"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" электрондық мемлкеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 1 тамыздағы N 516 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 31 тамызда N 13-11-241 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 1 қазандағы N 709 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық әкімдігінің 2012.10.01 N 709 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабы 4-тармағына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» электрондық мемлекеттік қызметін регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімінің орынбасары Е.Қ. Жаровқа жүктелсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                И. Турков
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация Министрі                 А. Жұмағалиев
Тайынша ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 тамыздағы
№ 516 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен, www.e.gov.kz. мекен-жайы бойынша «электрондық үкімет» (бұдан әрі - ЖАО) веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі-Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықтары бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи"
Постановление акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 1 августа 2012 года N 516. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 августа 2012 года N 13-11-241. Утратило силу - постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 1 октября 2012 года N 709
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 01.10.2012 года N 709
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» акимат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Тайыншинского района Северо-Казахстанской области Жарова Е.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                И. Турков
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата
Тайыншинского района
от 1 августа 2012 года № 516
Регламент электронной государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Тайыншинского района Северо-Казахстанской области», а также через веб-портал «электронного правительства» (далее – МИО) по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга разработана на основании стандарта государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.

5. Осы «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
2) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
3) жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі - ЖАО) – тиісті аумақта өз құзыреті шегінде мемлекеттік және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын, Тайынша ауданы әкімімен басқарылатын алқалық атқарушы орган;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде, Қазақстан Республикасы «электронды үкімет» шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі «Өңірлік шлюз» ақпарттық жүйесі;
5) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер – белгілі бір кезеңде электрондық қызметті көрсетуге қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері;
6) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
7) тұтынушы - жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, босқындар, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар;
8) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлік қол қоюды қолдана отырып өзара ақпарат алмасуды талап ететін пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстар ұсыну бойынша қызмет;
9) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі.
10) учаскелік комиссия - атаулы әлеуметтік көмек сұраған адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын арнаулы комиссия;
11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
12) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;

5. В настоящем Регламенте «Назначение государственной адресной социальной помощи» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
3) местный исполнительный орган (далее - МИО) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом Тайыншинского района, осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
5) СФЕ – структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
6) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
7) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, беженцы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан, со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности;
8) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
9) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
10) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью;
11) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;

13) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық түрде ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған құжат;
14) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе;
15) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) – қызмет берушінің электрондық қызметтер көрсету үрдісіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелердің және қызмет берушінің жүйелері/кіші жүйелері арасында ақпараттық өзара әрекет етуді қамтамасыз етуші ақпараттық жүйе;
16) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі -ЭҮП) - нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қолжетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес тікелей аталған электрондық қызметті ұсынатын ЖАО ішінара автоматтандырылған мемлекеттік қызметін көрсетуде қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері (1 сурет):
1) тұтынушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш пен қажетті құжат түпнұсқаларымен ЖАО жүгінуі тиіс. ЖАО қызметкерімен тұтынушының өтініші мен қажетті құжаттарының дұрыстығын тексеру.
2) 1 үдеріс – ЖАО қызметкерімен ЖСН мен парольді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы ЖАО тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын ЖАО АЖ тексеру;
4) 2 үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;

13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
15) региональный шлюз «электронного правительства» - информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами услугодателя и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг услугодателя (далее – РШЭП);
16) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;

8) 5 үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ тұпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 7 үдеріс - ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құру. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен құрылады.
11) 8 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерімен қолма қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап).
7. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген (2 сурет):
1) тұтынушы ЖСН мен пароль көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП ЖСН мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушылар туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін тұтынушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЭҮП тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5 үдеріс - тұтынушы ЭЦҚ тұпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – тұтынушы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен құрылады және ЭҮП жеке кабинетке жіберіледі.

8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги (уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги).
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.

8. Осы Регламенттің 45-қосымшаларында ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке толтырылған сұраным және өтініш нысанының экрандық нысаны келтірілген.
9. Алушымен электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранымның орындалу статусын тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП саll-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-әрекет тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФЕ):
- ЖАО.
12. Әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдер) реттілігі мен әрбір әкімшілік іс- әрекеттің орындалу мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ өзара іс әрекетін (рәсімдер) сипаттаудың мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
13. Мемлекеттік қызмет және ҚФБ көрсету процессінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа да ұйымдардың өзара байланысын (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) көрсетуші сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
14. Электрондық қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуы тиіс бланкілер нысандары мен шаблондары, оның ішінде форматты-логикалық бақылау ережелері, хабарлама нысаны, хаттар мен ескертулер осы Регламенттің 4, 5-қосымшаларында көрсетілген.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсетікіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) адамдардың конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толық және нақты ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалар құжаттарының қорғалуы және құпиялығы.
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке шығу, ЖСН болуы, ЭҮП авторизациялау, пайдаланушыда ЭЦҚ болуы.
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ЖАО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
3
Іс-әрекеттің(процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Тұтынушы өтініші мен құжаттарының түпнұсқалығын тексеру, ЖАО АЖ мәлімет
терді енгізу
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге ЖАО қызметкеріне авторизация жүргізу және сұраным нысанын толтыру
Тұтынушы туралы мәліметтер алу үшін ОМО АЖ сұранымдар жолдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-өкім
дік шешім)
Қызмет алуға өтініш пен құжаттар қабылдау
Өтінішке нөмір белгілеумен сұраным тіркеу
Сұраным жолдау
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
1. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ/ЭҮШ
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Сұранымды орындау. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын құру
-
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау, немесе негізделген бас тарту туралы хабарландыруды құру
Жүйеде шығыс құжатын құру
-
5
Орындау мерзімдері
Уәкілетті органға тапсыру кезінде – 7 жұмыс күні ішінде; тұрғылықты жері бойынша селолық округтың әкіміне-жиырма екі жұмыс күнінен кешіктірмей
1 минуттан артық емес
-
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
1. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ/ЭҮШ
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Шығыс құжатын құру
ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ шығыс құжатына қол қоюы
-
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-өкім
дік шешім)
ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін қолма қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру.
ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ қол қойылған шығыс құжаты
-
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
-
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
-
2-кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ЖАО
3
Іс-әрекет
тің (про
цестің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттама
сы
ЭҮП тұты
нушыға ав
торизация
жүргізу,
сұраным
нысанын
толтыру.
Электрон
дық мем
лекеттік
қызмет
алу үшін
енгізіл
ген мәлі
меттердің
дұрысты
ғын тек
серу
ЖАО АЖ-не сұраным жолдау (енгізіл
ген мәлі
меттердің
дұрыстығы
жағдайын
да)
Өтінішке
нөмір
белгілеу
(енгізілген
мәліметтер
дің дұрысты
ғы жағдай
ында)
Өтінішті
орындауға
қабылдау
(енгізілген
мәліметтер
дің дұрысты
ғы жағдайын
да)
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат, ұй
ымдастыру-
өкімдік
шешім)
Сұраным
жасау
туралы
хабарлама
көрсету
немесе сұ
ратылған
электрон
дық мем
лекеттік
қызметтен
бас тарту
туралы
хабарлама жасау
Сұранымды
жолдау
(енгізіл
ген мәлі
меттердің
дұрыстығы
жағдайын
да)
ЭҮП хабарла
маны жолдау
(енгізілген
мәліметтер
дің дұрыс
тығы жағ
дайында)
Жұмысқа
қабылдау
(енгізілген
мәліметтер
дің дұрысты
ғы жағдайын
да)
5
Орындау мерзімдері
1 минут
тан артық емес
1 минут
тан артық емес
1 минуттан артық емес
15 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің
(процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Сұранымды орындау. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын құру
ҮЭП «жұмыста» статусын ауыстыру туралы хабарлама жолдау
«Жұмыста» статусын көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік
шешім)
Хабарлама немесе негізделген бас тарту құру
Жүйеде шығыс құжатын құру
Жолдау
Статусты көрсету
5
Орындау мерзімдері
Тұтынушымен уәкілетті органға тапсыру кезінде 7 жұмыс күні ішінде; тұрғылықты жері бойынша селолық округтың әкіміне-жиырма екі жұмыс күнінен кешіктірмей
1 минут
тан артық емес
1 минут
тан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9

8. В приложении 45 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения».
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
11. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
- МИО.
12. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 45 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН, авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности заявления и документов потребителя, ввод данных в ИС МИО
Авторизация сотрудника МИО в системе и заполнение формы запроса на оказания электронной государственной услуги.
Маршрутизация запросов в ИС ЦГО для получения данных о потребителе.
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Прием заявления и документов на получения услуги.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Маршрутизация запроса.
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
6
Номер следующего действия
2
3
4
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о назначении государственной адресной социальной помощи
Формирование выходного документа.
-
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Формирование уведомления о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированного отказа
Формирование выходного документа в системе
-
5
Сроки исполнения
При сдаче в уполномоченный орган - в течение 7 рабочих дней; акиму сельского округа по месту жительства – не позднее двадцати двух рабочих дней
Не более 1 минуты.
-
6
Номер следующего действия
5
6
7
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа.
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО.
-
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги
Подписанный ЭЦП сотрудника МИО выходной документ.
-
5
Сроки исполнения
Не более минуты
Не более 1 минуты.
-
6
Номер следующего действия
8
9
-
Таблица 2. Описание действий посредством ПЭП
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС
МИО
МИО
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация потребителя на ПЭП, заполнение формы запроса. Проверка корректности введенных данных для получения электронной государствен
ной услуги.
Маршрутиза
ция запроса в ИС МИО (в
случае кор
ректности
введенных
данных).
Присвое
ние номе
ра заяв
лению (в
случае
коррект
ности
введен
ных
данных).
Принятие
заявления
на испол
нение (в
случае
коррект
ности
введенных
данных).
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса или формирование сообщения об отказе в зап
рашиваемой
электронной
государствен
ной услуге.
Маршрутиза
ция запроса
(в случае
корректнос
ти введен
ных данных)
Отправка
уведомле
ния на
ПЭП (в
случае
коррект
ности
введен
ных
данных)
Принятие
в работу
(в случае
коррект
ности
введенных
данных)
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о назначении государст
венной адресной социальной помощи
Формирова
ние вы
ходного
документа
Маршрутиза
ция уведом
ления о
смене
статуса «в
работе» на
ПЭП
Отображе
ние ста
туса «в
работе»
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Формирование уведомления, либо мотиви
рованного отказа
Формирова
ние вы
ходного
документа
в системе
Маршрутиза
ция
Отображе
ние ста
туса
5
Сроки исполнения
При сдаче потребителем в уполномо
ченный орган
в течение 7
рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства – не позднее двадцати двух рабочих дней
Не более
1 минуты
Не более 1
минуты
Не более
1 минуты
6
Номер следующего действия
6
7
8
9

3) Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің
(процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Шығыс құжатын құру
ЖАО қыз
меткерінің ЭЦҚ шығыс құжатына қол қоюы. ЭҮП қызмет көрсету статусын ауыстыру туралы хабарлама жасау
ЭҮП шығыс құжатты шығару статусына ауыстыру туралы хабарлама жолдау
Шығыс құжатын көру мүмкіндігімен қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Қол қой
ылған шығыс құжаты
ЭҮП шығыс құжатымен хабарлама жіберу
Жолдау.
Шығыс құжатын көрсету
5
Орындау мерзімдері
1 ми
нуттан
артық
емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
10
11
12
-
Ескерту:
Аталған кестеде аяқталу нысаны, электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің технологиялық тізбе процесінде орындалу мерзімі мен келесі іс-әрекеттердің нөмірін көрсетумен ЭҮП, АЖ және барлық ҚФБ іс-әрекеттері (функциялар, рәсімдер, операциялар) көрсетілген.
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 2-қосымша
1 сурет. ЖАО АЖ арқылы «ішінара автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
2 сурет. ЭҮП арқылы «ішінара автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
Кесте. Шарты белгілер
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Аралық хабарлама
Соңғы қарапайым оқиғалар
Қате
Оқиға – таймерлер
Ақпараттық жүйе
Процесс
Шарт
Хабарлама ағыны
Басқару ағыны
Соңында тұтынушыға ұсынылатын электрондық құжат
Ескерту:
Диаграмманы үлгілік ресімдеу бизнес-процесті өңдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотацияларында келтірілген. BPMN-де өңдеу графикалық элементтің көп санды емес диаграммалары арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға процесс логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын көрсетеді:
1) басқару ағынының объектілері: оқиға, іс-әрекет және логикалық операторлар;
2) жалғастырушы объектілер: басқару ағыны, хабарлама және ассоциациялар ағыны;
3) рөлдер: пулдер мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аңдатпа.
Осы төрт санат элементтері бизнес процестердің диаграммаларын құруға мүмкіндік береді. Модель ерекшелігі айқындығын арттыру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа үлгілері мен артефактілерін құруға мүмкіндік береді.
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 3-қосымша
«Сапа» және «қолжетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
____________________________________________________________
(қызмет атауы)

3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание
выходно
го до
кумента
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудни
ка МИО.
Формирование
уведомления
о смене ста
туса оказа
ния услуги
на ПЭП
Маршрутиза
ция уве
домления о
смене
статуса с
выводом
выходного
документа
на ПЭП
Отображение
уведомления
о заверше
нии оказа
ния услуги
с возмож
ностью
просмотра
выходного
документа
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион
но-распоряди
тельное
решение)
Подпи
санный
выходной
документ
Отправка
уведомления
с выходным
документом
на ПЭП
Маршрутиза
ция
Отображение
выходного
документа
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ПЭП
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:
Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырҰх категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет процессі мен нәтиже сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанарлықсыз;
2) жартылай қатағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанарлықсыз;
2) жартылай қатағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық нысаны
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 5-қосымша
Тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызмет оң жауабының шығыс нысаны (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама)
Тұтынушыға ұсынылатын хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау статусының өзгеруіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзарту жағдайында ұсынылады. Хабарлама мәтінімен еркін жол «Электрондық үкімет» порталындағы жеке кабинетте «Хабарлама» бөлімінде көрсетіледі.
Тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке қарсы жауаптың (бас тарту) шығыс нысаны
Қарсы жауаптың шығыс нысаны комиссия қорытындысын құруда бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде еркін нысанда ұсынылады.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги «Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной
услуги «Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Выходная форма положительного ответа (уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи) на электронную государственную услугу, предоставляемого потребителю
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого потребителю
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.