7
8
9
10
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің (үдеріс
тің, рәсімнің, операция
ның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖІ тексеру
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘБ басқар
масына құжаттар
ды жолдау үшін ілеспе хатты қа
былдайды
Өтініш берушіге хабарлама
ны және ЖҚҮ және ӘБ басқар
масына құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатқа қол қояды
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘБ басқармасына құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты тіркейді
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құ
жат, ұйым
дастыру-
басқара
тын шешімі)
ЖҚҮ және ӘБ басқар
масына құжаттар
ды жолдау үшін өтініш берушіге хабарламаға және ілеспе хатқа қол қою
ЖҚҮ және ӘБ басқарма
сына құ
жаттарды жолдау үшін ЖҚ және ӘБ бөлімінің бастығына қол қою үшін хабарламаны және ілеспе хатты қайта жіберу
Қолы
Адресаттарға хабарламаны және ілеспе хатты жіберу
5
Орындалу мерзімі
2 сағат
15 мин
1 күн
1 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8
9
10
Мемлекеттік қызмет регламентіне
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек
ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
2-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны), 1 өтініш білдірушіге
Іс-әре
кеттің (жұмыс барысы
ның, ағы
нының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімі
нің инспекторы
Жинақтаушы бөлім инспекторы
Уәкілетті орган кеңсе бө
лмесінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Іс-әре
кеттің (процесс
тің, рә
сімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Құжаттар
ды қабыл
дау, кіріс хат-хабарды тіркеу
Құжаттармен танысу
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөлімге құжаттарды жинау
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
Құжаттар
ды қарастыруға уәкілетті орган басшысына жіберу
Уәкілетті орган секторының меңгерушісіне бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің ( барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағыны
ның) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкілетті ор
ганның сектор меңгерушісі
Уәкілетті ор
ганның жауап
ты орындаушысы
Уәкілетті ор
ганның сектор меңгерушісі
Уәкілетті ор
ган кеңсе бөлмесінің маманы
Уәкілетті ор
ган кеңсе бөлмесінің маманы
ХҚКО инспекторы
Іс-әрекеттің (процесстің, рәсім
нің, опера
ция
ның) атауы және оның сипат
тамасы
Атал
ған
бағыт
бойын
ша жұ
мысты
ұйымда
стыра
ды
Құжат
тармен танысады, өтініш білді
рушіге элект
рондық дерек
тер базасында іздеу жүргі
зеді, құжат
тар толық
тығына тексе
руді жүзеге асыра
ды, негіз
делген бас тарту даярлайды немесе анықтама ресім
дейді
Кеңсе маманы арқылы уәкілетті ор
ган басшысына қол қоюға құжат
тарды жібере
ді
Құжаттарды басшыға жібере
ді
Кітапта хабарламаны тіркеу. Тұтынушыға негізделген бас тарту немесе анықта
ма беру
Анықтама немесе негіздел
ген бас тарту беру
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйым
дық-
өкімші
шешім)
Жауап
ты орындаушыға құжат
тарға бұрыштама қою
Тексеруге сектор меңгерушісі
не жібереді
Құжаттарға қол қою
ХҚКО
Анықтама немесе негіздел
ген бас тарту беру туралы қолхат
Орын
дау мерзімдері
10 ми
нут
1 жұ
мыс күні
ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
Мемлекеттік қызмет регламентіне
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек
ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
3-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызмет регламентіне
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек
ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
4-қосымшасы

26. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления  им протезно-
ортопедической помощи»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N дейст
вия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Ответст
венный
специа
лист
уполном
оченно
го орга
на
Ответственный специа
лист уполно
моченно
го орга
на
Началь
ник
уполно
моченно
го орга
на
Ответст
венный специалист упол
номочен
ного ор
гана
Главный специа
лист уполномо
ченного органа
Главный специа
лист уполномочено органа
3
Наименование дейст
вия (процесса, процедуры, опе
рации) и их описа
ние
Прием заявле
ния и со всеми необхо
димыми документами
Регист
рация заявле
ния в журнале регист
рации и учета письменных обраще
ний граждан
Наложе
ние ре
золюции на зая
вления
Передача докумен
тов на исполне
ние
Организа
ция работы по обработке докумен
тов
Рассмот
рение докумен
тов, формиро
вание ЛД, ввод данных заявите
ля в электронную базу данных, подготов
ка сопро
водитель
ного пи
сьма для
направле
ния паке
та доку
ментов в ГУ УКЗ и СП и уве
домления потреби
телю
4
Форма
заверше
ния
(дан
ные,
доку
мент,
органи
зацион
но–рас
поряди
тельное реше
ние)
Выдача талона
Присвоение вхо
дящего номера
Резолю
ция
Отметка исполни
теля в журнале
Виза
Сопроводительное письмо, уведомление
5
Сроки исполнения
Не бо
лее 15 мин
В тече
ние 1 рабоче
го дня
В тече
ние 1 рабоче
го дня
15 мин
В течение 3 рабочих дней
В тече
ние 5 рабочих дней
6
Номер следую
щего дейст
вия
2
3
4
5
6
7
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
2
Наименова
ние СФЕ
Главный специалист уполномоченного органа
Ответствен
ный специа
лист уполномоченного орга
на
Начальник уполномоченного органа
Ответствен
ный специа
лист уполно
моченного органа
3
Наименова
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка ЛД
Принятие уведомления потребителю и сопрово
дительного письма для направления пакета доку
ментов в ГУ УКЗ и СП
Подписание сопроводительного письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведом
ления потребителю
Регистрация сопроводительного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядитель
ное реше
ние)
Подпись уведомления заявителю и сопроводительного пись
ма для направления пакета доку
ментов в ГУ УКЗ и СП
Передача на подпись начальнику уполномоченного органа уведомления потребителю и сопрово
дительного письма для направления пакета доку
ментов в ГУ УКЗ и СП
Подпись
Отправка сопроводительного письма и уведомления адресатам
5
Сроки исполнения
2 часа
15 мин
Не более 15 минут
В течение 15 минут
6
Номер следующего действия
8
9
10
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наиме
нова
ние СФЕ
Главный специа
лист уполномоченного органа
Главный специа
лист уполномоченного органа
Ответст
венный специа
лист уполномоченного органа
Начальник уполномо
ченного органа
Специа
лист
отдела
уполно
моченно
го орга
на
Инспектор ЦОНа
Наиме
новани
е дей
ствия
процес
са,
проце
дуры,
опера
ции) и
их опи
сание
Органи
зует работу по данному направлению
Знакомится с докумен
тами, проводит поиск обратив
шегося в электронной базе данных, осуществляет проверку полноты докумен
тов, подготавливает мотивированный отказ или оформля
ет уведомление
Передает докумен
ты на подписа
ние руко
водителю уполномоченного органа
начальник уполномо
ченного органа осуществ
ляет ознакомление с поступив
шими доку
ментами, подписывает и на
правляет главному специалисту
Специа
лист
отдела
уполно
моченно
го орга
на
Инспектор ЦОНа
Форма
завер
шения
(дан
ные,
доку
мент,
орга
низа
цион
но-рас
поряди
тельно
е реше
ние)
Формиро
вание ЛД
мотивированный отказ или оформление уведомления
Передача
докумен
тов на
подпись
начальни
ку упол
номочен
ного ор
гана
Подписа
ние доку
мента
Регист
рация
уведом
ления в
книге.
Выдача
мотиви
рованно
го отка
за или
уведом
ления
потреби
телю
Выдача
мотивиро
ванного
отказа
или уве
домления
потребите
лю
Сроки испол
нения
10 минут
В тече
ние пяти
рабочих
дней
В тече
ние 1
рабочего дня
10 минут
В тече
ние 1 рабоче
го дня
В течение 1 рабоче
го дня
Таблица 1. Описание действий СФЕ(альтернативного процесса)
Номер следующего
действия
6
7
8
9
10
11
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи»

1. өтініш
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы
______________________________
(өтініш берушінің ТАЖ)
______________________________
_____________________ тұратын
(үй мекенжайы)
телефон _____________________
өтініш
Сізден мені ______________________________________________
қамтылуға өтінемін.
Өтінішеке қоса беремін:
1. Жеке куәлігінң көшірмесі;
2. Мүгедектік жөніндегі анықтаманың көшірмесі;
3. Мүгедектің ОЖБ.
«_______»___________ жылғы                        Қолы
---------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
________________________________________ аз. өтініші және қоса берідген құжаттары барлығы _____ дана құрайтын, Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімімен 20 __ жылдың "____"_______ қабылданды. Өтініш бергеннен кейін 10 күн өткен соң Сіздің өтінішіңіз қарастырылған нәтижелері туралы Сізге хабарланады.
________________________
(құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ
2. Хабарлама
«Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бланкісінде
Хабарлама
Құрметті___________________________________________
Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, Сізді ____________________________ қамтылу үшін Сіздің құжаттарыңыз, жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберілді.
Бөлім бастығы ТАЖ _____________          (қолы)
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________________
Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(себеп көрсету)
байланысты Сізге_________________________ қамтылудан бас тартылды.
Бөлім бастығы ТАЖ _______________             (қолы)
Тайынша ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 20 маусымдағы
№ 448 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет регламенті
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);

1. Заявление
Начальнику ГУ «Отдел занятости и социальных программ
Тайыншинского района СКО»
от____________________________________
(ф.и.о. заявителя)
______________________________________
проживающего__________________________
(домашний адрес)
телефон_______________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обеспечить меня
______________________________________________
К заявлению прилагаю:
1. Копию удостоверения личности;
2. Копия справки об инвалидности;
3. ИПР инвалида.
«_______»________________года Подпись
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Отделом занятости и социальных программ Тайыншинского района принято "____"_______20__года заявление гр.________________________________________с прилагаемыми документами в количестве______штук. По истечению 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
____________________________
(ФИО принявшего документы)
2. Уведомление
На бланке Государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо-Казахстанской области»
Уведомление
Уважаемый (ая)______________________________________
Отдел занятости социальных программ Тайыншинского района сообщает, что для обеспечения____________________________, Ваши документы направлены в управление координации занятости и социальных программ.
Начальник отдела                    Ф.И.О.___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая)________________________________________
Отдел занятости социальных программ Тайыншинского района сообщает, что в обеспечении____________________________,Вам отказано в связи с__________________________ ________________________________________________________________
(указать причину)
Начальник отдела                     Ф.И.О.___________________
(подпись)
Утвержден
постановлением акимата
Тайыншинского района
от 20 июня 2012 года № 448
Регламент
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо–Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):

4) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша қаласы, Центральный бұрылысы көшесі, 2, электрондық пошта мекенжайы - ro_tajnsha@mail.ru, телефоны 8-715-36-21-0-25, № 1 кабинет.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 15-бабына Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат www.ozsp-tsh.sko.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): электронды түрде жұмыссыз ретінде тіркелу және есепке қою немесе қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, шетелдіктер, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдар.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар;
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандарға - оралман куәлігі;
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке кодын беру жөніндегі куәлігі (ЖСК);
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
5) соңғы жылдағы алынған табыс жөніндегі мәліметтер (өтініш беруші сипаттағы болады).
9. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органда бланк толтырусыз көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар № 3 кабинетке уәкілетті органның жауапты маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпараты орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.

4) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо–Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, город Тайынша, переулок Центральный, 2, адрес электронной почты: ro_tajnsha@mail.ru, телефон 8-715-36-21-0-25, кабинет № 1.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в обеспечение стандарта государственной услуги «Регистрация постановка на учет безработных граждан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе www.ozsp-tsh.sko.kz стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам:
гражданам Республики Казахстан, оралманам, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан (далее - потребители).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана - удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы - удостоверение оралмана;
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
9. Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе без заполнения бланков.
10. Необходимые для получения государственной услуги документы передаются ответственному специалисту уполномоченного органа в кабинет № 3.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылған қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 10 жұмыс күннен кешіктірмей.
2) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты адам санына байланысты, бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минут есебінен.
3) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 15 минуттан артық емес.
12. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері туралы ақпараттандыру тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі келгенде жүзеге асырылады.
14. Осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың болмауы, жалған мәліметтер және осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша құжаттар ұсынылмаған кезде жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке қоюдан бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
15. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында қабылдау кестесіне сәйкес: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін күн сайын көрсетіледі. Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады, алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
Уәкілетті органның үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;

11. Сроки оказания государственной услуги:
1) cроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента - не позднее 10 календарных дней.
2) максимально допустимое время ожидания, до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя.
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут.
12. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается талон, с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Информирование о результатах оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства.
14. Отказ в регистрации, постановке на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов, по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
15. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Государственная услуга осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Помещения уполномоченного органа оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа соответствует санитарно – эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
16. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;

3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
17. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның жұмыспен қамту бойынша бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы.
Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет және (ҚФБ көрсету үрдісінде) әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігін көрсетуші сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 3,4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
21. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның, ЖҚҮ және ӘББ ММ жауапты лауазымдық тұлғалар, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2 т. және 14 т. көрсетілген.

3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по занятости населения (далее - главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа производит прием требуемых документов и проводит регистрацию, осуществляет постановку на учет безработного путем занесения сведений в карточку персонального учета (компьютерная база данных).
5) главный специалист, в случае выявления несоответствия установленным требованиям готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю;
7) ответственный специалист уполномоченного органа информирует потребителя о результате оказания государственной услуги посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
17. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
18. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) Главный специалист по занятости уполномоченного органа;
3) Ответственный специалист уполномоченного органа;
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 3,4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.15 настоящего регламента.

22. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»
1-қосымшасы
1 кестесі. ҚФБ іс-әрекеттердің сипаттамасы.
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті, 1 өтініш берушіге
1
Әрекет
тің (әре
кеттің, жұмыс ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті ор
ганның бастығы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілет
ті орган
ның бас
тығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекет
тің (үде
рістің, рәсім
нің, опе
рация
ның) ата
уы және олардың сипатта
масы
Кіріс хат-хабар журналын
да дайын анықтама
ны алу мерзімі жөніндегі түсініктемемен бірге өтінішті тіркейді
және ЖҰ және ӘББ бастығына жолдайды
өтініш
ге бұ
рыштама қояды
Азаматтардың жазба
ша өтіні
штерін тіркейтін журналға тиісті белгіні қояды
Бас маманға өтінішті тапсыру
мен осы бағыт бойынша жұмысты ұйымдас
тырады
өтіншітің шарттары
мен таны
сады, қатынаған тұлғаны электрон
дық база
сында іздеу салады, есепке қою датасын анықтайды, анықтама
ның үлгім
сін толты
рады
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер, құ
жат,
ұйымдас
тыру-бас
қаратын
шешімі
Қабылдау мерзімі мен орын
далу мер
зімін көрсету
мен талон
бұрыштама
Орындалу үшін құжат тапсырады
бұрышта
ма
(компьютерлік дерек
тер база
сы) дербес есептеу карточкасы
5
Орындалу мерзімі
15 минут
тан аспауы қажет
1 сағат
тан аспауы қажет
8 күнтіз
белік күннен ке
шіктірмей
1 жұмыс күн ішінде
15 минут
тан аспауы қажет
6
Келесі іс-қимылдың №
2
3
4
5
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»
2-қосымшасы
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»
3-қосымшасы
___________________
____________________
(кімге жіберіледі)
_______________________________________________ байланысты Сізге жұмыссыз
(себеп көрсету)
ретінде тіркеуден және есепке қоюдан бас тартылатыны жөнінде хабарлаймыз.
Бөлім бастығы _________________________
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою»
4-қосымшасы
____________________
(кімге жіберіледі)
________________________________________________ бастап Сіз жұмыссыз
(есепке қойылған күні)ретінде есепке қойғаныңызды туралы хабарлаймыз.
Бөлім бастығы                 ________________
Тайынша ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 20 маусымдағы
№ 448 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет регламенті
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»

22. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Началь
ник
уполно
мочен
ного
орга
на
Главный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Началь
ник
уполномо
енного
Ответствен
ный специ
алист
уполномоче
нного
органа
3
Наименова
ние дей
ствий
(процес
са, проце
дуры, опе
рации) и
их описа
ние
регистри
рует
обраще
ние в
журнале
регистра
ции и
учета обра
щений
граждан
и направ
ляет
необходи
мые доку
менты
для рас
смотре
ния на
чальнику
уполном
оченного
органа
Наложе
ние ре
золюции
и на
правля
ет глав
ному специа
листу
для
рассмо
трения
Рассматри
вает про
изводит
прием
требуемых
докумен
тов и
проводит
регистра
цию путем
занесения
сведений в карточ
ку персо
нального
учета
(компьюте
рная база
данных)
либо гото
вит моти
вирован
ный ответ
об отказе
и направ
ляет нача
льнику
началь
ник упол
номочен
ного
органа
подписы
вает
мотивиро
ванный
ответ об
отказе в
предоста
влении
услуги и
передает
ответств
енному
специали
сту для
выдачи
потреби
телю
ответственный специ
алист упол
номоченно
го органа
информиру
ет потре
бителя о
результате
оказания
государст
венной
услуги
посредст
вом лично
го посеще
ния заяви
телем
уполномоче
нного орга
на по мес
ту житель
ства либо
мотивирова
нный ответ
об отказе
в предо
ставлении
государст
венной
услуги
4
Форма
заверше
ния
(данные,
документ,
организа
ционно-ра
спорядите
льное
решение)
талон с
указани
ем даты
принятия
и срока
исполне
ния
резолю
ция
карточка персонального учета (компьютерная база данных
Регистра
ция и
постановка
на учет
безработно
го либо
мотивирова
нный ответ
об отказе
5
Сроки
исполне
ния
Не более 15 минут
Не бо
лее 1 часа
Не позд
нее 8 календар
ных дней
в тече
ние 1 рабочего дня
Не более 15 минут
6
Номер сле
дующего действия
2
3
4
5
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
_________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вам отказано в регистрации и постановке на учет в качестве безработного в связи с____________________________________________________
(указать причину отказа)
Начальник отдела                    ________________________
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
_______________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вы поставлены на учет в качестве безработного с___________________________________________________
(указать дату постановки на учет)
Начальник отдела            ________________________
Утвержден
постановлением акимата
Тайыншинского района
от 20 июня 2012 года № 448
Регламент
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»

1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) Арнаулы комиссия - Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу және оларға куәлік беру үшін аудан әкімінің шешімімен құрылған комиссия.
2) ЖІ – жеке іс;
3) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
4) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
5) МЗТО – «Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталықтың бөлімшесі»;
6) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға.
7) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
8) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Тайынша ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
9) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша қаласы, Центральный бұрылысы көшесі, 2, электрондық пошта мекенжайы - ro_tajnsha@mail.ru, телефоны 8-715-36-21-0-25, № 1 кабинет. Уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін тұрғылықты жері бойынша ауылдық (селолық) округ әкіміне (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Тайынша ауданы бойынша бөлім арқылы көрсетіледі, мекенжайы: Тайынша ауданы Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208, телефоны 8-715-36-23-6-89.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 11-бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу қағидасының 2-тарауы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысының негізінде көрсетіледі.

1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) Специальная комиссия - комиссия, создаваемая решением акима района для регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверения;
2) ЛД – личное дело;
3) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо–Казахстанской области»;
4) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ);
5) ГЦВП – «Отделение Государственного центра по выплате пенсий»;
6) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
7) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
8) Отдел по Тайыншинскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
9) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо–Казахстанской области»;
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, город Тайынша, переулок Центральный, 2, адрес электронной почты: ro_tajnsha@mail.ru, телефон 8-715-36-21-0-25, кабинет № 1.
А также через Отдел по Тайыншинскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН, по адресу: улица Конституции Казахстана, 208, город Тайынша, Тайыншинского района, телефон 8-715-36-23-6-89.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном полигоне» (далее - Закон) и главы 2 Правил регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республика Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат www.ozsp-tsh.sko.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі:
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949-1965 жж.) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1966 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
осы тармақтың екiншi және үшiншi абзацтарында аталған, мүгедек деп танылған аурулары бар адамдардың балалары, олардың денсаулық жағдайы мен Заңда аталған аймақтарда ата-аналарының бiрiнiң болу факторы арасындағы себептi байланыстар анықталған ретте.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
4) салық төлеушінің куәлігі (жеке сәйкестіндіру коды болса);
5) әлеуметтік жеке кодын беру жөніндегі уақытша куәлігі (жеке сәйкестендіру коды болса);
6) берілетін жинақ кітапшасы немесе өтемақы беру бойынша уәкілетті ұйыммен жасалған шарт;
7) Заңымен белгіленген тәртіпте берілген 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар (мұрағаттық анықтамалар, халық депутаттардың селолық, поселкелық (ауылдық) кеңестердің, тұрғын үй пайдалну басқармалардың, үй басқармасының, поселке, ауылдың (селолық) округтер әкімдерінің, пәтер меншік иелеріні кооперативтердің анықтамалары; еңбек кітапшасы; оқу орнын бітіргені туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлік; орта білім туралы аттестат; орталау мектепті бітіргені туралы куәлік; Заңымен белгіленген тәртіпте берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынықтрдың салдарынан зардап шеккен жеңілдіктерге құқық растайтын куәлігі).
Мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсеріне ұшыраған аумақта тұрғанының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешімі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
Жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, азаматтар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде өтiнiшпен және қажеттi құжаттармен жүгіну үшiн басқа адамдарға уәкiлеттiк беруге құқылы.

5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе www.ozsp-tsh.sko.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее потребителям):
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
детям лиц, указанных во втором и третьем абзацах настоящего пункта, признанным инвалидами или имеющим заболевания, при установлении причинной связи между их состоянием здоровья и фактом пребывания одного из родителей на указанных в Законе зонах.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему(ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.

9. Өтініштер және медициналық карта нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке арнайы комиссия жұмыс органының, тағайындау бойынша бас маманына, ХҚКО инспекторына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат арнаулы комиссия жұмыс органының, ХҚКО стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. ХҚКО тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Семей полигонындағы ядролық сынақтарының салдарына зердап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу жөніндегі шешім қабылдау немесе тіркеуден бас тарту туралы хабарламаны беру:
арнаулы комиссия жұмыс органынына тұтынушының өзі келгенде;
ХҚКО өзі барған жағдайда күнсайын «терезелер» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, азаматтар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде өтiнiшпен және қажеттi құжаттармен жүгіну үшiн басқа адамдарға уәкiлеттiк беруге құқылы.
13. Тексеру қорытындысы бойынша іс макеті ресімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының құжаттарды тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады. Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттар ресімлген кезде анықталған қателіктер, осы регламенттің 8-тармағында көрсетілген құжаттар толық болмаған жағдайда арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттар тапсырылған күннен кейін жиырма жұмыс күні ішінде бас тарту туралы хабарламаны береді.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган құжаттар ресімлген кезде анықталған қателіктер, осы регламенттің 8-тармағында көрсетілген құжаттар толық болмаған жағдайда құжаттар тапсырылғаннна кейін үш күн ішінде орталыққа бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді.

9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания рабочего органа специальной комиссии, а В ЦОНе размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудников, принимающих документы по адресу, указанному в пункте 2 настоящего регламента.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по назначению рабочего органа специальной комиссии в кабинет № 3 инспектору ЦОНа.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде рабочего органа специальной комиссии, ЦОНа где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Выдача уведомления о принятии решения о регистрации, либо отказе в регистрации граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном полигоне:
при обращении в рабочий орган специальной комиссии, посредством личного посещения потребителя.
При личном обращении в ЦОН посредством «окон» ежедневно, на основании расписки в указанный в ней срок.
В случае невозможности личного обращения, граждане вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением и необходимыми документами на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
13. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем. Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 8 настоящего регламента, и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через ЦОН рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 8 настоящего регламента и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.

14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді. Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
арнайы комиссияның жұмыс органына – жиырма күнтізбелік күннен артық емес.
ХҚКО - жиырма күнтізбелік күннен артық емес (құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдеріне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша арнайы комиссия жұмыс органының үстелмен, орындықтармен, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған үй-жайында;
анықтамалық бюро, кресло, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, қажетті құжаттарды даярлау үшін үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған ХҚКО үй-жайында.
Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
18. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы

14. График работы рабочего органа специальной комиссии: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы ЦОНа: в соответствии с графиком работы уполномоченного органа и ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в рабочий орган специальной комиссии – не более двадцати календарных дней;
в ЦОН – не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в ЦОНе.
16. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
17. Государственная услуга оказывается:
в помещении рабочего органа специальной комиссии по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями:
в помещении ЦОНа, где в зале располагаются справочное бюро, кресла, информационные стенды с образцами заполненных бланком, предусмотрены условия для обслуживания оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения рабочего органа специальной комиссии и ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещения свободный.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
через рабочий орган специальной комиссии:

1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ»ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса мемлекеттік қызмет тұтынушыларға селолық «(ауылдық) округтің әкімі арқылы көрсетіледі.
ХҚКО арқылы
1) Тұтынушы өтініш береді, тіркейді, және мемлекеттік қызмет көрсетуге қолхат береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді және құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді.
3) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы құжаттарды жинайды, тізілімдемені құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналда құжаттарды тіркейді, кіріс нөмірі береді және құжатты өтінішке береді;
5) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттарды қарайды және тағайындау бойынша бас маманға жібереді (бұдан әрі – бас маман);
6) уәкілетті органның бас маманы тұтынушының құқығын болуына келіп түскен құжаттарды қарайды, деректерді электрондық деректер базасына енгізеді;

1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по назначению (далее - главный специалист);
4) главный специалист рабочего органа специальной комиссии формирует макет личного дела потребителя для передачи на рассмотрение специальной комиссии (далее – макет дела);
5) главный специалист рабочего органа специальной комиссии готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и передает на рассмотрение специальной комиссии;
6) После вынесения решения специальной комиссии начальник уполномоченного органа специальной рабочей комиссии подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист рабочего органа комиссии выдает результат государственной услуги: уведомление, либо мотивированный ответ(уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
через ЦОН:
1) потребитель подает заявление на предоставление государственной услуги ЦОН;
2) Инспектор ЦОНа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
3) Инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в рабочий орган специальной комиссии;
4) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию документов в журнале, присваивает входящий номер и передает начальнику рабочего органа;
5) начальник рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по назначению (далее - главный специалист);
6) главный специалист рабочего органа специальной комиссии формирует макет личного дела потребителя для передачи на рассмотрение специальной комиссии (далее – макет дела);

Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның арнайы комиссия жұмыс органына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым арнайы комиссия жұмыс органының, ХҚКО бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның, ХҚКО стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2 т. және 14 т. көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
1-қосымшасы
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы
1
Әрекеттің (қимылдың, жұмыс ағымының) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы
Арнайы комиссия жұмыс органы
ның жауапты маманы
Арнайы комиссия жұмыс органы
ның бастығы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының тағайындау бойынша бас маманы
3
Әрекеттің (үдеріс
тің, рәсімнің, операция
ның) атауы және олардың сипаттама
сы
Бүкіл қажетті құжаттар
мен өтініш қабылдау
Азаматтардың жазбаша үндеулерді тіркеу және есептеу журналында өтініштерді тіркеу
Өтінішке қарар қою
Құжатты орындалу
ға тапсы
ру
Арнайы комиссия жұмыс органының тағайындау бойынша бас маманы тұтынушы
ның жеке ісінің макетін (бұдан әрі – іс макеті) құрастыра
ды және арнайы комиссия жұмыс органына қарау үшін жолдайды
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат, ұй
ымдастыру-
басқаратын
шешімі)
Талон беру
Кіріс нөмірін беру
Қарар
Журналда орындаушының белгісі
Іс макеті
5
Орындалу мерзімі
15 минут ішінде
15 минут ішінде
15 минут ішінде
15 минут ішінде
8 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
1
Әрекеттің (қимылдың, жұмыс ағымының) N
7
8
10
2
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия
Арнайы комиссия жұмыс органының бастығы
А рнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Қарау және шешім шығару, тізімдерді құрастырады, комиссия төрағасымен оларды куәландырады, жеке іс макеттерімен арнайы комиссия жұмыс органына жолданады
Арнайы комиссия шешімі шығарылғаннан кейін арнайы комиссия жұмыс органының бастығы хабарламаға қол қояды
Азаматтардың жазбаша өтініштерін тіркеу және есепке алу шығыс журналда белгі қою. Мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқаратын шешімі)
Комиссия шешіміне қол қою
Қызмет көрсету туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден негізделген бас тарту туралы жауап
Қызмет көрсету туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден негізделген бас тарту туралы жауап
5
Орындалу мерзімі
5 күн ішінде
5 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8
10
11
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
2-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-қимылының
сипаттамасы 1. кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің барысының, (жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әрекет
тің (барысы
ның, жұмыс ағымының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлім инспекторы
Жинақтаушы бөлім инспекторы
Іс-әрекет
тің (үрді
стің, рәсім
нің, опе
рацияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Аяқтау түрі
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау бөлімге құжаттар жинау
Құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс
органына жолдау
Орындау мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының,ағымының)іс-әрекеттері
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия жұмыс органы кеңсесінің маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің
(үрдістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тіркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшін арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушы
сын анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді іске асыру, бас тарту туралы негізделген жауап даярлайды немесе хабарлама ресімдейді
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшыға жолдау
Бұрыштама қою, арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысына жіберу
Құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Он тоғыз күнтізбелік күн ішінде
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
5
6
7
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысының, ағымының)
7
8
9
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы
Орталық инспекторы
Іс-әрекеттің
(үрдістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар
мен танысу
Хабарламаны Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу кітабында тіркеу, тұтынушыға негізделген бас тарту немесе хабарлама беру немесе Орталыққа тапсыру
Бас тарту туралы негізделген жауап немесе хабарлама беру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты тұтынушыға немесе Орталыққа тапсыру туралы қолхат
Тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты тапсыру туралы қолхат
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
8
9
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
3-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
4-қосымшасы

В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего рабочего органа специальной комиссии, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника рабочего органа специальной комиссии, ЦОНа номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
25. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Ответст
венный специа
лист ра
бочего органа специа
льной
комиссии
Ответственный специалист рабочего органа специаль
ной комис
сии
Начальник рабочего органа специальной комиссии
Ответст
венный специа
лист рабо
чего ор
гана спе
циальной комиссии
Главный специа
лист по назначе
нию рабо
чего орга
на специ
альной комиссии
3
Наименование дейст
вия (про
цесса, процеду
ры, опе
рации) и их описа
ние
Прием заявле
ния со всеми необходимыми до
кумента
ми
Регистра
ция заявле
ния в жур
нале реги
страции и учета пись
менных обращений граждан
Налагает резолюцию на заявле
ния
Передача докумен
тов на исполне
ние
главный специа
лист рабо
чего органа специаль
ной коми
ссии фор
мирует макет личного дела потребителя для передачи на рас
смотрение специаль
ной коми
ссии (далее –макет дела)
4
Форма
заверше
ния (дан
ные, доку
мент, ор
ганизацио
нно–распо
рядитель
ное реше
ние)
Выдача талона
Присвоение входящего номера
Резолюция
Отметка исполни
теля в журнале
Макет дела
5
Сроки ис
полнения
В тече
ние 15 мин
В течение 15 мин
В течение 15 мин
В тече
ние 15 мин
В течение 8 рабочих дней
6
Номер сле
дующего действия
2
3
4
5
7
1
N действия (хода, потока работ)
7
9
10
2
Наименование СФЕ
Специальная комиссия
Начальник рабочего органа специаль
ной комис
сии
Ответствен
ный специа
лист рабоче
го органа специальной комиссии
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение и вынесение решения, составляет списки, заверяет их председате
лем комис
сии, которые вместе с макетами личных дел направляется в рабочий орган специальной комиссии
После вынесения решения специальной комиссии начальник уполномоченного органа спе
циальной рабочей комиссии подписыва
ет уведом
ление
Отметка в исходящем журнале регистрации и учета письменных обращений граждан Выдача результата государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, орга
низационно–рас
порядительное решение)
Подписи в решении комиссии
уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предос
тавлении услуги
уведомления либо мотиви
рованный ответ об отказе в предоставле
нии услуги
5
Сроки исполнения
В течение 5 дней
В течение 5 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
8
10
11
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги «Регистрация
и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Альтернативный вариант Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОНа
Инспекторнакопитель
ного отдела ЦОНа
Инспектор
накопительного
отдела ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывает
ся в журнале
и собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма
завершения
(данные,
документ, орга
низационно-рас
порядительное
решение)
Регистра
ция в жур
нале и
выдача
расписки
Сбор доку
ментов в на
копительный
отдел
Отправка
документов в рабочий
орган специальной комиссии
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее
двух раз в
день
Номер следую
щего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Начальник рабочего органа специальной комиссии
Главный специалист рабочего органа специальной комиссии
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление
с корреспонден
цией, опреде
ление ответст
венного испол
нителя рабо
чего органа
специальной
комиссии
главный специалист рабочего органа специальной комиссии формирует макет личного дела потребителя для передачи на рассмотрение специальной комиссии (далее – макет дела)
Форма завершения
(данные, доку
мент, организа
ционно-распоря
дительное реше
ние)
Направление
документов
начальнику уполномоченного органа специальной комиссии для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному специалисту рабочего органа специальной комиссии
Макет дела
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение девятнадцати календарных дней
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Специальная комиссия
Начальник рабочего органа специаль
ной коми
ссии
Специалист отдела рабочего органа специальной комиссии
Инспектор ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Рассмот
рение и вынесе
ние решения, состав
ляет списки, заверяет их председателем комис
сии, которые вместе с макетами личных дел направляется в рабочий орган специальной комиссии
После вынесения решения специаль
ной комиссии начальник уполномо
ченного органа специаль
ной рабочей комиссии подписывает уведо
мление
Регистрация уведомления в книге Регистрации и учет граждан, пострадав
ших вслед
ствие ядерных испытаний на Семипа
латинском испытатель
ном ядерном полигоне, выдача мотивированного отказа или уведом
ления
Выдача мотивиро
ванного отказа или уведомле
ния
Форма завершения
(данные, доку
мент,организаци
онно-распоряди
тельное решение)
Подписи в реше
нии коми
ссии
уведомле
ния либо мотивиро
ванный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдача
уведомления либо мотивированного отказа потребителю
или передаче в ЦОН
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
В тече
ние 5 дней
В течение 5 рабочих дней
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
Номер следующего
действия
8
9
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги «Регистрация
и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги «Регистрация
и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»

1. Өтініш
Өтемақы тағайындау бойынша уәкілетті органның басышысына___________________
______________________________
_____________________________
_______________мекенжайы бойынша тұратын
__________________тел.
_____________тұлғаны растайтын құжат________
__________ІІМ берілген_____________
СТН____________ дербес шотының № _______
Банк атауы_______________________
Өтініш
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматы ретінде маған біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақыны (бұдан әрі өтемақы) тағайындауға өтінемін.
____________ _____________дейін_______________
радиация аумағында тұрдым.
Өтінішке қоса жоғары көрсетілген аумақтарда тұру фактісін растайтын келесі құжаттар беремін: ______________________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________
Ұсынылған құжаттарға толық жауаптымын. 1993 жылдан бүгінгі күнге дейін өтемақыны алған жоқпын. (алу жағдайда өтемақының сомасы көрсетіледі)
Датасы ________________ ________________ қолы
---------------------------------------------------------------------(үзіп алу сызығы )
Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен аз. ________________________________________ өтініші қоса берілген құжаттармен барлығы ______ дана болатын 20__жылдың "____"_______ қабылданды. Өтініш бергеннен кейін 15 күн өткен соң Сіздің өтініш қарастырылған нәтижелері туралы Сізге хабарланады.
_____________________
(құжаттар қабылдаған тұлғаның ТАЖ)
«Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бланкісінде
1 хабарлама
Хабарлама
Құрметті____________________________________________
Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, арнаулы комиссия шешімі бойынша Сізді Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматы ретінде тіркеліп есепке қойылып тұрсыз.
Бөлім бастығы ___________ __________________________
(қолы) ТАЖ
2 хабарлама
Хабарлама
Құрметті_________________________________________________
Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, __________________________________________________________________
(себеп көрсету)
байланысты арнаулы комиссия шешімі бойынша Сізді Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматы ретінде тіркелуге және есепке қоюға бас тартылды.
Бөлім бастығы ___________ __________________________
(қолы) ТАЖ
Тайынша ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 20 маусымдағы
№ 448 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет регламенті
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»

1. Заявление
Руководителю уполномоченного органа по назначению
компенсации___________________
от__________________________________
______________________проживающего по
адресу___________________
тел._________________________
документ, удостоверяющий личность________
_________________выдан МВД РК____________
РНН____________ № лицевого счета_________
Наименование банка_______________________
Заявление
Прошу произвести назначение единовременной государственной денежной компенсации (далее – компенсация) как пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Проживал с___________по_____________на территории _______________ зоны радиационного воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие факт проживания на вышеуказанных территориях:___________________________
_____________________________________________________________
Несу полную ответственность за предоставленные документы. Компенсацию за период с 1993 по настоящее время не получил (в случае получения указывается сумма полученной компенсации).
Дата________________ _________подпись
-----------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Отделом занятости и социальных программ Тайыншинского района принято "____"_______20 __года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве______штук. По истечению 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
____________________________
(ФИО принявшего документы)
На бланке Государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо-Казахстанской области»
Уведомление 1
Уведомление
Уважаемый (ая) ________________________________________
Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района сообщает, что решением специальной комиссии, Вы зарегистрированы и поставлены на учет, как гражданин, пострадавший вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Начальник отдела ___________ ______________________
(подпись) Ф.И.О.
Уведомление 2
Уведомление
Уважаемый (ая)____________________________________________
Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района сообщает, что решением специальной комиссии, Вам отказано в регистрации и постановке на учет, как гражданина, пострадавшего вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в связи с _____________________________________________________________
(указать причину)
Начальник отдела ___________ __________________________
(подпись) Ф.И.О
Утвержден
постановлением акимата
Тайыншинского района
от 20 июня 2012 года № 448
Регламент
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо- тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами»

6. Тұтынушы алатын, мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктерге және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар, (бұдан әрі тұтынушылар):
1) сурдотехникалық құралдармен қамту бойынша: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестерілген тұлғаларға, бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға, жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге;
2) тифлотехникалық құралдармен қамту бойынша: бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, мүгедек балаларға, жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге;
3) гигиеналық құралдармен қамту бойынша: мүгедекті оңалту жеке бағдарламасына сәйкес гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектерге, жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) сурдотехникалық құралдармен қамту бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін көрсетумен белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру коды болса);
мүгедекті оңалту жеке бағдарламасынан үзіндісінің көшірмесі;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі және ата-аналардың (қорғаншылардың, қамқоршылардың) біреудің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне белгіленген үлгідегі куәлігінің көшірмесі;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға жеңілдік белгісі бар зейнетақы куәлігінің көшірмесі;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге зейнетақы куәлігінің көшірмесі;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге жазатайым оқиға жөніндегі актінің көшірмесін және жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның – жұмыс берушінің қызметі тоқтатылу жөніндегі құжат;

6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении (отказе в оформлении) документов для обеспечения сурдо–тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - потребители):
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны; детям-инвалидам; инвалидам первой, второй, третьей групп; инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
инвалидам первой, второй групп; детям-инвалидам; инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами: инвалидам, нуждающимся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп – копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Орталықта тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамту үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ-не, Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім – ХҚКО тұтынушының өзі келгенде жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде кресло-арба беруге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтауға негіздер жоқ.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:

11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для предоставления сурдо–тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами, осуществляется посредством личного посещения потребителем государственного учреждения «Отдела занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо-Казахстанской области», Отдела по Тайыншинскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОНа, либо посредством почтового сообщения.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении услуг на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1)наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Сроки оказания государственной услуги:

19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы;
6) ЖҚҮ және ӘББ лауазымдық тұлғалар.
20. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
21. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 2,3-қосымшада көрсетілген.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
23. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалар, ХҚКО басшысы (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның, ХҚКО бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның, ХҚКО стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2 т. және 14 т. көрсетілген.
24. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
1-қосымшасы
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы 1. Кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет
тің (ба
рысы, жұмыс ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті орган
ның бас маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бас маманы
3
Әрекет
тің (үдерістің, рә
сімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Бүкіл қажетті құжаттармен өтініш қабылдау
Азаматтар
дың жазба
ша үндеу
лерді тіркеу және есептеу журналында өтініштер
ді тіркеу
Өтінішке бұрыштама қою
Құжатты орындалу
ға тапсы
ру
Құжаттарды қарастыру, Жеке іс қағаздарын жасау, электрон
дық деректер базасына өтініш берушінің деректерді енгізу, ЖҚҮ және ӘБ депар
таментке құжаттарды жолдау және өтініш берушіні хабарландыру үшін іліспе хатты әзірлеу
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-
басқара
тын ше
шімі)
талон
Кіріс нөмірін беру
Бұрыштама
Журналда орындаушының белгісі
Іліспе хат, хабарлама
5
Орында
лу мер
зімі
15 мин
30 мин
1 күн
15 мин
5 күн
6
Келесі әрекет
тің нө
мірі
2
3
4
5
6
1
Әрекеттің (барысы, жұмыс ағымының) N
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің (процесс
тің, про
цедура
ның, опе
рацияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты қабылдайды
Өтініш берушіге хабарлама
ны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатқа қол қояды
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты тіркейді
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құ
жат, ұйым
дастыру-
басқара
тын шеші
мі
ЖҚ және ӘБ бөлімінің бастығына қол қою үшін өтініш берушінің хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты тапсыру
ЖҚҮ және ӘББ құжат
тарды жолдау үшін ілеспе хаттқа және өтініш берушініғ хабарлама
ға қойы
лған қолы
Ілеспе хатты және хабарламаны адресаттар
ға жіберу
5
Орындалу мерзімі
15 мин
1 күн
1 күн
6
Келесі іс-әрекеттің №
7
8
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
2-қосымшасы
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы 1 кестесі
Баламалық үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыстың іс-әрекеті)
1
Әрекет
тің (қимыл
дың, жұмыс ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті ор
ганның жауапты маманы
Уәкілетті ор
ганның жауапты маманы
Уәкілетті ор
ганның бастығы
Уәкілет
ті ор
ганның жауапты маманы
Уәкілетті ор
ганның бас маманы
Уәкілет
ті ор
ганның бас маманы
3
Әрекет
тің (үдерістің, рәсім
нің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Бүкіл қажетті құжаттармен өтініш қабыл
дау
Азамат
тардың жазбаша үндеулерді тіркеу және есептеу журналында өтініш
терді тіркеу
Өтініш
ке қа
рар қою
Құжатты орындалуға тап
сыру
Құжаттарды өндеу бойынша жұмысты ұйымдастыру
Құжаттарды қа
растыру, ЖІ құрасты
ру, электрондық деректер базасына өтініш беруші
нің деректерді енгізу. ЖҚҮ және ӘББ құжаттар топтама
сын жіберу үшін ілеспе хатты және тұтынушыға хабар
ламаны әзірлеу
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдастыру-басқара
тын шешімі
Талон беру
Кіріс нөмірін беру
Қарар
Журналда орында
ушының белгісі
Бқрыштама
Ілеспе хат, ха
барлама
5
Орында
лу мер
зімі
15 ми
нуттан аспауы қажет
1 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
15 мин
3 жұмыс күн ішінде
5 жұмыс күн ішінде
6
Келесі ісәрекеттің №
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс, ағымының барысы)
1
Әрекеттің (қимыл
дың, жұмыс ағымының) N
7
8
9
10
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің (процесс
тің, процедураның, опе
рацияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖІ тексеру
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатты және тұтынушыға берілетін хабарламаны қабылдау
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатқа және тұтынушыға берілетін хабарлама
ға қол қою
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатты және тұтынушыға берілетін хабарламаны тіркеу
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құ
жат, ұйым
дастыру-
басқара
тын шешімі
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатқа және тұтынушыға берілетін хабарлама
ға қол қою
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатқа және тұты
нушыға берілетін хабарламаға қол қою үшін бастыққа жіберу
Қолы
Ілеспе хатты және хабарламаны адресаттар
ға жіберу
5
Орындалу мерзімі
2 сағат
15 минут
15 минут
тан артық емес
15 минут ішінде
6
Келесі іс-әрекеттің №
8
9
10
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс. Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) реттілігі мен өзара іс-әрекетінің
сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті, 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекеттің (жұ
мыс бары
сының, ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтау
шы бөлімі
нің инс
пекторы
Жинақтаушы бөлім инспекторы
Уәкілетті орган кеңсе бөл
месінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Іс-әрекеттің (про
цестің, рәсімнің, операция
ның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабыл
дау
Журналға қол қояды және құ
жаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құ
жаттарды жолдайды
Құжаттар
ды қабыл
дау, кіріс хат-хабарды тіркеу
Құжаттармен танысу
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-
өкімші шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтау
шы бөлім
ге құжат
тарды жинау
Құжаттарды уәкі
летті органға жіберу
Құжаттар
ды қарас
тыруға уәкілетті орган басшысына жіберу
Уәкілетті органның сектор меңгеруші
сіне бұрыштама қою
Орындау мерзімде
рі
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (жұ
мыс бары
сының, ағыны
ның) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкілетті ор
ганның бас маманы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілет
ті орган
ның бастығы
Уәкілет
ті орган
ның жауапты маманы
ХҚКО инспекторы
Іс-әрекеттің (процес
стің, рә
сімнің, операцияның) атауы және оның сипатта
масы
Аталған бағыт бойынша жұмысты ұйымдастырады
Құжаттар
мен таны
сады, өтініш білдірушіге элек
трондық деректер базасында іздеу жүргізе
ді, құжат
тар толықтығына тексеруді жүзеге асырады, негіздел
ген бас тарту даярлайды немесе хабарлама ресімдей
ді
Уәкілетті органның басшысына қол қоюға құжаттар
ды жібе
реді
Уәкілет
ті орган
ның бастығы келіп түскен құжаттармен таны
сады, қол қояды және жауапты маманға жібереді
Кітапта хабарла
маны тіркеу. Тұтынушыға негіз
делген бас тарту немесе хабарла
ма беру
Хабарла
ма неме
се негізделген бас тарту беру
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
ЖІ құ
растыру
Негіздел
ген бас тарту немесе хабарлама ресімдеу
Құжаттар
ға қол қою үшін оларды бастыққа жолдау
Құжаттарға қол қою
Хабарла
ма неме
се негіз
делген бас тарту
Хабарла
ма неме
се негіз
делген бас тарту беру туралы қолхат
Орындау мерзімдері
10 ми
нут
5 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
10
11
«Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
3-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
«Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
4-қосымшасы
«СҚО Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі» ММ бастығы
____________________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
___________________________ тұратын
(үйдің мекен-жайы)
телефон_____________________
ӨТІНІШ
Сізден мені ______________________________________________
қамтылуға өтінемін
«_______»________________жыл  Қолы
---------------------------------------------------------------------(үзіп алу сызығы)
ТАЛОН

19. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) Главный специалист уполномоченного органа;
3) Ответственный специалист уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа.
6) должностные лица УКЗ и СП.
20. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2,3 к настоящему регламенту.
22. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
23. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, ЦОНа номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
24. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими
и обязательными гигиеническими средствами»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ.
1
N дейст
вия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Главный специалист уполномо
ченного органа
Ответст
венный специа
лист уполномо
ченного органа
Начальникуполномо
ченного органа
Ответст
венный специа
лист уполномоченного органа
Главный специал
ист уполномо
ченного органа
3
Наименование дейст
вия (про
цесса, процеду
ры, опера
ции) и их описание
Прием заяв
ления и со всеми необ
ходимыми документа
ми
Регистра
ция заяв
ления в журнале регистра
ции и учета письмен
ных обра
щений граждан
Наложение резолюции на заявле
ния
Передача докумен
тов на исполне
ние
Рассмотре
ние доку
ментов,
формирова
ние ЛД,
ввод
данных
потребите
ля в элек
тронную
базу
данных,
подготов
ка сопро
водитель
ного
письма
для на
правления
пакета
докумен
тов в ГУ
УКЗ и СП
и уведом
ления по
требителю
4
Форма заверше
ния (дан
ные, доку
мент, ор
ганизаци
онно–рас
поряди
тельное решение)
талон
Присвое
ние входя
щего номе
ра
Резолюция
Отметка исполни
теля в журнале
Сопроводительное письмо, уведомле
ние
5
Сроки ис
полнения
15 мин
30 мин
1 день
15 мин
5 дней
6
Номер сле
дующего действия
2
3
4
5
6
1
N действия (хода, потока работ)
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Ответственный специалист уполномоченно
го органа
Начальник упол
номоченного органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
3
Наименование дейст
вия (про
цесса, процеду
ры, опера
ции) и их описание
Принимает уведомление потребителю и сопроводительное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подписывает сопроводитель
ное письмо для направления пакета докумен
тов в ГУ УКЗ и СП и уведомле
ние потребителю
Регистрация сопроводительного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
4
Форма заверше
ния (дан
ные, доку
мент, ор
ганизаци
онно–рас
порядите
льное ре
шение)
Передача на подпись начальнику ОЗ и СП уведомления потребителю сопроводитель
ного письма для направле
ния пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подпись сопроводительного письма для направления пакета докумен
тов для пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
Отправка сопроводительного письма и уведомления адресатам
5
Сроки ис
полнения
15 мин
1 день
1 день
6
Номер сле
дующего действия
7
8
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими
и обязательными гигиеническими средствами»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ Таблица 1
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Ответст
венный специа
лист упол
номочен
ного орга
на
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Началь
ник
уполно
моченно
го орга
на
Ответст
венный специа
лист уполномоченного органа
Главный специа
лист уполномоченного органа
Главный специа
лист уполно
мочено органа
3
Наименование дейст
вия (про
цесса, процеду
ры, опера
ции) и их описание
Прием заявле
ния и со всеми необходимыми докумен
тами
Регист
рация заявле
ния в журнале регист
рации и учета письменных об
ращений граждан
Наложе
ние ре
золюции на за
явления
Передача докумен
тов на исполне
ние
Организация работы по обра
ботке до
кументов
Рассмотрение документов, формирование ЛД, ввод данных заявителя в электронную базу данных, подготовка сопроводитель
ного письма для направ
ления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведом
ления потребителю
4
Форма за
вершения (данные, документ, организа
ционно– распорядительное решение)
Выдача талона
Присвоение вхо
дящего номера
Резолю
ция
Отметка исполни
теля в журнале
Виза
Сопроводитель
ное письмо, уведом
ление
5
Сроки ис
полнения
Не более 15 мин
В тече
ние 1 рабоче
го дня
В тече
ние 1 рабоче
го дня
15 мин
В тече
ние 3 рабочих дней
В тече
ние 5 рабочих дней
6
Номер сле
дующего действия
2
3
4
5
6
7
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N дейст
вия (хода, потока работ)
7
8
9
10
2
Наимено
вание СФЕ
Главный специалист уполномоченного орга
на
Ответствен
ный специа
лист уполно
моченного ор
гана
Начальник уполномочен
ного органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
3
Наимено
вание действия (процес
са, про
цедуры, опера
ции) и их описа
ние
Проверка ЛД
Принятие уведомления потребителю и сопроводи
тельного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подписание сопроводите
льного пись
мо для напра
вления паке
та докумен
тов в ГУ УКЗ и СП и уве
домления потребителю
Регистрация сопроводите
льного письма для направле
ния пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
4
Форма заверше
ния (дан
ные, до
кумент, организационно– распоря
дитель
ное реше
ние)
Подпись уведомле
ния заяви
телю и сопроводи
тельного письма для направле
ния пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Передача на подпись на
чальнику уполномочен
ного органа уведомления потребителю и сопроводи
тельного письма для направления пакета доку
ментов в ГУ УКЗ и СП
Подпись
Отправка сопроводительного письма и уведомления адресатам
5
Сроки ис
полнения
2 часа
15 мин
Не более 15 минут
В течение 15 минут
6
Номер следую
щего дей
ствия
8
9
10
таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс. Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименова
ние СФЕ
Инспектор
ЦОНа
Инспекторнакопительного отде
ла ЦОНа
Инспекторнакопите
льного
отдела
Ответственный специа
лист упол
номоченно
го органа
Начальник уполномо
ченного органа
Наименова
ние дейст
вия (проце
сса, проце
дуры, опе
рации) и их описа
ние
Приемдо
кументов Регистра
ция в жур
нале
Расписыва
ется в жур
нале и со
бирает до
кументы
Составля
ет реестр и направ
ляет доку
менты
Прием доку
ментов, регистра
ция входя
щей коррес
понденции
Ознакомле
ние с доку
ментами
Форма заве
ршения
(данные,
документ,
организаци
онно-рас
порядите
льное реше
ние)
выдача
расписки
Сбор доку
ментов в
накопите
льный от
дел
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направле
ние доку
ментов для рассмотре
ния началь
нику упол
номоченно
го органа
Наложение резолюции главному специалис
ту упол
номоченно
го органа
Сроки исполнения
Не более 15 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в день
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наимено
вание СФЕ
Главный специа
лист уполномоченного органа
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Ответстве
нный специ
алист уполномоченного органа
Началь
ник
уполномо
ченного
органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
Инспек
тор ЦОНа
Наимено
вание действия(процес
са, про
цедуры,
опера
ции) и их опи
сание
Организует рабо
ту по данному направлению
Знакомится с документами, прово
дит по
иск обратившегося в электронной базе данных, осуществляет провер
ку полноты документов, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведом
ление
Передает документы на подписа
ние руково
дителю уполномоченного органа
началь
ник уполномоченного органа осуществляет ознаком
ление с поступившими докумен
тами, подписы
вает и направляет ответ
ственно
му специ
алисту
Регистрация уведомления в книге. Выдача мотивированного отказа или уведомления потреби
телю
Выдача мотивированного отказа или уведомления потреби
телю
Форма
заверше
ния (дан
ные, до
кумент,
организа
ционно-
распоря
дитель
ное реше
ние)
Формиро
вание ЛД
мотиви
рован
ный отказ или оформление уведом
ления
Передача документов на подпись начальнику уполномоченного органа
Подписа
ние доку
мента
уведомление или мотивированный ответ об отказе
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного ответа об отка
зе
Сроки исполне
ния
10 минут
В тече
ние пя
ти рабо
чих дней
В течение 1 рабочего дня
10 минут
В тече
ние 1 рабочего дня
В тече
ние 1 рабочего дня
Номер следующего дейс
твия
6
7
8
9
10
11
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими
и обязательными гигиеническими средствами»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими
и обязательными гигиеническими средствами»
Формы, шаблоны бланков
Начальнику ГУ «Отдел занятости
и социальных программ
Тайыншинского района СКО»
от___________________________
(ф.и.о. заявителя)
проживающего_________________________
(домашний адрес)
телефон________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обеспечить меня___________________________________ __________________________________________________________________
«_______»________________года
Подпись -----------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
ТАЛОН

«Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ ___________________________________ азаматшаның 20 __жылғы «___» ________ өтініші қоса берілген құжаттары барлығы ____ дана болатын қабылданды. Өтініш берген күннен бастап 15 күнтізбелік күн өткен соң өтінішіңіз қарастырылған нәтижелері туралы Сізге хабарланады.
____________________ (құжат қабылдаған тұлғаның аты-жөні)
Хабарлама
Құрметті _________________________________________________
«Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, ______________________ қамтылу үшін Сіздің құжаттарыңыз Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберілді. ______________________беру күні туралы қосымша хабарланады.
Бөлім бастығы Аты-жөні _____________      (қолы)
Хабарлама
Құрметті _________________________________________________
«Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, _______________________қамтылу үшін Сіз есепте қойылып тұрсыз.
____________________________беру күні туралы қосымша хабарланады.
Бөлім бастығы Аты-жөні _____________     (қолы)
Хабарлама
Құрметті_________________________________________________
«Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, _______________________________________________________________ (себеп көрсетіледі) байланысты, Сізге ______________________ қамтылудан бас тартылды.
Бөлім бастығы Аты-жөні ________________ (қолы)
Тайынша ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 20 маусымдағы
№ 448 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
4) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Тайынша ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
5) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша қаласы, Центральный бұрылысы көшесі, 2, электрондық пошта мекенжайы - ro_tajnsha@mail.ru, телефоны 8-715-36-21-0-25, № 1 кабинет. Уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін тұрғылықты жері бойынша ауылдық (селолық) округ әкіміне (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Тайынша ауданы бойынша бөлім арқылы көрсетіледі, мекенжайы: Тайынша ауданы Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208, телефоны 8-715-36-23-6-89.

ГУ «Отделом занятости и социальных программ Тайыншинского района СКО» принято "____"_______20 __года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук. В течении 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
_________________________
(ФИО принявшего документы)
Уведомление
Уважаемый (ая)________________________________________
ГУ «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района СКО» сообщает, что для обеспечения ____________________________, Ваши документы направлены в управление координации занятости и социальных программ. О дате выдачи ______________будет сообщено дополнительно.
Начальник отдела Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая)______________________________________________
ГУ «Отдел занятости социальных программ Тайыншинского района СКО» сообщает, что Вы поставлены на учет по обеспечению средствами _______________________________
О дате получения средств будет сообщено дополнительно.
Начальник отдела Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая)____________________________________
ГУ «Отдел занятости социальных программ Тайыншинского района СКО» сообщает, что в обеспечении __________________________,Вам отказано, в связи с____________________________________________________________________(указать причину)
Начальник отдела Ф.И.О.___________________ (подпись)
Утвержден
постановлением акимата
Тайыншинского района
от 20 июня 2012 года № 448
Регламент
государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо – Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
4) Отдел по Тайыншинскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
5) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо–Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, город Тайынша, переулок Центральный, 2, адрес электронной почты: ro_tajnsha@mail.ru, телефон 8-715-36-21-0-25, кабинет № 1. А также через Отдел по Тайыншинскому району филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН, по адресу: улица Конституции Казахстана, 208, город Тайынша, Тайыншинского района, телефон 8-715-36-23-6-89.

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабы 5-тармағы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысының негізінде жүзеге асырылады. .
5. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік дене сауықтыру, әлеуметтік қамтылу, білім, мәдениет және спорт мамандарына (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) салық төлеушінің тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі;
4) тұрғылықты жерін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросынан анықтама, немесе селолық округтің әкімінің анықтамасы);
5) жұмыс орнынан анықтама;
6) екінші деңгейдегі банкінде немесе банкілік операцияларда жасауға тиісті лицензиялары бар ұйымдарда дербес шотының болуын растайтын құжат;
8. Тұтынуышға мемлекеттік қызмет қажетті құжаттар ұсынып еркін нысанда жазылған өтініш бойынша көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш нысаны және басқа құжаттар № 3 кабинетке уәкілеті органның ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына, ХҚКО инспекторына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпараты бар стендінде орналастырылады.
10. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін:
1) уәкілетті органда немесе селолық (ауылдық) окрцгтің әкімінде тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі.

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам: специалисты государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах (далее - потребители).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) заявление;
2) копию документа, удостоверяющий личность потребителя;
3) копию свидетельства о регистрации налогоплательщика;
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских (аульных) акимов;
5) справку с места работы;
6) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.
8. Государственная услуга предоставляется потребителю по письменному заявлению в произвольной форме с предоставлением необходимых документов.
9. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по назначению уполномоченного органа в кабинет № 3, или акиму сельского (аульного) округа. При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность нспектора ЦОНа.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
10. После сдачи всех необходимых документов:
1) в уполномоченном органе или у акима сельского (аульного) – талон с указанием даты регистрации и получение потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы.

2) ХҚКО тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты-жөні.
11. Мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау жөніндегі құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға, немесе селолық округтің әкіміне тұтынушының өзі келгенде, немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады. ХҚКО «терезелер» арқылы тұтынушының өзі келгенде, мерзімі көрсетілген қолхат негізінде немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы жүзеге асыру жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызметтен бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру), негіздері анықталған кезде құжаттар алған күннен кейін он жұмыс күн ішінде ХҚКО бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) себептерін көрсетумен хабарламаны береді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту және (немесе) тоқтату мынадай негіздемелер бойынша:
1) тұтынушының қайтыс болуы;
2) тұтынушының селолық елді мекеннен шығып кетуі;
3) тұтынушының дене сауықтыру, әлеуметтік қамтылу, білім, мәдениет және спорт ұйымы мемлекеттік мекемесінен жұмыстан босатылуы.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметтен бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру), негіздері анықталған кезде құжаттар алған күннен кейін он жұмыс күн ішінде тұтынушыға бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) себептерін көрсетумен хабарламаны береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
13. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес уәкілетті органның үй-жайында демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Осы стандарттың 8-тармағында анықталған қажетті құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға – он жұмыс күн ішінде;
тұрғылықты жері бойынша селолық (ауылдық) округтің әкіміне он бес жұмыс күн ішінде;
ХҚКО - он жұмыс күн ішінде (құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдеріне кірмейді);

2) в ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
11. Выдача и доставка уведомления о назначении (отказе в назначении) социальной помощи, осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа или к акиму сельского округа, либо посредством почтового сообщения. В ЦОНе посредством личного посещения посредством «окон» ежедневно, на основании расписки в указанный в ней срок, либо посредством почтового сообщения.
При оказании государственной услуги через ЦОН уполномоченный орган при выявлении оснований для отказа, прекращения (приостановления) оказания государственной услуги в течение десяти рабочих дней после получения пакета документов направляет в ЦОН уведомление с указанием причин отказа, прекращения (приостановления) для последующей выдачи потребителю.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) смерть потребителя;
2) выезд потребителя из сельского населенного пункта;
3) увольнение потребителя из государственной организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, ветеринарии.
Уполномоченный орган при выявлении оснований для отказа, прекращения (приостановления) оказания государственной услуги в течение десяти рабочих дней после получения пакета документов выдает потребителю уведомление с указанием причин отказа, прекращения (приостановления).
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
13. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа и у акима в соответствии с графиком работы уполномоченного органа и акима ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
14.Сроки оказания государственной услуги:
1) Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течении десяти рабочих дней;
акиму сельского (аульного) округа по месту жительства – в течение пятнадцати рабочих дней;
в ЦОН – в течении десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги).

2) Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты адам санына байланысты, бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 30 минут есебінен.
3) Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 30 минуттан артық емес.
15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса мемлекеттік қызмет тұтынушыларға селолық «(ауылдық) округтің әкімі арқылы көрсетіледі.
ХҚКО арқылы

2) Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
3) Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 30 минут.
15. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Помещения уполномоченного органа и акима сельского (аульного) округа, а также ЦОНа, оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа, акима сельского (аульного) округа, а также ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
16. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в произвольной форме и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами (далее - главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права потребителя на предоставление услуги, вводит данные потребителя в электронную базу данных.
5) главный специалист готовит уведомление потребителю о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа пописывает уведомление о назначении либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист уполномоченного органа выдает результат государственной услуги: уведомление потребителю о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства государственная оказывается потребителям через акима сельского (аульного) округа.
через ЦОН:

1) Тұтынушы өтініш береді, тіркейді, және мемлекеттік қызмет көрсетуге қолхат береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді және құжаттарды ХҚКЛ жинақтау бөлімінің инспекторына береді.
3) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы құжаттарды жинайды, тізілімдемені құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналда құжаттарды тіркейді, кіріс нөмірі береді және құжатты өтінішке береді;
5) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттарды қарайды және тағайындау бойынша бас маманға жібереді (бұдан әрі – бас маман);
6) уәкілетті органның бас маманы тұтынушының құқығын болуына келіп түскен құжаттарды қарайды, деректерді электрондық деректер базасына енгізеді;
7) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
8) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
9) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚКО жолдайды;
10) ХҚКО инспекторы тұтынушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
17. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы;
6) Селолық (ауылдық) округтің әкімі, селолық (ауылдық) округтің жауапты маманы.
19. Осы Регламенттің 1,2-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.

1) потребитель подает заявление, проводит регистрацию и выдает расписку на предоставление государственной услуги;
2) Инспектор ЦОНа проводит регистрацию заявления и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
3) Инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию документов в журнале, присваивает входящий номер и предает документ на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
5) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту (далее - главный специалист);
6) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права потребителя на предоставление услуги.
7) главный специалист готовит уведомление потребителю о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
8) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление о назначении либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
9) ответственный специалист уполномоченного органа направляет результат государственной услуги: уведомление потребителю о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН.
10) Инспектор ЦОНа выдает потребителю результат государственной услуги: уведомление потребителю о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
17. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
18. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) главный специалист уполномоченного органа;
3) ответственный специалист уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа;
6) Аким сельского (аульного) округа, ответственный специалист сельского (аульного)округа;
19. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1,2 к настоящему регламенту.

Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым жоғары тұрған уәкілетті органның, облыс әкімі аппаратының, ХҚКО басшысына беріледі, нөмірі уәкілетті органның, облыс әкімі аппаратының, ХҚКО стендінде көрсетілген, немесе селолық округтің әкіміне беріледі жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің 2 т. және 14 т. көрсетілген.
28. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Ауылдық жерде тұратын
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау»
1-қосымшасы
№ 1. кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы
1
Әрекет
тің (барысы, жұмыс ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті ор
ганның (немесе селолық округ
тің ап
параты әкімі
нің) жауапты маманы
Уәкілетті ор
ганның (неме
се се
лолық округ
тің аппараты әкімі
нің) жауап
ты ма
маны
Уәкілетті ор
ганның басты
ғы
Уәкілетті орган
ның тағай
ындау бойын
ша бас маманы
Уәкілетті ор
ганның (неме
се се
лолық округ
тің аппараты әкімі
нің) жауап
ты маманы
Уәкілетті ор
ганның басты
ғы
Уәкілет
ті орган
ның жауапты маманы
3
Әрекет
тің (үде
рістің, рәсім
нің, опе
рация
ның) атауы және олардың сипатта
масы
Барлық қажетті құжаттармен өтініш
ті қабыл
дайды
Азаматтардың жазба
ша үндеу
лерді тіркеу және есептеу жур
налын
да өті
нішті тір
кеу, құжат
тарты бастыққа тап
сыру
Өтінішке қарар қою, қарау үшін өтінішті бас маман
ға жол
дайды
Мемле
кеттік қызмет көрсе
ту үшін құжат
тар тптамасы мен өтінішпен жұмыс ұйымдастыра
ды
Қызмет көрсетуге тұтынушының құқы
ғын анықтау үшін келіп түскен құжат
тарды қарай
ды, тұтынушының дерек
терін элект
рондық базасына енгізеді, немесе бас тарту туралы дәледі жауап (хабарлама) және қол қою үшін уәкілетті орган
ның басты
ғына береді
Мемле
кеттік қызмет көрсе
туге құжзаттарды қарай
дыжәне мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қояды, жауап
ты ма
манға тапсы
рады
Қызмет көрсету
ге тағай
ындау туралы хабарла
маны тіркей
ді, немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-бас
қаратын
шешімі)
Өтініш қабыл
дау туралы үзіп алу талоны
Кіріс нөмі
рін беру
Қарар
Жеке ісін құрас
тыру
Қызмет көрсе
туге тағайындау туралы хабар
лама, немесе (хабарлама) қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәледі жауап
Қызмет көрсе
туге тағайындау туралы хабарламаға, немесе (хабарлама) қызмет көрсе
туден бас тарту туралы дәледі жауап
қа қол қою
Мемлекеттік қызмет нітиже
сін беру
5
Орындалу мерзімі
Уәкілетті ор
ганда 15 ми
нуттан аспауы қажет, селолық округ
тің әкімін
де 30 минут
тан аспауы қажет
15 мин
1 жұ
мыс күн ішінде
8 жұ
мыс күн ішінде
1 жұ
мыс күн ішінде
10 ми
нут
15 минут
тан аспауы қажет
6
Келесі әрекет
тің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Ескерт
пе: Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі қатына
ған сәттен бастап:
уәкілет
ті орган
ға он жұмыс күн ішінде,
селолық округтің әкіміне отыз күнтізбелік күннен кешік
пей; ХҚКО - он жұмыс күн ішінде
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Ауылдық жерде тұратын
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау»
2-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің)
реттілігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны), 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекеттің (жұ
мыс бары
сының, ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлі
мінің инспекторы
Жинақтау
шы бөлім инспекто
ры
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Іс-әрекеттің (про
цесстің, рәсімнің, операция
ның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабыл
дау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинай
ды
Тізілім жасайды және құ
жаттарды жолдайды
Құжаттарды қабылдау, кіріс хат-
хабарды тіркеу
Құжаттармен танысу
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-
өкімші шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөлім
ге құжат
тарды жинау
Құжаттар
ды уәкі
летті органға жіберу
Құжаттарды қарастыру
ға уәкілет
ті орган басшысына жіберу
Уәкілетті органның сектор меңгерушісіне қарар қояды
Орындау мерзімде
рі
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің (барысының жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (жұмыс барысы
ның, ағыны
ның) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті орган
ның бас маманы
Уәкілет
ті орган
ның жауапты орында
ушысы
Уәкілет
ті орган
ның бас маманы
Уәкілет
ті орган
ның маманы
Уәкілет
ті орган
ның маманы
ХҚКО инспек
торы
Іс-әрекеттің (процес
стің, рәсім
нің, операцияның) атауы және оның сипатта
масы
Аталған бағыт бойынша жұмысты ұйымдас
тырады
Құжаттармен таны
сады, құжаттар толықты
ғына тексеру
ді жүзе
ге асыра
ды, не
гіздел
ген бас тарту даярлай
ды неме
се анық
тама ресімдейді
уәкілет
ті орган басшысы
на қол қоюға құжаттарды жібереді
Құжаттарды уәкі
летті органның басшыға жібереді
Кітапта хабарла
маны тіркеу. Тұтынушыға негіз
делген бас тарту немесе анықтама беру
Хабарлама немесе негізделген бас тарту беру
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-өкімші шешім)
Жауапты орындау
шыға құжаттарға бұрышта
ма қою
Бақылау тексеру
ге бас маманға жібереді
Құжаттарға қол қою
Тұтынушыға негізделген бас тарту немесе хабарла
ма
Хабарлама немесе негізделген бас тарту беру туралы қолхат
Орындау мерзімдері
10 минут
1 жұмыс күні
ішінде
1 жұмыс күні
ішінде
10 минут
1жұмыс күні ішінде
1жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
10
11
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалыұ үдеріс
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлі
мінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсе бөлмесі
нің мама
ны
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның бас маманы
Іс-әре
кет 1.
Құжаттар
ды қабы
лдау
Іс-әре
кет 2. Журналға қол қоя
ды және құжаттарды жинай
ды
Іс-әрекет 4. Құжат
тарды қабылдау, кіріс хат-хабарды тіркеу
Іс-әрекет 6. Құжат
тармен танысу және бас маманға жолдау
Іс-әрекет 7. Атал
ған бағыт бойынша жұмысты ұйымдастырады, құ
жаттарды уәкілетті органның жауапты орындаушысына жібереді
Іс-әрекет 8. Құжаттармен танысады, өтініш білдірушіге электрондық деректер базасында іздеу жүргізеді, құжаттар толықтығына тексеруді жүзеге асырады, негізделген бас тарту даярлайды немесе анықтама ресімдейді, тексеруге сектор меңгерушісі
не жібереді
Іс-әре
кет 13. тұтынушыға мемле
кеттік қызмет көрсету нәтиже
сін беру
Іс-әрекет 3. Тізілім жасайды және құжаттарды уәкілет
ті орган
ға жолдайды

В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя вышестоящего уполномоченного органа, аппарата акима области, ЦОН, номера кабинета которого указан на информационном стенде уполномоченного органа, аппарата акима области, ЦОНа или акиму сельского округа, график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и  п.14настоящего регламента.
28. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы проживающим в сельской
местности на приобретение топлива»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ Таблица № 1. Описание действий СФЕ
1
№ дей
ствия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наиме
нова
ние СФЕ
Ответс
твен
ный
специ
алист
уполно
мочен
ного
органа
(или
аппара
та аки
ма се
льско
го ок
руга)
Ответс
твенный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на (или
аппара
та аки
ма сель
ского
округа)
Начальник уполномочен
ного органа
Глав
ный
специ
алист
уполно
мочен
ного
органа
Главный специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Началь
ник
уполно
моченно
го орга
на
Ответс
твенный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
3
Наиме
новани
е дей
ствий
(проце
сса,
проце
дуры,
опера
ции) и
их опи
сание
Прини
мает
заявле
ние со
всеми
необхо
димыми
докуме
нтами
Регист
рирует
заявле
ние в
журнале
регист
рации и
учета
письмен
ных
обраще
ний
физичес
ких лиц
и пере
дает
началь
нику
уполно
моченно
го орга
на
Налагает резолюцию на заявление, направляет на рассмотрение главному спе
циали
сту
Органи
зовыва
ет ра
боту
по об
работ
ке зая
вления
с паке
том
докуме
нтов
для
оказа
ния
госуда
рствен
ной
услуги
Рассма
тривает
поступи
вшие
докумен
ты на
опреде
ление
права
потреби
теля на
предос
тавле
ние
услуги,
готовит
уведом
ление о
назначе
нии на
предос
тавле
ние
услуги,
либо
мотиви
рован
ный
ответ
уведом
ление)
об отка
зе и
переда
ет нача
льнику
уполно
мочен
ного
органа
для
подписа
ния
Рассмат
ривает
докумен
ты на
предос
тавле
ние го
сударст
венной
услуги
и подпи
сывает
резуль
тат го
сударст
венной
услуги
и пере
дает
ответст
венному
специа
листу
Регист
рирует
уведом
ление о
назначе
нии на
предос
тавле
ние
услуги,
либо мо
тивиро
ванный
ответ
уведом
ление
об отка
зе
4
Форма
завер
шения
(дан
ные,
доку
мент,
органи
зацион
но-рас
поряди
тель
ное ре
шение)
Отрыв
ной
талон
о прие
ме зая
вления
Присвое
ние вхо
дящего
номера,
Резолю
ция
Форми
рова
ние
лично
го
дела
уведом
ление о
назначе
нии на
предос
тавле
ние
услуги,
либо
мотиви
рован
ный
ответ
(уведом
ление)
об отка
зе в
предос
тавле
нии ус
луги
Подписа
ние уве
домле
ния о
назначе
нии на
предос
тавле
ние ус
луги,
либо мо
тивиро
ванный
ответ
(уведом
ление)
об отка
зе в
предос
тавле
нии ус
луги
Выдача
резуль
тата го
сударст
венной
услуги
5
Сроки
испол
нения
В упол
номоче
нном
органе
не бо
лее 30
мин, у
акима
сельс
кого
округа
не бо
лее 30
мин
15 мин
В тече
ние 1
рабоче
о дня
В тече
ние 10
рабо
чих
дней
В тече
ние 2
рабочих
дней
10 минут
Не более 15 мин
6
Номер
следую
щего
дейст
вия
2
3
4
5
6
7
Примеча
ние:
срок
оказа
ния го
сударст
венной
услуги
с моме
нта об
ращения
в упол
номочен
ный ор
ган, к
акиму
сельско
го окру
га не в
ЦОН в
течение
15 рабо
чих
дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы проживающим в сельской
местности на приобретение топлива»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ (альтернативного процесса)
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ дей
ствия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Инспек
тор
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела ЦОНа
Инспекторнакопи
тельного
отдела
Ответственный специа
лист упол
номоченно
го органа
Начальник уполномоченного органа
Наимено
вание
дейст
вия (процес
са, про
цедуры,
опера
ции) и их писа
ние
Прием
докумен
тов
Расписывается в журнале и
собирает
документы
Составля
ет реестр
и направ
ляет доку
менты
Прием докумен
тов, регис
трация
входящей
корреспон
денции
Ознакомле
ние с доку
ментами
Форма
заверше
ния дан
ные, до
кумент,
органи
зацион
но-рас
поряди
тельное
реше
ние)
Регист
рация в журнале
и выда
ча рас
писки
Сбор доку
ментов в накопи
тельный
отдел
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направле
ние доку
ментов для
рассмотре
ния руко
водителю
уполномо
ченного
органа
Налагает резолюцию заведующему сектора уполномоченного органа
Сроки исполнения
Не бо
лее 30 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в день
В течение 10 рабочих дней
В течение 1 рабочих дней
Номер следую
щего дей
ствия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дей
ствия (хода,
потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наиме
новани
е СФЕ
Глав
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Ответст
венный
исполни
тель
уполномо
ченного
органа
Главный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Специа
лист
уполномо
ченного
органа
Специа
лист упол
номоченно
го органа
Инспек
тор ЦОНа
Наиме
новани
е дей
ствия
процес
са,
проце
дуры,
опера
ции) и их
описа
ние
Органи
зует
работу
по дан
ному
направ
лению
Знакомит
ся с до
кумента
ми, осу
ществля
ет про
верку
полноты
докумен
тов, под
готавли
вает мо
тивирова
нный от
каз или
оформля
ет уве
домление
Передает
документы
на подпи
сание на
чальнику
уполномо
ченного
органа
Направля
ет доку
менты на
чальнику
уполно
моченно
го орга
на
Регистра
ция уве
домления
в книге.
Выдача мо
тивирован
ного отка
за или
уведомле
ния потре
бителю
Выдача уведомления или мотивированного отказа
Форма
завер
шения
(дан
ные,
доку
мент,
органи
ционно
-распо
рядите
льное
реше
ние)
Визиру
ет до
кумент
ответс
твен
ному
испол
нителю
уполно
мочен
ного
органа
Передает главному специалисту для контрольной проверки
Подписа
ние доку
мента
Передача
мотивиро
ванного
отказа или уве
домления
потребите
лю
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа
Сроки испол
нения
10 ми
нут
В тече
ние 1 рабочего дня
В течение 1 рабо
чего дня
10 минут
В течение 1 рабо
чего дня
В тече
ние 1 рабочего дня
Номер
следую
щего
дейст
вия
6
7
8
9
10
11
таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспек
тор ЦОНа
Инспектор накопите
льного отдела ЦОНа
Специа
лист отдела уполномоченного органа
Руководи
тель уполномоченного органа
Главный специалист уполномо
ченного органа
Главный специалист уполномо
ченного органа
Действие 1.Прием докумен
тов
Действие 2. Распи
сывается в журнале и собирает документы
Действие 4.Прием докумен
тов, ре
гистра
ции вхо
дящей корреспонденции
Действие 6. Ознакомле
ние с доку
ментами и направляет главному специалисту
Действие 7. Органи
зует рабо
ту по дан
ному на
правлению, передает документы ответственому испол
нителю уполномо
ченного органа
Действие 8. Знако
мится с документа
ми, прово
дит поиск обративше
гося в электрон
ной базе данных, осуществляет провер
ку полноты докумен
тов, подго
тавливает мотивиро
ванный от
каз, офор
мляет уве
домление
Действие 13. Выда
ча справ
ки, либо мотивированного отказа
Действие 3. Состав
ляет ре
естр и направля
ет доку
менты в уполномо
ченный орган

Іс-әрекет 5,10. Құ
жаттарды басшыға қол қоюға жібереді
Іс-әрекет 11. ХҚКО жіберу үшін қол қою
Іс-әрекет 9. Кеңсе маманы арқылы уәкілетті орган басшысына қол қоюға құжаттар
ды жібе
реді
Іс-әрекет 12. Кітап
та хабар
ламаны тіркеу. Тұтынушы
ға негіз
делген бас тарту немесе анықтама беру
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс.
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтау
шы бөлімі
нің инс
пекторы
Уәкілетті орган кеңсе бөл
месінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-әре
кет 1.
Құжаттар
ды қабыл
дау
Іс-әрекет 2. Журнал
ға қол қояды және құ
жаттарды жинайды
Іс-әрекет 4. Құжат
тарды қабылдау, кіріс хат-хабарды тіркеу
Іс-әрекет 5. Құжат
тармен танысу
Іс-әрекет 6. Атал
ған бағыт бойынша жұмысты ұйымдастырады
Іс-әрекет 7. Құжат
тармен танысады, өтініш білдірушіге электрондық деректер базасында іздеу жүргізеді, құжаттар толықтығына тексеруді жүзеге асырады, негізделген бас тарту даярлайды немесе анықтама ресімдейді, бақылаушы тексеруге сектор меңгерушісіне жібереді
Іс-әре
кет 12. Тұтынушыға мемле
кеттік қызмет көрсету нәтиже
сін беру
Іс-әрекет 3. Тізі
лім жасайды және құ
жаттарды жолдайды
Іс-әрекет 9. Құжат
тарды уәкілетті орган басшысына жібереді
Іс-әрекет 8. Құжат
тарды уәкілетті органның кеңсе маманына жібереді
Іс-әрекет 11. Кітап
та хабар
ламаны тіркеу. Тұтынушы
ға негіз
делген бас тарту немесе хабарлама беру
Іс-әрекет 10. ХҚКО жіберу үшін қол қою
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Ауылдық жерде тұратын
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау»
3-қосымшасы
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
«Ауылдық жерде тұратын
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау»
4-қосымшасы
Бланктердің үлгілері, үлгі-қалыптары
СҚО Тайынша ауданының
отын алуға әлеуметтік көмек
тағайындау бойынша уәкілетті органға
______________________________
(елді мекен, аудан)
______________________________
(өтініш берушінің тегі, аты-жөні)
________________мекенжайы бойынша тұратын
_______________________________
(елді мекен,аудан)
_______________________________
(көше, үйдің, пәтердің №, телефон)
№____________________ жеке куәлігі
__________________________ берілді
___________________________беру датасы
___________________________ӘЖК
__________________________жұмыс түрі
_______________________ _____________________
Тіркелу нөмірі ___ _____________________ __________ _____________________
Өтініш
Отынға көмек тағайындауға өтінемін.
Өтінішке қоса келесі құжаттар беремін:

Действие 5,10. Направля
ет доку
мент ру
ководите
лю
Действие 11
Подписывает для переда
чи докумен
тов в ЦОН
Действие 9. Пере
дает доку
менты на подписание руководителю уполно
моченного органа через спе
циалиста отдела
Действие 12. Ре
гистра
ция уве
домления в книге. Выдача мотивированного отказа или справки потреби
телю
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспек
тор ЦОНа
Инспектор накопи
тельного отдела ЦОНа
Специа
лист отдела уполномо
ченного органа
Руково
дитель уполномо
ченного органа
Завед.отделением уполномо
ченного органа
Заведующий отделеним уполномо
ченного органа
Действие 1. Прием докумен
тов
Действие 2. Распи
сывается в журнале и соби
рает доку
менты
Действие 4. Прием докумен
тов, реги
страции входящей корреспонденции
Действие 5. Озна
комление с документа
ми
Дейтвие 6. Организует работу по данному направле
нию
Действие 7. Знако
мится с документа
ми, прово
дит поиск обративше
гося в электрон
ной базе данных, осуществляет провер
ку полноты докумен
тов, подго
тавливает мотивиро
ванный от
каз или оформляет уведомле
ние, пере
дает глав
ному специ
алисту для контоля
Действие 12. Выда
ча справ
ки, либо мотивированного отказа
Действие 3. Состав
ляет ре
естр и на
правляет документы
Действие 9. Направ
ляет доку
мент руко
водителю уполномо
ченного органа
Действие 8. Переда
ет докумен
ты специа
листу отде
ла уполно
моченного органа
Действие 11. Регис
трация уведомле
ния в кни
ге. Выда
ча мотиви
рованного отказа или уведо
мления потребителю
Действие 10. Подпи
сывает для передачи документов в ЦОН
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы проживающим в сельской
местности на приобретение топлива»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы проживающим в сельской
местности на приобретение топлива»
Образцы, шаблоны бланков
В уполномоченный орган по назначению
социальной помощи на приобретение топлива
Тайыншинского района СКО
от ___________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя),
проживающего по адресу:___________________
______________________________________
(улица, N дома и квартиры, телефон)
№ уд. личности_______________
выдано___________________________
дата выдачи_________________________
________сик____________
род занятий_______________________
Регистрационный номер _____________________
Заявление
Прошу назначить помощь на топливо.
К заявлению прилагаю следующие документы:

1. Жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
2. Тұрғылықты жерін растатйын құжаттың көшірмесін.
3.Кіріс жөніндегі жұмыс орнынан алынған анықтама.
4.СТН, ӘЖК.
5. дербес шотының № _______________________________________________________
Өзгеріс болған жағдайда ол жөнінде 15 күнтізбелік күн ішінде хабарлауға өтінемін. Жалған мәліметтер және қолдан жасалған құжаттар үшін жауапкершілкке тартылатыны жөнінде білемін.
"_____" ______________________ 200____ж. __________________________________
(өтініш берушінің қолы )
Құжаттар қабылданды:
"_____" ___________________ 200____ж.______________________________________
қолы (құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ, лауазымы)
---------------------------------------------------------------------
Өзгеріс болған жағдайда ол жөнінде 15 күнтізбелік күн ішінде хабарлауға өтінемін. Жалған мәліметтер және қолдан жасалған құжаттар үшін жауапкершілкке тартылатыны жөнінде білемін.
Өтініш берушінің қолы және ТАЖ ________________________________
аз. ______________ қоса берліген құжаттармен өтініші саны ____ дана құрайтын.
Отбасының тіркелу нөмірі _________
_________ ____________________________________________________ қолы (құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ, лауазымы)
200______ ж. "______" ______________________ қабылданды.
Отбасының тіркелу нөмірі ________________
Өтініш берушінің тұрғылықты жері жөнінде анықтамасы
р/н
Өтініш берушінің ТАЖ
Тұру мекенжайыс
телефон
Өтініш берушінің қолы__________________________ Датасы_________________
_______________________
_______________________
_______________________
Құрметті__________________________________!
«Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағадарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі Сізге отын алуға 200_ ж. ___ тоқсанына _____________________________________________________________________(сомасы толық жазылады немесе себебі) _________________________________________________________________ көмегі тағайындалатыны (немесе бас тарту) туралы хабарлайды.
Бастық ___________________
Орын.: ______________
Тел.: ______________

1. Копия документа, удостоверяющего личность.
2. Копия документа, подтверждающего местожительство заявителя.
3.Справка с места работы о доходах
4. РНН, Сик.
5. № лицевого счета _______________________________________________________
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 календарных дней сообщить о них.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление недостоверных сведений и поддельных документов.
"_____" ______________________ 20____г. __________________________________
(подпись заявителя)
Документы приняты:
"_____" ___________________ 20____г.______________________________________
подпись (ФИО, должность лица, принявшего документы)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 календарных дней сообщить о них.
Предупрежден (а) об ответственности за представление недостоверных сведений и поддельных документов.
Подпись и Ф.И.О. заявителя ________________________________
Заявление гр. ______________ с прилагаемыми документами в количестве____ штук.
Регистрационный номер семьи _________
_________ ____________________________________________________ подпись (ФИО, должность лица, принявшего документы)
Принято "______" ______________________ 20______ г."
Регистрационный номер семьи ________________
Справка о месте жительства заявителя
N
п/п
Ф.И.О.
заявителя
Адрес проживания
телефон
Подпись заявителя__________________________ Дата______________
Уважаемая (ый)__________________________________!
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района СКО», уведомляет Вас о назначении (или об отказе) помощи на приобретение топлива_________________________________________________________
(расшифровать сумму или причину)
_________________________________________________________________ на ___ квартал 20_ г.
Начальник___________________
Исп.:______________
Тел.: ______________